PDA

View Full Version : Καμια ιδεα για το προβλημα της μηχανης....



iannis
17/06/2004, 15:02
φιλου ,(εγω εχω αφρικα),εχει μια μπεμπα κ65 του '83. Η μηχανη ενω πηγαινει σβηνει, στα καλα καθουμενα ,παταει 2 μιζιες περνει μπρος και ξαναπηγαινει μεχρι το επομενο σβησιμο.Την εχει παει σε μαστορια τα καρμπυλατερ ειναι οκ,την παει σε ηλεκτρολογο του λεει κατι επιστιμονικα του περνει και 100 ευρα ....φουτσες τα ιδια. Η μηχανη εχει ηλεκτρονικη δεν εχει πλατινες οποτε αν χαλασει ηλεκτρονικη δεν τα κακαρονι τελειως? Επισης οταν δουλευει πηγαινει κανονικα χωρις ρεταρισματα και κομπιασματα ,διακοπες κτλ.Καμια ιδεα ρε παιδες τι να κοιταξουμαι?εχετε ακουσι κανα παρομοιο προβλημα και τι λυση του.......τελως παντων οτι εχετε ευχαριστηση πειτε. ΤΗΚΣ

Υ.Σ. του το λεω εγω παρε χουντα ρε!!!!!

DUKASII
17/06/2004, 15:11
Κάτι παρόμοιο μου έκανε και μένα ένα φεγγάρι και τελικά ανακάλυψα ότι ήτανε το μάτι του βολάν το οποίο και άλλαξα [40 ε ] και όλα διορθώθηκαν!
Αλά με τα ηλεκτρικά φίλε και τέτοιας χρονολογίας…μπέρδεμα !!

powerphot
17/06/2004, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από iannis
φιλου ,(εγω εχω αφρικα),εχει μια μπεμπα κ65 του '83. Η μηχανη ενω πηγαινει σβηνει, στα καλα καθουμενα ,παταει 2 μιζιες περνει μπρος και ξαναπηγαινει μεχρι το επομενο σβησιμο.Την εχει παει σε μαστορια τα καρμπυλατερ ειναι οκ,την παει σε ηλεκτρολογο του λεει κατι επιστιμονικα του περνει και 100 ευρα ....φουτσες τα ιδια. Η μηχανη εχει ηλεκτρονικη δεν εχει πλατινες οποτε αν χαλασει ηλεκτρονικη δεν τα κακαρονι τελειως? Επισης οταν δουλευει πηγαινει κανονικα χωρις ρεταρισματα και κομπιασματα ,διακοπες κτλ.Καμια ιδεα ρε παιδες τι να κοιταξουμαι?εχετε ακουσι κανα παρομοιο προβλημα και τι λυση του.......τελως παντων οτι εχετε ευχαριστηση πειτε. ΤΗΚΣ

Υ.Σ. του το λεω εγω παρε χουντα ρε!!!!!

Αν έχει διακόπτη στο stand υπάρχει περίπτωση κατά τους κραδασμούς της διαδρομής να ανοιγοκλείνει κι έτσι να κάνει τισ διακοπές. Το έχει πάθει φίλος με άλλη μάρκα.
Δεν ξέρω αν αυτό το μοντέλο έχει διακόπτη stand....

:wave2:

CyBeRseXX
17/06/2004, 15:44
pes tou na tsekarei an exei xathei to reuma apo organa fota klp. Etsi apokleiei to endexomeno na einai kalodio diakopti i mpatarias.

To kill switch to anoikse na to tsekarei mipos kai den pataei kala?

iannis
17/06/2004, 20:31
Ευχαριστω παιδια πολυ χρησιμα ακουγονται, θα τα μεταβιβασω

iannis
21/06/2004, 14:39
Παιδια βρεθυκε το προβλημα 1 καλωδιακι στο κιλ σουιτσ ηταν ειχε ξεφτισει και βραχυκυκλωνε. Μονος του το εφτιαξε ο ανθρωπος ......... Ζητω τα μαστορια!!!! Σας ευχαριστει ολους για την βοηθεια.