PDA

View Full Version : αν γνωρίζετε??



tati
03/10/2006, 09:11
εψαχνα χωρο καπου κοντα μου να παω να εξασκηθω με το κατσικι μου..(χωματα) και θυμηθηκα ενα μερος....το οποιο ειχε ακριβως αυτο που ηθελα (αλανα με χωμα, πετρουλες κτλ..)

στο μεταξυ εχει και γηπεδα και κανουν προπονηση οι ανθρωποι, περναει και κοσμος πιο μακρυα βεβαια οχι στην αλανα κοντα και εκει που ειχα ενθουσιαστει και εκανα οτι εκανα και λεω ωραια θα ρχομαι συχνα..κτλ.. ερχεται ενας κυριος με το σκυλο του και μου κανει νοημα...να παω εκει...

καταλαβα κατευθειαν τι ηθελε:mad:

μου λεει κανεις θορυβο και ενοχλεις τους αθλητες και τον κοσμο...

τεσπα η συζητηση συνεχίστηκε καπως....οχι με αγριάδες βεβαια απο μερους μου...αλλά σιγουρα διαφωνουσα απο τη στιγμη που δεν ηταν ωρα κοινης ησυχίας και εννοειται δεν κινδυνευε ο κοσμος (παιδια -που δεν υπηρχαν, αθλητες κτλ)

στο μεταξυ εχει βουνα τριγύρω και με τον αντηλλαλο ακομα χειροτερα ο θορυβος...

ξερω ειναι ενοχλητικό....το καταλαβαίνω απολυτα αλλά εχουν δικαίωμα να μου το απαγορεύσουν ?

εγώ παντως λεω να ξαναπάω και οτι γίνει.....
επίσης ενιωσα και καπως αυτη τη περιβόητη "αντιπαθεια για τις μηχανες...." αλλα ασχετο αυτο...

η ερώτηση παραμενει η ίδια..

απαγορεύεται?? ξερει κανεις?

Nostra
03/10/2006, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
η ερώτηση παραμενει η ίδια..
απαγορεύεται?? ξερει κανεις?

Μάλλον απαγορεύεται. Θεωρητικά (και μόνο) η προπόνηση πρέπει να λαμβάνει χώρα σε διαμορφωμένη πίστα ( :lol: ) ή σε μέρος καθορισμένο από την πολιτεία ( :lol: :lol: ) ή .... σε άλλη χώρα :D ....

Ασχετο... αλλά δεν υποτίθεται ότι δεν είναι καλό να πηγαίνεις μόνη σου για λασπόλουτρα? Με την κάλή έννοια... ασφάλεια, βοήθεια, υποστήριξη κλπ.?

:wave2:

Trickster
03/10/2006, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
εψαχνα χωρο καπου κοντα μου να παω να εξασκηθω με το κατσικι μου..(χωματα) και θυμηθηκα ενα μερος....το οποιο ειχε ακριβως αυτο που ηθελα (αλανα με χωμα, πετρουλες κτλ..)

στο μεταξυ εχει και γηπεδα και κανουν προπονηση οι ανθρωποι, περναει και κοσμος πιο μακρυα βεβαια οχι στην αλανα κοντα και εκει που ειχα ενθουσιαστει και εκανα οτι εκανα και λεω ωραια θα ρχομαι συχνα..κτλ.. ερχεται ενας κυριος με το σκυλο του και μου κανει νοημα...να παω εκει...

καταλαβα κατευθειαν τι ηθελε:mad:

μου λεει κανεις θορυβο και ενοχλεις τους αθλητες και τον κοσμο...

τεσπα η συζητηση συνεχίστηκε καπως....οχι με αγριάδες βεβαια απο μερους μου...αλλά σιγουρα διαφωνουσα απο τη στιγμη που δεν ηταν ωρα κοινης ησυχίας και εννοειται δεν κινδυνευε ο κοσμος (παιδια -που δεν υπηρχαν, αθλητες κτλ)

στο μεταξυ εχει βουνα τριγύρω και με τον αντηλλαλο ακομα χειροτερα ο θορυβος...

ξερω ειναι ενοχλητικό....το καταλαβαίνω απολυτα αλλά εχουν δικαίωμα να μου το απαγορεύσουν ?

εγώ παντως λεω να ξαναπάω και οτι γίνει.....
επίσης ενιωσα και καπως αυτη τη περιβόητη "αντιπαθεια για τις μηχανες...." αλλα ασχετο αυτο...

η ερώτηση παραμενει η ίδια..

απαγορεύεται?? ξερει κανεις?

μάλλον έκανες practice στο θέατρο βύρωνα στο γήπεδο ε;

Αν όχι τότε για check it out!! :beer:

tati
03/10/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Μάλλον απαγορεύεται. Θεωρητικά (και μόνο) η προπόνηση πρέπει να λαμβάνει χώρα σε διαμορφωμένη πίστα ( :lol: ) ή σε μέρος καθορισμένο από την πολιτεία ( :lol: :lol: ) ή .... σε άλλη χώρα :D ....

Ασχετο... αλλά δεν υποτίθεται ότι δεν είναι καλό να πηγαίνεις μόνη σου για λασπόλουτρα? Με την κάλή έννοια... ασφάλεια, βοήθεια, υποστήριξη κλπ.?

:wave2:

και βεβαια..αλλά εγω μιλησα για αλανα..φλαταδουρα..οχι βουνα και λαγκαδια...

SF
03/10/2006, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati

εγώ παντως λεω να ξαναπάω και οτι γίνει.....
επίσης ενιωσα και καπως αυτη τη περιβόητη "αντιπαθεια για τις μηχανες...." αλλα ασχετο αυτο...

η ερώτηση παραμενει η ίδια..



Η αντιπάθεια είναι προς την εξάτμισή σου! Αυτό είναι άλλωστε και η αφορμή. Βάλε μια κανονική-νόμιμη-ήσυχη, και δοκίμασε πάλι.

Ας μην δημιουργούμε θέμα διαφορετικό από αυτό που υφίσταται σε αυτή την περίπτωση!

tati
03/10/2006, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Η αντιπάθεια είναι προς την εξάτμισή σου! Αυτό είναι άλλωστε και η αφορμή. Βάλε μια κανονική-νόμιμη-ήσυχη, και δοκίμασε πάλι.

Ας μην δημιουργούμε θέμα διαφορετικό από αυτό που υφίσταται σε αυτή την περίπτωση!

Η εξάτμισή μου ειναι μαμα

και σε τετοιο περιβαλλον οπως εξηγω.......(τα βουνα τριγύρω) οτιδήποτε θα ακουγεται ΠΟΛΥ....

Και δε δημιουργησα διαφορετικό θεμα.........

SF
03/10/2006, 10:56
Α σορρυ :D

Είχα την εντύπωση ότι έχεις κάποια ανοιχτή! Sorry...

KaTaNaS
03/10/2006, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
Η εξάτμισή μου ειναι μαμα


μαμά ξετάπωτη! :rolleyes:


να τα λέμε όλα! :p


και εγώ μάλλον αυτο θα σκεφτόμουν... πως ειναι ο θόρυβος που ενόχλησε!


και μεταξύ μας (13.000 μελη :lol: ) το απογευματακι, που θέλεις να πας για τζοκινγκ, να περπατήσεις, να χαλαρωσεις απο το στρες, να γυμνασθείς...

ειναι ψιλοσπαστικό να ακούς πρααααα πρααααααααααα


ψάξε βρές αλλού Τάνια , που να μην έχει κόσμο... οι κορυφές των λόφων γυρω απο το λεκανοπεδιο ειοναι καλυτερα!


:wave2:

SF
03/10/2006, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μαμά ξετάπωτη! :rolleyes:


να τα λέμε όλα! :p


Αααααα!! Αν είναι όντως έτσι, ισχύει το αρχικό μου ποστ!! Δε μπορεί να θυμάμαι τόσο ανάποδα :p

tati
03/10/2006, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μαμά ξετάπωτη! :rolleyes:


να τα λέμε όλα! :p


και εγώ μάλλον αυτο θα σκεφτόμουν... πως ειναι ο θόρυβος που ενόχλησε!




ειναι ψιλοσπαστικό να ακούς πρααααα πρααααααααααα




:wave2:

μα και βεβαια ο θορυβος τους ενοχλησε!!! αυτο λεω και ξερω οτι ειναι σπαστικο..........αλλά δεν απαγορεύεται ετσι δεν είναι?

KaTaNaS
03/10/2006, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
μα και βεβαια ο θορυβος τους ενοχλησε!!! αυτο λεω και ξερω οτι ειναι σπαστικο..........αλλά δεν απαγορεύεται ετσι δεν είναι?

ξαναπηγαινε ... καλεσε τους μπατσους (αν δε το κανει κανενας άλλος) ...


και θα μάθουμε! :lol: :rotflmao: :rotflmao:




ρε μη γινεσαι κουραστική στον κόσμο!

20 λεπτα δρομος ειναι η Βαρυμπ...

SF
03/10/2006, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
μα και βεβαια ο θορυβος τους ενοχλησε!!! αυτο λεω και ξερω οτι ειναι σπαστικο..........αλλά δεν απαγορεύεται ετσι δεν είναι?

Εμ, απαγορεύεται, δεν απαγορεύεται? Πλάκα κάνεις?!
(Η άδεια κυκλοφορίας αναγράφει την κανονική στάθμη θορύβου για το μηχανάκι σου)

$py
03/10/2006, 11:26
Akrivos apo pano (sta 5 lepta)einai kai o Ymitos.

Thn Kyriaki piga mia volta tyxea, sti diastaurosi tis Kaisarianis, piga pros ta pano, perasa to stratopedo tis aeroporias kai synexisa. Exei liga mpaza kai kapoia aksia prosoxis loukia. Den piga mexri apano giati eimoun monos mou.

Gnorizei kaneis pou kataligei autos o dromos?

Exei orea thea pantos

tati
03/10/2006, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Akrivos apo pano (sta 5 lepta)einai kai o Ymitos.

Thn Kyriaki piga mia volta tyxea, sti diastaurosi tis Kaisarianis, piga pros ta pano, perasa to stratopedo tis aeroporias kai synexisa. Exei liga mpaza kai kapoia aksia prosoxis loukia. Den piga mexri apano giati eimoun monos mou.

Gnorizei kaneis pou kataligei autos o dromos?

Exei orea thea pantos

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

δε το πιστευω!!! ακριβώς το ιδιο εκανα και εγώ!! αφου μου την είπε ο αλλος απο τη φλαταδουρα, πηγα εκει που λες...ολο ανηφορα..ανηφορα μπαζα, λουκια...

ΤΕΛΕΙΑ ΘΕΑ...αλλά φοβήθηκα γιατι ημουν μονη και γύρισα

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

βρηκα και κατι απιστευτα μονοπατακια πιο κατω......;)

KaTaNaS
03/10/2006, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Εμ, απαγορεύεται, δεν απαγορεύεται? Πλάκα κάνεις?!
(Η άδεια κυκλοφορίας αναγράφει την κανονική στάθμη θορύβου για το μηχανάκι σου)

τεσπα, και αυτο πάλι το άλλο άκρο, μεταξύ μας μεταξά!


ουκ ολίγοι υπερβαίνουμε τα νόμιμα, το θεμα ειναι να μη τα σκαμε στα αυτιά των περίοικων !


δεν έχουμε λίγα σε αυτή τη γαμω πόλη!


και επίσης αφού για "προπονηση" ξεκινησε το ζήτημα!

σαν αλάνα στάνταρ θα είναι πατημένο το χώμα, οπότε δεν κάνει για καμμία προπονηση, μόνο γοα ντριφτάρισμα και πλαγιολίσθηση!

πήγαινε Βαρ...

έχει και χολαργο μια πιστουλα καπου!


Τατι, τα π.μ. σου ειναι γεματα!

$py
03/10/2006, 11:34
.


63987

tati
03/10/2006, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS


, μόνο γοα ντριφτάρισμα και πλαγιολίσθηση!



ε ναι αυτο ήθελα να κανω μονο;)

τη δεδομενη στιγμη

crs-k
03/10/2006, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
.............................
20 λεπτα δρομος ειναι η Βαρυμπ...



Το γνωστο Όρος ? :dizzy: :p


:lol: :rotflmao: :lol:

Stergios69
03/10/2006, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το γνωστο Όρος ? :dizzy: :p


:lol: :rotflmao: :lol:
Το τρίτο ψηλότερο της Ελλάδας μετά τον Όλυμπο και Σμόλικα... :D

cariboo
03/10/2006, 11:45
χε χε χε για αθτο και εγω σηκωθηκα και εφθγα απο κει και ηρθα στα πορροια απ τη μια το βουνο και απ την αλλη η κερκινη.:smilea: :rotflmao: :rotflmao: αν καταφερω να μαζεψω τα λεφτα για κεινο το WR.....:mad: :mad:

tati
03/10/2006, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το γνωστο Όρος ? :dizzy: :p


:lol: :rotflmao: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εμ????

