PDA

View Full Version : Έπαθα πλάκα! Αχ ρε Agusta...



milaber
13/06/2004, 02:08
Σήμερα καθώς περίμενα ένα φίλο και χάζευα σαν βλαμμένο (ως συνήθως) στην βιτρίνα του Makina στην Εγνατία (στην Θεσσαλονίκη) Ducatούλες, Hondίτσες, Ducatούλες, Suzukίτσες, Ducatούλες, Kawasούλες, Ducatούλες, ΚΤΜάκια και λοιπά μωρά από όλον τον κόσμο, έμεινα ακόμα πιο βλαμένο όταν καρφώθηκε το βλέμμα μου πάνω της...

Την είχα δει στα περιοδικά...
Είχα λατρέψει αυτό το θηρίο...

Και ήταν εκεί μπροστά μου, η πανέμορφη και άγρια Ιταλίδα σε μαύρο ερεθιστικό ματ χρώμμα:

ΜV Agusta Brutale F4!!!

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Και ρωτάω εγώ το καημένο τώρα:

Πως καβαλάς μετά το Innova για να την κάνεις;
Με τι καρδιά;

:bawl: :bawl: :bawl:

Παιδιά είμαι άρρωστος...
Είναι το πιο υπέροχο (και το φωνάζει!) streetfighter που έχει βγει στην παραγωγή!


:evil: :evil: :evil:

milaber
13/06/2004, 02:16
17.000 ευρά το "μωρό"...

Αν πουλήσω το Innova, μου μένουν άλλα 15.500!
Κοντεύω σιγά- σιγά!

Αν κόψω το τσιγάρο;
Αν κόψω και το φαϊ;
Αν κόψω και το sex (έχετε δει πόσο πήγαν τα προφυλακτικά; );
Αν κόψω εξόδους και λοιπά;
Αν...
Αν...
Αν...


:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

Ora_Nihil
13/06/2004, 03:33
Μακάρι Θοδωρή να τα φέρει η τύχη έτσι, ώστε να την αποκτήσεις.

Φίλε καλό και το innova από το τίποτα.



Άντε ρε. Καλά να περνάς

:wave2: :wave2:

Ora_Nihil
13/06/2004, 03:40
Άσε που το innova φέρνει κάτι σε Ρωσίδα (Της γνωστής οικογένειας των Innov.), στους αδαείς.:lol: :lol: :lol:

Άλλο είναι να λές οτι έχεις μια Innova και άλλο είναι να λές ότι έχεις μια Brutale. Ακούγεται πιο εξοτικό στους αδαείς το innova (Αν μη τι άλλο φέρνει κάτι σε ξανθό βρε αδελφέ)

Γι αυτό σου λέω, που να τρέχεις τώρα να αγοράζεις Brutale; :lol:




2523

Κανένας
13/06/2004, 07:16
To 600, το fazer, το γυμνό, το έχεις δει?
Και πιο φτηνά θα σου έρθει και θα σου μείνουν λεφτά να πάρεις άλλη μια μηχανή και την ρωσίδα σου δεν θα αναγκαστείς να βγάλεις στο κλαρί
:winka: :smokin:

crs-k
13/06/2004, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR

.........
το γυμνό, το έχεις δει?
.........
και την ρωσίδα σου δεν θα αναγκαστείς να βγάλεις στο κλαρί
..........



Τι ειναι αυτα που λες στο παιδι ρε καπετανιε? :lol:

Που γυρναγες παλι χτες το βραδυ? :lol: :lol:

Οπου κι αν πας ... στο σβερκο σου θα μ'εχεις? :lol: :lol: :lol:

idi
13/06/2004, 07:28
:wave2: milaber εχεις γουστο λεμεεεεεεεε


2524

Κανένας
13/06/2004, 07:47
milaber

Μην τους ακούς τους παλιάνθρωπους θέλουν να σου πάρουν την ρωσίδα φτηνά
Άσε που οι ιταλίδες είναι καθολικές και εκεί ότι πάρεις το παντρεύεσαι και δεν σου δινουν διαζύγιο :smokin:

Λύκε της στέπας άσε κάτι έπαθα και δεν βγήκα και δεν ήπια και κοιμήθηκα νωρίς και ξύπνησα πουρνό πουρνό.
Όλα τα κακά δηλαδης
:smokin: :beer:


2526

milaber
13/06/2004, 09:53
Ρε παιδιά, σοβαρά νομίζει κανένας ότι υπάρχει περίπτωση να την αγοράσω;
Ή ότι με τις αφραγκιές που με δέρνουν τώρα να πάρω γενικά κάτι;

Χτες έστησα αντίσκηνο έξω από το μαγαζί...

Ρε τι μανάρι είναι αυτό;
Γουστάρω που (σαν και το Ζ ρε Γιώργο, αλλά περισσότερο) είναι πρόστυχη μηχανή!
Είναι σαν να φωνάζει: "σας μαμάω όλους εκεί έξω!"
Αν ήταν να παντρευτώ τέτοιο Μωρό, δεν θα ζητούσα ποτέ διαζύγιο.

Για να παρηγορηθώ, θα βάλω στην Ρωσίδα μου διπλό φαλτσοκομμένο τελικό, θα της βάλω στραβόμυτερό φανάρι, θα την βάψω μαύρο ματ και θα τις μάθω ιταλικά!

Αφήστε με λίγο να ονειρευτώ (αυτό σημαίνει: "ξαναπάω στην βιτρίνα να την δω!").

:hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize

milaber
13/06/2004, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nihil
Άσε που το innova φέρνει κάτι σε Ρωσίδα (Της γνωστής οικογένειας των Innov.), στους αδαείς.:lol: :lol: :lol:

Άλλο είναι να λές οτι έχεις μια Innova και άλλο είναι να λές ότι έχεις μια Brutale. Ακούγεται πιο εξοτικό στους αδαείς το innova (Αν μη τι άλλο φέρνει κάτι σε ξανθό βρε αδελφέ)

Γι αυτό σου λέω, που να τρέχεις τώρα να αγοράζεις Brutale; :lol:

Λες, ε;
Ναι μωρέ!
Θα του κών και κανά ρεκτιφιέ να ανέβει ο κυβισμός από τα 125 στα 750, θα βάλω και κανά κύλινδρο παραπάνω και θα είμαι μια χαρά!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

wolfman13
13/06/2004, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Σήμερα καθώς περίμενα ένα φίλο και χάζευα σαν βλαμμένο (ως συνήθως) στην βιτρίνα του Makina στην Εγνατία (στην Θεσσαλονίκη) Ducatούλες, Hondίτσες, Ducatούλες, Suzukίτσες, Ducatούλες, Kawasούλες, Ducatούλες, ΚΤΜάκια και λοιπά μωρά από όλον τον κόσμο, έμεινα ακόμα πιο βλαμένο όταν καρφώθηκε το βλέμμα μου πάνω της...

Την είχα δει στα περιοδικά...
Είχα λατρέψει αυτό το θηρίο...

Και ήταν εκεί μπροστά μου, η πανέμορφη και άγρια Ιταλίδα σε μαύρο ερεθιστικό ματ χρώμμα:

ΜV Agusta Brutale F4!!!

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Και ρωτάω εγώ το καημένο τώρα:

Πως καβαλάς μετά το Innova για να την κάνεις;
Με τι καρδιά;

:bawl: :bawl: :bawl:

Παιδιά είμαι άρρωστος...
Είναι το πιο υπέροχο (και το φωνάζει!) streetfighter που έχει βγει στην παραγωγή!


:evil: :evil: :evil:
kala kaneis filaraki kai eroteutikes autoi ti e3otiki italida kai ase tous allous na lene gia tis geise (navigator exeis prose3eis oti to fazer apo prosta miazei proklitika poli me to brutale!).milaber pantos kai i dio mirazomaste ton idio erota!mono pou ego exo eroteuti tin megali adelfi!mia kai exeis ti mauri mat se foto pare kai tin oro na tin exeis!!! site gia fotos mv agusta mas tha vreis edo http://www.mcnews.com.au/Wallpaper/MVagusta/F4/ des kai autoi http://www.bikepics.com/pictures/120694/


2528

Ora_Nihil
13/06/2004, 20:00
Ρε παιδιά μη τον πορώνετε άλλο τον Μιλάμπερ. Δε τον λυπάστε καθόλου;

Είναι ερωτευμένο το παιδί. Όσο τη βλέπει τόσο πληγώνεται.

Και εσύ Ελεφαντίνε προβοκάτορα :hypnotize θα έπρεπε να ντρέπεσαι με την τεράστια φωτό που έβαλες :uplate: . Γιατί το τσιγκλάς το παιδί εεεε;






:cry:








:eek:










:eek:









:hypnotize:









:(











:)











:wave2:


2530

crs-k
13/06/2004, 20:03
Εμενα σε Innova μου φερνουν και τα δυο απο πανω ....

Ora_Nihil
13/06/2004, 20:30
Πάντως, πλάκα - πλάκα έχεις σκεφτεί να πάρεις το γυμνό το fazer; που προτείνει και ο ανέμελος ο πλοηγός.

Εντάξει δεν είναι Agusta και ποτέ δε θα γίνει, είναι μια απομίμηση αλλά είναι ευκολότερο να αποκτηθεί.

Λέμε τώρα και ιδέες ρίχνουμε πάνω στο τραπέζι.

Πλάκα - πλάκα και οι γκεΐσσες έχουν την χάρη τους.

milaber
13/06/2004, 21:42
Ωραία και η Oro, αλλά το μαύρο ματ θα είναι πάντα η αγάπη μου!

Τσιγκλίστε με ρε!
Τσιγλίστε με και θα δείτε για πότε βγαίνω πιάτσα να πουλήσω την κορμάρα μου για να την αποκτήσω!

Αχ...

Όπως έλεγε και το Μοto (τ. 312): "Αν σας δοθεί η ευκαιρία να οδηγήσετε την Brutale, ΜΗΝ το κάνετε. Υπάρχει σοβαρός κίνδυνος να την ερωτευθείτε, να θελήσετε να την αποκτήσετε, να ψάχνετε σε κάθε μοτοσυκλέτα που ανεβαίνετε κοινά στοιχεία μ΄αυτό το αντικείμενο του πόθου. Το χειρότερο είναι ότι δεν θα βρίσκετε... Η γυμνή MV είναι μοναδική ξεχωριστή και... άκρως ερωτεύσιμη.

Θα είχα μια μοτοσυκλέτα που θα έκανε τους πάντες να γυρίσουν το κεφάλι τους στο πέρασμα της, κι από την άλλη, έναν φονέα γιγάντων (βλέπε superbikes) κι έναν εξολοθρευτή πυράυλων (βλέπε supersport) σε οποιονδήποτε δρόμο με λιγότερες από τρεις
λωρίδες ή σε αστικό περιβάλλον ανταρτοπολέμου."

Αχ...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

milaber
13/06/2004, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nihil
Πάντως, πλάκα - πλάκα έχεις σκεφτεί να πάρεις το γυμνό το fazer; που προτείνει και ο ανέμελος ο πλοηγός.

Εντάξει δεν είναι Agusta και ποτέ δε θα γίνει, είναι μια απομίμηση αλλά είναι ευκολότερο να αποκτηθεί.

Λέμε τώρα και ιδέες ρίχνουμε πάνω στο τραπέζι.

Πλάκα - πλάκα και οι γκεΐσσες έχουν την χάρη τους.

Κοίτα Χρήστο, σοβαρά τώρα, επειδή όπως υπολογίχω τα οικονομικά μου, μάλλον κατά την επόμενη Άνοιξη θα μπορέσω να αποκτήσω μια αξιοπρεπή street μηχανή τιμώμενη στην τάξη των 7.000 ευρών.
Άρα, φυσικά έχω σκεφτεί και το Fazer (με το φανάρι που όντως είναι απομίμηση) και δεν πετώ έξω από το παιχνίδι καμία γκεϊσσα!

Απλά μέχρι τότε (γιατί τότε θα είμαι ερωτευμένος με όποια πάρω) θα είμαι πιστός στην Ιταλίδα Κτηνούλα μου!

Πλάκα- πλάκα, έχει δει κανείς από εσάς καμία να κυκλοφορεί;
Θεσσαλονίκη πάντως όχι...

Loudovikos
14/06/2004, 10:38
Πάντως φίλε σε καταλαβαίνω!! Και εγώ την πρώτη φορά που
την είδα στο μαγαζί , την άρπαξα και πήγα στο ταμείο αμέσως να
πληρώσω!! :uplate: Τώρα περιμένω τέλος καλοκαιριού να
φέρουν το zx-10 για να το χτυπήσω αμέσως και να το βάλω μαζί
με τα υπόλοιπα μηχανάκια μου στο ράφι!!!! :alien: :alien:


MAISTO Rulessss!!!!

afrotwin
14/06/2004, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Κοίτα Χρήστο, σοβαρά τώρα, επειδή όπως υπολογίχω τα οικονομικά μου, μάλλον κατά την επόμενη Άνοιξη θα μπορέσω να αποκτήσω μια αξιοπρεπή street μηχανή τιμώμενη στην τάξη των 7.000 ευρών.
Άρα, φυσικά έχω σκεφτεί και το Fazer (με το φανάρι που όντως είναι απομίμηση) και δεν πετώ έξω από το παιχνίδι καμία γκεϊσσα!

Απλά μέχρι τότε (γιατί τότε θα είμαι ερωτευμένος με όποια πάρω) θα είμαι πιστός στην Ιταλίδα Κτηνούλα μου!

Πλάκα- πλάκα, έχει δει κανείς από εσάς καμία να κυκλοφορεί;
Θεσσαλονίκη πάντως όχι...

ise gkaou agori mou an ixes pantrefti to koritsi 8a se voi8age na paris to agusta tu ase pou me ton gamo 8a ka8arizes poli xrima ala den sou kovi manam.... ke pai ke to koritsi tora to pire alos.
ti esena 8a perimene
:rotflmao:

milaber
14/06/2004, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Loudovikos
Πάντως φίλε σε καταλαβαίνω!! Και εγώ την πρώτη φορά που
την είδα στο μαγαζί , την άρπαξα και πήγα στο ταμείο αμέσως να
πληρώσω!! :uplate: Τώρα περιμένω τέλος καλοκαιριού να
φέρουν το zx-10 για να το χτυπήσω αμέσως και να το βάλω μαζί
με τα υπόλοιπα μηχανάκια μου στο ράφι!!!! :alien: :alien:


MAISTO Rulessss!!!!

Αυτή είναι μια πλύ καλή μέθοδος!

Θα ψαρώνω και κόσμο με την "συλλογή" μου!

Θενξ!

:D :D :D :D :D :D