PDA

View Full Version : Αλήτες του Σαρακάκη και συνεργαζόμενοι ....



swtos
16/06/2004, 06:53
Για άλλη μιά φορά οι Αλήτες και τα τσιράκια τους, δείχνουν πόσο
τους ενδιαφέρει η μοτοσικλέτα στην Ελλάδα... Παραδόσεις
της 1ης του Μάη, έχουν μετατεθεί για 15-20 Ιουνίου και πάλι βλέπουμε.... Ολοι μιλημένοι μεταξύ τους, να πάρουν πρώτα τα δικά
μας παιδιά και μετά ο πελάτης, αυτός ο γ@μημένος πελάτης, που
τόσα και τόσα έχει τραβήξει από τους αλήτες εδώ και 20 χρόνια ....

ΓΙ ΑΥΤΟ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ YAMAHA, ΘΑ ΠΑΡΕΙ SUZUKI, ΑΛΛΑ
ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΣΑΣ, ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΕΡΘΟΥΝ, ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΣΟΥΡΙΑ .....

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ ΨΕΥΤΕΣ ΠΕΡΙΟΠΗΣ, ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ .... ΜΟΛΙΣ ΟΜΩΣ ΣΕ ΔΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ, ΟΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ... ΟΙ ΨΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΤΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΝΑ ... ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ....

ΣΥΓΧΩΡΗΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ, με τσάντησαν....


Καλημέρα Παλιοφόρουμ

crs-k
16/06/2004, 07:47
Καλα ρε χριστιανε μου ...
Πηγες κι εσυ στις 6:30 στ Σαρακακη για να φτιαχτεις ??? :lol: :lol: :lol:

modeerf
16/06/2004, 09:01
Σωτο, τα ιδια γίνονται και στην Καβασακι...

ΜΑΛΑΚΕΣ του κερατα...

Εχω παραγγείλει απο τις 26 ΜΑΡΤΙΟΥ μαυρο Ζ750 με σκοπό να ερθει τελη Μαιου...

Παπαρια...μεσα Μαιου λενε για 15 Ιουνιου...

Ξανά παπαρια...15 Ιουνίου λενε τέλη Ιουνίου αρχές Ιουλίου...

Οπότε πηραν τα ΔΙΚΑ ΜΟΥ τα παπάρια και ησυχάσαμε ολοι μαζι...(ναι, ακυρωσα την παραγγελία και πηρα πίσω την προκαταβόλα)...

Απλά δεν αξίζει στην τεομότο να εχει την αντιπροσωπία...γιατι μια αντιπροσωπία πρεπει να εχει οργανωση, συνεπεια και οχι πολιτική περιπτέρου (και κάτω)...

periklisk
16/06/2004, 09:35
και εγώ γι' αυτό θα ξαναπάρω kawasaki!!!

έχω γνωστό που περιμένει κανα 4μηνο τα πλαστικά του cbr f3 για να το βγάλει στο δρόμο!!!!

modeerf μαύρο Ζ750 θέλεις εσύ και η υπόλοιπη Ευρώπη.... για το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν φταίει η αντιπροσωπεία.... και επειδή στο θέμα των ανταλλακτικών ξέρω πως δουλεύει θα ξαναπάρω kawasaki!

Για το Ζ είναι άλλη ιστορία....

crs-k
16/06/2004, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
και εγώ γι' αυτό θα ξαναπάρω kawasaki!!!

έχω γνωστό που περιμένει κανα 4μηνο τα πλαστικά του cbr f3 για να το βγάλει στο δρόμο!!!!

modeerf μαύρο Ζ750 θέλεις εσύ και η υπόλοιπη Ευρώπη.... για το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν φταίει η αντιπροσωπεία.... και επειδή στο θέμα των ανταλλακτικών ξέρω πως δουλεύει θα ξαναπάρω kawasaki!

Για το Ζ είναι άλλη ιστορία....


Κι εγω θα ξαναπαρω Αφρικα! :)









Καλα ρε οοοοοοοταν βγει το XRV 1000! :lol: :lol:

periklisk
16/06/2004, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Κι εγω θα ξαναπαρω Αφρικα! :)

Καλα ρε οοοοοοοταν βγει το XRV 1000! :lol: :lol:

:lol: :lol: :wave2: :wave2:

Julius
16/06/2004, 09:57
To provlima vasika einai oti exei "anoiksei" h agora motosykletas, apotoma kai aprovlepta gia toyw emporous kai oi megales antiprosopeies epesan ekso stis provlepseis toys gia tis polhseis tis sezon paaaaaara poly, me apotelesma na mhn exoun motosykletes na paradosoun. Bebaia opos katalavenete oi emporoi pernoune prokatavoles gia na "desoun" toy pelates kai meta toys trenaroun oso mporoun sthn paralavh ths motosykletas.

re an einai dynaton, na theleis na agoraseis motosykleta ton 8 xiliadon euro kai na mhn exoune na sou dosoune!!!!!!!!!!


kala oso gia ton sarakaki, milame h antiprosopeia einai allou, theleis thn kontra paksimadi gia ton piso aksona kai to perneis mazi me to kentro kai thn zanta leme. Ase gia thn eksipiretish ougadas pou parexoune stous pelates toys kai thn aioniothta poy perimeneis to antalaktikouli gia na kykloforiseis thn motosykleta sou.........

pisa kai poupoula sta lamogia





:wave2:




PS Thn kalhmera moy

modeerf
16/06/2004, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
και εγώ γι' αυτό θα ξαναπάρω kawasaki!!!

έχω γνωστό που περιμένει κανα 4μηνο τα πλαστικά του cbr f3 για να το βγάλει στο δρόμο!!!!

modeerf μαύρο Ζ750 θέλεις εσύ και η υπόλοιπη Ευρώπη.... για το συγκεκριμένο πρόβλημα δεν φταίει η αντιπροσωπεία.... και επειδή στο θέμα των ανταλλακτικών ξέρω πως δουλεύει θα ξαναπάρω kawasaki!

Για το Ζ είναι άλλη ιστορία....

Με το συμπάθειο αλλά μάλλον δεν με έχεις καταλάβει ακριβώς...

Α) Οταν σου λενε ΤΟΤΕ, περιμενεις να το πάρεις ΤΟΤΕ...αν το ΤΟΤΕ γινει του Αγ. Σουλπικίου ανημερα, τοτε ΗΔΗ σε εχουν κρεμμάσει μια φορα...αν ερθει και η ημερα του Αγ.Σουλπικίου και σου πουν "μαλλον τελη του άλλου μηνα" τοτε εγώ το εκλαμβάνω ως ασυνέπεια, ελλειψη προγραμματισμου και στην τελική ως κοροιδία...φυσικά σε εχουν κρεμμάσει ΑΛΛΗ μια φορα...και μαλλον αρκετές ακομα

Β) Οταν εγω το εχω παραγγείλει 52 μέρες ενώ φιλος μου (ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ) που το παρείγειλε 15 μερες ΜΕΤΑ απο εμένα το πηρε την προηγουμενη εβδομάδα (εγώ τον πήγα στην τεομότο) τότε και πάλι το εκλαμβάνω ως κοροιδία...α μην ξεχνάμε οτι υπάρχουν και "μεσα" ακόμα και σε αυτή την περίπτωση...αρα δικαιοσύνη και αξιοκρατία = μηδεν εις το πηλίκον...αν θελεις μεσο ΚΑΙ για να παρεις μια μοτο (οχι να σου την δώσουν τσαμπα, να την πληρώσεις και με το παραπάνω) τοτε τι να πω...για παρακμή μου μοιάζει...

Γ) Εισαι πολύ σιγουρος για τα ανταλλακτικά? Παλικάρι εψαχνε μανετα για Ζ1000 που στο φινάλε ειναι ήδη εναμιση χρόνο στην αγορά...γιοκ...παλικάρι πηρε το Ζ750 (μπλε) και πήγε και το στουκαρε την πρώτη εβδομάδα...μαλακία του ξεμαλακία του εδώ και ΜΗΝΑ δεν υπάρχει ΙΧΝΟΣ ανταλλακτικου και καθεται και το βλέπει...μηπως και πάλι το παμε σε θέματα καλής οργάνωσης ΚΑΙ σε επίπεδο aftersales?

Δ) Το Ζ φιλε μου ΔΕΝ ειναι άλλη υπόθεση...η τεομότο εκανε ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ λανθασμένη παραγγελία...και όταν μια εταιρία ΔΕΝ μπορει να εκτιμήσει με στοιχειώδη ακρίβεια την ζήτηση για ενα προιον που διοχετευει στην αγορά (ακόμα και αν είναι πρωτη φορα) δειχνει οτι απλά καποιοι δεν ξερουν να κάνουν καλά την δουλεια τους...γιατι αυτο πια με τα Ζ εχει καταντήσει ΦΙΑΣΚΟ...

Τελος, μην με παρεξηγεις...Καβα εχω εδώ και 4+ χρόνια και το επόμενο Καβα θα ειναι...απλά θελω να τα βλέπω καθαρά (οσο μπορώ) τα πραγματα...και το μόνο που βλέπω για την τεομότο είναι οτι γενικά νιώθω να έχει πάρει την κατρακύλα...

Φιλικά modeerf(=freedom)

kapeos
16/06/2004, 10:21
ΑΛΛΑ στην Ελλάδα άν σου χαλάσει μηχανάκι και θες ανταλλακτικα,
γ@@@@τα με ΜΕΓΑΛΑ γράμματα.


Καλημέρες.:wave2: :wave2:

periklisk
16/06/2004, 10:38
Δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης! Δυστυχώς η κατάσταση με το Ζ έτσι είναι γιατί δεν το προγραμματίσαν σωστά. Και όχι μόνο εδώ!

Έπισης συμφωνώ μαζί σου ότι είναι μεγάλη κοροϊδία να σου τρενάρουν την παραγγελία..... για μέσα κλπ δεν ξέρω.... έχει γίνει και χαμός ρε συ με το Ζ....

Θυμάμαι το χειμώνα που κοίταζα για το Ζ είχα πάει στη rolling star για να μάθω λεπτομέρειες.... Ο τύπος μου είπε αν αποφάσιζα να πάρω μαύρο να το κάνω γρήγορα γιατί μετά.... τελίτσες..... δεν θα υπήρχε!!!!

Τελοσπάντων! Ας ελπίσουμε να το πάρεις γρήγορα ή δεν θα το πάρεις τελικά?

swtos
16/06/2004, 10:40
δεν σας είπα κάτι για καβασάκι ωρέ παλικάρια ......
Σας είπα ότι είμαστε 100 χρόνια πίσω απ' την αρκούδα και
κάποιοι χαίρονται γι' αυτό, αλλά οι καιροί αλλάζουν ...


Καλά Κρασά ....

modeerf
16/06/2004, 10:50
Περικλή οτι θα το πάρω είναι σίγουρο...

Το πότε θα το πάρω θα εξαρτηθει πλέον απο το με ποση ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ μπορουν να μου φερθουν...

Οταν ερθει ο καιρός και μπορώ να πάω σαν κύριος να πώ "θελω ενα Ζ750 μαυρο" και μου πουν "μαλιστα, σε 3 μερες +2 μερες για να βγουν οι πινακίδες θα το έχετε" τοτε θα το κάνω...

Ουτως ή άλλως για εμενα δεν υπάρχει αλλη επιλογή εκτός του Ζ750 και του Ζ1000 (το οποίο και δεν μπορώ ουτε να αγοράσω αλλά και ουτε να συντηρήσω)...οπότε αδιέξοδο..


Σωτο, ανεφερα τα χαιρια της τεομοτο για να σε παρηγορήσω...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Ο ΣΑΚΑΡΑΚΑΚΗΣ...ΑΠΕΚΤΗΣΕ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ!

Με τις υγείες μας και κουράγιο σε αυτους που περιμένουν τα μοτόρια τους...

Να ειστε ολοι καλα...

periklisk
16/06/2004, 10:56
Καλά ξεμπερδέματα και στους δυό σας παίδες!!!:beer: :beer:

Θάνος
16/06/2004, 11:22
Πάρτε Yamaha...

idi
16/06/2004, 11:26
η Τεομοτο γαμιεται...

ακομα περιμενω τη μανετα που παραγγηλα για το Ζ1000... στο ακουστικο μου..... που ειναι συνδεμενο με τα παπαρια τους... αρχιδια μανετα πηρα.... που να ηθελα και κανα τεποζιτο η κανα τελικο .... με το ταξι θα εκοβα βολτες

εστω αν βρηκα μια να κανω τη δουλεια μου..... (Περη πες του ανθρωπου οτι οταν θα ερθει η μανετα θα τη φερω ολο το σετ)

socos
17/06/2004, 08:37
Είχα παραγγείλει τη transalp τον 15 Αύγουστο του 2003.

Τελικά την καβάλησα στα τέλη Δεκέμβρη του 2003 λίγες μέρες πριν τα Χριστούγεννα.

Ο χαζός είχα δώσει προκαταβολή 1000 ευρά από την πρώτη στιγμή και έτσι με είχαν δέσει.

Αυτό όμως που μου έκανε φοβερή κακή εντύπωση είναι όταν χρειάστηκε να παραγγείλουν το συρματόσχοινο του συμπλέκτη γιατί μου είχε κοπεί.

Ρε παιδιά έφτυσα αίμα για να το πάρω. Η μηχανή να είναι 2 μηνών και να μη μου δίνουν το ανταλλακτικό, το οποίο το είχαν ήδη προμηθευτή.

Τελικά μόνο όταν άρχισα να διαμαρτύρομαι ότι, αφού τα τσέπωσαν μου δώσανε και μια κλωτσιά και με πέταξαν, τους έπιασε το φιλότιμο και μου δώσαν το συρματόσχοινο.

Φυσικά θα το περνούσα μόνος μου. Ούτε λόγος για να μου το περάσουν αυτοί.

Δε μου λέτε ρε παιδιά είναι αλήθεια αυτό που λένε ότι τη μηχανή οΣαρακάκης τη γδύνει πριν στην δώσει?
Δηλαδή βγάζει το κεντρικό stand, τα προστατευτικά των χεριών στο τιμόνι κ.τ.λ. ούτως ώστε να τα αγοράσεις εσύ μετα?

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ ΜΟΥ

hornet
17/06/2004, 09:30
"Δε μου λέτε ρε παιδιά είναι αλήθεια αυτό που λένε ότι τη μηχανή οΣαρακάκης τη γδύνει πριν στην δώσει?
Δηλαδή βγάζει το κεντρικό stand, τα προστατευτικά των χεριών στο τιμόνι κ.τ.λ. ούτως ώστε να τα αγοράσεις εσύ μετα?"

Οχι δεν ειναι αληθεια,πηγαινε στο αγγλικο σιτε της honda και θα δεις στα αξεσουαρ οτι το διπλο ειναι προσθετο,τωρα τις χουφτες τις εχει ως στανταρ στο τελευταιο μοντελο.
Τωρα για Σαρακακη δεν λεω τιποτα ολα ειναι γνωστα απλα προσεξτε ποιος παραγγελνει τα ανταλλακτικα για εσας.Και αν λεει οτι τα παραγγειλε εαν οντως τα εχει παραγγειλει....!!!!!!!

alfa156
17/06/2004, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Πάρτε Yamaha... σωστος!!παρτε γιαμαχα να βρειτε την υγεια σαςς!!!
μακραν η καλυτερη αντριπροσωπεια στην ελλαδα σε μοτοσυκλετες....
χοντα λεω και κλαιω.......

sas
17/06/2004, 12:22
Εξαρτάται και από τη ζήτηση που έχει το μηχάνημα.
Εγώ παράγγειλα το 950 Δευτέρα.
Τετάρτη ήταν στο μαγαζί.
Παρασκευή το πήρα με πινακίδες.

Όσο για ανταλλαντικά....ελπίζω να μη χρειαστεί να μάθω χρόνους αναμονής (μεγάλους ή μικρούς)

chopperatos
14/07/2004, 19:48
Telos i pistosi stous polites oneiron.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
14/07/2004, 20:16
Πάρτε Yamaha...


__________________
Θάνος..


φιλος περιμενη το φεηζερ 600 απο τον δεκεμβρη. ακομα ερχετε. ειχε σκοπο να ερθη και ιταλια, το αποτελεσμα ειναι οτι ειχε πουληση την παλια μοτο και δεν εχει μοτο να κηκλοφορηση. και δεν ψαχνει κανενα χρομα μηστηριο. σε μπλε το θελη ο ανθρωπος. τωρα του ειπαν οτι θα ερθη σταμεσα αυτης της εβδομαδας.

milaber
14/07/2004, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Κι εγω θα ξαναπαρω Αφρικα! :)



Καλα ρε οοοοοοοταν βγει το XRV 1000! :lol: :lol:

Καλά εσύ είσαι άρρωστος...

:D :wave2: :D :wave2: :D

adam_tsouk
14/07/2004, 22:58
ρε εδώ ρώτησα για το Ζ750 και η πρώτη τους ερώτηση ήταν: σε μαύρο;; ξέχνα το!!!

Ουδέ σχόλιον...

MIKE_16V
15/07/2004, 10:37
Που ρωτησες για το Ζ μαυρο και σου ειπαν ξεχνα το???

Γιατι και εγω εκει προσανατολιζομαι
:cool:

skorpios1
30/09/2004, 11:12
Paidia dhl ego eimoyna tyxeros...to parhgeila tetarth moy eipane paraskeyh 8a to exoyme na to dhs kai deytera 8a paralabhs...kai malista..mayro!!!! poy hksera apo sarakakh oti exoyn problhma sto mayro....milao gia to CB 1300.
kai nai deytera parelaba...fysika oxi apo sarakakh..apo ton mpaksebanh sthn kallirohs...

gmakris
01/10/2004, 15:59
Απο χθεσινη ερευνα αγορας

Ηonda CBR 1000R > 2 μηνες παραδοση
Κawasaki ZX 10R > ετοιμοπαραδοτο
Υamaha R1 > 3 μηνες!!

Σε αλλες χωρες της Ευρωπης τα μηχανακια ειναι ετοιμοπαραδοτα - αρα ειται οι αντιπροσωπειες δεν ξερουν τι κανουν ειται μας εχουν τελευταιους στην Ευρωπη....



:beer:

hornet
01/10/2004, 16:22
Εννοειται οτι ειναι αυτο που λες.Αλλα οχι οι ελληνικες αλλα η ευρωπαικη κεντρικη η το εργοστασιο!

CREμμυδια
22/11/2004, 15:26
πριν την αγορα τον πινεις
και μετα το φυσας και δεν κρυωνει

περιμενεις πολυ καιρο για την παραδοση και οταν το παρεις εχει βγει το νεο μοντελο πιο φθηνο και πιο καλο

σου δινουν εγγυηση για παραδειγμα 24 μηνες η οποια καλυπτει την σελα και το τιμονι ολα τα αλλα εχουν 24 ωρες εγγυηση και αν κατσεις και στην σελα δεν εχεις καμια εγγυηση

γιαυτο και εγω προτιμησα HONDA εγγυηση

περιμενα ενα μηνα να μου φερουν τον ματρακα και μετα απο σχεδον 2 μηνες μου εφεραν και την προικα

και τι προικα
4 φλας
1 λασπωτηρα
μαρσπιε συνοδηγου (απαραδεκτα)

κυκλοφορουσα και χωρις πινακιδα γιατι χωρις λασπωτηρα που να την βαλω την πινακιδα?

καλα το manual της μηχανης ουτε στην φαντασια μου δεν το ειδα

και πριν λιγο καιρο εμαθα οτι μαλλον επρεπε να μου δωσουν και πιστονι δωρο (οδηγαμε και αγριογκαζο οχι παιζουμε)

και ποιος ξερει τι αλλο θα επρεπε να παρω

το email του σαρακακη σου κανει link με τα αχαμνα τους

και να γκρινιαξω ποτε θα το παρω? οποτε τους το χαριζω

και φυσικα 2 χρονια εγγυηση που τα καλυπτει ολα
επειδη ομως ειναι HM ισχυει για οτι βαζει η HM το μοτερ που ειναι HONDA ειχε 3 μηνες αλλα αυτα δεν στα λενε στην αρχη

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ την ειδα και την yamaha ειχα εγγυηση και ετρεχα μονος μου να το φτιαξω ασχετα αν το ειχα παει στην yamaha διπλα στην χαβουζα αφου εκει αξιζει να ειναι

εξαλλου τι να την κανεις την εγγυηση αν τρεχεις συνεχεια στα συνεργεια?

παλι καλα που το cre δειχνει να αντεχει πολλα και εχει αντεξει ακομα περισσοτερα

ZazouKaravaki
23/11/2004, 17:15
Οι περισσοτεροι παντως πινουν νερο στο ακουσμα Yamaha after sales (και καλα κανουν) - τα υπολοιπα ειναι για γελια

Η Yamaha εχει κανει καλη δουλεια και αξιζει να το αναγνωριζουμε και ας καβαλαμε κατι αλλο (μηχανη εννοω)

:wave2:

CREμμυδια
20/02/2005, 16:43
YAMAHA........ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΚΑΤAΣΚΕΥΑΣΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΡΕΛΟ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡIΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΘΕΟΥΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΔΕΙΡΑΝ ΚΙΟΛΑΣ.

HONDA........ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΡΓΗΣΑΝ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ.

Rezeguet
20/02/2005, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από CREμμυδια
YAMAHA........ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΚΑΤAΣΚΕΥΑΣΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΡΕΛΟ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡIΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΘΕΟΥΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΔΕΙΡΑΝ ΚΙΟΛΑΣ.

HONDA........ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΡΓΗΣΑΝ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ.


περαν του οτι αυτα που λες ειναι μπουρδες για μενα αποτι ξερω και απο προσωπικες εμπειριες (ρωτα οποιον θες εδω μεσα και τους hondakηδες αν θες αντικειμενικη αποψη για να στο επιβεβαιωσουν! Προφανως θα το καταλαβεις αργοτερα οταν σου πιασουν τον κωλο) ειναι και οτι το ποστ αυτο γραφτηκε πριν απο 8 μηνες και η τελευται (καθυστερημενη και αυτη) απαντηση ειναι περσινη! Τωρα βρηκες να το ξεθαψεις? Δεν πειραζει συμβαινουν αυτα :lol: :wave2:

Μήτσος1
21/02/2005, 15:56
Η αλήθεια είναι πως και οι 2 εταιρείες το έχουνε ξεφτιλίσει το θέμα. Τουλάχιστον η κατάσταση βελτιώνεται, έστω και με ρυθμό σαλιγκαριού.

Θυμάστε πως ήταν τα πράγματα όταν είχε τη Καβα ο Καμμένος ???

periklisk
21/02/2005, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mitsos1
Η αλήθεια είναι πως και οι 2 εταιρείες το έχουνε ξεφτιλίσει το θέμα. Τουλάχιστον η κατάσταση βελτιώνεται, έστω και με ρυθμό σαλιγκαριού.

Θυμάστε πως ήταν τα πράγματα όταν είχε τη Καβα ο Καμμένος ???

ο Καμμένος ήταν ο χειρότερος.... Ευτυχώς που άλλαξε!

CREμμυδια
23/02/2005, 02:53
περαν του οτι αυτα που λες ειναι μπουρδες

περαν του οτι δεν ξερεις τι λες επειδη δεν συνηθιζω να λεω μπουρδες τι σημασια εχει που ξεθαφτηκε το θεμα;

μπουρδες ε; πριν ξαναπεταξεις ατακα για μπουρδες διαβασε πρωτα

μερικες μερες μετα την αγορα του TTR ανακαλυψα κατω απο την σελα κατι που δεν μου αρεσε καθολου

το υποπλαισιο ηταν στραβωμενο και το χρωμα ειχε σπασει ετσι το πηγα στην yamaha το κοιταξαν και μου αρχισαν το παραμυθι οτι φταινε οι ΣΟΥΖΕΣ!!!!!! αφου δεν με επεισαν αρχισαν αλλο παραμυθι και μου ειπαν οτι ΕΠΕΣΑ!!! και οχι γρατζουνια αλλα η μηχανη δεν ειχε ουτε σκονη επανω της,το κοντερ δεν ειχε ακομα τριψηφιο νουμερο

αλλα επεμεναν να με βγαλουν τρελο
τελικα λιγο πριν πιαστουμε στα χερια....μαλλον πριν με πιασουν στα χερια τους δεχτηκαν να μου κανουν το χατηρι να το περασουν στην εγγυηση
και το εκανα φανερα εκνευρισμενοι

ομως τι μου ειπαν; να παω
στην στρατηγου καλαρη να βρω εναν τυπο να αγορασω χρωμα (με τα χρηματα μου φυσικα) και μετα να παω στου διαολου τον πατερα για να βρω εναν φαναρτζη για να ρωτησω/κανονισω ποτε μπορει να παει στην yamaha για να μου φτιαξει το προβλημα

και οταν γυρισα στην yamaha για να αφησω την μηχανη και ρωτησα αν γινεται να μου δωσουν ενα οχημα μονο που δεν λυσανε τα σκυλια να με φανε

δεν ζητησα R1 ενα ματρακα να φυγω απο το πουθενα και το ζητησα γιατι ηξερα οτι σου δινουν οχημα αλλα εντελως τυχαια δυο μερες πριν παω καποιος τρακαρε ενα μηχανακι που του εδωσαν και την εκοψαν την εξυπηρετηση

καλα αυτο το καταλαβαινω αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως φευγεις απο το πουθενα ποδαρατος και γιατι εκαναν λες και το τρακαρα εγω εξαλλου αυτα συμβαινουν

αλλα δεν εχω παραπανο μου ειπαν να περιμενω γιατι θα εφευγε καποιος υπαλληλος και θα με επαιρνε μαζι του μονο που επειδη δεν ημουν στον δρομο του (μαλλον ακριβως αντιθετα πηγαινα) με πηγε στου διαολου την μανα και γυρισα με δυο συγκοινωνιες,τουλαχιστον με γυρισε στον πολιτισμο

και μετα απο δυο μερες που πηγα να παρω την μηχανη μου μου εξομολογηθηκαν οτι το προβλημα ηταν γενικο!!!! επαιζε ολοκληρη παρτιδα με αυτο το προβλημα και εκει κολανε οι μπουρδες που ανεφερες

επαιζε προβλημα και μου παρισταναν το κινεζικο τσιρκο

και η εργασια σκατα ηταν

αυτο δεν ηταν βαφη ηταν χρωμοβολη
αλλα τι να εκανα; να πηγαινα να ξαναβρω χρωμα και φαναρτζη; μηπως να του κολαγα και τα ενσημα;

μπουρδες ε; επρεπε να ηταν κανενας αλλος πιο νευρικος απο εμενα να δεις που θα κατεληγε η φαση

κι ας μην αρχισω να μιλαω για αντιπροσωπιες yamaha μιλαμε για την αλητεια σε ολο της το μεγαλειο

αν ολα αυτα δεν ειναι αλητεια τι ειναι δηλαδη; χρηματα τους ειχα δωσει δεν τους χουφτωσα την μανα.

εχω πολλα να πω μιας και ημουν κατοχος ΤΤR και με φιλους που ειχαν TTR

να σου πω αλλη μια μπουρδα;

εχεις δει ποτε να τριβουν πιστονι με γυαλοχαρτο; καλα αυτο αλλα ο λογος που το εκαναν;
γιατι ηταν λεει ετοιμοθανατο και ετσι θα το εφτιαχναν, μπουρδα και αυτο; αυτο δεν ειναι μπουρδα αλλα το γεγονος οτι το κρατουσαν για εκπληξη μαζι με την παραλαβη

να σου πω και ονομα αντιπροσωπειας αν θελεις να τους το πας για να δεις οτι η μπουρδα εχει και γευση.....πικρη.

ευγενεια 0
εξυπηρετηση 0
υπηρεσιες 0
γνωσεις 0
ανταλακτικα 0

καλυτερα να να ανοιξουν κουλουρτζιδικο
γιαυτο και ζητησα διαζυγιο με την εταιρια αυτη

με την honda ειχα παλι προβλημα (οχι τεχνικο) αλλα ηταν ευγενεστατοι και με αντιμετωπισαν σαν πελατη οχι σαν πρεζακια.

τον κωλο ναι μου τον επιασαν στην πορεια αλλα εγινε η δουλεια γρηγορα (πενταγρηγορα) ,καθαρα και σωστα απο εκει και περα σκεφτεσαι πως θα ηταν αν σου τον επιαναν,εκαναν σκαταδουλεια, σε εκαναν να νοιωσεις κοροιδο και σου φεροντουσαν λες και εισαι κανενας κοπριτης

αν σκεφτεις ετσι θα πεις χαλαλι

free rider
23/02/2005, 05:55
φίλε CREμμυδια,

χωρίς να έχω καμία διάθεση να συνεχίσω το σχετικό με τις μπούρδες ...
με βάζει σε ερωτηματικά το ζήτημα σχετικά με το αν το χειρίστηκες καλά..

και τι εννοώ ?

αν δηλ το ζήτημα έφτασε εκεί ακριβώς που έπρεπε σε κάποιο manager που ήταν υπεύθυνος για τις εγγύησης των μηχανών, ή οχι και απλά παρέμεινε σε επίπεδο ..τα παλικάρια μέσα στο συνεργείο...


αν παρ όλα αυτά έκανες όλες τις σωστές ενέργειες είναι η πρώτη φορά που ακούω κάτι τέτοιο για την yamaha και καλό θα ήταν να δημοσιευτεί ...δεν ξέρω αν ήδη έχει ...

αλλά απ οτι θυμάμαι οι άνθρωποι εκεί είναι φιλικοί με τις μηχανές...και έχουν νοοτροπία μοτοσικλετιστή..

να σκεφτείς οτι ο Δ.Σ. της yamaha κυκλοφορεί με ένα fazer1000 ...

πιστεύω ότι έφτανε το ζήτημα κάπου ψηλότερα θα πρέπει να είχες ανταπόκριση...

τώρα όλα είναι πιθανά

Μήτσος1
23/02/2005, 23:14
Ρε παιδιά,

Ξεκάρφωτα περιστατικά μπορεί να έχουν συμβεί με όλες τις εταιρείες. Εμπόριο σκοπό το κέρδος κάνουν, ας μη το ξεχνάμε αυτό.

Πάντος κι'εμένα η πεποίθηση μου είναι οτι η Μοτοδυναμική έχει το καλύτερο after sales department. Και σε service, και σε ανταλακτικά και παντού και είναι ένας από τους λόγους που σκέφτομαι το R1 σε βάρος του CBR 1000RR, παρ'όλο που ήμουν Hondaίος μια ζωή ως τώρα.

free rider
24/02/2005, 00:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mitsos1
Ρε παιδιά,

Ξεκάρφωτα περιστατικά μπορεί να έχουν συμβεί με όλες τις εταιρείες. Εμπόριο σκοπό το κέρδος κάνουν, ας μη το ξεχνάμε αυτό.

Πάντος κι'εμένα η πεποίθηση μου είναι οτι η Μοτοδυναμική έχει το καλύτερο after sales department. Και σε service, και σε ανταλακτικά και παντού και είναι ένας από τους λόγους που σκέφτομαι το R1 σε βάρος του CBR 1000RR, παρ'όλο που ήμουν Hondaίος μια ζωή ως τώρα.

με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο με οσα λές σχετικά με την yamaha αλλά είναι σημαντικό περιστατικά όπως αυτό που προαναφέρθηκε να δημοσιοποιείται ...

νμπορει στο κάτω κάτω να έχει κάποια βάση...

είναι θετικό να μαθαίνουν και οι αντιπροσωπείες την γνώμη μας,....

Μήτσος1
24/02/2005, 02:08
Πραγματικά ελπίζω κάποιος από αυτούς να ρίχνει που και που κανένα βλέφαρο κι'εδώ μέσα, έτσι για να παίρνει και καμμία ιδέα του τι κυκλοφορεί εκεί έξω...

CREμμυδια
24/02/2005, 16:59
είναι θετικό να μαθαίνουν και οι αντιπροσωπείες την γνώμη μας,....

συμφωνω κι εγω σε αυτο και υποθετω οτι σπανια μαθαινουν τι γινεται καμια φορα εις βαρος των πελατων τους.


αν δηλ το ζήτημα έφτασε εκεί ακριβώς που έπρεπε σε κάποιο manager που ήταν υπεύθυνος για τις εγγύησης των μηχανών, ή οχι και απλά παρέμεινε σε επίπεδο

εμεινε στο επιπεδο "υπομονη και αντε να μου το φτιαξουν να σηκωθω να φυγω".

πιστευω οτι ειναι λογικο οταν εχεις μπεις σε δρομο ταλαιπωριας να θελεις μονο να ξεμπερδευεις οσο το δυνατον πιο γρηγορα χωρις αλλες επιποπλοκες.


αλλά απ οτι θυμάμαι οι άνθρωποι εκεί είναι φιλικοί με τις μηχανές...και έχουν νοοτροπία μοτοσικλετιστή..

αυτο το ειδα στον Σαρακακη και πραγματικα ηταν καποια στιγμη που νομιζα οτι με δουλευουν ομως οι ανθρωποι εδειξαν πραγματικο ενδιαφερον, αν στην πορεια εκαναν μακροβουτι στην τσεπη μου αυτο ειναι αλλο θεμα.

ισως ειναι ολα θεμα στιγμης και με ποιον θα μιλησεις......εχει πιει καφε πριν του μεταδωσεις το προβλημα σου;

ανθρωποι ειμαστε.

free rider
25/02/2005, 01:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από CREμμυδια
συμφωνω κι εγω σε αυτο και υποθετω οτι σπανια μαθαινουν τι γινεται καμια φορα εις βαρος των πελατων τους.



εμεινε στο επιπεδο "υπομονη και αντε να μου το φτιαξουν να σηκωθω να φυγω".

πιστευω οτι ειναι λογικο οταν εχεις μπεις σε δρομο ταλαιπωριας να θελεις μονο να ξεμπερδευεις οσο το δυνατον πιο γρηγορα χωρις αλλες επιποπλοκες.



αυτο το ειδα στον Σαρακακη και πραγματικα ηταν καποια στιγμη που νομιζα οτι με δουλευουν ομως οι ανθρωποι εδειξαν πραγματικο ενδιαφερον, αν στην πορεια εκαναν μακροβουτι στην τσεπη μου αυτο ειναι αλλο θεμα.

ισως ειναι ολα θεμα στιγμης και με ποιον θα μιλησεις......εχει πιει καφε πριν του μεταδωσεις το προβλημα σου;

ανθρωποι ειμαστε.

μάλλον λάθος τρόπος χειρισμού κατάστασης μια και δεν μπορείς να στηρίζεσαι στην καλή ή οχι διάθεση υπαλλήλου...

καλύτερα είναι να προσπερνάμε τον πρώτο υπάλληλο που θα διανοηθεί να βλάψει τα συμφέροντά μας στο φιλικό και στο ωχχχ αδελφέ..και να επισημοποιούμε τις καταστάσεις και καλύτερα θα ήταν εγγράφως...
στα λόγια δεν ισχύει τίποτα..

Γενικότερα μην περιμένεις να δείξουν ενδιαφέρον ..

υπάρχουν και σε ιδιωτικές εταιρίες δημοσιουπάλληλοι...

CREμμυδια
27/02/2005, 02:04
Γενικότερα μην περιμένεις να δείξουν ενδιαφέρον ..

υπάρχουν και σε ιδιωτικές εταιρίες δημοσιουπάλληλοι...

αυτο ξαναπεστο και μαλιστα πρεπει να ειναι χειροτεροι γιατι πληρωνονται λιγοτερο με συνηκες εργασιες χειροτερες υποθετω.

siokatas
03/03/2005, 00:18
:nono: ΕΛΑΤΕ ΣΑΛΟΝΙΚΑ NA ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΥΓΙΑ ΣΑΣ .....
ΠΑΡΑΔΟΣΗ??
ΜΕΡΙΚΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ (ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΟ ΧΡΩΜΑ)ΜΕΡΙΚΑ ΣΕ 5 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ.....

ΔΑΒΑΝΟΠΟΥΛΟΣ HONDA...

MONO ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΡΕ ΣΕΙΣ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙΣ ΛΕΜΕ...
ΑΠΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗ,ΒΟΛΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ.....
:eyepop:

CREμμυδια
03/03/2005, 04:15
ΕΛΑΤΕ ΣΑΛΟΝΙΚΑ NA ΒΡΕΙΤΕ ΤΗΝ ΥΓΙΑ ΣΑΣ .....
ΠΑΡΑΔΟΣΗ??
ΜΕΡΙΚΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ (ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΟ ΧΡΩΜΑ)ΜΕΡΙΚΑ ΣΕ 5 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ.....

χαχαχα τι μου θυμησες τωρα

περιμενα ηδη 2 εβδομαδες να μου φερουν το ΤΤR μοντελακι 02 και καποια στιγμη αποφασισα να γκρινιαξω

και να ρωτησω τον λογο που αργουν τοσο πολυ να μου το φερουν

απαντηση............................φταιει το χρωμα που διαλεξες!!!!! :eyepop: :rotflmao:

ναι........ που να βρουν ασπρο μπλε ΤΤR 600
σε τοσα χρωματα το εβγαζε η belgarda ασπρο μπλε διαλεξα κι εγω;
τελικα μολις εκλεισα μηνα αναμονης το πηρα και με μια μικρη αναμονη 2 εβδομαδων πηρα και τον τσιγκο.
ταχυτης-εξυπηρετηση το συνθημα μας.

promotohouse
29/03/2005, 10:06
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΓΕΛΙΑΣΤΕΣΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΣΥΜΒΑΙΝΗ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤ/ΠΟΙ ΤΩΝ ΜΟΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΑΝΕΞΕΛΕΚΤΑ.ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΚ ΑΝΤΑΛ/ΚΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΖΗΤΑΜΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΜΟΤΟ 2004 ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ.ΜΕ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΝΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΟΣ.

cityfly
29/03/2005, 10:48
ο μόνος τρόπος να κάνεις σωστά τη δουλειά σου τελικά σε κάτι τέτοια μαγαζιά είναι να μπαίνεις μέσα και να συστήνεσαι

καλημέρα σας,
τάδε
δικηγόρος