PDA

View Full Version : ΠΗΛΙΟ?



costas_k
02/10/2006, 15:50
Γεια σε ολους.Σκεφτομαι το μεθεπομενο ΣΚ να την κανω για Πηλιο.εχει παει καποιος?θα περιμενω τις προτασεις σας για διαμονη,φαγητο,και διαδρομες,[SIZE=3]φανταστικοι συμφορουμιτες!:a23: :wave2:

argy_kap
02/10/2006, 21:20
Έχει πολλά πράγματα να δείς και να κάνεις αλλά να ξέρεις οτι πλεον έχει δροσούλα....:)

Τι περίπου ψάχνεις? Με γυναίκα ή χωρίς?

costas_k
03/10/2006, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Έχει πολλά πράγματα να δείς και να κάνεις αλλά να ξέρεις οτι πλεον έχει δροσούλα....:)

Τι περίπου ψάχνεις? Με γυναίκα ή χωρίς?


με γυναικα.απλα αυτο που σκεφτομαι ειναι να μην πας στα κουτουρου και με γδαρουν,η αλλα να μου λενε και αλλα να συναντησω

Nostra
03/10/2006, 11:51
έψαξες καθόλου στα Ταξιδιωτικά ή στους προορισμούς?

costas_k
05/10/2006, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
έψαξες καθόλου στα Ταξιδιωτικά ή στους προορισμούς?

ναι δεν βρηκα κατι ενδιαφερον:confused:

ronin1
05/10/2006, 15:34
φίλε μου το πήλιο έχει παρα πολλα΄μέρη για να πας...

για νασε βοηθήσω, πολύ ωραία παραλία ειναι η ''ποστικά", για διαμονή εκεί δε ξέρω ελέυθερο πηγαίνω μόνο..είναι κοντα στην ασργαλαστή πηλίου..

τώρα για πιο φθινοπωρινή κατάσταση στην πορταριά είναι ωραία, λίγο πιο τουριστικό μέρος βέβαι αλλά καθόλου άσχημο κ μπορείς είτε με μοτο είτε με ΙΧ να κανεις βόλτες εκεί στα γύρω μέρη και να δεις και άλλα χωριουδάκια, αλλιώς την πέφτεις με την γυναίκα σου πλακώνεστε στα κοψίδια και στους καφέδες και λιώσιμο...

είχα μείνει σε δωματιακια ''τριανταφυλλιές'' λεγόταν πολύ όμορφο...μείναε πολύ ικανοποιημένοι..

argy_kap
05/10/2006, 17:36
Η παραλία λέγεται "Ποτιστικά" και είναι ωραία αλλά δεν νομίζω να είναι για αυτή την εποχή....

Έτσι πως είναι ο καιρός είναι καλά για πιο χειμωνιάτικη κατάσταση....ας μην ξεχνάμε οτι το Πήλιο είναι πάνω απο όλα βουνό.....τα τζάκια έχουν ανάψει και τα λουκάνικα έχουν μπει στην θράκα......Δεν λέω, έχουμε φοβερές παραλίες αλλά αν είστε χειμερινοί κολυμβητές είναι καλά, διαφορετικά θα παγώσετε.....

Πρόταση μου είναι να μείνετε κάπου στην Τσαγκαράδα ώστε να μπορείτε να πάτε και προς Ζαγορά/Χάνια αλλά και προς το Νότιο Πήλιο (αργαλαστή/Μηλίνα, Τρίκερι). Για δωμάτια και τιμές μην με ρωτήσεις....τα γουστα και το πορτοφόλι του κάθε ένα είναι διαφορετικά. Ο top κατά την άποψη μου ταξιδιωτικός οδηγός για τα μέρη μου είναι ο "ΑΝΕΞΕΡΕΥΝΗΤΟ ΠΗΛΙΟ" του Στέφανου Ψημένου από τις εκδόσεις ROAD (ΙSBN 960-8189-22-5). Περιέχει διαδρομές που δεν ήξερα οτι υπάρχουν.....βέβαια καλό είναι λόγο γυναίκας να περιοριστείς στα βατά σημεία.....

Φαγητό:

Ορτανσίες στο Κατηχώρι (ταβέρνα)
Κρίτσας στην Πορταριά (εστιατόριο)
Αγαπητός στο Παπά Νερό πάνω απο τον Αί-Γιάννη (εστιατόριο, καλό ψάρι πάντα!)
Γευσοκράτορας στην Πορταρία (Κυριλέ/ακριβό)
Climax στα Ποτιστικά στην Αργαλαστή (εστιατόριο/Ευρωπαική κουζίνα, τα καλύτερα coctails)
Μανώλας στο Τρίκερι στο τέεεεεεερμα του ποδιού για καραβιδομακαρονάδα και τσίπουράκι....

Ελπίζω να βοήθησα.....







:beer: :beer:

costas_k
20/10/2006, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Η παραλία λέγεται "Ποτιστικά" και είναι ωραία αλλά δεν νομίζω να είναι για αυτή την εποχή....

Έτσι πως είναι ο καιρός είναι καλά για πιο χειμωνιάτικη κατάσταση....ας μην ξεχνάμε οτι το Πήλιο είναι πάνω απο όλα βουνό.....τα τζάκια έχουν ανάψει και τα λουκάνικα έχουν μπει στην θράκα......Δεν λέω, έχουμε φοβερές παραλίες αλλά αν είστε χειμερινοί κολυμβητές είναι καλά, διαφορετικά θα παγώσετε.....

Πρόταση μου είναι να μείνετε κάπου στην Τσαγκαράδα ώστε να μπορείτε να πάτε και προς Ζαγορά/Χάνια αλλά και προς το Νότιο Πήλιο (αργαλαστή/Μηλίνα, Τρίκερι). Για δωμάτια και τιμές μην με ρωτήσεις....τα γουστα και το πορτοφόλι του κάθε ένα είναι διαφορετικά. Ο top κατά την άποψη μου ταξιδιωτικός οδηγός για τα μέρη μου είναι ο "ΑΝΕΞΕΡΕΥΝΗΤΟ ΠΗΛΙΟ" του Στέφανου Ψημένου από τις εκδόσεις ROAD (ΙSBN 960-8189-22-5). Περιέχει διαδρομές που δεν ήξερα οτι υπάρχουν.....βέβαια καλό είναι λόγο γυναίκας να περιοριστείς στα βατά σημεία.....

Φαγητό:

Ορτανσίες στο Κατηχώρι (ταβέρνα)
Κρίτσας στην Πορταριά (εστιατόριο)
Αγαπητός στο Παπά Νερό πάνω απο τον Αί-Γιάννη (εστιατόριο, καλό ψάρι πάντα!)
Γευσοκράτορας στην Πορταρία (Κυριλέ/ακριβό)
Climax στα Ποτιστικά στην Αργαλαστή (εστιατόριο/Ευρωπαική κουζίνα, τα καλύτερα coctails)
Μανώλας στο Τρίκερι στο τέεεεεεερμα του ποδιού για καραβιδομακαρονάδα και τσίπουράκι....

Ελπίζω να βοήθησα.....


οσο δεν φανταζεσαι.σορρυ για την καθυστερηση αλλα δεν ειχα προσβαση!thanks a lot!



:beer: :beer: :a46: :D