PDA

View Full Version : Μα τι λένε?!?



stako
04/10/2006, 15:28
Ρε παιδιά οκ, σε αυτοκινητάδικα φόρουμ το έχουμε ξαναδεί το έργο, αλλά εδώ το θέμα έχει ξεφύγει! Δείτε:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=50123

Δείτε τις απόψεις του WAntilles, τι μαλλιάδες-χαρελάδες λέει, βλάκες 2κυκλιστές λέει, 2κυκλο = σκοτώστρες -> λιώμα στην άσφαλτο λέει........... Δείτε εδώ:

" - Το 2κυκλο ΔΕΝ φαίνεται
- Το 2κυκλο κινείται τελείως ΧΑΟΤΙΚΑ και ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΑ

Δεν φταίνει οι άλλοι, φταίει το 2κυκλο.

Ανώριμοι, αμπαγλάρωτοι, εγκληματίες είναι.

Αλλά πού να το καταλάβετε αυτό, εν τη μαστούρα της γιγαντιαίας σλάλομ κατάβασης που κάνετε"

Συνήθως δεν ασχολούμαι με τέτοια ποστ αλλά μιλάμε φούντωσα και μόνο που τα διάβαζα!!! Ε και απάντησα βέβαια............ http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=795381&postcount=189

ΕΛΕΟΣ αυτοί οι τύποι κυκλοφορούν μάζί μας.......!!!!!

gcrook
04/10/2006, 15:47
Απολυτο αδικο ΔΕΝ εχει παντως ο τυπος.

Τωρα αν καθε φορα που ακουμε μοτοσυκλετιστες, πρεπει να πεταγομαστε να βγαλουμε το σπαθι απο το ζωναρι;

Τι να πουν ολοι οι υπολοιποι Ελληνες που καλως η κακως τους εχουμε καταταξει σε κατηγοριες και τους σερνουμε τα μυρια οσα;

Αν εσυ πχ σπαζεσαι οταν προσβαλουν την μοτοσυκλετιστικη σου ιδιοτητα σκεψου και ποιες αλλες ιδιοτητες εχεις σαν ανθρωπος,γιατι ολο και καποιος θα εχει κατι να σου συρει,καταλαβες παλιοκουκουε,τηνειτζερ,αντικοινωνικε κομπιουτερακια,παλιοσυνδικαλιστη,βρωμοπεζικαριε,κατ χρεωμενε,καταναλωτη,ΝεοΕλληνα, και αλλα τοσα που βαριεμαι να γραψω:rotflmao:

Να γραφτουμε σε οτι φορουμ υπαρχει να εχουμε κατι να λεμε.

kachius
04/10/2006, 16:15
Ρε stako...πολύ εκνευρίστηκα με αυτούς τους 2-3 και τις ...#@&#
που λέγανε...

Καλά τους τα είπες (όχι ότι θα καταλάβουν κάτι...)



Κατά τα λοιπά...τα γνωστά

Τη μαλακία την κουβαλάμε ως άνθρωποι...όχι ως οδηγοί συγκεκριμένων οχημάτων

:wave2:

k600
04/10/2006, 16:31
πολυ καλα τα ειπες φιλαρακο!
μακαρι να καταλαβαιναν εστω κ τα μισα!


:beer: :beer: :beer: κ παντα μακρυα απο αυτους τους κολημενους!

alximistis
04/10/2006, 16:44
Θα συμφωνήσω με τον κρούκη!
Δεν έχουν και εντελώς άδικο ότι και να πιστεύουμε κάποιοι.
Είναι γνωστό ότι υπάρχει "νεκρό σημείο" στον καθρέφτη του ΙΧ όπου δεν φαινόμαστε.
ΌΠως είναι επίσης γνωστό και δεν υπάρχει μα και μου σε αυτό ότι πράγματι πεταγόμαστε (κάποιοι) εντελώς ξαφνικά και απροειδοποίητα.
Να είμαστε τίμιοι!!!

stako
04/10/2006, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Θα συμφωνήσω με τον κρούκη!
Δεν έχουν και εντελώς άδικο ότι και να πιστεύουμε κάποιοι.
Είναι γνωστό ότι υπάρχει "νεκρό σημείο" στον καθρέφτη του ΙΧ όπου δεν φαινόμαστε.
ΌΠως είναι επίσης γνωστό και δεν υπάρχει μα και μου σε αυτό ότι πράγματι πεταγόμαστε (κάποιοι) εντελώς ξαφνικά και απροειδοποίητα.
Να είμαστε τίμιοι!!!

Αυτό το "κάποιοι" δεν με ενδιαφέρει, Εφ'όσον εγώ οδηγώ σωστά είτε αυτοκίνητο είτε μηχανή απαιτώ να με σέβεται και ο άλλος ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΑ ΤΟΥ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΤΥΦΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΚΑΘΡΕΠΤΩΝ ΤΟΥ. Εγώ δλδ που το κάνω με το αυτοκίνητο είμαι μλκας??????

stako
04/10/2006, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
Τη μαλακία την κουβαλάμε ως άνθρωποι...όχι ως οδηγοί συγκεκριμένων οχημάτων

:wave2:

Έτσι ακριβώς είναι! Και δεν έχει πολύ νόημα να απαντήσεις σε τέτοια ποστ αλλά ρε παιδιά φούντωσα............!

Alx 84
04/10/2006, 22:52
Καταλαβαίνω ότι όπως είπε και ο stako ότι υπάρχουν Ζώα οδηγοί αυτοκινήτων και 2κύκλων. αυτό που δε μπορώ να χωνέψω όμως είναι το κολημένο μυαλό ορισμένων όπου λένε "να πανε να σκοτωθούν μπας και καταλάβουν, είναι αλοίτες όλοι τους και μπλά μπλά μπλά"

Σόρρυ παίδες, αν σας τη σπάει που σας περνάει ένα 2τροχο ενώ εσείς πήζετε στην κίνηση φροντίστε να πάρετε λεωφορίο για να μειωθεί κάπως το πρόβλημα! Ούστ κομπλεξάρες. άυριο θα μπώ κ εγώ να κράξω!

Stako well done!:wave2:

soundstorm
05/10/2006, 00:15
Εχετε την εντυπωση οτι μια στο εκατομυριο θα καταλαβουν αν προσπαθησεις να τους εξηγησεις πεντε πραματα?Στο χωριο μου λεμε μια παροιμια....αντι να χτυπησει τον γαιδαρο χτυπαει το σαμαρι..... Κομπλεξικοι.

gian_nykt
05/10/2006, 06:24
Ούτε εμείς είμαστε Άγγελοι!! αλλά να μιλάνε για απροσεξία και ανευθυνότητα ΑΥΤΟΙ????? Που απο τα 10 ατυχήματα με μοτο, τα 8 έχουν προκληθεί απο ΙΧ????? Άντε μην μπώ κι εγώ μέσα κι αρχίσω σε πιο έντονους ρυθμούς απο εσένα που τους τα είπες με το γάντι!!!Αλλά μόνον οταν εχεις καβαλήσει μοτο κι έχεις κάνει μερικές σέλες "καφέ" απο το τι συμβένει στους δρόμους και μετά πιάσεις το τιμόνι του αμαξιού σου, καταλαβένεις....αλλιώς....χέσε μέσα!!!

hornet
05/10/2006, 07:17
Ενας απο τους αρχικους σκοπους του εδω φορουμ ειναι η ενημερωση των μοτοσυκλετιστων για ασφαλεια,οδηγηση,σωστη συμπεριφορα στο δρομο!!

Απο την αλλη πλευρα ειναι υποχρεωση μας να προσπαθουμε να δειχνουμε ενα σωστο προσωπο στο κοσμο και να "ξεκολαμε" τη ρετσινια που τοσα χρονια μας βαζουν ως αλητες και αλλα τετοια κοσμητικα.

Τωρα τελευταια ομως εχει εμφανιστει μια καινουρια καστα ανθρωπων κυριως νεωτερων οι οποιοι αδιαφορουν για το συνανθρωπο τους που κυκλοφορει με μοτοσυκλεττα με το σκεπτικο του mod εκει που λεει στα @@ ο οποιος χαρακτηριζεται επικινδυνος!!!!

Και γιωργο μου το να εθελοτυφλεις σε τετοιες συμπεριφορες δεν κερδιζουμε κατι, ναι υπαρχουν και κακοι μοτοσυκλεττιστες αλλα ο προφυλακτηρας ή η πορτα ενος αυτοκινητου δεν κανει διακρισεις οπως δεν θα κανουν μερικοι απο αυτους που γραφουν εκει μεσα οταν κανα βραδυ πιωμενοι οι σε καμια κοντρουλα παραβιασουν στοπ η σηματοδοτη και βρεθει καποιος απο εμας παρατημενος στην ασφαλτο οπως τοσοι εχουν βρεθει και μετα ας κατσουμε να φιλοσοφησουμε το ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο

Μιλανε για διυθηση αλλα ποιος απο εσας τολμαει να κατσει σε φαναρι στη μεση της λουριδας?
Ποιος απο εσας στην παραλιακη με μικρου κυβισμου μοτοσυκλεττα τολμαει να κατσει στη μεση της λουριδας οταν περναει σαν δαιμονισμενο...ερπετο 200+ αλογων με πιτσιρικαδες μεσα ψυστα!!

Δεν νομιζω οτι πρεπει να σιωπουμε ...αλλα να βλεπουμε τα πραγματα ρεαλιστικα και να λεμε με πειθω και ευγενικο τροπο το ποιοι ειμαστε και να μην ντρεπομαστε γιατι υπαρχουν και κακοι μοτοσυκλετιστες αλλα να δειχνουμε στο κοσμο το σωστο προσωπο του μοτοσυκλεττισμου

soundstorm
05/10/2006, 08:11
Εγω παντως δεν ειμαι σιγουρος οτι παντα με την ευγενεια κερδιζεις.
Ο στακο μια χαρα ευγενικα τους μιλησε.Καταλαβανε τιποτα?Δε νομιζω.

stako
05/10/2006, 08:17
Hornet καλά τα λες και όντως κάπως έτσι είναι. Αλλά να σου πω την αλήθεια είναι πάρα πολύ δύσκολο να κρατήσεις ψυχραιμία και να απαντήσεις ήρεμα. Το έκανα οριακά στο συγκεκριμένο ποστ για να απαντήσω στις απόψεις ενός "νεοέλληνα" σαν αυτούς που περιγράφεις. Πραγματικά έβραζα όταν διάβαζα όλα αυτά τα πράγματα. Νιώθεις ότι σε προσβάλλουνε για τα δέκα (ή όσα τέλος πάντων) χρόνια οδηγάς χωρίς να έχεις δημιουργήσει πρόβλημα σε κανέναν ενώ αντίθετα σου έχουν δημιουργήσει πάμπολλα.

Αν τον είχα μπροστά μου όμως θα άρπαζα ότι έβρισκα και θα τον κοπανούσα. Μπορεί να τις έτρωγα στο τέλος μπορεί και όχι αλλά πραγματικά ΔΕΝ θα άντεχα!

Δεν ξέρω, λένε η ηλιθιότητα δεν παλεύεται. Και ίσως να έχουν δίκιο.

ΥΓ. Μόλις είδα ότι κάποιος λέει τα δίκυκλα καίνε περισσότερη βενζίνη από τα αυτοκίνητα και να τα αφήσουμε αυτά περί οικολογίας, ψέμα λέει είναι των κατασκευαστών! OMG, τι άλλο θα ακούσουμε......... Μετά από αυτό αποχωρώ από την συγκεκριμένη συζήτηση, τι να τους πεις.......... ΟΝΤΩΣ, η ηλιθιότητα ΔΕΝ παλεύεται!

Tropeas
05/10/2006, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Αν τον είχα μπροστά μου όμως θα άρπαζα ότι έβρισκα και θα τον κοπανούσα. Μπορεί να τις έτρωγα στο τέλος μπορεί και όχι αλλά πραγματικά ΔΕΝ θα άντεχα!
Σταύρο, ξεκίνα απο αυτό και κατάλαβε ότι με τις "μάπες" δεν βγάζεις ποτέ δίκιο ούτε εκτονώνεσαι πραγματικά... ;) Ξέρω ότι είναι τρόπος του λέγειν, αλλά ακόμα και έτσι είναι λάθος νοοτροπία, και επειδή έχουμε πει και 2 κουωβέντες παραπάνω απο κοντά δεν νομίζω ότι είσαι άνθρωπος που καταφεύγει σε τέτοιες μεθόδους...
Ας βγάλουμε όλη αυτήν την εκτονωτική ενέργειά μας παραγωγικά και όχι διαιωνίζοντας κακές συγκηρίες και καταστάσεις με τρόπους που δεν προσφέρουν τίποτα...
Πάντα φιλικά... ;) :wave2: :beer:

crs-k
05/10/2006, 09:42
Ισα και με βαλατε και διαβαζα μιαμιση ωρα ΜΑΛΑΚΙΕΣ απο απροσαρμοστα και φρενοβλαβη ατομα (του "γιατρου", που θα 'λεγε κι ο Uriah) ... :mad:

Για να απαντησω θα επρεπε να εγραφα πανω απο 2 ωρες, αλλα μαλλον αξια θα τους εδινα, παρα θα καταλαβαιναν κατι ... :sick:

stako
05/10/2006, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Σταύρο, ξεκίνα απο αυτό και κατάλαβε ότι με τις "μάπες" δεν βγάζεις ποτέ δίκιο ούτε εκτονώνεσαι πραγματικά... ;) Ξέρω ότι είναι τρόπος του λέγειν, αλλά ακόμα και έτσι είναι λάθος νοοτροπία, και επειδή έχουμε πει και 2 κουωβέντες παραπάνω απο κοντά δεν νομίζω ότι είσαι άνθρωπος που καταφεύγει σε τέτοιες μεθόδους...
Ας βγάλουμε όλη αυτήν την εκτονωτική ενέργειά μας παραγωγικά και όχι διαιωνίζοντας κακές συγκηρίες και καταστάσεις με τρόπους που δεν προσφέρουν τίποτα...
Πάντα φιλικά... ;) :wave2: :beer:

Έχεις δίκιο, απλά κάποιες φορές είναι δύσκολο να συγκρατηθείς..... Και είμαι υποστηρικτής του παν μέτρον άριστον, ε, οκ, κάπου θα πηγαίνεις με το καλό, αλλά για να διατηρείς το μέτρο κάπου πρέπει να πέφτει και φάπα..........:D

Πλάκα κάνω, δεν βγάζει πουθενά αυτό, εννοείται, αλλά αν φουντώσεις και έχεις τον άλλο απέναντι..........δε ξέρω!

hornet
05/10/2006, 11:14
Καταρχην καποιοι ανθρωποι εκει ειναι λιγο γκαου !
Ο site owner ειναι συναδελφος και μοτοσυκλετιστης και μολις του τοπα ειπε πως θα ριξει ενα ποστακι για να ηρεμησουν τα πνευματα

Οποτε ειδωμεν

LINA
05/10/2006, 12:10
και εντελως ΤΥΧΑΙΑ στους αυτοκινητοδρομους/ δρομους πολεων της Ευρωπης τα ΙΧ βλεπουν τα δικυκλα ακομα και οταν βρισκονται στα "τυφλα" σημεια του κουτιου τους !!! εδω στην Ελλαδα και ολο τζαμαρια να ταν τα ΙΧ μας παλι "τυφλα" σημεια θα υπηρχαν :mad:

Cpt. Haddock
05/10/2006, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
και εντελως ΤΥΧΑΙΑ στους αυτοκινητοδρομους/ δρομους πολεων της Ευρωπης τα ΙΧ βλεπουν τα δικυκλα ακομα και οταν βρισκονται στα "τυφλα" σημεια του κουτιου τους !!! εδω στην Ελλαδα και ολο τζαμαρια να ταν τα ΙΧ μας παλι "τυφλα" σημεια θα υπηρχαν :mad:

Και, όπως θα θυμάσαι, ανοίγουν χώρο αριστερά και δεξιά να περάσουμε

LINA
05/10/2006, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Και, όπως θα θυμάσαι, ανοίγουν χώρο αριστερά και δεξιά να περάσουμε

φυσικα και γι αυτο διανυσαμε 3000χλμ με τετοια ανεση , ηρεμια και ασφαλεια εντος και εκτος πολεων..... !!!

οδηγαω 12 χρονια ΙΧ & ΜΟΤΟ ..... πως στο καλο γινεται και βλεπω τις ΜΟΤΟ οταν οδηγαω το ΙΧ οπου κι αν βρισκονται στην ακτινα του αυτοκινητου και δεν εχει κινδυνεψει ποτε κανενας μοτοσυκλετιστης ???? αρα πρεπει να σε ενδιαφερει αν ερχεται καμια μηχανη ή οχι !!!! :mad: και τους κουτακηδες που δεν οδηγουν και μηχανη δε τους ενδιαφερει καθολου καθως αισθανονται ασφαλεις και κυριαρχοι το δρομων μεσα στα κουτια τους

latris mixanis
05/10/2006, 12:50
Κάποια άτομα είναι υπερβολικά κολλημένα:sick:
Σε αρκετά πράγματα όμως έχουν δίκιο, απλά η καμήλα δεν κοιτάει ποτε τη δική της καμπούρα:winka:

gcrook
05/10/2006, 13:12
Περιεργο.
Εγω τωρα τελευταια βλεπω οτι οι ανθρωποι ειναι καπως πιο ευαισθητοποιημενοι απεναντι στους μοτοσυκλετιστες.

Τωρα αν θα πρεπει να ασχολουμαστε με 2-3 καραβλαχους που εχουν και αποψη για τους αλητες μηχανακηδες τι να πω.

Ρε δεν τους ξεχεζουμε ολους τους "κουτακηδες" μια να ερθουμε στα ισα μας;

Το ποστ μου παντως ειχε λογο υπαρξης, που μαλλον συγκεκριμενα ατομα μπορουν να καταλαβουν.

stako
05/10/2006, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Περιεργο.
Εγω τωρα τελευταια βλεπω οτι οι ανθρωποι ειναι καπως πιο ευαισθητοποιημενοι απεναντι στους μοτοσυκλετιστες.

Τωρα αν θα πρεπει να ασχολουμαστε με 2-3 καραβλαχους που εχουν και αποψη για τους αλητες μηχανακηδες τι να πω.

Ρε δεν τους ξεχεζουμε ολους τους "κουτακηδες" μια να ερθουμε στα ισα μας;

Το ποστ μου παντως ειχε λογο υπαρξης, που μαλλον συγκεκριμενα ατομα μπορουν να καταλαβουν.

Για τις πρώτες 2 παραγράφους συμφωνώ, για την τελευταία γιατί μας προσβάλεις? Με αυτό που λες τι ακριβώς υπονοείς? Εγώ προσωπικά δεν συμφώνησα με αυτό που έγραψες στο πρώτο σου ποστ, για αυτό δεν απάντησα.

gcrook
05/10/2006, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Για τις πρώτες 2 παραγράφους συμφωνώ, για την τελευταία γιατί μας προσβάλεις? Με αυτό που λες τι ακριβώς υπονοείς? Εγώ προσωπικά δεν συμφώνησα με αυτό που έγραψες στο πρώτο σου ποστ, για αυτό δεν απάντησα.

Δεν ειπα ουτε κατι για σενα προσωπικα αλλα ουτε κατι για να το καταλαβεις εσυ.


Και στην τελικη...







Βαριεμαι...:a55: :a55: :a55:

stako
05/10/2006, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δεν ειπα ουτε κατι για σενα προσωπικα αλλα ουτε κατι για να το καταλαβεις εσυ.


Και στην τελικη...







Βαριεμαι...:a55: :a55: :a55:

Μάλιστα, οκ...

caesarsk
05/10/2006, 13:41
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα γιατί με αναφέρει και κάνει link ένα post μου στο Africa Twin Forum....(για καλό ή για κακό???)


Πάντως από εκεί που ξεκίνησε η κουβέντα το πήγαινε καλά....ΑΛΛΟ ΠΩΣ ΚΑΤΕΛΗΞΕ

zireous
05/10/2006, 15:34
Εγώ πάντως απάντησα γιατί κάτι μου θύμισε το πρώτο ποστ, θα ξανατσεκάρω μετά από κάνα μήνα να δώ τί παίχτηκε -δεν βιάζομαι να τη πω σε αυτούς που ζούνε και αναπνέουν για να προσπαθήσουν να μου τη πούνε...

hornet
05/10/2006, 21:00
Τι να πεις παντως ειναι λυπηρο παλικαρια μικρα και μεγαλυτερα να εχουν τοσο μεγαλη αγνοια σε τετοια θεματα!!

Μυθοι και πραγματικοτητες

Οι νεοι ειναι παντα ανοιχτομυαλοι
Οι νεοι ειναι πιο μορφωμενοι
Οι ανθρωποι με επιστημονικο υποβαθρο δεν λενε αρλουμπες

Τα αυτοκινητα οι οδηγοι τους τα τσεκαρουν με το ποσο θορυβο κανει μεσα στη καμπινα αδιαφορωντας για το θορυβο που κανει απεξω :rotflmao:

Ενα αυτοκινητο για ενα οδηγο καιει οσο μια μηχανη ασχετα εαν το ενα βγαζει 75 αλογα και καιει 7 λτ/100χλμ και το αλλο με 170 αλογα καιει τα ιδια ισως και λιγοτερα για να μην συζητησουμε με τι ταχυτητες καιει το καθενα τι...!!

Οι πιτσιρικαδες και οι ντελιβεραδες πρεπει να καουν στη πυρα συμφωνα με τους αξιαγαπητους κονδυλοφορους του εκει φορουμ οχι οτι δεν ειναι βλακες οι εν λογω κατηγορια ..αλλα βλακες ας ειναι πεθαμενοι να μην ειναι !!!

Και μετα τους δεκαλογους καλυτερα να το γυρισουμε στο δωδεκαλογο του γυφτου

Βρε μελαχρινακ ...μι ποτσες φαρμακ!!