PDA

View Full Version : Δεν είμαστε καλά!



argpap
26/10/2006, 09:38
Τι είδα πάλι!!! :

Προχθές στην Βασ. Σοφίας..βράδυ..στη μηχανή τρείς...Μπαμπάς-Μαμά-Παιδί (υποθέτω!)
Το παιδί στο γνωστό σαντουιτς, ανάμεσα στους γονείς...αλλά το καλό δέν είναι αυτό...προσέξτε τη φωτογραφία (λίγο θολή σόρυ) η μαμά κρατάει το παιδί μέσα στη κίνηση λές και είναι τσάντα..με το ένα χέρι αριστερά της στον αέρα...τα ποδαράκια του στον αέρα...το σώμα του στον αέρα...και τα μυαλά τους γεμάτα αέρα...ρε δεν πάμε καλά!!!


66695

lampros_fazer
27/10/2006, 02:27
Αυτό δεν είναι τίποτα* μπροστά σε άλλα που βλέπουμε..Κάτι τετρακάβαλα (ναι,ναι) κλπ..

Χτες ειδα το εξής φοβερό: τρικάβαλο μπαμπάς-παιδί-μαμά σε σκουτεράκι,φυσικά ξεκράνωτοι και άκου τώρα (δια΄βασε μάλλον..:lol: ) ο μπαμπάς να προσπαθεί να βάλει στα πόδια του ένα ρολό χαλί και η μαμα να κρατά άλλο ένα στην αγκαλιά της..!! :uplate:

Σκέφτηκα να σταματήσω να του πω τπτ,αλλά εκεί που πας να τους πεις μια κουβέντα για το καλό τους πιθανόν να την ακούσιες κιόλας!

edit. Στη φωτό το παιδί κάθεται στη σέλα ή όχι..;; :look: Αν ναι καραάκυρο το *..

argpap
27/10/2006, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Αυτό δεν είναι τίποτα* μπροστά σε άλλα που βλέπουμε..Κάτι τετρακάβαλα (ναι,ναι) κλπ..

Χτες ειδα το εξής φοβερό: τρικάβαλο μπαμπάς-παιδί-μαμά σε σκουτεράκι,φυσικά ξεκράνωτοι και άκου τώρα (δια΄βασε μάλλον..:lol: ) ο μπαμπάς να προσπαθεί να βάλει στα πόδια του ένα ρολό χαλί και η μαμα να κρατά άλλο ένα στην αγκαλιά της..!! :uplate:

Σκέφτηκα να σταματήσω να του πω τπτ,αλλά εκεί που πας να τους πεις μια κουβέντα για το καλό τους πιθανόν να την ακούσιες κιόλας!

edit. Στη φωτό το παιδί κάθεται στη σέλα ή όχι..;; :look: Αν ναι καραάκυρο το *..

Εχω δει και εγω πολλά αλλά αυτό μου έκανε τρομερή εντύπωση γιατι απλά το παιδί δεν κάθεται στο κάθισμα αλλα ειναι στον αέρα και η μάνα το κρατάει απο την αριστερή της πλευρά να κρέμεται

mbjp
28/10/2006, 06:10
Ανευθυνος οδηγος, ΜΑΛΑΚΑΣ πατερας. Βλεπεις αλλους συνειδητοποιημενους μοτοσυκλετιστες να φτανουν στο σημειο να κοψουν το αγαπημενο τους χομπι μολις γεννηθει το πιτσιρικι τους..

και τους συγκρινεις με κατι τετοιους ηλιθιους που βαζουν σε κινδυνο τη ζωη του παιδιου τους επειδη..δεν ξερω γιατι..πραγματικα δεν υπαρχει ουτε μια υποτυπωδης δικαιολογια..

anf125
28/10/2006, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
Βλεπεις αλλους συνειδητοποιημενους μοτοσυκλετιστες...

Μιά μικρή διόρθωση... έτσι όπως το διατυπώνεις είναι σαν να λες ότι και οι εν πάτερ/μάδερ φαμίλιες είναι μοτοσυκλετιστές :nono:

Στην καλύτερη να τους πεις μετα-αγωγιάτες που νομίζουν ότι η μοτοσυκλέτα σε αστικό περιβάλλον κινείται όπως ο γάιδαρος στο χωριό.

mbjp
29/10/2006, 06:22
συμφωνω, εαν θεωρησουμε οτι μοτοσυκλετιστης ειναι κατι παραπανω απο ενα περιστασιακο "καβαλαω δικυκλο", τοτε τα εν λογω ζωα φερνουν περισσοτερο προς μαϊμουδες - ειδικα οπως κραταει η μαμα το παιδι..

savvas
30/10/2006, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από argpap
Τι είδα πάλι!!! :

Make my day...

Ειναι φρίκη, ΑΛΛΑ,
πριν απο ενα διμηνο, ισως και λιγοτερο, το βραδυ επινα το καφεδακι μου (σε καποιο φλοκα) και ξαφνικα περναει ενα Kawasaki Z, με το ιδιο τρικαβαλο, αλλα το μωρακι το κρατουσε στο αριστερο του χερι το @ρχιδι ο οδηγος, και οχι η μαμα απο πισω.
Και μαλιστα (για εφε πιθανον) το ειχε κρεμμασμενο στον αερα με το αριστερο του χερι, και με σχετικα υψηλή ταχυτα, γυρω στα 60! Πολλα για πολυσυχναστο δρομο.

Δεν προλαβα να συγκρατησω τη μ@λ@κόφατσα του, για να του τη πω οπου τον πετυχω...

Το τελευταιο καιρο, συνανταω πολλους καρά_άσχετους που αγοραζουν πρωτη φορα μεγαλη μηχανη, μετα το γάμο τους. Ήτε λογω δανειων, ήτε λογω προικας.
Αντε να ειχαν στο παρελθον κανενα scooter, και λένε οτι ειχαν "μηχανή"!

Δυστυχώς, το σπορ (μοτό) εχει συγκεντρώσει πολυ ασχετίλα...

villy
30/10/2006, 13:22
Μόνο αισθήματα φρίκης μου δημιουργεί...:mad: :mad: :mad: :sad:

Davelis
08/11/2006, 06:23
ενταξει,εχω δει μεχρι κ 5καβαλο σε παπι|(μη ρωτησετε πως ηταν,αφηστε καλυτερα)
απλα ασυνειδητοι
τιποτα αλλο...