PDA

View Full Version : Χούφτες για Multi



TasosDuc
19/10/2006, 21:55
Παίδες καλησπέρα,
Ψαχνοντας στο multistrada.net εβγαλα το συμπέρασμα οτι -τουλαχιστον στο δικο μου- ,οι χουφτες του KTM(μαυρες γυαλιστερες) και ταιριαζουν και πανε εμφανισιακα.
Το προβλημα ειναι οτι αφου τις αγορασα και τις τοποθετησα ,είδα οτι η βίδα-σφυκτηρας που εχουν για την εξωτερικη πλευρα του τιμονιου δεν κανει.Ειναι μικρές σε διαμετρο και δεν σφίγγουν καλα.
Ξερει κανεις τι πρεπει να κάνω?Χρειαζεται να πάρω καποιο έξτρα εξάρτημα?

GST
20/10/2006, 07:52
στις aftermarket χουφτες που πωλουνται υπαρχουν διαφορα σετ για να προσαρμοζουν σε διαφορετικες διαμετρους ...προφανως αυτο που δινει η κτμ ειναι για φατμπαρ μονο ...εσυ τι τιμονι εχεις πανω στο μουλτι;

mesh
20/10/2006, 12:03
Και στειλε μας κανενα λινκ η δικια σου φωτο να τις δουμε μαν.....
θανκς !!!

TasosDuc
20/10/2006, 21:57
Το τιμονι ειναι το στανταρ του multi (τωρα εάν εννοεις διαμετρο ,δεν το εχω μετρησει αλλα θα το κανω). GST ...ξέρεις καποιο μαγαζι με τετοια αξεσουαρ προς Καλλιθέα πλευρα ή γενικοτερα?
Όσο για φωτο ...σε κανα δυο μερουλες θα την βάλω.

GST
24/10/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
Το τιμονι ειναι το στανταρ του multi (τωρα εάν εννοεις διαμετρο ,δεν το εχω μετρησει αλλα θα το κανω). GST ...ξέρεις καποιο μαγαζι με τετοια αξεσουαρ προς Καλλιθέα πλευρα ή γενικοτερα?
Όσο για φωτο ...σε κανα δυο μερουλες θα την βάλω.

το νορμαλ νομιζω οτι ειναι πιο φαρδυ διατομη ....παλιοτερα ειχα παρει για το κτμ χουφτες της αξερμπις και ειχαν διαφορους ανταπτορες για να προσαρμόζουν και σε κανονικα και σε φατμπαρ τιμονια ....πηγαινε καλλιροης και ψαξε ...ελπιζω να μη χρειαστει να αγορασεις χουφτες για να παρεις τους ανταπτορες:uplate: καλη τυχη ..

ps..στο συνεργειο που πηγες να τα βαλεις τι σου προτειναν;

TasosDuc
05/12/2006, 18:44
Άργησα λιγο αλλα τελικά αξιώθηκα να βγάλω μερικες φωτο.Τελικα ολα καλα .Απο την μερα που τις 'εβαλα ,ειδα τρελη διαφορα με τον αέρα.Ακόμα βέβαια έχω τίς βίδες που είναι μικροτερης διαμέτρου,αλλα δεν κουνιουνται καθόλου.
Check them.....


71252

TasosDuc
05/12/2006, 18:44
kai auth....


71253