PDA

View Full Version : Πληρωνετε διόδια ρεεεε



skous
23/10/2006, 01:38
Μην είστε εντελώς γύφτοι!!

Πληρώστε και κανένα διόδιο! Δηλαδή οι άλλοι μαλάκες είναι και πληρώνουν;;

Εαν δεν γουστάρετε, στην επόμενη τούμπα σας που θα φταίει ο δρόμος, σας έυχομαι ολόψυχα να την ευχαριστηθείτε!

Αφιερωμένο στο γελίο τυπάκι με το R1 που σήμερα πέρασε αέρα πατέρα τα διόδια στην Ελευσίνα. Λεφτά για τις akrapes είχε όμως ο γυφτάκος....

DimChios
23/10/2006, 03:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Μην είστε εντελώς γύφτοι!!

Πληρώστε και κανένα διόδιο! Δηλαδή οι άλλοι μαλάκες είναι και πληρώνουν;;

Εαν δεν γουστάρετε, στην επόμενη τούμπα σας που θα φταίει ο δρόμος, σας έυχομαι ολόψυχα να την ευχαριστηθείτε!

Αφιερωμένο στο γελίο τυπάκι με το R1 που σήμερα πέρασε αέρα πατέρα τα διόδια στην Ελευσίνα. Λεφτά για τις akrapes είχε όμως ο γυφτάκος....




Ε..... Έλα τώρα! Λές κι εγώ που πρίν μερικές μέρες πλήρωσα με το αμάξι 10 ευρώ διόδια μέχρι Θεσσαλονίκη, ο δρόμος π.χ στον Πλαταμώνα έχει διαφορά με το πως ήταν πρίν 10 χρόνια!!!

Πλάκα κάνουμε? Έβρεχε και γλίστραγα με 40 km/h σαν την πουτ@ν@!!!

Άσε ρε φίλε με τους γελοίους! Πλάκα κανουμε?

Μη γίνεσαι τόσο κακός με τον συγκεκριμένο αναβάτη! :nono:

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ, ΟΚ?

Vezouvios
23/10/2006, 06:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Μην είστε εντελώς γύφτοι!!

Πληρώστε και κανένα διόδιο! Δηλαδή οι άλλοι μαλάκες είναι και πληρώνουν;;

Εαν δεν γουστάρετε, στην επόμενη τούμπα σας που θα φταίει ο δρόμος, σας έυχομαι ολόψυχα να την ευχαριστηθείτε!

Αφιερωμένο στο γελίο τυπάκι με το R1 που σήμερα πέρασε αέρα πατέρα τα διόδια στην Ελευσίνα. Λεφτά για τις akrapes είχε όμως ο γυφτάκος....

Εαν και το εχουμε ξανασυζητησει αυτο παλιοτερα,σου λεω και εγω την γνωμη μου!!!
ΑΝ φτιαξουν δρομους τοτε θα πλερωμουμε!!!
Αν οχι ΑΕΕΕΕΕΡΑ ΠΑΤΕΡΑΑΑΑ!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

apatsi02
23/10/2006, 08:07
Θα πλήρωνα ευχαρίστως διόδια αν αντί για τον κλασικό ασβεστόλιθο που τρίβεται και γυαλιζει και μετά σκοτωνόμαστε έβρισκα άσφαλτο με γρανιτικά πετρώματα που είναι τρείς φορές ακριβότερη ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΄ΠΛΗΝ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ :sad:

alfa156
23/10/2006, 08:16
και σενα ρε φιλε ποιος σου ειπε οτι αυτος που δεν πληρωνει διοδια δεν τα πληρωνει επειδη δεν εχει λεφτα>???απο αντιδραση δεν τα πληρωνει,οπως και εγω οπως και οι υπολοιποι εδω μεσα!

620
23/10/2006, 08:34
Are gyftako alfa :rotflmao: :rotflmao:

gdevelek
23/10/2006, 09:09
όσοι δεν πληρώνουν διόδια δεν το κάνουν γιατί οι δρόμοι δεν είναι καλοί αλλά γιατί πολύ απλά τους παίρνει να μην πληρώσουν, δεν τους κυνηγάει κανείς, ειδικά με κρυμμένη πινακίδα

το περί κακών δρόμων είναι μόνο μια συγκάλυψη

με το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε να μην πληρώνουν και εφορία, αφού χωρίς αμφιβολία ούτε παιδεία ούτε υγεία ούτε τίποτε έχουμε σ' αυτή την μπαχαλοχώρα, αλλά εκεί δεν τους παίρνει και πληρώνουν (αφού βέβαια φοροδιαφύγουν όσο μπορούν)

μια επίδειξη νεοελληνικού τσαμπα-μαγκισμού είναι και τίποτε άλλο

skous
23/10/2006, 09:09
Τι να πώ...

Οπως είπα., υπάρχουν δνε υπάρχουν δρόμοι, εσείς είστε οι τελευταίοι που δικαούστε να οδηγείτε σε καλούς δρόμους!!

Βγήκαν όλοι και λέγαν κοίτα τον μαλ.../αλήτη/ μηχανόβιο κτλ. Κάτι τέτοιοι βγάζουν το καλό όνομα στην πιάτσα!

Επίσης δεν νομίζω να απαιτείται και σεβασμό απο τα κουτιά ε; Διότι με την ίδια λογική ένας που έχει κουτί και πληρώνει, γράφει στα @@ του τον μηχανόβιο σε ότι αφορά παρκάρισμα σφήνες κτλ ενώ απο την άλλη ο μηχανόβιος, αφού αντιδρά με τα πράγματα, θα πρέπει να μερυμνεί ώστε να παρκάρει σε μέρη όπου δεν κινδυνεύει να του ρίξουν την μοτό, π.χ. εάν παρκάρετε δίπλα σε πεζοδρόμιο και βρείτε την καλή σας κάτω, δεχτείτε το απλά, γιατί αντιδράτε με τις λιγοστές θέσεις πάρκινγ, οπως και οι άλλοι που πληρώνουν, οπότε δεν τρέχει μία εάν σας την πετάξουν κάτω.

Γενικεύω βέβαια αλλά...


Btw εάν ήταν τόσο μάγκας το τυπάκι, ας είχε πινακίδες.... Αλλά.... @@ μόνο στα λόγια έχουν μερικοί.

idi
23/10/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
όσοι δεν πληρώνουν διόδια δεν το κάνουν γιατί οι δρόμοι δεν είναι καλοί αλλά γιατί πολύ απλά τους παίρνει να μην πληρώσουν, δεν τους κυνηγάει κανείς, ειδικά με κρυμμένη πινακίδα

το περί κακών δρόμων είναι μόνο μια συγκάλυψη

με το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε να μην πληρώνουν και εφορία, αφού χωρίς αμφιβολία ούτε παιδεία ούτε υγεία ούτε τίποτε έχουμε σ' αυτή την μπαχαλοχώρα, αλλά εκεί δεν τους παίρνει και πληρώνουν (αφού βέβαια φοροδιαφύγουν όσο μπορούν)

μια επίδειξη νεοελληνικού τσαμπα-μαγκισμού είναι και τίποτε άλλο

ρε gdevelek να γραψεις ενα βιλιο για την ψυχολογια του ελληνα καγκουρα ...ολα τα ξερεις! :a21: :a24:

idi
23/10/2006, 09:18
εγω ΔΕ πλερώνω και αμα με θεωρείται γυφτο ....και εγω ομοίως …No hard feelings

αμα το εθνικό δικτο φτασει την ποιότητα και τις ευκολύνσεις της αττικής οδου τοτε θα πληρώνω κανονικα

adam_tsouk
23/10/2006, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εγω ΔΕ πλερώνω και αμα με θεωρείται γυφτο ....και εγω ομοίως …No hard feelings

αμα το εθνικό δικτο φτασει την ποιότητα και τις ευκολύνσεις της αττικής οδου τοτε θα πληρώνω κανονικα

ετσι ακτιβως...

