PDA

View Full Version : Πώς την έχει δει ο κύριος;



emilio
27/10/2006, 10:59
Σήμερα το πρωί πήγα στον ΧΧΧΧΧΧΧΧ και αγόρασα σκουφάκι για κάτω από το κράνος αξίας 15Ε(έχει σημασία η τιμή).
Δίνω στο ταμείο 20Ε και περιμένω 5Ε ρέστα(αυτό έχω μάθει στο σχολείο!!!!!!). :D
Τέσσερα άτομα του μαγαζιού πρέπει να αποφασίσουν ποιος θα πάει στο περίπτερο (είναι ακριβώς απ' έξω), να κάνει ψηλά για να πάρω τα ρέστα. Αφού περιμένω περίπου 3-4 λεπτά μαθαίνοντας κάθε γωνιά του μαγαζιού, έρχεται και το παλικάρι με τα ρέστα. :a2:
Η ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ. Και εκεί που περιμένω να πάρω το τάληρο μου, ο ταμίας μου δίνει 3Ε ρέστα, κοιτάζοντας με χαμόγελο ευτυχίας.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:πήρα τα 3Ε και έφυγα χωρίς να πω τίποτα (λαλακία μου), γιατί αν μιλούσα θα γινόταν της πουτάνας. Απλά θέλω να πω ότι Ο ΚΑΘΕ ............... ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΠΟΥ ΤΑ ΚΟΝΟΜΑΕΙ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΗΣ ΚΑΥΛΑΣ ΜΑΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΩΝΙΖΟΥΝ SHOEI ΑΞΙΑΣ 800Ε ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΩΝΙΖΟΥΝ ΣΚΟΥΦΑΚΙ ΑΞΙΑΣ 15Ε.

:mad: :mad:

Σημειώνω ότι υπάρχει και προηγούμενη ανάλογη εμπειρία από το ίδιο κατάστημα.


Εdit by sniper: το όνομα του καταστήματος έφυγε. Αν θέλετε παραπανω πληροφορίες επικοινωνήστε με την Δνση.

Cpt. Haddock
27/10/2006, 11:05
επειδή δεν κατάλαβα... :rolleyes:

1. Δεν έκανε 15 το σκουφάκι αλλά 17...
2. Δεν θυμόσουν πως κανουμε αφαίρεση
3. Σε κορόιδεψαν μπροστά σου και έρχεσαι εδώ να μας πεις τον πόνο σου

pick a number

:D

kaps
27/10/2006, 11:24
Για να σε πικράνω και εγώ:p την φαλάπα ή όπως αλλιώς τη λένε την πήρα χθες από Τόγελο 5 ευρώ . Είναι αυτή που πιάνει εσωτερικά την επένδυση του κράνους αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα και εξυπηρετεί αποκλειστικά για να την καθαριότητα του κράνους όταν είναι ζεστός ο καιρός και ιδρώνει το κεφάλι .

xaris_sm
27/10/2006, 11:54
Στο συγκεκριμένο κατάστημα απογοητεύτηκα και εγώ από την εξυπηρέτηση!

johnpan
27/10/2006, 12:30
κι εγω ρε γαμωτο εχω απογοητευτεί. Είναι πολύ κρύος, αψής, και αργός ο τύπος.:wave2:

emilio
27/10/2006, 13:24
Αδέρφια, δεν έχω ανάγκη τα 2 ευρώ. Και 30 ευρώ να είχε το σκουφάκι, θα το αγόραζα επειδή με εξυπηρετεί. Το πρόβλημα μου είναι να με ΣΕΒΟΝΤΑΙ γαμώτο.

makis206
27/10/2006, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από emilio
Αδέρφια, δεν έχω ανάγκη τα 2 ευρώ. Και 30 ευρώ να είχε το σκουφάκι, θα το αγόραζα επειδή με εξυπηρετεί. Το πρόβλημα μου είναι να με ΣΕΒΟΝΤΑΙ γαμώτο.

Πολλές φορές ο σεβασμός απαιτεί να κάνουμε πράγματα που δεν μας εκφράζουν για να τον κερδίσουμε.

Έπρεπε να του το πεις την ίδια στιγμή.

:beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
27/10/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από emilio
Αδέρφια, δεν έχω ανάγκη τα 2 ευρώ. Και 30 ευρώ να είχε το σκουφάκι, θα το αγόραζα επειδή με εξυπηρετεί. Το πρόβλημα μου είναι να με ΣΕΒΟΝΤΑΙ γαμώτο.

Δεκτό, αλλά...

Τι μπορούμε να κάνουμε εμείς τώρα αν σε κοροϊδεύουν και αντι να τους το πεις επι τόπου έρχεσαι εδώ να πεις τον πόνο σου; :look:

Πως θα σε σεβαστούν αν δουν οτι τα καταπίνεις;

zephyr1
27/10/2006, 13:35
Καλα ρε δεν εχετε πει να μην δυσφημιζουμε επωνυμα.

:a24:

sniper
27/10/2006, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Καλα ρε δεν εχετε πει να μην δυσφημιζουμε επωνυμα.

:a24:

Αυτό δεν λέγεται δυσφήμιση αλλά εξιστόριση γεγονότος....

Και για 2Ε.... χάνουμε χρόνο και καίμε εγκεφαλικά κύτταρα....

:smokin:

emilio
27/10/2006, 13:49
Αυτοί που κατάλαβαν για ποιο λόγο έγραψα, κατάλαβαν.....................:a56:

alximistis
27/10/2006, 14:05
Εμίλιεεεεε... με συγχωρείς πάρα πολύ καταλαβαίνω τα νεύρα σου αλλά δεν αντιλαμβάνομαι ένα πράγμα.
Γιατί δεν μίλησες; Γιατί δεν είπες τίποτα;
Πες ότι αυτός είναι ξεχασιάρης και τα μπέρδεψε. Ή πες ότι το έκανε επίτηδες. Δεν μας ενδιαφέρει αυτός. Εσύ γιατί δεν είπες κάτι;;;;;;
Έχει δίκιο ο Ηλιάκος που είπε ότι αν το καταπίνεις πως θα σε σεβαστούν. Γιατί το άφησες έτσι;

emilio
27/10/2006, 14:12
Τα είχα ήδη πάρει με την αναμονή(δεν υπήρχε μέσα άλλος πελάτης), όπως αρχικά αναφέρω, και αν μιλούσα δεν θα ήμουν καθόλου ευγενικός. Αλλά είπα ότι αυτή ήταν η λαλακία μου τελικά.

alximistis
27/10/2006, 14:33
Τεσπα... τελείωσε έγινε. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι τώρα.
Πες ότι σου έπεσαν 2-3 ευρώ. Δεν γαμ...αι...

Φιλαλήθης
27/10/2006, 14:44
Για όσους λένε ότι τα 2-3 ευρώ "δε γαμιέται", εγώ με 2-3 ευρώ τρώω για μια μέρα.


Γιατί δεν έλεγες "πάρτε το σκουφάκι και τα λεφτά μου πίσω";

Trans
27/10/2006, 14:45
απλά φίλε μου επειδή όπως λες δεν είναι η πρώτη φορά πολύ απλά ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΣ!!!

emilio
27/10/2006, 14:46
Ρε φίλε, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. Τα παίρνω με τις συμπεριφορές γιατί αυτός ο άνθρωπος ζει από εμάς και με τους τρόπους του, με έκανε να μην ξαναπατήσω. That's all.

zephyr1
27/10/2006, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Για να σε πικράνω και εγώ:p την φαλάπα ή όπως αλλιώς τη λένε την πήρα χθες από Τόγελο 5 ευρώ . Είναι αυτή που πιάνει εσωτερικά την επένδυση του κράνους αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα και εξυπηρετεί αποκλειστικά για να την καθαριότητα του κράνους όταν είναι ζεστός ο καιρός και ιδρώνει το κεφάλι .



Αρχικά δημιουργήθηκε από xaris_sm
Στο συγκεκριμένο κατάστημα απογοητεύτηκα και εγώ από την εξυπηρέτηση!



Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
κι εγω ρε γαμωτο εχω απογοητευτεί. Είναι πολύ κρύος, αψής, και αργός ο τύπος.:wave2:


Αυτα δεν νομιζω να ειναι εξιστοριση γεγονοτος.







Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αυτό δεν λέγεται δυσφήμιση αλλά εξιστόριση γεγονότος....

Και για 2Ε.... χάνουμε χρόνο και καίμε εγκεφαλικά κύτταρα....

:smokin:


Εχεις δικιο και δεν θελω να φανω εξυπνος αλλα πολυ μπορουν να το εκμεταλευτουν και να το πανε αλλου.:winka:

sniper
27/10/2006, 14:51
Το αρχικό ποστ συμμαζεύτηκε.

Τελικά μπορεί και με 2Ε να βρεις τον μπελά σου....

:smokin:

γεροπιτσιρικος
27/10/2006, 14:55
Δεν ξέρω αν αυτός που σε εξυπηρέτησε ήταν ο ίδιος ο Γιάννης. Τυχαίνει και τον ξέρω πάρα πολύ καλά και γνωρίσω ότι τέτοιου είδους συμπεριφορά, του είναι άγνωστη. Πάρ' αυτά ουδείς αναμάρτητος. Δεν ξέρω αν μπαίνει στο φόρουμ για να δει το συγκεκριμένο ποστ, αλλά επειδή θα τον δω, θα του αναφέρω το γεγονός. Δεν ξέρω αν θα σου επιστρέψει τα δύο ευρω, αλλά νομίζω ότι καλό θα είναι να έχει γνώσει αυτού.

Όσο για την φαιά ουσία που ξοδεύτηκε για τα 2 ευρω. Δεν νομίζω ότι το ποστ έγινε για τα δυο ευρω, αλλά για την άσχημη συμπεριφορά, και όταν ο βασικός μισθός είναι 600 ευρω, άρα το ημερομίσθιο €27, τα €2 παίρνουν άλλη αξία.

την επόμενη φορά χώστα τους όμως.

zephyr1
27/10/2006, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Το αρχικό ποστ συμμαζεύτηκε.

:a013:





Τελικά μπορεί και με 2Ε να βρεις τον μπελά σου....

:smokin:

:lol::rotflmao:

emilio
27/10/2006, 14:58
Επειδή το πράγμα παίρνει λάθος δρόμο, προτείνω τη διαγραφή του post. Αν δεν γράψεις επώνυμα πως θα βελτιωθεί η κατάσταση; O φόβος φυλάει τα έρημα. Ας συνεχίσουν κάτι τέτοιοι να...............τον κόσμο. Μπορεί και να μας αρέσει τελικά!!!!!!!!!!!!!!!!

OldMan
27/10/2006, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Φιλαλήθης
Γιατί δεν έλεγες "πάρτε το σκουφάκι και τα λεφτά μου πίσω";

Γιατί θα του δίνανε 17€ πίσω ....

Φιλαλήθης
27/10/2006, 15:02
Ρε μπας και το παιδί μπερδεύτηκε και στη βόλτα μέχρι το περίπτερο ξέχασε ότι πρέπει να σου δώσει 5ε ρέστα και όχι 2ε;

Λέω γω τώρα...

Cpt. Haddock
27/10/2006, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από emilio
Επειδή το πράγμα παίρνει λάθος δρόμο, προτείνω τη διαγραφή του post. Αν δεν γράψεις επώνυμα πως θα βελτιωθεί η κατάσταση; O φόβος φυλάει τα έρημα. Ας συνεχίσουν κάτι τέτοιοι να...............τον κόσμο. Μπορεί και να μας αρέσει τελικά!!!!!!!!!!!!!!!!

Ρε εμίλιε...

Για μισό, τι επωνυμα κλπ λες.. Δηλαδή πιστεύεις οτι υπήρχε ΔΟΛΟΣ απο το κατάστημα ή τον συγκεκριμένο υπάλληλο να σου φάει τα 2 ευρώ;

Ακόμα και ετσι να είναι η κατάσταση θα βελτιωθεί όχι ερχόμενος εδώ εκ των υστερων να κάνεις μια καταγγελία που ΔΕΝ μπορεί να στηριχτεί αλλά διαμαρτυρόμενος επι τόπου!

Φιλαλήθης
27/10/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γιατί θα του δίνανε 17€ πίσω ....

αστεία απάντηση: και με τα 3 ευρά από τα ρέστα, 20. bingo.

σοβαρή απάντηση: Πώς θα γινότανε αυτό;;;

για να του δίνουν 3 ευρά *ρέστα* σημαίνει ότι αυτός τους έδωσε 20άρικο, όχι 17! Να του δώσουν τα λεφτα ΤΟΥ, είπα, πίσω.

zephyr1
27/10/2006, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γιατί θα του δίνανε 17€ πίσω ....

:lol:

η θα πρεπε να παει καποιος στο περιπτερο να φερει το εικοσαρικο.

alximistis
27/10/2006, 15:23
Ρε σεις. Το είπε από μόνος του ο άνθρωπος. Η συμπεριφορά ήταν που τον πείραξε. Αυτό κουβεντιάζουμε όλοι τώρα.
Τ αλεφτά (όχι ότι δεν μετράνε παραμετράνε) αλλά είναι τώρα σε δεύτερη μοίρα. Η συμπεριφορά μας ενοχλεί.
Επίσις είπαμε ΄΄ολοι και το είπε και ο ίδιος ο Αιμίλιος (αλήθεια έτσι σε λένε ή κωδικός είναι;) ότι ήταν λάθος του που δεν μίλησε. Πάει κι αυτό.
Τώρα προσωπικά δε νομίζω ότι υπήρξε δόλος. Έχω πάει πολλές φορές στο μαγαζί και έχω εξυπηρετηθεί από όλους τους υπαλλήλους. Άλλες φορές πολύ καλά και άλλες όχι.
Δόλος για 2-3 ευρώ πάντως από μαγαζί μεγάλο.. τραβηγμένο μου φαίνεται.
Αλλά αν Αιμίλιε πιστεύεις κάτι τέτοιο πάλι λάθος κάνεις τώρα. έπρεπε εκεί να την κάνεις την ιστορία και μάλιστα δυνατά και με... πάθος.
Εδώ δεν έχει κανά σκοπό τώρα... μόνο αν τους ξέρει κάποιος πολύ καλά και πάει να τους πεις δυο κουβέντες...