PDA

View Full Version : new Hyosung XRX 400



johnpan
08/10/2006, 22:47
Καλό αντίγραφο του DRZ400.
Στο λίγα φόρουμ που βρήκα έξω αρέσει σε πολλούς.

Λογικά μέσα σε ένα χρόνο θα έχει έρθει Ελλάδα. Είμαι πάαρα πολύ περίεργος πόσο να κάνει. Είμαι έτοιμος πάντως αν είναι οκ τα λεφτά για κινέζικο, να τους εμπιστευτώ τους Κινέζους.:a34:


64526

Kizoku
08/10/2006, 22:52
Γιάννη είσαι σίγουρος???

Εγώ δεν θα το ρίσκαρα!!!
:sick: :sick: :sick:

johnpan
08/10/2006, 22:57
Διόρθωση

Είναι κορεάτικο και έχει έρθει ήδη στην Ελλάδα. Ψάχνω για τιμή

johnpan
08/10/2006, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Γιάννη είσαι σίγουρος???

Εγώ δεν θα το ρίσκαρα!!!
:sick: :sick: :sick:

γιατί είσαι συντηρίκλας και χοντάκιας, δηλαδή συντηρίκλας^2 (στο τετράγωνο):rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Kizoku
08/10/2006, 23:07
1. Και εσύ Honda έχεις!

2όν δεν είμαι συντηρίκλας! Απλά όταν από κάτι εξαρτάται και η ζωή μου θα το σκεφτώ 2πλά και 3διπλά!!!

Απλά δεν τα εμπιστεύομαι γιατί είναι πολύ λίγο καιρό στην αγορά και κάθε τι νέο έχει προβλήματα. Και επίσης δεν έχουν και την καλύτερη φήμη μέχρι στιγμής!
:sick: :sick:

johnpan
08/10/2006, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
δεν είμαι συντηρίκλας! Απλά όταν από κάτι εξαρτάται και η ζωή μου θα το σκεφτώ 2πλά και 3διπλά!!!


δηλαδή κινδυνεύει η ζωή σου από τι? Αλλο να κινδυνεύεις να μείνεις ρε συ, και άλλο να λες οτι μπορει να ανατιναχτεί κιόλας!! :beer: :beer:

Kizoku
08/10/2006, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
δηλαδή κινδυνεύει η ζωή σου από τι? Αλλο να κινδυνεύεις να μείνεις ρε συ, και άλλο να λες οτι μπορει να ανατιναχτεί κιόλας!! :beer: :beer:

Εντάξει η ζωή σου ίσως όχι!

Αλλά όταν κάτι είναι πολύ φτηνό κάτι σημαίνει αυτό! Από αξιοπιστία ποιος σου λέει ότι δεν θα σου μένει κάθε χλμ???

AFTER
08/10/2006, 23:36
Σιγουρα θα χρησιμοποιει κινητηρα Ιαπωνα κατασκευαστη, οποτε....
Αν σου αρεσει βουρ!

idi
08/10/2006, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku

Αλλά όταν κάτι είναι πολύ φτηνό κάτι σημαίνει αυτό!

ναι! οτι 1,5 δις ανθρωποι δουλευουν με χαμηλα μεροκαματα....:look:

Kizoku
08/10/2006, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ναι! οτι 1,5 δις ανθρωποι δουλευουν με χαμηλα μεροκαματα....:look:

Ναι δεν διαφωνώ! Αλλά αυτό δεν συνεπάγεται και χαμηλότερα ποιοτικά στάνταρντ??

Απλά και με τα όσα ακούω για τα κινέζικα προιόντα γύρω μου....... :sick: :sick:

Προσωπικά θα περίμενα να κυκλοφορήσει λίγο καιρό να δω και τι παίζει και μετά! :winka:

AFTER
08/10/2006, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Ναι δεν διαφωνώ! Αλλά αυτό δεν συνεπάγεται και χαμηλότερα ποιοτικά στάνταρντ??

Απλά και με τα όσα ακούω για τα κινέζικα προιόντα γύρω μου....... :sick: :sick:

Προσωπικά θα περίμενα να κυκλοφορήσει λίγο καιρό να δω και τι παίζει και μετά! :winka:

ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι ''made in not china''
Ολοι πλεον κατασκευαζουν στις Ανατολικες χωρες(δεν εννοω Ιαπωνια φυσικα), ειναι πιο φτηνα τα χερια εκει.
Και τελος παντων τι σας κανει να πιστευετε οτι ενας Γαλλος/Ιταλος κτλ, ξερει να δενει καλυτερα απο εναν Κινεζο?

Κινεζικα προιοντα?
Ειναι πλεον γνωστο οτι οι Ανατολιτες σε αυτα τα πραγματα ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ.
Και οχι μονο αντιγραφουν, αλλα τελειοποιουν!
Αποδειξη η περισσοτερες μηχανες που βλεπετε καθε μερα

idi
08/10/2006, 23:52
προς θεου δε λεω οτι το hyosung ειναι ΚΤΜ... ουτε σε 10 χρονια.... αλλα νταξ...δε θα πεθανεις αμα το καβαλησεις...

Kizoku
08/10/2006, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

Κινεζικα προιοντα?
Ειναι πλεον γνωστο οτι οι Ανατολιτες σε αυτα τα πραγματα ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ.
Και οχι μονο αντιγραφουν, αλλα τελειοποιουν!
Αποδειξη η περισσοτερες μηχανες που βλεπετε καθε μερα

Σε μερικά χρόνια σίγουρα θα γίνει και αυτό!!!

Όπως πριν 10-15 χρόνια τα ιαπωνικά αυτοκίνητα τα θάβανε για την οδική συμπεριφορά τους ενώ πλέον είναι αξιοπρεπέστατα!
Αντίστοιχα πιστεύω θα γίνει και με τα μηχανάκια!

Αλλά προς το παρόν όντας και τελείως νέες εταιρίες......................

bonepeeler
08/10/2006, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Και επίσης δεν έχουν και την καλύτερη φήμη μέχρι στιγμής!


Τι έχεις ακούσει μέχρι στιγμής για αυτά;

Kizoku
09/10/2006, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Τι έχεις ακούσει μέχρι στιγμής για αυτά;

Ναι εντάξει σε αυτό γράψε λάθος!

Δεν αναφερόμουν συγκεκριμένα στην μάρκα αυτή αλλά γενικά στα ασιατικά προιόντα που κυκλοφορούν τον τελευταίο καιρό!

(δεν αναφέρομαι εννοείται σε φίρμες εδραιωμένες στο χώρο)

Προσωπική άποψη είναι ότι απλά προς το παρόν δεν τα εμπιστεύομαι. Τίποτα παραπέρα.

alex14
09/10/2006, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
ΤΙΠΟΤΑ δεν ειναι ''made in not china''
Ολοι πλεον κατασκευαζουν στις Ανατολικες χωρες(δεν εννοω Ιαπωνια φυσικα), ειναι πιο φτηνα τα χερια εκει.
Και τελος παντων τι σας κανει να πιστευετε οτι ενας Γαλλος/Ιταλος κτλ, ξερει να δενει καλυτερα απο εναν Κινεζο?

Κινεζικα προιοντα?
Ειναι πλεον γνωστο οτι οι Ανατολιτες σε αυτα τα πραγματα ΑΝΤΙΓΡΑΦΟΥΝ.
Και οχι μονο αντιγραφουν, αλλα τελειοποιουν!
Αποδειξη η περισσοτερες μηχανες που βλεπετε καθε μερα

Και βεβαια αντιγραφουν, αλλα οι Κινεζοι δεν εχουν φτασει ακομη σε επιπεδο ωστε να τους εμπιστευτεις. Τα περισσοτερα προιοντα τους εχουν χαλια ποιοτητα και πολλες φορες ειναι και επικυνδινα.(μιλαω για κινεζικες φιρμες και οχι για ξενους επωνυμους κατασκευαστες οι οποιοι κατασκευαζουν στην Κινα).

Σχετικα με το Hyosung, ειναι Κορεατικο και η Κορεα δεν εχει καμια σχεση με Κινα. Οι ανθρωποι ειναι πολυ μπροστα τεχνολογικα και εχουν ερευνα και εξελιξη οχι μονο αντιγραφη.

Αυτο το καιρο ειμαι στην Κορεα (και για πολυ καιρο ακομη:( )
και μπορω να πω οτι δεν εχουν καμια σχεση με τους λοιπους Ασιατες (εκτος απο τους Ιαπωνες).

:wave2:

bonepeeler
09/10/2006, 00:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14

Αυτο το καιρο ειμαι στην Κορεα (και για πολυ καιρο ακομη:( )
και μπορω να πω οτι δεν εχουν καμια σχεση με τους λοιπους Ασιατες (εκτος απο τους Ιαπωνες).

:wave2:

Καραόκε τραγουδάς;:p

Εμένα πάντως,αφού τους τραγούδησα με συμπάθησαν.
Και οι Κορεάτισσες και οι Ρωσίδες και οι Φιλλιπινέζες.:p

Και για να γυρίσουμε στο αρχικό μας θέμα.
Διάβασα κάποιες κριτικές σχετικά με τα Hyosung και είδα πως όλοι είναι πολύ ευχαριστημένοι από το μοτόρι σε σχέση με τα λεφτά που έδωσαν.

alex14
09/10/2006, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Καραόκε τραγουδάς;:p

Εμένα πάντως,αφού τους τραγούδησα με συμπάθησαν.
Και οι Κορεάτισσες και οι Ρωσίδες και οι Φιλλιπινέζες.:p



Οχι ακομη δεν το εχω ριξει στο Καραοκε :rotflmao:

Βλεπω και εσυ εχεις "προωθησει" τον Ελληνικο πολιτισμο, ε?;)

:rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

DimChios
09/10/2006, 00:50
Eγώ λέω ότι δεν είναι κακό...αν μάθω και την τιμή βέβαια!

ΓΙΑ 2ο ΟΜΩΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΟΣ!!!

:rolleyes: Θα δούμε....

:smokin:

johnpan
09/10/2006, 01:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14

Αυτο το καιρο ειμαι στην Κορεα (και για πολυ καιρο ακομη:( )

:wave2:

μήπως μπορείς να μου πεις καμια τιμή? πόσο θα έχει στην ευρώπη χοντρικά τελείως ας πούμε...

bonepeeler
09/10/2006, 01:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
μήπως μπορείς να μου πεις καμια τιμή? πόσο θα έχει στην ευρώπη χοντρικά τελείως ας πούμε...

Αν σκεφτείς πως το GT650S έχει 5800 και το ντυμένο αδερφάκι του GT650R έχει 6300,πιστεύω πως το XRX δε θα είναι πάνω από 5200.

johnpan
09/10/2006, 01:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Αν σκεφτείς πως το GT650S έχει 5800 και το ντυμένο αδερφάκι του GT650R έχει 6300,πιστεύω πως το XRX δε θα είναι πάνω από 5200.

5Κ... τη στιγμή που το drz έχει >7Κ
Καλή διαφορά, ήθελα βέβαια μεγαλύτερη, αλλά τώρα που το σκέφτομαι πόσ πιο φτηνά να πάει? Μια χαρά ειναι. Ρέστα για εξοπλισμό 1000Ε και άλλα 1000Ε στο χέρι τουλάχιστο!! Πάρε και το τρέιλερ που ήθελες, και ΠΑΛΙ ρέστα... Πάρε και μια δυο γκοφρέτες για την πρώτη βόλτα στο βουνό, ΠΑΛΙ ρέστα!!! Ρε τι σου κάνει ο κορεάτης!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

johnpan
09/10/2006, 01:41
δηλαδή

drz400 + bandit600 (για track bike)

=

XTX400 + GT650S (track bike) + εξοπλισμός για χώμα + εξοπλισμός για πίστα + ένα μικρό σκούτερ για πόλη

ΤΡΟΜΕΡΟ! Είμαι πολύ ενθουσιασμένος! Φαίνεται ε?:a8: :a25: :a25:

ΚΑΙ ρέστα για να σας κεράσω όλους μπύρες! :beer: :beer:

ωχ τώρα θα αρχίσει το βρισίδι που δεν εχω ερθει ακομα Δελεαρ!

nikonian
09/10/2006, 07:43
Αν έχει 5200 δε συμφέρει.
Το DRZ έχει 6450 επίσημα και 5950 σε παραεισαγωγή (Σουλτάτης).
Για να γλιτώσεις 750 ευρώ (που θα τα χάσεις πολλαπλάσια σε περίπτωση μεταπώλησης), θα εμπιστευθείς άγνωστη εταιρεία , με άγνωστη αντιπροσωπεία , που μπορεί και να μη ΄φερει ποτέ της ανταλλακτικά;

johnpan
09/10/2006, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Αν έχει 5200 δε συμφέρει.
Το DRZ έχει 6450 επίσημα και 5950 σε παραεισαγωγή (Σουλτάτης).
Για να γλιτώσεις 750 ευρώ :a4: :a26: :a02: :a018: με προσγείωσες απότομα

Athos
10/10/2006, 10:25
Πριν από καμμιά δεκαριά χρόνια είχα πάρει ένα παπί που έβγαζε η Hyosung , το Windy, με μηχανή και καλά Σουζούκι. Τα έφερνε ο Σφακιανάκης. Ήταν ψόφιο , έβγαλε προβλήματα και ο Σφ. δεν είχε κανένα ανταλλακτικό. Το πούλησα για ανταλλακτικά και τώρα άμα ακούω Hyosung κάτι παθαίνω..

johnpan
10/10/2006, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Athos
Πριν από καμμιά δεκαριά χρόνια είχα πάρει ένα παπί που έβγαζε η Hyosung , το Windy, με μηχανή και καλά Σουζούκι. Τα έφερνε ο Σφακιανάκης. Ήταν ψόφιο , έβγαλε προβλήματα και ο Σφ. δεν είχε κανένα ανταλλακτικό. Το πούλησα για ανταλλακτικά και τώρα άμα ακούω Hyosung κάτι παθαίνω..

πριν δέκα χρόνια κανείς δε φανταζόταν πού θα φτάσει το hunday accent από πωλήσεις και αξιοπιστία:wave2:

alex14
10/10/2006, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
πριν δέκα χρόνια κανείς δε φανταζόταν πού θα φτάσει το hunday accent από πωλήσεις και αξιοπιστία:wave2:

Και που να δεις τα αυτοκινητα που βγαζει η Samsung καθως και ορισμενα Hyundai που δεν εισαγωνται στην Ελλαδα.

Δεν σε ξεχασα για αυτο που μου ζητησες. Το κοιταω αν και λιγο δυσκολο γιατι εδω ειναι χωριο και δεν τα βρισκεις ολα.

:wave2:

bonepeeler
10/10/2006, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
... και ορισμενα Hyundai που δεν εισαγωνται στην Ελλαδα.



Είχα μπει σε μερικά τέτοια και είχα μείνει μαλ@κας.:hypnotize

Εντελώς απίστευτα.Καμμία σχέση με τις εξαγωγές τους στην Ελλάδα.

H.A.Balafoutre
10/10/2006, 13:49
Για το Θεό, μην αγοράσεις τέτοιο πράγμα.:eek:

Ξέρω περιπτώσει που κολλάνε στο χαλαρό, σπάνε και άμα την γλυτώσεις πρέπει να το πετάξεις. Ούτε ανταλλακτικά ούτε σέρβις.

fantacid
10/10/2006, 13:55
ρε παιδια μην ειστε τοσο τρομαγμενεοι με τα κινεζικα,
το οτι υπαρχει κινεζικο παρεμποριο στην ελλαδα κ αυτο τρομαζει καποιυς "αραχτους καταστηματαρχες "
κ βαζουν τον τσαμτσικα να κανει ερευνα κ ανακαλυπτει το κινεζικο σιδερο που ανατιναχτηκε,τις κινεζικες παντοφλες που εφαγαν 3 δαχτυλα απο ανυποψιαστη γιαγια ενω κοιμοταν ή απο κινεζικα πλαστικα ταπερ που λιωσανε επειδη τα βαλανε στο φουρνο μικροκυμματων!

οχι οτι δεν υπαρχουν κακης ποιοτητας αντιγραφες,ακομα κ επικυνδινες
αλλα υπαρχουν κ σοβαρα εργοστασια με ολες τις απαραιτητες πιστοποιησεις -ISO κ.α.- που εκμεταλευονται το φθηνο εργατηκο μεροκαματο ωστε να παραγουν ποιοτικα προιοντα

παρτε π.χ. το καινουργιο σας κινητο,ανοιξτε το κουτι κ δειτε ποσα εξαρτηματα/παρελκομενα φτιαχνονται στη κινα,μαλεσια,ουγραρια,βουλγαρια,φιλιπινες.......... κ ποσα στη μητρικη χωρα της εταιριας.


δεν γνωριζω σε ποια κατηγορια ανηκει η Hyosung!

hades_team
16/10/2006, 14:27
Λοιπον αδελφε μακρια απο τα gioysouroum γιατι περι γιουσουρουμ προκειτε
πηρε ο κουμπαρος μου το 600 πιστας ομορφο πολλη και το χαζευαν ολοι αλλα το κρατησε δυο εβδομαδες και το εστειλε

το πηρε καινουργιο την πρωτη μερα μετα απο δυο ωρες λειτουργιας καηκε η ασφαλεια απο τα φωτα μετα εκαψε ρελε και στην συνεχεια συνεχομενα προβληματα με ηλεκτρικα και ολα αυτα σε δυο ωρες λειτουργιας.
την επομενη το πηγαμε σε ηλεκτρολογο φυσικα με εξοδα του μαγαζιου απο το οποιο το αγορασαμε
υποτιθετε οτι ειχε γυμνα καλωδια στην κεντρικη καλωδιωση
υποτιθετε οτι το φτιαξαμε μετα απο δυο μερες παλι τα ιδια
ασε που απο αλογα ηταν ψοφιο ..
μαπα μακρια
και μια συζητηση με εναν κρητικο που ειχε νοικιαρικα και ειχε 2,3γιουσουρουμ τα ειχε στην ακρη και τα κοιτουσε και δεν τα νοικιαζε γιατι βγαζανε προβληματα οποτε μαακρρρριαααααααααα:nono:

X_NR750
22/10/2006, 10:40
Παντως το στρητακι που εχω δει δεν ειναι καθολου ασχημο αλλα θα προτιμουσα με λιγα λεφτα παραπανω γιαπωνεζικο για ειμαι ησυχος
ισως με πολυ φτηνοτερη τιμη ισως

kostisthegreek
22/10/2006, 19:44
Σύμφωνα με ότι έχω ακούσει κι έχω δει τα κινέζικα εκτός από προβληματικά είναι και επικίνδυνα. Και γνωστός μου είχε πάρει κινέζικο παπί και μόλις έπιανε 50 χιλιόμετρα έτρεμε όλο και του δημιουργούσε την εντύπωση ότι θα διαλυθεί. Γρήγορα γρήγορα το ξεφορτώθηκε και στον επόμενο αγοραστή κόλησε. Αυτό έγινε αφορμή φυσικά για συζητήσεις και ερωτήσεις και όλα επιβεβαίωναν την κακή αγορά των κινέζικων.

Οι αγοροπωλησίες γίναν μέσω μαγαζιού και ο έμπορος έλεγε "τι καλό μηχανάκι που είναι, και φθηνό και συμφέρει κλπ κλπ"