οποτε μπορω τα αποφευγω...

ΑΡΝΟΥΜΕ να πληρωνω για δρομους ποιοτητας Αθηνων-Θηβωμ (α ναι ξεχασα, φτιαξανε ενα κομματι):rolleyes:


Τους πληρωνουμε και μας σκοτωνουνε, εαν αυτο σας φαινεται αστειο πληρωστε!

gdevelek
23/10/2006, 09:23
Μπα προτιμώ να γράφω εδώ, εξάλλου οι κάγκουρες δεν διαβάζουν βιβλία, μόνο αθλητικές εφημερίδες, άντε και μοτο.γκρρρρ

gdevelek
23/10/2006, 09:26
χαχα, καλό...

δηλαδή πληρώνεις ευχαρίστως 1.30 για μερικά χλμ... αν πάει αναλογικά (και εύλογο θα ήταν να πηγαίνει), στην εθνική θα πληρώνεις χαλαρότατα 10Ε ανά διόδιο, θα το πλήρωνες ευχαρίστως αν είχε καλή άσφαλτο, έτσι;;;

adam_tsouk
23/10/2006, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
χαχα, καλό...

δηλαδή πληρώνεις ευχαρίστως 1.30 για μερικά χλμ... αν πάει αναλογικά (και εύλογο θα ήταν να πηγαίνει), στην εθνική θα πληρώνεις χαλαρότατα 10Ε ανά διόδιο, θα το πλήρωνες ευχαρίστως αν είχε καλή άσφαλτο, έτσι;;;

Μαθε να κανεις quote.....



ΝΑΙ, εαν εδινα 10 ευρω για να παω Λαμια σε εναν δρομο τυπου Α.Ο. θα τα εδινα.

gdevelek
23/10/2006, 09:32
αν θέλω, κάνω quote, αν δεν θέλω, δεν κάνω, δυσκολεύτηκες πολύ να καταλάβεις σε ποιόν απαντώ;



δεν θα αποκτήσουμε ποτέ δρόμο ποιότητας ΑΟ στην ΕΟ, κι έτσι δεν θα μάθουμε ποτέ αν όντως θα έδινες 10Ε διόδια για να πας Λαμία...


...ή αν θα έβρισκες κάποια άλλη πρόφαση για να μην πληρώνεις

X_NR750
23/10/2006, 09:35
Σε ενα κρατος αδικο και παραλογο οπου το οτι αρπαξει ο κωλος μας εχει γινει ευαγγελιο
το βρισκω παρα παρα παρα πολυ λογικο να τους την κανεις οποτε μπορεις αλλα
στην τελικη ποιος φταιει για ολο αυτο το μπουρδελο που λεγεται Ελλαδα ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ
γιατι εμεις ειμασται το κρατος εμεις ψηφιζουμε τους πολιτικους μας εμεις στο τελος τελος διαιωνιζουμε την μπουρδελοκατασταση

skous
23/10/2006, 09:37
Παιδία εάν υπάρχει αντίστοιχο thread πάντως ας κλειδωθεί το παρόν!

idi
23/10/2006, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
χαχα, καλό...

δηλαδή πληρώνεις ευχαρίστως 1.30 για μερικά χλμ... αν πάει αναλογικά (και εύλογο θα ήταν να πηγαίνει), στην εθνική θα πληρώνεις χαλαρότατα 10Ε ανά διόδιο, θα το πλήρωνες ευχαρίστως αν είχε καλή άσφαλτο, έτσι;;;

δε ξερω αν χρησιμοποιείς τη ΕΟ Αθηνων Λαμιας αλλα εγω εχω να λεω οτι καθε φορα που κανω αυτο το λαθος για μια απλη βολτα ποναει η μεση μου για καμια εβδομάδα.... ετσι το εκοψα και παω μονο προς Πελοπόννησο βολτες

ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ EΝDURO ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΥΡΙΟΙ!

ναι σαφως και προτιμώ ιδιωτικό δρομο κλειστο χωρις 2 μπαλώματα ανα μετρο και να ειμαι σίγουρος οτι θα υπαρχει καποιο φορτηγό να μου προσφέρει βοηθεια πχ βενζινη αμα μείνω κτλ κτλ...

KaTaNaS
23/10/2006, 09:44
ούτε εγώ πληρώνω! :evil:


δε παταω κάν στη γραμμή που "χρέωνει" τον υπάλληλο μέσα και περνάω ή με κλείσιμο ματιού ή ακούω κανενα μπινελίκι...

ούτε γάτα ούτε ζημιά!

γιατί; φθείρω μήπως τον ασφαλτοτάπητα; ή τα χρήματα τόσα χρόνια διαχειρίζονται σωστά;

εισπρακτικό μέτρο είναι!

άσε που με αυτο τον τρόπο πληρώνουν πιό γρήγορα και οι αυτοκινητιστές που βρισκονται στην ουρά, άρα λιγοτερος χρόνος αναμονής, άρα λιγότερη κατανάλωση και καταπόνηση του αυτοκινητου στο σταματα ξεκίνα! Λεφτα τους γλιτώνω!

Αχάρηστοι παιδί μου! τσ τσ τσ :lol:




είναι και η "κακία" αυτός γιατί να μην και΄γώ να πρέπει!


επίσης όποτε βγαίνω σε εκδρομή με πολλές μότο σαν μέλος μιας παρέας ή αποσχίζομαι νωρίτερα και την κάνω μονος μου, η πληρώνω κανονικά για να μην μαυρίσω την εικόνα "των δικών μου (μοροσυκλετιστών) "

tassosrr
23/10/2006, 09:50
ego edo pou eimai den exoume diodia kai epidi den ksero kathe fora pou erxome athina plirono sa malakas!!!!
mialo gia alli fora..

KaTaNaS
23/10/2006, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από tassosrr
ego edo pou eimai den exoume diodia kai epidi den ksero kathe fora pou erxome athina plirono sa malakas!!!!
mialo gia alli fora..

εσύ να πληρώνεις, να εισρέει χρημα στην πόλη μας! μπουαχαχαχαχαχαχα


η επαρχία είναι πλούσια! :lol: :rotflmao:

gdevelek
23/10/2006, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δε ξερω αν χρησιμοποιείς τη ΕΟ Αθηνων Λαμιας αλλα εγω εχω να λεω οτι καθε φορα που κανω αυτο το λαθος για μια απλη βολτα ποναει η μεση μου για καμια εβδομάδα.... ετσι το εκοψα και παω μονο προς Πελοπόννησο βολτες


εκεί λοιπόν, όπου δεν κουράζεται η μέση σου απο τις κακοτεχνίες του δρόμου, πληρώνεις διόδια;;;

KaTaNaS
23/10/2006, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
εκεί λοιπόν, όπου δεν κουράζεται η μέση σου απο τις κακοτεχνίες του δρόμου, πληρώνεις διόδια;;;

πληρώνει! τον έχω δεί! :smokin:


Ιντι είσαι ΚΟΤΑ ρε, νομοταγή άνδρα! :rotflmao:

gdevelek
23/10/2006, 10:15
μάλλον θα είχε καμιά βυζ@ρού ξανθιά εισπράκτορα... έπεσες στην περίπτωση...


:rotflmao:

KaTaNaS
23/10/2006, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
μάλλον θα είχε καμιά βυζ@ρού ξανθιά εισπράκτορα... έπεσες στην περίπτωση...
:rotflmao:

τι λές ρε! μετα γυναικός ήταν!



μια βλαμμενη ήταν για εισπράκτορας, η οποία αν και δε την χρέωσα μου έστειλε ενα γλυκήτατο βρισίδι μέσω του ιντι! :lol:


μάλλον με γούσταρε! :lol:

apatsi02
23/10/2006, 11:36
Εάν πας τη μηχανή σου σε ένα συνεργείο για σερβις και καταλαβεις μετά ότι δεν εχουν κάνει τίποτα και σου ζητάνε και 200€ τι νιώθεις πέρα από μ@λ@κ..?δεν νιώθεις ότι θέλεις να φύγεις χώρίς να πληρώσεις?
έτσι έιναι και οι δρόμοι στην Ελλάδα
τους έχουμε πληρώσει εκατό φορές με φόρους,με διόδια, και προπάντως με το τεράστιο κόστος από τους νεκρούς (εμάς τους ίδιους)
και τι έχει γίνει?
ένα ατάκτως ερριμένο κομμάτι ασφάλτου που γυαλίζει μετά 6 μήνες από την κατασκευή και κρατάει περισσότερο νερό και από πισίνα όταν βρέχει, με σήμανση και όρια της πλάκας
που δεν κατάφεραν μετά 30 χρόνια να έιναι όλο μονής κατέυθυνσης στον άξονα αθήνας θεσσαλονίκης (ακόμη πατάμε δρόμους που έφτιαξε η χούντα-γ@μ το κ@ντ... τους)
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ ΑΝΑ ΧΜ 6(ΕΞΙ) ΦΟΡΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
:eyepop:
ε λοιπον όταν μπορώ να μην πληρωσω το κάνω
ακόμη και με το αμάξι όταν δεν βιάζομαι μπαινω από χωρια (μάλγαρα και λεπτοκαρυα για όσους ξέρουν) και παρακάμπτω
ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΗΔΗ ΠΟΛΛΑΠΛΑ ΦΤΑΝΕΙ

:smokin:

SF
23/10/2006, 11:50
Και εκτός από τα παραπάνω, ας μην ξεχνάμε και την παράλογη αναλογία του ποσού οτο/μοτο=2/1!!!!!!

Ούτε καν η Αττική Οδός δεν είναι σωστή σε αυτό το θέμα. Μόνο η Γέφυρα Ρίου... (~5/1)

Tsakalaki
23/10/2006, 12:21
Μεγάλη κουβέντα ανοίξατε και χαίρομαι….

Σχετικά με την ατάκα στο πρώτο ποστ του στυλ «δεν δίνει 1,30 στα διόδια και έδωσε τόσα λεφτά για τις ακράπες…» Τα χρήματα είναι θέμα προτεραιοτήτων…. Η αξία του κάθε τι είναι ανάλογη της επιθυμίας. Όσον αφορά το γιατί πρέπει γιατί δεν πρέπει, γιατί ναι γιατί όχι, πόσο, πότε και όλα αυτά που ξεκινούν στη κουβέντα για την αποπληρωμή των διοδίων…. Έχω τοποθετηθεί και σε αυτό το σαιτ, και σε άλλα για το θέμα αυτό, και προσπαθώ όπου μπορώ να μην πληρώνω. Όσο αστείο και αν ακούγεται, δεν θέλω να πληρώνω ούτε δεκάρα στο κράτος, και όποτε μπορώ το αποφεύγω. Ο καθένας είναι υπεύθυνος των επιλογών του και υπόλογος των πράξεών του…

Trans
23/10/2006, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
χαχα, καλό...

δηλαδή πληρώνεις ευχαρίστως 1.30 για μερικά χλμ... αν πάει αναλογικά (και εύλογο θα ήταν να πηγαίνει), στην εθνική θα πληρώνεις χαλαρότατα 10Ε ανά διόδιο, θα το πλήρωνες ευχαρίστως αν είχε καλή άσφαλτο, έτσι;;;

Βασικά το 1.30 το δίνω γιατί δεν μπορώ να το αποφύγω:D:D:D:D
Αν μπορούσα ούτε κι εκεί θα το έδινα... Ειδικά εκεί. 1.30 για κάτι που έπρεπε να έχει κάνει το κράτος και τώρα το εκμεταλλεύεται άλλος...

alfa156
23/10/2006, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από skous
Τι να πώ...



Btw εάν ήταν τόσο μάγκας το τυπάκι, ας είχε πινακίδες.... Αλλά.... @@ μόνο στα λόγια έχουν μερικοί.
μαλακας θα ηταν αν ειχε πινακιδες,οχι μαγκας!!!

SF
23/10/2006, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
μαλακας θα ηταν αν ειχε πινακιδες,οχι μαγκας!!!


Κάτσε ρε άλφα, δηλαδή όλους εμάς με πινακίδες μας λες μαλάκες???????????????????????

:eyepop:

gdevelek
23/10/2006, 12:57
SF, πριν από λιγο καιρό, ο τυπάς από πάνω έκανε μια κόντρα στην παραλιακή (που ως γνωστόν προσφέρεται για κόντρες), αυτός με την κουρσάρα του κι ο άλλος με μηχανάκι

όταν τον έκραξαν μερικοί εδώ, αυτός τους έγραψε

κάποια στιγμή κάποιος του έγραψε "αν με χτυπήσεις τρέχοντας σαν φονιάς, θα σου κάνω και θα σου δείξω" κλπ.

και ο τυπάς απάντησε "αν σε χτυπήσω καλά θα κάνεις να είσαι ευγενικός μαζί μου, για να σου κάνω δήλωση στην ασφαλιστική εταιρία"

με άλλα λόγια, μην ασχολείσαι, το άτομο είναι αλλού

MIKE_16V
23/10/2006, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
SF, πριν από λιγο καιρό, ο τυπάς από πάνω έκανε μια κόντρα στην παραλιακή (που ως γνωστόν προσφέρεται για κόντρες), αυτός με την κουρσάρα του κι ο άλλος με μηχανάκι

όταν τον έκραξαν μερικοί εδώ, αυτός τους έγραψε

κάποια στιγμή κάποιος του έγραψε "αν με χτυπήσεις τρέχοντας σαν φονιάς, θα σου κάνω και θα σου δείξω" κλπ.

και ο τυπάς απάντησε "αν σε χτυπήσω καλά θα κάνεις να είσαι ευγενικός μαζί μου, για να σου κάνω δήλωση στην ασφαλιστική εταιρία"

με άλλα λόγια, μην ασχολείσαι, το άτομο είναι αλλού


Allou Fan Park ειναι βασικα...αλλα μην το κανουμε και θεμα:lol: :lol:


Αμα περνας τα διοδια της Α.Ο. χωρις να πληρωνεις και εχεις πινακιδα εισαι οντως βλακας.....γιατι εχει καμερες...και φιλαρακι μου που το εκανε, του ηρθαν ολες σπιτι, ταχυδρομικος:winka:

SF
23/10/2006, 13:02
Ο ένας με λέει μαλάκα... ο άλλος με λέει βλάκα...

Δε θα τελειώσει καλά η μέρααααααααααααααααααααα :evil:

KaTaNaS
23/10/2006, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
του ηρθαν ολες σπιτι, ταχυδρομικος:winka:

τουλάχιστον δε ψαχνεις για ψιλά με τα γάντια! :lol:

MIKE_16V
23/10/2006, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ο ένας με λέει μαλάκα... ο άλλος με λέει βλάκα...

Δε θα τελειώσει καλά η μέρααααααααααααααααααααα :evil:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ξεκολα......για αυτους που περνανε α.ο. τζαμπε με πινακιδα λεμε:winka:

SF
23/10/2006, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ξεκολα......για αυτους που περνανε α.ο. τζαμπε με πινακιδα λεμε:winka:

Ναι, τέτοιος είμαι!!!!

MIKE_16V
23/10/2006, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τουλάχιστον δε ψαχνεις για ψιλά με τα γάντια! :lol:


ΑΑΑα και ηταν πολυ ευγενικο το χαρτι...Σας παρακαλουμε να εξοφλησετε αυτο το ποσο απο διελευσεις σας ..........:lol:

Λες:cool:

:beer: :wave2:

MIKE_16V
23/10/2006, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ναι, τέτοιος είμαι!!!!


Και δεν ειχες κανενα προβλημα..ποτε???

Περιεργο...για πες...γιατι εγω σου ειπα τι επαθε ο αλλος που το εκανε.


Δωσε More info....ενδιαφερον ακουγετε:smokin:

SF
23/10/2006, 13:30
Το να μην πληρώνω διόδια (όπου είναι δυνατόν), είναι θέμα αρχής (όπως είπαν και άλλοι συνάδελφοι παραπάνω). Το να μην παίρνω κλήση δεν είναι κανένα κόλπο. Ίσως να μου έρθουν κι εμένα μαζεμένες. To ποσό είναι πραγματικά αστείο σε σχέση με το συνολικό κόστος μιας βόλτας... πόσο μάλλον μεγάλης εκδρομής.

Το να κυκλοφορώ με πινακίδα είναι επίσης... θέμα αρχής(!!!) αλλά στη χώρα της απόλυτης παραβατικότητας και παρανομίας, τείνει να γίνει "βλακεία".

Απο εκεί και πέρα, το να εξηγηθώ αναλυτικότερα για θέματα αρχών θεωρώ ότι είναι εντελώς μάταιο, όταν η πλειοψηφία των "μοτοσυκλετιστών" θεωρούν must το να μην εχουν πινακίδες, φλας, κανονική εξάτμιση......

Απαιτούν όμως τα αυτοκίνητα και τα φορτηγά να έχουν πινακίδες, ώστε να τους βρίσκουμε όταν μας-σας-τους χτυπάνε ή μας σκοτώνουν!!!

Αν όλο αυτό είναι μαγκιά και εξυπνάδα, σηκώνω χέρια και πόδια ψηλά!

MIKE_16V
23/10/2006, 13:41
Δεν καταλαβες μαλλον τον τροπο που το ειπε και ο Alfa και εγω, το να μην εχει πινακιδα καποιος ειναι θεμα δικο του και δεν καθομαι καν να το σχολιασω, αλλα μπορεις να εχεις πινακιδα και πριν τα διοδια η ενα μεγαλο ταξιδι να κανεις τσουπ..και να την γυρισεις απο κατω απο την ουρα(αναδιπλουμενη).

Και φυσικα για τον ιδιο λογο που ανεφερες δεν πληρωνω και εγω.


Τωρα για την Α.Ο. μου κανει μεγαλη εντυπωση μιας και οι καμερες εκει δουλευουν κανονικα.

SF
23/10/2006, 13:57
Στην ΑΟ πληρώνω. Ο δρόμος είναι μια χαρά. Το ποσό υπερβολικό μεν, αλλα δε θα το τραβήξω τόσο. Μαλιστα δεν ξερω καν πως γινεται να τα αποφύγεις!

Σε διάφορα διόδια των ΕΟ εξαρταται. Αλλου ναι, και αλλου όχι.

Επίσης δε με νοιάζει το να "κρυφτώ" όταν κάνω την παράβασή μου. Δηλαδή ΔΕ ΘΕΛΩ να κρυφτώ.

Εφόσον απαιτώ σεβασμό από τους άλλους χρήστες του δρόμου, το λιγότερο που μπορώ να κάνω είναι να είναι κι εγώ συνεπής. Θελω οι αλλοι να εχουν και πινακίδες και φλας και τα πάντα.
Απο εκεί και πέρα, όποτε παραβιάζω το όριο ταχύτητας (ή τα διόδια ή οτιδήποτε), είμαι στη διάθεση της τροχαίας. Δεν κρύβομαι... (αλλά ούτε για ταχύτητα με έχουν σταματήσει ποτέ). If you can't do the time, don't do the crime λένε.

620
23/10/2006, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
SF, πριν από λιγο καιρό, ο τυπάς από πάνω έκανε μια κόντρα στην παραλιακή (που ως γνωστόν προσφέρεται για κόντρες), αυτός με την κουρσάρα του κι ο άλλος με μηχανάκι

όταν τον έκραξαν μερικοί εδώ, αυτός τους έγραψε

κάποια στιγμή κάποιος του έγραψε "αν με χτυπήσεις τρέχοντας σαν φονιάς, θα σου κάνω και θα σου δείξω" κλπ.

και ο τυπάς απάντησε "αν σε χτυπήσω καλά θα κάνεις να είσαι ευγενικός μαζί μου, για να σου κάνω δήλωση στην ασφαλιστική εταιρία"

με άλλα λόγια, μην ασχολείσαι, το άτομο είναι αλλού

File mou mhn krineis enan anthrwpo apo ena post se kapoio forum.Epeidh to palikari to kserw proswpika einai pio "mhxanobios" kai pio swstos odhgos apo pollous edw mesa kai ta xlm pou exei grapsei panw se 2 rodes den ta exoun grapsei apo ta 15.000.00.0000.0000 meloi tou moto oute ta 1.000 gi ayto asto kai mhn kanei anadromes sta palia ta xronia.

lampros_fazer
23/10/2006, 14:05
Ρε σεις που δεν πληρώνετε διόδια πως το κάνετε..;;

gdevelek
23/10/2006, 14:07
δηλαδή να μην τον κρίνω από τα πολλά (και βέβαια όχι ΕΝΑ ποστ) που έχει γράψει εδώ (και τα οποία έχουν να κάνουν με την οδική του συμπεριφορά, π.χ. κόντρες ΙΧ με μηχανάκι στην παραλιακή) αλλά να τον κρίνω από τα πάρα πολλά χλμ. που έχει γράψει στο κοντέρ του, και από το ότι είναι σωστότερος οδηγός "από πολλούς εδώ μέσα"...

χμμμ...

διαφωνώ κάθετα, φίλε μου

η συμπεριφορά που έδειξε σε εκείνη την κουβέντα ήταν απόλυτα επαρκής για να καταλάβουμε όλοι όσοι την παρακολουθήσαμε πώς εννοεί την σωστή οδήγηση ο φίλος σου

...καθώς και η άποψή του ότι όποιος έχει πινακίδα είναι μαλάκας

latris mixanis
23/10/2006, 14:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Ρε σεις που δεν πληρώνετε διόδια πως το κάνετε..;;

Υπάρχουν τρόποι, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα.

θα σε πω σε πμ σσσςςς

MIKE_16V
23/10/2006, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Ρε σεις που δεν πληρώνετε διόδια πως το κάνετε..;;

Πλακα κανεις ρε Λαμπρο:lol:

Καθε φορα μπορεις να βρεις και διαφορετικο τροπο!!:smokin:

DimChios
23/10/2006, 14:25
Για πείτε ρε γιατί εγώ και πινακίδα έχω, και αργός είμαι (θα με πιάσουν, δε λέει) και ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΩ ΔΙΟΔΙΑ εξαιρουμένης Α.Ο και γέφυρας Ρίου- Αντιρίου


:smokin:

FZR600R
23/10/2006, 15:10
Aκομη και με παπια εχω περασει διοδια τζαμπε.

Διοδια να πληρωνουμε οπου υπαρχουν δρομοι και
κρατος οπως πανω-κατω ειπαν και αλλοι στο thread.

Αλλα οχι και να πληρωνω παγοδρομιο για δρομο.

Ποσοι εχουν σκοτωθει απο τα παγοδρομια τα Ελληνικα.

Υμαρτον.

marios8
23/10/2006, 18:57
Ολα ειναι θεμα παιδειας. Τωρα βλεπω ολους να ενοχλουνται απο τους δρομους αλλα την Κυριακη στην καλπη μια απο τα ιδια. Εσεις που κλαιγεστε για τους δρομους ειστε και υπευθυνοι εμμεσα για την ποιοτητα τους. Το κακο ειναι οτι δεν το εχετε (εχουμε) ακομα καταλαβει. Εχουμε τους δρομους που μας αξιζουν :wave2:

alfa156
23/10/2006, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Στην ΑΟ πληρώνω. Ο δρόμος είναι μια χαρά. Το ποσό υπερβολικό μεν, αλλα δε θα το τραβήξω τόσο. Μαλιστα δεν ξερω καν πως γινεται να τα αποφύγεις!

Σε διάφορα διόδια των ΕΟ εξαρταται. Αλλου ναι, και αλλου όχι.

Επίσης δε με νοιάζει το να "κρυφτώ" όταν κάνω την παράβασή μου. Δηλαδή ΔΕ ΘΕΛΩ να κρυφτώ.

Εφόσον απαιτώ σεβασμό από τους άλλους χρήστες του δρόμου, το λιγότερο που μπορώ να κάνω είναι να είναι κι εγώ συνεπής. Θελω οι αλλοι να εχουν και πινακίδες και φλας και τα πάντα.
Απο εκεί και πέρα, όποτε παραβιάζω το όριο ταχύτητας (ή τα διόδια ή οτιδήποτε), είμαι στη διάθεση της τροχαίας. Δεν κρύβομαι... (αλλά ούτε για ταχύτητα με έχουν σταματήσει ποτέ). If you can't do the time, don't do the crime λένε.
ειναι μεχρι να σε σταματησουν....οταν θα γινει αυτο καποτε,θα αναθεωρησεις...

SF
23/10/2006, 22:10
Βρε αλφα, γιατί τόση αυθεντία; Τόσο καλά ξέρεις την ανθρώπινη ψυχολογία (πόσο μάλλον εμένα) και γράφεις με τέτοια σιγουριά για το τι θα κάνω στο μέλλον; :rolleyes:

alfa156
23/10/2006, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
SF, πριν από λιγο καιρό, ο τυπάς από πάνω έκανε μια κόντρα στην παραλιακή (που ως γνωστόν προσφέρεται για κόντρες), αυτός με την κουρσάρα του κι ο άλλος με μηχανάκι

όταν τον έκραξαν μερικοί εδώ, αυτός τους έγραψε

κάποια στιγμή κάποιος του έγραψε "αν με χτυπήσεις τρέχοντας σαν φονιάς, θα σου κάνω και θα σου δείξω" κλπ.

και ο τυπάς απάντησε "αν σε χτυπήσω καλά θα κάνεις να είσαι ευγενικός μαζί μου, για να σου κάνω δήλωση στην ασφαλιστική εταιρία"

με άλλα λόγια, μην ασχολείσαι, το άτομο είναι αλλού
νατα μας παλι......
εσυ μαλλον ζεις σε αλλον πλανητη,δεν εξηγητε αλλιως αυτο....
καλα ρε φιλε,εισαι εμσα σε ενα φορουμ που το μεγαλυετερο ποσοστο,την εχουν κανει την κουτσουκελα τους (σχετικα με την κοντρα) για να μην πω οτι το κανουν συστηματικα ,οπως και εγω,που φυσικα δεν κρυβομαι πισω απο το δακτυλο μου,για αυτο και το ειπα κανονικα,και εσυ αυτο το κατακρινεις με αυτο τον τροπο?
δεν ειπα οτι ειναι σωστο κατι τετοιο,αλλα γινοταν-γινεται και θα γινεται ειτε σου αρεσει ειτε οχι και δεν μπορεις να κανεις κατι για αυτο....
μπορεις να πεις¨:ενταξει ρε φιλε ,δεν ειναι σωστο αυτο που εκανες...κοντρα σε δημοσιο δρομο...ακου να δεις πραγματα,δεν εχει ξαναματαγινει!!!οχι ομως και να το κρινεις και κατακρινεις με αυτο τον τροπο που εσυ το εκανες..
τωρα οσον αφορα το δευτερο θεμα που εθεσες....εσυ πιστευεις οι αν γινει ατυχημα θα εχεις το κουραγιο να βρισεις-δειρεις-σκοτωσεις-τεμαχισεις τον αλλον οδηγο και οτι αλλη βλακεια εχεις σκεφτει τωρα που ΔΕΝ εχεις εμπλακει σε ατυχημα?????
εγω αυτο προσπαθησα να σου δωσω να καταλαβεις και σε σενα και στον υπολοιπο κοσμο εδω περα...αλλα μαλλον εσυ εισαι αλλου γιατι αλλα λεω και αλλα καταλαβαινεις..δεν φταιω εγω σε αυτο.
και συνεχιζοντας,επειδη εχω εμπλακει σε αρκετα ατυχηματα και μικροατυχηματα απο τα οποια το 90% ειναι υπετοιοι αλλοι οδηγοι,προσπαθω να τους παω με το καλο ωστε να μην μπλεξουμε με πολλα δικαστηρια και μαρτυρες ψευδομαρτυρες,ωστε να αποζημειωθω το συντομοτερο δυνατο.
εσυ πιστευεις οτι αν εγω σε ενα φορτηγο που περασε το στοπ και μου εσπασε ενα δακτυλο το 03,τον σαπιζα στις μπουνιες,θα ηταν καλυτερα???και δηλωσει δεν θα εκανε για να με ταλαιπωρησει,και μηνυση για ξυλοδαρμο θα μου εκανε με ποινη που διωκεται για κακουργημα που σημαινει ξεκινας απο 3 χρονια φυλακη και φτανει στα 10 αν ειναι βαριες σωματικες βλαβες..συν τα λεφτα που θα πληρωσω αμα του κανω και καμια ζημεια παραπανω...
αφου λοιπον η ζημεια εγινε,τον πηρα με το καλο επιτοπου,ηρθε η τροχαια πηρε κατταθεση,παραδεκτηκε κανονικα οτι εφταιγε(δεν μπορουσε εξαλου να κανει κανει και αλλιως)και ολα ληξαν οκ...
αυτα ειναι προς γνωσιν και συμορφοσην για τους θερμοαιμους εδω που εκτος χορου πολλα τραγουδια ξερουν....ευχομαι να μην ερθει ποτε κανεις στην θεση του θυτη ωστε να δουμε τις αντιδρασεις τοτε.

