PDA

View Full Version : Παρανομη Αλλα : Κ Α Β Λ Α ! ! ! ! !



monstermind
11/06/2004, 22:33
μολις πριν 10 λεπτά ήμουν μεσαία λωρίδα αλεξάνδρας προς πατησίων, και ακούω απο πίσω ενα ουριαχτό και τιν ίδια στιγμή περνά απο δίπλα μου απο την λεωφοριολωρίδα ενα gsxr με 180 τουλάχιστον πλακωμένο μέσα στην κίνηση... οδηγός με πλήρη εξάρτηση, και καπάκι απο πίσω του πλακωμένος επίσης ένας Ζητάς,

τον πιάνει τον τύπο κόκκινο φανάρι και εκει που τους φτάνω να ακούσω δικαιολογίες , στρίβει με κόκκινο στον άριο πάγο και ο ζητάς απο πίσω...

ρε μάγκες τι υπέρτατη κάβλα ειναι αυτή????

πόσο πάει άμα σε πιάσουν μετά από τέτοια φάσι και τι παίζει????

AFTER
12/06/2004, 01:06
-εισαι σιγουρος οτι και ο πρωτος δεν ηταν αστυνομικος?
-πως ακριβως μετρησες τα 180,και δεν ηταν π.χ. 175??:p
-...καλυτερα να μην σε πιασουν και ας μεινεις με την απορια!

jtoros
12/06/2004, 02:07
είδε ότι το πρώτο μηχανάκι ήταν GSXR, τότε έχω την εντύπωση ότι δεν ήταν μπάτσος. Κι αυτό διότι τα τελευταία μηχανάκια supersport που αγόρασε η Ελληνική Αστυνομία ήταν κάτι "σαλάχια", ναι, κάτι Suzuki RF 900 τα οποία είχαν και ελάχιστα διακριτικά (μου φαίνεται φάρο και ένα πολύ μικρό και χαμηλό βαλιτσάκι στην ουρά για να χωράν το μπλοκάκι και ένας στυλός μάλλον). Για GSXR δεν έχω ακούσει να έχει πάρει η Ε.Α. Οπότε μάλλον είχαμε μια γνωστή καταδίωξη.
Για το πώς ο Μαρίνος εκτίμησε την ταχύτητα του GSXR και το τι παίζει αν σε πιάσουν δεν ξέρω...
Ωστόσο ξέρω ότι μπορεί να μη χρειαστεί να μάθεις ποτέ, αν σταματήσεις στο σήμα του μπάτσου. Τέτοιες "μαγκιές" να μου λείπουν. :nono: :nono: :nono:

Thnx for listening...

monstermind
12/06/2004, 05:24
πω πω κόλλημα... για να σας λυθεί η απορεία, είχε ψηλές ροπές και κατέβασε 2 σχέσεις στο κιβώτιο όταν φρέναρε που όρλιαξε η πρώτη, και τον έβλεπα, οι μπάτσοι τον περιμέναν τους είδα οταν πέρναγα που κοιτάγαν ανύσηχοι, και ο ένας ζητάς τον ακολουθούσε απο κοντά ο άλλος (πιο πίσω), δεν τους είδε να στρίβουν δεξιά και όταν τον πέτυχα του είπα οτι πήγαν αριστερά και με πίστεψε και πήγε αριστερά πλακωμένος χεχε !!!!

ΕΤΣΙ ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦ αν και τους ζητάδες τους πάω !!!

Ora_Nihil
12/06/2004, 05:29
Δηλαδή νόμισε ο τυπάκος ότι πήγαινε καταπάνω τους;

Ora_Nihil
12/06/2004, 05:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
Δεν τους είδε να στρίβουν δεξιά και όταν τον πέτυχα του είπα ότι πήγαν αριστερά και με πίστεψε και πήγε αριστερά πλακωμένος χεχε !!!!

Ή εγώ δεν κατάλαβα καλά, ή ο τυπάκος γούσταρε κυνηγητά εεεεεεε;:confused: :confused:

Σκέψου λέει να τον πετύχαιναν ξανά τα στρούμφ, τον σταματούνε και εκείνος τους λέει ότι πάει να βάλει βόμβες στις ολυμπιακές εγκαταστάσεις. Εκείνοι τον πάνε συνοδεία στον στόχο του αλλά δεν προλαβαίνει και σκάνε οι βόμβες στο μηχανάκι του, όπως στο Made in Greece με τον Χάρρυ Κλύνν.

Μετά ο τυπάκος αναφωνεί κοιτώντας τα συντρίμμια του GSXR "Τι Γιαπωνέζικη τεχνολογία και μαλακίες. Δεν έπαιρνα ένα Ευρωπαϊκό μηχανάκι να κάνω τη δουλειά μου;":lol: :lol: :lol:

gtsiros
12/06/2004, 09:40
oi zhtades den exoun kati gsx1400?

pws mporei na akolou8hsei kaneis ena gsxr me auto to prama kai malista me 180?

milaber
12/06/2004, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
είδε ότι το πρώτο μηχανάκι ήταν GSXR, τότε έχω την εντύπωση ότι δεν ήταν μπάτσος.

Παιδιά μην κολλάτε στο τι μηχανάκι είναι!

Η Ασφάλεια στη Θεσσαλονίκη εκτός από αρκετά ΧΤ (τα προηγούμενα) και Dominator διαθέτει τουλάχιστον ένα Hornet και ένα Varadero και μια ασημί Busa Turbo από Γερμανία (εκτός του ότι τα έχω δει, μου τα έλεγε και ασφαλίτης)!
Αλλά αυτά τα χαίρονται οι ασφαλίτες μόνο, όχι οι Ζητάδες και οι τροχαίοι.

Κάτω δεν ξέρω τι εξοπλισμούς έχουν.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: