PDA

View Full Version : Μή μου τις σφαίρες τάρατε



zireous
09/10/2006, 14:09
Αυτό το ποστ δεν σας αφορά... παρά μόνο άν σας σύστησα προσωπικά να το διαβάσετε.

Σκρολλάρετε προς τα κάτω και απαντήστε με δική σας ευθύνη.
































.































.
































.































.






























.
































.








Ξένε, για λόγους που δεν θα πολυαναλύσω, κάποιοι προτιμούν να κάνουν προσωπικές επιθέσεις -ειδικά όταν δεν προκαλούνται από μένα-, αντί να προβάλλουν επιχειρήματα στο λόγο τους. Δεν έχω ούτε χρόνο ούτε διάθεση για ######## τέτοιου είδους που το μόνο που κάνουν είναι να ###### συζητήσεις και να ικανοποιούν προσωρινά έστω ελεεινά ένστικτα, εδώ όμως θα βρείς μια ψύχραιμη, ή σπανιότερα χιουμοριστική απάντηση (το χιούμορ το έχω στο floortop pc, όχι στο laptop), και μόνο άμα πεις χοντρο####### εις βάρος μου, μια απάντηση που σου αξίζει -κατά zireous πάντα.

Όπως δεν ξέρεις τον κύριο στο γωνιακό τραπέζι τυχαίου μαγαζιού που φαίνεται ότι είναι άκρως επικίνδυνος και λογικά δεν θά του πολυζάλιζες τα #######, την ίδια τουλάχιστον αντιμετώπιση πρέπει να έχεις και σε μένα, μην υπερτιμάς τη φιλική μου διάθεση, ούτε να υποτιμάς τη νοητική μου δεινότητα από τον λιτό λόγο που χρησιμοποιώ.

Στη πραγματικότητα μου αποδεικνύεις ότι είσαι άλλος ένας κακομαθημένος πιτσιρικάς που δεν κατάφερε να γλύψει το μπαμπά αρκετά μπας του πάρει μηχανή, ή τίποτα χειρότερο, και μπήκε να πουλήσει μούρη στο νετ -όπου μπορεί τουλάχιστον.




Παραδείγματα.

Ένα μέλος σε μεταξύ μας διαφωνία έλεγε πράγματα που του zireous του φαίνονταν λάθος, και λόγω του ότι ο zireous δεν είναι και στα καλά του του τά'χωσε, χωρίς να φταίει το μέλος. Εδώ ο zireous είναι ένα παράδειγμα προς αποφυγή, ακόμα και άν είχε δίκιο, με το τρόπο που φέρθηκε στο μέλος το έχασε...

Ένα άλλο μέλος αφού άρχισε με ήπιες εκφράσεις "χαζοχαρούμενος", "παρτάκιας", κλπ, συνέχισε με περισσότερη θέρμη αναφέρωντας ότι μάλλον είχα ναρκωφοβία (αυτό κατάλαβε...), και αφού πρότεινε επιχειρήματα που του είχα προαναφέρει, έκανε και αναφορές σε άσχετα thread μπας και δε τα δώ (ο zireous τα παίρνει λέει από τη wikipedia), καταλήγοντας ότι φασίζω...

Ένα άλλο μέλος θεώρησε ότι ενθαρρύνω το "ρουφιανιλίκι", και μετά έγραψε ότι κατάλαβε λάθος.



Δεν έχω όρεξη για πολλά πολλά με κάποια προβληματικά (και όχι προβληματισμένα όπως νομίζουν πολλοί) μέλη.
Η δουλειά μου και τα προσωπικά μου προβλήματα είναι αρκετά, ώστε να μην μπορώ να συμμετέχω στο τσίρκο που έχουν στο κεφάλι τους.

Από την άλλη, δεν έχω καμία όρεξη να πετάω αρνητικά δικά μου κολλήματα σε ένα φόρουμ που συμπαθώ, άρα προσπαθώ και τα ελέγχω.




Ηθικόν δίδαγμα:

Αυτοί που δεν κατάλαβαν τι εννοούσα, την επόμενη φορά απαντήστε εδώ κατευθείαν, και θα προσπαθήσω να απαντήσω...

Θα γλιτώσετε κάποια μέλη από το να ψάχνουν από εδώ κι απο εκεί σε άλλα μέρη του forum για διαμάχες, καί θα είμαι πιο επιεικής εδώ, αν και μπαίνω στο νετ σπανιότερα (παίρνω πιο δυνατά ηρεμηστικά τώρα -για ελέφαντες-, χαλαρά).;)

Φιλαλήθης
10/10/2006, 13:01
Κοίτα να δεις... εγώ σε άλλο thread είπα κάποια πράματα. Επειδή ο άλλος διαφωνούσε μαζί μου και δε μπορούσε να πει κάτι, μου είπε να πάω σε ψυχολόγο... φιλικά πάντα, έτσι; ...

και η πλάκα ήταν ότι επέμενε ότι "ναι, ειλικρινά για το καλό σου, σου λέω να πας σε ψυχολόγο, να σε βοηθήσει για τα προβλήματά σου..."

Και αφ'ότου διάβασα ένα κατεβατό ακατάληπτα ("ο τι ο παπάς το φύλο "), πήρα ανάποδες και άρχισα να χώνω... με κάνανε ban.

...τί ψάχνεις;

fantacid
10/10/2006, 14:01
:a016: :a016:

chill my bullets motha fuckaaaaaaaaaaaaazZ

:a016: :a016:

zireous
12/10/2006, 02:41
Δε ψάχνω.

Απλά αντί να γαμάω μια συζήτηση όταν στραβώνει κάποιος με μένα (ή το αντίστροφο) θα κάνω παράθεση εδώ αντί να ασχολούμαι εκεί. :D

Fanta, κόφτο acid ρε, θα ανεβαίνεις στη μηχανή και μετά θα κατεβαίνεις από ιππόκαμπο.
:rotflmao:

stavrogin
12/10/2006, 09:01
Ρε φιλε μηπως του δινεις μεγαλητερη σημασια απο οτι θα επρεπε;
Εδω στο ιντερνετι δεν τον εχουμε τον συνομιλητη απεναντι μας .Απο τη μια δε βλεπουμε με τη φατσα μιλαμε.Απ την αλλη η "φατσα" μιλαει λιγο πιο εντονα γιατι ακριβως δε μας βλεπει μπροστα του.Ποσες απο αυτες τις ομηρικες κοντρες θα ειχαν συμβει σε ενα τραπεζι που θα τα πιναμε μαζι;

zireous
13/10/2006, 17:43
Φίλε stavrogin, έχεις δίκιο, αλλά δε ξέρεις πόσες φορές έχω δει αυτό το στόρι στα 10+ χρόνια που είμαι στο νετ (με διάφορα nicks παλαιότερα, και σε καμιά δεκαριά fora πιο πρόσφατα με το nick zireous).

Η συζήτηση έχει κάποια ουσία όταν γίνεται σε συνθήκες όπως αυτές που λες, που κάθονται διάφοροι λένε διάφορα με καλή διάθεση χωρίς μικροπρέπειες και αηδίες.


Έλα μου όμως που για χ λόγους κάποιος στραβώνει (μπορεί νά'μαι και εγώ αυτός έτσι; ) και μετά από 2 σελίδες η κουβέντα έχει αλλάξει τροπή και ασχολούνται όλοι με τις κατίνες.


Στη τελική, δεν μπορώ παρά να απαντήσω όταν νομίζω ότι κάποιος είναι λάθος -ευγενικά, με ελάχιστες εξαιρέσεις, δέ νομίζω ότι έχω δείξει ότι δεν έχω επιχειρήματα στο λόγο μου, και ότι είμαι απλά ένας υβριστής-, αλλά προτιμώ από εδώ και πέρα να απαντάω με μια παράθεση εδώ παρά να κάνω σαλάτα μια ολόκληρη συζήτηση -και να τη καταδικάζω να καταλήγει εδώ, άκαρπη...


Όσο για προσωπικές επιθέσεις, σε όλη μου τη ζωή προσπαθούνε να μου τη πούνε, δέ μασάω, αλλά επειδή είμαι αρκετά απασχολημένος, όποιος ενδιαφέρεται, υπομονή...

Τέλος, ο δικός μου λόγος δεν είναι φτηνός (ούτε θα έπρεπε να είναι και κανενός), οπότε ναι, θα του δώσω σημασία όποιου χρειαστεί, μέχρι να βγει μια άκρη, κι άμα εγώ είμαι λάθος, θα το πω, δε θα μου πέσει ο κώλος ούτε η μούρη.

Thoreevos
13/10/2006, 18:08
τελικά σήμερα είναι πολύ δύσκολο να επικοινωνήσεις με τους γύρω σου. Ο καθένας έχει τους δικούς του πόνους και ζεί στο δικό του κόσμο. Σε καθημερινή βάση ξεσπάν πόλεμοι των 'εγώ' που, ενώ τυχαίνει να διασταυρωθούν οι δρόμοι τους δεν τυχαινει να διασταυρωθούν οι ιδιοτροπίες τους.

Νιώθω ότι το πήδηξα το thread.
Κλείνω κ το βουλώνω.


πουτάνα αθήνα τελικά με πούλησες...

zireous
13/10/2006, 21:50
Thoreevos, δε θα σε :a016:

Μπορεί να έχεις δίκιο, αλλά σε μια συζήτηση μια λάθος τοποθέτηση είναι απλά θέμα χρόνου για να καταρριφθεί από ένα επιχείρημα, και δε παίζει ρόλο σ'αυτό αν το εγώ σου είναι σαν του Καρβέλα ή του Δαλάι Λάμα... :a01:

Άν κάποιος σου τη λέει για προσωπικούς λόγους, τί κάνεις;

Εγώ εξηγήθηκα.