PDA

View Full Version : Ίκαρος!!!



latris mixanis
19/10/2006, 09:16
Σήμερα δεν πήρα τη μηχανή για να πάω στη δουλειά, αλλά το μετρό. Έτσι έπεσε στα χέρια μου η Δωρεάν εφημερίδα Lifo! (κάθε πέμπτη θα τη βρείτε)
Η Lifo παρουσιάζει τα βιβλιοπωλεία, τα στέκια, τους εκδοτικούς οίκους, τις τάσεις, τα πρόσωπα και τις καταστάσεις που κάνουν το διάβασμα στην πόλη-ιδιωτικά και δημόσια-πιο ελκυστικό από ποτέ.
Για ποιούς εκδοτικούς οίκους γράφουν και τι για τον " Ίκαρο " του Nιkos.

Εκδοτικοί οίκοι : ΑΓΡΑ, ΕΛΛΗΝΙΚΑ-ΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΕΣΤΙΑ, ΚΑΣΤΑΝΙΩΤΗΣ, ΚΕΔΡΟΣ, Εκδοτικός Οργανισμός ΛΙΒΑΝΗ, ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ, ΠΑΤΑΚΗΣ, ΠΟΛΙΣ, ΠΟΤΑΜΟΣ, ΤΟ ΡΟΔΑΚΙΟ, ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΗ, ΨΥΧΟΓΙΟΣ, ΩΚΕΑΝΙΔΑ και τέλος Ίκαρος!

ΊΚΑΡΟΣ
Βουλής 4, Σύνταγμα, www.ekdoseis-ikaros.gr τηλ. 210-3225152
Ο ιστορικός οίκος των δυο Νόμπελλ λογοτεχνίας αλλά και των Ελλήνων υπερραλιστών συνεχίζει σταθερά την πορεία, πάντοτε με αυστηρά κριτήρια επιλογών και αισθητικής. Το βιβλιοπωλείο της οδού Βουλής παραμένει τόπος συνάντησης πνευματικών ανθρώπων και ζυμώσεων.

Πάντα τέτοια και ακόμα καλύτερα!!!

Αν δεν είναι για τις γενικές, μπορείτε να το βάλετε στο σωστό μέρος.

kalant
19/10/2006, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Σήμερα δεν πήρα τη μηχανή για να πάω στη δουλειά, αλλά το μετρό. Έτσι έπεσε στα χέρια μου η Δωρεάν εφημερίδα Lifo! (κάθε πέμπτη θα τη βρείτε)
Η Lifo παρουσιάζει τα βιβλιοπωλεία, τα στέκια, τους εκδοτικούς οίκους, τις τάσεις, τα πρόσωπα και τις καταστάσεις που κάνουν το διάβασμα στην πόλη-ιδιωτικά και δημόσια-πιο ελκυστικό από ποτέ.
Για ποιούς εκδοτικούς οίκους γράφουν και τι για τον " Ίκαρο " του Nιkos.

Εκδοτικοί οίκοι : ΑΓΡΑ, ΕΛΛΗΝΙΚΑ-ΓΡΑΜΜΑΤΑ, ΕΣΤΙΑ, ΚΑΣΤΑΝΙΩΤΗΣ, ΚΕΔΡΟΣ, Εκδοτικός Οργανισμός ΛΙΒΑΝΗ, ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ, ΠΑΤΑΚΗΣ, ΠΟΛΙΣ, ΠΟΤΑΜΟΣ, ΤΟ ΡΟΔΑΚΙΟ, ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΗ, ΨΥΧΟΓΙΟΣ, ΩΚΕΑΝΙΔΑ και τέλος Ίκαρος!

ΊΚΑΡΟΣ
Βουλής 4, Σύνταγμα, www.ekdoseis-ikaros.gr τηλ. 210-3225152
Ο ιστορικός οίκος των δυο Νόμπελλ λογοτεχνίας αλλά και των Ελλήνων υπερραλιστών συνεχίζει σταθερά την πορεία, πάντοτε με αυστηρά κριτήρια επιλογών και αισθητικής. Το βιβλιοπωλείο της οδού Βουλής παραμένει τόπος συνάντησης πνευματικών ανθρώπων και ζυμώσεων.

Πάντα τέτοια και ακόμα καλύτερα!!!

Αν δεν είναι για τις γενικές, μπορείτε να το βάλετε στο σωστό μέρος.

γιατι δεν πηγες με την μηχανη?

στο μετρο εχω να μπω κατι χρονια...

:D

1000 μηνυματα εφτασα τωρα το ειδα...

:beer:

Nik0s
19/10/2006, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Σήμερα δεν πήρα τη μηχανή για να πάω στη δουλειά, αλλά το μετρό. Έτσι έπεσε στα χέρια μου η Δωρεάν εφημερίδα Lifo! (κάθε πέμπτη θα τη βρείτε)
Η Lifo παρουσιάζει τα βιβλιοπωλεία, τα στέκια, τους εκδοτικούς οίκους, τις τάσεις, τα πρόσωπα και τις καταστάσεις που κάνουν το διάβασμα στην πόλη-ιδιωτικά και δημόσια-πιο ελκυστικό από ποτέ.
Για ποιούς εκδοτικούς οίκους γράφουν και τι για τον " Ίκαρο " του Nιkos.


:winka: :winka:

zoropatra
20/10/2006, 18:32
:a46: :a46: :a46: :a46: :a46: :a18: :a18: :a18: :a18: :a18:

makis206
20/10/2006, 20:46
:a23: :a23: :a18: :a19: :a18: :a23: :a23:

rsp
21/10/2006, 08:35
Μπραβο Νιικομ, Μπραβο Νικολακημ...Παντα το ελεγα εγω !! Αξιος Αξιος!!

Αντε και εις ανωτερα!!
:bawl: :bawl: :wave2:

latris mixanis
22/10/2006, 01:07
Μπορώ να έχω τώρα τα ποσοστά που είχαμε πει?? :look: