PDA

View Full Version : ΠΟΣΟ ΑΤΥΧΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ..



loufas
12/10/2006, 12:35
ποσο ατυχος ρε παιδια; πριν απο λιγη ωρα ξεκινησα να μιλησω για δυο δουλειες, η μια ηταν να επισκευτω ενα βισμα για δημοσιο, και η αλλη οχι τοσο σημαντικη αλλα για μενα πολυ λογω του οτι ειμαι χωρις δουλεια ενα μηνα τωρα.. για να μην τα πολυλογω πηγα να βαλω τον πηγασο μπροστα, για οσους δεν θυμουνται τον εχω 7 μερες, και δεν εκανε κιχ! ολα τα ηλεκτρικα του δουλευουν κανονικα, φλας φωτα κλπ κλπ, ο συναγερμος δεν μπλοκαρει κινητηρα, αλλα η μιζα δεν εκανε τιποτα! πηρα τηλ τον μαστορη απο το μαγαζι που την πηρα, ηρθε το παλικαρι στο σπιτι μου το κοιταξε και δεν μπορεσε να κανει τπτ. μου λεει απο αυριο θα μπορεσει να το παρει στο μαγαζι αλλα επειδη εχει δουλεια, θα πιαστει απο δευτερα!!:eyepop: :eyepop: τι μπορει να ειναι μπορει να μου πει κανεις; δεν μπορω χορις μοτο γιατι ειναι το μονο μεσω που εχω! πειτε κατι ρε παιδια..

:bawl: :bawl: :

Nostra
12/10/2006, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από loufas
πειτε κατι ρε παιδια..


sorry δε κοροιδεύω αλλά τα βασικά τα είδες...


Κατεβασμένο Σταντ


kill switch (αν έχει)


?

:wave2:

sapila racing
12/10/2006, 12:41
Υπάρχουν και οι κατηφόρες!

loufas
12/10/2006, 12:44
ολα τα κοιταξα ρε παιδια. δεν ξερω λογω νερου μηπως εκανε κανενα βραχυκυκλωμα. οσο για το σταν δεν νομιζω να εχει τετοιο συστημα γιατι το ειχα δοκιμασει και με κατεβασμενο σταν παλι επαιρνε.. οι κατηφορα φοβαμαι μηπως καψει εγκεφαλο, μου το ειχε πει καποιος φιλος να μην το κανω ποτε.. τι αλλο μπορει να ειναι;
:mad: :mad:

Φιλαλήθης
12/10/2006, 12:49
Κοίτα μην δεν κάνει αρκετά καλή επαφή η μπαταρία και δεν μπορεί να δώσει αρκετό ρεύμα

δε ξέρω τίποτα άλλο:(

Cpt. Haddock
12/10/2006, 12:55
καμένος ανορθωτής...

κλασσικό πρόβλημα πήγασου

Nik0s
12/10/2006, 12:58
Μήπως δεν κάνει καλή επαφή αυτό το βύσμα του δημοσίου ? :smokin:

Cpt. Haddock
12/10/2006, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Μήπως δεν κάνει καλή επαφή αυτό το βύσμα του δημοσίου ? :smokin:


:rotflmao: :rotflmao: :a27: :rotflmao: :rotflmao:

niewbe
12/10/2006, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Μήπως δεν κάνει καλή επαφή αυτό το βύσμα του δημοσίου ? :smokin: :rotflmao: :rotflmao:

powerphot
12/10/2006, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
καμένος ανορθωτής...

κλασσικό πρόβλημα πήγασου

O ανορθωτής δεν έχει να κάνει με το αν γυρνά η δεν "ακούει" η μίζα.
Απλά θα είχε ψοφίσει η μπαταρία.
Και καμένος να είναι η μίζα θα γύρναγε αλλά δεν θα έπαιρνε μπροστά γενικώς.

cityfly
12/10/2006, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από loufas
οσο για το σταν δεν νομιζω να εχει τετοιο συστημα γιατι το ειχα δοκιμασει και με κατεβασμενο σταν παλι επαιρνε.

είναι μάλλον δύσκολο να μην έχει αυτό το σύστημα, μήπως όταν ήταν κατεβασμένο είχες βάλει μπροστά με νεκρά; γιατί έτσι όλα παίρνουν

Cpt. Haddock
12/10/2006, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
O ανορθωτής δεν έχει να κάνει με το αν γυρνά η δεν "ακούει" η μίζα.
Απλά θα είχε ψοφίσει η μπαταρία.
Και καμένος να είναι η μίζα θα γύρναγε αλλά δεν θα έπαιρνε μπροστά γενικώς.

ναι ρε Νίκο, αυτό θέλω να πω οτι του ψόφησε τη μπαταρία, άσχετα αν ανάβουν τα φώτα, δεν έχει δύναμη για μιζια


μου είχε καεί κι εμένα ο ανορθωτής στη bmw :D :look:

Nostra
12/10/2006, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Μήπως δεν κάνει καλή επαφή αυτό το βύσμα του δημοσίου ? :smokin:


one point for you..... m8


:lol: :lol: :lol: :lol:

:wave2:

OldMan
12/10/2006, 13:11
Πρόβλημα με Πήγασσο στις ΓΕΝΙΚΕΣ ??? :eyepop:

(σαν να λέμε ότι όλοι έχουμε και από ένα τέτοιο μηχανάκι...) :a31:

loufas
12/10/2006, 13:11
πως να πεσει η μπαταρια παιδια; φωτα κορνα φλας ολα δουλευουν κανονικα! οταν παταω μιζα δεν πεφτει η ενταση απο τα λαμπακια του καντραν. κανονικα επρεπε να μειωθει σωστα;;
:confused:

Cpt. Haddock
12/10/2006, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από loufas
πως να πεσει η μπαταρια παιδια;

αμα καεί ο ανορθωτής παύει να τη φορτίζει

αν μπορείς βαλ' τη μπροστα σε κατηφόρα, και μετά δες με ένα πολύμετρο αν βγάζει ρεύμα

:wave2:

loufas
12/10/2006, 13:19
πες οτι την σπρωχνω σε μια κατηφορα. δεν υπαρχει κηνδυνος να καψω εγκεφαλο η κατι αλλο; αυτο φοβηθηκα και δεν εκανα τετοια κινηση..

:rolleyes:

powerphot
12/10/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Πρόβλημα με Πήγασσο στις ΓΕΝΙΚΕΣ ??? :eyepop:

(σαν να λέμε ότι όλοι έχουμε και από ένα τέτοιο μηχανάκι...) :a31:

Ε, τι monds είστε καλέ?
Μεταφέρετε το, εμείς απλοί και κοινοί θνητοί είμαστε.:rolleyes:
:rotflmao: :rotflmao:



Αρχικά δημιουργήθηκε από
Cpt. Haddock
αμα καεί ο ανορθωτής παύει να τη φορτίζει

αν μπορείς βαλ' τη μπροστα σε κατηφόρα, και μετά δες με ένα πολύμετρο αν βγάζει ρεύμα

Ηλία δεν ξέρω αν δουλεύει με τον ίδιο τρόπο το ηλεκτρικό σύστημα του GS αλλά στον πήγασο πάς με καμένο ανορθωτή όσο σε βγάλει η μπαταρία.
Ο loufas είπε ότι όλα δουλεύουν κανονικά, οπότε μάλλον είναι πιο απλά τα πράματα στο πρόβλημά του. (ελπίζω
:winka: )

OldMan
12/10/2006, 14:02
Για ρίξτε μια ματιά στο διάγραμμα ρε κορίτσια, μήπως και έχει ξεχωριστή ασφάλεια η μίζα (για όλα είναι ικανοί οι Ιταλοί...).

:wave2:

powerphot
12/10/2006, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Για ρίξτε μια ματιά στο διάγραμμα ρε κορίτσια, μήπως και έχει ξεχωριστή ασφάλεια η μίζα (για όλα είναι ικανοί οι Ιταλοί...).

:wave2:

Όχι Αντώνη δεν υπάρχει "κρυμένη" ασφάλεια, όλες είναι μαζεμένες σε ένα σημείο με εύκολη προσβαση.
Άν εξαιρέσουμε την "καμενη μίζα", υπάρχει μια πιθανότητα να είναι καλωδιακό το πρόβλημα(και σ' αυτό έχουν ρέντα οι Ιταλοί), αλλά........θέλει ένα ψάξιμο.:smokin:

rsp
12/10/2006, 20:12
Τελικα εκανε δουλεια το βυζμα...?:smokin:

OldMan
12/10/2006, 20:13
Αν εξαιρέσουμε την "ποιοτική" κατασκευή της πλεξούδας και των συνδέσμων :lol: , μάλλον πάμε για "καμμένο" ρελέ εκκίνησης.
(ειδικά αν ΔΕΝ ακούγεται το παραμικρό "τσικ - τρρρ - τσικ" όταν μιζάρουμε...).

:wave2: :beer: :wave2:

kostisthegreek
12/10/2006, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αν εξαιρέσουμε την "ποιοτική" κατασκευή της πλεξούδας και των συνδέσμων :lol: , μάλλον πάμε για "καμμένο" ρελέ εκκίνησης.
(ειδικά αν ΔΕΝ ακούγεται το παραμικρό "τσικ - τρρρ - τσικ" όταν μιζάρουμε...).

:wave2: :beer: :wave2:

και ακουαλάιζερ να είχε η μίζα...δεν θα έκανε τόσο ωραίο ήχο :lol: :wave2:

Επομένως ας κοιτάξει μέχρι που φτάνει το ρεύμα και πόσο και θα καταλάβει τι φταίει.

powerphot
12/10/2006, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Αν εξαιρέσουμε την "ποιοτική" κατασκευή της πλεξούδας και των συνδέσμων :lol: , μάλλον πάμε για "καμμένο" ρελέ εκκίνησης.
(ειδικά αν ΔΕΝ ακούγεται το παραμικρό "τσικ - τρρρ - τσικ" όταν μιζάρουμε...).

:wave2: :beer: :wave2:

Καλά άσε αμα είναι να αναλύσουμε την "ποιοτική" κατασκευή της...."κοτσίδας" του πήγασου θα ξημερώσουμε χωρίς....ρεύμα!:lol: :lol:

loufas
13/10/2006, 16:32
τελικα παιδια, ειχε κολλησει το κομπλερ της μιζας μου ειπε. δεν ξερω κατα ποσο αληθευει, αλλα τον εμπιστευτηκα. δεν μου πηρε χρηματα και μου ειπε οτι οσο ειναι ακομα νωρις να το παω απο κει που το πηρα να μου το αλλαξουν..