PDA

View Full Version : Yamaha Fazer Βελτίωση της κατηγορίας: Προτάσεις και σχόλια



Nostra
26/10/2006, 16:56
Σε αυτό το thread μπορείτε να συνεισφέρετε με τις απόψεις, προτάσεις και τα σχόλιά σας στην καλύτερη συντήρηση της κατηγορίας.


Βασικές συνήθειες που είναι καλό για την λειτουργικότητα της κατηγορίας να υπάρχουν είναι οι εξής:

1. Κάντε ένα search στην κατηγορία να δείτε αν αυτό που θέλετε να ρωτήσετε/συζητήσετε έχει ξανασυζητηθεί ή σχολιαστεί και βάλτε το σχόλιό σας στο υπάρχον thread νατί να δημιουργείτε καινούριο με ίδιο ή παρόμοιο θέμα.

2. Παραμείνετε στο θέμα που υποδηλώνει ο τίτλος του thread που συμμετέχετε ώστε να υπάρχει συνοχή της συζήτησης. Αν θέλετε να ρωτήσετε άλλο πράγμα ή να σχολιάσετε κάτι που δεν έχει σχέση με το συγκεκριμένο Thread... κάντε αλλού ή ανοίξτε καινούριο thread στην κατάλληλη φωτογραφία.

3. Σκεφτείτε αν το θέμα που θέλετε να εγείρετε αφορά αποκλειστικά και μόνο την κατηγορία Yamaha Fazer ή μπορεί να αγγίζει και άλλα μοντέλα (π.χ. λάδια για 600cc κινητήρες). Οπότε ανοίξτε συζήτηση γενικά στα μοντέλα και όχι ειδικά εδώ.

4. Μη "χαλάτε" τη συζήτηση που έχει ανοίξει κάποιος άλλος με άσχετα/spam/chat μηνύματα. Από τη μια δε θα θέλατε να το κάνουν σε εσάς και απ'την άλλη θα χαλάσετε την κατηγορία/θεματολογία του δικού σας μοντέλου.

5. Εχω όλη την καλή διάθεση και θέληση να συμβάλλω ώστε η κατηγορία να γίνει μια βάση δεδομένων, επίλυσης τυχόν προβλημάτων, ανταλλαγής απόψεων, εμπειριών και ιδεών για τις μηχανές σας. Είμαι όμως ταυτόχρονα και ένας απλός χρήστης που (όπως όλοι οι mods) διαθέτω μέρος του προσωπικού μου χρόνου για να βοηθήσω στη συντήρηση του forum. Αρα μπορεί να κάνω λάθη ή παραλείψεις. Στείλτε μου ΠΜ ή καλύτερα πατήστε το κουμπάκι που γράφει ''Αναφέρετε αυτό το μήνυμα σε κάποιο διαχειριστή'' περιγράφοντας τον λόγο της αναφοράς σας και κάποιος από τους moderators θα το δει και θα φροντίσει να επιλύσει το θέμα.

6. Πάρτε πρωτοβουλία στην οργάνωση της κατηγορίας με την έννοια ότι μπορείτε να ψάξετε και να συγκεντρώσετε παρόμοιες συζητήσεις ή θέματα σε ένα thread ώστε κάποιος να βρίσκει γρήγορα αυτό που ψάχνει μέσα στην κατηγορία (π.χ. ανταλλακτικά, τυχόν προβληματάκια, αξεσουάρ, βελτιώσεις κλπ.). Ωστε να δημιουργήσουμε κάποια sticky θέματα σε στυλ περιεχομένου/ευρετηρίου threads.

Αναμένω τη συμβολή σας....

Φιλικά,

lampros_fazer
26/10/2006, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
Ωστε να δημιουργήσουμε κάποια sticky θέματα σε στυλ περιεχομένου/ευρετηρίου threads.
Καλό θα ήταν αν δημιουργηθούν sticky threads,να γίνουν sticky αυτά που είναι πραγματικά απαραίτητο να γίνουν,μην ξεκ@λιαστούμε και πνιγούμε στα sticky όπως γίνεται πχ στα suzuki V2 και V-strom..

Nostra
26/10/2006, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Καλό θα ήταν αν δημιουργηθούν sticky threads,να γίνουν sticky αυτά που είναι πραγματικά απαραίτητο να γίνουν,μην ξεκ@λιαστούμε και πνιγούμε στα sticky όπως γίνεται πχ στα suzuki V2 και V-strom..

συμφωνώ και επαυξάνω....

κοίτα ένα παράδειγμα για το τι εννούσα... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=27873)

:wave2: