PDA

View Full Version : Νεα μοντελα: BMW G 650 Xchallenge



leonis_lj
13/10/2006, 14:19
Μολις λιγες μερες πριν ανακοινωθηκαν απο την γερμανικη εταιρια οι αφηξεις 3 νεων μονοκυλινδρων στην κατηγορια των 650 κυβικων εκατοστων. Η μια εκ των τριων παρουσιαστηκε ως η μικρη αδελφη του θηριωδους HP2 και φλερταρει με τεχνολογικα inovations της αδελφης καθως και με σημαντικη μειωση βαρους και λιφτινγκ στο μοτερ, που παραμενει κατα βαση το μοτερ της gs 650. Περιμενουμε να την δουμε απο κοντα στιε εκθεσεις και να εχουμε συντομα συγκριτικα και τιμη για το νεο αυτο μοντελο...

γερμανικο XT???




http://offroad.en.dailymotos.com/new/7605/1/bmw/g650/xchallenge/

http://www.bmwmoa.org/features/intermot_06/large/g650-dash.jpg

leonis_lj
13/10/2006, 20:42
http://www.bmw-motorrad.com/com/en/index_frameset.html?content=http://www.bmw-motorrad.com/com/en/products/enduro/g650xch/g650xch_main.html

Χωμάτινος
17/10/2006, 15:48
:a8:

Δεν θα πω ότι μου αρέσει, όχι δεν θα το πώ, ΜΗ ΜΕ ΠΙΕΖΕΤΕ :lol:

leonis_lj
17/10/2006, 19:56
οκ το χτ ειναι πιο ωραιο... αλλα ειναι ελαφρυτερο κ δυνατοτερο απο χτ με πολυ ωραια οργανα λιγο μαλακια χρωμα βασικα... αλλα οκ πιστευω εξισου μαλακια το 690 το κτμ...ειναι της μοδας οι μαλακιεσ γραμμες φαινεται για το 2007 ;)

madtank
18/10/2006, 08:23
Ωχ οι Γερμανοί πάθανε Japan - ιζιάση....:lol: :lol:


65762

madtank
18/10/2006, 08:24
Μωρέ καλά τα λέω τελικά .....:eyepop:


65764

madtank
18/10/2006, 08:27
Τι άλλη απόδειξη θέλετε.. Οι φωτογραφίες μιλάνε από μόνες τους...

Αν και στην πρώτη φωτο :eyepop: :eyepop: δισκόφρενο τύπου μαργαρίτα ... ΑΛΛΑ ΤΙΣ


65765

Cpt. Haddock
18/10/2006, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
:a8:

Δεν θα πω ότι μου αρέσει, όχι δεν θα το πώ, ΜΗ ΜΕ ΠΙΕΖΕΤΕ :lol:


Να το δει ο :a024:man αυτό... :evil:


:lol:

σΕ αρέσουν Μάνο ε; Άντε πούλα τα χρέπια που έχεις :lol:

Τιμή δεν ξέρουμε ακόμα; :confused:

leonis_lj
18/10/2006, 10:24
παιδια δεν εχω βρει πουθενα τιμη... πραγματι το ενα μοιαζει με scrambler το αλλο με duke και το χωματινο δε ξερω ειναι λιγο απολα... λογικα η τιμη θα κυμαινεται στα πλαισια της dakar αν κ με usd μαργαριτες μπρος πισω και αναρτηση απο HP2 ισως μας πουνε κανα κουλο... παντως παρατηρησα οτι δεν εχει πισω μαρσπιε... :( που θα τα βαλουμε τα κοριτσια ρε γερμανοι?!!!

Cpt. Haddock
18/10/2006, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από leonis_lj
παιδια δεν εχω βρει πουθενα τιμη... πραγματι το ενα μοιαζει με scrambler το αλλο με duke και το χωματινο δε ξερω ειναι λιγο απολα... λογικα η τιμη θα κυμαινεται στα πλαισια της dakar αν κ με usd μαργαριτες μπρος πισω και αναρτηση απο HP2 ισως μας πουνε κανα κουλο... παντως παρατηρησα οτι δεν εχει πισω μαρσπιε... :( που θα τα βαλουμε τα κοριτσια ρε γερμανοι?!!!

Δεν είναι για 2 αυτά τα μηχανάκια :smokin: :winka:

Το μόνο που αξίζει για μένα είναι το χωμάτινο

Το country απορω ποιος το σκέφτηκε

:sick:

leonis_lj
18/10/2006, 10:51
α φιλε μου αν δε λασπωσω τα string δεν νιωθω χωματινος... κ να δε μεινει μονο καθαρη η σελα εκει που πατανε τα οπισθια της... τοτε δεν νιωθω πως το λεν?:beer:

Kortenaer
19/10/2006, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν είναι για 2 αυτά τα μηχανάκια :smokin: :winka:

Το μόνο που αξίζει για μένα είναι το χωμάτινο

Το country απορω ποιος το σκέφτηκε

:sick:


Συμφωνω, νομιζω οτι το GX θα "παιξει" περισσοτερο απο τα αλλα δυο..

OldMan
19/10/2006, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το μόνο που αξίζει για μένα είναι το χωμάτινο

Θα είχατε την ευγενή καλωσύνη να διευκρινήσετε ποιο εκ των τριών εικονιζομένων μοτοσυκλετών θεωρείτε "χωμάτινο", φίλτατε ?? :blush:


Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατασπατάληση του πολύτιμου χρόνου σας...

Διατελών υμέτερος .. :wave2:

Stergios69
19/10/2006, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Θα είχατε την ευγενή καλωσύνη να διευκρινήσετε ποιο εκ των τριών εικονιζομένων μοτοσυκλετών θεωρείτε "χωμάτινο", φίλτατε ??
Αυτό με τον 21'' μπροστά, τα Sahara λάστιχα και το πλαινό σταντ σηκωμενο ψηλά αλα ΚΤΜ!
:D :D :D
Διατελων τεμέτερον.

OldMan
19/10/2006, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Αυτό με τον 21'' μπροστά, τα Sahara λάστιχα και το πλαινό σταντ σηκωμενο ψηλά αλα ΚΤΜ!


Μάλισταααα...

Τώρα που το προσέχω καλύτερα, όντως είναι γεμάτο με "χωμάτινα" εξαρτήματα !!!


65958

Stergios69
19/10/2006, 12:39
Ελα μωρε...
Αυτά τα μισά βγαίνουν πριν μπείς χώμα... :D

Cpt. Haddock
19/10/2006, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Θα είχατε την ευγενή καλωσύνη να διευκρινήσετε ποιο εκ των τριών εικονιζομένων μοτοσυκλετών θεωρείτε "χωμάτινο", φίλτατε ?? :blush:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατασπατάληση του πολύτιμου χρόνου σας...
Διατελών υμέτερος .. :wave2:

Το παρα Στεργίου εξηκοστούεννάτου ορθώς δειχθέν

:D



Τι σε χαΛάει δηλαδήΣ και δεν το θεωρείς χωμάτινο να ούμ' ; :mad:

που είναι εκείνη η φωτό με το ροz KTM :evil:

leonis_lj
21/10/2006, 18:51
καλα το φλας κ η πινακιδα δεν σημαινει οτι δεν ειναι χωματινο.. βασικα δεν ειπαμε οτι ειναι καθαροαιμο κιολας αλλα οκ κ αλματα κανεις κ χωμα πας και εισαι κ αξιοπιστος και με λιγα σερβις... το μονο μειον που εχω βρει για την ωρα απο ολο το ψαχτιρι στο γκουγκλε ειναι το οτι ειναι για ενα ατομο και το χρωμα που δεν εχει αλλη επιλογη... δε ξερω αρψικα ειχα φαει πορωση αλλα θα με εψηνε περισσοτερο αν ειχε καλυτερο μοτερ... δε λεω 40 κιλα λιγοτερο βαρος απο το ντακαρ δεν ειναι λιγα αλλα βαλε κατι ρε γερμανε τσιγκουνι στο μοτερ ολα με τη σταγονα να πουμε... καντο εκει 690 63 αλογα τερατα να κανω κοντρα το tdm(στα πρωτα 2 μετρα εστω) :lol:

καλο σαββατοβραδο και αυριο να εχει λιακαδα να παμε σουνιο !!!

AFTER
21/10/2006, 19:08
To eντουρο, Ταϊβανιζει και ειναι ελλεεινο για μηχανακι του 2006, μου θυμιζει τα husqvarna του '80
Το scrabler εκτος Ελληνικης πραγματικοτητας, και μαλλον παγκοσμιας(αληθεια ποιος τα αγοραζει?)
Το motard ειναι ωραιο, μου θυμιζει το duke