PDA

View Full Version : ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ



costas_k
25/10/2006, 09:14
confused: Εχω μια απορια εδω και 6 μηνες που εχω τη μηχανη.Οποτε ξεπερναω τα 110-120 km/h παντα μα παντα μιλαμε μου γυρνανε και οι δυο καθρεπτες με αποτέλεσμα αντι να βλεπω πισω μου να βλεπω το στερνο μου,και το κεφαλι μου(κρανος εννοω):mad: .Φυσικα η λυση του >οδηγαω με το ενα χερι και με το αλλο φτιαχνω τον καθρεπτη με 100-120km απορριπτεται ως επικινδυνη.Στο 90% των περιπτωσεων η παω δεξια κοβω παααααααρα πολύ μιλαμε και τους ξαναφτιαχνω ή παω σιγοτερα.Εχει κανεις καμμια αλλη λυση?σε μια προσφατη βολτα μεχρι τις ερυθρες αναγκαστηκα να πηγαινω με 90 καποια στιγμη αφου η κινηση στην εθνικη οδο ήταν τετοια που οχι καθρεφτες δεν ηθελες αλλα πατεντα για βαλεις τον καθρεφτη του μπανιου.απο παντου ερχοντουσαν ΟΛΟΙ.περιμενω λυσεις και προτασεις.για το παραπανω σπ@σ@ρχιδικο φαινόμενο!:wave2: :wave2::

crs-k
25/10/2006, 09:18
Κοιταξες αν εχουν βιδακια που τους σφιγγουν απο πισω κι εκει που κανουν επαφη με το μπρατσο ? :wacko:

toyota
25/10/2006, 09:18
Προσπάθησε να σφίξεις τα παξιμάδια στη βάση των καθρεπτών.

Thoreevos
25/10/2006, 09:25
κάνε ένα κόπο και ρύθμισέ τους.. 2 κλειδάκια (δε θυμά νούμερο, sorry, τα εργαλεία της μηχανής αρκούν) και σε ένα τεταρτάκι θα είναι ρυθμισμένοι κομπλέ!

φαντάσου τους ρύθμισά εγώ που ούτε τις ντίζες φρένου από το ποδήλατο δεν έχω πειράξει :sick:

:wave2:

costas_k
25/10/2006, 09:31
για να γινω πιο συγκεκριμενος το μπρατσα παντα μενουν στη θεση τους,και απο οτι εχω δει ΔΕΝ εχει καποια βιδα η κατι που να μπορω να σφιξωa7:


ΥΓ.ο ενας μου εσπασε πριν 10 λεπτα την εριξα ο ΜΑΛΑΚΑΣa31: (ευτυχως μονο αυτη ηταν η ζημια):

crs-k
25/10/2006, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
για να γινω πιο συγκεκριμενος το μπρατσα παντα μενουν στη θεση τους,και απο οτι εχω δει ΔΕΝ εχει καποια βιδα η κατι που να μπορω να σφιξωa7:
..........................


Σκυψε και κοιτα τον καθρεφτη απο κατω εκει που συνδεεται στο μπρατσο.

Αν ΔΕΝ εχει βιδα (σταυροβιδα) τοτε βαλε ιμιτασιον φτηνους (που εχουν σιγουρα ρυθμιση) και κανε την δουλεια σου ... :smilea:

costas_k
25/10/2006, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Σκυψε και κοιτα τον καθρεφτη απο κατω εκει που συνδεεται στο μπρατσο.

Αν ΔΕΝ εχει βιδα (σταυροβιδα) τοτε βαλε ιμιτασιον φτηνους (που εχουν σιγουρα ρυθμιση) και κανε την δουλεια σου ... :smilea:


Μαλλον αυτη τη λυση θα ακολουθησω,thanks



ΥΓ.h μπορω να το τυλιξω και με μαυρη ταινια οι αποκριες ερχονται:lol: :lol:

tifoefs
25/10/2006, 09:47
Αστους ετσι ! Τι θες να τρεχεις πανω απο το οριο εεεε ;; αλητη ! τσαντακια !!


:p :p :p :p

costas_k
25/10/2006, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Αστους ετσι ! Τι θες να τρεχεις πανω απο το οριο εεεε ;; αλητη ! τσαντακια !!


:p :p :p :p






ε τι να κανω το πετρελαιο θερμανσης ειναι στα υψη!!!η βενζινη το ιδιο!ασε που εχω βαλει στο ματι κατι acrapovic μουρλια !ειναι λεφτα αυτα !!:lol:

Thoreevos
25/10/2006, 09:57
τώρα το έπιασα ρε φίλε.. μανούρα.. κάνε μια προσπάθεια να περιστρέψεις τον καθρέφτη δεξιόστροφα(όχι το μπράτσο), ίσως καταφέρεις να στρίψεις το παξιμάδι εσωτερικά

MikeG
25/10/2006, 10:10
Φίλε μου μάλλον κατάλαβα το πρόβλημα σου.Εχεις GS 650 ε?Το αντιμετωπίζουν σχεδόν όλα τα GS αυτό.Σου λυγίζει η πάνω πλευρά του καθρέυτη.2 λύσεις υπάρχουν

1η : Αλλάζεις τους καθρέυτες είτε με aftermarket είτε με καινούριους γνήσοιυς που δεν έχουν αυτό το πρόβλημα.

2η : Οικονομικότερη λύση είναι να βάλεις λίγο κόλλα LOGO εκεί στο στρογγυλό που γυρνάνε οι καθρέυτες και σταθεροποιούνται.Εγώ έχω εφαρμόσει τη δεύτερη λύση και όλα είναι μια χαρά.


Καλημέρα σε όλους...
Keep Safe..:ZZZ: :wave2:

costas_k
26/10/2006, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Φίλε μου μάλλον κατάλαβα το πρόβλημα σου.Εχεις GS 650 ε?Το αντιμετωπίζουν σχεδόν όλα τα GS αυτό.Σου λυγίζει η πάνω πλευρά του καθρέυτη.2 λύσεις υπάρχουν

1η : Αλλάζεις τους καθρέυτες είτε με aftermarket είτε με καινούριους γνήσοιυς που δεν έχουν αυτό το πρόβλημα.

2η : Οικονομικότερη λύση είναι να βάλεις λίγο κόλλα LOGO εκεί στο στρογγυλό που γυρνάνε οι καθρέυτες και σταθεροποιούνται.Εγώ έχω εφαρμόσει τη δεύτερη λύση και όλα είναι μια χαρά.


Καλημέρα σε όλους...
Keep Safe..:ZZZ: :wave2:



Ναι 650 εχω.πολυ σπαστικο γαμωτο.και εγω μαλλον logo θα βαλω,και θα δουμε,να δεν πιασει θα παω για καινουριους thanks:wave2:

fantacid
27/10/2006, 00:05
μηπως να τους εβγαζες να ησαχασεις???

....λεω εγω τωρα!