PDA

View Full Version : ΜΥΡΩΔΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ



sakisdani750
06/10/2006, 16:01
Παιδια εχω το Ζ750 και οταν ανεβαζω δευτερο ατομο(π.χ την κοπελα μου,που τρωω την πιο πολυ μουρμουρα) μυριζουν παρα πολυ εντονα τα μαλλια της απο την εξατμιση!!!!:confused: :confused:

οταν ειχα την μαμισια την εξατμιση μυριζαν πιο λιγο τωρα που εβαλα μια after market kai γυρναει κ λιγο προς τα πανω, αστα να πανε πολυ καυσαεριο.

παντως το μηχανακι δεν καιει καθολου λαδι για να ελεγα οτι εχει προβλημα μηχανικο.
εχει κοντα στα 19.000 χιλιομετρα ανα 4.000 το πολυ το αλλαζα λαδια αλλα δεν το εχω παει να τον ρυθμισουν ποτε τις βαλβιδες.(μηπως ειναι εκει το προβλημα)
βασικα δεν ξερω και ακριβως ποτε πρεπει να τις ρυθμισω αλλα επειδη πανω κατω στα 20.000 χιλ τις ρυθμιζουν γιαυτο το αναφερω.

πειτε μου την γνωμη σας και αν υπαρχει καποιος τροπος αντιμετωπισης?:look: :look:

πχ κανενα συμπληρωμα στο λαδι???

ΠΑΙΔΙΑ ΣΩΣΤΕ ΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ.......... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

stefanos
06/10/2006, 16:06
Αποτελέσματα της αεροδυναμικής.
Δεν γίνεται τίποτα.
Βρές φίλο σου με δίχρονο και δώστου την κοπέλα σου να την κάνει μια βόλτα.
Μετά δεν νομίζω να σου ξαναπεί τίποτα.
Μπάς και βάζεις 100άρα βενζίνη?

dirtbird
06/10/2006, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos

Μπάς και βάζεις 100άρα βενζίνη?

Την πέταξες πάλι, δεν άντεξες :smokin:

sakisdani750
06/10/2006, 20:04
βαζω που και που και 100αρα αλλα δεν νομιζω να ειναι απο εκει.....?

ρε παιδια τι τσακαλια ειστε βρειτε μια λυση:winka: :winka: :winka: :winka:


το αλλο παλι γιατι αεροδυναμικη λες και εχει αεροδυναμικη αυτη η μηχανη:sun: :sun:

dirtbird
06/10/2006, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisdani750
βαζω που και που και 100αρα αλλα δεν νομιζω να ειναι απο εκει.....?

ρε παιδια τι τσακαλια ειστε βρειτε μια λυση:winka: :winka: :winka: :winka:


το αλλο παλι γιατι αεροδυναμικη λες και εχει αεροδυναμικη αυτη η μηχανη:sun: :sun:

Δεν είπαμε ότι το Ζ είναι αεροδυναμικό, αλλά ότι είναι θέμα αεροδυναμικής.

Κι όμως το πρώτο σκέλος της απάντησης του πατέλα ήτο ορθό (accidentall incident)
:rotflmao: :rotflmao:

OldMan
07/10/2006, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisdani750
ρε παιδια τι τσακαλια ειστε βρειτε μια λυση:winka: :winka: :winka: :winka:

Σακούλα στο κεφάλι !!! :wave2:

(αφού προφανώς ΔΕΝ φοράει κράνος...)

sakisdani750
07/10/2006, 17:41
Βιαστηκες να απαντησεις!!!:D :D

πρωτον γιατι μονο σακουλα δεν χρειαζετε η κοπελα.........????:nono: :nono: :nono: :nono:

και δευτερον την κοτσιδα που να την βαλει??

αλλα εκτος απο αυτα μιλαμε για μυρωδια δηλ παιρνει τα σκαγια της βρομας και ολο το μπουφαν λες και ανεβηκε στο DT 200 το υ 90 δεν ξερω και εγω πιο μοντελο και το βαζει τα τελευταια χρονια λαδι για 2χρονα μονο απο τα βενζιναδικα εκεινα τα μικρα τα μπουκαλακια.........:confused: :confused: :confused: :confused:

power hornet
07/10/2006, 17:43
και εγω που εχω το χορνετ και εχω ελυθερη εξατμιση τις μυριζουν τα μαλλια το μονο που μπορεις να κανεις να την βαλεις να φοραει ισοθερμινο για το κεφαλι η εχει σιγαστηρα η εξατμιση να την βαλεις στην εξατμιση,το ειχα δοκιμασει και δεν τις μυριζαν αλλα επειδη ξενερωσα απο τον ηχο και το ξαναεβγαλα αλλα ενταξει εμενα δεν μου μουρμουριζει

OldMan
07/10/2006, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisdani750
πρωτον γιατι μονο σακουλα δεν χρειαζετε η κοπελα.........????:nono: :nono: :nono: :nono:
και δευτερον την κοτσιδα που να την βαλει??

Ρε συ, μην στραβώνεις...!!!:nono:

(η κοτσίδα μπαίνει μέσα στο κράνος - είχα και ξέρω !!!).

Τώρα, αν όντως βγάζει τόση μπόχα το μηχανάκι (χωρίς να καπνίζει εμφανώς) μάλλον θέλει αλλαγή ο υαλοβάμβακας της εξάτμισης...
(κάποτε πρέπει να έκαιγες λάδια και τα κατάλοιπά τους να έχουν καθήσει στο σιλανσιέ, οπότε κάθε φορά που ζεστένεται, μυρίζει)

:wave2: :beer: :wave2:

OldMan
07/10/2006, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet 60
και εγω που εχω το χορνετ και εχω ελυθερη εξατμιση τις μυριζουν τα μαλλια το μονο που μπορεις να κανεις να την βαλεις να φοραει ισοθερμινο για το κεφαλι η εχει σιγαστηρα η εξατμιση να την βαλεις στην εξατμιση,το ειχα δοκιμασει και δεν τις μυριζαν αλλα επειδη ξενερωσα απο τον ηχο και το ξαναεβγαλα αλλα ενταξει εμενα δεν μου μουρμουριζει

Αυτό το κόμα που έβαλες τα χαλάει όλα ...!!! :sad:

Υ.Γ.
Την κοπέλα να βάλει στην εξάτμιση ??? :eek:

dirtbird
07/10/2006, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
ζεστένετα)

:wave2: :beer: :wave2:

ζεσταίνεται. :mad:





































































:lol: :lol: :lol:

dirtbird
07/10/2006, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε συ, μην στραβώνεις...!!!:nono:

(η κοτσίδα μπαίνει μέσα στο κράνος - είχα και ξέρω !!!).

Τώρα, αν όντως βγάζει τόση μπόχα το μηχανάκι (χωρίς να καπνίζει εμφανώς) μάλλον θέλει αλλαγή ο υαλοβάμβακας της εξάτμισης...
(κάποτε πρέπει να έκαιγες λάδια και τα κατάλοιπά τους να έχουν καθήσει στο σιλανσιέ, οπότε κάθε φορά που ζεστένεται, μυρίζει)

:wave2: :beer: :wave2:

Quiz: ποιός θα προτείνει ειδικό κοκταίηλ υαλοβάμβακα με σφουγγαράκι κουζίνας εμποτισμένο με υγρό πιάτων (πωλούνται έτοιμα) ως upgrade του σύρματος κουζίνας? :lol: :lol:

zolotas
07/10/2006, 20:16
χωρισε.......απλα πραγματα και εγγυημενα :beer: :beer:

idi
07/10/2006, 20:20
βαλβιδες λεει το μανουαλι καθε 24,000 εσυ γιατι να τις ρυθμισεις νωριτερα?

καποιος ελεγε οτι η 100ρα οντως μυριζει διαφορετικα αλλα εγω προσωπικα δε βλεπω διαφορα ...

και που ξερεις οτι ειναι απο το δικο σου μηχανακι η βρωμα στο μαλλι.... και οχι απο τη βρωμα του δρομου-καυσαερια αλλων οχηματων????

Aggelos_SV
09/10/2006, 20:54
:confused: :confused:
Kαλα τοση μποχα ,οπως την περιγραφεις , απο που διαολο την βγαζεις?
Αλλα και παλι ρε παιδι μου το κεφαλι του συνοδηγου ειναι ενα μετρο πανω απο την εξατμιση και με κρανος κιολας....τι σκατα ,η εξοδος του τελικου σημαδευει το κεφαλι του δευτερου?Οταν το μηχανακι ειναι εν κινησει τα καυσαερια πανε θελουν δε θελουν προς τα πισω και μακρυα απο τον δευτερο.Ποση ωρα καθεσαι στα φαναρια/σταματημενος?

:dizzy: :confused:
Περιεργα πραματα...και με 4χρονο 4κυλινδρο????