PDA

View Full Version : Μήπως είμαστε Ελβετία κ δεν το ξέρουμέ?



nlevog
18/10/2006, 08:59
Φθάνω λοιπόν Πειραιά χτες το πρωί, αφήνω την μηχανή και πάω για δουλειά. Αυτά κατά τις 8:30 - 9:00.

Το απόγευμα που πάω να φύγω, ψάχνω τα κλειδιά της μηχανής αλλά πουθενά. Είχα τα κλειδιά από την κλειδαριά του δίσκου αλλά οχι της μηχανής. Αμέσως σκέφτομαι΄μήπως τα εχω αφήσει πάνω στην μηχανή, και με πιάνει κρύος ιδρώτας. Αλλά πάλι εχω την κλειδαριά στον δίσκο. Μακάρι να ειναι από κατω.

Κατεβαινω λοιπόν στην μηχανή κατα τις 18:15 και την βλέπω εκεί με τα κλειδιά επάνω και την κλειδαριά εκτός δίσκου. Είχα ξεχάσει να βάλω και την κλειδαριά.

Εν ολίγοις η μηχανή έμεινε για 9-10 ώρες με το κλειδί επάνω και τελείως ξεκλείδωτη μέσα στο δρόμο και δεν την αγγιξε κανείς.

Πρέπει να σας πω οτι την διαδικασία κλειδιά - κλειδαριά την κανω κάθε πρωί μηχανικα, και ελέγχω και αμέσως μετα αν όλα είναι εντάξει. Τώρα που είχα το μυαλό μου χτες... ενας Θεός ξέρει... Προσοχή παιδιά...

Πάντως μου έκανε εντύπωση... Μπας και γίναμε άλλοι κ δεν το ξέρουμε?

div400
18/10/2006, 09:05
απλα μαλλον κανενα ξεφτερι δεν το πηρε χαμπαρι......


υπερτυχερος εισαι :D

το εχω κανει και εγω σε χειροτερη μορφη....
κλειδια στην κλειδαρια, κρανος στο γκριπ και τα χαρτια κατω απο την σελα.....:a31: :a31:
θα τους ειχα κανει κυριους λεμε....:confused:

crs-k
18/10/2006, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
απλα μαλλον κανενα ξεφτερι δεν το πηρε χαμπαρι......


υπερτυχερος εισαι :D

το εχω κανει και εγω σε χειροτερη μορφη....
κλειδια στην κλειδαρια, κρανος στο γκριπ και τα χαρτια κατω απο την σελα.....:a31: :a31:
θα τους ειχα κανει κυριους λεμε....:confused:


Και "ανοιχτο" τον διακοπτη, για 4-5 ωρες στα Εξαρχεια πριν 7 χρονια ... :wacko:


:lol: :rotflmao: :lol:

ktm640lc4
18/10/2006, 09:34
Tυχερος εισαι. Και εγω το ειχα κανει με την παπια που ειχα.

Κλειδωσα και αφησα τα κλειδια στην σελα. Τα χαρτια κατω απο αυτην.
Απο καθαρη τυχη δεν το πηραν...........












Μετα απο κανα χρονο μου το πηραν κλειδωμενο απο την αθηνα στο πολυτεχνειο.

Τεσπα.....:confused:

cityfly
18/10/2006, 10:24
είμαστε πολλοί οι αφηρημένοι τελικά

το χω κάνει δύο φορές με το προηγούμενο αλλά μάλλον σας τρώω

το χω αφήσει όλο το βράδυ κάτω από το σπίτι :D :D


και κάνα δυο φορές έχω ξεχάσει κράνος πάνω στον καθρέπτη

:rotflmao: :rotflmao:

FestoNero
18/10/2006, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4

Μετα απο κανα χρονο μου το πηραν κλειδωμενο απο την αθηνα στο πολυτεχνειο.

Τεσπα.....:confused:
Εμ τι νομιζες;;
Ετσι απλα να στο σηκωνουν;;
ΟΟΟΟΧΧΙ φιλε μου.
Θα το παρουν οταν το εχεις αλυσοδεμενο, ωστε να υπαρχει και ενα challenge...
:lol: :lol:
Ασε που ετσι θα σε κανουν να νιωθεις περισσοτερο ανασφαλης απο το να τη τσιμπησουν απο δικο σου λαθος...
:sad:

rsp
18/10/2006, 10:42
Κοριτσια...Σας εχω ολους!! ΣΤο Gillera που εχω μονιμα στην Αθηνα και χρησιμοποιω μια φορα καθε 4 μηνες....Ειχα αφησει τα κλειδια επανω για 2 μηνες, το μηχανακι τελειως ξεκλειδωτο, τα χαρτια κατω απο τη σελα.....Τα ειδε ενας γειτονας και τα μαζεψε 2 μηνες μετα....Το μονο καλο ηταν οτι το παρκαρα κοντα στη Καναδικη πρεσβεια που εμενα τοτε....:hypnotize :uplate: :eyepop:

Μιλαμε για τη πληρη αφηρημαδα!!!

:wave2:

nlevog
18/10/2006, 10:48
... είναι καλό να ξέρεις οτι δεν εισαι ο μόνος που εχει κάνει τέτοια χοντράδα... Μάλλον αισθάνομαι καλύτερα τώρα.

Πάντως αν κρίνω από τις καταστάσεις που περιγράφετε, μήπως το τέλειο αντικλεπτικό είναι να αφήνεις την μηχανή εντελώς χύμα? Μήπως όντως ειναι το challenge για το επίδοξο κλεφτρόνι?:sick: :sick:

Τέλος πάντων. Χωρίς πλάκα. Τα μυαλά στα κεφάλια μας...

zzr2005
18/10/2006, 10:49
τελικά τα κλεφρόνια έχουν αρχές...
:lol: :lol: :lol: :lol:
σου λέει δεν καταδέχομαι να κλέψω κάτι χωρίς να καταβάλω κόπο...χωρίς να αναγνωριστεί η αξία μου...δεν κλέβω ρε παιδί μου μηχανή μετα κλειδιά επάνω...έχω αρχές..:lol: :lol: :lol

kalesin
18/10/2006, 11:27
Μαλλον απλα τυχερος ησουνα φιλαρακι... :beer:

παντως πια μου ακουγονται πολυ περιεργα ολα αυτα. Πως συνηθιζει καποιος την καλοπεραση..... :wacko:


Εδω στο νησι [Κυπρος] που μενω τα τελευταια χρονια, εχω ξεχασει πως ειναι να κλειδωνεις το οτιδηποτε. Μηχανες αυτοκινητα σπιτια.... τιποτα μιλαμε

Αφηνεις τη μηχανη να δουλευει κιολας οταν πας κ κανεις τη δουλεια σου καπου κ γυρνας μετα απο οση ωρα να 'ναι κ ολα ειναι στη θεση τους.

εχω αφησει αυτοκινητο 2 μερες με τα κλειδια στη μηχανη κ χαρτοφυλακες σε κοινη θεα....


:beer:

Vstrommer71
18/10/2006, 11:31
Ηρεμηστε ω Ανδρες Αθηναιοι!Εδω στην Πατρα τα πραγματα ειναι χαλαροτερα στο θεμα κλοπων και δεν υπαρχει και το φοβερο αγχος.ΟΚ μπορει να ξεχασουμε κανα κλειδι στο μηχανακι για καποιες ωρες δεν σημαινει οτι στο πηραν!Χαλλλλλλλαρωστε:lol:

mats8282
18/10/2006, 15:17
Το καλυτερο γινεται σε νησια κυριως.Χαρακτηριστικο παραδειγμα που μου ετυχε.


Αμοργος 1999


Παω να νοικιασω ενα μηχανακι και μεταξυ των αλλων μου λεει ο τυπος, τα κλειδια να τα αφηνεις στο μηχανακι και αμα δεν το βρεις μεινε ησυχος θα το εχει παρει κανενας να κανει την δουλεια του και θα στο ξαναφερει συντομα :rotflmao: :rotflmao:

stavrogin
18/10/2006, 16:00
Πριν κανα δυο μηνες περιμαζεψα τα κλειδια ενος R1 μπλε,απο ασκληπιου και τα επεστρεψα στον ιδιοκτητη μεσω ενος μαγαζατορα .

EVI
18/10/2006, 22:20
:eyepop:

ωραιος


ε ρε γλεντια δε εχω ξεχασει ποτε μεχρι τωρα κλειδια ......τωρα θα εχω το νου μου 2 φορες


τυχερος εισαι

:)

anf125
18/10/2006, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nlevog
Φθάνω λοιπόν Πειραιά χτες το πρωί, αφήνω την μηχανή και πάω για δουλειά. Αυτά κατά τις 8:30 - 9:00.
Πάντως μου έκανε εντύπωση... Μπας και γίναμε άλλοι κ δεν το ξέρουμε?

Φαίνεται τελικά πως οι... Πειραιώτες είναι οι πιό ξηγημένοι :cool: . Κι εγώ πέρσι είχα αφήσει τα κλειδιά στην μαγκαζιέρα του παπιού και μετά από μισή ώρα τα βρήκα στη... θέση τους. :D

Nikoskazer2000
19/10/2006, 00:59
Εγω το χειρότερο που εχω κάνει είναι 5-6 φορές είναι να μπω σούπερ-μάρκετ και ν' αφήσω τα κλειδιά στην κλειδαριά της σέλας ή πάνω στη σέλα :a26: :a24: και μετά απο κανα μισάωρο που θα τελειώσω, να τα ψάξω έντρομος και να δω που βρίσκονται.

Πάντως εσύ άναψε καμιά λαμπάδα καλού-κακού :lol:

Aggelos_SV
19/10/2006, 13:36
Και γω ουκ ολιγες φορες εχω ξεχασει το κλειδι πανω στο μηχανακι ειτε στο τιμονι ειτε στην κλειδαρια της σελας.
Αλλα ποιος τρελος θα βρεθει να κλεψει SV?:D Εδω καλα καλα δεν ξερουν τι μηχανακι ειναι.

PriestBecause
19/10/2006, 19:51
Τι να σας πω ρε παιδια εγώ τα εχω ξεχασει πολλες φορες τα κλειδια αλλα για καλη μου τυχη η μηχανη εχει τα κλειδια στο πλαι.χεχε:D :D :D :D

KLX
19/10/2006, 23:25
τί μηχανή έχεις?

MUSTILI
26/10/2006, 10:46
Μετρηστε μα@#$*ες που εχω κανει!
1. Με παπι ελεεινο Ν.Σμυρνη, Ειμαι με φοβερη γυναικα συμφοιτητρια, παω να το σβυσω-τιποτα. Βρε σβυσε -τιποτα, πανικοβαλλομαι-βγαζω ελβετικο σουγια και με το πριονακι κοβω οτι καλωδιο ειχε....Εσβυσε :uplate:
2. Με ΑΧ-1 αφηνω κλειδια στην μπαγκαζιερα με μπρελοκ Remove before flight κοκκινο και λαχταριστο για οποιον γουσταρε 250αρι.
3. Στο Μπαλι Κρητης με το V-Strom καινουργιο, αφηνω κλειδια στο διακοπτη ανοιχτο κιολας, μπαταρια dead μετα το απογευματινο μου μπανακι. :D

stavrogin
26/10/2006, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
Μετρηστε μα@#$*ες που εχω κανει!
1. Με παπι ελεεινο Ν.Σμυρνη, Ειμαι με φοβερη γυναικα συμφοιτητρια, παω να το σβυσω-τιποτα. Βρε σβυσε -τιποτα, πανικοβαλλομαι-βγαζω ελβετικο σουγια και με το πριονακι κοβω οτι καλωδιο ειχε....Εσβυσε :uplate:
.... :D

και μετα και μετα;Η γκομενα πως αντεδρασε;Ειμαι λιγο περιεργος

MUSTILI
26/10/2006, 12:31
Χμμμμ κυριε περιεργε ευτυχως η γκομενα επιασε την πλακα του θεματος και οχι την μαλακεια του μυαλου μου. Ξερεις στην αρχη στα συγχωρουν ολα....

stavrogin
26/10/2006, 16:47
Ητανε καλο κοριτσι

Davelis
08/11/2006, 07:40
μια φορα τα χα παιξει,οταν συνειδητοποιησα οτι για 1 ωρα,ειχα αφησει το κρανος στο τιμονι
παλι καλα που ταν ακομα εκει

GIXXERAKIAS
08/11/2006, 12:24
Αχχχχ ειμαστε πολλοι :a31: :a31: :a31: εδω μεσα τελικα!!Εγω λογω δουλειας και τρεξιματος ολη μερα σε τραπεζες,εχω ξεχασει ουκ ολιγες φορες τα κλειδια πανω στο gileraκι μου ειτε πανω στην κλειδαρια ειτε πανω στην σελα και μετα οταν το σεινηδητοποιω(:hypnotize πως στα διαλα γραφεται:D )τρεχω σαν σφαιρα να τα παρω(συνηθως μετα απο κανα 15-20λεπτο φλασαρω και περνει στροφες(το παθαινω που και που στροφαρω:D) Με την μηχανη μια φορα το επαθα το καλοκαιρι και χεστηκα πανω μου,την αφηνω εξω απο το σπιτι πριν την βαλω μεσα στην πολυκατοικια να κρυωσει λιγο και ξεκιναω,εχω αραξει στην τηλεοραση αφου εχω βαλει σορτσακι και τετοια και μου ρχεται να παω να ξυριστω,ξεκιναω λοιπον και κει που εχω αρχισει το ξυρισμα ...ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ξαφνικα στο μυαλο(λιγοστο βεβαιως)οτι εχω αφησει τα κλειδια επανω στην μηχανη με τα χαρτια της νομιμα και ωραια!!!Φανταστειται τον βεγγο που τρεχει στις ελληνικες ταινιες σε συνδιασμο με τον τζανετακο που ετρωγε φαπες,βγαινω εξω με τουςαφρους στο προσωπο και ταυτοχρονα εριχνα φαπες στον εαυτο μου λεγοντας μου να μην το ξανακανω...ε πετυχε απο τοτε τα τσεκαρω ολα πριν κατεβω απο την μηχανη,το μηχανακι να δω ποτε θα μου το σηκωσουν:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :D

mbjp
10/11/2006, 02:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Το καλυτερο γινεται σε νησια κυριως.Χαρακτηριστικο παραδειγμα που μου ετυχε.


Αμοργος 1999


Παω να νοικιασω ενα μηχανακι και μεταξυ των αλλων μου λεει ο τυπος, τα κλειδια να τα αφηνεις στο μηχανακι και αμα δεν το βρεις μεινε ησυχος θα το εχει παρει κανενας να κανει την δουλεια του και θα στο ξαναφερει συντομα :rotflmao: :rotflmao:

ΘΕΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ ΛΕΜΕ!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
10/11/2006, 06:38
Δεν εχω χασει ποτε τιποτα, και κυριως εγγραφα/χαρτια/χρηματα

Μια φορα ξεκιναω απο καπου, κανω 3-4 χιλιομετρα, και συνειδητοποιω οτι εχω ξεχασει το τσαντακι μου πανω σε ενα παγκακι!
Γυριζω επι τοπου, και με οδηγηση ζω-πεθαινω καταφερνω να γυρισω πισω στο παγκακι, που τελικα διαπιστωνω οτι δεν το ειχε πειραξει κανεις.
Βεβαια δεν ημουνα και στην Ομονοια, αλλα σε κατι στενα στο Χαλανδρι!

Οταν οδηγαμε, πρεπει να οδηγαμε και μονο, και να μην σκεφτομαστε τιποτα αλλο!

Lanegan
11/11/2006, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
ΘΕΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ ΛΕΜΕ!!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Γειά σας παιδιά!

Και μένα σε νησί μου συνέβη περίπου τό ίδιο σκηνικό! Μου πήραν το nrg για όλο το βράδυ και την άλλη μέρα το πρωί που έτρεχα για την αστυνομία το βρήκα παρακαρισμένο μπροστά από το Κ.Υ του νησιού...

Κόκκαλο ο Μήτσος..

Spike
04/12/2006, 13:06
ΕΓΩ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑ ΣΤΟ 1200 ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΚΛΑΘΜΩΝΟΣ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΚΟΥΤΙ ΦΟΡΑ ΠΑΡΤΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΩΡΕΣ) ΣΥΝΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ.... ΕΧΑΣΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ 5 ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΤΡΙΧΕΣ ΣΤΑ ΜΑΛΛΙΑ .... ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ ... ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ !!!! ΜΥΑΛΟ ΑΣΤΕΡΙ ..... :nono: :nono: :nono:

Lupo
08/01/2007, 07:33
Τώρα το είδα.
Είμαστε πολλοί τελικά!
:a31:


Φοιτητικά χρόνια και το βράδυ δουλειά σε κλαμπάκι.
Πήγαινα με το παπί.
Για καμμιά βδομάδα, πάρκαρα το παπί κάτω απ'το σπίτι, με τα κλειδιά επάνω και τα χαρτιά κάτω απ'την σέλα.
Αφηρημένα. :a31:

Μία νύχτα, χρειάστηκε το παπί ο πατέρας μου και πήγα με τ'αυτοκίνητο του.
Απ'ότι μου είπε, γύρισε, το κλείδωσε, και μου άφησε και τα κλειδιά στο δωμάτιο μου.


















Το πρωί, το παπί έλειπε!
:eyepop:

TROOPER
09/01/2007, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ητανε καλο κοριτσι

R.I.P.

:(

:lol:

warlord
10/01/2007, 23:59
Τι να πω και εγω ο Καμμενος,αφηνα συνεχως τα παραθυρα του αυτοκινητου μου ανοιχτα,μετα απο λιγο καιρο αφηνα κα τα κλειδια καμια φορα,2 φορες αφησα και την πορτα του συνοδιγου ορθανιχτη,μετα αρχισα να το κλειδωνω και να το προσεχω και μου το ανοιξαν 2 φορες σε 5 μερες,για την μηχανη μου ευτιχως:a31: μια φορα μονο εξω απο ενα ψιλικατζιδικο κατω απο το σπιτι μου...και αλαξα 40 χρωματα μολις κατεβηκα και τα ειδα πανω στην μηχανη

lyk0s
11/01/2007, 01:20
Don't worry! Shit happens που λενε!

Εχω αφησει κλειδια πανω στο διακοπτη ενος cm200 πριν μερικα χρονια για μερικες ωρες στο κεντρικοτερο σημειο της πολης στην Αριστοτελους! αλλα ευτυχως δεν την πηρε κανεις.

Και οταν δουλευα πακετας αρκετες φορες αφηνα τα κλειδια πανω στη μηχανη και μερικες φορες και αναμμενη τη μηχανη...ελεγα τωρα θα μου την παρουν και τετοια αλλα ευτυχως δεν εγινε ποτε κατι.

lilipoua
11/01/2007, 17:03
μιας και ανφέρουμε κοτσάνες που έχουμε κάνει όλοι μας
( εννοείται ότι έχω αφήσει τα κλειδια στο διακόπτη αρκετές φορές ) το καλύτερο έγινε όταν κατέβηκα μια φορά με το μηχαν(άκι) στην παραλία κοντα στο σπίτι μου.
Χειμώνας, άδεια η παραλία, ευκαιρία για βόλτα στην άμμο! Γυρίζω σπίτι και ανακαλύπτω πως δεν έχω πινακίδα :eyepop:
Γυρισα πίσω και ευτυχώς κάποιος την είχε ακουμπήσει σε ένα πεζούλι!!! Διπλό παξιμάδι έβαλα μετά!!!