PDA

View Full Version : North Pole απίστευτη στιγμή φωτογραφίας



nktR
14/10/2006, 11:34
:sun:


65405

schumacher_
15/10/2006, 10:20
:confused: :confused:

Αυτό το πράγμα που είναι μες στη μέση, υποτίθεται ότι είναι η σελήνη?

stako
15/10/2006, 11:05
Παιδιά αποκλείεται, Photoshop πρέπει να είναι..........

AFTER
15/10/2006, 11:16
Καργα φωτομαγαζο για 1002 λογους.

FZMAN
15/10/2006, 17:19
Πολύ καλή φωτό.

GeorgeFZR
15/10/2006, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Παιδιά αποκλείεται, Photoshop πρέπει να είναι..........


ontos...koitate thn antanaklash toy fegarioy sth 8alassa...

schumacher_
15/10/2006, 19:31
Βασικά η σελήνη δεν παίζει να φαίνεται τόσο κοντά στη γη ούτε με κυάλια... όχι και στο Βόρειο πόλο... απλά σαν εικόνα πάντως, ωραία φαίνεται...:wave2:

div400
16/10/2006, 09:49
ειναι και το θεμα της αποστασης αλλα....


αφου ο ηλιος ειναι πισω απο την σελινη(ετσι δειχνει η εικονα), πως γινεται η σκια της γης να πεφτει πανω της (στην σελινη)?:confused:



σαν εικονα παντως ειναι ολα τα λεφτα.....:beer:

latris mixanis
16/10/2006, 10:01
Σαν εικόνα πάντως είναι καλή!:)

gavos
16/10/2006, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
ειναι και το θεμα της αποστασης αλλα....


αφου ο ηλιος ειναι πισω απο την σελινη(ετσι δειχνει η εικονα), πως γινεται η σκια της γης να πεφτει πανω της (στην σελινη)?:confused:



σαν εικονα παντως ειναι ολα τα λεφτα.....:beer:

Δεν θέλει να σου πει ότι πέφτει η σκιά της γης πάνω στη σελήνη αλίμονο..
Φαντάσου ότι έτσι όπως πέφτει το φως στη σελήνη σε σχέση με εσένα τον παρατηρητή που ε'ισαι στη γη τότε είναι φυσιολογικό να βλέπεις τη σελήνη φωτισμένη με αυτόν τον τρόπο.. Για το μέγεθος δε μπορώ να αποφανθώ αλλά δε θα του έδινα Χ τόσο εύκολα.. Έχω δει τη σελήνη σε αρκετά μεγάλο μέγεθος (όχι τόσο βέβαια) οπότε ποιος ξέρει.. Λες και σηκώνουμε κεφάλι να δούμε κανενα αστέρι ποτέ, ή λες κι αν σηκώσουμε θα δούμε τίποτα γ@μώ τις τσιμεντουπόλεις μας γ@μώ..

Nikoskazer2000
18/10/2006, 02:52
Ρε 'σεις αντί να πείτε του ανθρώπου καν "μπράβο και γ@μώ τις φωτο" ή αντε να τον κεράσετε και καμιά μπύρα κάθεστε και αναλύετε τεχνικές αστροφυσικής και Photoshop...:look: :a21:

Νίκο και γ@μω τις φωτογραφίες, είναι δεν είναι φωτοσοπα :beer: :beer: :beer:

(νατες και οι μπύρες) :lol:

nktR
18/10/2006, 07:41
καλημέρα παιδιά. Καταρχήν ευχαριστώ για όλα τα σχόλια καλά-κακά. Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει. Εγώ απλώς την έβαλα επειδή μου άρεσε πάρα πολύ και τη θεώρησα ξεχωριστή για αυτό και την ανέβασα για να τη μοιραστήτε και εσείς μαζί μου. Τώρα εάν παίζει Photoshop.....?
ακόμα και εγώ που είμαι γραφίστας (Γραφικές Τέχνες) δεν μπορώ να ξεχωρίσω τουλάχιστον για το κομμάτι του φεγγαριού. Λεπτομέρειες με φίλτρα παίζουνε αλλά στο θέμα δυσκολεύομαι να βγάλω άκρη. Τεσπα η φωτό είναι καταπληκτκή και δεν έχω ξαναδεί παρόμοιο θέμα.
καλή δουλειά και να είστε όλοι καλά....καλημέρα:wave2:

nktR
18/10/2006, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Ρε 'σεις αντί να πείτε του ανθρώπου καν "μπράβο και γ@μώ τις φωτο" ή αντε να τον κεράσετε και καμιά μπύρα κάθεστε και αναλύετε τεχνικές αστροφυσικής και Photoshop...:look: :a21:

Νίκο και γ@μω τις φωτογραφίες, είναι δεν είναι φωτοσοπα :beer: :beer: :beer:

(νατες και οι μπύρες) :lol:

γειά σου ρε Νικόλα και σε σένα. Μου αρέσει ο τρόπος σκέψης σου. Θετικά και χαλαρά +++++:beer: :wave2: :sun:
Να είσαι πάντα έτσι :sun:

paTman_the
18/10/2006, 17:40
den exo kamia sxesh me grafistas,alla mporeite na mou peite merikous apo tous 1002 logous ?
den mporo na bro tipota "la8os" sthn eikona. Oso gia to mege8os kai thn apostash, to oti den to exo ksanadei de shmainei tipota,den ta ksero/zhsei ola! Gia fotiste me!

adam_tsouk
18/10/2006, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από paTman_the
den exo kamia sxesh me grafistas,alla mporeite na mou peite merikous apo tous 1002 logous ?
den mporo na bro tipota "la8os" sthn eikona. Oso gia to mege8os kai thn apostash, to oti den to exo ksanadei de shmainei tipota,den ta ksero/zhsei ola! Gia fotiste me!

εδω ολοι ξερουμε τα παντα....


:lol:

evvou
18/10/2006, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εδω ολοι ξερουμε τα παντα....


:lol:


:look: ακομα και οι μισοι που ειναι ασχετοι? :look: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εμενα παντως με αρεσει η φωτο :D :beer: :beer: :beer:

paTman_the
18/10/2006, 19:13
όχι κοπέλια δεν είναι έτσι...

Νομίζετε ότι ξέρετε τα πάντα και δεν ρωτάτε εμένα


ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΩ!!

AFTER
18/10/2006, 23:43
Απο που να αρχισω?
Απο τον ΜΠΛΕ χρωμα του ουρανου, που θα επρεπε να ειναι ερυθρο?

evvou
19/10/2006, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από paTman_the
όχι κοπέλια δεν είναι έτσι...

Νομίζετε ότι ξέρετε τα πάντα και δεν ρωτάτε εμένα


ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΩ!!

:look: na psaroso? :look:

adam_tsouk
19/10/2006, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
:look: ακομα και οι μισοι που ειναι ασχετοι? :look: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

εμενα παντως με αρεσει η φωτο :D :beer: :beer: :beer:

αλλου παει ρε κουκλα... ασ'το

nktR
19/10/2006, 09:35
καλημέρα. Έχω να κάνω πάντως μία παρατήρηση μιας και το αναφέρετε το θέμα.
Μου έχει κάνει κάκιστη εντύπωση από την πρώτη στιγμή που γράφω στο forum
παρατηρώ ένα στυλάκι των περισσοτέρων σε πάρα πολλές συζητήσεις: του κακού,
του παρεξηγιάρη (χωρίς λόγο τις περισσότερες φορές), του τσαμπουκαλή (βεβαίως κρυμμένος πίσω από μία οθόνη...), του εγωϊστή, ξερόλα, κακοπροαίρετου κλπ......

και λέω τώρα εγώ ο άσχετος μαλάκας:
γιατί ο κόσμος συμπεριφέρεται έτσι σε ένα forum, που προσωπικά πιστεύω εγώ,
προσπαθούμε να βοηθήσουμε ανθρώπους του χώρου του μοτό που θεωρούμε σημαντικούς, ανιδιοτελώς με γνώσεις συμβουλές και προβληματισμούς ?

Θα ήθελα μία απάντηση από τους άμεσα εμπλεκόμενους και μή

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ :sun: :wave2:

saratoga
19/10/2006, 10:24
τσουυυυυυυυφφφφφ...., εφτασε το θωρηκτο για τα δυσκολα... :eek:

.... :hypnotize

τιιιιι εχουμε εδω...? :mad:

...???

φωτοοοοο... :confused:

...

μαιστα, ωστε φωτο του βορειου πολου..., ετσι για να τον θυμομαστε αφου σε μερικα χρονακια θα εχη γινη θαλασσα (εχουν μεινη τα 3/4)... :sad:

παντως η φωτογραφια σου φιλε πολλυ καλη...!, και μαλον αληθινη με τα απαραιτητα φιλτραρισματα φυσικα...! (τα κανουν αυτα οι φωτογραφοι). :lol:

:ZZZ:

πηγη: http://www.physics4u.gr/

...

για τα τελευταια νεα ενος κοσμου που χανετε... :cry:

...

nktR
19/10/2006, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από saratoga
τσουυυυυυυυφφφφφ...., εφτασε το θωρηκτο για τα δυσκολα... :eek:

.... :hypnotize

τιιιιι εχουμε εδω...? :mad:

...???

φωτοοοοο... :confused:

...

μαιστα, ωστε φωτο του βορειου πολου..., ετσι για να τον θυμομαστε αφου σε μερικα χρονακια θα εχη γινη θαλασσα (εχουν μεινη τα 3/4)... :sad:

παντως η φωτογραφια σου φιλε πολλυ καλη...!, και μαλον αληθινη με τα απαραιτητα φιλτραρισματα φυσικα...! (τα κανουν αυτα οι φωτογραφοι). :lol:

:ZZZ:

πηγη: http://www.physics4u.gr/

...

για τα τελευταια νεα ενος κοσμου που χανετε... :cry:

...

να είσαι καλά και σε ευχαρστώ για τα καλά σου λόγια αλλά προσωπικά δεν είχα σκοπό να βάλω τη φωτό και να εισπράξω μπράβο, ζήτω κλπ.
Αυτό πιστεύω που έγραψες ήταν πράγματι όλη η ουσία του θέματος

"ετσι για να τον θυμομαστε αφου σε μερικα χρονακια θα εχη γινη θαλασσα (εχουν μεινη τα 3/4"

"για τα τελευταια νεα ενος κοσμου που χανετε"

:beer: :wave2:


όσο για τα προηγούμενα που έγραψα περιμένω και επιμένω για την άποψή σας.
Ευχαριστώ Νίκος:wave2:

AFTER
19/10/2006, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
καλημέρα. Έχω να κάνω πάντως μία παρατήρηση μιας και το αναφέρετε το θέμα.
Μου έχει κάνει κάκιστη εντύπωση από την πρώτη στιγμή που γράφω στο forum
παρατηρώ ένα στυλάκι των περισσοτέρων σε πάρα πολλές συζητήσεις: του κακού,
του παρεξηγιάρη (χωρίς λόγο τις περισσότερες φορές), του τσαμπουκαλή (βεβαίως κρυμμένος πίσω από μία οθόνη...), του εγωϊστή, ξερόλα, κακοπροαίρετου κλπ......

και λέω τώρα εγώ ο άσχετος μαλάκας:
γιατί ο κόσμος συμπεριφέρεται έτσι σε ένα forum, που προσωπικά πιστεύω εγώ,
προσπαθούμε να βοηθήσουμε ανθρώπους του χώρου του μοτό που θεωρούμε σημαντικούς, ανιδιοτελώς με γνώσεις συμβουλές και προβληματισμούς ?

Θα ήθελα μία απάντηση από τους άμεσα εμπλεκόμενους και μή

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ :sun: :wave2:

Λεγε ωρα και μερος!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

evvou
19/10/2006, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
αλλου παει ρε κουκλα... ασ'το


το'χω :winka:
αλλα το ριχνουμε στην πλακα Ανταμακο :beer:


αμα λεω εγω οτι ακουω φωνες....δε με πιστευετε....:winka:

Nikoskazer2000
19/10/2006, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
καλημέρα. Έχω να κάνω πάντως μία παρατήρηση μιας και το αναφέρετε το θέμα.
Μου έχει κάνει κάκιστη εντύπωση από την πρώτη στιγμή που γράφω στο forum
παρατηρώ ένα στυλάκι των περισσοτέρων σε πάρα πολλές συζητήσεις: του κακού,
του παρεξηγιάρη (χωρίς λόγο τις περισσότερες φορές), του τσαμπουκαλή (βεβαίως κρυμμένος πίσω από μία οθόνη...), του εγωϊστή, ξερόλα, κακοπροαίρετου κλπ......

και λέω τώρα εγώ ο άσχετος μαλάκας:
γιατί ο κόσμος συμπεριφέρεται έτσι σε ένα forum, που προσωπικά πιστεύω εγώ,
προσπαθούμε να βοηθήσουμε ανθρώπους του χώρου του μοτό που θεωρούμε σημαντικούς, ανιδιοτελώς με γνώσεις συμβουλές και προβληματισμούς ?

Θα ήθελα μία απάντηση από τους άμεσα εμπλεκόμενους και μή

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ :sun: :wave2:

Και δεν είσαι ο μόνος Νίκο που έχεις αποκομίσει κάκιστη εντύπωση για κάποια μέλη του forum. Ισως ομως οχι πάντα δικαιολογημένα. Τι εννοώ;

Καμιά φορά ακόμα κι' εγω μπορεί να διαβάσω ενα θέμα και οταν πάω να γράψω μια απάντηση να μην μπορώ να εκφραστώ σωστά (ή με άνεση λόγου αν θες). Μπορεί να θέλω να κάνω πλάκα καλοπροαίρετα χωρίς να επιθυμώ να προσβάλω ή να χλευάσω τις απόψεις του μέλους που έφτιαξε το θέμα, αλλα στην τελική το ολο αποτέλεσμα της γραφής μου να παραφραστεί απο τον καθένα. Βλέπεις, ΕΓΩ μπορεί να είναι ο Νίκος στην πραγματική μου ζωή αλλα για το forum είμαι ο Nikoskazer2000. Ενα άψυχο κείμενο που προσπαθεί να αποδώσει αυτό που είμαι ή ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ... Πρόσεξε αυτό το τελευταίο!!! Πρόσεξε πόσες φορές θα γνωριστείς με κάποιο μέλος του forum και θα πεις απο μέσα σου "Τελικά αυτός που έβλεπα στην οθόνη είναι ο ίδιος και στην πραγματικότητα"; :winka:
Προς το παρόν δεν τύχει σε θέση να κάνω την παραπάνω ερώτηση στον εαυτό μου και να λάβω αρνητική απάντηση. Μάλλον γιατί εχω γνωρίσει ελάχιστα άτομα του forum στην πραγματικότητα! :a13: :rolleyes:

Κατ' εμε θέλει προσοχή και σύνεση πριν χαρακτηρίσουμε κάποιον "φίλο" ή "μ@υν@π@ν@". Δε σου λέω γι' αυτούς που λέμε "Φίλε τα γράφω ολα στα φρύδια μου: Και το forum και εσένα κι' όποιος γουστάρει να μου την πει τον ξαναγράφω στα φρύδια μου έτσι για να γουστάρω :lol: ) αυτοί είναι για banάκι με τη μια...αλλα...:rolleyes:

Πάντα όρθιος και μη στεναχωριέσαι για μερικούς-μερικούς, να στεναχωριέσαι αν οι "λίγοι και καλοί" γίνουν μερικοί-μερικοί. :sun: :beer: :sun:

AFTER
19/10/2006, 23:38
Καταλαβα, την μαμησατε την διαμαχη :mad:






























Που θα πιουμε λοιπον τις μπυρες? :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

Nikoskazer2000
19/10/2006, 23:41
Ε που αλλού... :a24:

Στο Δέλεαρ φυσικά!!!

:beer: :a25: :beer: :a25: :beer: :a25: :beer: :a25: :beer: :a25:

bartlal
20/10/2006, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
το'χω :winka:
αλλα το ριχνουμε στην πλακα Ανταμακο :beer:


αμα λεω εγω οτι ακουω φωνες....δε με πιστευετε....:winka:

sto εχω ξαναπει: πρεπει να το κοιταξεις αυτο με τις φωνες. στην τελικη, οποτε ακους φωνες, κοιτα μηπως ο αλλος μιλαει στο κινητο ή σε αλλον, δεν ειναι υποχρεωτικο να μιλαμε ολοι σε σενα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Maira
20/10/2006, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
ειναι και το θεμα της αποστασης αλλα....


αφου ο ηλιος ειναι πισω απο την σελινη(ετσι δειχνει η εικονα), πως γινεται η σκια της γης να πεφτει πανω της (στην σελινη)?:confused:



σαν εικονα παντως ειναι ολα τα λεφτα.....:beer:


Αϊντέεεεε!


Δεν πέφτει η σκιά της!!!!Απλά δεν φωτίζεται!!!Λογικό δεν είναι????

:wave2:

evvou
20/10/2006, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
sto εχω ξαναπει: πρεπει να το κοιταξεις αυτο με τις φωνες. στην τελικη, οποτε ακους φωνες, κοιτα μηπως ο αλλος μιλαει στο κινητο ή σε αλλον, δεν ειναι υποχρεωτικο να μιλαμε ολοι σε σενα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


μωρε ξερω εγω τι λεω αλλα δε με πιανς..:rolleyes:

bartlal
20/10/2006, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
μωρε ξερω εγω τι λεω αλλα δε με πιανς..:rolleyes:


βρε συ, μηπως εχεις κλειστα τα ματια οταν ακους φωνες?

ασε, δεν μιλαω αλλο γιατι παλι θα λες οτι ακους φωνες!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
20/10/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
:sun:

ama ine afto fotografia o kolos mou ine ektipotiko mixanima gia euro...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: