PDA

View Full Version : Υπάρχουν μαγαζιά για να ανταλλάξω το μοτόρι μου;



alximistis
17/10/2006, 17:54
Παίδες όποιος ξέρει ας πει καμιά ιδέα.
Θέλω να ανταλλάξω τη μηχανή μου, τον τίγρη μου.
Έχω πάει στα:
Βύνιος
Μπαξεβάνης
Σουλτάτης
Factory
και γενικά σε ένα κάρο μαγαζιά στην Καλλιρόης. Δεν δέχονται.

Εμένα με ενδιαφέρει να ανταλλάξω τον τίγρη μου (955I) του 2003 με ένα fazer 1.000 ή τέλος πάντων με κάποια μοτοσικλέτα που να είναι καλύτερα ζυγισμένη και καλύτερα κατανεμημένο το βάρος διότι υπέροχος ο τίγρης στα ταξίδια στις ευθείες και στις μεγάλες στροφές αλλά μέσα στην κίνηση των Αθηνών μου έχει βγάλει την παναγία.
Όποιος ξέρει λοιπόν μαγαζί... ας μιλήσει... ΤΩΡΑ!!!
Τώρα είπαμε ρε...
ΥΓ Καπετάνιε ευχαριστώ για την πληροφορία χτες γι' αυτόν στην Υμηττού. Θα πάω αύριο.

sniper
17/10/2006, 17:58
Αφού ακόμα και ο Βύνιος δεν στο πήρε..... χλωμό σε κόβω.....

Τωρα θα μπορούσες να πας εκεί απ' όπου την πήρες και να πάρεις ένα πολύ καλά ζυγισμένο Daytona 675...... αλλά σε βλέπω μετά εσένα χαρουμενο μεν.... μελανιασμένο δε απο την παντόφλα της συζύγου.... :D

:smokin:

kalant
17/10/2006, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Παίδες όποιος ξέρει ας πει καμιά ιδέα.
Θέλω να ανταλλάξω τη μηχανή μου, τον τίγρη μου.
Έχω πάει στα:
Βύνιος
Μπαξεβάνης
Σουλτάτης
Factory
και γενικά σε ένα κάρο μαγαζιά στην Καλλιρόης. Δεν δέχονται.

Εμένα με ενδιαφέρει να ανταλλάξω τον τίγρη μου (955I) του 2003 με ένα fazer 1.000 ή τέλος πάντων με κάποια μοτοσικλέτα που να είναι καλύτερα ζυγισμένη και καλύτερα κατανεμημένο το βάρος διότι υπέροχος ο τίγρης στα ταξίδια στις ευθείες και στις μεγάλες στροφές αλλά μέσα στην κίνηση των Αθηνών μου έχει βγάλει την παναγία.
Όποιος ξέρει λοιπόν μαγαζί... ας μιλήσει... ΤΩΡΑ!!!
Τώρα είπαμε ρε...
ΥΓ Καπετάνιε ευχαριστώ για την πληροφορία χτες γι' αυτόν στην Υμηττού. Θα πάω αύριο.

μα αυτη την μηχανη ποιος περιμενεις να την παρει ρε φιλε, σαν τα sv ειναι ενα πραγμα, ουτε ζωγραφιστα δεν θελουν να τα βλεπουν...

κι αν δεχτει να την παρει καποιος μαλλον εξευτελιστικη τιμη θα σου πει γιατι θα φοβαται μηπως και δεν μπορει να την πουλησει...

για πηγαινε και εκει που την πηρες μπας και...

the_passenger
17/10/2006, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Παίδες όποιος ξέρει ας πει καμιά ιδέα.
Θέλω να ανταλλάξω τη μηχανή μου, τον τίγρη μου.
Έχω πάει στα:
Βύνιος
Μπαξεβάνης
Σουλτάτης
Factory
και γενικά σε ένα κάρο μαγαζιά στην Καλλιρόης. Δεν δέχονται.

Εμένα με ενδιαφέρει να ανταλλάξω τον τίγρη μου (955I) του 2003 με ένα fazer 1.000 ή τέλος πάντων με κάποια μοτοσικλέτα που να είναι καλύτερα ζυγισμένη και καλύτερα κατανεμημένο το βάρος διότι υπέροχος ο τίγρης στα ταξίδια στις ευθείες και στις μεγάλες στροφές αλλά μέσα στην κίνηση των Αθηνών μου έχει βγάλει την παναγία.
Όποιος ξέρει λοιπόν μαγαζί... ας μιλήσει... ΤΩΡΑ!!!
Τώρα είπαμε ρε...
ΥΓ Καπετάνιε ευχαριστώ για την πληροφορία χτες γι' αυτόν στην Υμηττού. Θα πάω αύριο.

Δοκίμασε και στα μικρομεσαία μαγαζιά στην Μιχαλακοπούλου, ειδικά σου προτείνω το Times moto..

Α, δες και στην ίδια την Triumph στην Ηλιοφίλ στην Πεύκη..

Σκέψου το καλά γιατι λογικά θα "χάσεις" χρήματα αφού δεν είναι και πολύ εμπορικό το μηχάνημα...

:wave2:

kalant
17/10/2006, 19:30
επισης πηγαινε και στο moto di kappa στη μιχαλακοπουλου...

καλη επιτυχια...

:wave2:

mumbler
18/10/2006, 08:10
Γιά όλα τα μηχανάκια υπάρχουν αγοραστές.Εγώ ταλαιπωρήθηκα
πολύ να δώσω το husky μου,πήρα σβάρνα όλα
τα μαγαζιά από Παλλήνη,μέχρι Πειραιά.
Είχα πάει τουλάχιστον σε 20 μαγαζιά.Τελικά το έδωσα και σε καλή τιμή.
Σου προτείνω το global στην Αλεξάνδρας.Αυτός συνήθως τα παίρνει.
Ψάξου όμως γενικά Καλιροης,Αλεξανδρας,Γρ.Λαμπράκη,Μιχαλακοπουλου,
Θησέως.Μην απελπίζεσαι.

:wave2:

kachius
18/10/2006, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από mumbler
Γιά όλα τα μηχανάκια υπάρχουν αγοραστές.

Σου προτείνω το global στην Αλεξάνδρας.
Αυτός συνήθως τα παίρνει.

Μην απελπίζεσαι.

Το global θα σου έλεγα και εγώ.

Πρέπει να έχεις υπομονή με αυτούς όμως.


Άντε, με το καλό
:wave2:

kaps
18/10/2006, 08:34
Πήγαινε και στο Βύνιο στην Λ.Αχαρνών στο ρεύμα για Φιλαδέλφεια . Εμένα προσωπικά το ΧΤ εκεί μου το έπαιρνε 1.600 ευρώ ενώ ο Βύνιος στη Μιχαλακοπούλου μου είπε άκουσον άκουσον 800 ευρώ. Είναι τρελλοί αυτοί οι Ρωμαίοι .:lol:

latris mixanis
18/10/2006, 08:44
ΜΟΤΟ ΥΦΑΝΤΗΣ Λέρνομαν είναι κοντά στο Μαρινόπουλο!

Cpt. Haddock
18/10/2006, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ΥΓ Καπετάνιε ευχαριστώ για την πληροφορία χτες γι' αυτόν στην Υμηττού. Θα πάω αύριο.


ΦΙΛΟΛΑΟΥ σΕ είπα, όχι Υμηττού

:rolleyes: :rolleyes:

Ανεβαίνοντας στο αριστερό σου χέρι λίγο μετά την Ηλιουπόλεως - λέγεται Rangers...



(που είχε το μυαλό του αυτό το παιδί πάλι; )

:evil:

:D

kalant
18/10/2006, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ΦΙΛΟΛΑΟΥ σΕ είπα, όχι Υμηττού

:rolleyes: :rolleyes:

Ανεβαίνοντας στο αριστερό σου χέρι λίγο μετά την Ηλιουπόλεως - λέγεται Rangers...



(που είχε το μυαλό του αυτό το παιδί πάλι; )

:evil:

:D

αν ναι αυτος ειναι και επισημος συνεργατης triumph...

εκει κοντα μενω, ειχα κανει και ενα tiger test ride...

αλχιμιστη θα στο παρει αυτος αλλα για τιμη δεν ξερω...

οταν ειχα παει να ρωτησω για το v-strom μου, ας μην πω καλυτερα ποσα μου ειχε πει...

kachius
18/10/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
αλλα για τιμη δεν ξερω...

ας μην πω καλυτερα ποσα μου ειχε πει...

Υπολόγιζε χοντρικά γύρω στα 1000-1500 πιο κάτω από την τιμή που τα πουλάνε :uplate:

kalant
18/10/2006, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
Υπολόγιζε χοντρικά γύρω στα 1000-1500 πιο κάτω από την τιμή που τα πουλάνε :uplate:

το ξερω, μερικοι νομιζουν οτι ειναι πολυ εξυπνοι, απο μας προσπαθουν να κονομισουν...

αλλοι σου λενε τιμη κανενα 500αρικο πιο κατω απο τον μεσο ορο που θα το εδινες σε εναν ιδιωτη και αλλοι σου λενε κανενα 2.000αρο πιο κατω, αν ειναι δυνατον πια...

απο περιεργια ρωτουσα για το Ζ μου και μου ειχαν πει τιμες για να το παρουν ανταλλαγη απο 6.800 μεχρι και 5.300 :confused: ποιος εισαι ρε μεγαλε...

apolon10
18/10/2006, 13:34
αφου θες φειζερ πηγαινε στο 2ride περιφερ. Πολυγωνου. Αν το παρουν θα το παρουν σε δικαιη τιμη. Στο global θα το παρουν σε οχι τοσο δικαιη τιμη

alximistis
18/10/2006, 15:01
Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας για τις απαντήσεις σας! Ειλικρινά υπέρ ευχαριστώ.
θα τα κοιτάξω όλα που μου είπατε και ότι θεωρήσω καλύτερο για μένα και την τσέπη μου αναλόγως θ απράξω.
Thanks guys... α ναι... thanks girl (latris)...

zephyr1
18/10/2006, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
το ξερω, μερικοι νομιζουν οτι ειναι πολυ εξυπνοι, απο μας προσπαθουν να κονομισουν...

αλλοι σου λενε τιμη κανενα 500αρικο πιο κατω απο τον μεσο ορο που θα το εδινες σε εναν ιδιωτη και αλλοι σου λενε κανενα 2.000αρο πιο κατω, αν ειναι δυνατον πια...

απο περιεργια ρωτουσα για το Ζ μου και μου ειχαν πει τιμες για να το παρουν ανταλλαγη απο 6.800 μεχρι και 5.300 :confused: ποιος εισαι ρε μεγαλε...

Αναγκαστικα ειναι εξυπνοι γιατι ειναι εμποροι/οσο για το :απο μας προσπαθουν να κονομισουν... δεν υπαρχουν και αλλοι να κονομησουν.

Το μετρητο δεν υπαρχει και για αυτο λενε 1000 με 2000 χιλ.κατω.Αλλιως καθεσαι και περιμενεις να πουληθει απο αγγελια.
Και περιμενω πολυ καιρο γαμωτο:bigcry:

:wave2:

Epstein
18/10/2006, 16:39
Αν δεν κανω λαθος διπλα απο τον Βυνιο στην Μιχαλακοπουλου στο Μοτο di Καppa εχει μαυρο Fazer 1000. Πολλη καλη επιλογη... Εχω 2002 μοντελο πραγματικα αξιοπιστο και παιχνιδιαρικο...

kalant
18/10/2006, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Αναγκαστικα ειναι εξυπνοι γιατι ειναι εμποροι/οσο για το :απο μας προσπαθουν να κονομισουν... δεν υπαρχουν και αλλοι να κονομησουν.

Το μετρητο δεν υπαρχει και για αυτο λενε 1000 με 2000 χιλ.κατω.Αλλιως καθεσαι και περιμενεις να πουληθει απο αγγελια.
Και περιμενω πολυ καιρο γαμωτο:bigcry:

:wave2:

ναι σιγουρα να βγαλουν θελουν και αυτοι αλλα δεν πρεπει να μεινουν και οι δυο ικανοποιημενοι (ιδιωτης-εμπορος)?

πρεπει να ζητανε ενα ποσο λογικο...

ετσι πιστευω θα εχουν μεγαλυτερη πελατεια και δεν θα προσπαθουν να γδαρουν τον καθενα για να κονομησουν...

Frezas
20/10/2006, 14:39
Moto Τζιβαρακης στο Πειραια, ανταλλασει τα παντα.
Λιγο απατεωνας βεβαια, θελει πολλα παζαρια να του κανεις
αλλα παιρνει τα παντα.( αγοραζει και μετρητης).
Ειναι Γρηγοριου Λαμπρακη , κοντα στη Πειραιως.
Τσεκαρε το αν ειναι ο δρομος σου .
:wave2:

afrotwin
20/10/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis

ας μιλήσει... ΤΩΡΑ!!!
.

i as sopasi gia panta?:eyepop:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: