PDA

View Full Version : Εκλογές!



VanDiemen
09/10/2006, 13:08
Τι γίνεται ρε παιδιά; Τι λύσσα είναι αυτή που τους έπιασε όλους για την εξουσία; Δεν ξέρω.. είναι ιδεά μου; Εδώ στην Αλεξανδρούπολη έχει έξι (6) υποψηφίους δημάρχους!!!!!! Δημοτικοί και νομαρχιακοί σύμβουλοι; Η μισή πόλη! Μου δίνεται η εντύπωση ότι τελικά ο μόνος που δεν είναι υποψήφιος σε κάτι, είμαι εγώ! Όλοι θα ψηφίσουν τον εαυτό τους και η δική μου ψήφος θα καθορίσει, το ποιοι θα γίνουν δημοτικοί σύμβουλοι!
Αλλά το άκρως ενοχλητικό και η αιτία που γράφω το τρέχον post, είναι ότι μπορεί αυτοί να φιλοδοξούν όλοι τους να γίνουν πρωθυπουργοί, αλλά τι είναι αυτό που τους κάνει να πιστεύουν, ότι μοιράζοντάς μου την αφεντομουτσούνα τους σε φέιγ-βολάν, κάρτες, αφίσες, περιοδικά, γράμματα κλπ κλπ κλπ, θα πείσουν εμένα προσωπικά, ότι είναι κατάλληλοι για δημοτικοί σύμβουλοι, δήμαρχοι, νομάρχες, υπερνομάρχες και νομαρχίδες; Αν υπήρχε έστω και μια πιθανότητα στο εκατομμύριο να ψηφίσω έναν απ' αυτούς, την εξανεμίζουν κι αυτή! Και τα έξοδα αυτά για να τυπώσουν αυτές τις κάρτες πολυτελείας ποιος τα πληρώνει; Σκέφτομαι σοβαρά να βάλω στο ταχυδρομικό κουτί που βρίσκεται εδώ κάτω, στο χώρο εργασίας μου (και πάω στοίχημα ότι τώρα έχει 3-4 επιπλέον διαφημιστικά, πέραν αυτών που πέταξα το πρωί), μια επιγραφή που να λέει: "Αν θέλετε να εξασφαλίσετε το να μη σας ψηφίσω ούτε τώρα, ούτε ποτέ και να σας δυσφημίσω σε όλους τους πελάτες, γνωστούς και φίλους μου, τότε ρίξτε το $@#&χαρτό σας με την καραγκιοζομουτσούνα σας ελεύθερα και περάστε και την επόμενη τετραετία για να μου υπενθυμίσετε ότι δεν σας ψηφίζω!"

FLIPTOPBOX
10/10/2006, 10:32
Φετα στο φακελο με το ψηφοδελτιο και τουμπα στην καλπη.

Ετσι να βρωμησουν τα εκλογικα τμηματα!

Βρωμα στη βρωμα..

dukeandthecity
10/10/2006, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από FLIPTOPBOX
Φετα στο φακελο με το ψηφοδελτιο και τουμπα στην καλπη.

Ετσι να βρωμησουν τα εκλογικα τμηματα!

Βρωμα στη βρωμα..

δεν θελω χαζα.... ειμαστε εφορευτικη :D :D

crs-k
10/10/2006, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
δεν θελω χαζα.... ειμαστε εφορευτικη :D :D





Θα φατε καλα τοτε ... :dizzy:



:lol: :rotflmao: :lol:

dukeandthecity
10/10/2006, 11:08
απο τωρα το σκεφτομαι και ..... υγραινομαι:D :D

VanDiemen
10/10/2006, 11:46
Θα έπρεπε να τους δίνουν 400-500 Ευρώ το μήνα και τότε θα βλέπαμε ποιοι κόπτωνται πραγματικά για το καλό της πόλης!
Αει σιχτήρ πια!!!

soundstorm
13/10/2006, 00:35
Οχι ρε παιδια μην τα λετε αυτα τα πραματα.Ωραιες ειναι οι εκλογες.Σκεψου σε καθε δημο μια ομιλια τη μερα,καθε δημος εχεο τουλαχιστον την πολη και 4-5 χωρια και εχω αναλαβει σε 2 δημους τις ομιλιες!!!!!

Α ρε νιντζακι την ανοιξη θα σε παρω.......


Ζητω οι εκλογες,
Ζητω το εθνος!!!:a2: