PDA

View Full Version : τελικο & οργανα CB 400 SF



vagbiker
20/10/2006, 16:45
Γειά χαρά σε όλους!!!

Νέο μέλος, νέα ερωτήματα...

Πριν θέσω την ερώτηση μου, θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήριά μου για την
πολύ μεγάλη βοήθεια που προσφέρεται σε όλους τους χρήστες του site με τις συμβουλές σας (ιδίως τα παλιά μέλη ).

Προχωράμε στο προκείμενο. Μετά από απροσεξία φιλοδώρησα την μηχανούλα με:
1. ραγισμένα πλαστικά οργάνων
2. τελικό εξάτμισης off.

Τί τελικό να βάλω; Κάτι μου είπαν για ελληνικό χειροποίητο 170€. Αξίζει να το εμπιστευτώ;
Αυτά τα πλαστικά μπορώ να τα βρώ κάπου ή θα το έχω μπαταρισμένο;

sniper
20/10/2006, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagbiker
.......

Αυτά τα πλαστικά μπορώ να τα βρώ κάπου ή θα το έχω μπαταρισμένο;

Δυσκολα τα πράγματα....



Ψάχνεις για μεταχειρισμένα..... διαφορετικά..... Αν τα θες καινουργια απο Ιαπωνία.... εγώ είχα πληρώσει 800Ε πριν 4 χρόνια όταν μου τα έκλεψαν....

:smokin:

vagbiker
20/10/2006, 17:22
ΠΟΣΟ??????????

Ψιλοπράγματα δηλαδή. Βέβαια εσύ αναφέρεσαι στο να αγοράσω τα όργανα. Έχουν σπάσει τα πλαστικά αλλά τα όργανα δουλεύουν οπότε ουσιαστικά το μόνο που χρειάζεται είναι να βρω τα οβάλ πλαστικά και να τα κολλήσω ας είναι και μεταχειρισμένα.

sniper
20/10/2006, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagbiker
ΠΟΣΟ??????????

Ψιλοπράγματα δηλαδή. Βέβαια εσύ αναφέρεσαι στο να αγοράσω τα όργανα. Έχουν σπάσει τα πλαστικά αλλά τα όργανα δουλεύουν οπότε ουσιαστικά το μόνο που χρειάζεται είναι να βρω τα οβάλ πλαστικά και να τα κολλήσω ας είναι και μεταχειρισμένα.

τα οβαλ πλαστικά λέγονται "καβουκια" και ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ δυσκολα να βρεις.....

:smokin:

ronin1
20/10/2006, 17:27
αφού λες οτι τα οργαν δουλευουν κ χρειαζεσαι μονο το πλαστικό , δεν αξίζει να αγοράσεις άλλα ασε που ειναι δυσευρετα...πηγαινε το σε εναν φαναρτζή να σου τα κολλήσει, αν ειναι κ κλαος στη δουλεια του, δε θα φαινεται τιποτα το τρομερο...

οσο για το τελικό, αφορμή να βάλεις μια άλλη εξάτμιση, παντως μην δώσεις πολλά λεφτά..

SF
24/10/2006, 10:57
Για τα όργανα, και γενικώς για οτιδήποτε σε "ειδικό" ανταλλακτικό που δύσκολα βρίσκεις εδώ, ρίχνε ματιές και το eBay! Επίσης και μέσω Google μπορεί να βρείς αρκετά πράγματα (πάντα από εξωτερικό) από χώρες που έχουν στοκ σε μεταχείρ. ανταλλακτικά.

sxizomatis
03/11/2006, 12:50
καλησπερα φιλε μου,
εχω τα καβουκια που ζητας(ελαφρως ραγισμενα) και ενα μεταχειρισμενο (ενος ετους) τελικο,το οποιο λειτουργει αψογα,για το HONDAκι.αν σε ενδιεφερουν η τιμη τους ειναι 100euro και τα δυο.

vagbiker
10/11/2006, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sxizomatis
καλησπερα φιλε μου,
εχω τα καβουκια που ζητας(ελαφρως ραγισμενα) και ενα μεταχειρισμενο (ενος ετους) τελικο,το οποιο λειτουργει αψογα,για το HONDAκι.αν σε ενδιεφερουν η τιμη τους ειναι 100euro και τα δυο.

Φίλε δυστυχώς, το έχω πάει ΉΔΗ στο συνεργείο....

Κρίμα γιατί με ενδιαφέρε πολύ. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.