PDA

View Full Version : Βοηθήστε με να καταλήξω παρακαλώ.



Newbie
13/10/2006, 11:18
Παιδιά γεια σας.

Ειμαι εντελώς ασχετως απο μηχανάκια και χρειάζετε για τιν δουλειά μου να αγοράσω ένα μηχανάκι για να το παρέχω στο συνεργάτη μου που έχω για τις εξωτερικές εργασίες διότι το δικό του τα'παιξε.

Εκείνος μου λέει να πάρουμε το Ηοnda sh150 και έχω ακούσει και εγω πολύ καλά λόγια για το Beverly 250.

Η διαφορά στην τιμή δεν είναι θέμα απλα μεταξή αυτών των δύο μήπως εσεις που είστε γνώστες μπορείτε να μου πείτε πιο είναι το πιο αξιόπιστο και το πιο ανθεκτικό;

Σας ευχαριστώ πολύ.
Newbie.

DimChios
13/10/2006, 13:29
:eyepop: :eyepop:

Πωπώ απαντήσεις!!!

Ένας - ένας ρε!!!

Μιλήστε στον άνθρωπο όσοι έχετε τέτοια ρε να τον βοηθήσετε!!!

:evil: :evil:

:smokin:

Nik0s
13/10/2006, 13:32
Πιστεύω πως το κατ'εξοχήν "όχημα" για εξωτερικές δουλειές και τρεχάματα είναι το παπί...

Αν όμως για κάποιο λόγο θέλεις scooter, εγώ προσωπικά θα χτυπούσα το Beverly. Δεν είχα ποτέ, ούτε ξέρω πολλά από scooter, απλά αυτό μου αρέσει περισσότερο και το βλέπω παντού...





:wave2:

Nostra
13/10/2006, 13:37
+1 για το beverly ...


αλλά +1000 για παπί

τα scooter είναι πιο δαπανηρά από τα παπιά εκτός της νερο-προστασίας στα πόδια όχι απαραίτητα και ασφαλέστερα...\

:wave2:

Newbie
16/10/2006, 11:56
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τιν βοήθεια!
Παπί λοιπόν.

gdevelek
16/10/2006, 12:28
ένα σκούτερ όπως το sh150 ή το beverly προσφέρει καλύτερη πρόσφυση λόγω παχύτερων ελαστικων, και επιτρέπει και ασφαλή είσοδο σε αττική οδό και γενικά κίνηση με ψιλο-υψηλές ταχύτητες

Julius
16/10/2006, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Newbie



ego pantos pou vriskome sto idio dilima (leme tora)


apofasisa telika oti to DERBI GP-1 250cc (kinitiras beverly) einai makran kalytero apo ta parapano

Marzocchi upd prostino, dipla diskofrena me antinikes daganes, alouminenio perimetriko plaisio, kinitiras sto kentro (kai oxi epano sthn roda opos sta ypoloipa) me teliki metadosh me alisida, service sto diktyo tis Piaggio (official-group piaggio), 3700 euro




http://www.0300.gr/el/newsdetail.php?id=558





kai mia foto..... http://www.scooter-infos.com/model_pics/48/Derbi%20GP-1%20250.JPG

taxydromos
16/10/2006, 18:56
εχω το 200cc beverly,λοιπον δεν εχει καθολου ευσταθεια ειδικα με δυο ατομα,γλυστραει φοβερα οποιο λαστιχο κ'αν εχει και δεν εναι καθολου ευκινητο στην κινηση της πολης.απο την αλλη ειναι ανετο,εχει πολλους χωρους και κανει ευκολα μικρα ταξιδακια... :)