PDA

View Full Version : ΔΙΑΡΟΗ ΛΑΔΙΩΝ



SKIP
08/10/2006, 12:05
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΕΔΩ Κ ΕΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡ ΤΟΥ GS (650) ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΜΕ ΛΑΔΙΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΤΑΞΙΔΙ Κ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.
ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ(ΒΑΓΙΑΝΝΕΛΗ).ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΗ ΡΟΔΕΛΑ Κ ΤΗΝ ΤΑΠΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΝ ΞΑΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΥΝΩ Κ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙ ΠΩΣ ΕΧΩ ΔΙΑΡΟΗ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΜΕΝΗ ΤΑΠΑ Κ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΠΙΟ ΨΗΛΑ.
ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ???

Cpt. Haddock
09/10/2006, 09:11
Για ψάξε τις φλάντζες του κυλίνδρου.

Πόσο παλιά είναι η μηχανής

Cpt. Haddock
09/10/2006, 09:57
Επίσης... κοίταξε μήπως έχει φύγει (ή χαλαρώσει) το σωληνάκι αναθυμιάσεων του κάρτερ ...

:wave2: :wave2: :wave2:

souniwths
09/10/2006, 14:31
Επίσης σιγούρεψε ότι είναι πράγματι λάδια κινητήρα και όχι της αλυσίδας σου (ανάλογα και με τι ψεκάζεις την αλυσίδα). Είναι το χαμηλότερο σημείο της μοτοσικλέτας εκεί και μαζεύει ό,τι κατεβαίνει.

:beer:

lord_dimos76
09/10/2006, 21:09
σωστο και αυτο!αν ειναι απο πιο ψηλα λογικα θα φαινεται η ροη του λαδιου

SKIP
10/10/2006, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για ψάξε τις φλάντζες του κυλίνδρου.

Πόσο παλιά είναι η μηχανής
ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 04.
ΒΑΣΙΚΑ ΒΡΙΣΚΩ ΛΑΔΙΑ ΨΗΛΑ Κ ΜΠΡΟΣΤΑ.
ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΦΟΡΑΣ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ.

Cpt. Haddock
11/10/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από SKIP
ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 04.
ΒΑΣΙΚΑ ΒΡΙΣΚΩ ΛΑΔΙΑ ΨΗΛΑ Κ ΜΠΡΟΣΤΑ.
ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΦΟΡΑΣ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ.

:sick:

Για φλάντζα το κόβω... Αν είναι η πάνω φλάντζα είσαι τυχερός, αν είναι η κάτω... χμμμμ έχει πολύ δουλειά

Πλύνε τη μηχανή, οδήγα αρκτή ώρα γρήγορα και δες το παλι. ΚΑι μετά πήγαινε στο Βαγιανέλη





:wave2: :wave2:

SKIP
22/10/2006, 11:03
ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ Κ ΟΧΙ ΤΥΧΕΡΟΣ!!
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.
ΚΑΛΟ ΠΛΥΣΙΜΟ ΜΕΤΑ ΒΑΓΙΑΝΕΛΗ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΝΩ Η ΦΛΑΤΖΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ Κ ΕΣΥΚ ΟΧΙ Η ΚΑΤΩ.ΑΝ Κ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΑ

Cpt. Haddock
23/10/2006, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από SKIP
ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΤΥΧΕΡΗ Κ ΟΧΙ ΤΥΧΕΡΟΣ!!

Σωστά :blush:


Ενδεχομένως (το λέω απο τη δική μου εμπειρία σε διαρροές :sick: ) να μη βγάζει καθόλου αν κινείσαι στην πόλη αργά, βγες παραέξω και ανέβασε στροφες

Ελπίζω να πάνε όλα καλά

:wave2: :wave2:



Υ.Γ. Ωραία η Πάλερος :smilea: