PDA

View Full Version : Cbf600s - Διαδικασία-κόστος αλλαγής σε Λευκά Φλας



Nostra
18/10/2006, 13:50
Φωτό και διαδικασία από την αλλαγή των φλας της μπλε καλής μου από πορτοκάλί σε λευκά....

Ιστορικό

Παραγγελία
Η παραγγελία δόθηκε στο συνεργείο την Παρασκευή 13/10/2006 το απόγευμα.
Τα πράγματα παραδόθηκαν/υπήρχαν στο συνεργείο ήδη την Δευτέρα το μεσημέρι.

Συνεργείο
Το συνεργείο-χειρουργείο μοτοσυκλετών στο Ν.Ηράκλειο Αττικής.
(ποιος,που και γιατί μέσω ΠΜ μόνο)

Εγκατάσταση
Διάρκεια 30'-35' (?) λεπτά περίπου. Απόγευμα Τρίτης 17/10/2006.
Ευχαριστώ τα παιδιά στο συνεργείο που με φορτώθηκαν να φωτογραφήσω την όλη ιστορία και να μου απαντήσουν υπομονετικά στις απορίες που είχα.

Κόστος
....................2 μπροστά Χ 27,50 €
....................2 πίσω Χ 7 €
....................4 λάμπες Χ 2,50€
Σύνολο Ανταλλακτικών....79€
Εργασία.............20€
Τελικό Κόστος.......99 €


Υλικά
2 μπροστινά ολόκληρα φλας
2 πίσω κρύσταλλα φλας
4 λάμπες πορτοκαλί
λίγη κόλλα

Εργασίες
Βγάλσιμο φαναριών πίσω
Αποκόλληση του σφουγγαριού/τσιμούχας από τα παλιά πίσω φλας
Επικόλληση της άνω στα καινούρια (δεν είχαν τα καινούρια κρύσταλλα τσιμούχα)
Αντικατάσταση πίσω λαμπακίων
Καθαρισμός κατόπτρων και κεντρικού πίσω φαναριού
Τοποθέτηση-Βίδωμα πίσω φαναριών
Βγάλσιμο μπροστινών ντουί
Αφαίρεση πλαινών φέρινγκ
Αφαίρεση πορτοκαλί φαναριών
Τοποθέτηση λευκών φλας
Τοποθέτηση-Βίδωμα φέρινγκ
Αντικατάσταση μπροστινών λαμπακίων
Προσαρμογή των ντουί στα λευκά φανάρια
Ελεγχος σωστής λειτουργίας όλων των φώτων

Nostra
18/10/2006, 13:53
Ξεβίδωμα πίσω φαναριών

το (κόκκινο) κεντρικό πίσω φανάρι (φρένου, πορείας) εσωτερικά είχε σκόνη/βρώμα οπότε έπεσε και το σχετικό καθάρισμα με την ευκαιρία.

Το κάθε κομμάτι βγαίνει ξεχωριστά με τις δικές του βιδούλες.


65794

Nostra
18/10/2006, 13:56
Γυμνά φανάρια... απλά με ένα πανάκι καθαρισμός των κατόπτρων...
Εδώ ακόμα με τις λευκές λάμπες.
Δεν χρειάζεται να βγει τυχόν σχάρα βαλίτσας που υπάρχει, ούτε καν η βαλίτσα.

Φυσικά πάνω στη ράμπα για να δουλευτεί στο κατάλληλο ύψος (ματιών).


65795

Nostra
18/10/2006, 13:58
Τα πορτοκαλί (πίσω μόνο) κρύσταλλα έχουν στη μία πλευρά τους ένα λάστιχο/σφουγγαράκι/τσιμούχα (πείτε το όπως θέλετε).

Τα καινούρια λευκά κρύσταλλα δεν το έχουν.


65796

Nostra
18/10/2006, 14:00
Οπότε σιγά-σιγά και προσεκτικά με το χέρι (και όχι με εργαλείο) ακολούθησε αφαίρεση του λαστιχακίου και στα δύο πίσω κρύσταλλα.


65797

Nostra
18/10/2006, 14:01
Ολοκαίνουριο, ετοιμο-ανάλαμπο :look: πίσω κρύσταλλο honda κατ'ευθείαν από τη συσκευασία εργοστασίου.


65798

Nostra
18/10/2006, 14:06
Με μια υποψία smoked πλαστικού στα όρια του (προφανώς για την αποφυγή ανακλάσεων από τις γωνίες του κρυστάλλου).

Προσεχτική επικόλληση του λαστιχακίου (βλέπε πριν) στο ίδιο αντίστοιχο σημείο/πλευρά με το πορτοκαλί.


65799

Nostra
18/10/2006, 14:09
Λαμπάκι πορτοκαλί που ετοιμάζεται να πάρει τη θέση του στη θέση του πίσω λευκού.


65801

Nostra
18/10/2006, 14:12
Και μετά το βίδωμα.... ο κ0λ0ς είναι έτοιμος!!! :look:

Τα πορτοκάλί λαμπάκια φαίνονται μέσα από το διαφανές κρύσταλλο.... ωραία όμως :D

Για την ιστορία να αναφέρω ότι υπάρχει και κεντρικό πίσω κρύσταλλο στη Honda που είναι λίγο πιο μπορντώ από το κόκκινο που βλέπετε στη φωτό...


65802

Nostra
18/10/2006, 14:16
Ξεβίδωμα του μπροστινού ντουί μέσα,κάτω και πλάι από καλάμια και έλεγχος "συμβατότητας" του ντουί με το καινούριο ολόκληρο μπροστινό φανάρι.

Απόφαση; βγάλσιμο του ντουί τελείως (από το βύσμα του προεξέχοντος από αυτό καλωδίου).


65803

Nostra
18/10/2006, 14:19
Μετά από σύντομη παύση δικιά μου για τηλεφωνο-τσιγάρο γυρνάω πάλι μέσα και τα ακούω :D ...
"Αντε θα το βγάλεις φωτό να τελειώνουμε ή να το βάλω πάνω και το βγάζεις μετά?"

τώρα μισό.... φλας γκόρντον.... :D

τοποθετημένο ντουί στο καινούριο φλας λοιπόν....


65804

Nostra
18/10/2006, 14:21
Δυστυχώς με (ξανα)πήραν :mad: στο κινητό μετά και δεν φωτογράφησα το υπόλοιπο (βγάλσιμο φέρινγκ κλπ.)...

οπότε το τελικό αποτέλεσμα του αριστερού μπροστινού....


65805

Nostra
18/10/2006, 14:23
του δεξιού μπροστινού....


65806

Nostra
18/10/2006, 14:25
και της "γαλανόλευκης" πλέον μούρης :D υπό το φως του συνεργείου....


65807

Nostra
18/10/2006, 14:27
και υπό το φως του συννεφιασμένου δειλινού....


65808

Nostra
18/10/2006, 14:29
και μια διαγώνια....

για να φανταστείτε το λευκό φλας στο φέρινγκ της δικής σας μηχανής.... :D :D :D


65810

Nostra
18/10/2006, 14:31
έχω σίγουρα το μόνο μπλε CBF στην Αθήνα με λευκά φλασάκια....

αν και όπου με δείτε.... πείτε ένα γεια....

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

ΥΓ1: Ξανά-ευχαριστώ τα παιδιά στο συνεργείο που με φορτώθηκαν να φωτογραφήσω την όλη ιστορία και να μου απαντήσουν υπομονετικά στις απορίες που είχα.
Επίσης έχω να πω ότι ακούγοντας άλλους εδώ μέσα να λένε ότι έχουν δυσκολία εύρεσης των φλας στην Ελλάδα έχω να πω ότι .... συνεργείο/μηχανικός/φίλος/εμπιστοσύνη/συνέπεια.

ΥΓ2: τέλος

makis206
18/10/2006, 15:29
Ρε απατεώνα, τελευταίος το έμαθες και πρώτος τα έβαλες !:lol: :lol:

Είναι πολύ όμορφα Τάσο, καλά να είσαι να χαίρεσαι το κουκλί σου και να βγάζεις συνέχεια φλάς για να τα καμαρώνεις !:lol:

Πες μου όμως κάτι που δεν κατάλαβα, τελικά στα μπροστινά φλας σου άλλαξε ντουί ή άφησε αυτά που υπήρχαν ήδη πάνω στην καλωδίωση ;

:beer: :beer: :wave2:

Nostra
18/10/2006, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πες μου όμως κάτι που δεν κατάλαβα, τελικά στα μπροστινά φλας σου άλλαξε ντουί ή άφησε αυτά που υπήρχαν ήδη πάνω στην καλωδίωση ;

ντουί δεν πλήρωσα... οπότε μάλλον τα ίδια...



:beer: :beer: :beer: :beer:

franki26gr
18/10/2006, 16:38
Α Ψ Ο Γ Ο ....................
Π Α Ν Ε Μ Ο Ρ Φ Ο ...........
Πηγαινε κανε και μια μετατροπη να αναβουν συνεχεια τα φλασακια οπως κανουν μερικοι στα αυτοκινητα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lyk0s
19/10/2006, 04:05
Εδειξε πολυ ωραιο nostra!

Εγω δεν θελω να τα αλλαξω αλλα το post σου θα ειναι χρησιμο για οσους θελουν να το κανουν.

Nice job!

javaneze
21/10/2006, 19:57
Παρατηρησεις αποριες:

1) Μπραβο! Πολυ ωραιο αποτελεσμα!
2) Μεγαλο το κοστος για "φλασακια" ρε γμτ ... Στο ΧΤ τα ειχα αλλαξει για 9,5 ευρω ολα... περασμενα μεγαλεια :D
3)Τα μπροστινα γιατι χρειαστηκαν ολοκληρα βρε Τασο; Σκετα κρυσταλακια για τα μπροστινα φλας δεν επαιζαν; Ουσιαστικα το 55αρι των δυο μπροστινων ανεβαζει τοσο την τιμη :/
4)Ασχετο. Την ζελατινα γιατι δεν την εχεις στην πιο ψηλη θεση;
5)Πως σου φαινονται απο φωτεινοτητα; διακρινονται το ιδιο ευκολα με τα πορτοκαλι, και ειδικα την μερα;

ΜΕ ΓΕΙΕΣ!

makis206
21/10/2006, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
3)Τα μπροστινα γιατι χρειαστηκαν ολοκληρα βρε Τασο; Σκετα κρυσταλακια για τα μπροστινα

5)Πως σου φαινονται απο φωτεινοτητα; διακρινονται το ιδιο ευκολα με τα πορτοκαλι, και ειδικα την μερα;

Τα μπροστινά τα έχω δει κι εγώ στη Honda και το κρυσταλλάκι τους είναι κολλημένο στο πίσω μέρος του φαναριού, φαίνεται αν προσέξεις οτι το κρύσταλλο δεν στηρίζεται με βίδες στο υπόλοιπο φανάρι :winka:

Από φωτεινότητα έχω παρατηρήσει το εξής.

Στα πορτοκαλί φλας όταν αναβοσβήνει η λάμπα, απλώς τονίζεται περισσότερο το πορτοκαλί χρώμα του φαναριού τουλάχιστον όσο αναφορά της συνθήκες κάτω απ'τον ήλιο.

Στα λευκά φλας η πορτοκαλί λάμπα κάνει το λευκό κρύσταλλο να "πορτοκαλιάζει" έντονα κατά το άναμμα της λάμπας, άρα το κάνει και πιο ορατό !:winka:

Φαντάζου την εικόνα του φλας που αναβοσβήνει.

-Πορτοκαλί - Έντονο πορτοκαλί - Πορτοκαλί... και πάει λέγοντας.
-Λευκό - Πορτοκαλί - Λευκό - Πορτοκαλί...:winka:

είμαι παραστατικός, δεν μπορείς να πεις..:lol:

:beer: :beer:

Nostra
22/10/2006, 01:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Παρατηρησεις αποριες:

1) Μπραβο! Πολυ ωραιο αποτελεσμα!
2) Μεγαλο το κοστος για "φλασακια" ρε γμτ ... Στο ΧΤ τα ειχα αλλαξει για 9,5 ευρω ολα... περασμενα μεγαλεια :D
3)Τα μπροστινα γιατι χρειαστηκαν ολοκληρα βρε Τασο; Σκετα κρυσταλακια για τα μπροστινα φλας δεν επαιζαν; Ουσιαστικα το 55αρι των δυο μπροστινων ανεβαζει τοσο την τιμη :/
4)Ασχετο. Την ζελατινα γιατι δεν την εχεις στην πιο ψηλη θεση;
5)Πως σου φαινονται απο φωτεινοτητα; διακρινονται το ιδιο ευκολα με τα πορτοκαλι, και ειδικα την μερα;

ΜΕ ΓΕΙΕΣ!

1. thanks

2. τι να κάνουμε... οι ομορφιές πληρώνονται...

3. στα μπροστινά το κρύσταλλο με τη βάση είναι ενωμένα/ενσωματωμένα/με σιλικόνη κλπ. οπότε ναι πάει αναγκαστικά όλο μαζί....

4. στο σημείο που είναι είναι όσο πρέπει για να διώχνει τον αέρα πάνω από το κράνος....

5. σΕ είπε ο μανώλο.... πιο πάνω....


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

acealex
22/10/2006, 19:38
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ !!!!!!!!!!!!!!!!

makis206
23/10/2006, 10:59
Σήμερα έπεσε τηλέφωνο οτι παρέλαβαν τα φλας..

-Σίγουρα ;
-ΣΙΓΟΥΡΑ !!!
-Είναι όλα εκεί ;;
-ΌΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΤΣΑΝΤΑ !!!
-Στάνταρ ;; Να την κοπανήσω δηλαδή απ'τη δουλειά και να έρθω να τα πάρω ;
-ΈΛΑ !!!

Ακολουθεί διαδικασία πανικού, καβαντζώνω μηχανάκι, την κοπανάω απ'τη δουλειά, 10 λεπτά διαδρομής και τσουπ ! Μπροστά στον πάγκο των ανταλλακτικών.

-Καλώς το Μανώλη ! Σφαίρα έφτασες !
-Εμ, τρεις+ μήνες τα περίμενα (λέω από μέσα μου)
-ΟΡΙΣΤΕ ! 'ΕΤΟΙΜΗ Η ΤΣΑΝΤΑ !!!

Την ανοίγω, βγάζω ένα ένα τα ανταλλακτικά... πρώτο βγήκε το εμπρός δεξί φλας, δεύτερο το εμπρός αριστερό, τρίτο βγήκε το πίσω δεξί κρυσταλλάκι και τέταρτο έβγαλα δύο (2) πορτοκαλί λαμπάκια και...:eyepop: ΆΔΕΙΑ Η ΤΣΑΝΤΑ !!

-Που είναι τα υπόλοιπα ;
-ΠΟΙΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ;;;:eyepop:
-Ένα πίσω αριστερό κρύσταλλο και άλλες δύο λάμπες !!!!
-Α !!! ΔΕΝ ΤΑ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ;;;;.....

:a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

Δεν έχει νόημα να συνεχίσω... μέχρι το μεσημέρι περιμένω τηλέφωνο.. αλλιώς ;

Γεια σας ! Και καλή τύχη μάγκες !:wave2:

makis206
23/10/2006, 11:01
Νόστρα μη γελάς !

Μάλλον πως θα σε χρειαστώ !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nostra
23/10/2006, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Νόστρα μη γελάς !

Μάλλον πως θα σε χρειαστώ !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τι να γελάσω βρε μανωλιό..... για κλάματα είναι οι τύποι....

τα παρέλαβες?

σε τι τιμές?

honda λαμπάκια σου στείλανε?

το νου σου..... :smokin:

makis206
23/10/2006, 22:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
τι να γελάσω βρε μανωλιό..... για κλάματα είναι οι τύποι....
τα παρέλαβες?
σε τι τιμές?
honda λαμπάκια σου στείλανε?
το νου σου..... :smokin:

Αν δεν έρθουν όλα ΔΕΝ ΠΑΡΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ !

Κι επειδή έχω πάρει πολλές ανάποδες με δαύτους έχω βάλει και διορία μέχρι το τέλος του μήνα !

Αλλιώς ; Κρατήστε τα στοκ, όλο και κάποιος θα τα πάρει μα από πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια άλλο τίποτα.:lol: :lol:

Αντιπρόσωπος @@ :rotflmao:

:beer: :beer:

makis206
25/10/2006, 22:24
Κοίτα τώρα τι βρήκα στο νετ !!:cry: :cry:


66640

makis206
25/10/2006, 22:25
:bigcry: :bigcry: :cry: :bigcry: :bigcry:


66641

franki26gr
26/10/2006, 00:51
Να τι εμαθα κ εγω:
Μετα απο τηλεφωνικη συνομιλια που ειχα με αντιπροσωπο(ονομα κ τηλ αυτου μονο μεσω πμ) της Hονδα στο Παλαιο Φαληρο επανω στην Λ.Ποσειδωνος διπλα απο τα Starbucks στο υψος του Φλοισβου,
(εχει ανοιξει εκει αντιπροσωπεια η οποια εχει εξ ολοκληρου προιοντα Ηονδα εξ ου και το ονομα αυτης HONDA DREAM) μου ειπε οτι τα λευκα φλασακια
(και τα 4 μαζι) εχουν 85€ τελικη τιμη και οι πορτοκαλι λαμπες απο 3€ εκαστη.
Οποτε μιλαμε για 1 συνολο των 97-100€ τελικη τιμη.Λιγακι πιο τσιμπημενη απο αυτη του Nostra
Παντως του πεταξα την σποντα εαν γινει ομαδικη παραγγελια υπαρχει περιπτωση να πετυχουμε καμια καλυτερη τιμη????
Η απαντηση ηταν ΝΑΙ :eyepop: :eyepop:
Υπαρχει περιπτωση αναλογα με τον αριθμο της παραγγελιας να πετυχουμε μια μειωση της ταξης του 10% μπορει και 15% .
Εγω του ειπα οτι υπαρχει περιπτωση να μαζευτουμε γυρω στα 7-8 ατομα.
Το μονο που δεν γνωριζε να μου πει ηταν εαν θα υπαρχουν διαθεσιμα αμεσα ολα τα κομματια της παραγγελιας(εαν γινει)
Επισης δεν τον ρωτησα ποσο θα κοστισει η εργασια τοποθετησης....
Αυτα......

makis206
26/10/2006, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από franki26gr
Επισης δεν τον ρωτησα ποσο θα κοστισει η εργασια τοποθετησης....
Αυτα......

Στην περίπτωση που δεν βγάλω άκρη με τον αντιπρόσωπο στα Χανιά είμαι μέσα για την παραγγελία !

Για την τοποθέτηση αναλαμβάνουν τα χεράκια μου, είναι πολύ εύκολο να μπουν αρκεί να δεις στο manual πως βγαίνουν τα φαίρινγκ, με μια γρήγορη ματιά που έριξα μου φάνηκε πανεύκολο !

:beer: :beer: :beer:

Nostra
26/10/2006, 12:52
Ρε παιδες ...

99 ευρώ μου στοίχισε στο συνεργείο μου χωρίς να χρειαστεί ομαδική, χωρίς 69 μέρες συνεννοήσεων χωρίς επιπλέον παράπλευρα κόστη και....

αυτοί που πήγε ο frankigr αν τελικά πάει κάποιος σε αυτούς θα ανακαλύψουν στην πορεία ότι πρέπει να αγοράσετε και ντουί.... και ότι οι λάμπες μπορεί και να μη κάνουν....

Νέο Ηράκλειο... ATS MOTO...

:wave2:

ΥΓ: γιατί παιδεύεστε?
Η ταλαιπωρία του makis206 στην κρήτη....
Τα εξαρχής παραπάνω λεφτά που ζητήσανε στον frankigr 85 + 12 οι λάμπες + ? πόσο η εργασία
αλλά σου λέει έχω ένα περιθώριο 15% :look: αν μου φέρεις κι άλλους... Γιατί να μη στο κάνει μόνο σε εσένα αφού έχει το περιθώριο?

Καλή, θεμιτή και υποχρεωτική η έρευνα αγοράς αλλά μη πάτε και σαν τα πρόβατα για σφαγή...


ΥΓ2:Επειδή ρώτησα ... τα 99 ευρώ ισχύουν για όποιον άλλο θέλει να πάει... να δει και πως πρέπει να είναι τα συνεργεία και η προσωπική εξυπηρέτηση....

makis206
26/10/2006, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
θα ανακαλύψουν στην πορεία ότι πρέπει να αγοράσετε και ντουί....

Έχω χάσει το μπούσουλα... τον πήρε κανείς πάνω απ'το κομοδίνο ;:lol: :lol:

Τελικά χρειάζονται ντουί ;;:hypnotize


Προσωπικά στ'@@ μου μετά από τόση αναμονή και ταλαιπωρία να σκάσω κι 150 ευρώ να τα βάλω τα γ@μημέν@ τα φλας !

Επειδή είμαι καλό κοπέλι και άνθρωπος με υπομονή μεγαλώνω τη διορία μου μέχρι το τέλος του μήνα εκεί που τα έχω παραγγείλει (ο Θεός να το κάνει παραγγελία αυτό το πράγμα), αν μέχρι τότε δεν έχουν κάποια απάντηση να μου δώσουν έρχομαι και τα παίρνω από Αθήνα μπας και ξεμπερδέψω επιτέλους ! Από τις 15 Ιούνη περιμένω..

Και θα τα βάλω και μόνος μου, άμα θέλω ν'ασχοληθώ γίνομαι μαμούνι εγώ στα μαστοριλίκια αμέ ;:o :lol:
(κι αυτό μόνο στην περίπτωση που θέλει αλλαγή το ντουί αλλιώς; Piece of cake):smokin:


:beer: :beer:

franki26gr
26/10/2006, 23:16
Νostra θα σου στειλω πμ για να μου πεις λεπτομεριες και 1 τηλ για το συνεργειο....
Για αυτα που λες δικιο εχεις...
Δεν ειπα να παμε εκει απλα ποσταρα αυτα που μου ειπανε απο εκει...

javaneze
01/11/2006, 19:19
Μάκη μίλησα σήμερα με το συνεργείο που έχω παραγγείλει τα λευκά φλας και μου είπαν ότι τους έχουν έρθει τα δύο μπροστά και ΜΟΝΟ το ένα από τα πίσω....
Αν διασταυρώσω ότι αυτό που μου λείπει είναι αυτό που σου έλειπε και τώρα στο φέρνουν θα γίνει χαμός!!!!!!!!!!! :a37: :a37: :a37:

:beer: :wave2:

lampros_fazer
01/11/2006, 19:37
Πολύ ωραία τα λευκά φλας...αλλά 100? ρε φούστη..;; :uplate:

Μα καλά οργανωμένο σχέδιο είναι και σας φέρνουν μόνο ένα πισω..;;! :look:

Μάκη 3 μήνες περιμένεις..;;!! :hypnotize Τι μαλάκες..!Πάρτα και μην τους δώσεις φράγκο..:D Ακου εκεί 3 μήνες τα φλας..Σε 3 μήνες θα είχες πάει και θα τα είχες φέρει μόνος σου από Τζαπάν!

makis206
02/11/2006, 08:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
Μάκη μίλησα σήμερα με το συνεργείο που έχω παραγγείλει τα λευκά φλας και μου είπαν ότι τους έχουν έρθει τα δύο μπροστά και ΜΟΝΟ το ένα από τα πίσω....
Αν διασταυρώσω ότι αυτό που μου λείπει είναι αυτό που σου έλειπε και τώρα στο φέρνουν θα γίνει χαμός!!!!!!!!!!! :a37: :a37: :a37:
:beer: :wave2:

Μη φοβάσαι Νικολή μα κι εγώ ακόμα το περιμένω το πίσω αριστερό !:lol:

Κι απ'ότι φαίνεται θα περιμένουμε πολύ ακόμα..:a018: :a015: :a018:

:lol: :beer: :lol:

makis206
02/11/2006, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Μάκη 3 μήνες περιμένεις..;;!! :hypnotize Τι μαλάκες..!Πάρτα και μην τους δώσεις φράγκο..:D Ακου εκεί 3 μήνες τα φλας..Σε 3 μήνες θα είχες πάει και θα τα είχες φέρει μόνος σου από Τζαπάν!

Βάλε 4 και μέσα είσαι..

Αλλά έχουμε καιρό ακόμα μέχρι να κλείσει χρόνος :rotflmao: :rotflmao:


Ενώ ο άλλος ο κwλόφαρδος.. :a13: :evil: :evil: :a26:


:lol: :rotflmao: :beer: :lol:

Nostra
02/11/2006, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ενώ ο άλλος ο κwλόφαρδος.. :a13: :evil: :evil: :a26:

ο άλλος ο κωλόφαρδος φρόντισε να κινηθεί καταλλήλως και να ζητήσει να γίνει η δουλεία του... :smokin: :smokin: :smokin:

Παντως επειδή ρώτησα για σετάκι για σένα, μου είπαν και για τον javaneze....

Ο Σαρακάκης :yuck: έφερε ελάχιστα φανάρια λευκά μόνο και μόνο για να υποστηρίξει τίποτα πεσίματα/σπασίματα των καινούριων μοντέλων που έχουν λευκά φλας. Δεν υποψιαστήκανε ότι εμείς οι "παλιοί" με τα πορτοκαλί θα μας την βάραγε να αλλάξουμε τα πορτοκαλί με λευκά... οπότε... έλλειψη....

Επειδή όμως έπεσε σύρμα :winka: στα κεντρικά ότι "ο λαός τραγούδι θέλει" σε καμιά δεκαριά μέρες θα υπάρχει επάρκεια κρυστάλλων....

τώρα πως γίνεται να λείπει σε όλους το πίσω αριστερά... τι να πω? μπορεί κάνας CBFάκιας από τους καινούριους να έχει στο γκαράζ του κάνα σημείο που κάθε εβδομάδα καταφέρνει να σπάει μόνο αυτό το κρύσταλλο οπότε έχει αγοράσει όλο το στοκ.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

makis206
02/11/2006, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Παντως επειδή ρώτησα για σετάκι για σένα, μου είπαν και για τον javaneze....

ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΛΑΤΡΕΙΑ ΜΟΥ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΑΘΟΣ ΜΟΥ ! :look: :uplate: :hypnotize


Καλά ντε, ευχαριστώ λέμε :lol: :lol:

:beer: :beer:

makis206
20/11/2006, 15:31
Έβγαλα τα φαίρινγκ και περιμένω τον ταχυδρόμο !:evil:

Πίις οφ κέϊκ που λένε τα Εγγλεζάκια

:lol: :lol:

makis206
22/11/2006, 10:01
ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΚΙΟΛΑΣ !!:a54: :a54: :a54: :a54:


Έχασα 200 κιλά βάρος μόλις !:rotflmao:


Χίλια ευχαριστώ στον Νόστρα για την εξυπηρέτηση που έκανε να μου τα αγοράσει από Αθήνα και να μου τα στείλει Κρήτη !
(καλά το οτι χρωστάω μπύρες, κοψίδια, ρακές, σάντουϊτς, κοκακόλες, ουϊσκια, κι ότι γλυκό επιθυμεί η ψυχή σου είναι ευνόητο)

4+ μήνες τα περίμενα !:a25:

Τώρα έλαβε τέλος η αναμονή !:a25: :a30:


Φωτό σύντομα :smokin:


:lol:

makis206
22/11/2006, 11:29
Ίδιο μ'αυτό είναι το άτιμο !:cool:


:lol: :rotflmao: :lol:


70183

makis206
25/11/2006, 14:34
Να ρίξω μερικές φωτό που τράβηξα στα γρήγορα ;

(όχι σιγά που δεν θα ρίξω με τα λευκά πλέον φλας):lol: :lol:


70429

makis206
25/11/2006, 14:35
Επιτέλους τέλος στην αναμονή !:lol:

:beer: :beer:


70430

makis206
25/11/2006, 14:36
Με τι καρδιά πήγε κι έβαλε τα πορτοκαλί φλας αυτή η Honda πάνω στη μαυρούκα ;:lol:


70431

makis206
25/11/2006, 14:37
Ενώ τώρα ε ;:cool:

:lol: :beer: :lol:


70432

makis206
25/11/2006, 14:38
Και μια τελευταία λίγο καλλιτεχνική αλα Πικάσο :rotflmao:

:beer: :beer: :wave2:


70433

makis206
25/11/2006, 14:39
Τα χάλια που είχε πριν !!:yuck:

:lol: :rotflmao: :lol:


70434

franki26gr
25/11/2006, 16:38
Πανεμορφο ρε φιλαρακι....
Μπραβο να το χαιρεσαι!!!!!
Αντε τωρα με το δωρο να παω να τα βαλω κ εγω!!!!

Οντως λεσ και αλλαζει ολο το μηχανακι.....:rotflmao: :rotflmao:
Ασε που τωρα βαζοντας και τα φλας κ εχοντασ τοποθετημενο κ το καπακι θα πρεπει το εργαλειο να μετραει και 15 hp παραπανω στον τροχο....
ΑΕΡΑ θα πηγαινεις λεμεεεεεεεεεεεεεε
:a8: :a8: :a8: :a25: :a25: :a30: :a30:

lyk0s
25/11/2006, 17:14
Κουκλα!! Φτου φτου!

Ψηνομαι....

makis206
25/11/2006, 20:06
Νά'στε καλά ρε παίδες, όντως σαν να πηγαίνει λίγο πιο αεράτα τώρα φίλε μου frankie !:lol:

Λύκε μην το καθυστερείς πολύ, αν τα πάρουν οι υπόλοιποι CBFάδες θα περιμένεις πολύ καιρό το Σαρακάκη μετά !:lol: :winka:


Και πάλι ευχαριστώ !

:beer: :beer: :beer:

javaneze
27/11/2006, 09:04
γκρρρρ....:evil:
εγω ηδη ειμαι στην 4η εβδομαδα αναμονης!

<....>


Μακη πανεμορφο αδερφε!:beer: :beer: :beer:

Nostra
27/11/2006, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
γκρρρρ....:evil:
εγω ηδη ειμαι στην 4η εβδομαδα αναμονης!

<....>


Μακη πανεμορφο αδερφε!:beer: :beer: :beer:



:smokin: :smokin: Νομίζω ότι δεν είσαι πλέον σε αναμονή....


Εδώ τα πήρε ο Μανώλο... που είναι και μακρυά... :winka:


Εσύ καλά είσαι? :confused:


:wave2:

makis206
27/11/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
:smokin: :smokin: Νομίζω ότι δεν είσαι πλέον σε αναμονή....
Εδώ τα πήρε ο Μανώλο... που είναι και μακρυά... :winka:
Εσύ καλά είσαι? :confused:
:wave2:

Πες του τα του Νικολή ρε Τάσο, άντε ν'αρχίσουμε να ψαχνόμαστε λίγο γιατί η αναμονή μας γερνάει γρηγορότερα !:lol:

Νικόλα εγώ περίμενα πάνω από 4 μήνες ! Ψάξου λίγο, κάτι πρέπει να έχει γίνει πλέον για την άφιξη των φλας στην Ελλάδα..

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :beer: :beer: :beer:

Nostra
27/11/2006, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πες του τα του Νικολή ρε Τάσο, άντε ν'αρχίσουμε να ψαχνόμαστε λίγο γιατί η αναμονή μας γερνάει γρηγορότερα !:lol:

Νικόλα εγώ περίμενα πάνω από 4 μήνες ! Ψάξου λίγο, κάτι πρέπει να έχει γίνει πλέον για την άφιξη των φλας στην Ελλάδα..

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :beer: :beer: :beer:

βρε ΚρητικόΠοντιακό σύστημα Μανώλη... την ίδια πηγή έχετε... απλά του έχει έρθει και αυτουνού (αφού ήρθε και το δικό σου) και δεν έχει ενημερωθεί... :hypnotize :sick: :sick: :sick: :ninja: :alien:

makis206
27/11/2006, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
βρε ΚρητικόΠοντιακό σύστημα Μανώλη... την ίδια πηγή έχετε... απλά του έχει έρθει και αυτουνού (αφού ήρθε και το δικό σου) και δεν έχει ενημερωθεί... :hypnotize :sick: :sick: :sick: :ninja: :alien:


ΑΑΑΑΑΑΑαααααααααααααα ε πες το ντε !:cool:

:lol: :lol: :a19: :lol: :lol:

javaneze
28/11/2006, 09:09
ενημερωθηκα ενημερωθηκα :D

Υπομονη ... εντος εβδομαδας θα μπουν και το συντομοτερο δυνατον θα δωσω και φωτο!
:beer:

makis206
28/11/2006, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από javaneze
ενημερωθηκα ενημερωθηκα :D
Υπομονη ... εντος εβδομαδας θα μπουν και το συντομοτερο δυνατον θα δωσω και φωτο!
:beer:

Με το καλό Νικόλα !

Τα λευκά φλας ταιριάζουν στο ασημί CBF περισσότερο απ'οποιοδήποτε άλλο χρώμα !:winka:


:beer: :wave2: :beer:

javaneze
18/12/2006, 23:12
Αν και κομματι καθυστερημενα, λογω ελληψεως φωτογραφικου υλικου,
παραθετω και το ασημι με λευκα φλας. (Να ναι καλα ο Nostra και η φωτογραφικη του! :beer: )

(τα χερακια εξω απο την κουβερτα παιδακια ε; :rotflmao: )

Μουρακλα:


72521

javaneze
18/12/2006, 23:13
Κωλ@ρ@:


72522

javaneze
18/12/2006, 23:14
Το πλαί μας το καλο!:


72523

javaneze
18/12/2006, 23:16
και το πλαί το σκιερο!

Ζητω προκαταβολικα συγνωμη για τα εξοδα που θα προκαλεσουν αυτες οι φωτο, σε ολους τους κατοχους 600s προκειμενου να τρεξουν να βαλουν και αυτοι τα λευκα :D
:beer:


72524

javaneze
18/12/2006, 23:25
Η διαδικασια τοποθετησης κρατησε περιπου 20 -30 λεπτα μαζι με κουβεντουλα και καφεδακι.
Εγινε ακριβως οπως περιγραφει ο Τασος στην αρχη του τοπικ αφου τα εβαλα στο ιδιο συνεργειο.

Τα παιδια εκει, Παναγιωτης και Βασιλης ειναι αψογοι συνεργατες και υπομονετικοι! Ευγε!

:beer: :wave2:

makis206
18/12/2006, 23:32
Τό'πα εγώ δεν τό'πα ;:cool: :lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τα λευκά φλας ταιριάζουν στο ασημί CBF περισσότερο απ'οποιοδήποτε άλλο χρώμα !:winka:

Κούκλα !!

Και στην επόμενη βόλτα να βρεθούμε κι οι τρεις λευκοφλασάτοι παρέα !

:lol: :beer: :beer:

javaneze
20/12/2006, 10:13
To πες. το πες :D

Με το καλο να βρεθουμε φιλαρακο! :beer:

Αντε επομενος για τα φλας ποιος ειναι;:D :evil: :wave2: