PDA

View Full Version : "... δεν φοράω κράνος γιατί έχω πολλές δουλειές και θα χαλάσω τα μαλλιά μου.."



liberto
14/10/2006, 11:19
Το ακούσατε το θεϊκό απο τον ψωμιάδη?
Τον ρώτησε ο δημοσιογράφος γιατί δεν φοράει κράνος αυτός και ο οδηγός του και τους είπε πως δίνει συνεχώς συνεντεύξεις και θα χαλάσει τα μαλλιά του... ο παπάρας.

DimChios
14/10/2006, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto
Το ακούσατε το θεϊκό απο τον ψωμιάδη?
Τον ρώτησε ο δημοσιογράφος γιατί δεν φοράει κράνος αυτός και ο οδηγός του και τους είπε πως δίνει συνεχώς συνεντεύξεις και θα χαλάσει τα μαλλιά του... ο παπάρας.




Στο χωριό μου σε κάτι τέτοιους λένε: "Το κεφάλι τό 'χει μόνο για χτένισμα"

:lol: :lol: :lol:

ΑΪ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΟΠΡΙΤΕΣ!!!

:mad: :mad:

mats8282
14/10/2006, 12:37
Μην προσβαλλετε το παιδι του λαου.....και στις παλιες ταινιες αμα θυμαστε ο Ξανθοπουλος δεν φοραγε κρανος οταν οδηγουσε τρικυκλα, γιατι να το κανει ο Πανικας? :yuck: :yuck:

possidi
14/10/2006, 12:49
Δεν θα αναπτυξω τις αποψεις μου περι Ψωμιαδη κλπ...Ομως το θεμα ειναι ομως οτι οι θειες που τον ψηφιζουν τον βλεπουν ετσι ξεκρανωτο και δεν λενε στα τσογλανακια τους που κανουν σουζες με τις παπιες να φορανε κανενα κρανος στο κλουβιο το κεφαλι τους...

Τι παραδειγμα δινετε Κε Νομαρχα στα 16χρονα που πηγαινουν απο ΧΑΝΘ μεχρι Βαρδαρη σουζα και μαλι καρφι? Ρε ξυλο που θελουν ολοι τους...

Καλημερα σε ολους και καλο σαββατοκυριακο!

possidi

liberto
14/10/2006, 13:18
possidi

ωραία μάτια έχεις στο avatar σου... κάτι μου θυμίζουν... αλλά δεν θυμάμαι τι

caesarsk
14/10/2006, 17:54
Ναι ρε το κράνος σας πείραξε!!!!!


Ν.Φιλαδέλφεια Αττικής. Υποψήφιος Ν.Γρετζελιάς (παλιός δήμαρχος). Τραπεζάκια σε μια λωρίδα της ΛΕΩΦ. ΔΕΚΕΛΕΙΑΣ, μπροστά από το εκλογικό του κέντρο. ΑΦΙΣΕΣ ΤΡΙΓΥΡΩ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΨΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΦΑΝΑΡΙΑ.......


Αφού δεν σέβονται ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΜΟ και ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΛΙΤΗ!!!!!!


ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΑΡΧΙΔΟΨΗΦΟΥΣ ΜΑΣ ΖΗΤΑΝΕ!!!!!



Να πάνε στο διάλο όλοι τους

AFTER
14/10/2006, 18:09
ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ?

DrIoannis
14/10/2006, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ?


Γιατί δυστηχώς φίλε μου λίγο ή πολύ αυτοί καθορίζουν την πορεία του τόπου μας.

Ο κ Ψωμιάδης καλά θα κάνει να σκεφτεί ότι ούτε ο Νομάρχης είναι πάνω από τον νόμο και οι παιδαριώδεις δικαιολογίες αυτού του τύπου μόνο σε δεκατετράχρονα παραπέμπουν.

DimChios
14/10/2006, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Ναι ρε το κράνος σας πείραξε!!!!!


Ν.Φιλαδέλφεια Αττικής. Υποψήφιος Ν.Γρετζελιάς (παλιός δήμαρχος). Τραπεζάκια σε μια λωρίδα της ΛΕΩΦ. ΔΕΚΕΛΕΙΑΣ, μπροστά από το εκλογικό του κέντρο. ΑΦΙΣΕΣ ΤΡΙΓΥΡΩ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΨΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΦΑΝΑΡΙΑ.......


Αφού δεν σέβονται ΚΑΝΕΝΑ ΝΟΜΟ και ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΛΙΤΗ!!!!!!


ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΑΡΧΙΔΟΨΗΦΟΥΣ ΜΑΣ ΖΗΤΑΝΕ!!!!!



Να πάνε στο διάλο όλοι τους




:a013: ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ!!!

ashton
14/10/2006, 21:46
Γιατί ποιος φοράει κράνος πχ στα σήριαλ ;
έβλεπα το μεσημέρι ένα με τον Αθερίδη που οδηγούσε το TDM στις Σπέτσες φυσικά ξεκράνωτος..

Άσχετοσχετικό :
Ο Γρετζελιάς έχει βάλει και όλες τις αφίσες του μέσα σε νάϋλον πλαστική θήκη.

Έτσι κυκλοφορεί στη ΝΦ και το
"γιατί έχει βάλει πλαστικό ο Γρετζελιάς στις αφίσες" ;
"γιατί από όπου και να τον πιάσεις βρωμάει" !

SPORAKIAS
15/10/2006, 15:33
ρεεεεεεεεεεε .... δεν το εχετε καταλαβει οτι εμεις φταιμε που τους ψηφιζουμε

αυτοι το κομματι τους κανουν

ξυπνηστε ρεεεε.....

fantacid
15/10/2006, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από possidi

Τι παραδειγμα δινετε Κε Νομαρχα στα 16χρονα που πηγαινουν απο ΧΑΝΘ μεχρι Βαρδαρη σουζα και μαλι καρφι? Ρε ξυλο που θελουν ολοι τους...


πες μου ΕΝΑΝ τετοιο 16χρονο που εχει για πρωτηπο του τον ψωμιαδη!!!!

SUPERMARIO
15/10/2006, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto
possidi

ωραία μάτια έχεις στο avatar σου... κάτι μου θυμίζουν... αλλά δεν θυμάμαι τι










:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Βαγγελας
15/10/2006, 21:52
Εσεις φταιτε !!!!

που τους ψηφιζετε ολους αυτους τους Ψωμιαδηδες !!!!!!!

οταν βλεπετε το 99,9 % των πολιτικων να ΜΗΝ βαζουν ζωνη ασφαλειας και ΚΡΑΝΟΣ αλλα ψηφιζουν νομους που ισχυουν για τους απλους πολιτες ........ τοτε τι περιμενετε ;;;;




οι νομοι τελικα ισχυουν μονο για τους πολιτες οι πολιτικοι ειναι υπερανω !!


ριχτε τους μαυρο !!!!!










αν και παλι σημερα βγαλατε τον ψωμιαδη ......
χεχεχεχε τα θελει ο κ......ς σας

AFTER
15/10/2006, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Βαγγελας
Εσεις φταιτε !!!!

που τους ψηφιζετε ολους αυτους τους Ψωμιαδηδες !!!!!!!

οταν βλεπετε το 99,9 % των πολιτικων να ΜΗΝ βαζουν ζωνη ασφαλειας και ΚΡΑΝΟΣ αλλα ψηφιζουν νομους που ισχυουν για τους απλους πολιτες ........ τοτε τι περιμενετε ;;;;




οι νομοι τελικα ισχυουν μονο για τους πολιτες οι πολιτικοι ειναι υπερανω !!


ριχτε τους μαυρο !!!!!










αν και παλι σημερα βγαλατε τον ψωμιαδη ......
χεχεχεχε τα θελει ο κ......ς σας


+1000 σε ολα!

Εγω σημερα εκανα ΑΠΟΧΗ
Ακουσα οτι πλεον και στις βουλευτικες δεν υπαρχουν κυρωσεις για αποχη ψηφου!
Αν ειναι ετσι δεν προκειται να ψηφισω ποτε πια!!!

Και μην ακουσω την βλακεια ''γιατι δεν ψηφιζεις, εσυ δεν εχεις γνωμη?''

liberto
16/10/2006, 10:25
Στη πραγματικότητα ποτέ δεν υπήρχαν κυρώσεις αν δεν ψήφιζες στις εκλογές. Ψήφισα τελευταία φορά το 89, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα πουθενά, (ταξιδεύω πολύ συχνά εξωτερικό).

Ομως βλέποντας πως με την αποχή μου στήριζα ουσιαστικά τα ακραία και λαϊκιστικά στοιχεία, (Βλέπε λεπέν στην Γαλλία, Ψωμιάδης στην θεσ/νίκη, Καρατζαφέρης κλπ.).

Δηλαδή οι ακραίες ιδεολογίες είναι πάντα συσπειρωμένες και ποτέ δεν έχουν αποχή... πάντα ψηφίζουν. Αντίθετα αποχή υπάρχει στα άτομα που προβληματίζονται κάπως για τα πράγματα.

και έτσι αναρωτιέμαι ποιός έβγαλε τον ψωμιάδη... εγώ που ψήφισα πχ κάποιον που πήρε 5% ή κάποιος που δεν ψήφισε κανέναν?

συμετοχή σ' ένα έγκλημα δεν έχεις μόνο αν το διαπράτεις αλλά και αν δεν βοηθήσεις στο να μην γίνει. αν δηλαδή παίρνεις "ματι" είσαι συμμέτοχος

FLIPTOPBOX
17/10/2006, 10:21
Παιδια ο τυπος (Ψωμιαδης)ειναι γραφικος.Απορω πως τον ψηφισανε παλι.Τι να πω ρε γαμωτο.
Δηλαδη τι τους εμπνεει στη φατσα του γελοιου?
Εμενα παντως με εμπνεει το αυγο που τρεχει στη κεφαλα του.
Και μην νομιζετε οτι τον θαβω γιατι υποστηριζω καποιον αλλο.
Ειμαι ενας απο το 45% που δεν ψηφισε κανεναν,και εχω τη συνειδηση μου ησυχη:sun:

idi
17/10/2006, 10:39
"γραφικος, φασιστας, ακροδεξιος, χουντικος" ...

ναι ρε μαγκες ωραια τα λετε....

αλλα δε σας ακουει κανενας.... κοντα 50% πηρε ο φιλος σας....

αμα το πηρατε χαμπαρι ... λετε "γραφικους, φασιστες, ακροδεξιους, χουντικους" το 50% των Θεσαλονικεων...

halloooooooooo

latris mixanis
17/10/2006, 14:43
Ποιός πολίτης σκέφτεται το καλό του?? Ενώ μας ενοχλούν τόσα πράγματα, εμείς καθόμαστε απλα θεατές. Όπως είπατε όλοι ο Ψωμιάδης βγήκε πάλι:sick:
Ο νόμος στην Ελλάδα είναι μόνο για τους πολίτες, οιπολιτικοί έχουν δικούς τους άγγραφους Νόμους:(

niewbe
17/10/2006, 14:58
Για να δούμε πως βγαίνει ένα 50%.
Άτομα που οφελούνται από την παραμονή Ψωμιάδη
- Το Περιβάλλον του
- Οι δημοτικοί υπάλληλοι που θέλουν να παραμείνει το status τους όπως είναι
- Όσοι ζήτησαν ρουσφέτια προεκλογικά
- Οι γιαγιάδες και παπούδες που τον θαυμάζουν στη τηλεόραση στις υπέροχες εκπομπές των 8:30
- Τα κομματόσκυλα (συγνώμη για την έκφραση αλλά δεν μου έρχεται κάτι πιο ευπρεπές στο μυαλό αυτή τη στιγμή)
- Όσοι ψηφίζουν το κόμα και όχι τον άνθρωπο (οι βαμμένοι).
- Οι αφελείς. Ναι έχω γνωρίσει και τέτοιους. Άτομα που δεν ασχολούνται και λίγο πριν μπουν στη κάλπη ρωτάνε τον φίλο/συγκενή τους τι να ψηφίσουν.
- Αυτοί που απλά τους είναι πιο οικείο το όνομα του στη λίστα στο ψηφοδέλτιο.
- Αυτοί που έχουν την άποψη ότι "κι ο άλλος που θα βγει θα τα πάρει".

Μπορώ να προσθέσω κι άλλα, δε θα πω όμως τίποτα καινούριο. Ίσως πρέπει να παραδεχτούμε ότι δε μπορούμε να κάνουμε κάτι για να βγούμε από αυτόν τον βάλτο αν δεν περάσουν 1-2 γενεές ακόμα.
θα δείξει.

cityfly
17/10/2006, 15:05
όταν θα ξαναπνηγούν οσονούπω οι θεσαλλονικείς όμως, να μη γκρινιάζουν ότι δεν έκανε τίποτα τόσο καιρό η τοπική αυτοδίοικηση

idi
17/10/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από niewbe
Για να δούμε πως βγαίνει ένα 50%.
Άτομα που οφελούνται από την παραμονή Ψωμιάδη
- Το Περιβάλλον του
- Οι δημοτικοί υπάλληλοι που θέλουν να παραμείνει το status τους όπως είναι
- Όσοι ζήτησαν ρουσφέτια προεκλογικά
- Οι γιαγιάδες και παπούδες που τον θαυμάζουν στη τηλεόραση στις υπέροχες εκπομπές των 8:30
- Τα κομματόσκυλα (συγνώμη για την έκφραση αλλά δεν μου έρχεται κάτι πιο ευπρεπές στο μυαλό αυτή τη στιγμή)
- Όσοι ψηφίζουν το κόμα και όχι τον άνθρωπο (οι βαμμένοι).
- Οι αφελείς. Ναι έχω γνωρίσει και τέτοιους. Άτομα που δεν ασχολούνται και λίγο πριν μπουν στη κάλπη ρωτάνε τον φίλο/συγκενή τους τι να ψηφίσουν.
- Αυτοί που απλά τους είναι πιο οικείο το όνομα του στη λίστα στο ψηφοδέλτιο.
- Αυτοί που έχουν την άποψη ότι "κι ο άλλος που θα βγει θα τα πάρει".

Μπορώ να προσθέσω κι άλλα, δε θα πω όμως τίποτα καινούριο. Ίσως πρέπει να παραδεχτούμε ότι δε μπορούμε να κάνουμε κάτι για να βγούμε από αυτόν τον βάλτο αν δεν περάσουν 1-2 γενεές ακόμα.
θα δείξει.

οτι και να πειτε το 48.2% (τοσο δε πηρε) ειναι πολυ βαρυ για αναλυσεις.... ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ !!! οποιος δε το βλεπει ειναι τυφλος


http://194.176.113.1/nomarxia.aspx?id=21

ashton
17/10/2006, 16:01
και που είναι το περίεργο ?
εδω σαρώσανε στις εκλογές η Δάφνη Μπόκοτα, η Βίκυ Λέανδρος, η Τριφύλλη, η Τζομπανάκη και φυσικά όλοι οι γόνοι των πολιτικών οικογενειών από Φώφη μέχρι Αλεξια Έβερτ, Γιώργο Αρσένη κλπ..

liberto
17/10/2006, 17:05
269.349 άτομα τον ψηφίσαν, νομίζω πως ο νομός έχει πάνω απο 1.500.000 (ας με διορθώσει κάποιος) κατοίκους, μέσα και οι εταιροδημότες που ζούν μεν στον νομό αλλά ψηφίζουν αλλού. που σημαίνει ότι περίπου το 15% - 17% των "ενεργών" πολιτών του νομού τον εκλέξαν.

"όπως στο αμερική" που με τα ίδια ποσοστά εκλέγουν πλανηταρχ(ιδη)


α! και η αποχή απ΄ ότι βλέπω είναι περίπου 20%+6% (45000 ακυρα και λευτά)

αυτά όλα για Σαλονίκη

idi
18/10/2006, 00:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto
269.349 άτομα τον ψηφίσαν, νομίζω πως ο νομός έχει πάνω απο 1.500.000 (ας με διορθώσει κάποιος) κατοίκους, μέσα και οι εταιροδημότες που ζούν μεν στον νομό αλλά ψηφίζουν αλλού. που σημαίνει ότι περίπου το 15% - 17% των "ενεργών" πολιτών του νομού τον εκλέξαν.

"όπως στο αμερική" που με τα ίδια ποσοστά εκλέγουν πλανηταρχ(ιδη)


α! και η αποχή απ΄ ότι βλέπω είναι περίπου 20%+6% (45000 ακυρα και λευτά)

αυτά όλα για Σαλονίκη

oo my god! Οτι νουμερα θελεις λες..... κοιτα τους εγγεγραμενους στους εκλογικους καταλογους και μετα αυτους που ψηφισαν

Εγγεγραμμένοι: 756.703 Ψήφισαν: 603.811 Συμμετοχή: 79,79% (ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ)

ναι επρεπε να ψηφισουν και τα μωρα και οι τουριστες που περναγαν απο τη θεσαλονικη τη Κυριακη....

Nikoskazer2000
18/10/2006, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto
Το ακούσατε το θεϊκό απο τον ψωμιάδη?
Τον ρώτησε ο δημοσιογράφος γιατί δεν φοράει κράνος αυτός και ο οδηγός του και τους είπε πως δίνει συνεχώς συνεντεύξεις και θα χαλάσει τα μαλλιά του... ο παπάρας.

Ο άνθρωπος είναι τρόμπας και μεγάλος ψεύτης :a31: :a06:

Απορώ ποιοί :a31: τον ψηφίζουν...

fantacid
18/10/2006, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ashton
και που είναι το περίεργο ?
εδω σαρώσανε στις εκλογές η Δάφνη Μπόκοτα, η Βίκυ Λέανδρος, η Τριφύλλη, η Τζομπανάκη και φυσικά όλοι οι γόνοι των πολιτικών οικογενειών από Φώφη μέχρι Αλεξια Έβερτ, Γιώργο Αρσένη κλπ..

βαλε φασουλα,ιωανιδη κ θεοχαρη (ο σουπερ μπατσος στη λαμψη!!!)

ο ψωμιαδης δε θα βγει ρε???
ειναι η πιο γνωριμη φυσιογνωμια στα δελτια ειδησεων (κ οχι μονο)
καθε τρεις κ λιγο ειναι στο γυαλι μπροστα μας με τις νεες δηλωσεις/εμφανησεις κ οτι αλλη πιπα θες!
πιστευω πως θα εχει "παιξει" κ την μεσημεριανη ζωνη που χτυπαει κοκκινα καθημερινα για το τι βρακι φορεσε η μαστροκωστα,εαν πηγε για service τη porsche η βανδη ή ο ντεμης κ ξερω γω τι αλλο..........


μαλλον αν εβαζε ο μαμαλακης ή βεφα εβγαινε με κανα 60%?????


anti tvSocial mode ON

idi
18/10/2006, 01:42
οκ δε ξερω ποσο σαφης ακομα μπορει να γινω...

αυτος σας πεταει στη μαπα οτι ολοι οι ψηφοφόροι του ακουσαν οτι ειχατε να πειτε για αυτον τοσα χρονια και τον ξανα-ψηφίσαν.... ουτε πρωτη φορα ουτε και τελευταία φορα μαλιστα ! ουτε τον “αγαπανε” τα ΜΜΕ (και αυτοι φασιστα τον ανεβοκατεβάζουν)

αρα αυτα που λεει καποιο 48% τα συμμερίζονται... τα λογια ειναι περιττά και οι δικαιολογίες πολλές ... μια η αλήθεια αυτη της καλπης και ποσο μαλιστα με καραμπινατο 48% ...

τι να πω... καντε ανατροπη του πολιτεύματος με πρωταρη τον resistance για να αποκατασταθεί η δικη σας μειονοτική αποψη ως πιο δημοκρατικη και σωστη από την αποψη του 48% ΕΛΕΟΣ

lampros_fazer
18/10/2006, 01:42
Να σας επώ εγώ γιατί τον ψηφίζουν..

Γιατί κατεβαίνει κάθε μέρα στην πολη και χαιρετάει και μιλάει με όλο τον κόσμο..Ετσι δίνει στους πολίτες την εικόνα οτι είναι κοντά τους και τους ακούει και όχι απόμακρος..Είναι πρώτη μούρη σε όλες τις χαρές και πανηγύρια και τραγουδάει και χορεύει..Πράγμα που ενισχύει το παραπάνω και φαίνεται στα μάτια του κόσμου 'το παιδί του λαου' και όχι ο κουστουμάτος με τις λίμο που μας σνομπάρει..Ακόμα και το ότι κυκλοφορεί με σκούτερ ενισχύει θετικά την εικόνα του..Γκρινιάζει συνέχεια σε τηλεοράσεις και κανάλια και τσακώνεται δημόσια με στελέχη τους κόμματός του και έτσι δίνει την εικόνα οτι αγωνίζεται και διεκδικεί για το νομό του..
Συν οτι όπως μου'πε ένας Σαλονικιός,όταν γίνεται ατύχημα πρώτα έρχεται ο Ψωμιάδης με το σκούτερ και μετά η αστυνομία..:lol::lol:

Για όλα αυτά τον ψηφίζουν..

fantacid
18/10/2006, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

τι να πω... καντε ανατροπη του πολιτεύματος με πρωταρη τον resistance για να αποκατασταθεί η δικη σας μειονοτική αποψη ως πιο δημοκρατικη και σωστη από την αποψη του 48% ΕΛΕΟΣ

k που ψηφησα ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ τι καταλαβα παλι ο λεμες βγηκε!!!!
:lol: :lol: :lol:

δε ψηφηζω σαλονικα!

fantacid
18/10/2006, 01:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
όταν θα ξαναπνηγούν οσονούπω οι θεσαλλονικείς όμως, να μη γκρινιάζουν ότι δεν έκανε τίποτα τόσο καιρό η τοπική αυτοδίοικηση

νομιζω πως ΜΟΝΟ αυτο το προβλημα δεν εχουμε!!
η πολη ειναι ετσι χτισμενη που δε πλυμμηριζει να χτυπας το κ@λο σου!

ισως καποια γειτονια να εχει προβλημα καποια στιγμη απο ελλιπη/κακη συντηριση αποχετευσεων αλλα δεν ειναι "μαστιγα'

a$wto$
18/10/2006, 02:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
"γραφικος, φασιστας, ακροδεξιος, χουντικος" ...

ναι ρε μαγκες ωραια τα λετε....

αλλα δε σας ακουει κανενας.... κοντα 50% πηρε ο φιλος σας....

αμα το πηρατε χαμπαρι ... λετε "γραφικους, φασιστες, ακροδεξιους, χουντικους" το 50% των Θεσαλονικεων...

halloooooooooo Αδερφε αυτη ειναι η εντυπωση που δυστυχως επικρατει μαζικα...

Ο Ψωμας πηρε 50% οσων ψηφισαν κι οχι οσων ειναι γραμμενοι στις εκλογικες καταστασεις...

Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto
Στη πραγματικότητα ποτέ δεν υπήρχαν κυρώσεις αν δεν ψήφιζες στις εκλογές. Ψήφισα τελευταία φορά το 89, και δεν είχα ποτέ πρόβλημα πουθενά, (ταξιδεύω πολύ συχνά εξωτερικό). Ρουσφετακι ομως ζητησες??:) Προς Θεου δεν θελω να πουλησω πνευμα,αλλα αυτος ειναι πιστευω ο λογος που ψηφιζουν οι περισσοτεροι.
Νομιζω οτι ανθρωπος που ειναι πανω απο πχ 30 ετων και πιστευει ιδεολογικα στα διαφορα αυτα λαμογια ειναι το λιγοτερο ρομαντικος...


Οχι, δεν μου αρεσει που θα βλεπω τη μουρη του Ψωμιαδη για τουλαχιστον αλλα τοσα χρονια αλλα δεν μου αρεσει και η μουρη της Πατουλιδου...

Θα ηθελα να μην αηδιασω ξανα στην τηλεοπτικη θεα του Παπαγεωργοπουλου αλλα πολυ φοβαμαι οτι και η Αραπογλου ειναι φοβερα ανεπαρκης για να τον κερδισει την Κυριακη.
Για να μην αναφερθω στο "πυροτεχνημα" Μπουταρη που πριν πολλα χρονια προτεινε να μετονομαστει η οδος Αγιου Δημητριου σε Κεμαλ Ατατουρκ!! (πανω στην οδο βρισκεται το σπιτι που γεννηθηκε ο Κεμαλ και σημερα ειναι Τουρκικη πρεσβεια).


Καταλαβατε λοιπον? Ειμαστε παγιδευμενοι "μεσα στην νυχτα των αλλων" που ελεγαν καποτε οι Τρυπες... :cool:

lampros_fazer
18/10/2006, 02:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από a$wto$
....
αλλα δεν μου αρεσει και η μουρη της Πατουλιδου...
Άσε,αυτηνής σαν αλογου έχει γίνει απ'αυτά που έπαιρνε όταν έκανε πρωταθλητισμό..

:lol: :rotflmao: :lol:

liberto
18/10/2006, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
oo my god! Οτι νουμερα θελεις λες..... κοιτα τους εγγεγραμενους στους εκλογικους καταλογους και μετα αυτους που ψηφισαν

Εγγεγραμμένοι: 756.703 Ψήφισαν: 603.811 Συμμετοχή: 79,79% (ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ)

ναι επρεπε να ψηφισουν και τα μωρα και οι τουριστες που περναγαν απο τη θεσαλονικη τη Κυριακη....

oo my god! κοίτα τι γράφω για τους εταιροδημότες. oo my god! ποιά η αντιρησή σου για τα ποσοστά της αποχής.

idi
18/10/2006, 09:17
δε ξερω γιατι ακομα ασχολούμαι με ανθρώπους που ζουν σε αλλο πλανητη.....

ναι ρε μαγκες το 20% της αποχής θα ψήφιζε το κόμμα σας αλλα βαρέθηκε, και αφησε τη μειοψηφία του 48% (πω πω τι λεμε τωρα...????) φασιστικά να ανεβασει στην εξουσία τον «χουντικο»

1. δε λεω τιποτα αλλο ..... 48% απο 6 συνδυασμούς που ειχε να ανταγωνιστεί (τοσοι δεν ηταν?) -συμμετοχή 80% - εκλογη απο τη πρωτη κυριακη
2. εισαστε πιο πωρωμένοι και εχετε μεγαλυτερες παρωπίδες απο αυτους που σιχτιρίζετε
3. Please... μη δουλέψετε ποτε σε στατιστική υπηρεσια...
4. δε ξαναλεω τιποτα σε ανθρώπους που ζουν σε παραμύθια
5. .+_ "over and out"

Maira
18/10/2006, 09:56
Πολλές απορείες για το τίποτα!

Ναι είναι λάθος να μην ψηφίζουμε! Φαίνεται να μην έχουμε το θάρρος να πάρουμε θέση σε αυτά που γίνονται! Υπάρχει το λευκό, το άκυρο! Αλλά η αποχή? Για ποιό λόγο? Για να σου λένε μετά " Με ποιό δικαίομα μιλάς και απαιτείς από την στιγμή που δεν έκανες τίποτα για να αλλάξει κάτι?" Έτσι είναι!Όσοι δεν συμμετίχαν στις εκλογές, δεν έχουν δικαίομα να μιλάνε και να σχολιάζουν τα αποτελέσματα! Είναι χειρότεροι ακόμα κι απ' αυτούς που ψήφιασν τους χειρότερους! Τουλάχιστον αυτοί έχουν άποψη, και πάνω απ΄όλα έχουν το θάρρος να την εκφράσουν! Μέσα στη δειλία μας θέλουμε να λεγόμαστε επαναστάτες! Αν πραγματικά δε σ' αρέσει αυτό που γίνεται κάνε κάτι να το αλλάξεις!

Χάρηκα αυτούς που ήρθαν και έφτιαξαν μια μούτζα στο λευκό χαρτί! Ακόμα κι αυτοί έχουν μια άποψη! Την λένε! Δεν κρύβονται πίσω από τις τηλεοράσεις και τις εφιμερίδες περιμένοντας να κριτικάρουν ό,τι έκαναν οι άλλοι!

Όσο για το ποίοι ψιφίζουν αυτούς τους λακαμάδες????? Όλοι όσοι τους πίστεψαν και δεν βρήκαν τον κατάλληλο αντίλογο γύρω τους! Όσοι δεν βρίκαν στο δρόμο τους κάποιον με επιχειρήματα να τους δείξει ότι είναι καραγκιόζιδες! Και ποιά επιλογή έχουμε όμως όταν όλοι είναι χάλιες???

ΕΛΛΑΣ 2006: Ας δουμε ποιος είναι λιγότερο χειρότερος!!!!

Υποσημείωση το Thread έχει ξεφύγει λίγο από την αρχική του συζήτηση!

:wave2: :smokin:

liberto
18/10/2006, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δε ξερω γιατι ακομα ασχολούμαι με ανθρώπους που ζουν σε αλλο πλανητη.....

ναι ρε μαγκες το 20% της αποχής θα ψήφιζε το κόμμα σας αλλα βαρέθηκε, και αφησε τη μειοψηφία του 48% (πω πω τι λεμε τωρα...????) φασιστικά να ανεβασει στην εξουσία τον «χουντικο»

1. δε λεω τιποτα αλλο ..... 48% απο 6 συνδυασμούς που ειχε να ανταγωνιστεί (τοσοι δεν ηταν?) -συμμετοχή 80% - εκλογη απο τη πρωτη κυριακη
2. εισαστε πιο πωρωμένοι και εχετε μεγαλυτερες παρωπίδες απο αυτους που σιχτιρίζετε
3. Please... μη δουλέψετε ποτε σε στατιστική υπηρεσια...
4. δε ξαναλεω τιποτα σε ανθρώπους που ζουν σε παραμύθια
5. .+_ "over and out"

... ωραία έλα τώρα στο πλανήτη μας την γή... ω!! ημίθεε. (εγώ ξέρω γιατί ασχολείσαι!)

1. απλά το 20% θα διήλιζε το 48% και θα είχαμε περισσότερες και διαφορετικές φωνές να εκπροσωπούνται.

...αλωστε αυτή είναι η ομορφιά της δημοκρατίας... να μπορείς να γκρινιάζεις γιατί βγήκε ο ψωμιάδης και να λές ποιοί είναι αυτοί που τον ψηφίζουν.... και εσύ να μήν μπαίνεις στον κόπο να ψηφίσης.

2. τις παρωπίδες τις βλέπουν καλύτερα αυτοί που τις έχουν μεγαλύτερες (τις παρωπίδες) αλωστε διακρίνουμε στους άλλους αυτό που εμείς έχουμε μέσα μας. (φροϋντ)

3. οκ. για την στατιστική... αλλά δεν κατάλαβα σε τι αναφέρεσε.

4. ωραία μην ξαναμιλάς στον εαυτό σου φωναχτά (γιατί σ' ακούμε και οι υπόλοιποι)

VanDiemen
20/10/2006, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto
... ωραία έλα τώρα στο πλανήτη μας την γή... ω!! ημίθεε. (εγώ ξέρω γιατί ασχολείσαι!)

1. απλά το 20% θα διήλιζε το 48% και θα είχαμε περισσότερες και διαφορετικές φωνές να εκπροσωπούνται.

...αλωστε αυτή είναι η ομορφιά της δημοκρατίας... να μπορείς να γκρινιάζεις γιατί βγήκε ο ψωμιάδης και να λές ποιοί είναι αυτοί που τον ψηφίζουν.... και εσύ να μήν μπαίνεις στον κόπο να ψηφίσης.

2. τις παρωπίδες τις βλέπουν καλύτερα αυτοί που τις έχουν μεγαλύτερες (τις παρωπίδες) αλωστε διακρίνουμε στους άλλους αυτό που εμείς έχουμε μέσα μας. (φροϋντ)

3. οκ. για την στατιστική... αλλά δεν κατάλαβα σε τι αναφέρεσε.

4. ωραία μην ξαναμιλάς στον εαυτό σου φωναχτά (γιατί σ' ακούμε και οι υπόλοιποι)


Το νόημα, η κεντρική ιδέα, αυτών που λες ποια είναι; Ωραία.. Δε σου αρέσει η φάτσα του Ψωμιάδη.. Το καταλάβαμε αυτό! Από 'κει και πέρα, τι; Είναι άλλοι που δε γουστάρουν της Πατουλίδου! Γι' αυτό και δε βγήκε προφανώς! Τι προτείνεις; Πραξικόπημα;Απλώς μας γνωστοποίησες την αντιπάθειά σου προς τον Ψωμιάδη; Από τη φωτογραφία που βλέπω στο όνομα σου κι εσύ, δεν είσαι ο Brad Pitt, εδώ που τα λέμε! :rotflmao:

idi
20/10/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto
... ωραία έλα τώρα στο πλανήτη μας την γή... ω!! ημίθεε. (εγώ ξέρω γιατί ασχολείσαι!)

1. απλά το 20% θα διήλιζε το 48% και θα είχαμε περισσότερες και διαφορετικές φωνές να εκπροσωπούνται.

...αλωστε αυτή είναι η ομορφιά της δημοκρατίας... να μπορείς να γκρινιάζεις γιατί βγήκε ο ψωμιάδης και να λές ποιοί είναι αυτοί που τον ψηφίζουν.... και εσύ να μήν μπαίνεις στον κόπο να ψηφίσης.

2. τις παρωπίδες τις βλέπουν καλύτερα αυτοί που τις έχουν μεγαλύτερες (τις παρωπίδες) αλωστε διακρίνουμε στους άλλους αυτό που εμείς έχουμε μέσα μας. (φροϋντ)

3. οκ. για την στατιστική... αλλά δεν κατάλαβα σε τι αναφέρεσε.

4. ωραία μην ξαναμιλάς στον εαυτό σου φωναχτά (γιατί σ' ακούμε και οι υπόλοιποι)

ωραια παμε παλι

1α. η δικη μου "πολίτικη ανάλυση του κώλου" αντίστοιχη με τη δικια σου που δεν εχει καμια λογικη λεει οτι το 20% της αποχης ειναι ψηφοφόροι του Ψωμιαδη που θεωρούσαν σιγουρη την εκλογη του και βαρεθηκαν να ψηφισου χαχααααχ :lol: :lol: :lol: ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ! ειδες ποσο ευκολο ειναι να λεμε μπουρδες και παπαρολογιες????

1β. Δε ξερεις ποιοι τον ψηφισαν? βγες σε ενα δρομο της Θεσσαλονίκης και κοιτα ολο το κοσμο γυρω σου. Ε ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑΝ. Τοσο απλο!

2. παραπολογια ειπαμε.... αλλα εσυ το ξεχεσες! Παρωπίδες εχει καποιος που ΔΕ βλεπει οτι καποιος που παιρνει το 50% των ψήφων ΕΧΕΙ ΛΑΙΚΟ ΕΡΕΙΣΜΑ .+_ ΠΑΡΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΡΕ ΦΙΛΕ HALLOOOOOOOOO 50% ΤΩΝ ΨΗΦΩΝ ΠΗΡΕ τι σκατα ακομα το συζηταμε?

3. λεω οτι οι αναλύσεις σου ειναι μπακαλίστικες και του αερα και καλυτερα να μην εξαρτόμαστε απο τετοιες γιατι θα παμε κατα διαλου

4. θα προσπαθήσεις πολυ ακομα να με πείσεις οτι ο ο Ψωμιαδης βγηκε αδικα Νομαρχης? δε ξερω σε καμια 1000ρια χρονια μπορει να μας πεισεις.... αν ειμαι και μεθυσμένος ισως το συζητήσω κι ολας. Αντε γεια σου...

SF
20/10/2006, 11:55
Aς μη το πάμε στις διαμάχες καλύτερα... Η αφορμή του ποστ είναι και θέμα μοτοσυκλετιστικό. Μην παρασύρεστε. Εναλλακτικά ανοίξτε θρεντ στις διαμάχες.
:wave2:

liberto
20/10/2006, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Το νόημα, η κεντρική ιδέα, αυτών που λες ποια είναι; Ωραία.. Δε σου αρέσει η φάτσα του Ψωμιάδη.. Το καταλάβαμε αυτό! Από 'κει και πέρα, τι; Είναι άλλοι που δε γουστάρουν της Πατουλίδου! Γι' αυτό και δε βγήκε προφανώς! Τι προτείνεις; Πραξικόπημα;Απλώς μας γνωστοποίησες την αντιπάθειά σου προς τον Ψωμιάδη; Από τη φωτογραφία που βλέπω στο όνομα σου κι εσύ, δεν είσαι ο Brad Pitt, εδώ που τα λέμε! :rotflmao:

δεν αναφέρομαι πουθενά για το θέμα της φάτσας... μάλλον είναι δικό σου κριτήριο η εμφάνιση για το ποιός είναι καλός πολιτικός. Οπως λές δεν έχω και την καλύτερη φάτσα.

Δεν αντιπαθώ τον ψωμάδη αλλά αυτό που εκπροσωπεί (εννοώ τα γνωστά σκάνδαλα).

το κεντρικό νόημα της συζήτησης ήταν αρχικά.... πως και γιατί ο τύπος αυτός (και πολύ αλλοι) εχει διαφορετική αντιμετώπιση για την χρήση του κράνους, άλλα και τι μήνυμα περνάει.

και επίσης πως παίρνουμε λιγότερο σοβαρά το θέμα των εκλογών απ' ότι αν ήταν να ψηφίσουμε για το fame story, dream show, eurovision κλπ. κλπ. (κάποιος ανέφερε πως εκεί υπήρχε - αριθμητικά- μεγαλύτερη συμμετοχή!)

liberto
20/10/2006, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ωραια παμε παλι

1α. η δικη μου "πολίτικη ανάλυση του κώλου" αντίστοιχη με τη δικια σου που δεν εχει καμια λογικη λεει οτι το 20% της αποχης ειναι ψηφοφόροι του Ψωμιαδη που θεωρούσαν σιγουρη την εκλογη του και βαρεθηκαν να ψηφισου χαχααααχ :lol: :lol: :lol: ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ! ειδες ποσο ευκολο ειναι να λεμε μπουρδες και παπαρολογιες????

1β. Δε ξερεις ποιοι τον ψηφισαν? βγες σε ενα δρομο της Θεσσαλονίκης και κοιτα ολο το κοσμο γυρω σου. Ε ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΑΝ. Τοσο απλο!

2. παραπολογια ειπαμε.... αλλα εσυ το ξεχεσες! Παρωπίδες εχει καποιος που ΔΕ βλεπει οτι καποιος που παιρνει το 50% των ψήφων ΕΧΕΙ ΛΑΙΚΟ ΕΡΕΙΣΜΑ .+_ ΠΑΡΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΡΕ ΦΙΛΕ HALLOOOOOOOOO 50% ΤΩΝ ΨΗΦΩΝ ΠΗΡΕ τι σκατα ακομα το συζηταμε?

3. λεω οτι οι αναλύσεις σου ειναι μπακαλίστικες και του αερα και καλυτερα να μην εξαρτόμαστε απο τετοιες γιατι θα παμε κατα διαλου

4. θα προσπαθήσεις πολυ ακομα να με πείσεις οτι ο ο Ψωμιαδης βγηκε αδικα Νομαρχης? δε ξερω σε καμια 1000ρια χρονια μπορει να μας πεισεις.... αν ειμαι και μεθυσμένος ισως το συζητήσω κι ολας. Αντε γεια σου...

1α ... μην υποτιμάς τον κωλο... έχει κι αυτός την αξία του. Σε καμιά περίπτωση δεν υποστηρίζω πως αν ψήφιζε το 20% δεν θα έβγαινε ο ψωμιάδης, αλλά η διεθνής πρακτική έχει δείξει (ξέρεις την αποχή δεν την ανακάλυψαν οι έλληνες), πως με την αποχή ενισχύονται ακραία και λαϊκιστικά στοιχεία, βλέπε γερμανία, γαλλία, αυστρία, ο λόγος είναι πως αυτά τα στοιχεία ξέρουν τι θέλουν (πχ να φύγουν οι ξένοι απο την χώρα τους.), έχουν θέση και άποψη (μπορεί λίγο παράλογη αλλά έχουν), και φυσικά περιμένουν και ανταλάγματα.

1β. Οχι δεν τον ψήφισαν οι μισοί, τον ψήφισαν περίπου 270.000 άτομα απ' όλον το νομό που σημαίνει... ρίξε μια ματιά στην απλή μέθοδο των τριών (που εσύ αποκαλείς στατιστική) που χρησιμοποίησα πιο πάνω.

2. ε?

3. ε?

4. Δεν μίλησε κανείς για αδικία, για πικρία ναι, άλλα όχι για αδικία.

Αλωστε κάποιος είχε πει πως έχουμε τους ηγέτες που μας αξίζουν.

cityfly
20/10/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto


και επίσης πως παίρνουμε λιγότερο σοβαρά το θέμα των εκλογών απ' ότι αν ήταν να ψηφίσουμε για το fame story, dream show, eurovision κλπ. κλπ. (κάποιος ανέφερε πως εκεί υπήρχε - αριθμητικά- μεγαλύτερη συμμετοχή!)

ε όχι κι έτσι

μπορεί οι ψήφοι που λες να ήταν περισσότεροι αλλά μερικοί έστελναν δέκα δέκα τα sms
μην τρελαθούμε κιόλας

idi
20/10/2006, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από liberto

Αλωστε κάποιος είχε πει πως έχουμε τους ηγέτες που μας αξίζουν.

ανθρωπε μου αυτο θελω να πω τοσο καιρο τι με τυρανας!!!!

DimChios
20/10/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ανθρωπε μου αυτο θελω να πω τοσο καιρο τι με τυρανας!!!!


Έλα ρε!!!??? Σοβαρα??? :eyepop:

Δέν σε πιστεύω, πλάκα μας κάνεις!!! :confused: :confused:

ΡΕ, ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ ΛΕΜΕ!!! ΜΗ ΤΟΝ ΣΚΑΤΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ (idi) ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΜΕ ΤΗ ΜΑΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ ΝΑ ΕΞΗΓΕΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΟΥ ΦΑΕΙΝΟΤΕΡΟΝ!!!

Τί ασχολείσαι κι εσύ ρε Γιώργο.... :wacko:

:wave2:

antonis21
22/10/2006, 10:09
Το κρανος το φοραμε πανω απο ολα για μας και οχι για να μην μας γραψουν οι κολομπατσοι.. Για ασφαλεια δικια μας!! Ο ψωμιαδης και ο καθε ψωμιαδης ειναι κυριος του εαυτου του αυτος θα φαει το κεφαλι του.. Ξερετε κανενα καλο κρανος που να εχει καλη ορατοτητα παιδια αυτος που εχω με εμποδιζει αρκετα..