ασε που εκει δε θα πηγαινα ποτε μονη μου και σιγουρα δεν ειναι 20 λεπτα δρομος απο εμενα...αλλά τεσπα..

tati
03/10/2006, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από cariboo
χε χε χε για αθτο και εγω σηκωθηκα και εφθγα απο κει και ηρθα στα πορροια απ τη μια το βουνο και απ την αλλη η κερκινη.:smilea: :rotflmao: :rotflmao: αν καταφερω να μαζεψω τα λεφτα για κεινο το WR.....:mad: :mad:

το τελευταιο το καταλαβα...το πρωτο ομως??:confused:

απο που σηκώθηκες και εφυγες??? και που πηγες???

$py
03/10/2006, 11:49
Kserei kaneis pou kataligei ekeinos o dromos telika i tha perimeno na ton paei i tati gia na matho? :D

tati
03/10/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Kserei kaneis pou kataligei ekeinos o dromos telika i tha perimeno na ton paei i tati gia na matho? :D

να σου πω οτι σημερα ελεγα να παω...............αλλα φοβαμαι λιγακι...αλλα με τσιγκλαει και απο την αλλη..........

τι να κρυβεται εκει πισω????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μενεις κοντα να ρθεις να με βγαλεις αμα κολλησω???:lol: :lol: :lol:

cariboo
03/10/2006, 11:53
απο αθηνα συγκεκριμενα απο νικαια και μετακομησα μονιμα βορεια ελλαδα.αλλη φαση να καθεσαι στην πλατεια του χωριου και να περναει ολοκληρη παρεα απο μπροστα σου καθ οδον για το βουνο.απ την αλλη αν εισαι πιστιαρης σε 45 λεπτα εισαι σερρες

tati
03/10/2006, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από cariboo
απο αθηνα συγκεκριμενα απο νικαια και μετακομησα μονιμα βορεια ελλαδα.αλλη φαση να καθεσαι στην πλατεια του χωριου και να περναει ολοκληρη παρεα απο μπροστα σου καθ οδον για το βουνο.απ την αλλη αν εισαι πιστιαρης σε 45 λεπτα εισαι σερρες

οκ τωρα καταλαβα;)

$py
03/10/2006, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
να σου πω οτι σημερα ελεγα να παω...............αλλα φοβαμαι λιγακι...αλλα με τσιγκλαει και απο την αλλη..........

τι να κρυβεται εκει πισω????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μενεις κοντα να ρθεις να με βγαλεις αμα κολλησω???:lol: :lol: :lol:


Ela re fovase...olokliri gyneka...

Trava esy kai ama koliseis peta mia fotovolida kai se 1 lepto tha ertho, fatsa ton exo ton Ymito.



:rotflmao:

crs-k
03/10/2006, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Kserei kaneis pou kataligei ekeinos o dromos telika i tha perimeno na ton paei i tati gia na matho? :D


Ρε Σπυρακο ...

Γιατι εισαι τσακωμενος με τα Ελληνικα ρε παληκαριμ' ? :confused:

sas
03/10/2006, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Kserei kaneis pou kataligei ekeinos o dromos telika i tha perimeno na ton paei i tati gia na matho? :D

Σπύρου...εεεε σπύρου

οι δρόμοι-μονοπάτια συνδέονται μεταξύ τους και μπορείς να φτάσεις μέχρι Παιανία κάτω από Σπήλαιο.
Εγώ είχα ξεκινήσει από Παιανία (χωμάτινα), πέρασα Χολαργό (ασφάλτινα από το νεκροταφείο) και συνέχισα χωμάτινα δε ξέρω μέχρι που....

tati
03/10/2006, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Ela re fovase...olokliri gyneka...

Trava esy kai ama koliseis peta mia fotovolida kai se 1 lepto tha ertho, fatsa ton exo ton Ymito.



:rotflmao:


δεν εχω φωτοβολίδα!!! μια σφυριχτρα μονο!!:rotflmao:

θα χεις το νου σου??? το αυτι σου μαλλον???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tati
03/10/2006, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Σπύρου...εεεε σπύρου

οι δρόμοι-μονοπάτια συνδέονται μεταξύ τους και μπορείς να φτάσεις μέχρι Παιανία κάτω από Σπήλαιο.
Εγώ είχα ξεκινήσει από Παιανία (χωμάτινα), πέρασα Χολαργό (ασφάλτινα από το νεκροταφείο) και συνέχισα χωμάτινα δε ξέρω μέχρι που....

τι ανεβηκες εκει το δρομο απο το στρατοπεδο???

εγώ γιατι εχω την εντύπωση οτι ειναι dead end???:confused:

αν λεμε το ίδιο βεβαια...

$py
03/10/2006, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ρε Σπυρακο ...

Γιατι εισαι τσακωμενος με τα Ελληνικα ρε παληκαριμ' ? :confused:



A giauto den apantas esy paliolyke e???

As tin ksanakano tote tin erotisi:


Ξέρει κάποιος που καταλήγει εκείνος ο δρόμος;


:yuck:

crs-k
03/10/2006, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
A giauto den apantas esy paliolyke e???

As tin ksanakano tote tin erotisi:


Ξέρει κάποιος που καταλήγει εκείνος ο δρόμος;


:yuck:


Akribos!

DEN mporo na ta diabaso ta gamhmena! :sick:



Οχι, ΔΕΝ εχω παει καθολου απο 'κει ... :smilea:

$py
03/10/2006, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
τι ανεβηκες εκει το δρομο απο το στρατοπεδο???

εγώ γιατι εχω την εντύπωση οτι ειναι dead end???:confused:

αν λεμε το ίδιο βεβαια...

Ksekinise apo Paiania leei.


Ama einai etsi oxi sfyriktra, oute korna gipedou se sonei tati.


:lol:

sas
03/10/2006, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Ksekinise apo Paiania leei.


Ama einai etsi oxi sfyriktra, oute korna gipedou se sonei tati.


:lol:

με κάλυψε ο Σπύρους

Χωμάτινος
03/10/2006, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
..
Gnorizei kaneis pou kataligei autos o dromos?

Exei orea thea pantos

Τελευταία φορά είχα πάει πριν κάνα χρόνο και αν θυμάμαι καλά μετά από 2 χλμ περίπου στενέυει πολύ και στο τέλος σταματάει στα πουρνάρια.

$py
03/10/2006, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Akribos!

DEN mporo na ta diabaso ta gamhmena! :sick:



Οχι, ΔΕΝ εχω παει καθολου απο 'κει ... :smilea:


Psefti psefti psefti, kai emena pos mou apantises?

:hypnotize

:rotflmao:

tati
03/10/2006, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py



Ama einai etsi oxi sfyriktra, oute korna gipedou se sonei tati.


:lol:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

με εχει φαει η περιεργεια παντως.............για τη διαδρομη


και νομιζω οτι καπου εκει πρεπει να εχει και μια πιστουλα....ακουγα κατι διχρονα την Κυριακη να χτυπιούνται...αλλα ειχα βγει για περπατημα ημουν με τα ποδια δηλαδη και δεν το ψαξα παραπερα..

Nostra
03/10/2006, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

με εχει φαει η περιεργεια παντως.............για τη διαδρομη


και νομιζω οτι καπου εκει πρεπει να εχει και μια πιστουλα....ακουγα κατι διχρονα την Κυριακη να χτυπιούνται...αλλα ειχα βγει για περπατημα ημουν με τα ποδια δηλαδη και δεν το ψαξα παραπερα..

πολύ ωραία μέρη για enduro-προπονήσεις έχει μέσα στην πανεπιστημιούπολη και ειδικά στα πέριξ της θεολογικής σχολής...

είσοδος τα ΣΚ από την κάτω πύλη Ούλωφ Πάλμε και Ευφρονίου...

$py
03/10/2006, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
Τελευταία φορά είχα πάει πριν κάνα χρόνο και αν θυμάμαι καλά μετά από 2 χλμ περίπου στενέυει πολύ και στο τέλος σταματάει στα πουρνάρια.


Milame gia to dromo pou pernaei apo tin aeroporia kai meta ta mpeta Hraklis?

tati
03/10/2006, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Milame gia to dromo pou pernaei apo tin aeroporia kai meta ta mpeta Hraklis?

προσεχε τι θα απαντήσεις Μανο!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Giorgos19
03/10/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
πολύ ωραία μέρη για enduro-προπονήσεις έχει μέσα στην πανεπιστημιούπολη και ειδικά στα πέριξ της θεολογικής σχολής...

είσοδος τα ΣΚ από την κάτω πύλη Ούλωφ Πάλμε και Ευφρονίου...



+1.
Aλλα παει κανενας εκει?
Εγω δεν εχω συναντησει καποιον εντουρα.

GhostDog
03/10/2006, 14:49
πάντως προσωπικά αποφεύγω να κάνω βόλτες σε μέρη που συχνάζει κόσμος για τη βόλτα του... υμμητός, πανεπιστιμιούπολεις, χολαργός κλπ. πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος να ενοχλώ.

τάνια, νομίζω χαιδάρι μένεις; πάνω απ' το πέραμα έχει μια πίστα με αλματάκια κλπ. κοντά σου είναι, δοκίμασε την.

α και βαρυμπόμπη-καβάλας δεν είναι ούτε 15 λεπτά (αν δεν θες να μείνει τακούνι για τακούνι όρθιο :rotflmao: :rotflmao: )

Tropeas
03/10/2006, 14:58
Στον Υμητό στην πλευρά Παπάγου , στο τελείωμα της Αναστάσεως προς το κοιμητήριο Χολαργού και Παπάγου έχει αριστερά και δεξιά πολλά μονοπάτια για χωμάτινα και αριστερά και μικρό μήκος πιστούλας με μερικά αλματάκια...
μάλιστα για όσους γνωρίζουν είναι πολύ κοντά στον Γ (γάμα) βράχω που κάνουν προπονήσεις ραπέλ και αναριχοκαταρίχησης οι ορειβάτες... ;)
όποιος θέλει να ρθει να του δείξω που πάει ακόμα και το SV.... :lol: :wave2: :beer:

Χωμάτινος
03/10/2006, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Milame gia to dromo pou pernaei apo tin aeroporia kai meta ta mpeta Hraklis?

Γιαβόλ!

Όλο ευθεία ο δρόμος σε βγάζει σε κάποιο σημείο που στο αριστερό σου χέρι υπάρχει ένα πλάτωμα και στο δεξί σου χέρι ξεκινάει η εν λόγω διαδρομή. Αρχικά 10-20 μέτρα ψιλό απότομης ανηφόρας με μπόλικα λούκια (όταν είχα πάει), που χάνεται πάνω δεξιά μέσα στον λόφο. :smilea:

adam_tsouk
03/10/2006, 16:18
τελικα θα παμε καμμια αναγνωριστικη;


:D :evil: :D

STOYBI
03/10/2006, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
εψαχνα χωρο καπου κοντα μου να παω να εξασκηθω με το κατσικι μου..(χωματα) και θυμηθηκα ενα μερος....το οποιο ειχε ακριβως αυτο που ηθελα (αλανα με χωμα, πετρουλες κτλ..)

στο μεταξυ εχει και γηπεδα και κανουν προπονηση οι ανθρωποι, περναει και κοσμος πιο μακρυα βεβαια οχι στην αλανα κοντα και εκει που ειχα ενθουσιαστει και εκανα οτι εκανα και λεω ωραια θα ρχομαι συχνα..κτλ.. ερχεται ενας κυριος με το σκυλο του και μου κανει νοημα...να παω εκει...

καταλαβα κατευθειαν τι ηθελε:mad:

μου λεει κανεις θορυβο και ενοχλεις τους αθλητες και τον κοσμο...

τεσπα η συζητηση συνεχίστηκε καπως....οχι με αγριάδες βεβαια απο μερους μου...αλλά σιγουρα διαφωνουσα απο τη στιγμη που δεν ηταν ωρα κοινης ησυχίας και εννοειται δεν κινδυνευε ο κοσμος (παιδια -που δεν υπηρχαν, αθλητες κτλ)

στο μεταξυ εχει βουνα τριγύρω και με τον αντηλλαλο ακομα χειροτερα ο θορυβος...

ξερω ειναι ενοχλητικό....το καταλαβαίνω απολυτα αλλά εχουν δικαίωμα να μου το απαγορεύσουν ?

εγώ παντως λεω να ξαναπάω και οτι γίνει.....
επίσης ενιωσα και καπως αυτη τη περιβόητη "αντιπαθεια για τις μηχανες...." αλλα ασχετο αυτο...

η ερώτηση παραμενει η ίδια..

απαγορεύεται?? ξερει κανεις?


Αν δεν υπαρχει οποιδηποτε απαγορευτικο σημα , η δεν ειναι ιδιωτικος χωρος ... ΟΧΙ ...

Δεν απαγορευεται !!! Αλλα ...

Αν καλουσαν την αστυνομια ....
Θα σε εγραφε για οτι μπορεις να φανταστης ( απο φλας και κορνα μεχρι λασπωτηρα & επυκινδινη οδηγηση .)
Δεν χρειαζετε να << προκαλουμε >> σε μερη οπου συχναζει κοσμος η υπαρχουν κοντα κατοικιες ..

Καλως η κακως ειναι εντελως ενοχλητικος ο συνεχης θορυβος της μηχανης γυριζοντας συνεχως στον ιδιο χωρο ,και το μονο που κερδιζουμε ειναι αντιπαθειες...
Ειναι προτιμοτερο να ταλαιπωρηθουμε παραπανω με μιση ωρα διαδρομη στην ασφαλτο και να κανουμε το κεφι μας και την εξασκηση μας ησυχα...

Προτεινομενο μερος ... Η βαρυπομπη ολη η εκταση πισω απο τα μακ ντοναλτς ( υπαρχουν τουλαχιστον 2 ευκολες προσβασεις ) χωρις ομως να πας πιο μεσα στο βουνο οταν εισαι μονη σου...

Ετσι θα μπορει να σε βρει ( στην αναγκη ) και καποιος φιλος εαν τυχον σου προκυψει καποιο προβλημα....


:beer: :beer:

:wave2:

STOYBI
03/10/2006, 20:28
[i]

τάνια, νομίζω χαιδάρι μένεις; πάνω απ' το πέραμα έχει μια πίστα με αλματάκια κλπ. κοντά σου είναι, δοκίμασε την.
[/B]


Απαγορευτηκε πριν δυο χρονια δια ροπαλου απο το πολεμικο ναυτικο !!!



:wave2:

GhostDog
03/10/2006, 20:34
Απαγορευτηκε πριν δυο χρονια δια ροπαλου απο το πολεμικο ναυτικο !!!

δεν με έχουν κυνηγήσει ποτέ... :D και πάω συχνά... :D

για να μην σχολιάσω ότι συνηθίζω να ανεβαίνω από πίσω και να βγαίνω κύριος απ' την πύλη στο σχιστό... :lol: :lol:

STOYBI
03/10/2006, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από GhostDog
δεν με έχουν κυνηγήσει ποτέ... :D και πάω συχνά... :D

για να μην σχολιάσω ότι συνηθίζω να ανεβαίνω από πίσω και να βγαίνω κύριος απ' την πύλη στο σχιστό... :lol: :lol:

ΟΚ.. Αφου πηγαινεις συχνα .... !!! :rolleyes:

Απο την πυλη του σχιστου ειπες ???

Θα ηταν ο ναυαρχος εντουρας φαινετε...

:lol: :lol: :lol:

el_hymador
03/10/2006, 22:41
Βαρυμοποπη , Βασιλικα κτηματα εκει ειναι τα ομορφα...

(να παρω κανα χωματινο παλι ρε πουστη μου?)

fantacid
03/10/2006, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

με εχει φαει η περιεργεια παντως.............για τη διαδρομη


και νομιζω οτι καπου εκει πρεπει να εχει και μια πιστουλα....ακουγα κατι διχρονα την Κυριακη να χτυπιούνται...αλλα ειχα βγει για περπατημα ημουν με τα ποδια δηλαδη και δεν το ψαξα παραπερα..

μπα μη δινεις σημασια,ειναι απλως παρακρουση!!
γνωστη αρρωστεια απελπισμενων εντουραδων που "ψαχνουν" ενα καλο τερεν!

τα ιδια επαθα κ γω που εψαχνα το σαββατο την ξεροπιστα της θερμης,απο καπου ακουγα κατι διχρονα να σπανε.......μια ξεκινουσαν, μια σταματουσαν......τζιφος τελικα :cry:


On Topic τωρα σχετικα μετην αλανα,θα σου λεγα τραβα τεντωσε την κανα 2-3 φορες κ γραψε στα @@ σου (ή οπου αλλου ευκαιρεις :lol:) τους παπαρες εξαλου αοφυ ειναι φλαταδουρα γρηγορα θα την τερματησεις κ δε θα ψηνεσαι να ξαναπατησεις ροδα εκει περα!
το πολυ πολυ να πηγενεις που κ που να ξεχαρμανιαζεις κ ναι εισαι ΟΚ!

:beer: :beer:

DimChios
04/10/2006, 01:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Βαρυμοποπη , Βασιλικα κτηματα εκει ειναι τα ομορφα...

(να παρω κανα χωματινο παλι ρε πουστη μου?)



ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ!!!

ΆΝΤΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!

:lol: :lol: :lol:

:wave2:

DimChios
04/10/2006, 01:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
....Ετσι θα μπορει να σε βρει ( στην αναγκη ) και καποιος φιλος εαν τυχον σου προκυψει καποιο προβλημα....


:beer: :beer:

:wave2:



Αφού μερικοί-μερικοί δεν μένουν ποτέ!!!

:evil:

:lol: :lol:

tati
04/10/2006, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Αν δεν υπαρχει οποιδηποτε απαγορευτικο σημα , η δεν ειναι ιδιωτικος χωρος ... ΟΧΙ ...

Δεν απαγορευεται !!! Αλλα ...

Αν καλουσαν την αστυνομια ....
Θα σε εγραφε για οτι μπορεις να φανταστης ( απο φλας και κορνα μεχρι λασπωτηρα & επυκινδινη οδηγηση .)
Δεν χρειαζετε να << προκαλουμε >> σε μερη οπου συχναζει κοσμος η υπαρχουν κοντα κατοικιες ..

Καλως η κακως ειναι εντελως ενοχλητικος ο συνεχης θορυβος της μηχανης γυριζοντας συνεχως στον ιδιο χωρο ,και το μονο που κερδιζουμε ειναι αντιπαθειες...
Ειναι προτιμοτερο να ταλαιπωρηθουμε παραπανω με μιση ωρα διαδρομη στην ασφαλτο και να κανουμε το κεφι μας και την εξασκηση μας ησυχα...

Προτεινομενο μερος ... Η βαρυπομπη ολη η εκταση πισω απο τα μακ ντοναλτς ( υπαρχουν τουλαχιστον 2 ευκολες προσβασεις ) χωρις ομως να πας πιο μεσα στο βουνο οταν εισαι μονη σου...

Ετσι θα μπορει να σε βρει ( στην αναγκη ) και καποιος φιλος εαν τυχον σου προκυψει καποιο προβλημα....


:beer: :beer:

:wave2:

δεν απαγορευεται και δεν ειναι ιδιωτικος χώρος και οι κατοικίες ειναι οντως μακρυα, πολύ μακρυα αλλά λογω των βουνων εχει αντιλαλο τρομερο....

και οντως ειναι ενοχλητικος ο ηχος για αυτο και το σκεφτομαι...απο την αλλη ομως δεν ειναι και κατι καθημερινο...μια στο τοσο...

σίγουρα υπαρχουν και πιο καταλληλοι χώροι, απλά εδω βολευε επειδη ειναι τοσο κοντα....


:wave2:
:beer: :beer:

tati
04/10/2006, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid



On Topic τωρα σχετικα μετην αλανα,θα σου λεγα τραβα τεντωσε την κανα 2-3 φορες κ γραψε στα @@ σου (ή οπου αλλου ευκαιρεις :lol:) τους παπαρες εξαλου αοφυ ειναι φλαταδουρα γρηγορα θα την τερματησεις κ δε θα ψηνεσαι να ξαναπατησεις ροδα εκει περα!
το πολυ πολυ να πηγενεις που κ που να ξεχαρμανιαζεις κ ναι εισαι ΟΚ!

:beer: :beer:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γειά σου 'Αλεξ!!!

:beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
04/10/2006, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ, ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ!!!

ΆΝΤΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!

:lol: :lol: :lol:

:wave2:


ναι ρε,



και μετα δε θα χωραμε!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: