PDA

View Full Version : Ήττα... έστω και άτυπα...



motaba
25/10/2006, 07:59
Καλημέρα!

Χθές το βράδυ και μετά από πολλές δουλειές στην Αθήνα ξεκίνησα για το δρόμο της επιστροφής προς το σπίτι.. (μένω λίγο έξω από την Αθήνα ~ 30km)...
Βράδυ.. με πεπίπου 80-100 km/h βλέπω στον καθρέπτη αυτοκίνητο..
Δίνω λίγο παραπάνω, βλέπω πλησιάζει περισσότερο...
Ξεκινάνε οι στροφές στον ανηφορικό επαρχιακό δρόμο, οπότε λέω εδώ είμαστε...
Το μοτέρ στις 4500 σαλ, ο ήχος να ξεσηκώνει, το αυτοκίνητο ακολουθεί, γκρρρ :evil:

Αφήνω λίγο και κατεβάζω, φεύγω αλλά νιώθω λίγο ανασφαλής πριν την επόμενη στροφή...με περνάει :bigcry:

Το κροτάλισμα της κεφαλής στο κύλινδρο προειδοποιεί... το αφήνω... έχασα..:bawl:



:wave2:


Υ.Γ. Tenere 600 Vs Alfa 147

alfa156
25/10/2006, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
Καλημέρα!

Χθές το βράδυ και μετά από πολλές δουλειές στην Αθήνα ξεκίνησα για το δρόμο της επιστροφής προς το σπίτι.. (μένω λίγο έξω από την Αθήνα ~ 30km)...
Βράδυ.. με πεπίπου 80-100 km/h βλέπω στον καθρέπτη αυτοκίνητο..
Δίνω λίγο παραπάνω, βλέπω πλησιάζει περισσότερο...
Ξεκινάνε οι στροφές στον ανηφορικό επαρχιακό δρόμο, οπότε λέω εδώ είμαστε...
Το μοτέρ στις 4500 σαλ, ο ήχος να ξεσηκώνει, το αυτοκίνητο ακολουθεί, γκρρρ :evil:

Αφήνω λίγο και κατεβάζω, φεύγω αλλά νιώθω λίγο ανασφαλής πριν την επόμενη στροφή...με περνάει :bigcry:

Το κροτάλισμα της κεφαλής στο κύλινδρο προειδοποιεί... το αφήνω... έχασα..:bawl:



:wave2:

Υ.Γ. Tenere 600 Vs Alfa 147
μα καλα δεν ντρεπεσαι καθολου????
εκανες κοντρα σε δημοσιο δρομο και τολμησες να το πεις και στο φορουμ???
εισαι τρελος,δολοφονος και εσυ και ο οδηγος της αλφα...για αυτο σκοτωνομαστε ρεεεεεεε
αλητη τσαντακια κοντρακια.....χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα
α ρε γιουχαρισμα που θελουν μερικοι εδω μεσα...ουυυυυυυυυυυυ

υγ:οι παραπανω χαρακτηρισμοι δεν αφορουν εσενα,και φυσικα ειναι ειρωνικοι σχολιασμοι για καποιο μελος εδω μεσα που μου την ειπε για κοντρααα που ειχα κανει πριν κανα μην με μια 156 vs φειζερ....και βρισκεται σε ξελιξη στο τοπικ "πληρωνεται διοδια ρεεε"
εσυ καλα εκανες,εξαλου και αυτο ειναι μια δοση μοτοσυκλετισμου,και η παρανομοια τετοιου ειδους ειναι το αλατοπιπερο της ζωης...οποιο και αν ειναι το τιμημα..πολες φορες με την ζωη μας.
αυτα και να εισαι παντα καλα και να χαιρεσαι το μοτορι σου!

motaba
25/10/2006, 12:35
Χαχα!!

Πάντως με την 156 με έχεις άνετα!!! :lol:

Γενικώς ξέρεις προσέχω όσο μπορώ να αποφεύγω τέτοιες καταστάσης.... αλλά ξέρεις πάλι ότι απ'την άλλη αυτό δεν γίνεται πάντα...:evil:

Κάτι σε τρώει...



:wave2: :beer:

zephyr1
25/10/2006, 12:37
Επ τι εγινε εδω τον ηπιαμε?:lol:

kachius
25/10/2006, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Επ τι εγινε εδω τον ηπιαμε?:lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

motaba
25/10/2006, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Επ τι εγινε εδω τον ηπιαμε?:lol:

Τον ήπιαμε τελείως λέμε....:bigcry: :bigcry:


:lol: :lol:

Nik0s
25/10/2006, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
Τον ήπιαμε τελείως λέμε....:bigcry: :bigcry:


:lol: :lol:

Εμ, βάλε μια θερμαινόμενη σέλα, να δεις για πότε θα τους έχεις


:lol: :rotflmao: :lol:

motaba
25/10/2006, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Εμ, βάλε μια θερμαινόμενη σέλα, να δεις για πότε θα τους έχεις


:lol: :rotflmao: :lol:


:beer:

alfa156
25/10/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
Τον ήπιαμε τελείως λέμε....:bigcry: :bigcry:


:lol: :lol:
ρε δεν εχουμε πει οτι κοντρα σε δημοσιο δρομο ειναι πολυ ποιο δυσκολα τα πραγματα για το μηχανακια απο το αμαξι??εε??παλι τα ιδια θα λεμε??αντεεε
μιλαμε για στροφιλικια εεε οχι για ευθειες....

Cpt. Haddock
25/10/2006, 16:36
:D :D :D :D


66606

x-rider
25/10/2006, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:D :D :D :D



μη χασεις εσυ

:rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
25/10/2006, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
μη χασεις εσυ

:rotflmao: :rotflmao:

Μια απλη επισήμανση έκανα...

:evil:

SPORAKIAS
25/10/2006, 16:46
και τα τσαγακια ειναι μες το προγραμμα φιλε μου :cool: :D :cool:

ελπιζω να τον ξαναπετυχεις οταν το εργαλειο σου ειναι σε καλυτερη κατασταση και να τον κερασεις εσυ :wave2:

Nostra
25/10/2006, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
μη χασεις εσυ

:rotflmao: :rotflmao:

γιατί? έχει κερδίσει και ποτέ?

ξέρεις πόσα τσάγια έχει πιει ? (απάντηση θα σου δώσει ο παπούς που κάνει τον λύκο :confused: )

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gian_nykt
26/10/2006, 08:16
έχω ενα YARIS 1.0 MMT, τα στήνουμε??

X_NR750
26/10/2006, 20:44
Σας εχω ολους χαλαρα με το 500αρι μου Fiat

Υγ
Φιλε μου δυστηχως στις στροφες ετσι ειναι πρεπει να το δεχτουμε
4 ροδες VS 2

αλλα οταν ο δρομος γινει ευθεια και τους προσπερνας 5 5 ειναι ολα τα λεφτα

ktm640lc4
27/10/2006, 14:06
Eιστε σιγουροι ορε συναδερφοι οτι τα μηχανακια τον πινουν στις στροφες?

Γιατι ξερω κατι τρελλοκομεια που ουτε με ελικοπτερο δεν τους περνας.

Τεσπα.

stavrogin
27/10/2006, 14:35
Εγω εριξε σε ugo με νορμαλ bros 650 κι ομως το κερατο ηταν κολημενο πισω μου.
Ηθελα να ηξερα τι του χε κανει:confused:

alfa156
27/10/2006, 17:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Eιστε σιγουροι ορε συναδερφοι οτι τα μηχανακια τον πινουν στις στροφες?

Γιατι ξερω κατι τρελλοκομεια που ουτε με ελικοπτερο δεν τους περνας.

Τεσπα.
μαλλον δεν εχεις δει αντιστοιχο οδηγο αυτοκινητου,για αυτο...

950dim
27/10/2006, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Εγω εριξε σε ugo με νορμαλ bros 650 κι ομως το κερατο ηταν κολημενο πισω μου.
Ηθελα να ηξερα τι του χε κανει:confused:

Θα ¨φορουσε¨κανα μοτερ intergrale:a26: και σε :a015:

fantacid
27/10/2006, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Εγω εριξε σε ugo με νορμαλ bros 650 κι ομως το κερατο ηταν κολημενο πισω μου.
Ηθελα να ηξερα τι του χε κανει:confused:

αφου τα γιουγκο πανε μπαλα (http://www.4troxoi.gr/forum/viewtopic.php?t=20417&highlight=yugo)

:rotflmao: :lol:

ktm640lc4
28/10/2006, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
μαλλον δεν εχεις δει αντιστοιχο οδηγο αυτοκινητου,για αυτο...


Επειδη εχω δει γι'αυτο το λεω.

Τελοσπαντων, κολοκυθια.

alfa156
07/11/2006, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Επειδη εχω δει γι'αυτο το λεω.

Τελοσπαντων, κολοκυθια.
το εχεις δει αυτο σε δημοσιο δρομο?

ktm640lc4
08/11/2006, 08:52
για δημοσιο δρομο λεω ναι.

Η συζητηση ειναι για αμπελοφιλοσοφιες. Δεν συγκρινονται αυτα τα 2.

Δεν βαριεσαι κουβεντα να γινεται.:wave2:

Gandalf dr685sm
08/11/2006, 10:32
αν και το πάμε για ανακύκλωση , θυμάμαι και παλιότερο μήνυμα (πριν 1.5 χρόνο περίπου) που μιλούσε για κόντρες αυτοκινήτων - μηχανών σε στροφές.

Το αυτοκίνητο λοιπόν , ακόμα και με motard σε κόντρες, σε σφιχτό στροφιλίκι , έχει προβάδισμα, μιας και οι 4 ρόδες και το τραπέζιο σχήμα του , αποδίδει καλύτερη πρόσφυση (δημόσιο δρόμο είπαμε!) και δίνει καλύτερη αίσθηση στο στρίψιμο , ....ΕΦΟΣΟΝ... δεν είναι μαμά παραγωγής.

Γιατί κακά τα ψέματα, το μέσο αυτοκίνητο με τις χίλιες δύο υποβοηθήσεις ΔΕΝ ΣΤΡΙΒΕΙ. Προσοχή δεν μιλάω για GT , και λοιπά sport που κινούνται στα 25-30.000?. Μιλώ για το μέσο αυτοκίνητο μαμά. ή αν θέλετε ακόμα και για πολυτελείας που κάνουν περισσότερα απο 30 χιλιάρικα , αλλά δεν είναι "στημένα".

Σε αντίθετη περίπτωση... στημένο αυτοκίνητο , στημένο motard με μέσης ικανότητας οδηγούς και στα δύο (καθημερινούς οδηγούς) το αυτοκίνητο υπερέχει σε σφιχτά κομμάτια.

Σε ανοιχτές καμπές, τώρα , είτε στημένα είτε όχι, αποδεδειγμένα SS ρίχνουν στα αυτιά των αυτοκινήτων , τηρουμένων των παραπάνω προύποθέσεων.

Πάντως για να λέμε, και την αλήθεια... είναι καύλα να "κορνεριάζεις" με κανά "στημένο" GT, Subaru κτλ... ειδικά αν έχει και σκάστρα-μπουρί πίσω. Άλλη αίσθηση απο την μηχανή μεν... αλλά καύλα δε.


Gandalf

MIKE_16V
08/11/2006, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
αν και το πάμε για ανακύκλωση , θυμάμαι και παλιότερο μήνυμα (πριν 1.5 χρόνο περίπου) που μιλούσε για κόντρες αυτοκινήτων - μηχανών σε στροφές.

Το αυτοκίνητο λοιπόν , ακόμα και με motard σε κόντρες, σε σφιχτό στροφιλίκι , έχει προβάδισμα, μιας και οι 4 ρόδες και το τραπέζιο σχήμα του , αποδίδει καλύτερη πρόσφυση (δημόσιο δρόμο είπαμε!) και δίνει καλύτερη αίσθηση στο στρίψιμο , ....ΕΦΟΣΟΝ... δεν είναι μαμά παραγωγής.

Γιατί κακά τα ψέματα, το μέσο αυτοκίνητο με τις χίλιες δύο υποβοηθήσεις ΔΕΝ ΣΤΡΙΒΕΙ. Προσοχή δεν μιλάω για GT , και λοιπά sport που κινούνται στα 25-30.000?. Μιλώ για το μέσο αυτοκίνητο μαμά. ή αν θέλετε ακόμα και για πολυτελείας που κάνουν περισσότερα απο 30 χιλιάρικα , αλλά δεν είναι "στημένα".

Σε αντίθετη περίπτωση... στημένο αυτοκίνητο , στημένο motard με μέσης ικανότητας οδηγούς και στα δύο (καθημερινούς οδηγούς) το αυτοκίνητο υπερέχει σε σφιχτά κομμάτια.

Σε ανοιχτές καμπές, τώρα , είτε στημένα είτε όχι, αποδεδειγμένα SS ρίχνουν στα αυτιά των αυτοκινήτων , τηρουμένων των παραπάνω προύποθέσεων.

Πάντως για να λέμε, και την αλήθεια... είναι καύλα να "κορνεριάζεις" με κανά "στημένο" GT, Subaru κτλ... ειδικά αν έχει και σκάστρα-μπουρί πίσω. Άλλη αίσθηση απο την μηχανή μεν... αλλά καύλα δε.


Gandalf


Ξεχασες τα Pocket Rocket...δεν κανουν 25-30.000 Ε και δεν τα περνας σε επαρχιακο στροφιλικι:smokin:

DUKASII
08/11/2006, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
αν και το πάμε για ανακύκλωση , θυμάμαι και παλιότερο μήνυμα (πριν 1.5 χρόνο περίπου) που μιλούσε για κόντρες αυτοκινήτων - μηχανών σε στροφές.

Το αυτοκίνητο λοιπόν , ακόμα και με motard σε κόντρες, σε σφιχτό στροφιλίκι , έχει προβάδισμα, μιας και οι 4 ρόδες και το τραπέζιο σχήμα του , αποδίδει καλύτερη πρόσφυση (δημόσιο δρόμο είπαμε!) και δίνει καλύτερη αίσθηση στο στρίψιμο , ....ΕΦΟΣΟΝ... δεν είναι μαμά παραγωγής.

Γιατί κακά τα ψέματα, το μέσο αυτοκίνητο με τις χίλιες δύο υποβοηθήσεις ΔΕΝ ΣΤΡΙΒΕΙ. Προσοχή δεν μιλάω για GT , και λοιπά sport που κινούνται στα 25-30.000?. Μιλώ για το μέσο αυτοκίνητο μαμά. ή αν θέλετε ακόμα και για πολυτελείας που κάνουν περισσότερα απο 30 χιλιάρικα , αλλά δεν είναι "στημένα".

Σε αντίθετη περίπτωση... στημένο αυτοκίνητο , στημένο motard με μέσης ικανότητας οδηγούς και στα δύο (καθημερινούς οδηγούς) το αυτοκίνητο υπερέχει σε σφιχτά κομμάτια.

Σε ανοιχτές καμπές, τώρα , είτε στημένα είτε όχι, αποδεδειγμένα SS ρίχνουν στα αυτιά των αυτοκινήτων , τηρουμένων των παραπάνω προύποθέσεων.

Πάντως για να λέμε, και την αλήθεια... είναι καύλα να "κορνεριάζεις" με κανά "στημένο" GT, Subaru κτλ... ειδικά αν έχει και σκάστρα-μπουρί πίσω. Άλλη αίσθηση απο την μηχανή μεν... αλλά καύλα δε.


Gandalf φέρε μηχανάκι σμ σε αυτη τη θέση..που δείχνει η φωτο..και ελα μετά πες μου για καύλες..:smokin:
επισης για το σφιχτο στροφιλίκι εχω τις αντιρήσεις μου...οσο μιλαμε για νορμαλ΄καταστάσεις μιας και wrc απλα δε πιάνοντε...και οι ταχυτητες ειναι αλλού.
αλλα σε συμβατικά και gt και ραλι...
το μηχανακι απο στροφή σε στροφή θα πιάσει πολλά περισσοτερα χιλ απο τι το αμαξι...και η διαφορά που θα εχουν σε χιλ μεσα στη στροφή δεν καλύπτει την αλλη διαφορά.
να πω οτι αυτο το χω δει με το δικό μου και εμένα αναβάτη και τον γαμπρο μου (ποιυ είναι πολύ γρηγοροσ!!!) με σβελτο αμάξι και το παέι και τάπα σε "δικό" μας επαρχιακο δρόμο στο Σουλινάρι..οπου και το αμαξι αν πιασει μετα βιάς μια φορα τα 160...ενω εγω (νταξει δεν έχω κανα σμ..αλλά ΤΟ πιστόλι για τετοιους δρόμους) εφτασε μεχρι και τα 210 χιλ.
το λοιπον δε με εφτανε ποτε..πλησίαζε λίγο σε κάποιες στροφες..οπου δε μπορουσα λογω ορατότητας να εκμεταλευτω ολο το πλάτος του δρόμου..και αυτο ήταν.
ήμουν παντα 50 εως και 200 μ μπροστα σε διδρομή 8-9 χιλιομέτρων.
τωρα φυσικά σε δρόμο χωρίς πλάτος και χωρίς να έχει ενδιάμεσες μικροευθείες το πιθανότερο είναι να τον τρώμε...αλλά και παλι θα παλεψουμε...λεμε..δε πεφτουμε χωρίς μάχη.
:lol:

DUKASII
08/11/2006, 10:50
...


68718

Gandalf dr685sm
08/11/2006, 11:44
Η φωτό που δείχνεις είναι σε πίστα.... ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.... μιλάμε για δημόσιο δρόμο. Το ανέφερα άλλωστε.

Μιλάμε για σφιχτό κομμάτι στροφών... Κάτι σαν Διόνυσος-Γερμανικό Νεκροταφείο και φυσικά με μέσης ικανότητας οδηγό.

α και ενα τελευταίο... Subaru Impreza, δεν είναι WRC, πάει τον κώλο του και το βρίσκεις μεταχείρω στα 24-25.000€. Είναι 4Χ4 που σημαίνει οτι δεν driftαρει... άρα βρίσκει πρόσφυση και δίνει δύναμη κάτω.

Το motard, ναι μεν θα φρενάρει πιο αργά και θα βγεί πιο γρήγορα, αλλά δεν θα μπορεί να έχει σταθερή ταχύτητα μέσα στην στροφή, κάτι που μπορεί ο ΜΕΣΟΣ ΟΔΗΓΟΣ (Το ξανατονίζω) σε ενα Subaru , ας πούμε, να το εκμεταλευτεί στο έπακρο.

Σε ανοιχτές καμπές... είπαμε... οτι και να είναι το 4τροχο σε κόντρα με SS, θα πιεί τσαγάκι jing-sheng, βουνού , μαύρο ή οτι άλλη ποικιλία θέλει.


Gandalf

DUKASII
08/11/2006, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Η φωτό που δείχνεις είναι σε πίστα.... ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.... μιλάμε για δημόσιο δρόμο. Το ανέφερα άλλωστε.

Μιλάμε για σφιχτό κομμάτι στροφών... Κάτι σαν Διόνυσος-Γερμανικό Νεκροταφείο και φυσικά με μέσης ικανότητας οδηγό.

α και ενα τελευταίο... Subaru Impreza, δεν είναι WRC, πάει τον κώλο του και το βρίσκεις μεταχείρω στα 24-25.000€. Είναι 4Χ4 που σημαίνει οτι δεν driftαρει... άρα βρίσκει πρόσφυση και δίνει δύναμη κάτω.

Το motard, ναι μεν θα φρενάρει πιο αργά και θα βγεί πιο γρήγορα, αλλά δεν θα μπορεί να έχει σταθερή ταχύτητα μέσα στην στροφή, κάτι που μπορεί ο ΜΕΣΟΣ ΟΔΗΓΟΣ (Το ξανατονίζω) σε ενα Subaru , ας πούμε, να το εκμεταλευτεί στο έπακρο.

Σε ανοιχτές καμπές... είπαμε... οτι και να είναι το 4τροχο σε κόντρα με SS, θα πιεί τσαγάκι jing-sheng, βουνού , μαύρο ή οτι άλλη ποικιλία θέλει.


Gandalf η φωτό που εβαλα είνα απλα ενα παραδειγμα για τις καυλες.
σε δημοσιο δρόμο ΔΕΝ ξερω (αντε εκτος απο ενα δυο μερη πολύ κλειστά)κανενα δρόμο που να πρεπει να κανεις ντριφτ για να πάρεις τη στροφή πιο γρήγορα απο τι κανονικά...
ο δρόμος που κάναμε τη "κοντρα" δεν ειναι ανοιχτες καμπες! ειναι επαρχιακος με στροφες.
τωρα θα με πεις οτι ναι ..αλλα ο γαμπρος σου δεν είχε σουμπαρου...οκ.πασο.
αμα ειχε σουμπαρου ομως..δε θα καθομουνα ουτε λεπτο μπροστα του..γιατι πολύ πιθανο να με επαιρνε παραμαζωμα σε καμια στροφη..
:rotflmao: :lol:

MIKE_16V
08/11/2006, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
φέρε μηχανάκι σμ σε αυτη τη θέση..που δείχνει η φωτο..και ελα μετά πες μου για καύλες..:smokin:
επισης για το σφιχτο στροφιλίκι εχω τις αντιρήσεις μου...οσο μιλαμε για νορμαλ΄καταστάσεις μιας και wrc απλα δε πιάνοντε...και οι ταχυτητες ειναι αλλού.
αλλα σε συμβατικά και gt και ραλι...
το μηχανακι απο στροφή σε στροφή θα πιάσει πολλά περισσοτερα χιλ απο τι το αμαξι...και η διαφορά που θα εχουν σε χιλ μεσα στη στροφή δεν καλύπτει την αλλη διαφορά.
να πω οτι αυτο το χω δει με το δικό μου και εμένα αναβάτη και τον γαμπρο μου (ποιυ είναι πολύ γρηγοροσ!!!) με σβελτο αμάξι και το παέι και τάπα σε "δικό" μας επαρχιακο δρόμο στο Σουλινάρι..οπου και το αμαξι αν πιασει μετα βιάς μια φορα τα 160...ενω εγω (νταξει δεν έχω κανα σμ..αλλά ΤΟ πιστόλι για τετοιους δρόμους) εφτασε μεχρι και τα 210 χιλ.
το λοιπον δε με εφτανε ποτε..πλησίαζε λίγο σε κάποιες στροφες..οπου δε μπορουσα λογω ορατότητας να εκμεταλευτω ολο το πλάτος του δρόμου..και αυτο ήταν.
ήμουν παντα 50 εως και 200 μ μπροστα σε διδρομή 8-9 χιλιομέτρων.
τωρα φυσικά σε δρόμο χωρίς πλάτος και χωρίς να έχει ενδιάμεσες μικροευθείες το πιθανότερο είναι να τον τρώμε...αλλά και παλι θα παλεψουμε...λεμε..δε πεφτουμε χωρίς μάχη.
:lol:


Keep drifting:D

Οσο για τις καβλες.....οπως την βρισκει ο καθενας...εσυ την βρισκεις μονο με τα μηχανακια και καλα κανεις..αλλοι μονο με τα αυτοκινητα...και αλλοι και με τα δυο.

Οπως και να εχει σε μοτοφορουμ ειμαστε οποτε.πες οτι θες...

DUKASII
08/11/2006, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Keep drifting:D

Οσο για τις καβλες.....οπως την βρισκει ο καθενας...εσυ την βρισκεις μονο με τα μηχανακια και καλα κανεις..αλλοι μονο με τα αυτοκινητα...και αλλοι και με τα δυο.

Οπως και να εχει σε μοτοφορουμ ειμαστε οποτε.πες οτι θες... α μπα φιλε μη το λες.
και με μια gallardo είμαι σίγουρος οτι θα την έβρισκα..μια χαρα μπορω να σου πω κιολας...και με πολλα άκόμα αμαξια.
evo subaru..διαφορα τελοσπάντων με καταλαβαίνεις.

η οδηγηση μοτό όμως φιλε είνα αλλου!!! η αισθηση που σου δίνει...είναι νομίζω οτι καλύτερο..

εκτος αν εχουμε καμια gallardo ΝΑ ΠΑΩ ΜΕΧΡΙ ΑΓΓΛΙΑ ΟΔΗΓΩΝΤΑΣ ΝΑ ΔΩ ..:lol:

όπως και να χει πάντως με τα μισα λεφτά και λιγότερα.. απο τα γρήγορα αυτοκίνητα παίρνω περισσότερα!

MIKE_16V
08/11/2006, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
α μπα φιλε μη το λες.
και με μια gallardo είμαι σίγουρος οτι θα την έβρισκα..μια χαρα μπορω να σου πω κιολας...και με πολλα άκόμα αμαξια.
evo subaru..διαφορα τελοσπάντων με καταλαβαίνεις.

η οδηγηση μοτό όμως φιλε είνα αλλου!!! η αισθηση που σου δίνει...είναι νομίζω οτι καλύτερο..

εκτος αν εχουμε καμια gallardo ΝΑ ΠΑΩ ΜΕΧΡΙ ΑΓΓΛΙΑ ΟΔΗΓΩΝΤΑΣ ΝΑ ΔΩ ..:lol:

όπως και να χει πάντως με τα μισα λεφτά και λιγότερα.. απο τα γρήγορα αυτοκίνητα παίρνω περισσότερα!



Καλα οτι με τα μισα λεφτα περνεις κατι που προσφερει περισσοτερες συγκινησεις ειναι σιγουρο.

Αλλα δεν χρειαζεσαι lambo για ευχαριστηθεις ενα αυτοκινητο....εσυ βεβαια εισαι γνωστος ευθειακιας κοντρακιας..και τα θες μονο για τα γκαζια:lol:

Για στριψιμο υπαρχουν αρκετα μικρα αμαξακια---που μπορουν να σε κανουν να χαμογελας σαν βλακας:D

DUKASII
08/11/2006, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Καλα οτι με τα μισα λεφτα περνεις κατι που προσφερει περισσοτερες συγκινησεις ειναι σιγουρο.

Αλλα δεν χρειαζεσαι lambo για ευχαριστηθεις ενα αυτοκινητο....εσυ βεβαια εισαι γνωστος ευθειακιας κοντρακιας..και τα θες μονο για τα γκαζια:lol:

Για στριψιμο υπαρχουν αρκετα μικρα αμαξακια---που μπορουν να σε κανουν να χαμογελας σαν βλακας:D τεσπα δεν ειναι συγκρισιμα τα οχηματα αυτα.
αλλο μοτο αλλο αυτοκίνητο.
το αυτοκίνητο το εκτιμω γιατι έχει air codition καλοριφερ ανεσεις..καθισματα που πεφτουν και περνεις και έναν υπνο..
πας ταξιδι με ολο σου το σπιτι..κτλ κτλ.
ακους μουσικούλα...

και τετοια.
το αν θα έχει γκαζι ενα αμάξι..με αφήνει παγερά αδιάφορο μπορω να σου πω.

και ναι εγω ειμαι γνωστος ευθειάκια και πηγα και εδωσα 13 χιλιαρικα για να παρω γυμνο μηχανάκι....που στην ευθεία παει μεχρι 250 χιλ...

ενω μπορουσα να πάρω οτι αλλο με φερινγκ και 160+ αλογα...

MIKE_16V
08/11/2006, 12:57
Ρε...δεν διαβαζεις σωστα...κοντρακιας Ευθειακιας εγραψα...ξερεις εσυ V2 μπαμ..φαναρια..:lol:


Keep drifting ειπαμε :winka:

Αντε :wave2:

idi
08/11/2006, 13:09
παλι τα ιδια? δε τα ειπαμε? σε στροφες των 50-60 χλμ/Ω τα ΚΑΛΑ αμαξια ειναι λιγο μπροστα...και ειναι λογικο

απο κει και πανω αντε γεια!!!!! οποιος δε το πιανει εινα κουλος με το μηχανακι του και τον παει αυτο!

το θεμα ειναι οτι κανεις δε κανει κοντρες με αμαξια για πολους και διαφορους λογους

ο πρωτος και κυριος ειναι οτι δε ξερεις τι θα σου κανει πανω στη στροφη το κωλοπαιδι στο τιμονι που νομιζει οτι παιζει Playstation

και δευτερος ειναι οτι ΔΕ ΚΛΕΒΟΥΜΕ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MIKE_16V
08/11/2006, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
παλι τα ιδια? δε τα ειπαμε? σε στροφες των 50-60 χλμ/Ω τα ΚΑΛΑ αμαξια ειναι λιγο μπροστα...και ειναι λογικο

απο κει και πανω αντε γεια!!!!! οποιος δε το πιανει εινα κουλος με το μηχανακι του και τον παει αυτο!

το θεμα ειναι οτι κανεις δε κανει κοντρες με αμαξια για πολους και διαφορους λογους

ο πρωτος και κυριος ειναι οτι δε ξερεις τι θα σου κανει πανω στη στροφη το κωλοπαιδι στο τιμονι που νομιζει οτι παιζει Playstation

και δευτερος ειναι οτι ΔΕ ΚΛΕΒΟΥΜΕ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Idi...μαλλον εσυ ησουν κουλος οταν ειχες σβελτο αυτοκινητο..και σε περναγανε ολα τα μηχανακια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και λες κατσε να παρω και εγω ενα να τους περναω:lol: :lol: :lol: :lol:

:beer: :beer:

alfa156
09/11/2006, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Idi...μαλλον εσυ ησουν κουλος οταν ειχες σβελτο αυτοκινητο..και σε περναγανε ολα τα μηχανακια:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και λες κατσε να παρω και εγω ενα να τους περναω:lol: :lol: :lol: :lol:

:beer: :beer:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ωραιος ο μιχαλακης!!!!

alfa156
09/11/2006, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
παλι τα ιδια? δε τα ειπαμε? σε στροφες των 50-60 χλμ/Ω τα ΚΑΛΑ αμαξια ειναι λιγο μπροστα...και ειναι λογικο

απο κει και πανω αντε γεια!!!!! οποιος δε το πιανει εινα κουλος με το μηχανακι του και τον παει αυτο!

το θεμα ειναι οτι κανεις δε κανει κοντρες με αμαξια για πολους και διαφορους λογους

ο πρωτος και κυριος ειναι οτι δε ξερεις τι θα σου κανει πανω στη στροφη το κωλοπαιδι στο τιμονι που νομιζει οτι παιζει Playstation

και δευτερος ειναι οτι ΔΕ ΚΛΕΒΟΥΜΕ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
δηλαδη αποκλειεται να πει ο οδηγος αυτοκινητου, για το κωλοπαιδι με την μηχανη,μην τον παρει και στο λαιμο του και σκοτωθει??λεω εγω τωρα....

ktm640lc4
10/11/2006, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
δηλαδη αποκλειεται να πει ο οδηγος αυτοκινητου, για το κωλοπαιδι με την μηχανη,μην τον παρει και στο λαιμο του και σκοτωθει??λεω εγω τωρα....


δηλαδη????

MIKE_16V
10/11/2006, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
δηλαδη????

Δηλαδη, οταν εισαι πισω απο ενα μηχανακι με το αυτοκινητο, ακομα και αν βλεπεις οτι μπορει να τον περασεις, κανεις λιγο κρατει, γιατι η στραβη μπορει να γινει πολυ γρηγορα.

Ειδικα γι'αυτους που την εχουν δει rossi και δεν γυρναν το κεφαλακι τους να δουν αν ειναι κανενας απο πισω τους...

DUKASII
10/11/2006, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Δηλαδη, οταν εισαι πισω απο ενα μηχανακι με το αυτοκινητο, ακομα και αν βλεπεις οτι μπορει να τον περασεις, κανεις λιγο κρατει, γιατι η στραβη μπορει να γινει πολυ γρηγορα.

Ειδικα γι'αυτους που την εχουν δει rossi και δεν γυρναν το κεφαλακι τους να δουν αν ειναι κανενας απο πισω τους... οχι θα τρέχω λέμε σε κανα επαρχιακο..με καμια 120αρα..και θα κοιτάω και πισω αμα λαχει μπας και ερθει ο ΑΡι βατάνεν με κανα σαξο ραλο και θέλει να περάσει!!!

και να παω ευθεια σε καμιά στροφη.

αν θες να περάσεις η αν θες να τρέξεις είσαι πίσω και πρέπει να βρεις τον τρόπο (τον ασφαλή τρόπο) η κανε στην ακρη αραξε κανα 5 λεπτα και ξεκινα να τρέχεις μετα.

ktm640lc4
10/11/2006, 10:22
Καλα ρε παιδια αν ειναι ετσι ας μετρανε χρονους. Πρωτα ο ενας και μετα ο αλλος.

Οχι να πανε μαζι.

Αν ειναι να φαμε τα μουτρα μας αστο δεν λεει........


Τελικα δηλαδη ολοι (ελαχιστες εξαιρεσεις) συμφωνητε οτι το αμαξι υπερεχει της μοτο σχεδον παντα και παντου. Οκ.

Σεβαστες οι αποψεις. Ολες.

MIKE_16V
10/11/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
οχι θα τρέχω λέμε σε κανα επαρχιακο..με καμια 120αρα..και θα κοιτάω και πισω αμα λαχει μπας και ερθει ο ΑΡι βατάνεν με κανα σαξο ραλο και θέλει να περάσει!!!

και να παω ευθεια σε καμιά στροφη.

αν θες να περάσεις η αν θες να τρέξεις είσαι πίσω και πρέπει να βρεις τον τρόπο (τον ασφαλή τρόπο) η κανε στην ακρη αραξε κανα 5 λεπτα και ξεκινα να τρέχεις μετα.


Το κεφαλακι μπορεις να βρεις χρονο να το γυρισεις, οταν ειμαστε στον δρομο, παντα καποιος θα ειναι πιο γρηγορος απο εμας, εγω μιλησα γι'αυτους που νομιζουν οτι δεν τους περναει κανενας,και ασφαλης τροπος προσπερασης αυτοκινητου σε μηχανακι?? μονο αμα κοψει το μηχανακι στην ευθεια...αμα ειναι ο αλλος μπροστα και το σκιζει στην ευθεια πως ακριβως θα τον περασει?

DUKASII
10/11/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Καλα ρε παιδια αν ειναι ετσι ας μετρανε χρονους. Πρωτα ο ενας και μετα ο αλλος.

Οχι να πανε μαζι.

Αν ειναι να φαμε τα μουτρα μας αστο δεν λεει........


Τελικα δηλαδη ολοι (ελαχιστες εξαιρεσεις) συμφωνητε οτι το αμαξι υπερεχει της μοτο σχεδον παντα και παντου. Οκ.

Σεβαστες οι αποψεις. Ολες. εγώ λεω οτι σε ολα αυτα παίζει ρόλο το όχημα και ο οδηγός.

DUKASII
10/11/2006, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Το κεφαλακι μπορεις να βρεις χρονο να το γυρισεις, οταν ειμαστε στον δρομο, παντα καποιος θα ειναι πιο γρηγορος απο εμας, εγω μιλησα γι'αυτους που νομιζουν οτι δεν τους περναει κανενας,και ασφαλης τροπος προσπερασης αυτοκινητου σε μηχανακι?? μονο αμα κοψει το μηχανακι στην ευθεια...αμα ειναι ο αλλος μπροστα και το σκιζει στην ευθεια πως ακριβως θα τον περασει? ε δε θα τον περασει.
θα κατσει πισω να βλεπει πως είναι τα πραγματικά γκαζια....

οσο μπορεί να βλεπει δηλαδη..:wave2:

MIKE_16V
10/11/2006, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ε δε θα τον περασει.
θα κατσει πισω να βλεπει πως είναι τα πραγματικά γκαζια....

οσο μπορεί να βλεπει δηλαδη..:wave2:


:lol: Μπα :lol:

Του τραβας και ενα παντιλικι στην επομενη στροφη να ακουσει τα λαστιχα ...εκει να δεις πως ανοιγει δρομο:D

:beer: :beer:

ktm640lc4
10/11/2006, 10:59
Αυτο ειναι λαθος κατα την γνωμη μου.

Δεν υπαρχει λογος να τον τρομαξεις μονο και μονο για να τον περασεις. Αν δεις οτι τον εχεις κατσε πισω.

Αν ειναι να πεσει και να εχουμε αλλα μονο και μονο για την καυ....α τοτε δεν λεει.

Προσωπικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανουν αυτο μερικοι με τα αυτοκινητα. Σε τρομαζουν επιτηδες. Και καλα ''κοιτα μην με πολυζορισεις γιατι σε εριξα, απλα ειμαι καλο παιδι και δεν το κανω''.

Δεν ξερω, ισως εχω και λαθος.

alfa156
10/11/2006, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
οχι θα τρέχω λέμε σε κανα επαρχιακο..με καμια 120αρα..και θα κοιτάω και πισω αμα λαχει μπας και ερθει ο ΑΡι βατάνεν με κανα σαξο ραλο και θέλει να περάσει!!!

και να παω ευθεια σε καμιά στροφη.

αν θες να περάσεις η αν θες να τρέξεις είσαι πίσω και πρέπει να βρεις τον τρόπο (τον ασφαλή τρόπο) η κανε στην ακρη αραξε κανα 5 λεπτα και ξεκινα να τρέχεις μετα.
και γιατι ρε φιλε να μην ισχυει το ιδιο και για μενα που τρεχω με 120 σε επαρχιακο με το αμαξι??
εν ολιγης ειτε λεγεται μηχανη αυτο που τρεχουμε ειτε αμαξι εχουμε τις ιδιες υποχρεωσεις απεναντι στους υπολοιπους χρηστες οτι και αν οδηγουν...
οταν οδηγω το μηχανακι μου ταπα σε δρομο πχ σουνιου,και δω γρηγορο αμαξι απο πισω μου να ειναι σε αποσταση αναπνοης,κανω δεξια ,τον αφηνω να περασει και μετα τον ακολουθω και τον ζυγιζω για να δω αν τον "εχω" η οχι...
και δεν ισχυουν αυτα που λες περι πενταλεπτης στασης για τον βατανεν κλπ..διοτι το ιδιο ισχυει και με τους ροσσι καγκουρες που κυκλοφορουν εξω.....

ktm640lc4
10/11/2006, 11:15
το αυτοκινητο πρεπει να προσεχει περισσοτερο κατα την γνωμη μου.

απο οτι η μοτοσυκλετα.

αλλωστε οι μοτο δεν εχουν κεντρικο καθεφτη και ειναι δυσκολο να δει πισω το ιδιο ευκολα οσο ενα αμαξι.

Μην αρπαχτει κανεις. Κουβεντα κανουμε.

950dim
10/11/2006, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
:lol: Μπα :lol:

Του τραβας και ενα παντιλικι στην επομενη στροφη να ακουσει τα λαστιχα ...εκει να δεις πως ανοιγει δρομο:D

:beer: :beer:

Ναι,τραβας ενα παντιλικι και περιμενεις να δεις ποιος ειναι πιο κομπλεξικος...

Αν παρ’ολα αυτα δε ¨μασησει¨να κανει στην ακρη,πας διπλα του,κανεις μια τιμονια,τον κλεινεις,αν ακομη δεν εχει πεσει ανοιγεις την πορτα(αν εχεις 3θυρο ειναι και πιο μεγαλη)μπας και τον πετυχεις!
Περιμενω...

MIKE_16V
10/11/2006, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
Ναι,τραβας ενα παντιλικι και περιμενεις να δεις ποιος ειναι πιο κομπλεξικος...

Αν παρ’ολα αυτα δε ¨μασησει¨να κανει στην ακρη,πας διπλα του,κανεις μια τιμονια,τον κλεινεις,αν ακομη δεν εχει πεσει ανοιγεις την πορτα(αν εχεις 3θυρο ειναι και πιο μεγαλη)μπας και τον πετυχεις!
Περιμενω...


Εχω και Vespa παμε μια βολτα:look:


:confused: Τι λες ρε μεγαλε??

DUKASII
10/11/2006, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
και γιατι ρε φιλε να μην ισχυει το ιδιο και για μενα που τρεχω με 120 σε επαρχιακο με το αμαξι??
εν ολιγης ειτε λεγεται μηχανη αυτο που τρεχουμε ειτε αμαξι εχουμε τις ιδιες υποχρεωσεις απεναντι στους υπολοιπους χρηστες οτι και αν οδηγουν...
οταν οδηγω το μηχανακι μου ταπα σε δρομο πχ σουνιου,και δω γρηγορο αμαξι απο πισω μου να ειναι σε αποσταση αναπνοης,κανω δεξια ,τον αφηνω να περασει και μετα τον ακολουθω και τον ζυγιζω για να δω αν τον "εχω" η οχι...
και δεν ισχυουν αυτα που λες περι πενταλεπτης στασης για τον βατανεν κλπ..διοτι το ιδιο ισχυει και με τους ροσσι καγκουρες που κυκλοφορουν εξω..... γιατι εσύ είσαι απο πισω και πρεπει να βρεις τον ασφαλή τροπο για να περασεις.
αν ήμουν εγω..θα έπρεπε να τον βρω εγω.

γιατι αν με χτυπήσεις θα φταις εσυ κτλ κτλ.

οκ σε καλυψα ΑΡΙ?

alfa156
10/11/2006, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
γιατι εσύ είσαι απο πισω και πρεπει να βρεις τον ασφαλή τροπο για να περασεις.
αν ήμουν εγω..θα έπρεπε να τον βρω εγω.

γιατι αν με χτυπήσεις θα φταις εσυ κτλ κτλ.

οκ σε καλυψα ΑΡΙ?
στηνν πιστα ξερεις γιατι σου κλεινουν τους καθρεπτες??για να μην αποσπατε η προσοχη απο την στιγμη που οδηγεις γρηγορα...
που σημαινει οτι σε περιπτωση κοντρας στο δρομο που κ τα 2 οχηματα ειναι σε αποσταση αναπνοης,τοτε αμφοτεροι οι οδηγοι ,θεωρητικα παντα,γνωριζουν τις κινησεις του αλλου αναλογα με το ειδος του δρομου,η της στροφης,...αυτα φυσικα ισχυουν οταν και οι 2 οδηγοι γνωριζουν τι κανουν και πως το κανουν...
ετο να ειμαι πισω στην ευθεια δεν μου λεει τιποτα,οταν στην κορυφη της στροφης θα σου ακουμπαω το πισω φτερο με το αμαξι...γιατι πολυ απλα εγω θα μπω οπωε ερχομαι ενω το μηχανακι θα πρπει να φρεναρει αρκετα πριν την στροφη για να μην αγορασει μπαριερα...
αυτα..
σημειωτεον οτι οδηγω γρηγορα και μηχανακι και αμαξι και γνωριζω τα μειον και τα συν του καθε οχηματος...
οποιος πιστος θελει να δοκιμασουμε τις διαφορες, ραντεβου αγια μαρινα στην καινουργια καντινα για καφε πρωτα και μετα.....τσαι!

zephyr1
10/11/2006, 18:07
Επιτελους 1 thread που πετυχε το σκοπο του.:lol:

Θα χουμε κοντρα.:a2: :lol: :a46:

alfa156
10/11/2006, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Επιτελους 1 thread που πετυχε το σκοπο του.:lol:

Θα χουμε κοντρα.:a2: :lol: :a46:
:lol: :lol: :lol: :lol: ωραιος!

620
10/11/2006, 18:45
Egw kserw re paidia oti sthn mia periptwsh (2troxous) se mia strofi fobase gia thn zwh sou kai sthn alli periptwsh (4troxous) fobase ton fanartzi.Ayto pisteyw paizei megalo rolo sth psyxologia twn dyo odigwn.
Twra an o allos einai pios grigoros apo emena, oti kai na odigw egw kai f16 tha ton afisw na me perasei.
Egw pantos akousa oti kapoia stigmh tha paiksei kontra honda s2000 vs z750 otan to s2000 apoktisei kainourgia lastixa den kserw an to z750 tha erthei sto rantebou.
An kai h kagouria tou z750 fanike apo thn arxi pou zitise kai kontra se eytheia apo stasi.:a13:
As elpizei oti me to gymno tha anteksoun ta xeria tou sta 260 :a9:

alfa156
10/11/2006, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Egw kserw re paidia oti sthn mia periptwsh (2troxous) se mia strofi fobase gia thn zwh sou kai sthn alli periptwsh (4troxous) fobase ton fanartzi.Ayto pisteyw paizei megalo rolo sth psyxologia twn dyo odigwn.
Twra an o allos einai pios grigoros apo emena, oti kai na odigw egw kai f16 tha ton afisw na me perasei.
Egw pantos akousa oti kapoia stigmh tha paiksei kontra honda s2000 vs z750 otan to s2000 apoktisei kainourgia lastixa den kserw an to z750 tha erthei sto rantebou.
An kai h kagouria tou z750 fanike apo thn arxi pou zitise kai kontra se eytheia apo stasi.:a13:
As elpizei oti me to gymno tha anteksoun ta xeria tou sta 260 :a9:
δεν σου εχω πει εσενα να μη ασχολησε με τα γυμνα μηχανακια?????\εεε??
κακο παιδι...
ρε προεδρα ,για αυτο σου ειπε απο σταση γιατι μετα τα 130..........θα κανει δεξια...και καλα οτι χτυπησε το κινητο τηλεφωνο ,για αυτο και σταματησε για να μιλησει,
αμα θελει με το 750,τον παω και εγω με το αμαξι μου απο σταση:lol: :lol: :lol: :lol:
θα κανει υπομονη μεχρι να φτασω εγω τα 180...και να πεσει αυτος στα 100/...λογο πιεση του αερα!!!!

620
10/11/2006, 18:51
Wraia ta gymna kai mourika alla re file egw ta migakia ta eblepa mono sthn zelatina me to multi kai den kathomouna na plinw to mpoufan mia wra apo to nekrotafeio :lol:
Mporei na epiane mono 200xlm alla den me ponagane ta xeria ;)

ktm640lc4
10/11/2006, 19:20
Δεν συμφωνω με μερικα ποστ.

Παρολαυτα σταματαω εδω, εγω προσωπικα και δεν θα πω τιποτα αλλο.



:confused:

DUKASII
13/11/2006, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
στηνν πιστα ξερεις γιατι σου κλεινουν τους καθρεπτες??για να μην αποσπατε η προσοχη απο την στιγμη που οδηγεις γρηγορα...
που σημαινει οτι σε περιπτωση κοντρας στο δρομο που κ τα 2 οχηματα ειναι σε αποσταση αναπνοης,τοτε αμφοτεροι οι οδηγοι ,θεωρητικα παντα,γνωριζουν τις κινησεις του αλλου αναλογα με το ειδος του δρομου,η της στροφης,...αυτα φυσικα ισχυουν οταν και οι 2 οδηγοι γνωριζουν τι κανουν και πως το κανουν...
ετο να ειμαι πισω στην ευθεια δεν μου λεει τιποτα,οταν στην κορυφη της στροφης θα σου ακουμπαω το πισω φτερο με το αμαξι...γιατι πολυ απλα εγω θα μπω οπωε ερχομαι ενω το μηχανακι θα πρπει να φρεναρει αρκετα πριν την στροφη για να μην αγορασει μπαριερα...
αυτα..
σημειωτεον οτι οδηγω γρηγορα και μηχανακι και αμαξι και γνωριζω τα μειον και τα συν του καθε οχηματος...
οποιος πιστος θελει να δοκιμασουμε τις διαφορες, ραντεβου αγια μαρινα στην καινουργια καντινα για καφε πρωτα και μετα.....τσαι! α κατάλαβα είσαι πολυ γρηγορος και με τη μοτο και με το αμάξι εσυ.
ωραια παρε το αμαξι σου ομως και έλα εκει που θα σου πω εγώ να δούμε πόσο τσαι θα κεράσεις.


αιντε διαλέξαμε ένα δρόμο που μας παει..τον κανουμε και καθε μέρα και γίναμε ολοι Τσαι-οσι...(παλιος καλός dj)

MIKE_16V
13/11/2006, 12:47
Κουλατζα..620...ολο λογια εισαι:smokin:

Αλφα παρε κανα αμαξι τις προκοπης πρωτα και μετα βλεπουμε....οσο για το μχανακι σου..καταδικασμενο στα 0-400-0 ειναι:eek:



Και καλα σας λεει ο Dukas...αλλο δρομο δεν ξερετε??

alfa156
14/11/2006, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Κουλατζα..620...ολο λογια εισαι:smokin:

Αλφα παρε κανα αμαξι τις προκοπης πρωτα και μετα βλεπουμε....οσο για το μχανακι σου..καταδικασμενο στα 0-400-0 ειναι:eek:



Και καλα σας λεει ο Dukas...αλλο δρομο δεν ξερετε??
ρε μιχαλακη να μην ξενυτευτουμε κιολας βρε για μια κοντρα.......
τα ιδια λεγαμε καποτε και με τον ραννερ εδω περα αλλα και σε παραδιπλανο φορουμ,και μολις κανονιστηκε το ραντεβου και μαλιστα με λεφτα ανα θυμαμαι καλα....το γυρισε μετα και μας ελεγε οτι δεν κανει κοντρες με αγνωστους κλπ κλπ...ολα αυτα βεβαια μετα το ρντεβου οχι πριν...ειχαμε παει κανονικα στο σημειο εμεις.
ξερουμε και αλλο δρομο...εχεις να κανεις καμια καλη προταση,απλα η σουνιου εχει ολων των ειδων τισ στροφες...

DUKASII
14/11/2006, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
ρε μιχαλακη να μην ξενυτευτουμε κιολας βρε για μια κοντρα.......
τα ιδια λεγαμε καποτε και με τον ραννερ εδω περα αλλα και σε παραδιπλανο φορουμ,και μολις κανονιστηκε το ραντεβου και μαλιστα με λεφτα ανα θυμαμαι καλα....το γυρισε μετα και μας ελεγε οτι δεν κανει κοντρες με αγνωστους κλπ κλπ...ολα αυτα βεβαια μετα το ρντεβου οχι πριν...ειχαμε παει κανονικα στο σημειο εμεις.
ξερουμε και αλλο δρομο...εχεις να κανεις καμια καλη προταση,απλα η σουνιου εχει ολων των ειδων τισ στροφες... εγώ δεν σου ζήτησα κανα ραντεβού ρε φίλε για να δω αν ενα αμάξι είναι γρήγορο.θες να βάλουμε κοντρα?

μπας σε καλό σου...

αμα σε πιάσει κίνηση τι θα κάνεις?




:smokin:

alfa156
14/11/2006, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εγώ δεν σου ζήτησα κανα ραντεβού ρε φίλε για να δω αν ενα αμάξι είναι γρήγορο.θες να βάλουμε κοντρα?

μπας σε καλό σου...

αμα σε πιάσει κίνηση τι θα κάνεις?




:smokin:
για αυτο ακριβως κυκλοφωρω με το μηχανακι και το αμαξι το εχω μονο για βραδινες βολτες σε σχετικα ερημους δρομου..
δεν ειπε κανεις οτι το αμαξι ειναι γρηγοροτερο στην κινηση,σε καμια περιπτωση.

DUKASII
14/11/2006, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
για αυτο ακριβως κυκλοφωρω με το μηχανακι και το αμαξι το εχω μονο για βραδινες βολτες σε σχετικα ερημους δρομου..
δεν ειπε κανεις οτι το αμαξι ειναι γρηγοροτερο στην κινηση,σε καμια περιπτωση. ΩΡΑΙΑ ΠΑΜΕ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟ ΣΟΥΝΙΟ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ...ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12...


:D :D

DUKASII
14/11/2006, 12:20
αν θες...:D πάμε κοντρα ολλλλλλλλλλη τη περ.Υμητου...που έχει απο την είσοδο απο Καισαριανή...ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ.!!! και παμε προς Μαρκόπουλο...:cool: ...



οτι ωρα θες..αυτο..:lol:

motaba
14/11/2006, 12:20
:a15:

Ψυχραιμία...

DUKASII
14/11/2006, 12:21
θες παμε κοντρα τον επαρχιακο δρόμο Βραχάτι Κορινθιας-Σουλινάρι Κορινθίας...

:p


και εκεί οτι ώρα θέλεις...:rotflmao: :rotflmao: :lol:

Julius
14/11/2006, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
θες παμε κοντρα τον επαρχιακο δρόμο Βραχάτι Κορινθιας-Σουλινάρι Κορινθίας...

:p


και εκεί οτι ώρα θέλεις...:rotflmao: :rotflmao: :lol:


KALA MALAKA PANE VALE KONTRA ME TO ALFA 156 KAI META ME KANA YUNDAY ACCENT KAI KAPAKI ME KANA PAPI C50 STROGILOFANARO....


RE POU FTASAMEEEEEE

DUKASII
14/11/2006, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
KALA MALAKA PANE VALE KONTRA ME TO ALFA 156 KAI META ME KANA YUNDAY ACCENT KAI KAPAKI ME KANA PAPI C50 STROGILOFANARO....


RE POU FTASAMEEEEEE φιλαρακι και με ΡΑΝΕΡ ΠΑΩ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙΣ..

ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΕΡΑ??:lol: :rotflmao:

Julius
14/11/2006, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
φιλαρακι και με ΡΑΝΕΡ ΠΑΩ ΑΜΑ ΛΑΧΕΙΣ..

ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΕΡΑ??:lol: :rotflmao:

PEZO TIS ADEIES LEMEEEEEE (THA GLYTISO KAI TO TREKSIMO STO YPOURGIO GIA NA KATATHESO PINAKIDES STO RIMADI)

ktm640lc4
14/11/2006, 12:48
Εγω λεω να πατε προς αγιο μερια να φωναξω το κοτοπουλο να περασει οποιον θελετε απο πανω..............εεεεε????!!!!!! αμαξι, μοτο, τραινο, πλοιο, οτι νανε.

:lol:

MIKE_16V
14/11/2006, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
KALA MALAKA PANE VALE KONTRA ME TO ALFA 156 KAI META ME KANA YUNDAY ACCENT KAI KAPAKI ME KANA PAPI C50 STROGILOFANARO....


RE POU FTASAMEEEEEE


:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Που εισαι ρε κοντρακια....τι alfa τι hundai μια και το αυτο:rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
14/11/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

Που εισαι ρε κοντρακια....τι alfa τι hundai μια και το αυτο:rotflmao: :rotflmao: τόση ώρα μιλαμε για αλφα ρομέρο??καμια gt τουλαχιστον???

ktm640lc4
14/11/2006, 13:34
αλφα ορεο. :lol:

MIKE_16V
14/11/2006, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
τόση ώρα μιλαμε για αλφα ρομέρο??καμια gt τουλαχιστον???


Γιατι το gt τι νομιζεις οτι ειναι...μια 156 με αλλο καβουκι:lol: :lol: :lol:

GTA μονο στα ονειρα του Αλφα:smokin:

DUKASII
14/11/2006, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Γιατι το gt τι νομιζεις οτι ειναι...μια 156 με αλλο καβουκι:lol: :lol: :lol:

GTA μονο στα ονειρα του Αλφα:smokin: δε νομίζω τίποτα ρε..απλα μόνο αυτη ξέρω και βαριόμουν να ψάξω και για αλλα...:rotflmao: :rotflmao: :lol:












είναι καλο αυτο το gt η πάλι μαλακία είπα??:p

MIKE_16V
14/11/2006, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
δε νομίζω τίποτα ρε..απλα μόνο αυτη ξέρω και βαριόμουν να ψάξω και για αλλα...:rotflmao: :rotflmao: :lol:












είναι καλο αυτο το gt η πάλι μαλακία είπα??:p


Ειναι πιο μουρικο και coupe...gayλικια και τα ρεστα:lol:


Το GTA ομως μετραει:cool:

DUKASII
14/11/2006, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Ειναι πιο μουρικο και coupe...gayλικια και τα ρεστα:lol:


Το GTA ομως μετραει:cool: ε αφου είναι V ρε φιλε..ειναι δυνατόν να μη μετράει????:D

XTMPAM
14/11/2006, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
τόση ώρα μιλαμε για αλφα ρομέρο??καμια gt τουλαχιστον???

Λακη ο Ρομερο παιζει στον Βαζελο μην τρελενεσαι!:rotflmao: :rotflmao:

Ρε μαλακα παλι κανεις κοντρες μεσω ιντερνετ?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Παιδια εχω ενα καλο στρογγυλοφαναρο για πολλα εντερα ομως.....:smokin:

alfa156
14/11/2006, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Γιατι το gt τι νομιζεις οτι ειναι...μια 156 με αλλο καβουκι:lol: :lol: :lol:

GTA μονο στα ονειρα του Αλφα:smokin:
καγκουρα ολα τα ξερεις εσυ...στην προηγουμενη σου ζωη ησουν αλφιστας???χαχαχαχα

MIKE_16V
14/11/2006, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
καγκουρα ολα τα ξερεις εσυ...στην προηγουμενη σου ζωη ησουν αλφιστας???χαχαχαχα


Ναι τοτε που εφτιαχναν πραγματικα αυτοκινητα και οχι κονσερβοκουτια:winka:


:wave2:

ktm640lc4
14/11/2006, 15:24
Πραγματικα αυτοκινητα εφτιαχνε η alfa romeo??????????????:D

alfa156
14/11/2006, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Πραγματικα αυτοκινητα εφτιαχνε η alfa romeo??????????????:D
εχει αφησει ιστορια οπως και να το κανουμε...

ktm640lc4
14/11/2006, 20:54
Δεν εχεις αδικο.

Δεν βαριεσαι, ολα ιδια ειναι.

620
15/11/2006, 12:17
Mike o saxakias :rotflmao: giname kai kouladia.
Gia sou re valentino mou esy :rotflmao:

MIKE_16V
15/11/2006, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Mike o saxakias :rotflmao: giname ka kouladia.
Gia sou re ventino mou esy :rotflmao:


Γεια σου ρε Ταναση γρηγοριαδη.....:D

Μονο το νου σου ρε......αυτο το κωλαρακι δεν αστειευεται....γυρναει και δαγκωνει:lol:


Και μην ξεχνας οτι σε ειχα....σε εχω....και θα σε εχω....βρωμο hondakia-italianlover

:D :D

620
15/11/2006, 12:51
Kotopoulaki den me eixes pote kai oute me exeiS kai opote goustareis ena thl. eimai :wave2:

alfa156
15/11/2006, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Kotopoulaki den me eixes pote kai oute me exeiS kai opote goustareis ena thl. eimai :wave2:
ok με το μηχανακι σας εχω και τους 2 :lol: :lol: :lol:

zephyr1
15/11/2006, 16:49
:mad: Ρε θα την πατε την κοντρα?:mad:


























ή θα μας κανετε τα νευρα σανδαλία.








:lol:

MIKE_16V
16/11/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
:mad: Ρε θα την πατε την κοντρα?:mad:



ή θα μας κανετε τα νευρα σανδαλία.





:lol:



Εγω λεω να φερεις τον Ασσο να μας περασεις ολους απο πανω:lol: :lol: