PDA

View Full Version : Motogp ΦΩΤΟΡΟΜΑΝΤΖΟ Estoril



nktR
15/10/2006, 21:56
Κάποτε στην μακρινή Ιαπωνία ήταν ένα εργοστάσιο που το λέγαν FONDA.
Αυτό το εργοστάσιο ήταν άρτια εξοπλισμένο με απίστευτες γνώσεις και τεχνικές εφαρμογές και μη έχοντας αντίπαλο σε τέτοιο επίπεδο αποφάσισαν να φτιάξουν μία ομάδα αγωνιστικού ενδιαφέροντος που πραγματικά θα ήταν κυρίαρχη στον πλανήτη γή. Την ονόμασαν HBC.
Kαταξίωση και αλεπάλληλα πρωταθλήματα την στεφάνωναν μέχρι που το 2006 αποφάσισαν να προσλάβουν 2 καταξιωμένους οδηγούς τον Αμπερικάνο FEΥDEN και τον Ιθπανό Δάνι Πεδρόσα.
Δυστυχώς το πρόβλημα ξεκίνησε από την παρουσίαση της ομάδας
και συγκεκριμένα από το στήσιμο για φωτογράφηση των μοτοσυκλετών (σαν να θέλει η μία να κοντράρει την άλλη)....
ΔΕΙΤΕ....


65516

nktR
15/10/2006, 22:00
έτσι λοιπόν έγινε και η παρουσίαση των οδηγών.
Όλοι υποψιαζόντουσαν ότι κάτι έτρεχε με το κοντό συνεσταλμένο αγόρι.....αλλά δεν υπήρχε καμμία αφορμή....


65518

nktR
15/10/2006, 22:03
....και ξεκινήσαν όλα από ένα ρολόι που κατασκεύασαν ειδικά για τον FEYDEN.....


65519

zolotas
15/10/2006, 22:03
αντε τωρα να πας να αγορασεις χοντα με τα χρωματα τα αγωνιστικα.....θα γελαει στο δρομο και ο καθε πικραμενος ,ρεζιλι των σκυλιων :bigcry:

εκτος αν ριξουν τις τιμες λογω βλακειας :D

nktR
15/10/2006, 22:05
....και βεβαίως, βεβαίως έχοντας και τρελή φιλία με τον (ΙΔ)ROSSI...


65520

vassilis88
15/10/2006, 22:07
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

btw,dovi rules..:smokin:

caesarsk
15/10/2006, 22:08
ΚΑΛΟ Ε???


Το φαντάζεσαι να εμφανίζεαι πλατεία με την μηχανή στα χρώματα της HRC και να βγάζεις το κράνος και να έχεις και τα φρύδια ξυρισμένα στο μισο????


ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΤΗΣ ΑΡΚΟΥΔΑΣ


Και όλα αυτά γιατί για λίγο πίστεψες πως θα γινόσουν πρωταθλητής!!!

nktR
15/10/2006, 22:10
....κι αν δεν με πιστεύετε βάζω και δεύτερη φωτό σε στυλ Συρτάκι Dance (για να μην κατηγορηθώ για επεξεργασία σε PHOTOSHOP)......

*έχω και τρίτη, θα τη βάλω στο τέλος


65521

nktR
15/10/2006, 22:13
.....ζηλεύοντας λοιπόν για το ρολόι......σκέφτεται......σκέφτεται.....


65523

nktR
15/10/2006, 22:15
...σκέφτεται πάρα πολύ .......το σκέφτεται πάρα πολύ καλά ......του παίρνει περίπου 14 αγώνες.....


65524

vassilis88
15/10/2006, 22:16
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
μια ζωντανια αυτο το παιδι!:rotflmao: :rotflmao:

nktR
15/10/2006, 22:18
....συγχρόνως οι αναμνήσεις της παλιάς φιλίας από ένα απίστευτα τρελό καλοκαίρι στην Ελλάδα με ξέφρενο συρτάκι.....του τρυπάει το μυαλό....

*η τρίτη που έλεγα


65526

nktR
15/10/2006, 22:19
...δεν μπορεί με τίποτα να τον ξεπεράσει....:nono:


65527

zolotas
15/10/2006, 22:22
this thread is gay :lol:

nktR
15/10/2006, 22:24
...αποφασίζει και παίρνει την ΓΕΝΝΑΙΑ απόφαση να κάνει τη μεγάλη ΛΑΜΑΚΙΑ, μία και καλή στη ζωή του :beer: και λέει:

ΧΕ, ΧΕ, ΧΕ.......Ο FAYDEN δεν θα πάρει το πρωτάθλημα.....θα τον σαβουρδιάσω.....τυφλώθηκε από την κακία και την ζήλεια:hypnotize


65530

nktR
15/10/2006, 22:27
....μετά την σαβούρδα, φλάσκα όπως γουστάρετε ο FAYDEN την άκουσε και την είδε ROBACOP....:rotflmao:


65532

nktR
15/10/2006, 22:44
....αλλά ο χρόνος είναι ο καλύτερος (ROSSI) γιατρός και έτσι αρχίζει σκέφτεται και συλλογίζεται.....

H.A.Balafoutre
16/10/2006, 13:15
:a46: :a46: :a46: Πολύ καλό........:beer: :beer: :wave2:

cityfly
16/10/2006, 15:21
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GIXXERAKIAS
16/10/2006, 19:52
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: Mιλαμε οτι πρεπει να επεσε πολυ ξυλο μεσα στα box της fonda τα ειχαν κλειστα μεχρι το τελος του αγωνα:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

nktR
17/10/2006, 03:21
έπρεπε πάντως να έχει μισάωρο αφιέρωμα στο πάντοκ της HRC....:rotflmao:

Ο Ντάνι «γκρέμισε» τις προσδοκίες!

Ο αγώνας στο Εστορίλ της Πορτογαλίας αναμενόταν συναρπαστικός όσον αφορά τη βαθμολογική κατάταξη, όμως κανείς δε περίμενε να εξελιχθεί έτσι. Ένα λάθος του νεαρού Ισπανού της εργοστασιακής ομάδας της Repsol Honda ήταν αρκετό για να αλλάξει –και πάλι- τη τροπή του πρωταθλήματος.

Μέχρι τώρα, ο Τόνι Ελίας της Fortuna Honda φαίνεται να κρυβόταν, ώσπου του δόθηκε η ευκαιρία να κοιτάξει στα μάτια τον «Γιατρό» και να κάνει τη παρθενική του νίκη στη διοργάνωση για κλάσματα δευτερολέπτου.
Η επιτυχία αυτή συνοδεύτηκε και από την ατυχία του, μέχρι πριν πρωτοπόρου στη βαθμολογία, Νίκυ Χέιντεν που παρασύρθηκε «άδοξα» μετά από λάθος χειρισμό του Πεντρόσα στη προσπάθεια να προσπεράσει τον ομόσταυλό του, μόλις στον τρίτο γύρο.
Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Βαλεντίνο Ρόσι στη pole positions μαζί με τον Κόλιν Έντουαρντ και τον Χέιντεν να ακολουθεί. Η μάχη ήταν πολύ δυνατή ανάμεσα στους τρεις πρώτους μέχρις ότου ο Πεντρόσα να κάνει αυτή την παρακινδυνευμένη κίνηση και να αλλάξει τη τύχη του Αμερικανού βγάζοντάς τον εκτός βαθμολογίας στο Εστορίλ.
Οι άνθρωποι της Repsol Honda έμειναν στη κυριολεξία με ανοιχτό το στόμα, καθώς ο Πεντρόσα επέστρεφε με τα πόδια γεμάτος ενοχές ενώ ο Χέιντεν είχε βγει εντελώς εκτός εαυτού.

Όλα τα μάτια λοιπόν στράφηκαν στον Βαλεντίνο Ρόσι που όδευε προς τη νίκη με τον Τόνι Ελίας συνεχώς κολλημένο στη πίσω ρόδα του, μην αφήνοντάς του περιθώρια για λάθη. Μετά από αλλεπάλληλες αλλαγές στις τρεις πρώτες θέσεις μέχρι και τον τελευταίο γύρο, ο Ελίας κατάφερε να κρατήσει τον Κένυ Ρόμπερτς jr στη τρίτη θέση και επιτέθηκε ολοκληρωτικά στον τελευταίο γύρο, στον Ρόσι κερδίζοντας το πρώτο βάθρο της καριέρας του στα Moto GP μόλις δυο δέκατα του δευτερολέπτου!

Ο Κόλιν Έντουαρντς τερμάτισε άνετα στη τέταρτη θέση μπροστά από τον Μακότο Ταμάντα. Στην έκτη θέση τερμάτισε ο Χόπκινς, έβδομος ο Κάρλος Τσέκα, όγδοος ο τραυματισμένος Μάρκο Μελάντρι ενώ οι Κρις Βερμιούλεν και Ράντυ Ντε Πουνιέ συμπλήρωσαν την δεκάδα.
Εκτός από την έξοδο Πεντρόσα-Χέιντεν, πτώση είχε ξανά ο Κέισυ Στόουνερ από μπροστινό παρασέρνοντας μαζί του τον Σέτε Ζιμπερνάου που τραυματίστηκε πάλι στη κλείδα ενώ εκτός βαθμολογίας τέθηκε και ο Σίνια Νακάνο από τον 1ο κιόλας γύρο.

nktR
17/10/2006, 03:23
Δηλώσεις Χέιντεν – Πεντρόσα

Ένας δυνατός άνεμος φάνηκε να απομάκρυνε οκτώ βαθμούς πιο μακριά τον τίτλο από τον οδηγό της Repsol Honda, Νίκυ Χέιντεν. Το όνομα του ανέμου… Πεντρόσα! Παρ’ όλη την ατυχία του, ο 25χρονος Αμερικανός έχει ακόμα ελπίδες για τη κατάκτηση του φετινού τίτλου.


Ξεκινώντας από τη τέταρτη θέση της πρώτης σειράς, ο Χέιντεν έκανε ένα καλό ξεκίνημα και κατάφερε γρήγορα να βρεθεί στη 3 θέση. Μια παρακινδυνευμένη όμως κίνηση του Ντάνι Πεντρόσα, με σκοπό να τον προσπεράσει, κατέληξε μοιραία στο επιβραδυντικό χαλίκι και για τους δύο, αφού ο Πεντρόσα έχασε το μπροστινό και παρέσυρε και τον ομόσταυλό του εκτός πίστας.
Ο νεαρός Ισπανός, μετά το συμβάν, έτρεξε να ζητήσει συγνώμη στον Χέιντεν και έσφιξαν τα χέρια. Ο Πεντρόσα έχει τραυματιστεί στο μικρό δάκτυλο του αριστερού χεριού του, όμως δεν είναι κάτι σοβαρό. Οι δύο αναβάτες έκαναν τις δηλώσεις τους:

Νίκυ Χέιντεν:
”Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω-απλά έχω πληγωθεί. Είχα μια πολύ καλή πορεία στον αγώνα, παρά το πρόβλημά μου με τις αριστερές στροφές. Ειλικρινά άρχισα να τα πηγαίνω καλά και να νιώθω πιο άνετα από τους πρώτους γύρους. Ήμουν πολύ πιο γρήγορος από τον Έντουαρντς και ήμουν στο σημείο που τον «διάβαζα» για να επιχειρήσω προσπέραση στα φρένα. Στη συνέχεια θα επέμενα και στον Βαλεντίνο.
Δεν περίμενα ο Ντάνι να κάνει στην άκρη και να με αφήσει να περάσω, όμως δε περίμενα ούτε και αυτό που έκανε. Είμαστε επαγγελματίες και ο Ντάνι ήρθε, μου ζήτησε συγνώμη και μιλήσαμε. Αυτό το σαββατοκύριακο απέδειξα πως δε το βάζω κάτω και είμαι αρκετά δυνατός. Στον αγώνα της Βαλένθια θα χρειαστώ τη βοήθεια του Ντάνι, γι’αυτό ελπίζω το χέρι του να καλυτερέψει. Το πρωτάθλημα είναι ακόμη πιθανό σε αυτή τη περίπτωση.”

Ντάνι Πεντρόσα:
“Τι να πώ; Έκανα ένα λάθος και ζητώ πραγματικά συγνώμη. Είναι η πρώτη φορά που παρασέρνω και άλλον αναβάτη με πτώση μου – δεν μου έχει συμβεί πάλι στο παρελθόν ή στα έξι χρόνια που αγωνίζομαι και συνέβη τη χειρότερη στιγμή. Είναι προφανές πως είμαι στεναχωρημένος και φυσικά και ο Νίκυ είναι δυσαρεστημένος και θέλω να ζητήσω για άλλη μια φορά συγνώμη. Μακάρι να μπορούσα να το αλλάξω αυτό που έγινε. Δεν ήθελα να τον προσπεράσω εκείνη τη στιγμή. Πάτησα φρένο και ο τροχός «έφυγε»”

O team manager της Repsol Honda είπε πως ήταν μια απογοητευτική μέρα γι’ αυτούς, όμως αυτή η εξωπραγματική σεζόν δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα. Είναι λογικό πως αυτό που ζητούν από τον αγώνα της Βαλένθια, είναι να κερδίσει ο Νίκυ και να τερματίσει ο Ντάνι δεύτερος για να σιγουρέψουμε τον τίτλο του πρωταθλητή αναβάτη!

anco
17/10/2006, 16:42
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

anco
17/10/2006, 16:54
Πανε και οι δυο (ο νανος εκανε το θαυμα του)


65641

nktR
17/10/2006, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
....αλλά ο χρόνος είναι ο καλύτερος (ROSSI) γιατρός και έτσι αρχίζει σκέφτεται και συλλογίζεται.....


...και σκέφτεται και σκέφτεται......


65644

nktR
17/10/2006, 17:04
και λέει:

......έκανα αγώνες δύσκολους.....


65646

nktR
17/10/2006, 17:08
....βγήκα μέσα από απίστευτα ατυχήματα.....


65653

nktR
17/10/2006, 17:11
....ταξίδεψα σε όλες τις ηπείρους της γης.......
......πήγα στη δυσκολότερη πίστα του πρωταθλήματος πασχίζοντας για την πολυπόθητη νίκη στην πατρίδα μου.....


65656

nktR
17/10/2006, 17:12
.....γλύτωσα από του ντριφτ τα δόντια....


65659

nktR
17/10/2006, 17:17
......από στεροειδή τα τσάκισα (και έκανα μέσα από αυτό 2 σημαντικότατους φίλους Έλληνες-το ίδιο γρήγορους....)


65666

nktR
17/10/2006, 17:19
.....και τελικά με τόσους αγωνίστηκα....


65671

nktR
17/10/2006, 17:22
.....και βρέθηκε ο αξύριστος να τη δεί VROSSI και να με ρίξει....


65674

nktR
17/10/2006, 17:35
.....ε, συγνώμη εννοούσα τον Χουάν Αντόνιο Χοσέ Τουμπέ Δανιέλ Μπατίστα Παδρόσα

αυτόν τον τυπάκο στη φωτό που δε σου γεμίζει το μάτι για το τόσο μεγάλο επώνυμο που έχει που οι προσευχές του ωστόσο πιάσαν τόπο....βλέπε φωτό.....:rotflmao:


65676

nktR
17/10/2006, 17:42
.....που να φανταστώ ότι ο Χουάν ήθελε να με "ρίξει", το πιάσατε ε.......ότι του αρέσει να γλυστράει πάνω μου....και να φέρνουμε κολοτούμπες μαζί....
κάτι παίζεται εδώ.....


65679

nktR
17/10/2006, 17:47
...πάντως ότι και να παίζεται το θέμα είναι ΕΝΑ.....ΤΟΝ....


65683

nktR
17/10/2006, 17:57
....και δυστυχώς η ιστορία των MOTOGP δεν τελειώνει εδώ......
όλοι οι οδηγοί των ομάδων αρχίζουν και ψάχνονται για τυχόν δολιοφθορές από TEAM MATE τους (οδηγούς στην ίδια ομάδα) δείτε.....


65685

nktR
17/10/2006, 17:59
.....ακόμα και ο ROSSI ο γιατρός μας σκέφτεται το χλωμό μέλλον των MOTOGP.......


65686

nktR
17/10/2006, 18:04
κλείνοντας στο νέο φωτορομάντζο μας που κυκλοφορεί στο Forum "ΓΙΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ" στις 30 Οκτωβρίου θα ασχοληθούμε με την κόντρα (που θα δημιουργήσουμε ανάμεσα σε CAPIROSSI- GIBERNAU)
και ποιός από τους δύο τους φτιάχνει καλύτερο φαγητό στη γυναίκα του.....(γαμώ το θέμα λέμε), γιατί μεταξύ μας δε τις βλέπω και πολύ μάχιμες με τα τηγάνια.....:lol:

vassilis88
17/10/2006, 19:03
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

anco
17/10/2006, 20:11
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pissaman
18/10/2006, 07:14
ρε νικόλα, για εξήγησε μας λίγο, τι ώρες δουλεύεις? :confused:
πάντως το φωτο(ρο)μάντζο, ήταν καλό! ;)

Alx 84
18/10/2006, 10:37
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: άπαιχτος!

nktR
19/10/2006, 08:46
.........:rotflmao: .............

Με μια απρόσμενη πρωτοπορία οκτώ βαθμών θα ξεκινήσει τον τελευταίο αγώνα της σεζόν στη Βαλένθια ο «Γιατρός» ενώ είναι η πρώτη φορά, στο φετινό πρωτάθλημα, που ηγείται της βαθμολογίας. Τα πράγματα δε μπορούσαν να έρθουν καλύτερα για τον ίδιο και την ομάδα του.
Ο αναβάτης της Camel Yamaha παραβρέθηκε σε άμεση συνέντευξη τύπου μετά τον αγώνα στο Εστορίλ και μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον ομόσταυλό του Κόλιν Έντουαρντς που απέδειξε το πραγματικό ομαδικό πνεύμα κατά τη διάρκεια του αγώνα.
Φυσικά δεν άφησε ασχολίαστο και το γεγονός της ατυχίας της ομάδας Repsol Honda:
“Ο Κόλιν με βοήθησε πάρα πολύ και σίγουρα πολύ περισσότερο απ’ ότι ο Πεντρόσα τον Χέιντεν. Όταν είδα, στην ενδεικτική πινακίδα που έβγαλε η ομάδα μου, ότι ο Χέιντεν βρισκόταν εκτός αγώνα δεν ήξερα τι να κάνω για μια στιγμή: να ρισκάρω για τη νίκη ή να είμαι προσεκτικός ώστε να έχω μια σίγουρη δεύτερη ή τρίτη θέση ώστε να μαζέψω βαθμούς.”




65942

pissaman
19/10/2006, 08:56
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
αυτό δεν ήταν δήλωση! ήταν καρφί για τον απέναντι τοίχο! ;):smokin: :smokin:

sniper
19/10/2006, 09:38
Αφού είμαστε χιουμορίστες....

στα ανέκδοτα....

:smokin:

nktR
19/10/2006, 19:36
....κάποιος βγήκε κερδισμένος φυσικά αθόρυβα και χωρίς τυμπανοκρουσίες.......
Αμερικάνος δεν είναι ..... ξέρει αυτός να γλυστράει σα το φίδι.....:rotflmao:


65997

san1000
19/10/2006, 20:38
ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟ ΝΤΡΙΦΤΑΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΛΙΑΚΟΥ !!!
:sun: :sun: :sun:

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΦΩΤΟΡΟΜΑΝΤΖΟ ΣΟΥ

nktR
19/10/2006, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από san1000
ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟ ΝΤΡΙΦΤΑΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΛΙΑΚΟΥ !!!
:sun: :sun: :sun:

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΦΩΤΟΡΟΜΑΝΤΖΟ ΣΟΥ


Με απύθμενη αγάπη και αφιερωμένο. Λιάκουρας ή Λιάς...:rotflmao:


66003

nktR
19/10/2006, 21:19
παρακαλώ....μία χωρίστρα και στους δύο....:rotflmao:
ευχαριστώ


66004

nktR
20/10/2006, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
.....που να φανταστώ ότι ο Χουάν ήθελε να με "ρίξει", το πιάσατε ε.......ότι του αρέσει να γλυστράει πάνω μου....και να φέρνουμε κολοτούμπες μαζί....
κάτι παίζεται εδώ.....


yeesssss τη βρήκα ....!!!!:bigcry:


66013

nktR
30/10/2006, 17:17
...αφού πέσανε λοιπόν και μάθανε ποιός πρέπει να είναι από μέσα και ποιός από έξω, τοποθετηθήκανε σωστά.....


67334

nktR
30/10/2006, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
.........:rotflmao: .............


Ο αναβάτης της Camel Yamaha παραβρέθηκε σε άμεση συνέντευξη τύπου μετά τον αγώνα στο Εστορίλ και μίλησε με τα καλύτερα λόγια για τον ομόσταυλό του Κόλιν Έντουαρντς που απέδειξε το πραγματικό ομαδικό πνεύμα κατά τη διάρκεια του αγώνα.
Φυσικά δεν άφησε ασχολίαστο και το γεγονός της ατυχίας της ομάδας Repsol Honda:
“Ο Κόλιν με βοήθησε πάρα πολύ και σίγουρα πολύ περισσότερο απ’ ότι ο Πεντρόσα τον Χέιντεν. Όταν είδα, στην ενδεικτική πινακίδα που έβγαλε η ομάδα μου, ότι ο Χέιντεν βρισκόταν εκτός αγώνα δεν ήξερα τι να κάνω για μια στιγμή: να ρισκάρω για τη νίκη ή να είμαι προσεκτικός ώστε να έχω μια σίγουρη δεύτερη ή τρίτη θέση ώστε να μαζέψω βαθμούς.”


....και αφού ο πραγματικός Team mate του Rossi ήταν ο Hayden, του παραχωρεί τη θέση του με τρόπο τέτοιο ώστε ο κόσμος να μην πάρει πρέφα ότι κάτι παίχτηκε με το Bet and win και να γκρινιάζει για τα λεφτά που παίχτηκαν.....


67335

nktR
30/10/2006, 17:27
ο Hayden παίρνει πανάξια τον τίτλο του πρωταθλητή στην παθητική οδήγηση:rotflmao:

καλά κέρδη :beer:


67337