PDA

View Full Version : Με κάνει να θέλω να φύγω μακριά



road spirit
18/10/2006, 11:40
Σε ποια ενότητα να έβαζα αυτό τη φωτό? Δεν με προβληματίζει, αλλά με κάνει να αναζητώ διάφορα και με βάζει σε σκέψεις (ωραίες). Δεν έχει συνημμένο ένα ταξιδιωτικό άρθρο, αλλά για εκεί με στέλνει. Δεν έχει μια ιστορία του δρόμου δικιά μου, αλλά αποτελεί έμπνευση για να αρχίσω μια.
Πάρτε τη μοτο σας και φύγετε …

ΥΓ: η φωτό είναι στην Ισλανδία, φωτογράφος και πηγή άγνωστα, μου την έστειλαν με mail. Διακρίνεται η μοτο, δεξιά.


65788

DimChios
18/10/2006, 12:36
Γ@μ@ει η φωτογραφία φίλε!!!

Όπως τα λές....

Αχ...... :rolleyes:


:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

taxydromos
18/10/2006, 15:09
ωραια διαδρομη! ο δρομος κατεβαινει φιδωτος προς την πεδιαδα, μετα φαινεται να ακολουθει την ακτογραμμη..στο βαθος πρεπει να υπαρχουν κοπαδια με προβατα...:cool:

FestoNero
18/10/2006, 15:28
Κανενα λινκ για τη μεγαλυτερη αναλυση;;;;
:D
Η μοτο ειναι αυτη η κουκιδα στη στροφη;

div400
18/10/2006, 15:54
μαστα.....

:beer:

αργει ακομα το καλοκαιρι ρε γμτ:sad:

gcrook
18/10/2006, 16:02
Ρε σεις χωματοδρομος ειναι!
Να μας λειπει...


































..λεμε και καμια μαλακια να πνιξουμε τον πονο μας:sad: :sad: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

stavrogin
18/10/2006, 16:51
Υπεροχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-15βαθμοι κελσιου διαπερνουν το πανακριβο dainese σου.Εισαι παγωμενος .Θα κατεβεις ολον αυτο τον καροδρομο για να φτασεις σε μια παγωμενη μολυβι θαλασσα οπου δεν μπορεις να κανεις μπανιο .Ουτε φωτο μπορεις να τραβηξεις γιατι τα χερια σου ειναι παγωμενα.
Α μολις πας να ξεκινησεις αντιλαμβανεσαι οτι σε επιασε λαστιχο.
Κατα τα αλλα πραγματικα υπεροχη!!!!!!!!!!!!.:rotflmao:

Ταξιδευτής
18/10/2006, 18:35
Δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα...

Καποιο φεγγαρι ημουν με μια κοπελα η οποια ειχε παει στην Ισλανδια για διακοπες με τον αδερφο της. Μου ειπε πολλα για εκεινη την χωρα. Μπορει το χειμωνα να εχει τρομακτικα χαμηλες θερμοκρασιες, αλλα ειναι μια χωρα πραγματικα μαγικη. Ενα νησι που το νερο και η φωτια συναντιουνται. Ειναι ηφαιστιογενες, και εχει απειρους πιδακες Γκευζερ, που ενω πηγαινεις στο δρομο τα βλεπεις να ξεπηδουν στο πλαι του δρομου σαν ενας δρακος που ξεφυσαει.

Αυτο ομως που της εκανε περισσοτερη εντυπωση ηταν η καθαριοτητα στους δρομους παντου, αλλα και η ...ερημια. Μερα μεσημερι εχω δει φωτογραφιες που πραγματικα δεν υπηρχε ΚΑΝΕΙΣ στους δρομους.

Η Ισλανδια για εμενα ειναι το νεγκατιφ της Ελλαδας. Εχω γνωρισει πολλους λαους στη ζωη μου αλλα ποτε δεν ετυχε να γνωρισω Ισλανδο (εκτος απο την παλαβουλα την Björk) και θα ηθελα να παω καποτε εκει. Αν με αξιωσει ο Θεος ισως μια μερα να γινει αυτο το ταξιδι (παντα με την αγαπημενη μου μηχανη)...... :winka:

taxydromos
18/10/2006, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_zr
Δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα...

Καποιο φεγγαρι ημουν με μια κοπελα η οποια ειχε παει στην Ισλανδια για διακοπες με τον αδερφο της. Μου ειπε πολλα για εκεινη την χωρα. Μπορει το χειμωνα να εχει τρομακτικα χαμηλες θερμοκρασιες, αλλα ειναι μια χωρα πραγματικα μαγικη. Ενα νησι που το νερο και η φωτια συναντιουνται. Ειναι ηφαιστιογενες, και εχει απειρους πιδακες Γκευζερ, που ενω πηγαινεις στο δρομο τα βλεπεις να ξεπηδουν στο πλαι του δρομου σαν ενας δρακος που ξεφυσαει.

Αυτο ομως που της εκανε περισσοτερη εντυπωση ηταν η καθαριοτητα στους δρομους παντου, αλλα και η ...ερημια. Μερα μεσημερι εχω δει φωτογραφιες που πραγματικα δεν υπηρχε ΚΑΝΕΙΣ στους δρομους.

Η Ισλανδια για εμενα ειναι το νεγκατιφ της Ελλαδας. Εχω γνωρισει πολλους λαους στη ζωη μου αλλα ποτε δεν ετυχε να γνωρισω Ισλανδο (εκτος απο την παλαβουλα την Björk) και θα ηθελα να παω καποτε εκει. Αν με αξιωσει ο Θεος ισως μια μερα να γινει αυτο το ταξιδι (παντα με την αγαπημενη μου μηχανη)...... :winka:

ναι βρε συ,να πας,να γνωρισουν και οι ισλανδοι τι εστι καgουρας...:wave2:

Nikoskazer2000
19/10/2006, 01:37
Η φωτογραφία τα λέει ΟΛΑ!!! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Ούτε προβληματισμό βλέπω, ούτε αναζήτηση. Μόνο νοσταλγία για κάτι αγνό κι' ατόφιο που ολοι μας ψάχνουμε μαζί με τη γλυκιά μοναξιά του ταξιδιού. :smilea: :a07:

Σου εύχομαι κάποτε να σ' αξιώσει ο Θεός να βγάλεις μια τέτοια φωτογραφία απο μόνος σου και να γράψεις (αν μπορείς να περιγράψεις αυτά που ένιωσες) ενα μικρό κειμενάκι για μας τους στερημένους...:sad:

Alx 84
19/10/2006, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ρε σεις χωματοδρομος ειναι!
Να μας λειπει...

..λεμε και καμια μαλακια να πνιξουμε τον πονο μας:sad: :sad: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



πολύ ωραία η φωτό! έλα που πέφτει λίγο μακριά όμως το μέρος!:sad:

hidefnick
19/10/2006, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Υπεροχη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-15βαθμοι κελσιου διαπερνουν το πανακριβο dainese σου.Εισαι παγωμενος .Θα κατεβεις ολον αυτο τον καροδρομο για να φτασεις σε μια παγωμενη μολυβι θαλασσα οπου δεν μπορεις να κανεις μπανιο .Ουτε φωτο μπορεις να τραβηξεις γιατι τα χερια σου ειναι παγωμενα.
Α μολις πας να ξεκινησεις αντιλαμβανεσαι οτι σε επιασε λαστιχο.
Κατα τα αλλα πραγματικα υπεροχη!!!!!!!!!!!!.:rotflmao:

Και ένας biker έτοιμος για διαγωνισμό Ironbutt. Με -15 κελσίου κρυώνουμε? :beer: :beer: :beer:

Η διαδρομή θέλει Bonneville ή έστω Guzzi και να στρίβεις με γραμμές αλλά αργά. Και στο τέλος της διαδρομής να σε περιμένει μια κοκκινομάλα (κάντες 2, ούτως ή άλλως όνειρο είναι) με μία παγωμένη Guiness. Και κρατήστε εσείς χειμωνιάτικες ελληνικές παραλίες και γυαλισμένη άσφαλτο.........:wave2: :wave2: :wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Η φωτογραφία τα λέει ΟΛΑ!!! :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Ούτε προβληματισμό βλέπω, ούτε αναζήτηση. Μόνο νοσταλγία για κάτι αγνό κι' ατόφιο που ολοι μας ψάχνουμε μαζί με τη γλυκιά μοναξιά του ταξιδιού.:

+10000

airamhag
19/10/2006, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Γ@μ@ει η φωτογραφία φίλε!!!

Όπως τα λές....

Αχ...... :rolleyes:


:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:


+100000


:beer: :beer: :beer:


ααααααααααχ....

675
19/10/2006, 16:51
re paidia emena an eixa k mia mixani edo stin athina pantos de tha me peiraze...:beer: :rotflmao: :wave2:

675
19/10/2006, 16:51
pou na trexo mes ta kria xeimoniatika???:D :wave2: