PDA

View Full Version : Ξεφτύλα track Day 8/10/06



fazerakis
09/10/2006, 09:31
Δεν ξέρω πόσοι από εσάς βρεθήκατε στα Μέγαρα την Κυριακή (χθες) 8/10/06, αλλά όσοι πήγαν φάγανε μια τεράστια χυλόπιτα.

Ο λόγος
Λόγο της βροχήε του Σαββάτου που καθυστέρησε και το ματς Ελλάδα-Νορβηγία η πίστα των Μεγάρων γέμισε με λάσπες (οι περισσοτερες στην ευθεία) σε ύψος 30 πόντων.
Ναι αυτή είναι η Ελληνική παραγματικότητα.
Και λέω εγώ τώρα, κάποιοι ήρθαμε από την Αθήνα και πληρώσαμε 2Ευρώ στην Αττική Οδό 2 Ευρώ στα διόδια της Ελευσίνας και 10-15Ευρώ Βενζίνη. Κάποιοι άλλοι ήρθαν από πολύ πιο μακριά όμως. Ένα παιδί ήρθε απο την Εβια με SuperMotard, κάποιος άλλος ερχόταν από Πάτρα, όλοι αυτοί Μ@Λ@ΚΕΣ είναι.
1ον δεν τους ειδοποίησε κανένας
2ον Δεν θα έπρεπε η πίστα να καθαριστεί? Με τα κατάληλα μηχανήματα σε 2ώρες θα έπρεπε να είναι λειτουργήσιμη.

Αν ήταν αγωνας πρωταθλήματος ή ακόμα χειρότερα κανα πανευρωπαικό Motard ί θα κάναν δεν θα την καθαρίζανε.

Τώρα αν φταίει ο διοργανωτής ή ο ιδιοκτήτης δεν ξέρω, πάντως ένα ξερώ

Η απάντηση είναι ΝΑΙ ειμαστε Μ@Λ@ΚΕΣ γιατί την επόμενη φορά θα ξαναπάμε.

sniper
09/10/2006, 09:36
Ηρεμία.....

Δεν πλημμύρισε το υπόγειο με την οικογένειά σου... 1 track day έχασες λόγω κακοκαιρίας.... So what?

Σωστό ότι θα έπρεπε να υπάρχει υποδομή για να καθαρίσει (ίσως και θα έπρεπε να μην γέμιζε λάσπες) αλλά όπως πιθανώς γνωρίζεις εδώ στο Ελλάντα όλα γίνονται στο πόδι....

Τώρα για το αν είμαστε μαλάκες που θα ξαναπάμε.... :nono:

:smokin:

road spirit
09/10/2006, 09:43
Πάντως, στις 13:30 που έφτασα εγώ, το ασθενοφόρο ήταν ακόμα στη πίστα. Έτσι, για παν ενδεχόμενο, μην γλιστρήσει κανείς στις λάσπες :bigcry: :bigcry:

hornet
09/10/2006, 09:45
Η αληθεια ειναι οτι ηταν μεγαλη ξενερα!!

Αλλα υποθετω οτι πιαστηκαν και αυτοι στον υπνο...αλλα δεν νομιζω οτι εχουν καποιο μηχανημα που θα καθαριζε εαν ειχε γινει ας πουμε την παρασκευη η πλημμυρα θα ειχαμε δικιο να τους κραζουμε γιατι θα ειχαν χρονο να αντιδρασουν τωρα απο το σαββατο το βραδυ στην κυριακη το πρωι θεωρω οτι ειναι αρκετα δυσκολο δεδομενης και της ανυπαρκτης υποδομης..εδω δεν μπηκαν σε διαδικασια να ειδοποιησουν για να γλυτωσουμε το πηγαινε-ελα!!

hornet
09/10/2006, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7-cubed
Πάντως, στις 13:30 που έφτασα εγώ, το ασθενοφόρο ήταν ακόμα στη πίστα. Έτσι, για παν ενδεχόμενο, μην γλιστρήσει κανείς στις λάσπες :bigcry: :bigcry:

Το ασθενοφορο το πληρωνει με την ημερα οποτε εκατσε εκει για να πληρωθει ο τυπος

Θάνος
09/10/2006, 09:55
Όταν πλησιάζει το trackday, όσοι έχουμε ξαναπάει και έχουμε δώσει το τηλέφωνο μας, λαμβάνουμε ένα μήνυμα στο κινητό ότι την τάδε μέρα θα έχει xtreme :lol: trackday...

Τώρα που απλά ακυρώθηκε, λάβαμε ένα αρχίδι με το συμπάθειο κιόλας...

Προφανώς ο διοργανωτής θεώρησε ότι δεν αξίζει τον κόπο να ξοδευτεί για να ξαναστείλει μήνυμα σε όλα τα κινητά αυτή τη φορά ότι ακυρώνεται.

Δεν είναι μόνο τα διόδια και οι βενζίνες... είναι και το Κυριακάτικο χασομέρι και η ταλαιπωρία που φάγαμε κάποιοι για να προλάβουμε!

Όσο για τις λάσπες... αν είμαστε τυχεροί, μπορεί σήμερα να βρέξει από την ανάποδη και να τις ξαναρίξει πίσω από κει που ήρθαν γιατί προφανώς το μηχάνημα που άλλες φορές έχουμε δει πριν την έναρξη να καθαρίζει την πίστα, προφανώς χθες είχε κολλήσει κι αυτό στη λάσπη...

Προς κάθε υπεύθυνο λοιπόν για το χθεσινό πρωτόγνωρο φιάσκο ένα έχω να πω...

ΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ!

wild_cat/anima
09/10/2006, 09:55
για να σε ειδοποιησει καποιος πρεπει να χεις δηλώσει συμμετοχη , πραγμα που απ οσο ξέρω δε γίνεται στα td του Ζαφειρόπουλου.
αλλά ακόμα και έτσι να ήταν πως μπορει καποιος να προλαβει να ειδοποιησει 200+ άτομα σε 1-2 ώρες?
η κατάσταση για την πίστα των μεγαρων είναι γνωστή !
όντως θα έπρεπε να υπάρχουν μηχανήματα αλλα δεν παιζει κάτι τετοιο, αλλά ακομα και μηχανήματα να υπήρχαν πως ακριβως θα περνούσες από την κ6 με τόση γλίτσα που θα χε μαζευτεί ?
και ναι έχασες κι συ χρήματα όπως και όλοι όσοι ξεκίνησαν χτες για το td, όπως με τη σειρά τους έχασαν ο Ζαφειρόπουλος και η safe track.
όταν όμως μιλάμε για ανωτέρα βια (πχ καιρικά φαινόμενα )δεν γίνεται κατοι αλλο παρα η αναβολή του td.

latris mixanis
09/10/2006, 11:36
Κανονικά θα έπρεπε να έχει κάποιο μηχάνημα ή να ήταν έτσι φτιαγμένη, που όταν βρέχει να μην μπαίνουν οι λάσπες μέσα στη πίστα. Με το μηχάνημα απλά θα καθυστερούσε να ξεκινήσει το track day, σιγά το πράγμα.
Και κανονικά θα έπρεπε να ενημερώσουν και τα 200 άτομα που θα πήγαιναν... όπως βρίσκουν το χρόνο να ενημερώνουν όταν είναι να τα τσεπώσουν, θα πρέπει να βρίσκουν το χρόνο και όταν δεν θα πραγματοποιηθεί.(απλά δεν θέλουν να βρουν τρόπο)

Φιλικά

Θάνος
09/10/2006, 12:54
Εγώ έφυγα άρον άρον από ένα γάμο στο Κορωπί με άγχος και πίεση να προλάβω να μπω 2 το πολύ 3 20λεπτα...

Ξεσήκωσα άλλους τρεις φίλους που να μην πω τι δουλειές είχαν, αλλά ας πούμε ότι το xtreme γι'αυτούς δεν ήταν τόσο το trackday, αλλά το ότι κατάφεραν και έβαλαν τα δερμάτινα και έκαναν 50 χιλιόμετρα για να'ρθουν και άλλα τόσα για να γυρίσουν, μετά από κάμποσα τηλέφωνα και συνεννοήσεις...

Ας πούμε ότι έχω και μωρό παιδί που ας όψεται η ανέχεια και η στέρηση... άφησα πίσω για να κάνω το "μια φορά το μήνα" κέφι μου στην πίστα...

Και έφτασα για να δω την πόρτα κλειστή με μία ξερή ανακοίνωση;

Δηλαδή εντάξει να πω ότι η κατάσταση της πίστας ίσως να μην ήταν αναστρέψιμη δεν μπορώ να το ξέρω... Όμως το μήνυμα προκειμένου για τη διαφήμιση έρχεται!!

Μέχρι το μεσημέρι θα μπορούσαμε να είχαμε ειδοποιηθεί όλοι και να είχαμε γλυτώσει πολλοί απ'όλη την ταλαιπωρία!

Γιατί δεν ειδοποιηθήκαμε; Ήταν το ελάχιστο που μπορούσε να γίνει και δεν θα υπήρχε κανένα παράπονο... Μπορεί μέχρι τώρα να το έχω ξεχάσει, αλλά ο εκνευρισμός είναι δικαιολογημένος!

s.zafeiropoulos
09/10/2006, 13:57
Λόγω της παρατεταμένης βροχόπτωσης το Σάββατο βράδι, η πίστα των Μεγάρων πλημμύρησε από μεγάλες ποσότητες λάσπης.
Ειδικότερα το κομμάτι της Κ6 (το τέλος της μεγάλης ευθείας) είχε μετατραπεί σε μια λίμνη το βάθος της οποίας ξεπερνούσε τους 15 πόντους.
Την Κυριακή το πρωί καταβάλλαμε κάθε δυνατή προσπάθεια για να καθαριστεί η πίστα. Πιο συγκεκριμένα καλέσαμε την σκούπα του Δήμου η οποία δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα. Στην συνέχεια νοικιάσαμε ένα μικρό φορτωτή (JCB) για να απομακρύνουμε την λάσπη.
Το αποτέλεσμα δεν ήταν το επιθυμητό και ύσστερα από αυτοψία έμπειρων αγωνιζόμενων (Τσουκαλάς, Στεφανής, Γεωργόπουλος) αποφασίσαμε ότι ήταν αδύνατο να ανοίξει η πίστα για την τέλεση του track day.
Λυπούμαστε για την οποιαδήποτε ταλαιπωρία που τυχόν σας προκαλέσαμε και προσωπικά ζητώ συγνώμη σε όσους δεν μπόρεσα να ενημερώσω για την μη μετάβασή τους στα Μέγαρα
Σωτήρης Ζαφειρόπουλος

Υ.Γ. σας επισυνάπτω και σχετικές φωτογραφίες

s.zafeiropoulos
09/10/2006, 14:01
φωτο 1


64581

s.zafeiropoulos
09/10/2006, 14:02
φωτο 2


64582

s.zafeiropoulos
09/10/2006, 14:02
φωτο 3


64583

zephyr1
09/10/2006, 15:01
Κυριε Ζαφειροπουλε μηπως μπορειτε να ριξετε και μια ματια σ'αυτο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=29291)?

Για το παραπανω αν θελετε απαντατε,απλα για ολους εμας που αγαπαμε αυτο που κανουμε,η γνωμη σας θα μετραγε παρα πολυ.





Καταλαβαινουμε οτι απ'της προσπαθειες που καταβαλατε, εσεις περισσοτερο ζημιωθηκατε απ'οποιονδηπωτε αλλο που εχασε απλα την Κυριακη του.

Η σταση σας εδειξε επαγγελματισμο και προσωπικα σας ευχαριστω πολυ για την υπευθηνοτητα σας.

Να στε καλα.

s.zafeiropoulos
09/10/2006, 19:15
Τόσο για το ιδιοκτησιακό καθεστώς της πίστας όσο και για την διαχείριση δεν θα ήθελα να προβώ σε δηλώσεις.
Από πλευράς οργανωτή η Εxtreme Track Days κάνει ότι καλύτερο μπορεί.
Καθάρισμα πίστας πριν από κάθε εκδήλωση, πληθώρα έμπειρων κριτών, πλοηγός, 2 νοσοκομειακά.
Επαναλαμβάνω δε ότι δυστυχώς δεν μπόρεσα να ειδοποιήθουν έγκαιρα όλοι οι συμμετέχοντες λόγω των εκτεταμένων προσπαθειών που έγιναν για να σωθεί η κατάσταση.
Όπως καταλαβαίνετε το να βρεθεί την Κυριακή το πρωί, και ύστερα από μια θεομηνία που προκάλεσε τεράστιες υλικές καταστροφές στην περιοχή, μπουλντοζάκι, υδροφόρα και σκούπα του δήμου είναι εξαιρετικά δύσκολο και χρονοβόρο.
Σωτήρης Ζαφειρόπουλος

adam_tsouk
09/10/2006, 20:53
ρε σεις,

ο ανθρωπος νοικιασε τη πιστα και τη Κυριακη τη βρηκε σε αυτο το χαλι!

@sniper δηλαδη δε θα ξαναπας (ετσι το καταλαβα το σχολιο σου).

@latris σε καθε TD να κουβαλανε και ενα συνεργειο καθαρισμου, αποφραξεων, στρωσιματος ασφαλτοταπητα για να ειμαστε σιγουροι.


Νταξ ρε σεις... ολοι χασαμε τη Κυριακη, υπνο, βολτα κτλ... τι να κανουμε;

πρεπει να ριχνουμε παντα καπου ευθυνη;

(θα συμφωνουσα με τον sniper στη μη χρηση της πιστας ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ και οχι με τον γνωστο αμς τροπο. Ετσι θα ξυπναγε κ ο ιδιοκτητης και θα μας εδειχνε λιγο ενδιαφερον....)

και ο καφες στη Παχη...χαλια! :lol: :lol: :lol:

Frezas
09/10/2006, 21:43
Καλα τα οσα αναφερθηκαν παραπανω και σωστη η σταση του διοργανωτη να μιλησει εδω αλλα πιστευω οτι ενα ομαδικο μηνυμα
οτι ακυρωνεται το Track Day λογω ανωτερας βιας, δεν ηταν δυσκολο να γινει.Ειναι υποθεση 3 λεπτων ενα τετοιο μηνυμα!!
Και θα γλιτωνε πολυ κοσμο απο τη ταλαιπωρια αλλα και απο τα εξοδα που δεν πρεπει να τα παραβλεπουμε ετσι απλα.

GIXXERAKIAS
09/10/2006, 21:59
λοιπον πλεον αφου ο κυριος Ζαφειροπουλος μετα απο οσα γραφτηκαν ειχε το θαρρος και την ευαισθησια να απαντησει σε ολα τα πικροχολα σχολια για την κυριακη(εγω δεν ηρθα λογω υγειας,σιγουρα θα ξενερωνα αλλα δεν φταιει ο διοργανωτης που εριξε παπαδες και σιγουρα δεν φταιει γιατι καποιοι εξυπνοι μπαζωνουν τα ρεματα οποτε τα λασπονερα εισβαλουν στην πιστα.)θα παρακαλουσα οταν υπαρχουν track days η αναβαλλονται για καποιο λογο να ποσταρει σε ειδικο topic για τα τrack days.Νομιζω εφοσον ειχε την καλοσυνη και γραφτηκε στο site να μπορει να ποσταρει προγραμμα των track days για την καλυτερη ενημερωση ολων μας και οχι τα ραδιο αρβυλα που κυκλοφορουν εννιοτε.



ps:Ευχαριστω προσωπικα τον κυριο Ζαφειροπουλο που μπηκε οχι για να δικσιολογηθει αλλα για να ζητησει συγγνωμη σε ολους μας χωρις καν να φταιε εφοσον μας ειπε οτι προσπαθησε οσο μπορουσε να ανοιξει την πιστα για ολους εμας απλα δεν ηταν εφικτο.Σας ευχαριστουμε:wave2:

Θάνος
09/10/2006, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
λοιπον πλεον αφου ο κυριος Ζαφειροπουλος μετα απο οσα γραφτηκαν ειχε το θαρρος και την ευαισθησια να απαντησει σε ολα τα πικροχολα σχολια για την κυριακη(εγω δεν ηρθα λογω υγειας,σιγουρα θα ξενερωνα αλλα δεν φταιει ο διοργανωτης που εριξε παπαδες και σιγουρα δεν φταιει γιατι καποιοι εξυπνοι μπαζωνουν τα ρεματα οποτε τα λασπονερα εισβαλουν στην πιστα.)θα παρακαλουσα οταν υπαρχουν track days η αναβαλλονται για καποιο λογο να ποσταρει σε ειδικο topic για τα τrack days.Νομιζω εφοσον ειχε την καλοσυνη και γραφτηκε στο site να μπορει να ποσταρει προγραμμα των track days για την καλυτερη ενημερωση ολων μας και οχι τα ραδιο αρβυλα που κυκλοφορουν εννιοτε.



ps:Ευχαριστω προσωπικα τον κυριο Ζαφειροπουλο που μπηκε οχι για να δικσιολογηθει αλλα για να ζητησει συγγνωμη σε ολους μας χωρις καν να φταιε εφοσον μας ειπε οτι προσπαθησε οσο μπορουσε να ανοιξει την πιστα για ολους εμας απλα δεν ηταν εφικτο.Σας ευχαριστουμε:wave2:

Καλό θα είναι να μπορείς να διακρίνεις τη διαφορά ανάμεσα στα πικρόχολα σχόλια και στον εκνευρισμό και να μην πάμε στις διαμάχες...

Νομίζω ότι όσοι γράψαμε και είπαμε μια κουβέντα παραπάνω, ήταν αποτέλεσμα δικαιολογημένου εκνευρισμού.

Δεν είχαμε κάποιο πρόσωπο στο μυαλό μας, ούτε θα το κρατήσουμε μανιάτικο... όμως όταν κάνεις οικογένεια και δεις πόσο δύσκολες και δυσεύρετες είναι οι ελεύθερες Κυριακές, τότε θα καταλάβεις πόσο σημαντικό είναι να πάρεις ένα μήνυμα στο κινητό σου που να λέει π.χ. "η πίστα λόγω πλημμύρας παραμένει κλειστή... επικοινωνείστε με το τάδε τηλέφωνο πριν ξεκινήσετε" ή κάτι παρόμοιο!

Νομίζω ότι έχουν δοθεί όλες οι σχετικές εξηγήσεις, έχουν ακουστεί οι απόψεις (έστω και λίγο απότομα...) και το θέμα έχει λήξει καλώς. Δεν υπάρχει λόγος να το τυρανάμε...

GIXXERAKIAS
09/10/2006, 23:03
Θανο δεν ειπα για εσενα μην το παιρνεις κατακαρδα γενικα μιλησα γιατι καποιοι ειπαν οτι δεν θα ξαναπανε και τετοια εγω απλα ειπα οτι και γω θα ημουν ετσι,(το ειπα δεν το ειπα??),αν πηγαινα και γω εκει και εφευγα με την μουρη στο πατωμα αλλα πως θα μας στειλουν στα κινητα μας?τα εχουν μηπως?Γιατι αν τα εχουν μπορουσαν να το κανουν,το δικο μου παντως δεν το εχω δωσει πουθενα για να μου στειλουν.Παντως ελπιζω να συμφωνεις στο οτι πρεπει να γραφει για τα track day o ιδιος ετσι δεν ειναι πιο σωστο?Sorry αν εθιξα καποιους δεν το ηθελα,απλα την γνωμη μου μεσα απο αυτα που διαβασα.Παντα μα παντα φιλικα Γιαννης:wave2: :beer:

Θάνος
09/10/2006, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Θανο δεν ειπα για εσενα μην το παιρνεις κατακαρδα γενικα μιλησα γιατι καποιοι ειπαν οτι δεν θα ξαναπανε και τετοια εγω απλα ειπα οτι και γω θα ημουν ετσι,(το ειπα δεν το ειπα??),αν πηγαινα και γω εκει και εφευγα με την μουρη στο πατωμα αλλα πως θα μας στειλουν στα κινητα μας?τα εχουν μηπως?Γιατι αν τα εχουν μπορουσαν να το κανουν,το δικο μου παντως δεν το εχω δωσει πουθενα για να μου στειλουν.Παντως ελπιζω να συμφωνεις στο οτι πρεπει να γραφει για τα track day o ιδιος ετσι δεν ειναι πιο σωστο?Sorry αν εθιξα καποιους δεν το ηθελα,απλα την γνωμη μου μεσα απο αυτα που διαβασα.Παντα μα παντα φιλικα Γιαννης:wave2: :beer:

Οκ...

Για την ιστορία πάντως επειδή σου φάνηκε περίεργο, να σου πω ότι όσοι έχουν πάει σε trackday, όχι μόνο στο συγκεκριμένο αλλά και σε άλλους διοργανωτές, δίνουν το κινητό τους τηλέφωνο μεταξύ των άλλων στοιχείων που συμπληρώνουν.

Έτσι την επόμενη φορά, παίρνουν ένα μήνυμα στο κινητό τους που τους ενημερώνει ότι την τάδε ημερομηνία γίνεται trackday.

adam_tsouk
10/10/2006, 09:56
εγω στου Ζαφειροπουλου εχω παει 29ή 3 φορες)... ουτε ενα μνμ οτι κανουν κι αλλο δε μου στελνουν! τοσο γρηγορος ειμαι πια; :lol:

sniper
10/10/2006, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
.......

@sniper δηλαδη δε θα ξαναπας (ετσι το καταλαβα το σχολιο σου).

........

Eσύ να κόψεις τα ληγμένα....

Φυσικά και θα πάω ξανά......


edit: και φυσικά οι παραπάνω που πήγαν μέχρι εκεί και βρήκαν την ανακοίνωση στην πόρτα είχαν δίκιο να είναι κάπως....

Κι εγώ ήταν να πάω αλλά τελικά... στράβωσε....

Τέσπα... Εδώ στο Ελλάντα όταν βρέχει γκρεμίζονται οι γέφυρες των τρένων... πάλι καλά που δεν βούλιαξε η πίστα να βρεθεί στον πυρήνα της γης......


:smokin:

fazerakis
10/10/2006, 10:26
Η απάντηση του Κου Ζαφειρόπουλου ήταν πλήρης και πιστέυω οτι μας κάλυψε όλους όσον αφορά την ακύρωση.
Πρέπει να κατανοήσουμε οτι έγιναν οι απαραίτητες προσπάθειες και δεδομένοης της καταστροφής που υπέστη η ευρύτερη περιοχή των μεγάρων δεν μπορουσαν να βρεθουν τα μηχανήματα και το προσωπικό δήμων και πυροσβεστικής που σε άλλη περίπτωση θα βοηθούσαν την κατάσταση.

Κε Ζαφειρόπουλε

Ευχαριστούμε για την προσπάθεια που κάνετε γενικότερα στις οργανωσεις των track day για τα οποία εύχομαι συνεχή βελτίωση στο θέμα των υπηρεσιών ενώ θα εκτιμούσαμε αν κάτι τέτοιο θα μπορούσε να είχε αποφεχθεί. Ελπίζω το πάθημα αυτό να ήταν ένα ακόμα λιθαράκι στην βελτίωση της οργανωτικής σας ικανότητας για την καλύτρερη εξυπηρέτηση των συμμετεχοντων στο μέλλον.

Η συγγνώμη σας είναι σεβαστή και δεκτή.

Ευχαριστώ

Γιώργος

Pokermon
10/10/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Η απάντηση του Κου Ζαφειρόπουλου ήταν πλήρης και πιστέυω οτι μας κάλυψε όλους όσον αφορά την ακύρωση.
Πρέπει να κατανοήσουμε οτι έγιναν οι απαραίτητες προσπάθειες και δεδομένοης της καταστροφής που υπέστη η ευρύτερη περιοχή των μεγάρων δεν μπορουσαν να βρεθουν τα μηχανήματα και το προσωπικό δήμων και πυροσβεστικής που σε άλλη περίπτωση θα βοηθούσαν την κατάσταση.

Κε Ζαφειρόπουλε

Ευχαριστούμε για την προσπάθεια που κάνετε γενικότερα στις οργανωσεις των track day για τα οποία εύχομαι συνεχή βελτίωση στο θέμα των υπηρεσιών ενώ θα εκτιμούσαμε αν κάτι τέτοιο θα μπορούσε να είχε αποφεχθεί. Ελπίζω το πάθημα αυτό να ήταν ένα ακόμα λιθαράκι στην βελτίωση της οργανωτικής σας ικανότητας για την καλύτρερη εξυπηρέτηση των συμμετεχοντων στο μέλλον.

Η συγγνώμη σας είναι σεβαστή και δεκτή.

Ευχαριστώ

Γιώργος

zephyr1
10/10/2006, 13:37
Εχετε πολυ πλακα.:lol: :rotflmao: :bawl:

sniper
10/10/2006, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Εχετε πολυ πλακα.:lol: :rotflmao: :bawl:

Μπορείς να πεις και σε ποιον απευθύνεσαι; :confused:

adam_tsouk
10/10/2006, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Eσύ να κόψεις τα ληγμένα....

Φυσικά και θα πάω ξανά......


edit: και φυσικά οι παραπάνω που πήγαν μέχρι εκεί και βρήκαν την ανακοίνωση στην πόρτα είχαν δίκιο να είναι κάπως....

Κι εγώ ήταν να πάω αλλά τελικά... στράβωσε....

Τέσπα... Εδώ στο Ελλάντα όταν βρέχει γκρεμίζονται οι γέφυρες των τρένων... πάλι καλά που δεν βούλιαξε η πίστα να βρεθεί στον πυρήνα της γης......


:smokin:


παρεξηγησα την απαντηση σου (αν ειμαστε μλκες που θα ξαναπαμε :nono: ) μκαι νομζα οτι ηταν η αποψη σου.

Εγω φιλε μου σηκωθηκα με 3 ωρες υπνο και ναι πηγα απο τις 8 και ημουν "στραβωμενος" οχι με τους εκει υπευθυνους (οι οποιοι μας μιλησαν κτλ κτλ) αλλα με το γαμωτο της καταστασης.

:winka:

idi
10/10/2006, 15:35
τωρα που βλεπω τις φωτο εχω να πω εγω σε αυτη τη πιστα δε θα εμπαινα. ασχετα που τη Κυριακη πηγα στα Μεγαρα και εφαγα ξενερα

ο ανθρωπος καλα εκανε και δε μας εβαλε (εκανε και προσπαθειες να καθαρισει τη πιστα απο οτι μας λεει και δεν εχω λογο να μη πιστεψω)

τωρα αυτο που λεει ο Θανος ειναι σωστο θα μπορουσε ο Ζαφειροπουλος να μας στειλει SMS (οπως παντα μας στελνει για τα track days και τον ευχαρηστω!) για την ακυρωση του

τοτε κανενας δε θα ειχε παραπονο νομιζω

αυτα :wave2:

NikosRR
10/10/2006, 22:10
Πάντα υπάρχει αυτό το κάτι παραπάνω που θα μπορούσανε να κάνουνε όλοι οι άνθρωποι αλλά κανείς δεν είναι τέλειος.Οι άλλοι μαζεύανε νερά απο σπίτια και υπόγεια στα Μέγαρα και εμάς μας ενόχλησε που δεν ειδοποιηθήκαμε;Τι να πω και εγώ που Κυριακή άλλαξα λάστιχα για το td:bigcry: :bigcry: :lol: :lol: Τελικά τα πήγα στον Αχλαδόκαμπο για στρώσιμο.:wave2: :wave2:
Επιτέλους, πήγαμε και βόλτα σαν άνθρωποι μία φορά.:rolleyes: :rolleyes:

fazerakis
11/10/2006, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosRR
.Οι άλλοι μαζεύανε νερά απο σπίτια και υπόγεια στα Μέγαρα και εμάς μας ενόχλησε που δεν ειδοποιηθήκαμε;

Νίκο χωρίς παρεξήγηση και τα παιδάκια στην Αφρική πεινάνε αλλά εμείς σκεφτόμαστε τι λάστιχα να βάλουμε και πόσο πήγε το κιλό η φέτα, άλλο το ένα άλλο το άλλο. Αν κάτι δεν έγινε σωστά και πρέπει και μπορεί να βελτειωθεί πρέπει να το συζητάμε όπως και έγινε.
:wave2:

h_m_akis
11/10/2006, 16:13
τι χαζομαρα!!! κριμα που δεν φωναξε εμας τους χωματινους να παμε! μια χαρα supercrossοπιστα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:smokin:

NikosRR
11/10/2006, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Νίκο χωρίς παρεξήγηση και τα παιδάκια στην Αφρική πεινάνε αλλά εμείς σκεφτόμαστε τι λάστιχα να βάλουμε και πόσο πήγε το κιλό η φέτα, άλλο το ένα άλλο το άλλο. Αν κάτι δεν έγινε σωστά και πρέπει και μπορεί να βελτειωθεί πρέπει να το συζητάμε όπως και έγινε.
:wave2:
Έχεις δίκιο Γιώργο, ήθελα να πω οτι είχε το νου του να "καθαρίσει" την πίστα εκείνη την ώρα και το μόνο που δεν πήγε στο μυαλό του ήταν να στείλει sms για ενημέρωση.Περιθώρια βετίωσης πάντα υπάρχουν οπότε και γι'αυτό συζητάμε.:)

san1000
13/10/2006, 19:50
ΑΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ, ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ TD ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗ ΠΙΣΤΑ !!:eek:
ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ?
:rotflmao:

s.zafeiropoulos
15/10/2006, 18:13
Το επόμενο Track Day είναι την Τετάρτη 18 Οκτωβρίου από τις 13:30 μέχρι και την δύση του ήλιου

Tropeas
15/10/2006, 20:33
Φτού έχω άδεια Παρασκευή....
:p :lol: :lol: :lol: ;) :wave2:

zireous
15/10/2006, 23:56
Εγώ θα πρότεινα η ενημέρωση για αναβολή ενός trackday να γίνεται καί μέσω internet, κάνοντας ένα κλίκ σε ένα σάιτ να μπορεί να τσεκάρει οποιοσδήποτε για τυχόν προβλήματα με τη πίστα -ελπίζω όχι στο σάιτ της safetrack και του 4Τ, που έχει σαφώς γραμμένες τις μηχανές...

Θάνος
17/10/2006, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από s.zafeiropoulos
Όπως έχω ήδη γράψει για αύριο Τετάρτη είναι προγραμματισμένο track day για μετά τις 13:30 το μεσημέρι.
Τα προγνωστικά για τον καιρό είναι λίγο μπερδεμένα και επειδή δεν ξέρουμε τι θα γίνει κατά την διάρκεια της νύχτας σας γράφω το τηλέφωνο της πίστας για όσους θέλουν να καλέσουν πριν έρθουν και το κινητό μου.

Πίστα Μεγάρων 22960 - 25099
Κινητό Ζαφειρόπουλος 6972 - 233094

Φυσικά θα υπάρξει από το πρωί ενημέρωση και μέσω internet

Σωτήρης Ζαφειρόπουλος

Κόστος;

zephyr1
17/10/2006, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Κόστος;


Η πίστα θα ανοίξει στις 13:30 και θα κλείσει με την δύση του ήλιου.
Θα υπάρξει διαχωρισμός σε αγωνιζόμενους και αρχάριους και προχωρημένους ιδιώες. Πλοηγός στους αρχάριους θα είναι ο γνωστός πολυπρωταθλητής Σάκης Συνιώρης.
Το κόστος συμμετοχής θα είναι 50 ευρώ.

Σωτήρης Ζαφειρόπουλος

Μεταφορα απο κολητο φορουμ.:wave2:

fazerakis
17/10/2006, 17:07
Βρε σεις

Δεν γράφετε τα σχόλια για αυτό το Τρακ Ντει στο σχετικο ποστ γιατί το συγκεκριμένο έχει και περίεργο τίτλο :rolleyes:

Όχι τίποτα άλλο... μην το γκαντεμιάσουμε...:D

zephyr1
17/10/2006, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Βρε σεις

Δεν γράφετε τα σχόλια για αυτό το Τρακ Ντει στο σχετικο ποστ γιατί το συγκεκριμένο έχει και περίεργο τίτλο :rolleyes:

Όχι τίποτα άλλο... μην το γκαντεμιάσουμε...:D

Κατσε να παμε πρωτα.:winka:

alex-varadero
26/10/2006, 07:18
Καλά ολα αυτα αλλα


Το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να αντιδρασουμε!!!!!!!
καποτε πρεπει ΟΛΟΙ αυτοι να καταλαβουν οτι ο καταναλωτης εχει το δικιο και τη ΔΥΝΑΜΗ να αλλαξει τα παντα.
οπως κανουμε με τα κρανοι-γαντια κλπ και τα φερνουμε απ’έξω
οπως κανουμε με τα μηχανακια εισαγωγεις
οπως κανουμε με τα MP3 απο το web
και ολοι αυτοι θα αναγκαστουν να ριξουν τις τιμες
ετσι και με τις πιστες
Δεν θα πηγαινει ΚΑΝΕΝΑΣ
και ετσι και τις τιμες θα ριξουν και γενικα θα μας προσεχουν περισσοτερο!!!!
Αντιδραση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zephyr1
26/10/2006, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex-varadero
Καλά ολα αυτα αλλα


Το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να αντιδρασουμε!!!!!!!
καποτε πρεπει ΟΛΟΙ αυτοι να καταλαβουν οτι ο καταναλωτης εχει το δικιο και τη ΔΥΝΑΜΗ να αλλαξει τα παντα.
οπως κανουμε με τα κρανοι-γαντια κλπ και τα φερνουμε απ’έξω
οπως κανουμε με τα μηχανακια εισαγωγεις
οπως κανουμε με τα MP3 απο το web
και ολοι αυτοι θα αναγκαστουν να ριξουν τις τιμες
ετσι και με τις πιστες
Δεν θα πηγαινει ΚΑΝΕΝΑΣ
και ετσι και τις τιμες θα ριξουν και γενικα θα μας προσεχουν περισσοτερο!!!!
Αντιδραση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Τι πες τωρα:alien:

Multijohn
24/05/2010, 18:05
Δεύτερο ''κρούσμα'' ασυνέπειας απο τον συγκεκριμένο διοργανωτή track days σήμερα στη πίστα των Σερρών.
Είπα να κάνω νέο τόπικ αλλά καλύτερα να είναι μαζεμένα σε ένα.

Πήγα σήμερα στη πίστα σαν επισκέπτης αυτής τη φορά να δώ φίλους που θα συμμετήχαν στο TD που διοργανωνόταν απο την συγκεκριμένη εταιρία το τριήμερο 22,23,24/5/2010. Μαζί ταυτόχρονα είχε εκδήλωση και η Triumph.
Οι συμμετοχές πολύ λίγες αλλά υπαρκτές. Προφανώς πολλοί φοβηθήκαν απο τις προγνώσεις του καιρού και κιότεψαν(όπως κι εγώ άλλωστε που είχα σκοπό να πάω. Έχω πάει άλλωστε σε ορισμένα ήδη).
Το αποτέλεσμα ήταν περίπου 6-7 συμμετοχές την Δευτέρα. 6-7 συμμετοχές που όμως είχαν πληρώσει 70? ο καθένας και είχαν ταξιδέψει ορισμένοι(η δικοί μου φίλοι απο Αθήνα και Πάτρα συγκεκριμένα) με σκοπό να συμμετέχουν στο TD!.
Σε κάποια φάση, κατά τις τέσσερις και αφού η πίστα την συγκεκριμένη στιγμή ήταν άδεια επειδή οι περισσότεροι απο τους συμμετέχοντες τρώγαν, μόλις τελείωσαν, βάζουν φόρμες κράνη κτλ και πάν να μπούν πίστα. Τους σταμματάει ο αλυτάρχης(υπέυθυνος της πίστας γενικά αλλά όχι του Ζαφειρόπουλου) και τους λέει ''Παιδιά δε μπορείτε να μπείτε γιατί έχω διώξει το ασθενοφόρο. Μου είπαν οι διοργανωτές οτι τελείωσε η εκδήλωση, έτσι κι εγώ έδιωξα το ασθενοφόρο και χωρίς αυτό, δεν μπαίνει κανένας''!!!Ο άνθρωπος απο τη μεριά του είχε δίκιο! Στη αρχή ψάρωσαν και γυρίσαν στα πίτς αλλά όταν το καλοσκεφτήκαν, οτι είχαν ηδη δώσει 70? και στις 4 το μεσημέρι(που νυχτώνει στις 8!) τους λένε ουσιαστικά οτι η εκδήλωση τελείωσε, τα πήραν. Κι εγώ τα πήρα! Το πρόγραμμα έγραφε ΟΛΟΗΜΕΡΟ TD και πιο συγκεκριμένα οτι το τελευταίο γκρούπ τελείωνε το 20λεπτο στις 20:00! Αρχίζουμε να μουρμουράμε μεταξύ μας και η αλήθεια είναι οτι στην αρχή είχαν μια παγωμάρα αλλά όσο το σκεφτόντουσαν τα ''παίρναν'' και ένας πήγε να πιάσει τον υπεύθυνο. Εκείνος του λέει το θεϊκο ''Οχι, δε τελείωσε! Κάτσε να πιάσω τον αλυτάρχη''. Εν πάση περιπτώσει, αφού γίνεται μια χαλαρή μανούρα, κάτι μουρμουρίζει με το αλυτάρχη και γυρνάει και λέει στα παιδιά ''ΟΚ, όσοι θέλετε να μπείτε, υπογράψτε εκ νέου υπεύθυνη δήλωση(σ.σ. αποποίηση ευθυνών) και μπείτε''!!! Τους ... έδινε και την άδειά του:lol:
Δηλαδή... ΠΗΡΕ τα 70?, έκλεινε το μαγαζί 4 ώρες νωρίτερα απο το κανονικό και μετακυλούσε την ευθύνη στα παιδιά που θέλαν να μπούν ΚΑΙ στον αλυτάρχη ταυτόχρονα! Χωρίς φυσικά τις ''παροχές'' που έχει η διοργάνωση ενός TD αλλά με το μετρητό στη τσέπη. Που στη τελική, σιγά τις παροχές. Αυτό βέβαια το ξέρουμε απο την αρχή και συμβιβαζόμαστε αλλά όχι και αυτό το πράμα! Ούτε κάν ήρθε να ρωτήσει έστω σε φιλικό τόνο ''ρε παιδιά, θα ξαναμπείτε?! Μήπως τελειώσατε?!'' που θα ήταν σχετικά αποδεκτό με την έννοια να μην μένει τζάμπα κι εκείνος αφού θα μπορούσε να φύγει λίγο νωρίτερα!
Αλλωστε... σαν παρεϊστικο ήταν το κλίμα λόγω λίγων συμμετοχών! Θα το καταλαβαίναμε εν μέρει. Αλλά όχι αυτό το πράμα...!
Τελικά, προφανώς αντιλήφθηκε οτι ήταν τουλάχιστον ''φάουλ'' αυτό που έκανε και επέστρεψε 15? σε κάθε συμμετέχοντα.

Κε Ζαφειρόπουλε, επειδή είδα οτι παρακολουθείτε αραιά και πού τα γραφόμενα στα φόρουμ, θα το εκτιμούσα πολύ να διαβάσω την άποψή σας και εδώ. Ελπίζω να μη προφασιστείτε αυτό που είπατε στην αρχή οτι το TD τελείωνε στι 4 γιατί θα έπρεπε τουλάχιστον οι συμμετέχοντες να το γνωρίζουν απο πρίν και κατόπιν να αποφασίσουν αν θα συμμετάσχουν χώρια που υπάρχει και γραπτό το πρόγραμμα που αναφέρει σαφώς οτι τελειώνει η διοργάνωση στις 8...
Υπάρχει πολύς κόσμος(καινούριοι στο χώρο συνήθως) που δε συμμετέχει σε οργανωμένα TD ακριβώς επειδή έχουν πολύ κόσμο. Αυτή τη φορά που ΔΕΝ είχε τόσο κόσμο, να ξέρουν δηλαδή οτι όταν μένουν λίγα άτομα(με την πίστα ''δική τους'') θα τους διώχνεται με τον τρόπο σας(είτε αυτός είναι με επιστροφή χρημάτων είτε σφυρίζοντας ''κλέφτικα'' και άμα πιάσει)?!

Multijohn
Πολυζώνης Π.(έχετε τα στοιχεία μου μιας και δεν... ξεχνάτε να με ενημερώνεται στο κινητό περί των διοργανώσεών σας)

NikosRR
26/05/2010, 04:40
Εγώ ούτε λάστιχα μπόρεσα να αλλάξω(μέσα στις παροχές και αυτό) αφού κατά τις 13:00 που πήγα αυτοί που θα το κάνανε τα είχαν μαζέψει για να φύγουν οπότε πήγα και έφερα το 2ο ζευγάρι λάστιχα στις Σέρρες άδικα και φυσίκα δεν μπήκα άλλο τη Δευτέρα με αποτέλεσμα την Τρίτη το πρωί κουβαλούσα μηχανάκι και λάστιχα στις Σέρρες για να τα αλλάξω.

Αυτά είναι λίγα βέβαια.

PS:Εμένα λεφτά δε μου επιστράφησαν

GLYSTRAS
27/05/2010, 05:54
Παθόντας και εγώ.
Και αντιμετώπισα την ελληνοφρένεια σε όλο της το μεγαλείο.

Όταν αρχίσαμε τις διαμαρτυρίες μας έκαναν μπαλάκι ο υπεύθυνος του track day και ο υπεύθυνος της πίστας για 1 ώρα πηγαινοερχόμασταν με τις φόρμες μεσημεριάτικα. Να προσπαθούν να μας ψαρώσουν με κάτι άκυρες δικαιολογίες.
Μετά από πολλά και με την απειλή της δημοσιότητας ο υπεύθυνος του track day παραδέχτηκε το λάθος του και μας έδωσε πίσω μέρος των χρημάτων μας …………και αυτό έσωσε την ημέρα μου, λες και ήμουν το γκαρσόνι του και μου έδωσε καλό πουρμπουάρ.

Ταξίδι από Πατρα με ένα σωρό προβλήματα να πληρώνω πιο ακριβά το extreme track day και τελικά να μου καταστρέφουν την μέρα. Άνθρωποι που ελέγχουν την κατάσταση αγώνων και track day στην Ελλάδα και να βλέπουν μπροστά τους μόνο την κονόμα τους και την βόλεψη τους. Αν είχα εγώ αυτή την αντιμετώπιση σκέψου παραμέσα τι γίνετε.

Σε αυτό το track day κατάλαβα γιατί έχουν καταντήσει σε αυτό το χάλι οι αγώνες στην Ελλάδα

slipper
28/05/2010, 16:27
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποια άτομα που δεν μπορούν να διοργανώσουν σωστά tdays επιμένουν να ταλαιπωρούν τον κόσμο κατά αυτό τον τρόπο.
Τι διάολο δεσμεύουν ημερομηνίες από την πίστα και δεν τις αφήνουν ανοικτές για το κοινό?
Καλά που υπάρχουν και κάποιοι που ενδιαφέρονται να μας ενημερώσουν για να ξέρουμε με ποιούς έχουμε να κάνουμε.
Καλή σας τύχη:a43: