PDA

View Full Version : να πάρω bmw f650?



enfield
15/06/2004, 19:35
θέλω μοτοσυκλέτα ταξιδιάρικη και μου μπήκε η ιδέα να πάρω μεταχειρισμένη f650? Ξέρει κανείς αν είναι της προκοπής? Ακούω ότι το παλιό μοντέλο έβγαζε προβλήματα:wave2:

adam_tsouk
15/06/2004, 22:53
θα σου πω τη γνώμη ενος γνωστού (και όχι φίλου- δεν έχω πολλές επαφές για να ξέρω τι χρήση κάνει) ο οποίος πήρε πρόσφατα μια f650 μεταχειρισμένη και αν δεν κάνω λάθος μοντέλο 2001.
Το συγκεκριμένο άτομο δεν είναι ικανοποιημένο΄ούτε α΄πο τις επιδόσεις ούτε από την συμπεριφορά της μηχανής. ¨οπως είπα όμως δεν ξέρω ακριβώς τι χρήση κάνει.
Πάντως και εγώ έχω ακούσει ότι βγάζουν προβλήματα αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα.

Γιατί δεν κοιτάς κάποιο άλλο της κατηγορίας;; transalp....

africa_t
16/06/2004, 02:12
φιλε να σου πω και εγω την γνωμη μου!!ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑ,ενας φιλος μου ειχε την ιδια και ειχε μεινει 2 φορες απο μιζα και μια φορα απο ηλεκτρικα,για κοιτα και την transalp 600,με το μονο δισκοφρενο αν δεν βγαινεις στα χρηματα.

afrotwin
16/06/2004, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από africa_t
φιλε να σου πω και εγω την γνωμη μου!!ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑ,ενας φιλος μου ειχε την ιδια και ειχε μεινει 2 φορες απο μιζα και μια φορα απο ηλεκτρικα,για κοιτα και την transalp 600,με το μονο δισκοφρενο αν δεν βγαινεις στα χρηματα.

giati den tou les na pari africa pou exoun mono dio sigkekrimena provlimata pou an sou prokipsoun ke afta ke ta ftiaksis den xalai pote ke ise mia zoi service ke venzini ke tin exis mexri na gerasis ke tin afinis ke sta egkonia sou klironomia ke girnas olo ton kosmo ke vriskis poli ftines tora


2596

mitsos75
16/06/2004, 09:12
Κατα την γνωμη μου το F650 ειναι μια αγορα που συνδυαζει : λιγο πόλη, λιγο χωμα, λιγο ταξιδι. Τα κανει ολα .. απο λιγο. Και αυτο ειναι το βασικο πλεονεκτημα-μειονεκτημα. Εγω εχω του '97 τρια χρονια περιπου. Στην αρχη εν8ουσιασιαζεσαι και μετα ανεβαινουν οι απαιτησεις σου απο το μηχανακι. Το μοτερ ειναι διαμαντι, αξιοπιστο και σχετικα δυνατο. Τα περιφερειακα ομως και αναφερομαι σε ολα τα υπολοιπα μεχρι και τα σωληνακια σιγα σιγα θα σου ζητησουν αλλαγη. Και η ΒΜW ειναι απαγορευτικη στις τιμες της. Απο την αλλη τα f650 απο το 2000 και μετα εχουν παραβγει ζημιαρικα. Ωστοσο ειναι ποιοτικο μηχανακι και το προτιμω απο το Τransalp σχεδον σε ολους τους τομεις. Αν το ψαξεις καλα το μεταχειρισμενο θα βρεις σιγουρα ενα σε καλη κατασταση απο το οποιο 8α μεινεις ικανοποιημενος αν δεν εχεις αυξημενες απαιτησεις. Δηλαδη θα πηγαινεις χαλαρα για το μπανακι σου, ανετο στο δικαβαλο, στην εθνικη ενα μεσο ορο 130-140χαω, αρκετα ευελικτο απο πολλα στην κατηγορια του παρολα τα κιλα του (χαμηλο κεντρο βαρους).
Αυτα τα λιγα ...
αν θες κατι πιο ειδικο feel free to ask....

Καλο βολι!!!!!!!!

Κανένας
16/06/2004, 09:26
Έλεος πια με τα τρανασαλπ και τα αφρικα
Οχι άλλο βαραδερο και κάθε είδους χοντα
Όχι στην χούντα της χοντα όχι άλλο κάρβουνο :evil:
Φίλε μου δεν ξέρω τι προβλήματα έχει το BMW, αλλά είναι μια από τις καλύτερες αντιπροσωπείες παγκοσμίως και είναι μια εταιρία που ψάχνει για πελάτες και όχι για κορόιδα, που παίζουνε το πουλάκι τους από μικροί :evil:
Δεν επιτίθεμαι στους κατόχους χοντα (έχω και εγώ ένα χοντα, που να μην το είχα ) αλλά στην πλύση εγκέφαλου που υφιστάμεθα :hypnotize :uplate:

Καλό θα είναι να γράφεις και σε τι κατηγορία χρημάτων- είδους μηχανών κινείσαι, για να μπορούν να σου δώσουν και εναλλακτικές λύσεις

Μικρή Λουλού
16/06/2004, 09:34
ΔΗΛΑΔΗ......ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΙ ..?????:uplate: :uplate: :uplate:


Ω ΚΑΙΡΟΙ,Ω ΗΘΗ......

:lol: :lol: :lol:

Boxer
16/06/2004, 09:36
NLS νομιζω πρεπει να μιλησεις:)

Οσον αφορα τα ανταλακτικα ναι ειναι φωτια
αλλα απο εξυπηρετηση ενα θα σου πω
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

αλλα και τα παιδια στο MOTION & STYLE στο χαλανδρι ειναι ενταξει.

idi
16/06/2004, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
Έλεος πια με τα τρανασαλπ και τα αφρικα
Οχι άλλο βαραδερο και κάθε είδους χοντα
Όχι στην χούντα της χοντα όχι άλλο κάρβουνο


AMHN !!!!! μπραβο ρε Κωστα αυτο ηθελα να πω...


suzuki V-storm 650 ειναι σε ολα καλυτερο

crs-k
16/06/2004, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR

..........
Δεν επιτίθεμαι στους κατόχους χοντα (έχω και εγώ ένα χοντα, που να μην το είχα )
..........


Ποιο ρε ? :confused:
Αυτο που πουλησες στον Παυλο ? :lol:
Ααα οχι, νομιζω αλλο σαραβαλο του φορτωσες του παιδιου ... :lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR

..........
Καλό θα είναι να γράφεις και σε τι κατηγορία χρημάτων- είδους μηχανών κινείσαι, για να μπορούν να σου δώσουν και εναλλακτικές λύσεις

Μην τον ακους ρε ... :nono:
Καπετανιος σε καρβουνιαρικο ειναι ! :lol:
Τωρα εβαλε μεσον να τον βαλουν μουτσο σε μια σκουνα που καιει μαζουτ :lol: :lol: :lol:
Δεν ξερει απο μηχανες, γιατι καινε βενζινα! :lol: :rotflmao: :beer: :rotflmao: :lol:

crs-k
16/06/2004, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto

.........
Ω ΚΑΙΡΟΙ,Ω ΗΘΗ......

:lol: :lol: :lol:

Copyright Asterix! :lol:

Μικρή Λουλού
16/06/2004, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
AMHN !!!!! μπραβο ρε Κωστα αυτο ηθελα να πω...


suzuki V-storm 650 ειναι σε ολα καλυτερο



ΓΙΩΡΓΟ ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!!!!!

ΒΓΕΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ..!!!!!

ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ V-STORM 650 ????????:uplate: :uplate: :uplate:


ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ IDI ΑΣ ΤΟΝ ΣΚΟΥΝΤΗΞΕΙ ΛΙΓΟ......ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΗΚΕ..!!:lol: :lol: :lol:

idi
16/06/2004, 09:52
:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: εεεεεε

ποιος???

παρε σε κανα τεταρτο εχω δουλεια....:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:


:lol: :lol: :lol:

Κανένας
16/06/2004, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΔΗΛΑΔΗ......ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΙ ..?????:uplate: :uplate: :uplate:


Ω ΚΑΙΡΟΙ,Ω ΗΘΗ......

:lol: :lol: :lol:


Χάχα η μπηχτή πήγαινε μαλλον στο Καίσαρα :lol: :smokin: :wacko:

Κανένας
16/06/2004, 10:11
Γερόλυκε :beer:
η χοντα και αυτοί που έχουν χοντα ψάχνουν για συνενόχους για να μοιράζονται τα λάθη τους


η χοντα ψάχνει για κορόιδα, που παίζουνε το πουλάκι τους από μικροί


2606

crs-k
16/06/2004, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
Γερόλυκε :beer:
η χοντα και αυτοί που έχουν χοντα ψάχνουν για συνενόχους για να μοιράζονται τα λάθη τους


η χοντα ψάχνει για κορόιδα, που παίζουνε το πουλάκι τους από μικροί


Κουτσου,κουτσου,κουτσου!!! :lol:
Αχ μωρε γλυκουλης ειμαι!! :lol:
Τι μου θυμησες τωρα ... :lol:

Τελος παντων.
Τα Χοντα φυσικα εδω και πολλα χρονια καινε βενζινα! :)
Ενω καποια αλλα (ειχα πιαστει κι εγω κοροϊδο ενα φεγγαρι), εχουν διπλη ταπα για να μπαινει το Καρβουνο!!! :lol:
Ρε πες τους οτι εχει βγει και το Μαζουτ!!! :lol: :lol: :lol:

Για του λογου το αληθες ...


2611

d-s
16/06/2004, 12:43
Λίγο αυτοσυγκράτηση ρε παιδιά… με τις φήμες που ακούτε.
Χρησιμοποιήστε το μηχανάκι πρώτα και μετά εκφέρετε γνώμες.
άκουσα, μου είπαν και λοιπά….
Σα χρήστης λοιπόν gs 650 του 02 και με 34.000 χλμ στη πλάτη λέω μόνο για αυτό το μηχανάκι και όχι για τα προ του 2001.

Μύθος πρώτος : είναι αναξιόπιστα και βγάζουν προβλήματα…… το μοναδικό πρόβλημα που μου έχει βγάλει είναι πως κόπηκε 2 φορές το καλώδιο της κόρνας..

Μύθος δεύτερος : ανταλλακτικά φωτιά…… κουκουρούκου…πάνω από 70 € δεν έχω πληρώσει σε service (λαδάκια, τακάκια τα κάνω εγώ)

Πραγματικότητα : καλό after sales service (Παναγιωτόπουλος)

Όπως ελέχθη και παραπάνω, τα κάνει όλα μέτρια προς καλά. Και στη πόλη είναι σα scooter και χώμα πάει (απλή διέλευση) και εθνική ταξιδεύει με 130-140 δικάβαλο και μπαγκάζια.

Οι ζημιές είναι (συνήθως) ανάλογες της χρήσης που του κάνεις…δηλαδή εάν το πάρεις και πηγαίνεις συνέχεια εθνική τετράωρα με 160 και 40 C, εεεε… και λάδι θα σου κάψει και τις βίδες του θα φτύσει….. τότε ,τράβα πάρε ένα street .

Από κει κ πέρα είναι τι θέλει ο καθένας να κάνει με το μηχανάκι.
Σαν αγορά καινούριο είναι πλέον ακριβό καθότι υπάρχουν πολλοί ανταγωνιστές (ανταγωνιστές που κυμαίνονται στα ίδια χρήματα αλλά σε διάφορες κατηγορίες ) πλέον και σε καλές τιμές, με το v-strom φυσικά να κυριαρχεί. (βέβαια όλοι οι ανταγωνιστές πρέπει να αποδείξουν την αξιοπιστία -κ το after sales service- τους καθότι νέα μοντέλα, με εξαίρεση το transalp, για το οποίο να μη μιλήσουμε για κόστος ανταλλακτικών και service….)

καλή σκέψη και καλές αγορές!

afrotwin
16/06/2004, 13:09
kala vrite esis 750 cc 60 aloga mega on-of me 4800euro ke meta milame
giati opos leei ke to anekdoto koli iparxoune lefta den iparxoune...
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

africa_t
16/06/2004, 14:25
μαγκες νομιζω οτι το παρα χεσαμε το θεμα,το παλικαρι ζητησε γνωμη, και εμεις μεχρι που του ειπαμε να παει να παρει v-strom καινουριο,ελεος ετσι,η τσεπη του εχει τον τελευταιο μην το ξεχναμε.και κατι ακομα προς ολους,το νους σας στην εθνικη λιγο πριν το παλιο φαναρι της ρενω,ρευμα προς αθηνα, μεταξυ μεσαιας και αριστερης λωριδας ο δρομος εχει βουλιαγμα και φαινεται λες και υπαρχει ενας μικρος βραχος,

afrotwin
16/06/2004, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από africa_t
μαγκες νομιζω οτι το παρα χεσαμε το θεμα,το παλικαρι ζητησε γνωμη, και εμεις μεχρι που του ειπαμε να παει να παρει v-strom καινουριο,ελεος ετσι,η τσεπη του εχει τον τελευταιο μην το ξεχναμε.και κατι ακομα προς ολους,το νους σας στην εθνικη λιγο πριν το παλιο φαναρι της ρενω,ρευμα προς αθηνα, μεταξυ μεσαιας και αριστερης λωριδας ο δρομος εχει βουλιαγμα και φαινεται λες και υπαρχει ενας μικρος βραχος,

diladi agapite file ine ena vouliagma pou eksokili san mikros vraxos?

i iparxoun ke lakouva ke vraxos?

egine katolis8isi ki epese kanas vraxos?

mitsos75
16/06/2004, 16:07
Για τον φιλο d-s :

Μύθος δεύτερος : ανταλλακτικά φωτιά…… κουκουρούκου…πάνω από 70 € δεν έχω πληρώσει σε service (λαδάκια, τακάκια τα κάνω εγώ).....

Το τακτικο service μπορει να ερχεται πανω κατω στα ιδια χρηματα οσο και τα υπολοιπα στην κατηγορια του. (Αναλωσιμα αλλαζεις στο κατω-κατω).
1)
Να μην σου τυχει ομως να αλλαξεις μιζα (κομπλερ και τα υπολοιπα γραναζακια). 600 ευρο κυριοι. τουλαχιστον 200 ευρο πανω απο τα γιαπονεζικα. (γελουσε με την τιμη ακομα και το παιδι στα ανταλλακτικα - δεν αναφερω καταστημα...)
2)
Αλυσιδα ΒMW με εργασια περιπου 250 ευρο.. Ημαρτον...

Ευτυχως που ειναι αξιοπιστο το μοτερ... και φτυνω τον κορφο μου και κουνιεμαι και απο την καρεκλα μου και δεν ειμαι και προληπτικος... :D

Το κυριοτερο ειναι να γουσταρεις το μηχανακι που καβαλας... και να το προσεχεις...
καλη τυχη!

TIMPLALEXIS
16/06/2004, 18:57
Άμα φίλε μου φτάσεις στα 5000 περίπου ευρώ (γιατί έψαχνα κι εγώ για F650) γνώμη μου είναι να δώσεις άλλα 1000 ευρώ και να πάρεις καινούριο τον Πήγασο που φοράει το ίδιο μοτέρ αλλά βελτιωμένο :wave2:

enfield
16/06/2004, 20:25
παιδιά ευχαριστώ για τις γνώμες σας, βλέπω στην ίδια κατηγορία το suzuki freewind και το pegaso της aprilia. Το freewind πουλιέται σε χαμηλότερες συγκριτικά τιμές και από το F650 και από το pegaso. Αξίζει το suzuki? Θέλω να κάνω 3 με 4 ταξίδια το χρόνο, Αθήνα - Θεσσαλονίκη

africa_t
17/06/2004, 01:31
εγω επειμενω στην transalp,το freewind το φοβαμαι λιγο,ασε το pegaso με τους ανορθωτες που βραζει τις μπαταριες λες και ειναι φουρνος μικροκυματων,απο ηλεκτρονικη δεν θα μεινει ποτε αφου ειναι nippondenso,και κατι τελευταιο εκεινο το σωληνακι που στελνει λαδι στον τεντωτηρα ειναι επιφοβο,sorry ρε παιδια τη γνωμη μου λεω,ξερουμε ολοι τι πακετο ειναι να μενεις στο δρομο και να καταριεσαι τη στιγμη που το πηρες

d-s
17/06/2004, 08:49
Συνονόματε mitse 75,

για μίζα δε ξέρω να σου πω.. αλλά για αλυσίδα πολλά λες…επειδή άλλαξα πρόσφατα, σε ενημερώνω πως τα εξουσιοδοτημένα ζητούσαν 200 €, βέβαια εγώ έψαξα, αγόρασα μόνος μου την αλυσίδα (ίδια με τη μαμίσια) και γρανάζια και όλα μαζί με τη τοποθέτηση πήγαν 135 €.
Ας μη πιστεύουμε λοιπόν ότι μας λένε τα εξουσιοδοτημένα, πχ. τα τακάκια τα μπροστινά αν τα πάρεις από εξουσιοδοτημένο σε χρεώνουν 45 €, ψάχνοντας όμως έξω βρίσκεις πολύ καλύτερα και πιο φτηνά (EBC 30€). Ανεξαρτήτως μηχανής, πρέπει πάντα να ψαχνόμαστε, υπάρχει και το νετ….

Τώρα σχετικά με το aprilia, ναι μεν έχουν την ίδια βάση κινητήρα με το bmw αλλά σε τελική μορφή (κ απόδοση) διαφέρουν αρκετά. Το bmw (ειδικά το gs) είναι σε άλλη κατηγορία. Δε θα αναφερθώ σε τεχνικά χαρακτηριστικά κ απόδοση (υπάρχουν ένα σωρό τεστ στα περιοδικά) αλλά στο μεγαλύτερο μειονέκτημα, την έλλειψη τεχνικής υποστήριξης κ γνώσης από τα συνεργεία. Ρωτήστε τους κατόχους aprilia να σας πουν πονεμένες ιστορίες!

Freewind θα μπορείς να βρεις αρκετά και σε καλές τιμές έως 4.000. Αλλά έχουν ακουστεί διάφορα για προβλήματα που βγάζει στο μπροστινό σύστημα, Είναι τίμιο μηχανάκι, αλλά δύσκολα θα το ξεφορτωθείς αργότερα
Θεωρώ πως το f650 με το καρπυρατερ μπορείς να το βρεις σε καλή κατάσταση (1999-2001) κ με αρκετό παζάρι γύρω στα 4.500. Όπως είπε και ο mitsos 75 είναι πολύ αξιόπιστο μοτέρ και θεωρώ πως ταξιδεύει πιο άνετα από τα άλλα δυο.

Τώρα για transalp τι να πω…. άλλη κατηγορία, δικύλινδρο, πιο βαρύ, και φυσικά πιο ακριβό στη συντήρηση κ σε ενδεχόμενη πτώση. Πάντως το 600 έχει κραδασμούς στην εθνική, ειδικά στο τιμόνι.
Η γνώμη μου είναι οδήγησε τα όλα για να δεις τι σου ταιριάζει. Βέβαια το μεταχειρισμένο είναι λαχείο, μπορεί να σου κάτσει μπορεί κ όχι ….




:D

mitsos75
17/06/2004, 09:38
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από d-s
[B]Συνονόματε mitse 75,

για μίζα δε ξέρω να σου πω.. αλλά για αλυσίδα πολλά λες…επειδή άλλαξα πρόσφατα, σε ενημερώνω πως τα εξουσιοδοτημένα ζητούσαν 200 €, βέβαια εγώ έψαξα, αγόρασα μόνος μου την αλυσίδα (ίδια με τη μαμίσια) και γρανάζια και όλα μαζί με τη τοποθέτηση πήγαν 135 €.
Ας μη πιστεύουμε λοιπόν ότι μας λένε τα εξουσιοδοτημένα, πχ. τα τακάκια τα μπροστινά αν τα πάρεις από εξουσιοδοτημένο σε χρεώνουν 45 €, ψάχνοντας όμως έξω βρίσκεις πολύ καλύτερα και πιο φτηνά (EBC 30€). Ανεξαρτήτως μηχανής, πρέπει πάντα να ψαχνόμαστε, υπάρχει και το νετ….

Aγαπητε Δημητρη,
μηπως εκτος απο αλυσιδα και γραναζια αγορασες και τα παρελκομενα..? Δηλαδη τα ραουλακια της αλυσιδας και τις γλυστρες... Η ΒΜW τα δινει σετ . Εκτος BMW δεν τα εχω βρει.
Ξερεις αν υπαρχουν στην αγορα?
Τhnx

d-s
17/06/2004, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από mitsos75
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από d-s
[B]Συνονόματε mitse 75,

για μίζα δε ξέρω να σου πω.. αλλά για αλυσίδα πολλά λες…επειδή άλλαξα πρόσφατα, σε ενημερώνω πως τα εξουσιοδοτημένα ζητούσαν 200 €, βέβαια εγώ έψαξα, αγόρασα μόνος μου την αλυσίδα (ίδια με τη μαμίσια) και γρανάζια και όλα μαζί με τη τοποθέτηση πήγαν 135 €.
Ας μη πιστεύουμε λοιπόν ότι μας λένε τα εξουσιοδοτημένα, πχ. τα τακάκια τα μπροστινά αν τα πάρεις από εξουσιοδοτημένο σε χρεώνουν 45 €, ψάχνοντας όμως έξω βρίσκεις πολύ καλύτερα και πιο φτηνά (EBC 30€). Ανεξαρτήτως μηχανής, πρέπει πάντα να ψαχνόμαστε, υπάρχει και το νετ….

Aγαπητε Δημητρη,
μηπως εκτος απο αλυσιδα και γραναζια αγορασες και τα παρελκομενα..? Δηλαδη τα ραουλακια της αλυσιδας και τις γλυστρες... Η ΒΜW τα δινει σετ . Εκτος BMW δεν τα εχω βρει.
Ξερεις αν υπαρχουν στην αγορα?
Τhnx

όχι δε τα άλλαξα.....Από όσο ξέρω δεν υπάρχουν στην αγορά...δίνονται μόνο σα σετ με την αλυσίδα....πάντως για να χρειαστεί να τα αλλάξεις πρέπει να έχει κάνει πολλά χλμ μηχανή ή να είσαι άτυχος. Επειδή όταν τα έλεγξε ο μάστορας είπε πως είναι οκ δε το έψαξα παραπάνω. Ισως τα βρεις στο νετ σαν spares.

bourou
17/06/2004, 11:10
πάρε πήγασο να σου πέφτει απο το στάντ όποτε έχει αέρα.

mitsos75
17/06/2004, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από bourou
πάρε πήγασο να σου πέφτει απο το στάντ όποτε έχει αέρα.


Φιλε, εχει πεσει το f650 απο αερα στην Αμοργο. Απο το διπλο σταντ παρακαλω. Δεν λεω φυσουσε σαν σε κλασσικη κυκλαδα αλλα περιμενα το 2πλο σταντ να ηταν πιο σταθερο. Το μονο τελικα αντεχει σε περισσοτερο αερα αν βαλεις το μηχανακι με την καταλληλη κληση.

bourou
17/06/2004, 12:24
[παιζει και αυτό αλλα ο πηγασος επεσε χωρις να φυσαει υπερβολικά :confused:

enfield
17/06/2004, 21:40
το transalp το φοβάμαι λίγο, καθότι λίγο κοντός (οριακά 1.70) και ελαφρύς (περίπου 61 kg). Απογοητεύτηκα.΄Έτσι μου 'ρχεται να πάρω τη CB 400 SF, σε τέτοια είχα μάθει να οδηγώ, ωραία μηχανή και οι τιμές είναι καλες (βρίσκω με 4000 ευρώ, μοντέλα του 97).

Μικρή Λουλού
18/06/2004, 09:23
ΔΗΛΑΔΗ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ,ΤΟ ΒΜW ΠΟΥ ΗΘΕΛΕΣ ΑΡΧΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΟ ΑΠΟ ΤΟ TRANSALP ??
ΚΑΙ ΤΟ CB ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ...???

ΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 4000 , ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΑΣ ΤΟ ΕΛΕΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...

ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ...ΣΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ....


ΑΦΟΡΜΗΣ ΔΟΘΕΙΣΗΣ ΛΟΙΠΟΝ....ΒΟΗΘΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..!!

"ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΙΣΤΕΣ....."

crs-k
18/06/2004, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto

........................
ΑΦΟΡΜΗΣ ΔΟΘΕΙΣΗΣ ΛΟΙΠΟΝ....ΒΟΗΘΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ..!!

"ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΙΣΤΕΣ....."

Βοηθεια? :)
ΕΔΩ! :cool:

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΟΙ ... :lol:

Τη μπυρα που μου 'ταξες πεσε τωρα! :lol: :beer:

enfield
18/06/2004, 17:02
το transalp είναι πιο ογκώδες. Και έχεις δίκιο, το CB δεν κολλάει πουθένα. Το μοναδικό θέμα είναι να είναι αξιόπιστη η μηχανή και να αποφασίσω φυσικά τι θέλω