PDA

View Full Version : Γεια σας παιδιά! - Αγόρασα το 250



DISEASER82
04/10/2006, 02:48
GIA SAS PAIDIA...KAI GW TO KALOKAIRI AGORASA TO CBF
AKOUSA KATI GIA NA ANAKLISEIS KAI ME PROBLIMATISE AUTO..EGV DEN EXW KANENA PROBLIMA ME TO CBF , OI TAXYTITES MPAINOYN APISTEYTA GLYKA KAI I NEKRA MPAINEI POLI KALA...TO MONADIKO PROVLIMA POU EXW AN EINAI PROVLIMA TELOS PANTWN EINAI OTI ZESTENETE LIGO DISKOLA...DILADI THELEI KANENA 5 LEPTO RELANTI PRIN KSEKINISW GIA NA MIN MOU SVISEI..META APO KANENA TETARTO TO RELANTI EINAI MIA XARA STIS 1500 STROFES..PISTEVW PWS DEN EINAI PROVLIMA AUTO AN SKEFTEITAI OTI EINAI AEROPSIKTOS KINITHRAS 250 KIVIKWN

makis206
04/10/2006, 07:05
Καλώς ήρθες στην παρέα !

:beer: :beer: :beer: :wave2:

villy
04/10/2006, 07:32
Καλώς ήρθες! :wave2:

Τυχερός είσαι με τις ταχύτητες. Οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα με αυτές. Όσον αφορά το ρελαντί εμένα μου το κρατάει στις 1000 στροφές έχοντας ανοίξει τον αέρα λιγότερο από 1 λεπτό. Τον κλείνω, φεύγω και σε λίγο φτάνει τις 1500 σταθερά!

Λεωνίδας
04/10/2006, 08:41
Καλώς ήρθες φιλαράκι :wave2:
Κατ'αρχήν αν μπορείς γράφε ελληνικά και όχι κεφαλαία :winka:
5 λεπτά ζέσταμα με τσοκ ή χωρίς για να μη σου σβήσει :confused: :confused:

DISEASER82
04/10/2006, 12:01
5 λεπτά χωρίς τσοκ...α και κατι αλλο! οταν το αγόρασα ο συμπλέκτης ήταν παρα πολύ ψηλά.το πήγα δυο τρεις φορές στο συνεργείο να τον κατεβάσουνε και δεν εκαναν τίποτα!..τον κατέβασα μόνος μου γιατι μάλλον με δούλευαν για να ειναι πιο ευελικτος γιατι σε κινηση δεν μπορούσα να χωθώ εύκολα..ο μασπιές του συμπλέκτη έχει κενό αρκετό τώρα..αλλα και πάλι δεν είμαι ευχαριστημένος γιατι δεν είναι τοσο ευέλικτος!

Λεωνίδας
04/10/2006, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DISEASER82
5 λεπτά χωρίς τσοκ...α και κατι αλλο! οταν το αγόρασα ο συμπλέκτης ήταν παρα πολύ ψηλά.το πήγα δυο τρεις φορές στο συνεργείο να τον κατεβάσουνε και δεν εκαναν τίποτα!..τον κατέβασα μόνος μου γιατι μάλλον με δούλευαν για να ειναι πιο ευελικτος γιατι σε κινηση δεν μπορούσα να χωθώ εύκολα..ο μασπιές του συμπλέκτη έχει κενό αρκετό τώρα..αλλα και πάλι δεν είμαι ευχαριστημένος γιατι δεν είναι τοσο ευέλικτος! Δοκίμασε μισό - ένα λεπτό με το τσοκ, εγώ το κλείνω όταν πλησιάζει 4000 στροφές (δεν ξέρω αν κάνω καλά) :confused:
Τον συμπλέκτη πρέπει να δοκιμάσω να τον ρυθμίσω και εγώ, είναι όντως πάρα πολύ ψηλά

DISEASER82
04/10/2006, 12:47
Θα το δοκιμάσω αυτό που είπες με το τσοκ και θα σου πώ....φαντάζομαι με τα κρύα δύσκολα θα παίρνει μπροστά..πάλι καλα που εχω μια κατηφορίτσα εδώ! θα μου χρειαστεί για να το βάζω μπροστα αν δεν παίρνει με μίζα!

Λεωνίδας
04/10/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DISEASER82
Θα το δοκιμάσω αυτό που είπες με το τσοκ και θα σου πώ....φαντάζομαι με τα κρύα δύσκολα θα παίρνει μπροστά..πάλι καλα που εχω μια κατηφορίτσα εδώ! θα μου χρειαστεί για να το βάζω μπροστα αν δεν παίρνει με μίζα! :confused: :confused: :confused:
αν δεν παίρνει με τη μίζα να το πας στο συνεργείο
εγώ το πήρα Ιανουάριο και ποτέ δεν είχα πρόβλημα να πάρει :)

DISEASER82
04/10/2006, 13:05
σε κανα 2ημηνο Θα δείξει...
Πάντως πιστεύω οτι έχει καλές επιδόσεις για 250.ειναι χαμηλόστροφο και αρπάζει εύκολα το γκάζι..το έχεις τελικιάσει καθόλου? εγώ στην αττική οδο και στην εθνική που το έβγαλα έπιασα 145. στην μαλακάσα οπως ερχομουν για αθήνα έδειξε το κοντερ για κανένα λεπτό λίγο πιο πάνω απο τα 150 με μικρή κλίση κατηφόρας...βασικά αν έχει λίγο αέρα και ο δρόμος είναι ίσιος μεσα στην πόλη σε ανοιχτο δρόμο παίζω στα 120 με 130..παραπάνω δυσκολευεται να πάει

Λεωνίδας
04/10/2006, 15:16
E όχι και καλές επιδόσεις για 250 με 20 ίππους :bigcry: :bigcry: :bigcry:
Είναι βέβαια άνετο για πόλη (μονοκύλινδρο γαρ) :)
Όσο για την τελική, τόσα λένε και άλλοι αλλά εγώ είμαι δικάβαλος μόνος μου και δε μετράω :lol: :lol:
@bartlal : spam στα africa εσύ - ελπίζω να το φάει το μήνυμα ο johnpan :wave2:

DISEASER82
05/10/2006, 02:08
τα άλογα ακούγονται λίγα ..στο τιμόνι όμως φαίνονται ευχάριστα..έχει πολυ ωραίες ροπές για 250αρι. μην το συγκρίνεις με 250αρια τύπου cbr. αυτά ανήκουν σε άλλη κατηγορία και δεν έχουν τις ανέσεις που έχει το cbf μέσα στην πόλη και στη δουλειά..όσο για ταξίδια άνετα πηγαίνεις μέχρι λαμία..εδω κάτι cbrakia 125 πηγαίνουν μεσολογγι!!

Λεωνίδας
05/10/2006, 09:24
Καλά δεν είπα ότι δε βγαίνει βόλτα το μηχανάκι :D
Έχουμε πάει αρκετές :rolleyes:
απλά υπάρχουν άλλα 250άρια με περισσότερα άλογα :wave2:

kostisthegreek
05/10/2006, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Δοκίμασε μισό - ένα λεπτό με το τσοκ, εγώ το κλείνω όταν πλησιάζει 4000 στροφές (δεν ξέρω αν κάνω καλά) :confused:
Τον συμπλέκτη πρέπει να δοκιμάσω να τον ρυθμίσω και εγώ, είναι όντως πάρα πολύ ψηλά

Πολύ σωστά για το τσοκ.

Ο συμπλέκτης του είναι πολύ σπαστικός εκεί ψηλά και θέλει λίγο κατέβασμα. Λίγο όμως για να απομονώνει σωστά.

latris mixanis
06/10/2006, 12:12
Καλώς όρισες!

DISEASER82
06/10/2006, 17:33
εγω Τον συμπλέχτη τον εχω κατεβασει αρκετά.ειναι καλύτερος τώρα αλλα και πάλι δεν είναι τοσο ελαστικός οσο θα πρεπε και φοβάμαι μην τρωω και τον δίσκο ετσι..δεν ξέρω τι παίζει ρε γαμωτο..

panoss25
07/10/2006, 20:01
:beer: welcome.

Cloud
07/10/2006, 21:02
Γεια σε όλους, και εγώ CBF 250 έχω . Όταν λέτε ότι ο συμπλέκτης είναι πολύ ψηλά εννοείτε ότι θέλει να τον αφήσεις πολύ για να πιάσει ή ότι είναι ψηλά σε γωνία ; Εμένα μου φαίνεται ότι είναι και τα δύο πάντως. Θέλω να το αλλάξω και εγώ.

Λεωνίδας
07/10/2006, 22:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cloud
Γεια σε όλους, και εγώ CBF 250 έχω . Όταν λέτε ότι ο συμπλέκτης είναι πολύ ψηλά εννοείτε ότι θέλει να τον αφήσεις πολύ για να πιάσει ή ότι είναι ψηλά σε γωνία ; Εμένα μου φαίνεται ότι είναι και τα δύο πάντως. Θέλω να το αλλάξω και εγώ. το πρώτο :)
manual, σελίδα 23 :wave2:

Cloud
08/10/2006, 12:53
Ευχαριστώ , θα προσπαθήσω να το κάνω μόνος μου