evvou
23/10/2006, 22:27
παντως και εγω αν μπορουσα δε θα εδινα μια στα διοδια της ΕΟ :mad:
τοσα χρονια τους πληρωνουμε και μας βγαινει η πιστη με τα μπαλωματα και τις μαλακιες που κανουν και τα βαφτιζουν "εργα" και "συντηρηση" μη χεσω :mad:

οσες φορες τυχαινει να περασει καποιος μηχανοβιος την ωρα που περναω εγω απο τα διοδια (χωρις να πληρωσει) τον χαιρομαι και του κανω και χωρο να περασει ανετα :lol:

συμφωνω απολυτα με τα παιδια που ειπαν οτι οταν (ναι καλα) η ΕΟ φτασει το επιπεδο της ΑΟ θα πληρωνουν διοδια :beer:

alfa156
23/10/2006, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Βρε αλφα, γιατί τόση αυθεντία; Τόσο καλά ξέρεις την ανθρώπινη ψυχολογία (πόσο μάλλον εμένα) και γράφεις με τέτοια σιγουριά για το τι θα κάνω στο μέλλον; :rolleyes:
γιατι ολοι οι αυτο λενε ..."εγω δεν τρεχω οποτε δεν με γραφουν"
και εγω δεν ειπα τι θα κανεις εσυ στο μελλον..ειπα τι θα σου κανουν για να αναθεωρησεις!!!δηλαδη εκει που θα εισαι αφηρημενος και θα λες απο μεσα σου"παω κυριλε δεξια λωριδα με 100 στην αττικη οδο"καθως θα πηγαινεις,το οριο απο 120 ξαφνικα θα πεσει στα 70 και τσα!το μπλοκο που θα σε σταματησει για την φοβερη παραβιαση του οριου ταχυτητας!!!!εκει θ αρχισεις να αναθεωρεις....και θα σε περασουν απο αριστερα τα 1000αρια με 230 και δεν θα τρεχει και καστανο για τους μπατσους..αυτοι την δουλεια τους...και εσυ την κληση σου!!!
ααα και εγω δεν ειπα οτι θα εισαι μαλακς αν εχεις πινακιδα...ειπα οτι θα εισαι μαλακς αν εχεις πινακιδα και περνας τα διοδια τσαμπα....τοτε θα εισαι και μαλιστα ...grand!
εγω παντος ουτε της αττικης οδου πληρωνω....

SF
23/10/2006, 22:35
Δηλαδή είσαι νηφάλιος και με λες και grand μαλάκα....?

(Χώρια τα 10 συμπεράσματα που μόλις έβγαλες από την κοιλιά σου! Που είπα ότι δεν τρέχω; )

Καλά κρασά και καλά μυαλά!! :a31:

alfa156
23/10/2006, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Δηλαδή είσαι νηφάλιος και με λες και grand μαλάκα....?

(Χώρια τα 10 συμπεράσματα που μόλις έβγαλες από την κοιλιά σου! Που είπα ότι δεν τρέχω; )

Καλά κρασά και καλά μυαλά!! :a31:
ααααα δε παιζεσαι με τιποτα!!!!
περνας διοδια τσαμπα με πινακιδα να φαινεται κανονικα?εισαι GRAND ΜΑΛΑΚΑς...
περνας διοδια τσαμπα χωρις να φαινεται η πινακιδα σου?εισαι οκ!
δεν περνας διοδια χωρις να πληρωσεις..εισαι νομοταγης πολιτης αυτης της χωρας...
εσυ σε ποια κατηγορια ανηκεις?φανταζομαι στην τριτη..αρα..ΔΕΝ εισαι μαλακας...
αυτο προσπαθησα να σου δωσω και παρπανω να καταλαβεις αλλα επρεπε μαλλον να το κανω σε στυλ ερωτησεων με α,β,γ για να συνενοηθουμε!

zireous
23/10/2006, 23:53
Σωστή "αντίδραση" όταν περνάς διόδια δεν είναι να μη πληρώνεις, αυτό είναι εύκολο.

Σωστή θα ήταν να τύπωνες αυτοκόλλητα που να λέγανε "Φίλε οδηγέ, πλήρωσε διόδια μόνο όταν φτιάξουνε τους δρόμους.", και να τα κόλλαγες φεύγωντας από τα διόδια -αφού πληρώσεις πρώτα. :smokin:

orizontas
24/10/2006, 00:13
loipooooon

το να μην πληρωνουμε διοδια μια φορα πανω στον οργασμο της ταχητητας που εχουμε αναπτυξει με την μοτο μας δεν τρεχει τιποτε

ειναι και η γλυκα του παραβατη που μας τραβαει


οσο για τους δρομους
αγαπητα αδελφια συνταξιδιωτες
πιστευω οτι ναι μεν δεν εχουμε δρομουσ αλλα μηπως και εφοσον το ξερουμε αυτο δεν θα επρεπε και μεις να μην βαραμε κοκκινα

με απλα λογια για να μην κατηγορησω τους καβαλαρηδες

ρε φιλε με το pundo γιατι πας με 180 αφου ξερεις οτι οι δρομοι ειναι σκατα κανε μια κρατη τουλαχιστον στην δεξια στροφη που εχει και αναποδη κληση αλλα και 4-5 σαμαρακια και διαστρεβλωσεις καθε ειδους απο τα βαρεα οχηματα .......

gdevelek
24/10/2006, 08:13
μάγκες μην τη λέτε στον άλφα156, είναι υπόδειγμα οδηγού, και ό,τι μαλακία έχει κάνει και επιμένει να κάνει και θα συνεχίσει να κάνει, την έχει κάνει κι άλλος, άρα δεν πειράζει!

λογική που σπάει κόκκαλα λέμε! :yuck:

ελληνάρα μου σε προσκυνώ!

Boxer
24/10/2006, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Allou Fan Park ειναι βασικα...αλλα μην το κανουμε και θεμα:lol: :lol:


Αμα περνας τα διοδια της Α.Ο. χωρις να πληρωνεις και εχεις πινακιδα εισαι οντως βλακας.....γιατι εχει καμερες...και φιλαρακι μου που το εκανε, του ηρθαν ολες σπιτι, ταχυδρομικος:winka:

Εγω μια φορα περασα χωρις να πληρωσω και περασα μαζι με ενα φιλο μου.Οταν πληρωσε και ανοιξαν οι μπαρες , ετσι παρορμητικα περασα μαζι του.

Ο τυπος φωναζε.

Λες να μου ερθει τιποτα;

Πανε 5 μηνες τωρα.

alfa156
24/10/2006, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
μάγκες μην τη λέτε στον άλφα156, είναι υπόδειγμα οδηγού, και ό,τι μαλακία έχει κάνει και επιμένει να κάνει και θα συνεχίσει να κάνει, την έχει κάνει κι άλλος, άρα δεν πειράζει!

λογική που σπάει κόκκαλα λέμε! :yuck:

ελληνάρα μου σε προσκυνώ!
αντε καλα......εκτος απο αυτο που κανω εγω και χαρακτηριζομαι σαν ελληναρας αθανατος....
το ιδιο χαρακτηριζει και εσενα λοιπον η συμπεριφορα σου αυτη,να κρινεις τον αλλον για κατι που εκανε,οταν και εσυ εκανες η κανεις το ιδιο...και αυτο λοιπον ειναι επισης χαρακτηριστικο του αθανατου ελληναρα..αυτος παντα ειναι το καλο παιδι και ολοι οι αλλοι ειναι οι καγκουρες..
ασε μας ρε φιλε πρωι πρωι..

KaTaNaS
24/10/2006, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Εγω μια φορα περασα χωρις να πληρωσω και περασα μαζι με ενα φιλο μου.Οταν πληρωσε και ανοιξαν οι μπαρες , ετσι παρορμητικα περασα μαζι του.

Ο τυπος φωναζε.

Λες να μου ερθει τιποτα;

Πανε 5 μηνες τωρα.


ο τύπος φώναζε επειδή τον χρέωσες, και στην ιδιωτικη εταιρεια οπου δουλευει παίζει να τα έβαλε απο την τσέπη του! :(


δε βρισκω λόγο να ΜΗΝ πληρωνεις στην Αττικη Οδο, όλα είναι εξαίσια, εκτος του οτι δεν έχει πάρκινγκ (και αυτο ίσως επειδή η μισή Α.Ο. ειναι σκαμμενη μεσα στην πόλη! )


άλλωστε να εισαστε βεβαιοι στην Α.Ο. πώς οι καμερες λειτουργουν κανονικότατα...

προσωπική εμπειρία: μένω απο μοτοσυκλέτα στα διόδια της Α.Ο. στην εισοδο Νεων Λιοσίων

ενώ έχω πληρώσει μου έχει σβήσει και δε ξαναπαίρνει... (η σουζουκι ηταν αν αναρωτιόσαστε! :lol: )

όταν ήρθε η οδικη βοηθεια της αττικης οδού για να με φορτώσει και να με βγαλει στην επόμενη έξοδο

καθώς ο οδηγός φόρτωνε μιλούσε και με το c b με το κέντρο ελέγχου με καποιον φίλο τοπυ στις κάμερες.

τον ρωτάει "που είσαι" προφανώς και ο οδηγός του λέει στην είσοδο των νεων λιοσίων...


σε 5 δευτερα με το ρολοϊ τον είχε εντοπίσει, και ο οδηγός έψαχνε να βρει ρωτώντας "απο ποιά με κοιτάς ρε σύ; "


:eyepop:


στην Α.Ο. ειναι ιδιωτικό καθεστώς , λειτουργούν όλα, καλό θα ήταν να μη περνάτε έτσι!

άλλωστε τις περισσότερες τα βγαζουμε απο βενζινες και μακροπροθεσμα απο φθορές.

ούτε εγώ συμφωνω με το τιμή μοτο= το μισό του αυτοκινητου

αλλά εκεί θα έπρεπε να μεριμνήσει το Υπουργείο και η Βασούλα παπανδρεου που χαιρόταν στα εγκαίνεια!

Tropeas
24/10/2006, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
όσοι δεν πληρώνουν διόδια δεν το κάνουν γιατί οι δρόμοι δεν είναι καλοί αλλά γιατί πολύ απλά τους παίρνει να μην πληρώσουν, δεν τους κυνηγάει κανείς, ειδικά με κρυμμένη πινακίδα

το περί κακών δρόμων είναι μόνο μια συγκάλυψη

με το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε να μην πληρώνουν και εφορία, αφού χωρίς αμφιβολία ούτε παιδεία ούτε υγεία ούτε τίποτε έχουμε σ' αυτή την μπαχαλοχώρα, αλλά εκεί δεν τους παίρνει και πληρώνουν (αφού βέβαια φοροδιαφύγουν όσο μπορούν)

μια επίδειξη νεοελληνικού τσαμπα-μαγκισμού είναι και τίποτε άλλο :a18: :a23: :a23: :a23: :a19:

alfa156
24/10/2006, 14:58
οπου μπορει ο καθενας..

gdevelek
24/10/2006, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
αντε καλα......εκτος απο αυτο που κανω εγω και χαρακτηριζομαι σαν ελληναρας αθανατος....
το ιδιο χαρακτηριζει και εσενα λοιπον η συμπεριφορα σου αυτη,να κρινεις τον αλλον για κατι που εκανε,οταν και εσυ εκανες η κανεις το ιδιο...

και πού το ξέρεις ρε μαγκίτη ότι κάνω το ίδιο;;;

μήπως απλά σε βολεύει να το ισχυρίζεσαι, για να νιώθεις έτσι πιο καλά με τον εαυτούλη σου;;;

δεν πας καθόλου καλά...

ελπίζω με τα χρόνια να πήξει το μυαλουδάκι σου γιατί αυτή τη στιγμή είναι νερουλό

caster1
24/10/2006, 18:51
Ακουστε!!!!!!Πληρωστε διοδια ετσι πρεπει.Και εγω πληρωνω!αντε χαλαλι η τσακισμενη μπροστινη ζαντα 2ακις!Χαλαλι η χαροπαλη οταν βρεχει και η ασφαλτος κοινως για τον π.ελεκανο.Πληρωστε, τοσοι ειναι που τρωνε τα φραγκα σας ας φανε πιο πολλοι ετσι πρεπει.Μη βαζετε καμια ακραπα στο μοτορι πληρωστε τις κλησεις που πεφτουν βροχη πληρωστε!!!!!!!Κριμα ομως για τα παιδια που πληρωσαν το διοδιο αλλα και φορο αιματος ,για τις ευθυνες καποιων που επρεπε να χειριστουν τα χρηματα αυτα.Κριμα μονο κριμα.

Aggelos_SV
24/10/2006, 19:24
Λοιπον,οποιος δεν θελει να πληρωνει διοδια και να ειναι και νομιμος ας δει αυτο www.bloka.gr .
Παρακαμψεις διοδιων.

gdevelek
24/10/2006, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Λοιπον,οποιος δεν θελει να πληρωνει διοδια και να ειναι και νομιμος ας δει αυτο www.bloka.gr .
Παρακαμψεις διοδιων.

αυτή είναι και η μόνη έντιμη αντίδραση προς ένα κράτος που φτιάχνει κακούς δρόμους

στην τελική αν δεν σου αρέσει ο δρόμος (και καλά κάνει και δεν σου αρέσει) γιατί τον χρησιμοποιείς;;;

alfa156
24/10/2006, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
και πού το ξέρεις ρε μαγκίτη ότι κάνω το ίδιο;;;

μήπως απλά σε βολεύει να το ισχυρίζεσαι, για να νιώθεις έτσι πιο καλά με τον εαυτούλη σου;;;

δεν πας καθόλου καλά...

ελπίζω με τα χρόνια να πήξει το μυαλουδάκι σου γιατί αυτή τη στιγμή είναι νερουλό
σιγα μην ισχυριζομαι αυτα για να τα εχω καλα με τον εαυτο μου....χαχχαχαχαχα
αυτο ελειπε να εχω και τυψεις για την οδικη μου συμπεριφορα...την οποια δεν την γνωριζεις στην πραξη...οπως δεν γνωριζω και εγω την δικη σου...υποθεσεις κανουμε..και κατααλαβαινει οτι μπορει ο καθενας απο τα συμφραζομενα του αλλα,υπαρχουν ομως και μερικα πραγματα τα οποια θεωρουνται δεδομενα απο την κοινη λογικη...
δηλαδη πχ δεν μπορει να υπαρχει εδω συμνφορουμιτης να εχει το σουπερ ντουπερ εργαλειο οτι και αν ειναι αυτο και να μην εχει ανοιξει εστω και μια φορα στην ζωη του σε δημοσιο δρομο???
στην παραλιακη-βουλιαγμενης-καβαλας-λαινοπουλο κλπ???η καποιον αντιστοιχο δρομο κοντα στην περιοχη που μενει ο καθενας?

gdevelek
24/10/2006, 23:05
κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις;;;;

την κουβέντα την κάνω όχι γιατί "άνοιξες" στον Α ή Β δρόμο με τη μηχανή, αλλά γιατί έκανες κόντρα με μηχανή οδηγώντας το κουτί σου, στην εντελώς ακατάλληλη για κόντρες παραλιακή, και επιμένεις πως δεν είσαι και φάουλ!!

ΤΕΤΟΙΕΣ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ ΣΤΑ ΘΥΜΑΡΑΚΙΑ, ΒΑΛΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ

alfa156
25/10/2006, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις;;;;

την κουβέντα την κάνω όχι γιατί "άνοιξες" στον Α ή Β δρόμο με τη μηχανή, αλλά γιατί έκανες κόντρα με μηχανή οδηγώντας το κουτί σου, στην εντελώς ακατάλληλη για κόντρες παραλιακή, και επιμένεις πως δεν είσαι και φάουλ!!

ΤΕΤΟΙΕΣ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ ΣΤΑ ΘΥΜΑΡΑΚΙΑ, ΒΑΛΤΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ
α δηλαδη το προβλημα ειναι το μεσο της κοντρας και οχι η πραξη ε?????
ΤΙ ΛΕς ΤΩΡΑΑΑΑΑ....αστο δεν συζηταω αλλο...
στα θυμαρακια εχει παει και πολυς κοσμος που πεφτει μονος του,η χανει τον ελενχο στην στροφη απο κακη εκτιμηση,και οχι αποκλειστικα κανοντας κοντρα αμαξι-μηχανη....
μαλλον εσυ δεν θελεις να καταλαβεις,οποτε τσαμπα συζηταμε...

costas81
25/10/2006, 17:44
πινακιδα δεν παιζει! - ειναι σαν ταψι
αο την κανω σπανιοτατα μονο οταν μπροστα μου περναει φορρτηγο! (για να ξαναχρεωθει ο υπαλληλος πρεπει να κατεβει και να ανεβει η μπαρα αλλιως δεν χρεωνετε~!
εο την κανω ακομα συχνοτερα!

orizontas
25/10/2006, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
αυτή είναι και η μόνη έντιμη αντίδραση προς ένα κράτος που φτιάχνει κακούς δρόμους

στην τελική αν δεν σου αρέσει ο δρόμος (και καλά κάνει και δεν σου αρέσει) γιατί τον χρησιμοποιείς;;;


και καλα τον χρησιμοποιεισ γιατι απο καπου πρεπει να πας . εφοσον τον ξερεις το δρομο γιατι πας σκοτοτος ??

γιατι ξεπερνας τα ορια του μαυρου πραματο που αυτο το κρατοσ λεει ασφαλτο ??

:blush:

gdevelek
25/10/2006, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156

μαλλον εσυ δεν θελεις να καταλαβεις,οποτε τσαμπα συζηταμε...

όχι όχι, κατάλαβα:

1. δεν πειράζει αν κάνεις μαλακία, αρκεί να την κάνουν κι άλλοι (μιλάω για κόντρες, για οδήγηση σαν το χάρο και τέτοια όμορφα)
2. δεν πειράζει αν η μαλακία που κάνεις μπορεί εύκολα να οδηγήσει κάποιον σε θάνατο, αφού υπάρχουν κι άλλες δραστηριότητες που οδηγούν σε θάνατο

βλέπεις τι ωραία σε κατάλαβα;

α, και όσοι οδηγούν με πινακίδα είναι μαλάκες!

σε έχω εμπεδώσει λέμε!

:rotflmao:

Anritsu
25/10/2006, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Λοιπον,οποιος δεν θελει να πληρωνει διοδια και να ειναι και νομιμος ας δει αυτο www.bloka.gr .
Παρακαμψεις διοδιων.

Στην παρακαμψή των διοδίων Αφιδνών αναφέρει : Ποιότητα Οδοστρώματος Αρκετά καλή .Ωρες ωρες απορώ , μηπως ζώ σε άλλη χωρα . Ο δρομος απο την εξόδο του Αγ .Στεφάνου μεχρι και τον κομβό του Καπανδριτιού ειναι επικίνδυνα ολισθήρος και με πολλές ανωμαλίες . Ειδικα το ρέυμα για Χαλκιδα οπου χρησιμοποιειταί απο τις νταλικές και τα βαρέα οχηματα για να αποφύγουν τα διόδια ειναι είναι ασχημα βιασμένο ...


:wave2: :rotflmao:

FZR600R
26/10/2006, 01:35
Α, ναι, επισης η Λακ μαλλιων δε κανει μονο θαυματα στις τριχες αλλα και στις πινακιδες.

kostisthegreek
26/10/2006, 20:28
Από τα παράξενα που γίνονται:

Πριν από κάμποσους μήνες πλήρωσα στα διόδια της Ελευσίνας, ξεκίνησα και στην πρώτη έξοδο που είναι για Μεγάλο Πεύκο (επειδή δε γουστάρω την εθνική) βγήκα και συνέχισα από την παλιά.

zireous
03/11/2006, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Σωστή "αντίδραση" όταν περνάς διόδια δεν είναι να μη πληρώνεις, αυτό είναι εύκολο.

Σωστή θα ήταν να τύπωνες αυτοκόλλητα που να λέγανε "Φίλε οδηγέ, πλήρωσε διόδια μόνο όταν φτιάξουνε τους δρόμους.", και να τα κόλλαγες φεύγωντας από τα διόδια -αφού πληρώσεις πρώτα. :smokin:


Εγώ επιμένω, στα μάτια αυτών που θες να διαμαρτυρηθείς είσαι απλά ένας τσαμπατζής άμα απλά περνάς χωρίς να πληρώσεις, με πρώτη ευκαιρία θα τυπώσω αυτοκόλλητα, τυπώστε και σεις. :mad:

sanguini
07/11/2006, 00:07
skous δεν πληρωνεις και για εμενα.....γιατι και εγω δεν εχω αλλα ακραπο και καρμπονια εχω!φιλε δεν ειναι ετσι εσυ οδηγας σε αλλους δρομους?????????:eyepop:

Μικρή Λουλού
07/11/2006, 17:18
αμα μαζευτειτε αρκετοι να βαρεσετε τον Αλφα 156,σφυρατε!!

ειναι τοσο μαλακας που δεν ξερει το πολιτικαλ κορεκτ,και πραγματικα πιστευω οτι θελει σφαλιαρες για να συνελθει.

προσθεστε λοιπον και την δικια μου.



τουλαχιστον μεχρι να τον πετυχω στον δρομο και να τον ξεκωλιασω με αμαξι,μηχανακι,ποδηλατο,τανκς,ή με οτι κυκλοφορει τελος παντων.



ποιος???
σε μενα μιλατε??????
βεβαιως και ειμαι αναμαρτητος!!!!
τι με περασατε????

ειμαι μοτοσυκλετιστης,εγω!!!!!!!!!!

:smokin: