PDA

View Full Version : Joe Bar Team



Trans
25/10/2006, 11:59
Παιδιά,

Ψάχνουμε κατάστημα που να έχει μινιατούρες από Joe Bar. Πήρα τηλέφωνο στο No Limits αλλά μου είπαν ότι περιμένουν φορτίο από την άλλη βδομάδα. Το θέμα είναι ότι το ψιλοβιαζόμαστε αφού θέλουμε να το κάνουμε δώρο στην καλή μας την κυρία στον ΕΕΣ να μας θυμάται.

Ξέρει κανείς σας κάποιο κατάστημα που έχει μινιατούρες (ή γενικά "υλικό") Joe Bar εκτός από το No Limits; Μιλάμε για Αθήνα πάντα.

Thanx

bonepeeler
25/10/2006, 12:04
Παπασωτηρίου κοίταξες;

Trans
25/10/2006, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Παπασωτηρίου κοίταξες;

Όχι... Λες να έχει; Κάτω το κεντρικό στη Στουρνάρη; Αν είναι μήπως πάω πριν κλείσει αφού είμαι κοντα... Έχει; Ξέρεις;

Θενξ

ΥΓ Κατσε να δω και ον λαιν μήπως βρω τίποτα αν είναι να παω Παπασωτ.

edit: Κοίταξα αλλά έχει μόνο βιβλία (όπως είδα από ένα search στο site)... Εμείς ψάχνουμε για κάποιο δωράκι στυλ ρολόι τοίχου ή μιανιατούρα κτλ... Και πάλι θενξ :)

Trans
25/10/2006, 12:14
Στο Κωλο-νάκι στη Σκουφά λίγο πριν την πλατεία (εκεί μου είπαν ότι βρίσκεται) ένα μαγαζί με μινιατούρες το ξέρει κανείς; Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Λέτε να έχει και Joe Bar;

Nik0s
25/10/2006, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Στο Κωλο-νάκι στη Σκουφά λίγο πριν την πλατεία (εκεί μου είπαν ότι βρίσκεται) ένα μαγαζί με μινιατούρες το ξέρει κανείς; Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Λέτε να έχει και Joe Bar;


Το βρίσκω σχεδόν απίθανο.

Θα σου πρότεινα πάντως να αποφύγεις το κέντρο σήμερα - έχει συλλαλητήριο και δεν κουνιέται τίποτα.... :mad:

Trans
25/10/2006, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Το βρίσκω σχεδόν απίθανο.

Θα σου πρότεινα πάντως να αποφύγεις το κέντρο σήμερα - έχει συλλαλητήριο και δεν κουνιέται τίποτα.... :mad:

Μάλλον δενμπορώ να το αποφύγω αφού "ψιλοκαιγόμαστε" για το δώρο. Αύριο είναι το τελευταίο μάθημα και λέμε να το πάμε. Θένξ

Το Downtown στο Χαλάνδρι το ξέρει κανείς; Λέτε να έχει εκεί;

edit= Downtown δεν έχει πηρα τηλ και ρώτησα

Trans
25/10/2006, 12:50
Από Εξάρχεια ξέρει κανείς; Μου είπαν για Solaris, Τιλτ και κάποια αλλα εκεί δίπλα. Τι λέτε να πάω;

Alki_Viades
25/10/2006, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Στο Κωλο-νάκι στη Σκουφά λίγο πριν την πλατεία (εκεί μου είπαν ότι βρίσκεται) ένα μαγαζί με μινιατούρες το ξέρει κανείς; Μπορεί κανείς να βοηθήσει; Λέτε να έχει και Joe Bar;

Λες μαλλον το octopus το οποιο ΔΕΝ εχει Joe bar.

hidefnick
25/10/2006, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Λες μαλλον το octopus το οποιο ΔΕΝ εχει Joe bar.

Δεν είναι το Octupuss αλλά ένα πιασοκωλέ με μηχανοκίνητες μινιατούρες που τις πουλάει ΑΚΡΙΒΑΑΑ.

Βέβαια αν κάτσεις στην βιτρίνα δεν ξεκολλάς, αλλά με τέτοιες τιμές.......

Εχει και άλλο ένα αντίστοιχο στην Ηρακλείτου.

FestoNero
25/10/2006, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Από Εξάρχεια ξέρει κανείς; Μου είπαν για Solaris, Τιλτ και κάποια αλλα εκεί δίπλα. Τι λέτε να πάω; Ψιλοστανταρ θα βρεις εκει..
Στην Σολωνος, χαμηλα στα δεξια ειναι ενα,
εχω δει joe bar εκει..

:wave2:

Trans
25/10/2006, 16:05
Το λοιπόν...

Πήγαμε (ναι οι δυο μας;) ) Εξάρχεια αλλά μετά τις 15.00. Αυτό που βρήκαμε ήταν ένα μαγαζί με κάποια του Joe Bar (foto ακολουθούν, ολίγον πιασοκωλέ). Βασικά όμως ήταν το μόνο ανοικτό. Το Solaris μάλλον έχει (κλειστό όμως κι αυτό)
Απέναντι από το Τ-shirt Factory είχε Joe BAr κόμικς, είχε μινιατούρες αλλά δεν ξέρουμε αν είχε και τον συνδιασμό! Joe Bar μινιατούρες.
Ένα άλλο το relax comics (απέναντι από το φοιτητικό καφενείο στα Εξάρχεια κλειστό κι αυτό οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε)
Νο Limits κλειστό κι αυτό... Ξέρουμε όμως ότι έχει βιβλιοστάτη Joe Bar στα 35 ευρά.

Αυτά που βρήκαμε εμείς είναι κυρίως βιβλιοστάτες (οφείλω να πω όμορφοι τελικά - αν και δεν το νόμιζα- ), τσιμπημένοι λίγο στην τιμή. Επίσης είχε και κάποια μινιατούρα ας το πούμε σχετικά μεγάλη αλλά στα 108 ευρώ!!!!!

Αυτή που ακολουθεί είναι νορμάλ σε μέγεθος (βιβλιοστάτης) γύρω στα 50 ευρά!

Αν μπορεί και κανάς άλλος να ψάξει και βρει τίποτα πιο ενδιαφέρον ας μας πει....


66602

Trans
25/10/2006, 16:07
Το concept

(επειδή ίσως να μην φαίνεται καλά είναι ότι η μηχανή είναι δικάβαλη, ο ένας πάνω στον άλλον, γεμάτη μπαγκάζια, όπως το τηγάνι που γυαλίζει, και βρίσκεται στην άκρη του δρόμου. Από την άλλη πλευρά υποτίθεται ότι είναι το πεζοδρόμιο κι ένας μικρός θάμνος)


66603

Trans
25/10/2006, 16:08
και η τελευταία...


66604

Χωμάτινος
25/10/2006, 19:37
Κατηφορίζοντας την Σόλωνος, κάπου μεταξύ Μαυρομιχάλη και Εμμ. Μπενάκη, αριστερό χέρι, ημιυπόγειο. Πέρσι είχε.

Trans
26/10/2006, 15:21
ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΜΗΝΗ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΟΣ