PDA

View Full Version : ΠΡΟΣ ΚΑΤΟΧΟΥΣ Fz-1



doken
04/10/2006, 07:27
3 ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟ FZ1 ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ
1) θορυβος κατα το αναμα του μοτερ,μετα την πρωτη μιζια που παταω για να αναψει ακουγεται απο το μοτερ στιγμιαια ενας εντονος μηχανικος θορυβος γκρρρρρρρ,σα να εχει μπει μεσα χαλικι,και μετα οκ,εχει δει καποιος απο εσας κατι τετοιο στο δικό του?τι μπορει να είναι?
2)ο θορυβος της πρωτης (το γκαπ) δεν εχει σταματησει,και μαλλον ουτε προκειται
3)παρατηρω ενα ψιλοδακρυσμα στη φλαντζα του καρτερ

μηπως πρεπει να ανησυχω???

DrIoannis
04/10/2006, 07:41
Για το 1 και 3 δεν ξέρω, για το 2 όμως η Yamaha είναι διάσημη για το θορυβώδες κιβώτιό της:D

Lazio
04/10/2006, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από doken
3 ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟ FZ1 ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ
1) θορυβος κατα το αναμα του μοτερ,μετα την πρωτη μιζια που παταω για να αναψει ακουγεται απο το μοτερ στιγμιαια ενας εντονος μηχανικος θορυβος γκρρρρρρρ,σα να εχει μπει μεσα χαλικι,και μετα οκ,εχει δει καποιος απο εσας κατι τετοιο στο δικό του?τι μπορει να είναι?
2)ο θορυβος της πρωτης (το γκαπ) δεν εχει σταματησει,και μαλλον ουτε προκειται
3)παρατηρω ενα ψιλοδακρυσμα στη φλαντζα του καρτερ

μηπως πρεπει να ανησυχω???

ego tha soy synistoysa na pas amesos se eksoysiodotimeno bebaia kala kaneis kai rotas giati mporei kapoios na eixe ta idia provlimata me esena

THEOD
04/10/2006, 08:01
Για το 2 συμφωνώ...

για τα άλλα ....δεν γνωρίζω τίποτα....

panjimnakos
04/10/2006, 16:53
ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑΞΤΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΤΑ YAMALUBE 15-50 ΦΟΥΛ ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ!!!:sun: :sun: :sun: Ο ΘΟΡΗΒΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ 80% ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΘΑ ΚΟΥΜΠΩΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΒΑΖΑΝΕ ΤΑ 20-50 VALVOLINE KAI OTAN TA AΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΑ YAMALUBE ΤΕΛΟΣ ΟΛΑ!!!!!!!!:beer: :beer: :beer:

xtapodias
04/10/2006, 20:44
στο 2ο συμφωνώ. Στο πρώτο εμενα δεν το κάνει ( ο ήχος είναι νορμάλ). Στο 3ο θα σου πρότεινα αν δεν το έχεις κάνει ήδη, να καθαρίσεις σχολαστικά την περιοχή που υποπτέυεσαι και να παρατηρήσεις αν δάκρυσε ξανά. Πάντως ούτε σ' αυτό έχω πρόβλημα.

doken
12/10/2006, 10:28
τελικα αυτο το γκρρρ ηταν ενα κολημα που ετρωγε η μιζα κατα την εκινηση,το οποιο ευτηχως σταματησε,δε μου τοχει ξανακανει απο τοτε