PDA

View Full Version : katharismos cordura sthn PATRA



howlingkast
04/10/2006, 20:13
pou και πως katharizoume tis cordures mas ???



edit: Για να παραμείνει το παρόν, έγινε μια "μετατροπούλα" ...

GIXXERAKIAS
04/10/2006, 20:22
Δεν ξερω πως το κανετε εσεις εκει στην πατρα αλλα εμεις εδω στην Αθηνα τα παμε στο καθαριστηριο με 5ε στεγνο καθαρισμα και φευγουν απο πανω τα πτωματα του καλοκαιριου και οι μπιχλες που πετανε τα αμαξια επανω μας :D










ps;Μετα θα μυριζει μανουλα:eyepop: :eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

howlingkast
04/10/2006, 20:32
makari na htan mono auta pou prepei na katharisei o epido3os katharisths!!!!!!!!
ektos apo tous 8 tonous lasphs pou exei panw h cordura mou,ta ladia kai ta apomeinaria ths sygroushs mou me ton mikrokosmo exei kai lekedes pou ena stheos kserei pws vrethikan ekei..
(vlepe tzatziki,crema galaktos kai ta synafh :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )
opws kai na xei..xreiazetai eidiko katharisthrio gia cordura nomizw..alliws ta kokala den tha thn polypalepsoun nomizw opws kai eidika xhmika(an vazoun xhmika)..gi auto rwtaw poio katharistirio asxoleitai me auth th douleia!

GIXXERAKIAS
04/10/2006, 20:43
τα προστατευτικα τα αφαιρω καθε φορα που το παω στο καθαριστηριο!νομιζω οτι και στο δικο σου πρεπει να γινεται αυτο αν ειναι καποιας καλης μαρκας.





:eyepop: :eyepop: καλα το τζατζικι,η κρεμα γαλακτος που κολλαει??με κρανος και cordura φτιαχνεις μπεσαμελ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

howlingkast
04/10/2006, 20:49
kalh marka einai(glover) alla ta prostateutika den vgainoun..
ase pou ta xhmika mporei na katastrepsoun tis memvranes!

jtoros
04/10/2006, 21:25
Απλή ενημέρωση

Εγώ το Clover μου το πήγα μια φορά (μία το έχω καθαρίσει έτσι κι αλλιώς, ετοιμάζομαι για τη 2η) στο Presto (μάλλον έτσι το λένε) στην Έλληνος Στρατιώτου δίπλα στο OTEshop (απέναντι και λίγο πριν την "Γωνιά").

Δεν ξέρω αν το στεγνό καθάρισμα κατέστρεψε τις μεμβράνες, δεν έχει τύχει βροχή για να το τεστάρω. Ο τυπάς μου είπε πως δεν θα έχω πρόβλημα και πως έχει καθαρίσει πολλά μοτοσυκλετιστικά μπουφάν χωρίς παράπονο για αν-αδιαβροχοποίηση. Επίσης τα "κόκκαλα" σου λέει να τα βγάλεις, όπως και την επένδυση κτλ...

:winka: :wave2:

bartlal
05/10/2006, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Δεν ξερω πως το κανετε εσεις εκει στην πατρα αλλα εμεις εδω στην Αθηνα τα παμε στο καθαριστηριο με 5ε στεγνο καθαρισμα και φευγουν απο πανω τα πτωματα του καλοκαιριου και οι μπιχλες που πετανε τα αμαξια επανω μας :D



ps;Μετα θα μυριζει μανουλα:eyepop: :eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αν το μπουφαν περιεχει μεμβρανες οπως gore-tex, το στεγνοκαθαριστηριο ΔΕΝ ενδεικνειται (sic) για στεγνο καθαρισμα γιατι ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ την αδιαβροχοποιηση...


:wave2:

GIXXERAKIAS
05/10/2006, 11:30
Τι να πω βρε παιδια ισως να εχετε δικιο κυριε μπαρτιαλ,το εχω κοντα 2.5χρονια και εχει καθαριστει πανω απο 10 με 15φορες σε καθαρηστιριο μεχρι τωρα δεν ειχα προβλημα με την βροχη,δεν μπαζει απο πουθενα μεχρι στιγμης.:wave2:

bartlal
05/10/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Τι να πω βρε παιδια ισως να εχετε δικιο κυριε μπαρτιαλ,το εχω κοντα 2.5χρονια και εχει καθαριστει πανω απο 10 με 15φορες σε καθαρηστιριο μεχρι τωρα δεν ειχα προβλημα με την βροχη,δεν μπαζει απο πουθενα μεχρι στιγμης.:wave2:

τι να πω βρε συ... ετσι ξερω ετσι λεω. αυτο το ξερω γιατι το γραφει για gore-tex. ισως για αλλες αδιαβροχοποιησεις να επιτρεπεται το στεγνο καθαρισμα!


:wave2:



ΥΓ: it is bartLaL not bartial... :mad:

GIXXERAKIAS
05/10/2006, 11:52
καλα ντε δεν σε ειπαμε και καραφλα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
05/10/2006, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
καλα ντε δεν σε ειπαμε και καραφλα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:look: φτηνα τη γλιτωσα δηλαδη! φιου!



:lol: :lol: :lol:

johnny1
05/10/2006, 13:29
Το ρίχνετε στη μπανιέρα με σοφλαν και το τρίβετε με μία βούρτσα χωρίς να το "τσακίζετε" για να μην κοπεί η μεμράνη.

Το ίδιο ισχύει και για την επένδυση.
Μετά από 6-7 πλυσίμματα το Bering που έχω δεν βάζει σταγόνα...

Τα καθαριστήρια είναι ρίσκο γιατί υπάρχουν και κάφροι.

howlingkast
05/10/2006, 19:08
den afairountai ap to diko mou mpoufan ta kokala..tha rwthsw sto katharisthrio..pantws oti ta xhmika xalane thn memvranh opws kaihi poly megalh thermokrasia einai arketa gnwsto kai to leei kai to vivliaraki tou mpoufan..

(mhpws prepei na to metaferoume stis diamaxes????:a8: )

giorgos_giorgos
09/10/2006, 13:18
na petaksw to koufo?
aferw ta prostateytika kai tin ependisi kai..... to plenw sto plintirio mou

Trans
09/10/2006, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnny1
Το ρίχνετε στη μπανιέρα με σοφλαν και το τρίβετε με μία βούρτσα χωρίς να το "τσακίζετε" για να μην κοπεί η μεμράνη.

Το ίδιο ισχύει και για την επένδυση.
Μετά από 6-7 πλυσίμματα το Bering που έχω δεν βάζει σταγόνα...

Τα καθαριστήρια είναι ρίσκο γιατί υπάρχουν και κάφροι.

Νομίζω ο καλύτερος τρόπος... Δεν ξέρω για το σοφλάν βέβαια:)

Στο χέρι με χλιαρό νερό και προσοχή....

ΣΤΕΓΝΩΜΑ: Το αφήνεις σε μέρος "σκιερό και δροσερό", που σημαίνει μακυρά από τζάκια, σόμπες, καλοριφέρ, ήλιο, και στεγνώνει μόνο του....