PDA

View Full Version : Αληθεια - Ψεματα??????????



Nefeli
11/06/2004, 12:34
Μου στείλανε αυτό το e-mail έτσι ακριβώς όπως σας το στέλνω
Αλήθεια Ψέματα δεν γνωρίζω……………………………βρε μπα και πρέπει να έχουμε το νου μας?????????


<<<<<<<<<<<<<<<<"Αγαπητοί Φίλοι,

Ξέρω ότι όλοι εσείς που σας στέλνω αυτό το email δεν είσαστε γυναίκες, αλλά ελπίζω ότι θα το μοιραστείτε με τις συζύγους σας, τις κόρες, τις μητέρες, τις αδελφές, κτλ. Ο κόσμος μας μοιάζει να τρελαίνεται μέρα με τη μέρα.
Βόμβες στα ταχυδρομικά κουτιά και τρελοί σε parking με αρώματα. Να είσαστε προσεκτικοί.
Με πλησίασαν χθες το απόγευμα, περίπου στις 15:30, στο parking Super Market κοντά στο Πανεπιστήμιο δύο άντρες και με ρώτησαν τι άρωμα φορούσα.
Τότε με ρώτησαν εάν θα ήθελα να μου δειγματίσουν μερικά περίφημα αρώματα που ήταν πρόθυμοι να μου πουλήσουν σε πολύ λογική τιμή. Πιθανότατα να είχα συμφωνήσει εάν δεν είχα λάβει ένα email μερικές εβδομάδες πιο πριν με την
προειδοποίηση: «Θέλεις να μυρίσεις αυτό το ωραίο άρωμα;»

Ο άντρας συνέχισε να στέκεται ανάμεσα στα παρκαρισμένα αυτοκίνητα και φαντάζομαι ότι περίμενε και κάποιον άλλον να «χτυπήσει». Σταμάτησα μία κυρία που πήγαινε προς το μέρος τους, της τους έδειξα και της είπα ότι μου είχαν στείλει ένα email στη δουλειά σχετικά με κάποιον που σε πλησιάζει σε ταχυδρομεία και σε parking και σε ρωτάει αν ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΥΡΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΑΡΩΜΑ που πουλάνε σε πολύ φθηνή τιμή. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΩΜΑ... ΕΙΝΑΙ ΑΙΘΕΡΑΣ. Όταν το μυρίσεις, λιποθυμάς. Θα σου πάρουν το πορτοφόλι, όλα τα τιμαλφή και ένας Θεός ξέρει τι άλλο.

Αν δεν ήταν αυτό το email, πιθανότατα θα είχα μυρίσει το «άρωμα». Αλλά, ευτυχώς στην γενναιοδωρία ενός φίλου, γλίτωσα οτιδήποτε μπορεί να μου τύχαινε. Ήθελα να κάνω το ίδιο και για σένα.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΣΟΥ (ΓΥΝΑΙΚΕΣ) ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΗΜΕΡΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ. ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ EMAIL, ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΣΟΥ.
Κυρίες, αυτό συνέβη και σε μένα χθες και δεν μύρισα το άρωμα ούτε εγώ εξαιτίας αυτού του email. Αυτό είναι αλήθεια. Πιστέψτε με. Ξέρω. Ήμουν στο parking όταν με πλησίασαν. Νύχτα ή μέρα, δεν έχει σημασία. Ήταν τρεις άντρες μαζί όταν με πλησίασαν. Φώναξα την αστυνομία όταν γύρισα στο σπίτι μου.
Όπως
λέει και το email παραπάνω:
ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΟΙ. ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΑΣ, Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ.
Με βοήθησε. Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν η προειδοποίηση από το email." >>>>>>>>>>>>>

:wave2:

periklisk
11/06/2004, 12:40
Ρούλα δεν ξέρω αν είναι αλήθεια.... Δεν το ρισκάρω όμως! Θα το στείλω όπου μπορώ γιατί μπορεί εύκολα να είναι έτσι όπως τα λέει το κείμενο!

ruyjin
11/06/2004, 12:44
μου το στειλανε κι εμενα την προηγούμενη εβδομάδα παιδια και το ιδιο mail το είδα να το παρουσιάζουν προχτες στις ειδήσεις και να εχουν ολόκληρο ρεπορταζ για το θέμα...


...ωρε τι γίνεται στον κόσμο!!! :confused:

kapeos
11/06/2004, 13:13
ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΔΕΙΞΕ Ο ΑΝΤΕΝΝΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΣΥΛΛΑΒΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ.:nono: :nono:

nimbus
11/06/2004, 14:48
ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ:confused: :confused:

KRHTIKOS
12/06/2004, 16:59
To olo thema ksekinhse san plaka ....
Apla merika lagwnika dhmosiografoi to brhkan sto net kai to ekanan anaparagwgh kai malista ekanan kai anaparastash!
Ayto einai olo!

Κανένας
12/06/2004, 20:29
Άλλο ένα παραμύθι :mad:

Αν δεν είστε σίγουροι μην το αναπαραγάγετε και σκεφτείτε ότι πολλοί ψάχνουν έναν εύκολο τρόπο, για να μαθαίνουν διευθύνσεις :nono:

Η πλάκα είναι ότι ένα παρόμοιο γεγονός συνέβη πριν 2000 χρόνια και είχε θέμα έναν κρίνο και είδατε τι έγινε :winka:
Το παραμύθι κρατάει ακόμα και μαλλον πρέπει να είναι το πιο καλοπουλημένο ανά τους αιώνας των αιώνων αμήν
:smokin:

Κανένας
12/06/2004, 20:42
http://www.ukscrappers.co.uk/boards/showthread/t-21506.html
http://www.snopes.com/
http://www.snopes.com/horrors/robbery/perfume.htm
http://www.nonprofit.net/hoax/infamy.html

Λέγονται αστικοί μύθοι ή Urban Legends, Hoaxes :(

crs-k
13/06/2004, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
...............
Η πλάκα είναι ότι ένα παρόμοιο γεγονός συνέβη πριν 2000 χρόνια και είχε θέμα έναν κρίνο και είδατε τι έγινε :winka:
.................



Εισουνα μικρος τοτε Πλοηγε? :lol: :rotflmao: :lol:

Κανένας
13/06/2004, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εισουνα μικρος τοτε Πλοηγε? :lol: :rotflmao: :lol:


Χάχα μονόλυκε ζούσα πριν 400 χρόνια και βαλε σύμφωνα με τις αναδρομές ψυχής που έχω κάνει
Απλά είναι ένα κλασσικό παράδειγμα πως μεταλλάσσεται ένας αστικός μύθος από στόμα σε στόμα
Και εμένα πακέτο μου το στείλανε πριν 41 χρόνια και έπρεπε με το ζόρι να το δεχτώ σαν αλήθεια
:smokin: :beer: