PDA

View Full Version : Τιμή δίσκων συμπλέκτη (CBR 900RR '97)



melodystyle2003
23/10/2006, 19:41
Άλλαξα τις τσιμούχες μπροστά στα καλάμια σήμερα διότι η μία είχε ψιλοδιάρροια, και ρώτησα για διάφορα ανταλλακτικά τιμές, σχετικά με το cbr 900rr '97.
Πέφτει δε το μάτι μου καθώς έψαχνε το παληκάρι στο μαγαζί, στη τιμή του ενός δίσκου, 9 φοράει, στα 14.5?!!!:eyepop:
Δηλαδή χτύπα ξύλο θα πρέπει να σκάσω 120+? τουλάχιστον αν πατινάρει η μηχανή!(μόνο για ανταλλακτικά!):eyepop: :eyepop:
Στο αμάξι λιγότερα δίνω !!! :lol:
Μήπως υπάρχουν aftermarket εξίσου καλοί και πιο οικονομικοί? Διότι η honda το έχει αυτό στα original part της ζητά πολλά ?..
Ευχαριστώ.:wave2:

sniper
24/10/2006, 13:23
Δεν ξέρω τι σχέση έχεις με τις μηχανές αλλά είναι γνωστό ότι τα ανταλλακτικά των μηχανών είναι κατά κανόνα ακροβότερα των αυτοκινήτων.....

Για άφτερ δίσκους πάντως δεν έχω ακουσει.... Θα υπάρχουν λογικά αλλά μην περιμένεις και τρελλές διαφορές. Θα έβαζες δίσκους του ταγκαγκάβα-σαν για 90Ε, ας πουμε, ενω οι μαμα έχουν 120?

melodystyle2003
24/10/2006, 14:27
Δε ξέρω είναι καλύτεροι overall του ταγκεκαβα σαν?
Η αναλογία τιμών όντως είναι έτσι αλλά πολλά μου φάνηκαν.

banditgr
24/10/2006, 19:48
kai vevea yparxoun after market diskoi (barnett klp.) alla einai kirios gia agonistiki xrisi kai den a3izei gia normal.Nomizo kapou toso prepei na kanoun oi diskoi....vevea an ypologiseis kai tous metalikous (an xreiazontai) kai ellatiria (liga einai) tote aneveneis kai allo.Pantos einai mia fthora arketa spania (analoga tin xrisi vevea).

dirtbird
24/10/2006, 19:56
+φλάντζα ή o-ring....:rolleyes:

sniper
24/10/2006, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
kai vevea yparxoun after market diskoi (barnett klp.) alla einai kirios gia agonistiki xrisi kai den a3izei gia normal.Nomizo kapou toso prepei na kanoun oi diskoi....vevea an ypologiseis kai tous metalikous (an xreiazontai) kai ellatiria (liga einai) tote aneveneis kai allo.Pantos einai mia fthora arketa spania (analoga tin xrisi vevea).


:a18:

Αλλά δεν νομίζω ότι ο φίλος ψάχνει δίσκους για αγωνιστική χρήση....

:smokin:

melodystyle2003
24/10/2006, 21:58
Αγαπητοί μου φίλοι ευτυχώς ο δίσκος δείχνει ακμαιότατος ακόμα οπότε η ερώτηση ήταν προς γνώση (και συμόρφωση!) περισσότερο :)
Ευχαριστώ πάντως :beer: