PDA

View Full Version : Πρωτη μου φορα...



Kenai
07/10/2006, 09:42
Ήταν απιστευτο.χθες τα κατάλαβα όλα…3 το μεσημέρι σχολασα,κοντριτσες (αλλά μην το πείτε)μέσα στην κίνηση με duke,varadero και το cbf-aki μου να ουρλιάζει…ποτέ δεν πίστευα ότι ένα μηχανάκι μπορεί να σου δώσει τόσα πολλά η να αντικαταστήσει την χαρά που σου δίνει ένα ζωντανό πλάσμα αλλα.Χθες παρέλαβε το κοληταρι μου ένα Gsxr600 06’ και μου λέει πάμε στον παλιό υποδρομο να το κάνεις καμιά βολτα.Φοβος με κυρίευσε…πως θα οδηγήσω αυτό το πράγμα εγω?που έχω οδηγήσει μόνο το cbf moy και έχω κάνει βόλτες ένα dominator650?πως?
Μιλάω με τον άλλο μου κολλητό και μου λέει αστο ρε μ@λακα θα σκοτωθείς τσάμπα το μηχανάκι δεν το λυπασαι.Εχω μια ψυχολογία γ@μησε τα λέω δεν θα τα καταφέρω θα γίνω ρεζίλη θα μου σβήνει και άλλα τετοια.Παω ποιο νωρίς στο γκαραζ και το βλέπω δίπλα από το cbfaki μου.Ξεκιναω να το χαϊδεύω απαλά σε όλα του τα μέρη και ανατριχιαζω.παμε στον ιππόδρομο το άκουγα δίπλα μου,το έβλεπα να ανοίγει και ήταν τόσο ομορφο!!!και έρχεται η ώρα που παίρνω το κλειδί στο χέρι και το μόνο που ακούω είναι «θα το πας με 4000 στροφές άντε λίγο 6 άντε έως 8 πρώτη του μέρα είναι».Καβαλαω παταω συμπλέκτη βάζω μπροστά και το νιώθω να βρυχαται.βαζω πρώτη και εκείνο το γκαπ που άκουγα τόσο καιρό από αλλά μηχανάκια και εντυπωσιαζόμουν το ακούω κατά από τα πόδια μου…και ξεκιναω.Μετα από τρεις βόλτες ήμουν έτοιμος να βάλω τα κλαματα,το ηλίθιο χαμόγελο δεν έφευγε από το προσωπο μου ένας οργασμός ήταν μόνιμος μέσα στον εγκέφαλο μου.το μηχανάκι με άκουγε έστριβε μόνο του πλάγιαζα μαζί του χωρίς να φοβάμαι το ψηλοσικοσα και κατάλαβα τι σημαίνει μηχανη.Ξερω τι πρέπει να κάνω τωρα.Το ηλίθιο χαμόγελο από χθες δεν έχει φύγει ήταν η πρώτη μου φορά, μόνο έτσι μπορώ να το χαρακτιρησω.Θελω να το πω σε όλους να φωνάξω…και ούτε καν μου έσβησε…μετά πήρα το cbf ακο μου και ένιωσα πρώτη φορά άβολα μαζί του,κατι ο συμπλέκτης κάτι το πώς κάθομαι και πάνω από όλα ανταπόκριση και πολύ βάρος αλήθεια μου φαινόταν πολύ βαρι.παμε για καφέ με κάτι πιπινακια που ως τότε ήταν το μόνο πράγμα που με ένοιαζε και με έκανε να ξεχνάω τα προβλήματα και τα everyday σκατα μου αλλά όχι τώρα…μπορεί να το βρείτε ηλίθιο αλλά δεν με νοιάζει χθες οδήγησα για πρώτη φορά και οδηγώ 8 χρόνια .Για μένα πλέον είναι απλά τα πράγματα ξέρω ότι κάποια στιγμή θα γίνει δικιά μου…
Σορρυ απλά νιώθω ότι ίσως υπάρξουν άτομα που με καταλάβουν η θυμηθούν την δικιά τους εμπειρία και να ενθαρρύνω άτομα να οδηγήσουν μια μέρα αυτό που θελουν.οσο για μένα:
GSXR-600 ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΜΠΛΕΝΤΕΡ!!!
:D

soundstorm
07/10/2006, 10:03
Κ εγω θελω να παω στο λιμανι,να παρω φορα και να πεταξω το χτ μεσα.Ετσι θα εχω ακομα ενα καλο λογο να παρω την νιντζα νου.Αλλα δεν εχω λεφταααααααα.:bigcry:

vassilis88
07/10/2006, 10:20
ναι σε καταλαβαινω!!:D

καπως ετσι ενιωσα κ εγω οταν οδηγησα μεγαλη μηχανη πρωτη φορα!αντε με το καλο κ το τζιξερ!:beer:

GIXXERAKIAS
07/10/2006, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
Ήταν απιστευτο.χθες τα κατάλαβα όλα…3 το μεσημέρι σχολασα,κοντριτσες (αλλά μην το πείτε)μέσα στην κίνηση με duke,varadero και το cbf-aki μου να ουρλιάζει…ποτέ δεν πίστευα ότι ένα μηχανάκι μπορεί να σου δώσει τόσα πολλά η να αντικαταστήσει την χαρά που σου δίνει ένα ζωντανό πλάσμα αλλα.Χθες παρέλαβε το κοληταρι μου ένα Gsxr600 06’ και μου λέει πάμε στον παλιό υποδρομο να το κάνεις καμιά βολτα.Φοβος με κυρίευσε…πως θα οδηγήσω αυτό το πράγμα εγω?που έχω οδηγήσει μόνο το cbf moy και έχω κάνει βόλτες ένα dominator650?πως?
Μιλάω με τον άλλο μου κολλητό και μου λέει αστο ρε μ@λακα θα σκοτωθείς τσάμπα το μηχανάκι δεν το λυπασαι.Εχω μια ψυχολογία γ@μησε τα λέω δεν θα τα καταφέρω θα γίνω ρεζίλη θα μου σβήνει και άλλα τετοια.Παω ποιο νωρίς στο γκαραζ και το βλέπω δίπλα από το cbfaki μου.Ξεκιναω να το χαϊδεύω απαλά σε όλα του τα μέρη και ανατριχιαζω.παμε στον ιππόδρομο το άκουγα δίπλα μου,το έβλεπα να ανοίγει και ήταν τόσο ομορφο!!!και έρχεται η ώρα που παίρνω το κλειδί στο χέρι και το μόνο που ακούω είναι «θα το πας με 4000 στροφές άντε λίγο 6 άντε έως 8 πρώτη του μέρα είναι».Καβαλαω παταω συμπλέκτη βάζω μπροστά και το νιώθω να βρυχαται.βαζω πρώτη και εκείνο το γκαπ που άκουγα τόσο καιρό από αλλά μηχανάκια και εντυπωσιαζόμουν το ακούω κατά από τα πόδια μου…και ξεκιναω.Μετα από τρεις βόλτες ήμουν έτοιμος να βάλω τα κλαματα,το ηλίθιο χαμόγελο δεν έφευγε από το προσωπο μου ένας οργασμός ήταν μόνιμος μέσα στον εγκέφαλο μου.το μηχανάκι με άκουγε έστριβε μόνο του πλάγιαζα μαζί του χωρίς να φοβάμαι το ψηλοσικοσα και κατάλαβα τι σημαίνει μηχανη.Ξερω τι πρέπει να κάνω τωρα.Το ηλίθιο χαμόγελο από χθες δεν έχει φύγει ήταν η πρώτη μου φορά, μόνο έτσι μπορώ να το χαρακτιρησω.Θελω να το πω σε όλους να φωνάξω…και ούτε καν μου έσβησε…μετά πήρα το cbf ακο μου και ένιωσα πρώτη φορά άβολα μαζί του,κατι ο συμπλέκτης κάτι το πώς κάθομαι και πάνω από όλα ανταπόκριση και πολύ βάρος αλήθεια μου φαινόταν πολύ βαρι.παμε για καφέ με κάτι πιπινακια που ως τότε ήταν το μόνο πράγμα που με ένοιαζε και με έκανε να ξεχνάω τα προβλήματα και τα everyday σκατα μου αλλά όχι τώρα…μπορεί να το βρείτε ηλίθιο αλλά δεν με νοιάζει χθες οδήγησα για πρώτη φορά και οδηγώ 8 χρόνια .Για μένα πλέον είναι απλά τα πράγματα ξέρω ότι κάποια στιγμή θα γίνει δικιά μου…
Σορρυ απλά νιώθω ότι ίσως υπάρξουν άτομα που με καταλάβουν η θυμηθούν την δικιά τους εμπειρία και να ενθαρρύνω άτομα να οδηγήσουν μια μέρα αυτό που θελουν.οσο για μένα:
GSXR-600 ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΜΠΛΕΝΤΕΡ!!!
:D Μεγιστε φιλε μου αυτο επαθα και γω οταν πρωτοοδηγησα το μωρο μου και απο τοτε καθε φορα που το οδηγαω ειδικα σε ανοικτους δρομους με στροφες(πολλες στροφες κατα προτιμηση:lol: )μου δινει την ιδια παντα ηλιθια εκφραση στο προσωπο μου και ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια χωρις υπερβολες!!!Το μωρο μου!!!!


64424

zephyr1
07/10/2006, 16:02
Και μενα με παρακαλαγε ενας φιλος μου να παρω βολτα το Κ6 1000cc αλλα δεν του κανα την χαρη.:D

GIXXERAKIAS
08/10/2006, 10:23
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: δεν του εκανες την χαρη να του το δωσεις πισω???:D :D :D

kostisthegreek
08/10/2006, 22:16
kenai σε ζηλεύω.
Εγώ δεν έχω φίλο με GSXR600 K6.

Το γουστάρω πολύ αυτό το μηχανάκι αλλά πρέπει να πουλήσω το strada δυό φορές για να το πάρω.

675
09/10/2006, 21:46
kataramene kenaiiiiiiiiiiiii:bawl: :bawl: :bawl:

giati evales ayto to post????

pes m giatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

:bigcry:

:bawl: :bawl: :bawl:

de mporo na perimeno tosa xronia gia na apoktiso k go ena mixanaki parapano apo 250cc!!!!!!!!!!!!!!!!!

oxiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ouaaaaaaaaaaaaaa
:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

makari toulaxiston na xa k go ena filo me mixani...
k eidika me gixxer...

i 600 ...axxxx
ti koukli...ti omorfia ..ti megaleio...

se katalavaino apolita se ola osa eipes ki as min exo odigisei pote kati megalitero apo papi k dinatotero apo fx125...

se katalavaino gt me mia volta s ena gsxr600 ksexnas ta panta ..kathe s provlima...ki as min exo kanei pote eimai sigouros pos otan erthei i stigmi na tin kano de tha exo diaforetiki ekfrasi apo sena...

me alla logia se zileuo mexri aideias file m...na xa k go ena ss-aki...axxxxx:a07: :a07: :a07:

file m k ti tha dina gia na pao mia volta ena apo ayta esto gia poli ligo...

esto na katso apano k na paizo me ta nekra tis...xaideuontas apala to gkazaki tis...

axxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx:bawl:

SPORAKIAS
13/10/2006, 22:17
και εγω μολις μου μου ειπε ο ξαδερφος μου να γυρισω το κ4 1000 του απο την σαρωνιδα του ειπε "εχεις ξεφυγει"

τελικα το γυρισα μια χαρα και μετα απο 1 μηνα αντι να παρω το cre 450 πηρα το cbr600rr 04 :cool:

starfiretdm
17/10/2006, 21:30
μετα απο ενα χρονο με χτ600 και μερικους μηνες με TDM900 ηρθε η ωρα να παρω βολτα ενα blade ενος φιλου.τα ιδια πραγματα ενιωθα και εγω φιλε πριν το καβαλισω.με το που καβαλισα και ενιωσα την τεραστια ροπακλα και τα τρελα γαζια που εχει ενα χιλιαρι τα ξεχασα ολα.αυτου του ειδουσ τα μηχανακια ειναι ολα τα λεφτα.απο εκεινη την μερα δεν μου φευγει απο το μυαλο.τηελο να ααλλαξω το δικο μου για ενα Κ6 οποσδηποτε.

Kenai
19/10/2006, 08:55
Re ama exeis filous...
Proxthes vrisko to filaraki mou sto garaz.dipla apo too gsxr itan ena r6 06' tou aderfou tou."re malaka einai poly theria" mou leei... "kapoia stigmi tha ta pairnoume kai tha ta skizoume" tou leo.
"exo ta kleidia tou r6 psinesai?"

:D :D :D :D :D :D :D :D :D
proxthes loipon defteri volta me gsxr!!! ta pigame apo kallithea varkiza.molis eixame sxolasei kai oi 2 apo tin douleia.aaaxxxxx....tha to strosei pou tha paei...tou patisa mono kamia 170..den leo pou tha me kraksetai...
sas agapo olous...
:smokin: :smokin: :smokin:

babishondakias
19/10/2006, 23:04
:wave2: :wave2:

Φιλε σε καταλαβαινω απολυτα παρ ολο που δεν εχω οδηγησει κατι παρομοιο.Ειναι το ονειρο μου καποτε να αποκτησω και γω ενα τετοιο εργαλειο που να περιμενω καθε μερα τη στιγμη να το καβαλησω και να φυγω αφηνοντας πισω ολα τα προβληματα.
αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ
αχχχχχχχχχχχχχχχχ

:a020: :wave2: :wave2: :(

675
21/10/2006, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
"kapoia stigmi tha ta pairnoume kai tha ta skizoume" tou leo.



:confused: :confused:

μα πως μπορεις να μιλας ετσι γι αυτα τα πανεμορφα μωρα???

εγω το δικο μου το μωρακι, ο θεος να μ εχει καλα μεχρι τοτε, οταν θα το παρω το προσεχω σα τα ματια μ!!

βασιλισσα θα την κανω τη κουκλα μου....:a07: :a07: :a07:

και τουλαχιστον με μια κουκλα σαν αυτη που μας αναφερες (για τις αλλες δε σ εγκυομαι τπτ :lol:....)
...θα δυσκολευομουν πολυ να τη ζορισω...γιατι οπως ολοι κ μακρια απο μας το πολυ το ζορι δεν μας κρατα παντα ορθιους...κ αμα σ πεσει η κουκλα θα εχουμε στεναζωριες μετα....

starfiretdm
21/10/2006, 22:59
ενας αλλος στην παρεα εχει super duke ολοσωμα akrapovic και ενα ψαγμενο κιτακι τησ ΚΤΜ με εκκεντροφορους και τετοια!ειναι που ειναι το μηχανακι κανιβαλος το χει κανει και ο τυπος θεριο ανημερο.δεν το εχω καβαλησει ακομα αλλα και αυτος δεν το δινει.κριμα!παντος το παει ταπα.πρωτη βολτα επιδαυρο το μαιο οταν ειχα προτοπαρει το TDM σε μια αριστερη εξυσε τοσο πολυ που ακουμπησε το χερι στην ασφαλτο!απιστευτο μαγκες.πρωτη φορα το εβλεπα αυτο.
παντος το blade που σας ελεγε πιο πανω μαρεσει πιο πολυ.ουτε αυτο ειναι νορμαλ.εχει ολοσωμη micron(3000euro) και power commander.ΓΑΜΑΕΙ.του χρονου λεει θα το δωσει και το σκεφτομαι σοβαρα...

mats8282
03/11/2006, 13:00
Για τον ιδιο ακριβως λογο δεν θελω να παρω το καινουργιο GSXR750 του ξαδερφου μου ο οποιος λογο δουλειας δεν προλαβαινει να το στρωσει.Εγω κανω αρκετα χλμ καθε μερα με τις δουλειες μου οποτε με βαζει στην πριζα να το παρω να γραψω μερικα χλμ...Αλλα μετα απο καμμια βδομαδα με το GSXR θα μπορεσω να γουσταρω το δικο μου οπως πριν? μπααααααααααα


Εδω με πηγε στο συνεργειο να παρω το GSR απο service και γυρισαμε μαζι απο Ν.Κοσμο στο Γουδι και σε ολο τον δρομο αναριωτιομουνα γιατι ειναι τοσο ησυχο το μηχανακι και μηπως να βαλω φιλτρο-εξατμισεις-turbo-nitro-κτλ κτλ :rotflmao:



ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗ ΧΑΡΗ να ξενερωσω,μια χαρα ειναι το Buzuki μου δεν θελω αλλο..... :beer:

ktm640lc4
06/11/2006, 10:06
Και εγω θυμαμαι τετοια φαση. Απο το crm250 που ειχα μου εδωσαν να οδηγησω ενα gsxr750 srad.
Πυραυλος μου φανηκε. 180 με την καμια και νομιζα οτι παω με 100. Σταματησα και εκανα 4 τσιγαρα απανωτα να συνελθω.

Μετα οταν ειχα το ktm640sm μου εδωσαν ενα mv agusta σε βρεγμενο αγιο.
Εκει ψιλοχεστηκα γιατι αν επεφτα επρεπε να βρω καραβι να φυγω γιατι δεν γλυτωνα τις μαπες και θα ειχε και δικιο.

Το πηγα πισω μετα απο κανα 5λεπτο. Αθικτο φυσικα αφου πηγαινα με 40.!!!!!!!!!
Το ανοιξα λιγο, αλλα λιγο........................

Σκετη καυ.....α.



Τωρα που εχω το zxr636 δεν με νοιαζει τιποτα. Αλλα αν ποτε βγαλω λεφτα θα παρω μια agusta. Ετσι επειδη γουσταρω....................


:)

vassilis88
06/11/2006, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Μετα οταν ειχα το ktm640sm μου εδωσαν ενα mv agusta σε βρεγμενο αγιο.
Εκει ψιλοχεστηκα γιατι αν επεφτα επρεπε να βρω καραβι να φυγω γιατι δεν γλυτωνα τις μαπες και θα ειχε και δικιο.

Το πηγα πισω μετα απο κανα 5λεπτο. Αθικτο φυσικα αφου πηγαινα με 40.!!!!!!!!!
Το ανοιξα λιγο, αλλα λιγο........................

Σκετη καυ.....α.



Τωρα που εχω το zxr636 δεν με νοιαζει τιποτα. Αλλα αν ποτε βγαλω λεφτα θα παρω μια agusta. Ετσι επειδη γουσταρω....................


:)

εγω εκατσα πανω μια φορα κ μου χει μεινει το χαμογελο απο τοτε!φανταζομαι εσενα που την οδηγησες κιολας!:beer:

chris1980
06/11/2006, 16:18
γιατι ξυνετε πληγες ρε παλιοπαιδα.
ειμαι το καλοκαιρι στην παραλια της ψαθας,διπλα στο αλεποχωρι,και παω μετα το μπανιο σε ενα μπαρακι οπου εχει παρτυ.Βρισκω λοιπον γνωστο,πινουμε μια μπυριτσα και ερχεται η ωρα να φυγουμε παρεα.εκεινος μοτο μορινι κορσαρο 1200cc,εγω kawasaki kle 250cc.κατοικουμε ασπροπυργο και αποφασιζουμε να παμε απο την παλια εθνικη ελευσινας-θηβας αντι της νεας αθηνων-κορινθου.μετα απο 5 λεπτα δρομο σταματαμε και μου λεει παρε να το δοκιμασεις :eyepop: μονο μην το ριξεις γιατι ειναι δυσκολο να βρουμε ανταλλακτικα.το παιρνω λοιπον και το οδηγω για 10-12 χιλιομετρα σε ορεινο στροφιλικι.πηγαινα συνεχεια με μια σχεση πανω γιατι η δυναμη ηταν πρωτογνωρη για τα δεδομενα μου αλλα και παλι λογω ροπης,1200cc απο V2 ειναι αυτα,το μηχανακι τραβαγε απιστευτα,φρεναρε και εστριβε συγκλονιστικα.
Και μετα παλι στο κλε,καθολου δεν τραβαγε το μπουρδελακι μου,να το πεταξω ηθελα.
ακομα και τωρα που τα γραφω εχω το χαμογελο του χαζου:p

vassilis88
06/11/2006, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από chris1980
Και μετα παλι στο κλε,καθολου δεν τραβαγε το μπουρδελακι μου,να το πεταξω ηθελα.

ναι το χω νιωσει κ γω αυτο...η γνωστη αισθηση οταν καβαλας κατι κλασεις πανω απ το δικο σου.. :sad:

675
06/11/2006, 23:20
σας ακουω που λετε λετε λετε για τις εμπειριες σας....και εχετε και παραπονο!!!

:bigcry:

εγω τι να πω που τα μονα που εχω οδηγησει ειναι τα townmate 80 και mz125er....ε?????:bawl:

κι αυτα σε κατι στενακια και τετραγωνα μες στη πολη...:yuck:

675
06/11/2006, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
mz125er....



και για οσους ρωτησουν τι ναι αυτο...


68518

GIXXERAKIAS
06/11/2006, 23:26
ΕΡγω τι να πω που οδηγησα το κ6 1000 ενος φιλου στην βουτα και ηταν καντηλι απο μονο του?αληθεια λεω εγω δεν εκανα τιποτα,μονο του σηκωνοταν και γω απλα το κραταγα εκει ,ορθιο:D :D :D

Αμ το αλλο?μετα πηρα το δικο μου (κ4 600) και δεν πηγαινε βημα μπροστα στο χιλιαρι:p :p :p ξενερωσα λεμεεεεεε:D :D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

675
06/11/2006, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
ΕΡγω τι να πω που οδηγησα το κ6 1000 ενος φιλου στην βουτα και ηταν καντηλι απο μονο του?αληθεια λεω εγω δεν εκανα τιποτα,μονο του σηκωνοταν και γω απλα το κραταγα εκει ,ορθιο:D :D :D

Αμ το αλλο?μετα πηρα το δικο μου (κ4 600) και δεν πηγαινε βημα μπροστα στο χιλιαρι:p :p :p ξενερωσα λεμεεεεεε:D :D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ε βεβαια τι να πεις ?

ο κακομοιρης....:bigcry:

χαλια ειναι κ το 600 που εχεις...:bigcry:

σε συγκριση με το παπι παντα...:hypnotize

vassilis88
06/11/2006, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
και για οσους ρωτησουν τι ναι αυτο...

τι ν αυτο?!? :lol:

675
07/11/2006, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
τι ν αυτο?!? :lol:

με 0-100 σε 9-10 sec...

θηριο!!!!!!:hypnotize

αφου εχει τελικη 135-140..:dizzy: :lol:

Kenai
19/12/2006, 09:16
AXXXXXXXXXXXXXXXXXX


72543

675
19/12/2006, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
AXXXXXXXXXXXXXXXXXX


:hypnotize
χαλια εισαι....



































































































:p λεμε και καμια μ@λ@κι@ να περασει η ωρα...:lol: :wave2:

GIXXERAKIAS
19/12/2006, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
AXXXXXXXXXXXXXXXXXX Aφου φτιαχτηκε για σενα βρε φιλε μου τι το σκεφτεσαι ακομα???:D :D

ΚΛΟΥΚΛΟΣ,ΚΛΟΥΚΛΟΣεισαι σου παειιιιι:winka:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

Respect
19/12/2006, 21:47
Εγώ πάλι αφού με έφαγε ο φίλος μου ο Βασίλης να πάρω το Hayabusa (2001 χωρίς κόφτες) το επέστρεψα μετά από 20 λεπτά γιατί ανακάλυψα ότι μηχανές με σκυφτή θέση οδήγησης δε μου αρέσουν. Φρόντισα πριν όμως, να σκίσω κυριολεκτικά μία δευτέρα-τρίτη-τετάρτη και... :uplate: απλά extreme!!!..πάρα πολύ extreme!!!! :smokin: Ακόμα τρέμουν τα πόδια μου από την ανδρεναλίνη.. :lol: :lol: :a2:

gian_nykt
21/12/2006, 07:01
πάντως παιδιά αν πάς απο οποιαδήποτε κατηγορία σε SS θα πάθεις.....μονο αν εχεις κανενα καλο Streetfighter ΙΣΩΣ εχεις μια ιδέα του τι πρόκειτε να συμβεί!!!
Η 3η μου μοτο ηταν μια BMW R1100R ABS (1η Virago250, 2η Bros650) και μετά ηταν κάποια στιγμή να πάρω ενα ZX-9R '98 και μου έλεγε το παιδί που το είχε οτι πάνε χαλαρά βολταράκια με 200άρες (km/h) και μου φαινότανε κουφό. Τελικά πήρα ενα GSXR600SRAD και απο τοτε ΕΠΑΘΑ με την κατηγορία.....στρίβει μόνο του.....γκαζι τρελλό......άλλο πράμα, απλά σε περιορίζει σε ατομικές χρήσεις και δεν μπωρείς να πας διπλός με μπαγκάζια ενα ταξίδη πχ αλλα καθε πράγμα εχει το τίμημά του!!!

Kenai
08/08/2007, 18:57
Perasan sxedon 10 mines.10 mines poli iperoria poli oikonomia polles steriseis.Avrio to apogeuma den tha parkaro sto garaz to cbf-aki mou alla ena Gsxr600k7.Eimai ena kaliteros kai xaroumenos o anthropos.to taksidi tora arxizei!

runnerma
08/08/2007, 19:06
Gratz που έκανες το όνειρό σου πραγματικότητα!!!

Πάντα όρθιος και καλά χιλιόμετρα...

Υ.Γ. Και μη το σκίσεις από την πρώτη μέρα...
:beer: :beer: :beer:

apav
08/08/2007, 19:47
Καλοτάξιδο! :beer:

funmoto
08/08/2007, 20:26
Είναι μεγάλο πράγμα να έρχεται η ώρα να ζήσεις το όνειρό σου!!!


:a08: :a08: :a08:

Congrats για το στόχο που πραγματοποίησες!!!
Ευχές άπειρες για στιγμές υπέροχες με την αγαπημένη σου!
Με το καλό να την παραλάβεις :beer: :beer: :beer:

Giorgos19
09/08/2007, 14:15
Με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλοταξιδοι να ειστε!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Επιασα και διαβασα το ποστ απο την αρχη...Αφου ειδα οτι τελικα την παιρνεις,μου ηρθε αμεσως στο μυαλο η στιγμη που θα παραλαμβανω και γω την αγαπη μου!Ενα Triumph Daytona 675....
Aχχχχχχχχχχ καιρος γας μακρυς!:lol:


:wave2:

Alx 84
09/08/2007, 22:28
καλοτάξιδο κ αγραντζούνιστο!!!:beer: :beer: :wave2:

Ζεύκας
10/08/2007, 02:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλοταξιδοι να ειστε!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Επιασα και διαβασα το ποστ απο την αρχη...Αφου ειδα οτι τελικα την παιρνεις,μου ηρθε αμεσως στο μυαλο η στιγμη που θα παραλαμβανω και γω την αγαπη μου!Ενα Triumph Daytona 675....
Aχχχχχχχχχχ καιρος γας μακρυς!:lol:


:wave2:

Εσύ να πας στις "Προτάσεις και σχόλια" να βάλεις ένα +1 για να φτιαχτεί υποκατηγορία triumph,οκ? :D

odt
10/08/2007, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
Perasan sxedon 10 mines.10 mines poli iperoria poli oikonomia polles steriseis.Avrio to apogeuma den tha parkaro sto garaz to cbf-aki mou alla ena Gsxr600k7.Eimai ena kaliteros kai xaroumenos o anthropos.to taksidi tora arxizei!


Μπράβο ρεεεεε!!!!!Άντε, τί έγινε, το πήρες το μοτόρι???:beer: :beer:


Καλοτάξιδο!!!!!:beer: :beer:

funmoto
10/08/2007, 10:54
Σιγά και μην ξεκαβαλήσει τώρα για να μπει να γράψει εντυπώσεις....!
:winka:

kalesin
10/08/2007, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από funmoto
Σιγά και μην ξεκαβαλήσει τώρα για να μπει να γράψει εντυπώσεις....!
:winka:


:lol: :lol:


σωστος...


αντε βρε μεγεια, καλοστριφτο


:beer: :beer: :beer:

Kenai
11/08/2007, 01:12
mazepsa ta prota mou 180km.exei moudiasei to miso aristero mou xeri kai me ponaei to deksi kolomeri.oso kai na thelo den mporo na perigrapso poso omorfa niotho.makari na einai einai tixero!Pao gia ipno avrio noris noris VOLTA!!!
(to mixanaki einai oti kalitero exo fantastei nomizo...)

extremist
24/09/2007, 20:32
Otan eimoun 12 xronwn evlepa thn cbr 1100 se ekswfylla kai thn oneireuomoun.Meta apo
4 xronia trakara(oxi logo dikou mou sfalmatos)me kseno mhxanaki.Apo tote xa8hkan kai oneira kai ola.Den pisteua pote pws 8a exw diko mou mhxanaki..Gia ta epomena 3 xronia den eixa akoumphsei mhxanaki.Apo ta 17 kai meta eperna pou kai pou kanenos filou gia na petaxtw spiti
klp..Twra eimai 20 kai apekthsa to prwto mou mhxanaki,crypton x special edition me dika mou lefta
me diplwma me ola.Ksafnika arxisa na antilamvanomai oti mporw na parw oti 8elw apo th stigmh pou plhrwnw egw kai asxeta apo to an eimai empeiros h kalos odhgos(se sxesh me atoma pou odhgoune xronia)toulaxiston exw poly kalh odhgikh symperifora.Anyway mhn sas talaipwro,thn prwth mera pou vghka na strwsw to yamahaki mou perase sifounas dipla mou mia hayabussa k8.
Emeina kagkelo ennoeite kai arxisa na skeftomai diafora.Telika hr8a sth douleia,mphka eida arketes an oxi oles tis street kai supersport mhxanes pou kykloforoun kai katelhksa sthn R1.
Eilikrina apo tote exw dei ola ta video pou yparxoun sto internet kai kserw akrivws ti exei panw h mhxanh.Exw ftasei se shmeio na ksypnaw kai na mou erxetai kateu8eian h R1 sto myalo.
Kai sas rwtaw twra,ekana kala pou phra to crypton kai perimenw na to ksexrewsw kai meta na parw thn R1 h oxi?
prwsopikh apopsh kala ekana dioti 8a me valei perissotero sto klima twn 2 troxwn kai 8a htan poly
epikindyno to na phgaina kateu8eian sta 1000 cc.
ME GEIA KAI KALOTAKSIDH H KOUKLA SOU PALIKARE!! :beer:

McTalas
24/09/2007, 20:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kenai
Ήταν απιστευτο.χθες τα κατάλαβα όλα…3 το μεσημέρι σχολασα,κοντριτσες (αλλά μην το πείτε)μέσα στην κίνηση με duke,varadero και το cbf-aki μου να ουρλιάζει…ποτέ δεν πίστευα ότι ένα μηχανάκι μπορεί να σου δώσει τόσα πολλά η να αντικαταστήσει την χαρά που σου δίνει ένα ζωντανό πλάσμα αλλα.Χθες παρέλαβε το κοληταρι μου ένα Gsxr600 06’ και μου λέει πάμε στον παλιό υποδρομο να το κάνεις καμιά βολτα.Φοβος με κυρίευσε…πως θα οδηγήσω αυτό το πράγμα εγω?που έχω οδηγήσει μόνο το cbf moy και έχω κάνει βόλτες ένα dominator650?πως?
Μιλάω με τον άλλο μου κολλητό και μου λέει αστο ρε μ@λακα θα σκοτωθείς τσάμπα το μηχανάκι δεν το λυπασαι.Εχω μια ψυχολογία γ@μησε τα λέω δεν θα τα καταφέρω θα γίνω ρεζίλη θα μου σβήνει και άλλα τετοια.Παω ποιο νωρίς στο γκαραζ και το βλέπω δίπλα από το cbfaki μου.Ξεκιναω να το χαϊδεύω απαλά σε όλα του τα μέρη και ανατριχιαζω.παμε στον ιππόδρομο το άκουγα δίπλα μου,το έβλεπα να ανοίγει και ήταν τόσο ομορφο!!!και έρχεται η ώρα που παίρνω το κλειδί στο χέρι και το μόνο που ακούω είναι «θα το πας με 4000 στροφές άντε λίγο 6 άντε έως 8 πρώτη του μέρα είναι».Καβαλαω παταω συμπλέκτη βάζω μπροστά και το νιώθω να βρυχαται.βαζω πρώτη και εκείνο το γκαπ που άκουγα τόσο καιρό από αλλά μηχανάκια και εντυπωσιαζόμουν το ακούω κατά από τα πόδια μου…και ξεκιναω.Μετα από τρεις βόλτες ήμουν έτοιμος να βάλω τα κλαματα,το ηλίθιο χαμόγελο δεν έφευγε από το προσωπο μου ένας οργασμός ήταν μόνιμος μέσα στον εγκέφαλο μου.το μηχανάκι με άκουγε έστριβε μόνο του πλάγιαζα μαζί του χωρίς να φοβάμαι το ψηλοσικοσα και κατάλαβα τι σημαίνει μηχανη.Ξερω τι πρέπει να κάνω τωρα.Το ηλίθιο χαμόγελο από χθες δεν έχει φύγει ήταν η πρώτη μου φορά, μόνο έτσι μπορώ να το χαρακτιρησω.Θελω να το πω σε όλους να φωνάξω…και ούτε καν μου έσβησε…μετά πήρα το cbf ακο μου και ένιωσα πρώτη φορά άβολα μαζί του,κατι ο συμπλέκτης κάτι το πώς κάθομαι και πάνω από όλα ανταπόκριση και πολύ βάρος αλήθεια μου φαινόταν πολύ βαρι.παμε για καφέ με κάτι πιπινακια που ως τότε ήταν το μόνο πράγμα που με ένοιαζε και με έκανε να ξεχνάω τα προβλήματα και τα everyday σκατα μου αλλά όχι τώρα…μπορεί να το βρείτε ηλίθιο αλλά δεν με νοιάζει χθες οδήγησα για πρώτη φορά και οδηγώ 8 χρόνια .Για μένα πλέον είναι απλά τα πράγματα ξέρω ότι κάποια στιγμή θα γίνει δικιά μου…
Σορρυ απλά νιώθω ότι ίσως υπάρξουν άτομα που με καταλάβουν η θυμηθούν την δικιά τους εμπειρία και να ενθαρρύνω άτομα να οδηγήσουν μια μέρα αυτό που θελουν.οσο για μένα:
GSXR-600 ΚΑΙ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΣΤΑ ΜΠΛΕΝΤΕΡ!!!
:D

Φιλε σε νιωθω απολυτα!!!

Την πεμπτη πηρα το νεο μου μηχανακι, CBR 600RR και το χαμογελο αυτο δεν εχει φυγει ακομα απο τα χειλη μου !!!:lol: :lol:

675
24/09/2007, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas


Την πεμπτη πηρα το νεο μου μηχανακι, CBR 600RR


μηχανακι...?

ελεος ρε παιδια τι να πω κ γω με τη παπια...

:sad:

ή μαλλον με το παπακι:cry:

ktm640lc4
25/09/2007, 00:37
ολοι μηχανακια τα λεμε................... :lol: :lol:

τωρα γιατι, θα σε γελασω. :smokin:

Ζεύκας
25/09/2007, 03:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από extremist
Otan eimoun 12 xronwn evlepa thn cbr 1100 se ekswfylla kai thn oneireuomoun.Meta apo
4 xronia trakara(oxi logo dikou mou sfalmatos)me kseno mhxanaki.Apo tote xa8hkan kai oneira kai ola.Den pisteua pote pws 8a exw diko mou mhxanaki..Gia ta epomena 3 xronia den eixa akoumphsei mhxanaki.Apo ta 17 kai meta eperna pou kai pou kanenos filou gia na petaxtw spiti
klp..Twra eimai 20 kai apekthsa to prwto mou mhxanaki,crypton x special edition me dika mou lefta
me diplwma me ola.Ksafnika arxisa na antilamvanomai oti mporw na parw oti 8elw apo th stigmh pou plhrwnw egw kai asxeta apo to an eimai empeiros h kalos odhgos(se sxesh me atoma pou odhgoune xronia)toulaxiston exw poly kalh odhgikh symperifora.Anyway mhn sas talaipwro,thn prwth mera pou vghka na strwsw to yamahaki mou perase sifounas dipla mou mia hayabussa k8.
Emeina kagkelo ennoeite kai arxisa na skeftomai diafora.Telika hr8a sth douleia,mphka eida arketes an oxi oles tis street kai supersport mhxanes pou kykloforoun kai katelhksa sthn R1.
Eilikrina apo tote exw dei ola ta video pou yparxoun sto internet kai kserw akrivws ti exei panw h mhxanh.Exw ftasei se shmeio na ksypnaw kai na mou erxetai kateu8eian h R1 sto myalo.
Kai sas rwtaw twra,ekana kala pou phra to crypton kai perimenw na to ksexrewsw kai meta na parw thn R1 h oxi?
prwsopikh apopsh kala ekana dioti 8a me valei perissotero sto klima twn 2 troxwn kai 8a htan poly
epikindyno to na phgaina kateu8eian sta 1000 cc.
ME GEIA KAI KALOTAKSIDH H KOUKLA SOU PALIKARE!! :beer:

απορώ πως έκατσα και διάβασα τέτοιο κείμενο...

τεσπά μια R6 σου πέφτει λίγη μετά το crypton? :rolleyes:

extremist
25/09/2007, 15:22
oxi alla poly apla an parw r6 meta apo kapoio kairo 8a 8elhsw kai pali na paw parapanw.
opote 8a paw kateu8eian se r1 kai as mou parei kamposo kairo na thn ma8w
:wave2: :beer: