PDA

View Full Version : ΜΠΑΤΣΟΙ = Μ@@@@@@@@



kalgeorge
09/10/2006, 08:50
Δεν ξερω αν ειδε κανεις το δελτιο ειδησεων το Σαββατο (αν θυμαμαι καλα) αλλα ειχε δυο περιστατικα που πιστευω ειναι αξια αναφορας.

1) Μπατσος σταματαει στην παραλιακη ξημερωματα ενα ζευγαρι για αλκοτεστ, οδηγουσε η κοπελα. Το τεστ αρνητικο. Ο συνοδηγος λιωμα και οπως ισχυριζεται ετσι ειχε συνεννοηθει με την κοπελα του ( θα πιω εγω να οδηγησεις εσυ)
Ο μπατσος τον υποχρεωσε μετα απο απειλες και τσαμπουκαδες να κανει και αυτος αλκοτεστ...:confused: :confused:
Μην τα πολυλογω...ειχε πιει πολυ, και τον εγραψε για οδηγηση μεθυσμενος, επειδη δνε ειχε διπλωμα μαζι, και απειθια κατα της αρχης!!!!!
Τον εβγαλαν στα καναλια, οι μπατσοι ισχυριζοντουσαν οτι το ζευγαρι ειδε το μπλοκο και αλλαξε θεσεις.
Ο αντρας ισχυριζεται οτι ειχαν συνενοηθει να μην οδηγησει αυτος για να πιει!:eyepop: :confused:
Ο διοικητης της τροχαιας ειπε οτι θα το ψαξει...... :eyepop: :a31:

Περιστατικο νο 2 :
Μπατσος σταματα κοπελα με πολυτελες καμπριο μολις βγαινει στην συγγρου απο παραδρομο.
Την αναγκαζει να κανει οπισθεν αντιθετα για να τσεκαρει κατι:eyepop: :eyepop:

Η κοπελα λεει ειχε ψαρωσει και το εκανε. Οταν ξαναηρθε μπροστα, της λεει......Η μου δινεις το κινητο σου να σε παρω η σε γραφω για παρανομη οπισθεν!!!!!
κοπελα- πας καλα ρε;
μπατσος- γιατι σε χαλαει; το αμαξακι ποιος στο πηρε; το αγορι σου; και εμεις σε χαλαμε;Η μου το δινεις η πας αυτοφορο.

Η κοπελα ισχυριζεται οτι ηταν πολυ ψαρωμενη και δεν σκεφτοταν τιποτα. Ουτε καν να παρει καποιον απο το κινητο της....
Αποτελεσμα...εδωσε το κινητο της για να φυγει και ο Μπατσος της εκοψε κληση και .......εγραψε το κινητο του πανω στην κληση!!!!!
Για τοσο μα@@@@ μιλαμε.
Οποτε πηρε η κοπελα την κληση και τον εβγαλε στα καναλια, με αποτελεσμα ο Διοικητης να πει.....θα τον βρουμε μεσω του κινητου και θα τον κανονισουμε.......:a31: :a018:

villy
09/10/2006, 08:58
Καλά....:a31: :a31: :a31: Περίμενε...:a31: :a31: :a31:

Θα του κλάσουν μία μάντρα.

Όπως τον άλλον με την σιδερογροθιά στην πορεία.

Ξέρετε τι έπαθε αυτός ε;


Πήρε δυσμενή μετάθεση... :hypnotize :sick: :wacko: ...


Ξέρετε που ε; :confused: :confused: :confused:



Στο Α.Τ. Παγκρατίου!!! :a31: :a31: :a31:

620
09/10/2006, 09:10
Ox pagratiou.Opote pernaw apo ekei me thn papia thn paw lampada.Me blepw na me kanoyn topi sto ksylo :rotflmao:

Alx 84
09/10/2006, 09:14
Υπάρχουν κάτι καθίκια!!!:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

villy
09/10/2006, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Ox pagratiou.Opote pernaw apo ekei me thn papia thn paw lampada.Me blepw na me kanoyn topi sto ksylo :rotflmao:




Mη γελάς,

Για κλάματα είναι :mad: :mad: :mad:

FestoNero
09/10/2006, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
Ξέρετε που ε; :confused: :confused: :confused:
Στο Α.Τ. Παγκρατίου!!! :a31: :a31: :a31:
Ε...
Νταξ, που ξερεις, μπορει να ειναι απο τον Εβρο ο ανθρωπος!! :lol: :rotflmao:

Electra
09/10/2006, 10:35
Παρόμοια περίπτωση με τη δεύτερη, είχε μια γνωστή μου. Της είπαν να δυναμώσει τη μουσική... ε και αυτή το έκανε. Της έκοψε κλήση.... και τις είπε ότι η μουσική ακουγόταν 4 αυτοκίνητα πίσω...


... και ύστερα λέμε για τα πρόστιμα. Άμα ο τσοςμπά ασκεί ψυχολογική εξουσία πάνω σου, φαντάσου με τα νέα πρόστιμα τί θα γίνεται...


:mad: :mad:

AFROPANTELOS
09/10/2006, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Ε...
Νταξ, που ξερεις, μπορει να ειναι απο τον Εβρο ο ανθρωπος!! :lol: :rotflmao:

Μπα απο εβρο αμα σε ξηλωσουν σε στελνουν Σαμο μερια κατι ξερω:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

EVI
09/10/2006, 12:39
AXAXAXAXAX ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΓΕΛΑΩ


αλλα και μενα μου εχει δωσει μπατσος το τηλ του πριν ποοοοολυ καιρο που με σταματησε με την μηχανη αχααχαχαχαχ

τι να πεις για γελια και για κλαμματα



αλλα δεν ειναι ΟΛΟΙ ετσι παιδια στους χιλιαδες αστυνομικους υπαρχουν και περιεργοι οπως παντου αλλα μην τους βαζουμε στο ιδιο καζανι ολους δεν ειναι ετσι

620
09/10/2006, 13:14
Emena den me enoxloune oi mpatsoi na sas pw thn alhtheia kai aytoi antres einai kai einai enas eykolos tropos kamakomatos.
Oi gomenes mou thn spane ,pou gia na apofygoune thn klisi kanoun ta glyka matia.Alloste mhn kribomaste pisw apo to daktylo mas ama eisai swstos den tha fas klisi TELOS.
Emena to 99,9% pou efaga klisi eftaiga thn pernw ypografw kai paw sthn eyxh ths panagias.
:smokin:

alfa156
09/10/2006, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Emena den me enoxloune oi mpatsoi na sas pw thn alhtheia kai aytoi antres einai kai einai enas eykolos tropos kamakomatos.
Oi gomenes mou thn spane ,pou gia na apofygoune thn klisi kanoun ta glyka matia.Alloste mhn kribomaste pisw apo to daktylo mas ama eisai swstos den tha fas klisi TELOS.
Emena to 99,9% pou efaga klisi eftaiga thn pernw ypografw kai paw sthn eyxh ths panagias.
:smokin: θανασης σπικινγκ........:wave2:

vangelis 64
09/10/2006, 13:30
Ξέρετε πόσους "μπάτσους" συναναστρεφόμαστε κάθε μέρα? Βλάχους τούς λέγανε παλιά και κάτι ξέρανε.
Πόσοι δημόσιοι υπάλληλοι,που ξύνονται κάθε μέρα πίσω από ένα γκισέ,μάς έχουνε πεί "Δεν γίνεται σήμερα...περάστε την άλλη βδομάδα" και συνεχίζουν απτόητοι το ξύσιμο? Και δεν είναι ότι δεν μπορούν.
Δεν θέλουν.Δε γουστάρουν ρε παιδάκι μου!

Και αυτό γίνεται γιατί τούς έχει δοθεί εξουσία.
Ετσι αισθάνονται οι κωλόβλαχοι.Σ' έχουν στο χέρι.
Κι έτσι και τούς φορέσεις και στολή ?Πάρτε διαβόλοι βάγια!
Τα δυό τριανταδυό ,πού 'λεγε κι ο Χατζηχρήστος.

620
09/10/2006, 13:36
Re paidia den ftaiei o mpatsos o idios ftaiei o ELLHNAS kai h gamimeni nootropia tou kai thn exoume dei pampoles fores.
Akoma kai ston strato ypodekaneas ginotan kapoios kai thn eblepe stratigos.Dwse ston ellhna eksousia kai thn psyxh tou pare.
:smokin:

alximistis
09/10/2006, 15:32
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
[B]AXAXAXAXAX ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΓΕΛΑΩ


αλλα και μενα μου εχει δωσει μπατσος το τηλ του πριν ποοοοολυ καιρο που με σταματησε με την μηχανη αχααχαχαχαχ

τι να πεις για γελια και για κλαμματα

Ναι μόνο που εσύ δεν μας λες την συνέχεια και την κατάληξη της ιστορίας... τι να σκεφτούμε άραγες...
IDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

island
09/10/2006, 17:45
Πάρε ένα 18χρονο παιδί και βάλε το σε μία σχολή για 2-3 χρόνια όπου θα ζει και θα διδάσκεται τα πάντα γύρω από την ιεραρχία. Εκεί όπου ο αλφάς υποκλίνεται στον βητά ο διάστερος στον τριάστερο κλπ εκεί που ΜΟΝΑΔΙΚΗ αξία είναι ο βαθμός και τα γαλόνια.

Τι παθαίνει λοιπόν ο νέος μας ? Γίνεται ο τέλειος αστυνομικός , τροχονόμος στρατιωτικός και περιμένει πώς και πώς θα βγει στον έξω κόσμο να επιβάλει τα πρέποντα που αναλογούν στον βαθμό του.

Σε σταματάει λοιπόν στο μπλόκο και εκείνη την στιγμή το μυαλό του σκέφτεται τρόπους να επιβληθεί πάνω σου , να δείξει την "αξία" του βρε παιδί μου. Πώς το κάνει αυτό ? ποια είναι η δύναμη του ? μα το στυλό , το μπλοκάκι και το point system τα οποία χρησιμοποιεί ανελέητα πάνω σου.

Και καλά θα μου πεις εγώ έχω συναντήσει και καλούς μπάτσους πώς συμβαίνει αυτό ? ε μάλλον αυτοί θα είχαν κάνει σεξ το προηγούμενο βράδυ.

Stergios69
09/10/2006, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
Πάρε ένα 18χρονο παιδί...
Το οποίο ίσως δεν έγραψε ούτε καν τη βάση στις εξετάσεις...

yianvoul
09/10/2006, 18:10
/QUOTE]
αλλα δεν ειναι ΟΛΟΙ ετσι παιδια στους χιλιαδες αστυνομικους υπαρχουν και περιεργοι οπως παντου αλλα μην τους βαζουμε στο ιδιο καζανι ολους δεν ειναι ετσι [/B][





Μαλλον το αντιστροφο συμβαινει..
στους χιλιαδες αστυνομικους
υπαρχουν λιγοι εντιμοι και
συνειδητοποιημενοι..

yianvoul
09/10/2006, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Re paidia den ftaiei o mpatsos o idios ftaiei o ELLHNAS kai h gamimeni nootropia tou kai thn exoume dei pampoles fores.
Akoma kai ston strato ypodekaneas ginotan kapoios kai thn eblepe stratigos.Dwse ston ellhna eksousia kai thn psyxh tou pare.
:smokin:


το θεμα των μπατσων ειναι παγκοσμιο και πανανθρωπινο
ωπου υπαρχει μπατσος υπαρχει και καταχρηση εξουσιας
εχετε σκεφτει οτι δεν υπαρχουν μπΑτσοι ΗΡΩΕΣ?
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΙ, ΑΘΛΗΤΕΣ ,πολιτικοι ,πυροσβεστες,απλοι ανθρωποι που ρισκαραν τη ζωη τους για κατι και ειναι αξιομνημονευτοι αλλα δεν υπαρχουν αστυνομικοι...
για καποιο λογο ο απλος κοσμος αρνειται να τους ηρωοποιησει
και να τους εξιδανικευσει...


γιατι αραγε???

lampros_fazer
09/10/2006, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από yianvoul
εχετε σκεφτει οτι δεν υπαρχουν μπΑτσοι ΗΡΩΕΣ?

Για μένα υπάρχουν..Και υπάρχουν ήρωες σε όλα τα επαγγέλματα..Υπάρχουν και σωστοί,έντιμοι μπάτσοι που κάνουν καλά τη δουλειά τους και με το παραπάνω..
Αλλά ο κόσμος (όλοι εμείς δλδ) αρέσκεται στο κατακρινει το κακό (και πολύ καλά κάνει) πολύ περισότερο από το να επιβραβεύει-αναγνωρίζει το καλό..

(κι όταν λέω καλό δεν εννοώ αυτό που οφείλει να κάνει,αλλά κάτι παραπάνω από που υποχρεούται..)

o_gavros
09/10/2006, 21:50
Όσο υπάρχουν μπάτσοι,
θα είμαστε Απάτσι.

αν και δεν με συγκινεί ιδιαίτερα η χιπ χοπ μουσική,υπάρχει αυτό το τραγουδι των Βαβυλώνα που έχει κάτι να "πει" για το θέμα...
ακούστε το εδώ (http://rapidshare.de/files/36132523/04-vavylwna_-_polismania-xeon.mp3.html)

Resistman
09/10/2006, 22:43
Ποιοι ειναι οι εντιμοι μπατσοι;
Ειναι σαν να λεμε οι καλοι νταβαδες και οι κακοι νταβαδες... Ε ρε κατι γελια...

lampros_fazer
09/10/2006, 23:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Resistman
Ποιοι ειναι οι εντιμοι μπατσοι;
Ειναι σαν να λεμε οι καλοι νταβαδες και οι κακοι νταβαδες... Ε ρε κατι γελια...
Διαφωνούμε στη βάση,οπότε δεν έχει κανένα νόημα να το συζητήσουμε παιρεταίρω..

Resistman
09/10/2006, 23:29
Οκ. Δεκτο Λαμπρο

TATAR
10/10/2006, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από yianvoul
το θεμα των μπατσων ειναι παγκοσμιο και πανανθρωπινο
ωπου υπαρχει μπατσος υπαρχει και καταχρηση εξουσιας
εχετε σκεφτει οτι δεν υπαρχουν μπΑτσοι ΗΡΩΕΣ?
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ,πολιτικοι ,πυροσβεστες,απλοι ανθρωποι που ρισκαραν τη ζωη τους για κατι και ειναι αξιομνημονευτοι αλλα δεν υπαρχουν αστυνομικοι...
για καποιο λογο ο απλος κοσμος αρνειται να τους ηρωοποιησει
και να τους εξιδανικευσει...


γιατι αραγε???

διαφωνώ. δες θρεντ για ατύχημα στην ΕΓΝΑΤΙΑΣ που μπατσος έπαθε ρήξη χιαστών για να απεγκλωβίσει απο καιόμενο αμάξι δύο παιδιά.ο άνθρωπος γενικά μπορεί κάποια στιγμή να κάνει την υπερτατη μ@@κια και σε δύο λεπτά τον υπέρτατο ηρωισμό. και οι μπατσοι άνθρωποι είναι.

sniper
10/10/2006, 09:45
Έχουμε γενικά την τάση να γενικεύουμε και να τρώει η μαρμάγκα τους πάντες συλλύβδην το ένα παράδειγμα....

Σε όλα τα επαγγέλεματα υπάρχουν κάποιοι που αποτελούν ντροπη για τους συμαδέλφους τους.... Μονο στην αστυνομία δλδ υπάρχουν;

Δεν σας πειράζει ο εφοραικός που τα παίρνει εκβιάζιοντας; Ο γιατρός με το φακελλάκι; Ο υπάλληλος του ΚΤΕΟ που αφήνει να κυκλοφορουν σαράβαλα;

Και ναι υπάρχουν ήρωες σε όλα τα επαγγέλματα.... απλά σε ορισμένα οι ήρωες πεθαίνουν.... Και το θεωρώ τουλάχιστον απρέπεια και έλλειψη σεβασμού στους νεκρους ήρωες να μην τους αναγνωρίζουμε..... Και στους ανθρώπους που αφήνουν πίσω... Για να είμαστε εμείς εδώ (μπροστά σε μια οθόνη) και να λέμε ότι θέλουμε....

Εκτός κι αν είμαστε απο την άλλη μεριά του νόμου οπότε.....


:smokin:

yianvoul
10/10/2006, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


Εκτός κι αν είμαστε απο την άλλη μεριά του νόμου οπότε.....


:smokin:


Τα πραγματα στη ζωη δεν ειναι ολα ασπρο η μαυρο.
οπως ειχε πει ο ΜΠΟΥΣ δηλαδη?
ή θα ειστε μαζι μας στον πολεμο ή με
τους τρομοκρατες!
το οτι διαφωνω με τον τροπο λειτουργιας
της αστυνομιας δε μπορει να με καταταξει
αυτοματα στους οπαδους του οργανωμενου εγκληματος.

island
10/10/2006, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έχουμε γενικά την τάση να γενικεύουμε και να τρώει η μαρμάγκα τους πάντες συλλύβδην το ένα παράδειγμα....

Σε όλα τα επαγγέλεματα υπάρχουν κάποιοι που αποτελούν ντροπη για τους συμαδέλφους τους.... Μονο στην αστυνομία δλδ υπάρχουν;

..
:smokin:

Εσυ γενικεύεις νομίζω , δεν μιλάμε για τους κακούς επαγγελματίες αλλα γι αυτούς που εκμεταλλεύονται την θέση τους για να κερδίσουν κάτι

πήγες ποτε για κουρεμμα και να σου πει ο κουρέας "φιλαράκι ή μου δίνεις 100 ευρά ή σου αφήνω το μισό κεφάλι ακούρευτο" ?

σου είπε ποτε κανενας μηχανικός "ή μου δίνεις άλλα 500 ευρώ ή δεν σου δένω τον κινητήρα και πετάω τις μπιέλες τα ακουπίδια" ?

Γι αυτο το θέμα μιλάμε εδώ λοιπόν για την εκμετάλλευση της θέσης κάποιου με σκοπό να πετύχει όφελος

οεο

lampros_fazer
10/10/2006, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
Εσυ γενικεύεις νομίζω , δεν μιλάμε για τους κακούς επαγγελματίες αλλα γι αυτούς που εκμεταλλεύονται την θέση τους για να κερδίσουν κάτι
Αυτοί που εκμεταλλεύονται τη θέση τους για να κερδίσουν κάτι δεν είναι κακοί επαγγελματίες..;;

sniper
10/10/2006, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Αυτοί που εκμεταλλεύονται τη θέση τους για να κερδίσουν κάτι δεν είναι κακοί επαγγελματίες..;;



Αυτοί που εκμεταλλεύονται την θέση τους για προσωπικό όφελος λέγονται εκβιαστές...

Και ο εκβιασμός δεν είναι στις αρμοδιότητες κανενός επαγγέλματος

:smokin:

anf125
10/10/2006, 17:59
Σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες. Η διαφορά στα σώματα ασφαλείας είναι ότι μέσα στις σχολές αλλά και στο σώμα σε γαλουχούν με μια αρρωστημένη νοοτροπία περί ιεραρχίας και εξουσίας που συνήθως χαλάει και τα πιο καλά παιδιά. Είχα ακούσει ή διαβάσει κάποτεότι στην αρχαία Αθήνα ανέθεταν σε δούλους (κορυνοφόρους) αστυνομικά καθήκοντα, γιατί θεωρούνταν ντροπή για ελεύθερο άνθρωπο να κάνει τέτοια δουλειά... Από τότε βέβαια έχει κυλήσει πολύ νερό κάτω από τα ποτάμια.

Αυτό που εμείς μπορούμε να κάνουμε για να βοηθάμε στο (δύσκολο ομολογουμένως) έργο τους είναι να συνεργαζόμαστε όσο μπορούμε, να επιβραβεύουμε ηθικά τους σωστούς και να έχουμε μηδενική ανοχή στους κακούς... στα μέτρα των δυνατοτήτων μας πάντα.

h_m_akis
10/10/2006, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
και οι μπατσοι άνθρωποι είναι.



ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

Nostra
10/10/2006, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
ΟΧΙ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

σε βρίσκω λίγο απόλυτο.... :(

africanos31
11/10/2006, 10:38
ο λογος που καποιος θα πει καποιο καλο λογο για μπατσο (κατα 90%) ειναι γιατι θα χει καποιο συγγενη του μπατσο (συνηθως απο επαρχια)

pipis
11/10/2006, 12:52
Eμενα η κοπελα μου τρακαρε πριν μερικους μηνες με το αμαξι και πριν δυο εβδομαδες την φωναξαν για καταθεση. Εκει ηταν ενας πιτσιρικας μπατσος και αφου πηρε την καταθεση εγραψε οπως ηταν φυσιολογικο και τα στοιχεια της. Το βραδυ μετα της εστειλε μηνυμα και της ελεγε οτι απο την ωρα που σε ειδα και τα σχετικα. :a29: :a015: :a023: :a45: :a37:Της ειπα να μην σβησει το μην γιατι ποτε δεν ξερεις. Αυτο που εκανε σηκωνει κ μυνηση για τα πρωσοπικα δεδομενα αλλα τι να κανεις... οχι τιποτα αλλο αλλα δεν εχω και φωτογενια στην καμερα αλλιως..

h_m_akis
11/10/2006, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
σε βρίσκω λίγο απόλυτο.... :(



ειμαι!!!!!


...γιατι ποτε στη ζωη μου , ΜΑ ΠΟΤΕ , δεν συναντησα/γνωρισα καποιον που να μου δειξει το αντιθετο...


...........γι'αυτο λοιπον ειναι απλα...θηλαστικα, ΟΧΙ ομως ανθρωποι:nono: !!!

cityfly
11/10/2006, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
ειμαι!!!!!


...γιατι ποτε στη ζωη μου , ΜΑ ΠΟΤΕ , δεν συναντησα/γνωρισα καποιον που να μου δειξει το αντιθετο...


...........γι'αυτο λοιπον ειναι απλα...θηλαστικα, ΟΧΙ ομως ανθρωποι:nono: !!!

παρεπιμπτόντως,

ωραίο το άβαταρ σου, συμβολίζει κάτι ή απλά σου αρέσει ο πάτρικ;

gcrook
11/10/2006, 16:09
Αι καλα, ευτυχως που υπαρχει και το μοτο για να μου θυμιζει που και που οτι δεν εχω τρελλαθει εντελως.

Ειναι πλεον γνωστο, (και κακως τα ματαξαναλεμε) , οτι μπατσος ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ δεν ΓΙΝΕΣΑΙ....

Και πιτσαδορος και ταριφας και ετσι και αλλιως, αλλα τωρα μιλαμε για τους μπατσους, να μην ξεφευγουμε.

Ρε δε μπα να πιειτε κανα μπυρονι να ερθετε στα ισα σας, ολοι δηθεν αντιεξουσιαστικα στοιχεια με αποψη και καλα για κατηγοριες ανθρωπων για τις οποιες δεν μπηκατε ποτε σε κοπο να αναλυσετε γιατι και πως και τα τοιαυτα;


Οταν σας φανε την μηχανη τα κλεφτρονια μην γκρινιαξετε για τους μπατσους που τα ξυνουν,αφου τους ξερετε πως ειναι, καντε τα δικα σας τα κονε μπας και την βρειτε.

Και μαγκες.....
































περιμεντε λιγο θα πω κατι καλο τωρα....































λοιπον.......






























αιντε λεμε...





























:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
11/10/2006, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από africanos31
ο λογος που καποιος θα πει καποιο καλο λογο για μπατσο (κατα 90%) ειναι γιατι θα χει καποιο συγγενη του μπατσο (συνηθως απο επαρχια)

Εγω εχω φιλο μπατσο απο επαρχια και ειναι και γαμω τα παιδια.

Υπαλληλος, (γιατι και αυτοι υπαλληλοι ειναι στην τελικη με εργοδοτες και υφισταμενους και προισταμενους και τρωνε το ιδιο καβλι που τρως και εσυ στην δουλεια σου) , απο αυτους που δεν συναντας ευκολα.

Και καλο παιδι το ειπα;

Γι'αυτο και εγινε μπατσος αυτος και μερικοι αλλοι για να βαλουν το κεφαλι τους στα σκατα μπας και ξεβρωμισουν και τους υπολοιπους.

Αλλα αμα σου συμβει κατι πες μου να στειλω αυτονανε μην σου ερθει κανενας αλλος αγριος, και εχεις και αδυνατο στομαχι απ'οτι καταλαβαινω.

gcrook
11/10/2006, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από yianvoul

για καποιο λογο ο απλος κοσμος αρνειται να τους ηρωοποιησει
και να τους εξιδανικευσει...


γιατι αραγε???

Γιατι κανενας δεν θελει καποιον απο πανω του να του θυμιζει ποσο μαλακας ειναι.

Εγγενες χαρακτηριστικο του Ελληνα.

h_m_akis
11/10/2006, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Γι'αυτο και εγινε μπατσος αυτος και μερικοι αλλοι για να βαλουν το κεφαλι τους στα σκατα μπας και ξεβρωμισουν και τους υπολοιπους.








:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


















































:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




































...το αλλο με τον Τοτο το ξερεις???

gcrook
11/10/2006, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
:
...το αλλο με τον Τοτο το ξερεις???

Δηλαδη υποστηριζεις οτι ολοι οι "μπατσοι" ειναι διεφθαρμενοι ετσι;
Οκ δεκτο.

Για πες μου και αλλες κατηγοριες ανθρωπων που κατα την γνωμη σου ειναι αναξιες λογου για να ξερω τουλαχιστον πως να σε προσεγγισω.:rolleyes:

kalant
11/10/2006, 22:23
[i]
...το αλλο με τον Τοτο το ξερεις??? [/B]

σοπα ρε μεγαλε, σοβαρα μιλας?

χαλαρωσε λιγο...

lampros_fazer
11/10/2006, 23:31
Ρε μάγκες (εσείς που λέτε οτι μόνο κακοί μπάτσοι υπάρχουν) να ρωτήσω κάτι άσχετο,για τους πυροσβέστες τι γνώμη έχετε..;;


Έχει σημασία που το ρωτάω..

lyk0s
12/10/2006, 00:02
Ενταξει ρε παιδια μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

Σιγουρα οι αστυνομικοι δεν ειναι και η πιο συμπαθης ταξη εργαζομενων αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ολοι εκει μεσα ειναι το ιδιο.
Θα πω το τετριμμενο, υπαρχουν και καλοι υπαρχουν και κακοι.Ποιοι ειναι περισσοτεροι δεν ξερω.

Εχω γνωρισει "μπατσους" που ειναι καθικια αλλα και αλλους που ειναι παιδια διαμαντια.
Ειναι τουλαχιστον αδικο να τους βαζουμε στο ιδιο τσουβαλι ολους.

o_gavros
12/10/2006, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εγω εχω φιλο μπατσο απο επαρχια και ειναι και γαμω τα παιδια.

Υπαλληλος, (γιατι και αυτοι υπαλληλοι ειναι στην τελικη με εργοδοτες και υφισταμενους και προισταμενους και τρωνε το ιδιο καβλι που τρως και εσυ στην δουλεια σου) , απο αυτους που δεν συναντας ευκολα.
Και καλο παιδι το ειπα;
Γι'αυτο και εγινε μπατσος αυτος και μερικοι αλλοι για να βαλουν το κεφαλι τους στα σκατα μπας και ξεβρωμισουν και τους υπολοιπους.


φίλε επειδή προφανώς δεν μπορείς να ξέρεις τι είναι ο καθένας και γιατί λέει ότι λέει,εγώ θα σου πω για μένα.

Κι εγώ είχα κάποτε ένα αδελφικό φίλο απο επαρχία και αυτός,μέχρι την ηλικία των19-20.,ο οποίος όντας μεγαλύτερος μπήκε στην ΕΛ.ΑΣ μέσω Ειδικών Δυνάμεων και έγινε ειδικός φρουρός.με το παιδί αυτό που κατα τα άλλα ήταν γαμώ τα παιδιά,κάναμε απιστευτη παρέα.είχα γνωρίσει μέσω αυτού καμιά 20αριά ακομα στρουμφ,οι οποίοι έρχονταν στο σπίτι μου σαν να είμασταν χρόνια φίλοι!

Σε πληροφορώ ότι με το παληκάρι πλέον έκοψα,γιατί μετά απο λίγα μόνο χρόνια στο Σώμα,άλλαξε!έγινε ίδιος με αυτό με κατήγορούμε όταν λέμε μπάτσος.
απ'όλους όσους γνώρισα μέσω του πρωην πλεον φίλου μου,όλοι είχαν το ίδιο χαρακτηριστικό (ασχέτως αν τους έλεγες καλά παιδιά): την υπερενισχυμένη "αίσθηση εξουσίας" επί του πολίτη!!!

έχω κάτσει μαζί τους σε υπηρεσίες και είδα πως φέρονται!
χώρια τις προσωπικές εμπειρίες με στρουμφακια στο δρόμο,που μας μαζεύαν απο τα 16χρονια μας στα τμήματα επειδή άκουσον άκουσον γυρνάγαμε βράδυ χωρίς ταυτότητα απο το παιχνίδι μας.
επειδή λοιπόν απο τότε μεγάλωσα και (υποτίθεται) έπειξε κατάτι το μυαλό,εγώ δεν έχω δει διαφορά στην αντιμετώπιση που έχω ως πολίτης απο τους μπάτσους!
Λόγω σπουδών στο εξωτερικό,είδα και πως φερονται οι μπάτσοι εκτός.
Σε αντιμετωπίζουν σαν άνθρωπο πρωτίστως και μετά σαν να είναι υπαλλήλοι σου,με την έννοια του να σε εξυπηρετήσουν.ακριβώς το αντίθετο απο τους δικούς μας καρεκλοκένταυρους και αρέσκοντες στην δύναμη της εξουσίας.


για αυτό δεν μου αλλάζεις γνώμη.
Όσο υπάρχουν μπάτσοι,
Θα είμαστε Απάτσι!
:wave2:

zireous
12/10/2006, 02:55
ή καπάτσοι που έλεγε και ο ένδοξος Έλλην μπλουζάς Pilali. :D

TROOPER
12/10/2006, 08:59
στο πρωτο δε ξερω γιατι αλλα εχω μια αισθηση οτι την αληθεια τη λενε οι μπατσοι...μου φενεται πολυ πιθανο να τους ειδανε και να αλλαξανε θεση...τελοσπαντων.

Ε ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΛΑΖΝΙΚΟΦ !!!!!!!!!!!!!!:a016: :a016: :a66:

gcrook
13/10/2006, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros


για αυτό δεν μου αλλάζεις γνώμη.
Όσο υπάρχουν μπάτσοι,
Θα είμαστε Απάτσι!
:wave2:

Ευτυχως που υπαρχουν και αυτοι και αυτοπροσδιοριζεσαι.

Αρα αν δεν υπηρχαν τι θα ησουν;

Gandalf dr685sm
13/10/2006, 09:59
Να ρωτήσω κάτι;

Καταρχάς δεν έχω φίλο/συγγενή που να είναι αστυνομικός..

Συνεχίζω...

Έχετε σκεφτεί ποτέ οτι αρκετές φορές η δική μας προκατάληψη , μερικούς τους κάνει να φέρονται ανάλογα;

Μήπως το οτι όταν σταματούν κάποιον , κανονικά για παραβίαση σηματοδότη, ή επειδή δεν έχει πινακίδα, μπορεί ο τύπος/τύποι να τραβήξουν όπλο απέναντι τους;

Σαφώς και υπάρχουν καθίκια και "βλάχοι"... όπως και υπάρχουν αρκετοί απο εμάς που είναι μ@λ@κες του κερατά , θεωρόντας εαυτούς άρχοντες και οτι πρέπει όλοι να τους υπηρετούν και να βαράνε προσοχές μπροστά τους.

Οι αστυνομικοί όντως έχουν την δύναμη επιβολής του νόμου. Μπορεί αυτό να φθείρει περισσότερο αυτούς , όντως. Αλλά απο την άλλη , για να κληθούν να το κάνουν αυτό , σημαίνει οτι είτε εμείς παραβιάσαμε τον νόμο/ΚΟΚ , είτε πρέπει να είναι εκεί για να τον τηρήσουν.

Ας πάμε στις διαδηλώσεις , που τόσο ντόρος γίνεται για αυτές.

Σκεφτείτε σαν άτομα λογικά. Είναι ενα πλήθος 1000-1500 ατόμων με κατεύθυνση την Βουλή ας πούμε. Θεωρείτε οτι αν όλοι αυτοί μπούνε στην Βουλή , θα επιδόσουν ψήφισμα ή θα μιλήσουν με επειχηρήματα;... Τη ψυχολογία του όχλου την γνωρίζετε;

Γιατί να τους αφήσουν τα ΜΑΤ να περάσουν;...

Αντί να κάνουν μια επιτροπή 3-4-10 ατόμων το πολύ και να περάσουν αυτοί με κανονικές και εύκολες διαδικασίες, κάνουν ντου, για να πάνε που;...

Καταλαβαίνετε τον ηλίθιο συλλογισμό του όχλου;

Στην εκδήλωση του ΜΟΤΟ το 2002 ή 2003 (δεν θυμάμαι) τι θα συνέβαινε αν 3000 αναβάτες μπούκαραν στην Βουλή;... Θα είμαστε ειρηνικοί ή θα κάναμε ο καθείς του κεφαλιού του;

Αντί αυτού μια ομάδα 10 ατόμων πέρασε μέσα και αυτό ήταν.. χωρίς φασαρίες και με υποστηρίξη απο τους μπάτσους στους "αλήτες μηχανόβιους"!!

Κάθε δράση κύριοι , προκαλεί και αντίδραση. Αυτό ισχύει σαν απόλυτος κανόνας.

Σαφώς όπως είπα , υπάρχουν και "Σάπια μήλα" , .... αλλά αυτό δεν είμαι μόνο στην αστυνομία.. είναι και μέσα στον κόσμο που περπατάει δίπλα μας.

Αν το καταλάβουμε αυτό έχει καλώς,.... αλλιώς μπορουμε να φωνάζουμε σαν τους γέρους στα καφενεία , που λένε το κοντό και το μακρύ τους, του φταίνε όλοι και όλα,...αλλά εκείνοι δεν έκαναν τίποτα για να φταίνε!!!:rolleyes:


Gandalf

o_gavros
13/10/2006, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ευτυχως που υπαρχουν και αυτοι και αυτοπροσδιοριζεσαι.

Αρα αν δεν υπηρχαν τι θα ησουν;
το πας αλλού το πράμα ρε συ.δεν χρειάζεται.


... ξέρω γω,μπορεί να'μουν Cheyenne :p



Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Σαφώς και υπάρχουν καθίκια και "βλάχοι"... όπως και υπάρχουν αρκετοί απο εμάς που είναι μ@λ@κες του κερατά , θεωρόντας εαυτούς άρχοντες και οτι πρέπει όλοι να τους υπηρετούν και να βαράνε προσοχές μπροστά τους.

Οι αστυνομικοί όντως έχουν την δύναμη επιβολής του νόμου. Μπορεί αυτό να φθείρει περισσότερο αυτούς , όντως. Αλλά απο την άλλη , για να κληθούν να το κάνουν αυτό , σημαίνει οτι είτε εμείς παραβιάσαμε τον νόμο/ΚΟΚ , είτε πρέπει να είναι εκεί για να τον τηρήσουν.
Gandalf dr685sm


Συμφωνώ με αυτό που λες περι "τσουβαλιάσματος" γιατί σίγουρα δεν είναι όλοι ίδιοι.
Επι του προκειμένου όμως,στην Ελλάδα τα σωστά παραδείγματα οργάνων της ταξης είναι σαν το Εντελβάις,σπάνια.
Δεν λέω κάτι ακραίο και τραβηγμένο όπως να καταργήσουμε την Αστυνομία (έχω κι επ'αυτού μια άποψη,αλλά ίσως παραείναι ουτοπική για εδώ).
Αυτό που λέω,και επειδή ειδικά το έχω δει να λειτουργεί στο εξωτερικό είναι πως ο μπάτσος στην Ελλάδα νομίζει πως σε κρατάει απο τα αρχίδια επειδή έχει τη δύναμη του Νόμου,δίνωντας του το "δικαίωμα" να σου φέρεται με τρόπο που δεν αρμόζει σε υπάλληλο του κράτους και γενικά απο άνθρωπο σε άνθρωπο.
Εγω εδώ και 5 χρόνια μένω Τσεχία.ποτέ δεν είχα προβλημα με αστυνομικό,ίσα ίσα που με έχουν κάνει να τους συμπαθήσω κιόλας με την ευγένεια που έχουν όλοι ανεξαιρέτως,προς τον πολίτη (ασχέτως αν είναι Τσέχος ή αλλοδαπός).
και δεν μιλάω μόνο για τυχόν βοηθεια που χρειάστηκα απο αυτούς.μιλάω και για καταστάσεις που μου δώσανε κλήσεις κ.λ.π.
Ανάλογες συμπεριφορές έχω δεί και στη Γερμανία στις 3-4 επισκέψεις μου.

Στην Ελλάδα,για να σου δώσω ένα-δυο παραδειγματα, μου έχει τύχει να είμαι με τη μάνα μου στο μηχανάκι,και ο μπάτσος που με σταμάτησε να μου λέει "δώσε ρε κωλόπαιδο" τα χαρτιά σου"...
Άλλη φορα,κατακαλόκαιρο Αυγουστο μήνα,πήγαινα Σαλαμίνα γυρνώντας απο τη δουλειά μου,με σταματάνε στο Περαμα στην κεντρική λεωφόρο για μπλόκο και με γδύσανε!!! στη μέση του δρόμου!με το εσώρουχο στην κεντρική λεωφόρο!!!!
δεν είναι αυτό εξευτελισμός του ατόμου???ο λόγος? ήμουν βρώμικος( απο την οικοδομή γύρναγα) και αξύριστος άρα ύποπτος( :a31: ) και φόραγα ένα τζιν τζάκετ.Διάλογος:
-("όργανο")(με ύφος αστυνόμου Μπέκα) Γιατί φοράς μπουφάν μεσ'το κατακαλόκαιρο ρε?κρυώνεις ή κουβαλάς τίποτα ρε?
-(εγώ)Ξεκινάω για τη δουλειά μου στις 6.30 το πρωί απο το νησί κύριε,και πάνω στο μηχανάκι έχει ψύχρα,είναι εγκλημα αυτό?
-("οργανο") Και ποιος είσαι εσύ που θα αντιμιλήσεις ρε?...

Αυτά είναι δύο απο τα αρκετά session που είχα με τα "όργανα" στο δρόμο.
και να πω ότι είμαι κάνα μπαστάρδι αληταράς,να πεις πάει στο διάολο καλά του κάνανε του τσόγλανου.
Πάντα ευγενέστατος και συνεργάσιμος.

Ας μου πει λοιπόν κάποιος,γιατί να είμαι πιο "φιλικός" προς αυτούς όταν οι ίδιοι φροντίζουν να μου δειχνουν ότι είναι ζώα?
Φιλικά πάντα και χωρίς να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν.:wave2:

island
13/10/2006, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Να ρωτήσω κάτι;

Έχετε σκεφτεί ποτέ οτι αρκετές φορές η δική μας προκατάληψη , μερικούς τους κάνει να φέρονται ανάλογα;

Gandalf

εμεις φταίμε με την συμπεριφορά μας που δίνουν οι τροχονόμοι τα τηλέφωνα τους στις γκόμενες ? οεο ? :eyepop: :eyepop: :eyepop:

h_m_akis
13/10/2006, 19:30
εγω μια χαρα χαλαρος ειμαι...την αποψη μου ειπα που μαλλον στους "φιλομπατσους" εδω μεσα δεν γινεται δεκτη παρα μονο με ειρωνεια....


μηπως ειναι και αυτο ενα μπατσικο χαρακτηριστικο ή κανω λαθος? γιατι οσοι ειναι και οσοι θα ηθελαν να ειναι μπατσοι φερονται με αυτο το τροπο?







μαλλον ενισχυεται η αρχικη μου αποψη...



φιλε ο_gayros νομιζω οτι εχεις δικιο. μπορει να εισαι μια χαρα παιδι, μετα την πληση εγκεφαλου ομως...............:sick: :sad: ...........δυστηχως

blueblack
14/10/2006, 05:05
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...??

Άνοιξε παράρτημα δημοσίων σχέσεων τής άστυνομίας στό forum???????

Όσο γιά τό κοινωνικό έργο πού παράγει ή άστυνομία.....γιά παράδειγμα....
Δέρνοντας γεροντάκια.....
Χτυπώντας φοιτητές καί μαθητές...
Κάνοντας τόν φοροεισπράκτορα τού κάθε δήμαρχου κρυμμένοι πίσω άπό τούς θάμνους,.......
θά πώ πώς ΠΟΛΛΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ......δέν είναι καθόλου περήφανοι γιαυτό....!!!!!!
Μιλάω γιά σκεπτόμενους άνθρώπους..
Άχαρος ό ρόλος της,όντως.
Άλλά άν σέ ξεφτιλίζουν κιόλας αύτοί πού έχουν τήν έξουσία τότε καταντάς όπως ό στρατός μετά τή χούντα πού στίς πρώτες παρελάσεις μετά τή μεταπολίτευση ...
ΠΕΦΤΑΝΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙΑ....!!!!!!!!!
Καί ό ύπερβάλλων ζήλος κακό πράμμα.....ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ...!!!!
Άμα σού πετάει ό τσόγλανος τή μολότωφ.....άπλά φυλάγεσαι,
ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΠΕΤΑΣ ΠΙΣΩ......έν βρασμώ ψυχής,κύριε ΜΠΑΤΣΕ.....
Γιαυτό πληρώνεσαι ,είσαι έπαγγελματίας,γιαυτό έκπαιδεύεσαι καί γιαυτό σέ συντηρεί ό Έλληνας πολίτης...
Όχι γιά νά βαράτε πέντε μαζί κάποιον πού ξεμοναχιάσατε,ούτε νά μουντζώνετε τίς κάμερες όταν παίρνουν ...ΤΑ ΑΙΣΧΗ....!!!!!!
Ίσως μερικοί νά δυσανασχετίσουν....μέ αύτά
Άς ψάξουν τίς αίτίες στήν ήγεσία τους καί στήν πολιτική έξουσία
πού πάει νά μάς ξαναφέρει τήν άστυνομία στίς ένδοξες μέρες ....
τού 60....!!!!!
Δέ φταίει μόνο ό Χατζηπετρής γιά κάποιους πού κάνουν ντού καί καίνε περιπολικά καί τμήματα....!!!!!!!!!!!!!!
ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ....!!!!!!!!.....ΚΥΡΙΟΙ





:wave2:

ΥΓ. Άντε πιάστε καί κανέναν άπό αύτούς τούς 100, πού χροοοοοοοοόνια τωωωωωωωώρα
άνεβοκατεβαίνουν Άθήνα-Θεσσαλονίκη...!!!
Όχι μόνο κράνη καί ζώνες...!!!!!!!!!!!!