PDA

View Full Version : ΕΧω Βρει



XTMPAM
13/11/2003, 11:56
ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΑΣΟΥΛΗ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΤΜ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 130 ΕΥΡΩ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟΣ ΔΗΛ ΑΠΟ ΤΗΣ ΚΤΜ 300ΕΥΡΩ!ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΙ ΛΕΕΙ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΙΘΑΝΟΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ Ή ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ?

swtos
13/11/2003, 12:01
είναι μεγάλη η διαφορά τιμής. Οσο μάπα κι αν είναι, δεν πιστεύω να έχει διαφορά από αυτόν της ΚΤΜ.
Σημείωσε πως της μαμάς ΚΤΜ είναι magura (του παππού) και η ποιότητά του δεν είναι και ότι καλύτερο υπάρχει ..... αλλά τουλάχιστο η νέα έκδοση δουλεύει.

Θα σου πρότεινα να τον αγοράσεις (αυτόν που βρήκες στον Τασούλη), αρκεί να ταιριάζει χωρίς πατέντες .

XTMPAM
13/11/2003, 12:03
ΧΩΡΙΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΠΑΜ!ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΜΑΛΛΟΝ!

stefanos
13/11/2003, 19:34
Σίγουρα? Είχα ρωτήσει στον Αρβανιτάκη για HEBO και τον είχε 180.
Θα πάω και γω.

DIT
13/11/2003, 19:39
οτι είναι με υγρά και στην άκρη του έχει εμβολάκι σαν την κανονική ντίζα,γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι διαφορετικό!!!

Julius
13/11/2003, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DIT
οτι είναι με υγρά και στην άκρη του έχει εμβολάκι σαν την κανονική ντίζα,γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι διαφορετικό!!!

Akribos etsi einai, mono poy synithos sthn akri exei ena komati syrmatosxoino

stefanos
13/11/2003, 21:10
http://www.baldys.com/2.3.html

XTMPAM
14/11/2003, 10:00
ΠΗΡΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΧΘΕΣ ΤΗΛ ΣΤΟΝ ΤΑΣΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 160 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΤΗ!ΜΠΟΡΕΙ ΔΗΛ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ!ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΑΝΕΤΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ!130 ΗΤΑΝ ΤΙΜΗ ΤΟΥ 2002

haskosktm
14/11/2003, 10:11
Re paidia an tuxh kai ton balete h estw ton deite enhmerwste kai mena, me endiaferei to 8ema....

XTMPAM
14/11/2003, 10:14
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΕΔΩ!
ΡΕ ΣΩΤΟ Ο MAGURA ΘΥΜΙΣΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΤΗ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΑΝΕΤΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

swtos
14/11/2003, 10:28
είναι ίδιος με αυτόν που βάζει η μαμά στα νέα μοντέλα της
(βλέπε 520).
Η πρώτη έκδοση είχε πρόβληματα πολλά. Για παράδειγμα, έχανε
τα υγρά μετά από μεγάλες διαδρομές. Εσπαγε το άκρο του εμβόλου, με αποτέλεσμα να χάσω μιά μέρα του Ακρόπολις.
Η βάση της ήθελε μικρή προέκταση ώστε να ταιριάζει στο τιμόνι....
Στην 2η έκδοση έλυσαν όλα τα προβλήματα απ' ότι φάινεται.
Να μην ξεχάσω βέβαια να σας πω πως η αναβάθμιση στην 2η έκδοση ήταν δωρεάν (αλλάζουν το κυλινδράκι). Τα υγρά που τοποθετούνται ΠΡΕΠΕΙ οπωσδήποτε να είναι της Magura, γιατί διαφορετικά θα τα χάνετε κάθε μέρα .... Τελικά μετά από κόπους και βάσανα, δουλεύει το σύστημα πολύ καλά και το χέρι μου πολύ ξεκούραστα. Υπάρχει πάνω από την αντλία του συμπλέκτη έτοιμη μανέτα (μικρή) για τον αποσυμπιεστή. Είναι πλήρες το σύστημα δηλαδίς ....

Καλημέρα και να τον αγοράσετε κάνει και καλό στα νεύρα ....

ΥΓ. Πριν την αναβάθμιση θα θυμούνται κάποιοι από το Moto.gr έναν παλαβό κάπου στο Δομοκό να κλωτσάει το λεβιέ των ταχυτήτων πάνω στις στροφές και να κλωτσάει και να κλωτσάει σαν γαιδούρι πάνω σε άλογο ......


ΥΓ2. Επίσης ψάχνω μιά μίζα για LC4 σε καλή τιμή κι ας είναι και μεταχειρισμένη. 220 ευρώπουλα ΔΕ δίνω για καινούρια.....

XTMPAM
14/11/2003, 10:40
ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ Η ΜΙΖΑ ΣΟΥ ΤΙ ΕΧΕΙ?ΔΕΝ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ?ΑΝ ΘΕΣ ΕΧΩ ΓΝΩΣΤΟ ΠΟΛΥ ΜΑΓΚΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΜΑΣΤΟΡΟΙ ΜΟΤΟ!ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΤΙ!ΑΝ ΘΕΣ ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ!ΠΕΣ ΑΝ ΘΕΣ ΟΚ?ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ

swtos
14/11/2003, 11:01
αλλά τη φτιάχνω σε ένα σημείο, χαλάει στο επόμενο.
Θέλει άλλον συλλέκτη και ψάχνωντας δεν βρήκα σε τόσο μικρό μέγεθος. Αν μπορεί να μας αλλάξει συλλέκτη το συζητάμε.

Πως είναι ο ββκος ? Πολλά χαιρετίσματα να του δώσεις.

XTMPAM
14/11/2003, 11:12
ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΕΙΓΜΑ!ΜΗΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ Ο ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΚΑΤΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ!
Ο ΣΠΥΡΟΣ ΕΧΕΙ ΨΙΛΟΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΝΑ ΔΕΙ!ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΦΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΡΑΔΙΟ!ΑΣΕ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΥΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΖΑΛΑΔΕΣ!ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΤΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!
ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΣΑΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΤΛ!

XTMPAM
14/11/2003, 14:21
ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΑΣΟΥΛΗ ΚΑΙ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΚΤΜ!!!ΚΛΑΨ!!ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ!!ΜΟΝΟ Ο ΜAGURA ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ 300ΕΥΡΩ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ!!!ΤΖΙΦΟΣ!

haskosktm
14/11/2003, 15:06
300 eura e? bre kala einai kai kai to surmatosxoino.....

Re paidia skeftomai na allaksw zigkler kai filto aeros sto ktm mou, mipos kserete an polounte idika set gia to ktm(mikuni), ola mazi diladi(zigkler,filtro kapaki ktl....) kai an nai pou mporw na brw....

XTMPAM
14/11/2003, 15:08
ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ?ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΣΤΟ MAC ΣΤΗ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΡΧΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΠΕΣ WWW.KTM.GR (http://WWW.KTM.GR) ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΟΚ?ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙ Ή ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!ΠΑΡΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑ 1 ΤΗΛ ΑΝ ΘΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΟΚ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΤΑΞΕΙΣ 1 FCR ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΛΛΗ ΜΗΧΑΝΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!ΠΕΤΑΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ!!

stefanos
14/11/2003, 20:07
Πρίν μπήξεις τα κλάματα σκέψουν το ενδεχόμενο να έχεις ξεχωριστό λεβιεδάκο για τον αποσυμπιεστή όπως όλα τα μηχανάκια του κόσμου εκτός απο το δικό σου.

haskosktm
15/11/2003, 09:15
θα προτιμουσα οπωσδηποτε ενα FCR αλλα εχουμε οικονομικο προβλημα... Τελη καλοκαιριου εδωσα τα 1000 ευρακια μου για την Akrapovic οποτε δεν με περνει για FCR ακομα.... του χρονου ισως...ειμαι στην κω ρε παιδια, αν εχεται καμια ετοιμη λυση να μου προτεινετε (απλα να παρω τηλ να παραγγειλω :cool: ) θα μου ηταν πιο βολικο ;) θα κοιταξω και λγο νετ πας και βρω τιποτα απο δω....

XTMPAM
15/11/2003, 21:02
ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΜΟΥ ΠΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΤΕΝΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΣΕ!ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΤΗ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΧΩΡΟΣ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΑΝΕΤΑ!ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΤΟΥ ΔΗΛ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΩΣ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο MAGURA!UNDERSTAND?

darkCount
21/11/2003, 12:57
mias kai leme oloi gia tis magures...exw ena mikro problhma...
Xanei o m@l@kismεnos o maguras mou ygra meta apo ka8e xrhsh.Ligaki bebaia alla einai spastiko...opote kabalaw to motori prepei na skoupizw th maneta gia na mhn piasei kollhsei skonh kai ginei pastourmas h maneta.
Ta ygra ftaine?Kai giati ftaine ta ygra?Afou sthn arxh den to ekane.Mhpws sou allazoun ygra sto 2o epishmo service kai ebale malakismena ygra?
To exw paei omws sto synergeio kai tou to edeiksa kai apla ton anoikse kai afairese ligo ygro me ena panaki.Eixe stamathsei ligo na trexei alla ksekinhse pali edw kai kana mhna.

Any ideas?

XTMPAM
21/11/2003, 13:10
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ!ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝΕ!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ (2002)!ΒΕΒΑΙΑ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ ΣΕ AFTER MARKET METATΡΟΠΗ ΑΠΟ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΣΕ ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΙΝΗΣΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ!