PDA

View Full Version : Ο Γιώργος στον ΑΝΤ1



SeNNinhA
12/11/2003, 19:27
Μόλις είδα το Γιώργο να μιλάει στην κάμερα του ΑΝΤ1 (8:20 σήμερα στις ειδήσεις της Στάη)

Πολύ καλός και χωρίς υστεριες. Το κακό είναι ότι το πέρασαν σαν θέμα τύπου "προσοχή με τις μοτοσυκλέτες γιατί κοιτάξτε τι μπορεί να πάθετε" και όχι σαν "παρακαλώ βοηθήστε να μπορέσω να αποκτήσω ενα νεο χέρι".

Σίγουρα η στάση του Γιώργου ήταν αξιοπρεπέστατη και δεν ήθελε να ζητήσει άμεσα βοήθεια αλλά δυστυχώς νομίζω ότι θα πρέπει να κάνει ακριβώς αυτό. Δεν πέρασε το μύνημα "βοηθήστε κάποιος" ή ότι "το κράτος δεν δίνει χρήματα για το τεχνητό μέλος". Μάλλον η ευκαιρία χάθηκε με τον ΑΝΤ1 δυστυχώς.

LILIAN
12/11/2003, 20:33
Προσωπικά, απογοητεύτηκα πάρα πολύ...

Όσο αφορά τη Στάη, τα έχωσα στο πρώτο θέμα που αναφέρουμε τη συνάντηση για τον Γιώργο.Σιχαμένη (μην τη πω γυναίκα), πραγματικά.

Με 3 λέξεις (ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ), έστειλε στο διάολο όλο το ρεπορτάζ..και για άλλη μια φορά, φταίνε οι αλήτες μηχανόβιοι.....τι να πω....ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ!

Απ τον Γιώργο περίμενα περισσότερο τσαμπουκα....τι έγινε??:confused: :confused: :confused:

αϊ ντοντ νοου σιτ!

Alkis
13/11/2003, 01:24
Λοιπόν παιδιά, δεν εκπλήσσομαι καθόλου για το πως παρουσιάσανε το πρόβλημα του Γιώργου. Δεν παύει όμως, βλέποντας καθημερινά, τέτοιες διαστρεβλώσεις, ειλικρινά πια...

... μου έρχεται ΝΑ ΞΕΡΑΣΩ απο αηδία...

καλά τα φραγκάκια που παίρνετε όλοι εσείς εκεί στο κανάλι και στο κάθε κανάλι; Όλα καλά, εσείς οι ξεφτυλισμένοι υπόλοιποι, Μαρκετινίστες παρουσιαστές και παραγωγοί (ο θεός να σας κάνει παραγωγούς, αμόρφωτοι χρηματοθήρες), που ένας θεός ξέρει τι έχετε διαστρεβλώσει τόσα χρόνια που διασύρετε το πλέον στους τίτλους μόνο, λειτούργημα της ενημέρωσης του κόσμου!

’ντε ζώα, άντε... συνεχίστε να ξεφτυλίζετε την ενημέρωση, τους εαυτούς σας και κάθε πιθανή βελτίωση σε αυτήν την χώρα όσον αφορά το κομμάτι που εκπροσωπείτε....


Φίλη Lilian, θα προσπαθήσω να έρθω στην συγκέντρωση που θα γίνει την κυριακή, αλλά αν δεν τα καταφέρω, όπως και να έχει, θα συμβάλλω και εγώ 100%. Και σε παρακαλώ πολύ, σε οτιδήποτε μπορώ να βοηθήσω, μην διστάσεις είτε εσύ, ή και όποιος μπορεί, να επικοινωνήσει μαζί μου μήπως και μπορώ να κάνω κάτι σε οτιδήποτε άλλο.

bikersonly
13/11/2003, 07:18
Και εγώ είδα χτες το θέμα και συγκινήθηκα πάρα πολύ βλέποντας τον Γιώργο.Και εκτός από συγκίνηση πήρα και δύναμη από το παλικάρι που το παλεύει και μπράβο του!
Και πως να μην είμαστε όλοι δίπλα του!!!

Τώρα για την ΓαμοΣτάη να πάει να γαμηθεί η καριόλα.Βλέπεις και παρουσιάζουν για τα τραβέλια στον Αlpha μισή γαμοώρα ρε και μιλάγανε αν πρέπει να φιλιούνται οι γαμημένοι στις κάμερες μπροστά και θέλουν παρακάλια για θέματα σαν του Γιώργου οι γαμημένοι!

Τα χω πάρει όσο δεν παίρνει με τους γαμοδημοσιογράφους!

Αλλά την δουλειά τους αυτοί ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ!

Να τους εκμεταλλευτούμε θέλουμε για το καλό του Γιώργου!

Για αυτό ΟΛΟΙ την Κυριακή να πάμε ΟΣΟΙ μπορούμε περισσότεροι!
Και είμαστε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ! Και να δείτε που όλο και καμιά κάμερα θα σκάσει μύτη!Και θα πάρει περισσότερη δημοσιότητα!

Γιώργο είμαστε μαζί σου ρε φίλε!Και είμαστε πολλοί! Και έχουμε και ΔΥΝΑΜΗ!Και το δώρο που ζήτησες για τα Χριστούγεννα πιστεύω να το αποκτήσεις και πιο πριν!

niko13g
13/11/2003, 08:02
Τι έγινε ρε παιδιά και βρίζετε ?? Δεν ήμουν σπίτι εχτές και δεν είδα καθόλου τηλεόραση μπορεί να πει κάποιος τι έγινε ? Δεν παρουσιάσανε το θέμα ως έχει ?:confused:

superfour
13/11/2003, 08:55
Καριόλα Στάη απορρώ ποιός σε πηδάει!

Μα είναι δυνατόν???? Τέτοια αναισθησία??? Δηλαδή τα σχόλια του τύπου .... γρήγορη ανάρρωση, να κινητοποιηθούν οι μεγάλοι, να βοηθήσουμε, υπάρχει ο τάδε λογαρισαμός, δεν τα ξέρει? και γενικότερα πες μωρή πατσαβούρα μια κουβέντα ώστε να μείνει το ρεπορταζ! ΓΑΜΩ ΤΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΞΩ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ!!! To μόνο που ξέρουν να προβάλλουν σωστά είναι με ποιόν γαμήθηκε η Βανδή, πότε πήγε για χέσιμο η Βίσση, αν έκανε πλαστική στο δεξί ρουθούνι ο Ρουβάς.... ΑΪ ΣΙΧΤΙΡ ΠΙΑ

niko13g
13/11/2003, 10:26
Η Σταη είναι γνωστή καριόλα και δεν χρειάζεται να την ξέρεις προσωπικά για να το πεις αυτό , φαίνεται από το υφακι που έχει συνέχεια , Το σημαντικό είναι ότι παρουσιάσθηκε το θέμα και είμαι σίγουρος ότι ο κόσμος κατάλαβε !

Alkis
13/11/2003, 13:25
Όσο υπάρχουν κυρα Κατίνες και κυρα Κατίνοι, που δυστυχώς είναι πάρα πολλοί, αυτά τα καραγκιοζιλίκια θα πουλάνε.

888
13/11/2003, 14:07
αρκετά με τα βρισίδια...

εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα σοβαρό 8έμα και χρειάζεται η δύναμη, η διάυγεια και η ενεργητικότητα όλων μας ώστε να μπορέσουμε έμπρακτα, ο κα8ένας απ΄τη πλευρά του και σύμφωνα με τις δυνατότητές του, να επιφέρουμε μια αλλαγή ζωής...

Το 8έμα βγήκε στον αέρα, το 8έμα παρουσιάσηκε στον κόσμο, αλλά ποιόν κόσμο?

Αυτό που μετράει είναι ότι ενδυνάμωσε εμάς, που ξέρουμε και ήδη βάζουμε το λι8αράκι μας σ' αυτόν τον αγώνα, ενημέρωσε εκείνους που είναι έτοιμοί να έρ8ουν μαζί μας και να δώσουν ένα χέρι βοηθείας, έγινε γνωστό σε αυτούς που χρειαζόμαστε...

Περίμενε κανένας ή ακόμη και περιμένει, να 'ρ8ει ο απο μηχανής 8εός και να "χαρίσει" το χριστουγεννιάτικό δώρο στο Γιώργο?

Χτες, σήμερα, αύριο ο κόσμος παραμιλάει, ο μοτοσικλετικός κόσμος παραμιλάει, απ' άκρη σ΄ακρη στην ελλάδα αλλά και το εξωτερικό. ’ν8ρωποι, που έσκηψαν πάνω στην ιστορία του Γιώργου και την εκαναν προσωπική ιστορία, που σκέφτονται και πράτουν κι οργανώνονται και πραγματώνουν ιδέες....

Η γνώμη του κόσμου παρασύρεται απ' αυτά που ακόυει από την ΤV οκ! Αλλά σμιλεύεται και οριστικοποιείται απ΄την προσωπική επαφή και γνώση που αποκτά με το κά8ε αντικείμενο που εξετάζει.

Το τι κάνω εγώ, εσύ κι ο επόμενος μοτοσικλετιστής είναι αυτό που όχι μόνο 8α διαμορφώσει αλλά και 8α διδάξει τον κόσμο, τον πολύ κόσμο, αυτόν που δεν ξέρει!

wizard
13/11/2003, 14:20
Το τι κάνω εγώ, εσύ κι ο επόμενος μοτοσικλετιστής είναι αυτό που όχι μόνο 8α διαμορφώσει αλλά και 8α διδάξει τον κόσμο, τον πολύ κόσμο, αυτόν που δεν ξέρει!


:)

ΑΚΡΙΒΩΣ!

(..επίσης: πάρτε και ασχέτους τηλ., ενημερώστε κλπ - έχουμε ένα ΣΚΟΠΟ, δεν κάνουμε επιλογές αυτή τη στιγμή.. )