PDA

View Full Version : Cheetah σκουτερ (ή ΒΑΟΤΙΑΝ-Alex Pack) ?



nek4d
20/10/2006, 20:48
Πάρα πολύ ωραία...το γνωστό πολυκατάστημα "A...-P..." το διαφημίζει και στην τηλεόραση.
Με 900 ευρώ πλέον παίρνεις τετράχρονο 125cc σκούτερ...
Μετά τι γίνεται?
Το έχει παρει κάποιος, εκτός από τον φίλτατο παθόντα geo706?
Εντυπώσεις? Εμπειρίες? Γνώμες?
Ανταλλακτικά-service? Στην Αθήνα τα συνεργεία τι λένε?

Εψαξα και βρήκα την παρακάτω σελίδα
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=28100&highlight=cheetah

Εβαλα όμως εκ νέου την συζήτηση με πιο άμεσο και ξεκάθαρο τίτλο.
Αλλωστε ο κινητήρας τώρα διαφημίζεται ως νεώτερος και βελτιωμένος (:confused: )
Υπάρχουν άλλοι χρήστες?
Αξίζει τελικά για τα λεφτά του?
:smokin:

el_mojito
27/10/2006, 00:17
Δε το συζηταω καν.Αμα εχεις 900 ΅παιρνεις ενα μεταχειρισμενο astrea η ενα καινουριο modenas kriss 100cc (τωρα βγηκε το 100 αρι) με 1350 euro...

GeorgeFZR
27/10/2006, 00:25
Panagia mou

Meine makria....


To eixe mia sinadelfos sthn pizzaria pou douleva...kai mas to eixe dwsei na to pame sto sunergio gia service...


to service htan ftyno...alla....poli pseftiko..poiothta se plastika 0

gazi kai ropi 0..me to zori na se paei monokavalo....an eisai kai elafrys akoma kalutera

frena panagia voi8a...den sizitame vevea gia lastixa kai simperifora sto dromo....

Pare kana papi

:wave2:

xtrm600
28/10/2006, 21:12
:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:


έχουν συμβεί διάφορα οπως πχ ανάποδα οι πόλοι στην μπαταρία (το πιο χαζό)κλπ.
Τέσπα μάλλον δεν το εχεις δει απο κοντά,γιαυτό το σκέφτεσαι.
ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ ποιότητα λεμε

Τουλάχιστον δίνει καλά εξουσιοδοτημένα συνεργεία(νομιζω τον επίσης τρομακτικό αριθμό των 2)

kalant
28/10/2006, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από nek4d
Πάρα πολύ ωραία...το γνωστό πολυκατάστημα "A...-P..." το διαφημίζει και στην τηλεόραση.
Με 900 ευρώ πλέον παίρνεις τετράχρονο 125cc σκούτερ...
Μετά τι γίνεται?
Το έχει παρει κάποιος, εκτός από τον φίλτατο παθόντα geo706?
Εντυπώσεις? Εμπειρίες? Γνώμες?
Ανταλλακτικά-service? Στην Αθήνα τα συνεργεία τι λένε?

Εψαξα και βρήκα την παρακάτω σελίδα
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=28100&highlight=cheetah

Εβαλα όμως εκ νέου την συζήτηση με πιο άμεσο και ξεκάθαρο τίτλο.
Αλλωστε ο κινητήρας τώρα διαφημίζεται ως νεώτερος και βελτιωμένος (:confused: )
Υπάρχουν άλλοι χρήστες?
Αξίζει τελικά για τα λεφτά του?
:smokin:

πηγαινε με τα ποδια καλυτερα...

nek4d
07/11/2006, 19:19
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας
:)

ksakis
12/06/2011, 15:17
Επισης πηρα το μηχανακι το ιδιο, αλλα δε δουλευει ο δεικτης βενζινης. Νομιζω οτι πρεπει (ισως, ισως οχι και να νομιζω εγω επειδη συγκρινω το παπι μου που εχει χτυπησει παλαιοτερα) να παιρνει λιγο το τιμονι. Θελω να ρωτησω ΑΝ ξερει κανεις αν υπαρχει κανενα manual γι'αυτο το μηχανακι στο ιντερνετ αφου αυτοι δε μου εδωσαν παρα ενα μπουζοκλιδο. Ακομα δεν εχω παρει ουτε χαρτια για να βγαλω αδεια και πινακιδα. Κατι που ενα μαγαζι θα το εκανε απο μονο του. Δηλαδη δε θα ετρεχες εσυ για να τα βγαλεις, αλλα αυτοι και θα τα εδιναν ολα ετοιμα. Τωρα εγινε! Αλλα το μηχανακι αυτο το πηρα ταχα για καλυτερο (και θελω και τη γνωμη σας εδω) επειδη το παλαιο παπι που ειχα (dayatona) για τη δουλεια και μου ειχε κολλησει, του ειχα περασει μια μηχανη επισης κινεζικη (LIFAN) που παρολα τα πολλα χιλιομετρα που κανω λογω της δουλειας μου που κυκλοφορω με μηχανακι, δε μου εχει βγαλει κανενα προβλημα το μοτέρ της lifan. Η ερωτηση που θελω να κανω ΣΕ αυτο ειναι η εξης: Να κρατησω το παπακι για τη δουλεια που εχει κανει και 65.000 χιλιομετρα; Ή να κρατησω :) τελικα το παλιο για "καλο" και να ριξω στη δουλεια το νεο για μενα cheetah 125? Ποια ειναι η γνωμη σας;

ksakis
12/06/2011, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nek4d
Πάρα πολύ ωραία...το γνωστό πολυκατάστημα "A...-P..." το διαφημίζει και στην τηλεόραση.
Με 900 ευρώ πλέον παίρνεις τετράχρονο 125cc σκούτερ...
Μετά τι γίνεται?
Το έχει παρει κάποιος, εκτός από τον φίλτατο παθόντα geo706?
Εντυπώσεις? Εμπειρίες? Γνώμες?
Ανταλλακτικά-service? Στην Αθήνα τα συνεργεία τι λένε?

Εψαξα και βρήκα την παρακάτω σελίδα
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=28100&highlight=cheetah

Εβαλα όμως εκ νέου την συζήτηση με πιο άμεσο και ξεκάθαρο τίτλο.
Αλλωστε ο κινητήρας τώρα διαφημίζεται ως νεώτερος και βελτιωμένος (:confused: )
Υπάρχουν άλλοι χρήστες?
Αξίζει τελικά για τα λεφτά του?
:smokin:
Εγω το εχω μολις 2 εβδομαδες, και ακομα δε μου εχουν δωσει τα χαρτια για να βγαλω αδεια και πινακιδα. Του εχω κανει καμια 70αρια χιλιομετρα, και για δω μεσα καλα παει, δε χρειαζεται και παραπανω. Αλλα εχει μικρες ροδες και το φοβαμαι γιατι εχω μεγαλωσει με μηχανες XR200 & XLR250 (ειμαι εκεινης της γενιας) που ηταν καθαρα εντουρο και φοβαμαι μη μου φυγει σε καμια στροφη. Κατα τ'άλλα (ποια αλλα θα μου πεις σε 60 χιλιομετρα που εχεις κανει ρε φιλε;) μεχρι τωρα τουλαχιστον (αν εξαιρεσουμε το δεικτη βενζινης που δε δουλευει :) και περιμενω να μου πουν σε ποιο συνεργειο να το παω) καλα πηγαινει. Νορμαλ θα ελεγα. Αλλα πρεπει να μαθουμε ολοι (καποιο φυσικα το ξερουμε, οπως το ηξερα κι'εγω γι'αυτο και δεν παραπονιεμαι) οτι πληρωνεις παιρνεις Και το μονο καλο στη συγκεκριμενη περιπτωση, ειναι καινουργιο! Το λεω αυτο επειδη καποιος ειπε οτι μπορεις να παρεις με τα ιδια λεφτα ενα μεταχειρισμενο aestra. ουλαχιστον αυτο ξερω πως οτι παθει θα το παθει απο μενα. (ελπιζω!)

nek4d
13/06/2011, 02:31
πωπω, ξεθαψες το θεμα μετα απο τοσα χρονια...

Λοιπον, άκου με προσεκτικά:
ΠΟΥΛΗΣΕ ΤΟ ΟΣΟ ΟΣΟ κ ξεχνα οτι χρηματα χασεις!

Είναι πολυυυ επικινδυνα μηχανακια, μην παιζεις με την ασφάλειά σου.

Δεν εχω χρονο να σου γραψω λεπτομερειες αλλα θα ήθελα να λαβεις πολυ σοβαρα τα παραπανω...

ziggΥ
13/06/2011, 02:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nek4d
πωπω, ξεθαψες το θεμα μετα απο τοσα χρονια...
και καλά, αυτό είναι συνηθισμένο..




αλλά εσύ το είδες κιόλας :eyepop: :eyepop:



:rotflmao:

taisteal
13/06/2011, 02:41
:nono: :nono: :nono: μακρια απο αυτα τα μηχανακια...καλυτερα ποδηλατο

ksakis
13/06/2011, 08:44
καταλαβα, εκανα μαλακια. επρεπε να το ψαξω μαλλον καλυτερα τελικα. Και η φαση ειναι οτι εψαξα στο ιντερνετ για manual αυτου του μηχανακιου, και με το ψαχτηρι βρεθηκα και εδω. Και εδω,,, μαθαινω "πραγματα"!
Ευχαριστω ολο τον κοσμο που απαντησε και ειπε τη γνωμη του εστω.

toyar
13/06/2011, 10:12
έχω βρεθεί σε συνεργείο που ήθελε να φέρει κάποιος αντίστοιχο παπί για πρόβλημα στα ηλεκτρικά και του είπαν ότι δεν το αναλαμβάνουν καν:bigcry: :bigcry:
έτσι απλά:wave2:

alexxandero
06/04/2014, 13:33
καλησπερα εχω ενα scooter cheetah 50 αρι.μπορει να βοηθησει καποιος στη ρυθμιση του καρμπυρατερ γιαι δεν δουλευει σωστα?