PDA

View Full Version : Το'σωσα....



gcrook
23/10/2006, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
:nono: ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΝ δια τους κατόχους ΒΜW 1200
απαραίτητη η διαχειριστική συναίνεση


"Το πληκτρολόγιο μού ΄φυγε απ΄το χέρι,
είπα δεν γίνεται, δεν είναι δυνατόν..." παραφράζοντας άλλη μία φορά τους στίχους από τα "στέφανα" του Μ. Χριστοδουλόπουλου.

Η ξαφνική εμφάνιση του Ενουροπαρμένου-Θύματος του ιδεολογήματος της BMW, ως αιγαιοπελαγίτικη σπαργώσα ζαργάνα, παινεύοντας την χρυσολαμπαδόκορμη K1200R, πετώντας βαυαρικά πυρότουβλα μοτοσυκλετιστικής "σκέψης", προκαλώντας μειδιάματα κατά ριπάς στα μέλη του φόρουμ, ΑΛΛΑΞΕ για πάντα τα δεδομένα της εικόνας των "πάσης ορδής" διπλωμένων ενώπιον του ΚΥΑΝΟΥ ΕΛΙΚΟΣ!

Πύρινες περιγραφές χρόνων, πομπώδεις και επικοί χαρακτηρισμοί που έσταζαν αίμα, έχοντας επιστρατεύσει σύσωμη την dream-team του νοσηρού μου λεξιλογίου, αποδείχθηκαν ΜΙΚΡΟΜΟΡΙΑ μπροστά στον Αληθινό βαλκανικής εκδοχής νεόπλουτο "καθηγητή", τον Νου τον Καθηγεμώνα της μοτοσυκλετιστικής παπαρολογίας, τον Επουράνιο νεοβλαχέ BMWδάκια που φανερώθηκε στο φόρουμ, αναδυώμενος μέσα από τις φούσκες του ΜΟΤΟ-ιδεολογικού του αφρόλουτρου.
Η Πραγματικότητα ξεμπρόστιασε την καλπάζουσα φαντασία μου και ομολογώ ότι μου προξένησε αλγεινή φρενίτιδα πανικού... Αναγκάζομαι να παραδεχθώ ότι οι μέχρι χθές "βορβόρου χύμα" περιγραφές μου για τον "moto-fashion victim BMW owner", φαντάζουν σαν ανάλαφρα, μνημειώδους σαχλαμάρας, βίπερ-Νόρα... Η Φανέρωση του Ενουρανοπαρμένου Γαλαζοελικόφρωνα με αναγκάζει σε άτακτο επαναπροσδιορισμό των ορίων του υπαρξιακού γίγνεσθαι, των συντεταγμένων της φαντασίας ακόμα και στον αυτο-παροπλισμό μου ως συνεπούς ιδεαλιστή αυτεπάγγελτου κράχτη των ντεκαφεϊνέ και προκλητικών μηχανόβιων.

Ανοίγονται παρ΄όλα αυτά νέοι ορίζοντες και πέφτει άπλετο φως σε ομιχλώδη μονοπάτια της ψυχιατρικής, της ψυχανάλυσης και της παραψυχολογίας. Αλλά και η ανθρωπολόγοι δίνουν σαφείς απαντήσεις όσον αφορά την άγνωστη μέχρι τις 20/10/2006 μορφολοφία κρανίου (όπως ομολογεί ο ίδιος ο paragogos) με βαθυπνώδη τρομακτική σιαγόνα, όπου κτηνώδεις οδόντες φυόμενοι τήδε κακείσε, εμποδίζουν το κλείσιμο του κράνους BMW system 5(!) αποδεικνύοντας το "ξεχωριστόν"του είδους "Homus vlahobavarian του νεοελληνικού" σε αυθεντική μορφή!

"thanks God, it' s Friday!" αναφωνούσα κάθε φορά που "ρουφούσα" απνευστί τα κείμενα του Paragogos, τα οποία παρέπαιαν μεταξύ λογικής ασυναρτησίας και πρωτόγνωρης νεοελληνικής θρασύτητας εκβιάζοντας το Γκίνες Μοτο-υπαρξιακής ανακολουθίας...

...όσον αφορά τις τέχνες...
Ο "τύπος" του απεργού δασκάλου με την 20.000 ευρώ "μπέμπα", που περιμένει το δώρο Χριστουγέννων για ν΄αγοράσει βαλίτσες για την "καλή" του, ΕΝΩ συλλέγει ως φανφαρόνος αρλεκίνος επιτιμιτικά βλέμματα μέσω της παρκαρισμένης (ως πενθέκτης δροσιάς dame de compagnie) BMW K1200 R στις παραλιακές καφετέριες της Ρόδου, θα έκαναν τους Alberto Sordi και Vittorio Gasman να δαγκάσουν χώμα ζηλεύοντας το ρόλο και τους Fellini, Pasolini, Visconti και Piovani να παίξουν ρώσικη ρουλέτα για την σκηνοθεσία της απίστευτης ιστορίας!

Ω Μοσχαρομούσκαροι οσφυοκάμπτες του "Κυανού Έλικος",
δοξάστε το άκαμπτο πρότυπο της νεοελληνικής πραγματικότητος,
δοξάστε το διηνεκές Παράδοξον μέσα στην συνήθη μοτοσυκλετική κοινωνία
αλλά και το περιέργως αρραγές ομόδοξον του εαυτού του ενώ υφίσταται βαυαρικόν κλύσμα!

Καλώ τους αξιότιμους κ.κ. διαχειριστάς όπως διαφυλλάξουν ως κόρην οφθαλμού τα κείμενα του "Paragogos", δεδομένου ότι απείλησε (δις), εν είδει David Coperfield, να τα εξαφανίσει.
Μην επιτρέψετε να χαθούν τέτοια μνημεία μοτοσυκλετικής γκλαμορογκλιτσοφέρνουσας ιδεολογίας λαμπικαρισμένης με "BMW interior cleaner"!

Καλώ τα συνειδητοποιημένα μέλη του φόρουμ σε ένα ταξίδι-προσκύνημα στη Ρόδο, εις αναζήτησην του Επουράνιου (ή Ουρανοπαρμένου), εν πλήρη συγχύσει αβάσταχτου νεοελληνικού moto-life style, ΤΟΥ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΜΠΑΒΑΡΕΖΙΚΟΥ ΚΟΛΟΣΣΟΥ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ!
Εάν είναι υπαρκτός (?), θα ψάλλουμε με κατάνυξη υπό τα διασταλτικά αντηχήματα της εξάτμισης της φεγγαρολαμπιρούσας, θελκτικής και μεγαλοπρεπούς Κ1200, το "σοφία Ορθή"...
γιατί και ΣΟΦΟΣ εδήλωσε και στρίβει ΟΡΘΙΟΣ με το Κ1200R!!!

Ιδού η Ρόδος...


:beer: :beer: :beer:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sapila racing
23/10/2006, 14:48
Και καλά έκανες....αλλά δεν εχει αξία έτσι μόνο του....:cry:

Τον διώξανε τον άνθρωπο....τώρα τι θα κάνουμε?
Αντε να ξαναβρείς τέτοιον.... :(

byron
23/10/2006, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Και καλά έκανες....αλλά δεν εχει αξία έτσι μόνο του....:cry:

Τον διώξανε τον άνθρωπο....τώρα τι θα κάνουμε?
Αντε να ξαναβρείς τέτοιον.... :(

Έλα ντε.... τι είπε δλδ ο ανθρωπος; Ότι γουστάρει τα BMW....

gcook είσαι ωραίος.... Το κέιμενο του Uriah Heep, έπρεπε να διασωθεί....
Θα γίνει σαν τον πάπυρο του Δερβένιου σε λίγα χρόνια.

:wave2:

sniper
23/10/2006, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
.........
Θα γίνει σαν τον πάπυρο του Δερβένιου σε λίγα χρόνια.

:wave2:

Βρήκανε στο Δερβένι πάπυρο; Ποιο Δερβένι; Κορινθίας; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Τι λέει ο πάπυρος; :confused:

GeorgeFZR
23/10/2006, 15:04
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Esy olo eksw eisai teleftea....

:beer: :wave2:

byron
23/10/2006, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Βρήκανε στο Δερβένι πάπυρο; Ποιο Δερβένι; Κορινθίας; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Τι λέει ο πάπυρος; :confused:

:rotflmao: :rotflmao: οχι στα Δερβενοχώρια, με τα ωραία μπριτζολάκια...

¨Το κείμενο θίγει το πρόβλημα των σχέσεων φιλοσοφίας και θρησκευτικότητας.¨ Έγινε η παρουσίαση του πάπυρου πριν λίγες ημέρες στην Θεσ/νικη (http://tech.pathfinder.gr/tech/225532.html) . Βέβαια, πιο πολύ θόρυβος έγινε μεταξύ των ομάδων που ασχολήθηκαν για την αποκρυπτογράφηση του και πλακώνονται μέσω επιστολών σε εφημερίδες, παρά για την σημασία του πάπυρου.


:wave2:

rsp
23/10/2006, 16:52
Τι δηλαδη εφυγε...:eyepop:
Δηλαδη δεν θα μαθουμε αλλα για τα προιοντα BMW...:hypnotize
Αυτο ηταν...:uplate:
Τερμα πια τα τιπς για πως να Μην στριβουμε...:wacko:
Τερμα οι αλοιφες για γυαλισμα...:confused:

εκλεκτο μελος του αχαρου και αχαριστου φορουμ Γεια σου....


:bawl: :bawl:

Stergios69
23/10/2006, 17:04
ΤΙ ΕΓΡΑΨΕ ΠΑΛΙ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;; :beer:
(τραγουδιστα)
ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΛΑΛΑ...
ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ ΛΑΛΑΛΑ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:wave2:

dirtbird
23/10/2006, 19:36
Tι έγινε ρε παιδιά, που είναι το thread?

Κρουκ, μήπως το έχεις όλο σωμένο?

gcrook
23/10/2006, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird


Κρουκ, μήπως το έχεις όλο σωμένο?

Δεν προλαβα ουτε να κλασω μετα συγχωρησεως.
Εσωσα το μοναδικο ποστ που αξιζε.

Τωρα που πηγε το υπολοιπο δεν ξερει κανενας απ'οτι μου ειπανε:confused: :alien: :confused:

powerphot
23/10/2006, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δεν προλαβα ουτε να κλασω μετα συγχωρησεως.
Εσωσα το μοναδικο ποστ που αξιζε.

Τωρα που πηγε το υπολοιπο δεν ξερει κανενας απ'οτι μου ειπανε:confused: :alien: :confused:

Έ ρε τι χανω τόσο καιρό που δε μπαίνω...........:( :(

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

latris mixanis
24/10/2006, 02:00
Σούπερ κείμενο και ας μην είχα διαβάσει όλο το θρεντ:D

OldMan
24/10/2006, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τωρα που πηγε το υπολοιπο δεν ξερει κανενας απ'οτι μου ειπανε:confused: :alien: :confused:

Έτσι σΕ είπανε, sweety ??? :smokin:

byron
24/10/2006, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
σΕ

Θαυμάζω το ότι διατηρείς το γραπτό σου λόγο ίδιο με τον προφορικό, και δεν βαριέσαι να πατάς Shift+E για να μας δείξεις το σωστό συντακτικό.....

:D

OldMan
24/10/2006, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Θαυμάζω το ότι διατηρείς το γραπτό σου λόγο ίδιο με τον προφορικό, και δεν βαριέσαι να πατάς Shift+E για να μας δείξεις το σωστό συντακτικό.....:D

Όχι ρε συ... :nono:

ΟΛΑ τα άλλα τα γράφω με Shift + κείμενο...:lol:

ronin1
24/10/2006, 17:08
εγω ρε παιδια τι να πω...στεναχωρεθηκα για το παληκαρι...

ΑΚΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΧΩΜΑΤΕΡΗ!!!

σεβάστηκα το φόρουμ, σας μιλαω ειλικρινα, κ γω δεν ξερω τι ηθελα να του γραψω...πραγματα που δεν τα εχω πει ποτε...

ας ειναι...τωρα θα καθεται και θα την κοιταει και...:a31:

gcrook
25/10/2006, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Έτσι σΕ είπανε, sweety ??? :smokin:

Ομερτα;
Last year...:a13: :a13: