PDA

View Full Version : Έπεσε το hornet..



gavos
11/10/2006, 14:39
Μου ρίξανε το hornet.. Mία κοπελιά έκανε όπισθεν με το τζιπ της και έπεσε το hornetακι.. Ήταν εγκυος η καψερή και είχε υποστει νευρικό κλωνισμό.. Να φανταστείτε εγώ προσπαθούσα να την καθυσηχάσω δεν έγινε τίποτα και τέτοια.. Έλα όμως που έγινε.. Έσπασε το φτερό και έγινε μία μικρή λακούβα στο τεπόζιτο ικανή όμως για να ¨σπάσει" και το χρώμα.. Κατά τα άλλα ψιλά πράγματα.. Ξέρετε κανέναν που να μπορώ να περάσω να δει το μηχανάκι και να μου πει στο περίπου ζημιά γιατί θα πρέπει να περάσω αύριο από το μαγαζί της να της πω πόσο κάνει (είπαμε να τα βρούμε μεταξύ μας).. Εσείς τι πιστεύετε? Πήρα και ρώτησα για το φτερό γνήσιο κάνει γύρω στα 70 ευρώ.. Το τεπόζιτο πόσο λέτε? Ευχαριστώ...

mtsop
11/10/2006, 17:34
Για καινούργιο τεπόζιτο αν ρωτάς ξέχασέ το :nono: ...... θα το χάσει το παιδί :eyepop:

Μάλλον για επισκεύη θα πας στο τεπόζιτο, δεν ξέρω να σου πω για αυτή πόσο πάει.
Ίσως να πει κάποιος άλλος αν ξέρει

:wave2:

sakisdani750
11/10/2006, 19:06
φιλε σε τετοιες περιπτωσης καλεις τροχαια παιρνετε ασφαλιστες, κανετε και εναν φιλικο διακονονισμο και εισαι μια χαρα!!!!

τωρα αν σου τα μασαει τι θα κανεις????

*μου εχει συμβει γιαυτο σου το λεω:cry: :cry:

μακαρι να στο κανει οπως ηταν:) :)

sotiris68
11/10/2006, 22:04
κανε μια φιλικη δηλωση φιλε μου για να κοιμασαι κι εσυ κι αυτη ησυχος.δε λεει τιποτα να πληρωσει κατι παραπανω σε ασφαλιστρα ενω για σενα λεει να εισαι σιγουρος,να παρεις καινουριο τεποζιτο κ να μη σου βγαλουν τη παναγια οι μαστοροι.
το τεποζιτο θα εχει για πλακα400-500 ευρα.

kalant
11/10/2006, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotiris68
400-500 ευρα.

μπορει και περισσοτερα...

σε αυτες τις περιπτωσεις δεν αρκουμαστε στα λογια του αλλου περι μεταξυ μας να τα βρουμε και τετοια γιατι μετα οταν ακουνε τα λεφτα τα γυριζουν...

ασε που η αλλη μπορει να περιμενει να της πεις κανενα κατοσταρικο και εσυ να της πεις κανενα 700αρι και να το παθει το εγκεφαλικο, ασε που μπορει να το παθεις κι εσυ αν σου πει οτι δεν πληρωνει...

ελπιζω να γινουν ολα οκ...

lker
12/10/2006, 08:12
Αδερφέ στη Βριλλησού(περιφεριακός Αττικού Άλσους ή καλύτερα περιφεριακός Τουρκοβουνίων) στο ύψος της Πλατείας Ελ.Βενιζέλου, υπάρχει ένα μαγαζί που λέγεται Happy Rider (λίγο πρίν από μια Ford). Ο παίχτης εκεί ασχολείται με ντεπόζιτα και βαψίματα γενικότερα. Είναι πολύ καλός μάστορας απ'όσο γνωρίζω. Τσέκαρε μια. Εύχομαι καλή έκβαση

nikonian
12/10/2006, 08:17
Πράγματι , ήταν λάθος που το άφησες ... στο μιλητό.
Τεσπά
Το φτερό , δεν είναι τόσο ακριβό. Αν ρώταγες κι αλλού...
Το φούσκωμα και βάψιμο ρεζερβουάρ, εμένα μου κόστισε 200 ευρά πριν 2 χρόνια στον Ραζή στους Αγ. Αναργύρους ( 300 με βάψιμο γενικό, φτερό και ουρά)
Η όλη ζημιά δηλαδή δεν ξεπερνά τα 300.

arxaios
12/10/2006, 14:57
Καινούργιο ντεπόζιτο να υπολογίζεις 700 και βάλε.............. 680 έκανε το ντεπόζιτο στο Diversion 600 και ειναι YAMAHA που είναι κατά πολύ φθηνότερα από τα HONDA.
Μπορεί όμως και τώρα να σου κάνει δήλωση στην ασφαλιστική της............

oulas
12/10/2006, 21:32
450 εχει το τεποζιτο στο cbf250 που χω. Ποσο μαλλον το δικο σου. Η εγκυος να σε σιγουρος δεν θα περιμενει πανω απο κανα 150 γιατι απλα ειναι ασχετη. Αν τις πεις κανα 800 θα παθει τιποτα. Μεγαλο λαθος, ελπιζω να σου κανει δηλωση!

Ουτε εγω θα πληρωνα αλλωστε. Θα κανα δηλωση και θα πληρωνα λιγο παραπανω την ασφαλεια. Παιδια δεν συμφερει να τα βρισκεται μεταξυ σας. Πιο φθηνα σας ερχετε να πληρωνετε λιγο παραπανω ασφαλιστρα! Αυτο το νοημα εχει η ασφαλεια αλλωστε!!!!

makis206
12/10/2006, 22:07
Ενδεικτικά θα σου πω κι εγώ πως το ντεπόζιτο του CBF-600 κοστίζει 570 ευρώ.

Καλό θα είναι να πας ήρεμα και να της εξηγήσεις την κατάσταση, πιστεύω οτι θα σε καταλάβει και θα σε βοηθήσει κάνοντάς σου τη δήλωση.

Καλά και γρήγορα ξεμπερδέματα κι ας είναι η τελευταία σου στραβή !

:beer: :wave2:

mats8282
13/10/2006, 13:04
Μια δηλωση ωστε να μην παθει κλονισμο.Δεν εχει σημασια το ποσο της ζημιας ρε παιδια.Κανεις την δηλωση και ξεμπερδευεις και εσυ και αυτη(μεχρι 2 ατυχηματα με υπαιτιοτητα της τον χρονο δεν ανεβαινει το ΒΜ).Σε αυτη την περιπτωση ισως να σου κοστισει εσενα κατι αμα ζητησεις καινουργια ανταλλακτικα και σου βαλουν παλαιοτητα.Σε περιπτωση απλης επιδιορθωσης ολα τσαμπα.