PDA

View Full Version : ΠΩΣ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ



lady-rider
14/10/2006, 19:51
Κάποιος Τζιράκης από το χωριό Αβρακόντε Λασιθίου κατηγορείται, άδικα λέει αυτός δίκαια λένε οι αντίδικοι, ότι έκλεψε πρόβατα και προς σ αυτό φωνάζει ένα Δικηγόρο από το Ηράκλειο και του λέει ικετευτικά:

_Σώσε με, κύριε Δικηγόρε, και εγώ…. ό,τι θες μου ζήτα. Και, όταν λέω ό,τι θες το εννοώ. Θες αυτοκίνητο θα σου το πάρω. Θες λεφτά, ένα - δυο εκατομμύρια, όσο θες, θα σου τα δώσω.

_Η υπόθεσή σας είναι δύσκολη, του απαντά ο δικηγόρος, όμως με δέκα εκατομμύρια και αν κάνεις ό,τι σου πω, θα αθωωθείς σίγουρα. Συμφωνείς ή όχι;

_Συμφωνώ απόλυτα και λέγε γρήγορα ίντα να κάνω;

_Όταν θα γίνει το δικαστήριο, ό,τι σε ρωτά ο πρόεδρος του δικαστηρίου, εσύ θα απαντάς «μπεε..» και άφησε τα υπόλοιπα σε μένα, εντάξει;

_Εντάξει και παρατάξει, συμφωνεί ο Τζιράκης.

Μετά από λίγες μέρες γίνεται το δικαστήριο στο Ηράκλειο και ο πρόεδρος του δικαστηρίου λέει στον κατηγορούμενο:

_Κατηγορούμενε το χέρι σου στο ευαγγέλιο και ορκίσου. Μπεε… φωνάζει ο Τσιράκης

_Πως λέγεσαι κατηγορούμενε; _Μπεε, αυτός.

_Από πού είσαι κατηγορούμε;……. _Μπεε, αυτός.

Μετά από λίγο ο πρόεδρος του δικαστηρίου νευριάζει και λέει δυνατά στον εισαγγελέα και στους αστυνομικούς:

_Κύριε εισαγγελεύς, ο άνθρωπος αυτός είναι τρελός, αστυνομικοί πάρτε τον από εδώ, αθώος!

Μετά από αυτό ο δικηγόρος φωνάζει τον Τζιράκη και του λέει θριαμβευτικά:

_Με παραδέχεσαι κ. Τζιράκη; Σε αθώωσα. Δώσε μου τώρα ό,τι συμφωνήσαμε και όποτε με χρειασθείς εδώ είμαι,.

Και ο Τζιράκης: Μπέε……...!

jimmis77
15/10/2006, 08:24
μπεεε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

villy
16/10/2006, 06:16
Αυτός πρέπει να γίνει Ο Ύμνος των Προβάτων!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Vezouvios
16/10/2006, 06:55
Ρε σεις μαθατε ποια προβατα κλεψανε?????

Πειτε μου οτι εκλεψαν τον μακη και την τατι να κανω παρτυ!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
16/10/2006, 06:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
Ρε σεις μαθατε ποια προβατα κλεψανε?????
Πειτε μου οτι εκλεψαν τον μακη και την τατι να κανω παρτυ!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εγώ τους ξέφυγα !:evil:

:a39: :a43: :a43: :rotflmao: :rotflmao:

Alx 84
16/10/2006, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εγώ τους ξέφυγα !:evil:

:a39: :a43: :a43: :rotflmao: :rotflmao:


φτούουουου!:sad: :sad: :sad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα πολύ καλό το ανέγδοτο!

cityfly
16/10/2006, 11:37
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: