PDA

View Full Version : ΚΑΤΟΧΟΙ Scooter ΕΝΟΘΕΙΤΕ...



kalant
27/10/2006, 21:16
λοιπον θελω αν scooterακι για κοντινες αποστασεις...

αυτα που ζητω ειναι,

να εχει μικρη καταναλωση (σε σχεση με τα υπολοιπα)...

να ειναι παρα πολυ αξιοπιστο...

να εχει φθηνα service...

να ειναι απο 125cc μεχρι 250cc...

και τελος να μην ξεπερναει τα 3.000? (καινουριο παντα)...


:rolleyes:

οι επιδοσεις και η εμφανιση ειναι αδιαφορα

Υ.Γ. Το yamaha max 250 μου αρεσει πολυ αλλα ειναι πανακριβο...

X_NR750
27/10/2006, 21:18
Σε αυτα τα λεφτα χλωμο νομιζω

μονο piaggio x9 200 ισως:wave2:

kalant
27/10/2006, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Σε αυτα τα λεφτα χλωμο νομιζω

μονο piaggio x9 200 ισως:wave2:

δεν υπαρχει τετοιο πραγμα...

αν εννοεις το χ9 250 εχει 4250?

http://www.gr.piaggio.com/_vti_g8_eco.asp?brand=PIAGGIO&country=GR&language=G

Ninjaki
27/10/2006, 21:46
Mε σειρά πρoσωπικής προτίμησης:

Aprilia Sportcity
Honda Sh150
Sym HD200

X_NR750
27/10/2006, 21:49
Αυτο?

Honda Lead (http://www.honda.gr/honda/motorcycles/model_home2.cfm?moto_id=5&model_id=28)

kalant
27/10/2006, 22:03
τα ειδα τα honda και ειναι απλησιαστα?

προς gilera - piaggio μαλλον θα κινηθω...

ειναι πιο οικονομικα αυτα, απο αξιοπιστια ομως τα φοβαμαι λιγο, εχω ακουσει οτι εχουν και ακριβα service επισης...

GIXXERAKIAS
27/10/2006, 22:05
Γιατι δεν κοιτας το gilera 250 το καινουργιο?ειναι και πολυ ομορφο και πρακτικο(μικρο για την πολη)τα σερβις του ειναι λιιιιγο παραατω απο μια μηχανη αλλα ειναι σκυλι και μπορεις να τα κανεις και μονος σου(τα βασικα)αφου τελειωσει η εγγυηση!αυτια:D


66898

kalant
27/10/2006, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Γιατι δεν κοιτας το gilera 250 το καινουργιο?ειναι και πολυ ομορφο και πρακτικο(μικρο για την πολη)τα σερβις του ειναι λιιιιγο παραατω απο μια μηχανη αλλα ειναι σκυλι και μπορεις να τα κανεις και μονος σου(τα βασικα)αφου τελειωσει η εγγυηση!αυτια:D

φιλε αυτο ποσο εχει?

στους τιμοκαταλογους που εχω βρει δεν υπαρχει...

kalant
27/10/2006, 22:16
απο μια μικρη ερευνα που εκανα στα λεφτα μου ειναι τα...

- gilera runner 125 VX
- honda SES 150
- piaggio fly 150

:smokin:

AFTER
27/10/2006, 22:25
Εγω θα σου ελεγα, αν θελεις scooter, να παρεις το beverly 200
Νομιζω δεν εχει 3000?, αλλα ειναι μικρο(αρκετα ωστε να χωραει παντου) με μεγαλες σελες, μεγαλους τροχους(16''), και ομορφο.
Εχει γεμιζει ο τοπος παντως, το βλεπω σε καθε φαναρι.

Οκ το παραδεχομαι, εχω φαει κολλημα* και το ζαχαρωνω!!!!! :rotflmao:

*Για να μην λετε οτι ειμαι κολλημενος με τα παπια

:lol:

AFTER
27/10/2006, 22:25
Ριξε μια ματια και στο SYM HD200 παντως, αξιζει

kalant
27/10/2006, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εγω θα σου ελεγα, αν θελεις scooter, να παρεις το beverly 200
Νομιζω δεν εχει 3000?, αλλα ειναι μικρο(αρκετα ωστε να χωραει παντου) με μεγαλες σελες, μεγαλους τροχους(16''), και ομορφο.
Εχει γεμιζει ο τοπος παντως, το βλεπω σε καθε φαναρι.

Οκ το παραδεχομαι, εχω φαει κολλημα* και το ζαχαρωνω!!!!! :rotflmao:

*Για να μην λετε οτι ειμαι κολλημενος με τα παπια

:lol:

ουτε αυτο υπαρχει στις λιστες...

μηπως ειναι καινουρια οπως και το gilera 250 που ειπε ενας φιλος παραπανω?

http://www.gr.piaggio.com/_vti_g8_eco.asp?brand=PIAGGIO&country=GR&language=G

125 ή 250 υπαρχει beverly αλλα εχουν 3410? και 4190? αντιστοιχα :(

αυτα ειναι πολυ ωραια παντος...

kalant
27/10/2006, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ριξε μια ματια και στο SYM HD200 παντως, αξιζει

ειναι εξακριβομενα αξιοπιστο αυτο?

σαν μαρκα δεν μου γεμιζει και πολυ το ματι...

στα λεφτα μου βεβαια αλλα μην τα δινω και στα συνεργεια...

AFTER
27/10/2006, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
ειναι εξακριβομενα αξιοπιστο αυτο?

σαν μαρκα δεν μου γεμιζει και πολυ το ματι...

στα λεφτα μου βεβαια αλλα μην τα δινω και στα συνεργεια...

Tα φερνει ο Γκοργκολης που φερνει και τα modenas, οποτε για τιμες ανταλακτικων μην ανυσηχεις.
Δεν εχω ακουσει κατι γενικα, αλλα τα βλεπω να κυκλοφορανε πολυ στον δρομο.

Παντως το beverly για μενα ειναι το τελειο σκουτερ!
Οσο μικρο χρειαζεται και οσο μεγαλο χρειαζεται.
Φυσικα και υπαρχει beverly 200, αλλα μαλλον αντικατασταθηκε με το beverly 250(εχει φορεθει σε ενα καρο μοντελα piaggio/aprilia αυτος ο 250cc κινητηρας)
Δες για μεταχειρισμενο, σε μια γρηγορη ματια, βρισκεις και με 2500? σχετικα καινουργια

Ρε λες να κανω καμια ανταλλαγη με το kristar? :lol:

kalant
28/10/2006, 09:55
απ'οτι βλεπω μεχρι 3.000? κατι βλακειες περνω οποτε ανεβαινουν λιγο τα λεφτα και μπορω να δωσω πλεον μεχρι και 3.500?

τα ειδα ολα και εχω καταληξει στα...

piaggio x8 150
beverly 125
Runner VX 125

ποιο ειναι καλυτερο απο καταναλωση και αξιοπιστια?

GIXXERAKIAS
28/10/2006, 10:14
Απο οσο ξερω απο το δικο μου το gilera ειναι σκυλι μαυρο:D Τωρα καταλαβες τι ποσταρες?τα 3 σκουτερ που εβαλες εχουν ακριβως(μα ακριβως)το ιδιο μοτερ και την ιδια χωρητικοτητα σε λιτρα ντεποζιτου 12λιτρα ειναι ολα!αντε να και λιιιιιγο παραπανω το 150αρι το χ8 λογω και του ογκου και βαρους του!παντως αν θες να κανεις κοντινες και γρηγορες αποστασεις(πχ σφηνες κτλ)το καλυτερο ειναι το gilera runner 250(επιμενω εδω βαλε 300 ε παραπανω και παρε το 250 αξιζει:winka: ):beer: :beer: :wave2:

kalant
28/10/2006, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Απο οσο ξερω απο το δικο μου το gilera ειναι σκυλι μαυρο:D Τωρα καταλαβες τι ποσταρες?τα 3 σκουτερ που εβαλες εχουν ακριβως(μα ακριβως)το ιδιο μοτερ και την ιδια χωρητικοτητα σε λιτρα ντεποζιτου 12λιτρα ειναι ολα!αντε να και λιιιιιγο παραπανω το 150αρι το χ8 λογω και του ογκου και βαρους του!παντως αν θες να κανεις κοντινες και γρηγορες αποστασεις(πχ σφηνες κτλ)το καλυτερο ειναι το gilera runner 250(επιμενω εδω βαλε 300 ε παραπανω και παρε το 250 αξιζει:winka: ):beer: :beer: :wave2:

φιλε gilera και Piaggio ειναι τα ιδια? αν θυμαμαι καλα τα φερνει ο ιδιος αντιπροσωπος αλλα νομιζω εχουν γινει μία οι δυο εταιριες...

το gilera που λες εχει 3.800 δηλαδη?

φιλε παντος λογο διαστασεων μου (1.90 και 100+) κιλα θα ηθελα να ειναι ψιλοογκοδες, οσο γινεται για scooter τουλαχιστον, για να μην γινομαι και θεαμα...

GIXXERAKIAS
28/10/2006, 12:02
Οποτε φιλε μου μονοδρομος ειναι το beverly η x8 καθαρα λογω διαστασεων σου:winka: Α εχω το gilera runner το προηγουμενο το 125.στο λεω για 250 γιατι θα το βαρεθεις μετα απο λιγο:ZZZ: :ZZZ: ειναι αργο το ρημαδι οταν το συνηθισεις:D εγω το δικο μου το πηρα 2900 πριν 3 χρονια αλλα αν εδινα 300 ε παραπανω επαιρνα το 200αρι που πηγαινει και πολυ καλυτερα και ειναι πιο οικονομικο λογω του οτι δεν το σκιζεις για να πηγαινεις με καποια καλα χιλ στην εθνικη80-100 δηλ απλα θα ειναι πιο ξεκουραστο οτ μηχανακι(το λεω εκ πειρας γιατι ειμαι ολη μερα στους δρομους με το σκουτερ και θα ηθελα λιιιιγφο παραπανω γκαζι για ενεργητικη ασφαλεια:winka: )Παντως το beverly το οδηγαω καθε φορα που κανω το μεγαλο σερβις σαν αντικαταστασης και το παω ταπα 160χιλ μου εχει δειξει κοντερισια και ανετοτατα!!!εχει πολυ καλη αναρτηση που δεν σε κουραζει,ανετοτατη σελα,τρελο χωρο κατω απο την σελα και το βασικο?ανεμοθραυστη πολυ ικανοποιητικο και για το υψος σου,πιστεψε με χρειαζεται ο ανεμοθραυστης ειδικα το χειμωνα με τα π@υτσ@κρυα.Αυτια:beer: :beer: :wave2:

kalant
28/10/2006, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
Οποτε φιλε μου μονοδρομος ειναι το beverly η x8 καθαρα λογω διαστασεων σου:winka: Α εχω το gilera runner το προηγουμενο το 125.στο λεω για 250 γιατι θα το βαρεθεις μετα απο λιγο:ZZZ: :ZZZ: ειναι αργο το ρημαδι οταν το συνηθισεις:D εγω το δικο μου το πηρα 2900 πριν 3 χρονια αλλα αν εδινα 300 ε παραπανω επαιρνα το 200αρι που πηγαινει και πολυ καλυτερα και ειναι πιο οικονομικο λογω του οτι δεν το σκιζεις για να πηγαινεις με καποια καλα χιλ στην εθνικη80-100 δηλ απλα θα ειναι πιο ξεκουραστο οτ μηχανακι(το λεω εκ πειρας γιατι ειμαι ολη μερα στους δρομους με το σκουτερ και θα ηθελα λιιιιγφο παραπανω γκαζι για ενεργητικη ασφαλεια:winka: )Παντως το beverly το οδηγαω καθε φορα που κανω το μεγαλο σερβις σαν αντικαταστασης και το παω ταπα 160χιλ μου εχει δειξει κοντερισια και ανετοτατα!!!εχει πολυ καλη αναρτηση που δεν σε κουραζει,ανετοτατη σελα,τρελο χωρο κατω απο την σελα και το βασικο?ανεμοθραυστη πολυ ικανοποιητικο και για το υψος σου,πιστεψε με χρειαζεται ο ανεμοθραυστης ειδικα το χειμωνα με τα π@υτσ@κρυα.Αυτια:beer: :beer: :wave2:

Ποιο beverly εννοεις?

εγω για τα φραγκα που δινω το πολυ το 250αρι να παρω...

αντε ρε πιανει 160? :confused:

GIXXERAKIAS
28/10/2006, 13:18
τo τελευταιο ντε το 250 αυτο:wave2: 160 παντα κοντερισια ετσι?παντως τα πιανει γρηγορα και εχει και μπολικη ροπη απο χαμηλα τα 80χιλ δεν καταλαβαινεις ποτε τα εχεις πιασει:eek: :eek:


66928

kalant
28/10/2006, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
τo τελευταιο ντε το 250

καλα ντε, δεν το ανεφερες, γι'αυτο ρωτησα...

ωραιο ειναι...

θα παω τη δευτερα να τα δω...

ευχαριστω gixxerakia

:wave2:

AFTER
28/10/2006, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
καλα ντε, δεν το ανεφερες, γι'αυτο ρωτησα...

ωραιο ειναι...

θα παω τη δευτερα να τα δω...

ευχαριστω gixxerakia

:wave2:

Ε ακου τον συναδελφο με το Ζ που σου λεει, παρε το beverly :D

Runner 250 δεν υπαρχει νομιζω, μεχρι 200 βγαινει

GIXXERAKIAS
28/10/2006, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ε ακου τον συναδελφο με το Ζ που σου λεει, παρε το beverly :D

Runner 250 δεν υπαρχει νομιζω, μεχρι 200 βγαινει Εχεις δικιο ρε Γιωργαρε κεκτημενη ταχυτης:D :D

GIXXERAKIAS
28/10/2006, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
καλα ντε, δεν το ανεφερες, γι'αυτο ρωτησα...

ωραιο ειναι...

θα παω τη δευτερα να τα δω...

ευχαριστω gixxerakia

:wave2: Δεν κανει τιπουτις:D :D Αnytime mate:winka: :wave2:

harlek
28/10/2006, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
τo τελευταιο ντε το 250 αυτο:wave2: 160 παντα κοντερισια ετσι?παντως τα πιανει γρηγορα και εχει και μπολικη ροπη απο χαμηλα τα 80χιλ δεν καταλαβαινεις ποτε τα εχεις πιασει:eek: :eek:

Πάντως, αν είναι έτσι, πρέπει να κλέβει τρελλά το κοντέρ, γιατί η ίδια η Piaggio δίνει 125km/h τελική. Νούμερο πολύ λογικό για μηχανάκι ισχύος 21-22 ίππων.

kalant
28/10/2006, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από harlek
Πάντως, αν είναι έτσι, πρέπει να κλέβει τρελλά το κοντέρ, γιατί η ίδια η Piaggio δίνει 125km/h τελική. Νούμερο πολύ λογικό για μηχανάκι ισχύος 21-22 ίππων.

και τοσα να ειναι μια χαρα ειναι...

για κινηση στην πολη το θελω, δεν προκειται να παω πουθενα πανω απο 100km/h...

κανενα καλο και υπευθυνο καταστημα για αγορα γνωριζετε?

byron
28/10/2006, 20:24
kalant, προσωπική άποψη. 'Εχω 1 χρόνο το Aprilia sportcity 200. Πάει τρελλά μέσα στην πόλη. Το μοτέρ είναι του Beverly 200. Πριν λίγο καιρό έβγαλε το 250, με αποτέλεσμα να έχει πέσει η τιμή του σαν μεταχειρισμένο κανα 800?. Με 2300-2500 βρίσκεις μηχανάκια με 1 χρόνο εγγύηση ακόμα και με πολύ λίγα χλμ.
Πλεονεκτήματα. ϊδιο μοτέρ με το Piaggio, μεγάλους τροχους, δισκόφρενα.
Μειονεκτήματα. μόνο οι τροχοί. Είναι 15΄΄ και εκτός τα μαμά, βγάζει στην διάσταση μόνο η Πιρελλι.

Κατανάλωση γύρω στα 4,2 λτ τα 100 χλμ
τελική. έχω δεί στο κοντερ 135. τα 120 τα έχει παντού.

Αααα το 250 που έβγαλε (ίδιο με το 200, εκτός από μπροστα που έχει 2 δισκόφρενα) νομίζω βγαίνει στα 3650?.

Αν δεν θες ντε και καλά καινούργιο, δες για μεταχείρισμένο. Το δικό μου το πήρα πριν 11 μήνες πάνω από 3.000? (κατάλογος 3227?) και τώρα είναι 600? κάτω μηχανάκια με 5.000-7000 χλμ και εντός εγγύησης.

:wave2:

GIXXERAKIAS
28/10/2006, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
και τοσα να ειναι μια χαρα ειναι...

για κινηση στην πολη το θελω, δεν προκειται να παω πουθενα πανω απο 100km/h...

κανενα καλο και υπευθυνο καταστημα για αγορα γνωριζετε? Αυτο εξαρταται απο την περιοχη που εισαι εγω το πηρα απο την θηβων στο inmoto ειμαι πολυ ευχαριστημενος γιατι καθε φορα π-ου τους το παω για σερβις μου δινουν αλλο σκουτερ για να κανω τις δουλειες μου(εξωτερικες σε εταιρεια)


http://www.inmoto.gr/contact.html

GIXXERAKIAS
28/10/2006, 20:30
για κοιτα τι σου βρηκα:winka: εχει ενα beverly 200 του 2003

http://www.inmoto.gr/used.html

kalant
28/10/2006, 20:45
μα του 2003 2.500? ομως?

οσο και σε αριστη κατασταση να ειναι, ειναι πολυ ακριβο, γιατι να μην δωσω λιγα παραπανω και να παρω καινουριο...

GIXXERAKIAS
28/10/2006, 20:50
Σκεψου ομως οτι εχει και συναγερμο αλλα ΚΑΙ βαλιτσακι πισω:D :D Πλακα κανω και μενα μου φανηκε ακριβουτσικο αλλα δεν σου ειπα να το παρεις πηγαινε και κοιτα σε μαγαζια γιατι οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω εχουμ πεσει τα 200αρια αλλα ιατι να μην το παρεις καινουργιο αν τα βρισκεις σε αυτες τις τιμες?θα εχεις και το κεφαλι σου ησυχο:winka:

Απλα κοιτα και τα σερβις του μην σε παρουμε και στο λαιμο μας και σου βγαινουν τα σερβις πιο ακριβα απο του Z 750 ε?:wave2:

AFTER
28/10/2006, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6


Αααα το 250 που έβγαλε (ίδιο με το 200, εκτός από μπροστα που έχει 2 δισκόφρενα) νομίζω βγαίνει στα 3650?.



4190 νομιζω εχει απο οτι θυμαμαι(ε ειπαμε.....το ψιλοζαχαρωνω :D )

niewbe
29/10/2006, 08:07
after σε ένα μαγαζί στον Κορυδαλλό (μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή το όνομα του) το βρήκα 4000. Το ωραίο είναι ότι σε όποιο piaggio μαγαζί έχω πάει μου λένε την τιμή καταλόγου της piaggio ως τελική τιμή.
Περίεργο.

Το sportcity πάντα που άρεσε (από το 200άρι). Τώρα με τα 2 δισκόφρενα μπροστά είναι ακόμα πιο πολύ ελκυστικότερο. Οι διαστάσεις του βολεύουν για μέσα στη κίνηση περισσότερο από του beverly.
Αλήθεια συνδυασμένα φρένα έχει μόνο το 500άρι beverly?

byron
29/10/2006, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
4190 νομιζω εχει απο οτι θυμαμαι(ε ειπαμε.....το ψιλοζαχαρωνω :D )

Σοβαρά? Κάπου είχα ρωτήσει και μου είπαν γύρω στα 3,700?. Το Beverly που λέει ο φίλος παραπάνω στα 2500 είναι πανάκριβο αν είναι 2003.
Στο Factory (μιχαλακοπούλου) είχε ένα sportcity 200 στα 2400? νομίζω και είναι τζάμι (και με βαλιτσάκι) + το ότι έχει εγγύηση (κυκλοφορησαν το 2005 τα 200αρια). Αλλά εκτός αυτού έιδα στην Χρυση Ευκ. ότι εκεί παίζουν οι τιμές τους.
:wave2:

AFTER
29/10/2006, 09:29
BEVERLY 250 4190 SCOOTER

http://www.mototriti.gr/moto/00_NEW/times_k.asp

Nαι, 4190 εχει δυστυχως

Filosofos
29/10/2006, 15:21
παιδιά μου κάνει εντύπωση που δε βλέπω κανένα να μιλάει για το daelim freewing 125cc έχει 2700 και το 250cc είναι στα 3400 πιστεύω ότι είναι καλή λύση δεδομένου ότι είναι οικονομικό κορεάτικο από ένα εργοστάσιο που παίζει καλή μπάλα τα τελευταία χρόνια στη μικρή κατηγόρια και πέρυσι ήταν μέσα στις πιο δημοφιλής μάρκες πουλώντας 4000κομμάτια, όσα περίπου και τη suzuki ή η kawasaki.
Παραθέτω φωτό του μοντέλου κάτω


67072

kalant
29/10/2006, 15:30
για beverly 125 ή X8 200 πηγαινω μαλλον...

δινω και λιγες πιθανοτητες λογο μικρου ογκου (το θελω μεγαλο) στο runner vxr 200 αλλα θελω να το δω απο κοντα πρωτα...

byron
29/10/2006, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
http://www.mototriti.gr/moto/00_NEW/times_k.asp

Nαι, 4190 εχει δυστυχως


Αααα, γαμω την συνεννόηση :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Εγώ μίλαγα για το Sportcity 250 που φοράει τον κινητήρα του Beverly.

:wave2:

el_mojito
30/10/2006, 00:17
SYM HD 200 EVO

+
poly sbelto moteraki me ejairetiko kibwtio
mpros-pisw diskofreno
poly kalh poiothta synarmologhshs (den akougetai tipota apo plastika kai tetoia )
apodedeigmena ajiopisto moter
poly kalh antiproswpeia kai service
xamhlo kostos service
emfanisiaka poly omorfo kata genikh omologia (an kai ayto einai sxetiko)
diplo stand kai plagio (nyxi)
timh poly kalh (2950)

-
thorybodhs kinhthras
xamhlh aytonomia peripou 160 xlm (an kai isws eixa synithisei apo thn transalp)
to mprostino diskofreno isws tha mporouse na exei kalyterh apodosh

DEN TA LEW ETSI AYTA STON AERA,TO MHXANAKI TO EXW AGORASEI KAI EIMAI YPER EYXARISTHMENOS.TO TEYXOS TOU PERIODIKOU ''MOTO'' POU KYKLOFOREI EXEI TEST OPOTE MPOREIS NA DEIS KI APO EKEI TI LEEI.
EPISHS PISTEYW TO EJHS:GIA AGORA SCOOTER ME APOKLEISTIKH XRHSH ENTOS POLEWS ANTE MEXRI 3000 EURO AJIZEI NA DWSEIS.APO'KEI KAI PANW PISTEYW DEN AJIZEI GIATI MPOREIS NA PAREIS MIA KALH ON-OFF ELAFRWS METAXEIRISMENH.

AYTA :beer:

skynet
30/10/2006, 14:35
to sym τι κατανάλωση έχει περίπου μήπως έχεις μετρήσει?

kalant
30/10/2006, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_mojito
SYM HD 200 EVO

+
poly sbelto moteraki me ejairetiko kibwtio
mpros-pisw diskofreno
poly kalh poiothta synarmologhshs (den akougetai tipota apo plastika kai tetoia )
apodedeigmena ajiopisto moter
poly kalh antiproswpeia kai service
xamhlo kostos service
emfanisiaka poly omorfo kata genikh omologia (an kai ayto einai sxetiko)
diplo stand kai plagio (nyxi)
timh poly kalh (2950)

-
thorybodhs kinhthras
xamhlh aytonomia peripou 160 xlm (an kai isws eixa synithisei apo thn transalp)
to mprostino diskofreno isws tha mporouse na exei kalyterh apodosh

DEN TA LEW ETSI AYTA STON AERA,TO MHXANAKI TO EXW AGORASEI KAI EIMAI YPER EYXARISTHMENOS.TO TEYXOS TOU PERIODIKOU ''MOTO'' POU KYKLOFOREI EXEI TEST OPOTE MPOREIS NA DEIS KI APO EKEI TI LEEI.
EPISHS PISTEYW TO EJHS:GIA AGORA SCOOTER ME APOKLEISTIKH XRHSH ENTOS POLEWS ANTE MEXRI 3000 EURO AJIZEI NA DWSEIS.APO'KEI KAI PANW PISTEYW DEN AJIZEI GIATI MPOREIS NA PAREIS MIA KALH ON-OFF ELAFRWS METAXEIRISMENH.

AYTA :beer:

φιλε αυτο ειναι το μηχανακι που λες?

σε παπι μου κανει περισσοτερο...


67306

el_mojito
30/10/2006, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
φιλε αυτο ειναι το μηχανακι που λες?

σε παπι μου κανει περισσοτερο...

Ayto einai to 125 ari (bgainei kai 125) me tampouro omws pisw.To 200ari einai emfanisiaka to idio me ena ''face lifting'' sto fanari mprosta.
A,jexasa na sas pw sta pleonekthmata tou sxetika me ta fwta:h nyxta mera ginetai!Fobera fwta gia mhxanaki ayths ths kathgorias.
Twra an sou fainetai se papi perissotero eipame:h emfanish einai thema proswpikou goustou tou kathenos!! :wave2:

el_mojito
30/10/2006, 23:07
epishs rixte mia matia edw:

http://www.gorgolis.gr/moto%20-%20test/SYM/HD200.EVO/moto_HD200.htm

http://www.gorgolis.gr/HD_evo.htm

kalant
30/10/2006, 23:46
κατι παει κι ερχεται αλλα δεν ξερω, θα προτιμουσα κατι πιο σιγουρο και γνωστο...

τα SYM δεν ειναι και τα πιο διαδεδομενα scooterακια...

βεβαια εχουν καλη τιμη :rolleyes:

el_mojito
31/10/2006, 00:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
κατι παει κι ερχεται αλλα δεν ξερω, θα προτιμουσα κατι πιο σιγουρο και γνωστο...

τα SYM δεν ειναι και τα πιο διαδεδομενα scooterακια...

βεβαια εχουν καλη τιμη :rolleyes:

koita na deis file mou,to mono pou exeis na fovasai einai h metapwlhsh.Emena prosqwpika de me endiaferei ayto to thema.An kai twra teleytaia ta SYM jefytrwnoun san manitaria stous dromous.Epishs pisteyw pws einai malakia na dineis gia scooteraki pou tha to xrhsimopoieis sthn polh panw apo 3000 euro.Blepw kati gilera kati piaggio 125 aria me timh panw apo 3000 ki ekneyrizomai. :evil:

einai kai thema idiosygrasias bebaia!

kalant
31/10/2006, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_mojito
koita na deis file mou,to mono pou exeis na fovasai einai h metapwlhsh.Emena prosqwpika de me endiaferei ayto to thema.An kai twra teleytaia ta SYM jefytrwnoun san manitaria stous dromous.Epishs pisteyw pws einai malakia na dineis gia scooteraki pou tha to xrhsimopoieis sthn polh panw apo 3000 euro.Blepw kati gilera kati piaggio 125 aria me timh panw apo 3000 ki ekneyrizomai. :evil:

einai kai thema idiosygrasias bebaia!

καλημερα φιλαρακι, καταρχας αν θες γραφε με ελληνικους χαρακτηρες γιατι ειναι λιγο εκνευριστικα τα greeklish...

βασικα με ενδιαφερει και η μεταπωληση γιατι το scooter το θελω για 1-1,5 χρονο το πολυ,μετα θα γυρισω σε μηχανες παλι...

για την τιμη συμφωνω, κι εγω αν διαβασες στο πρωτο μηνυμα μου δεν δινω πανω απο 3.000? - 3.500?, αλλα και το sym που προτεινεις 2.950? εχει, οποτε το ιδιο ειναι με το να παρω ενα piaggio x8 150 που εχει 3.190? και να το δωσω πιο ευκολα...

οντως πανω απο 3.500? ειναι κριμα να δωσει καποιος για scooter αφου σε αυτα τα λεφτα βρισκεις εντουρακι ή ον-οφφ μεταχειρισμενο...

MIKE_16V
31/10/2006, 08:45
Κανε μια βολτα το beverly...και μετα κανε και το sym, να δουμε αν θα θελεις ακομα sym:winka:

kalant
31/10/2006, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Κανε μια βολτα το beverly...και μετα κανε και το sym, να δουμε αν θα θελεις ακομα sym:winka:

μα δεν ειπα οτι το θελω...

εξαλλου βασει τιμων πιο συμφερον ειναι να κινηθω προς piaggio και ας δωσω κατι παραπανω, οτι πληρωνεις παιρνεις εξαλλου...

ενταξει ειπαμε δεν με ενδιαφερουν οι επιδοσεις και η εμφανιση αλλα μην το παραχεσουμε κιολας...

επισης ρωτησα και μια φιλη μου που ειχε ενα sym 150 (μοντελο δεν ξερω) και μου ειπε οτι ολο κατι περιεργους θορυβους ακουγε και γενικα δεν της ενεπνεε καμια εμπιστοσυνη...

τωρα για τα τελευταια μοντελα δεν ξερω, μπορει να εχουν βελτιωθει αλλα παντα μαρεσει να βαδιζω στα σιγουρα...

Ninjaki
31/10/2006, 12:00
Piaggio και να βαδίζεις στα σίγουρα είναι αντιφατικές έννοιες. Αν θες σιγουριά, θα πας προς Ιαπωνία μεριά.....

Επίσης αν θες κάνε μια βόλτα από εδώ http://scooterclub.14.forumer.com/ να ακούσεις και καμιά γνώμη παραπάνω.....

kalant
31/10/2006, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ninjaki
Piaggio και να βαδίζεις στα σίγουρα είναι αντιφατικές έννοιες. Αν θες σιγουριά, θα πας προς Ιαπωνία μεριά.....

Επίσης αν θες κάνε μια βόλτα από εδώ http://scooterclub.14.forumer.com/ να ακούσεις και καμιά γνώμη παραπάνω.....

ε δεν υπαρχουν και πολλα ομως απο εκει...

απο yamaha μονο το max μου αρεσει αλλα ειναι πανακριβο...

ενα της honda 250 καλο εχει 7.200? και τα αλλα δεν εχουν χωρους καθολου...

και της suzuki το burgman 150 εχει 4032? :confused:

αρα τι μενει?

piaggio beverly, x8 η gilera...

LuckyStrike
01/11/2006, 00:11
Φίλε kalant εγώ έχω 2 χρόνια το Χ8 το 200 και είμαι υπερευχαριστημένος.Πιστεύω είναι όμορφο(μαύρο όπωσδήποτε), οικονομικό(κατανάλώσεις και service έχουν γραφεί σε άλλη συζήτηση απλά είναι παραπληροφόρηση) καλές επιδόσεις,κράτημα,φρένα και αν θες κάνεις μετακόμιση.Ο χώρος κάτω από τη σέλα και στο πορτάκι πίσω είναι όλα τα λεφτά(χωράει περίπου 100 Heineken 500άρες:beer: )

Από την άλλη πολύ καλή επιλογή είναι και το beverly,είναι νομίζω ποιο ελαφρύ αλλα δεν χωράει ούτε full face από κάτω:(

Ότι και να επιλέξεις θα το χαρείς και θα δεις ότι θα εντυπωσιαστείς από τα ταπεινά scooterάκια :wave2:

kalant
01/11/2006, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από LuckyStrike
Φίλε kalant εγώ έχω 2 χρόνια το Χ8 το 200 και είμαι υπερευχαριστημένος.Πιστεύω είναι όμορφο(μαύρο όπωσδήποτε), οικονομικό(κατανάλώσεις και service έχουν γραφεί σε άλλη συζήτηση απλά είναι παραπληροφόρηση) καλές επιδόσεις,κράτημα,φρένα και αν θες κάνεις μετακόμιση.Ο χώρος κάτω από τη σέλα και στο πορτάκι πίσω είναι όλα τα λεφτά(χωράει περίπου 100 Heineken 500άρες:beer: )

Από την άλλη πολύ καλή επιλογή είναι και το beverly,είναι νομίζω ποιο ελαφρύ αλλα δεν χωράει ούτε full face από κάτω:(

Ότι και να επιλέξεις θα το χαρείς και θα δεις ότι θα εντυπωσιαστείς από τα ταπεινά scooterάκια :wave2:

ωχ , φιλε εισαι ο ανθρωπος μου...

για πες κι αλλα, βασικα λογω χαμηλοτερης τιμης σκεφτομαι να παρω το x8 150 αλλα για πες για το 200, ποσα λεφτα πληρωνεις, τι καταναλωση εχει, τι τελικη εχεις δει?

:wave2:

LuckyStrike
01/11/2006, 13:41
Μην ανησυχεις για τιποτα my man:cool:

Τα service που έχω πληρώσει στην αντιπροσωπία είναι
3000: 12 E (λάδια)
6000: 90 Ε (λάδια,φίλτρα,κτλ +τακάκια πίσω και αλλαγή ντίζας του κοντέρ που είχε κοπεί, θα μου πεις άλλοι την κόβουν από μόνοι τους αλλά εγώ ήμουν τίμιος και δεν σκόπευα να το πουλήσω:rolleyes: )
9000: 12 E (λάδια)
Τώρα έχω των 12000 που θα πάει ακριβούτσικο αν αλλάξω τακάκια και ιμάντα + ρύθμιση βαλβίδων

Κατανάλωση περίπου με 5 λίτρα 100 χλμ αναλόγως πάντα τους ρυθμούς που κινείσαι.Σε όγκο συνηθίζεται και οι σφήνες γίνονται κανονικά (δεν είναι και παπί βέβαια).Ο συνοδηγός έχει αρχοντική θέση αλλα τα πόδια του μπορεί να σε ενοχλόυν όταν καταβάζεις τα δικά σου.

Η συμπεριφορά του θα σε εντυπωσιάσει αλλα σε δυνατο φρενάρισμα ο πίσω μπλοκάρει και χορεύει χωρίς όμως ανησυχία. Το πρόβλημα που είχα ήταν με τα λάστιχα που είχε(κάτι SAVA) τα οποία σε βρεγμένο ήταν θάνατος.

Για τον χώρο κάτω σου είπα ότι είναι όλα τα λεφτα αλλά 2 full face δεν χωράει(εκτός αν είναι πολύ μικρα χωρίς αεραγωγούς)

Τέλος επιδόσεις ικανοποιητικές και τελική στο δικό μου 135.
Είναι πολύ ξεκούραστο,έχω κάνει ταξίδι 250 χλμ με μια στάση.

Αυτά...dude:cool:
Ότι άλλο θες, εδώ είμαστε

MIKE_16V
01/11/2006, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από LuckyStrike
Μην ανησυχεις για τιποτα my man:cool:

Τα service που έχω πληρώσει στην αντιπροσωπία είναι
3000: 12 E (λάδια)
6000: 90 Ε (λάδια,φίλτρα,κτλ +τακάκια πίσω και αλλαγή ντίζας του κοντέρ που είχε κοπεί, θα μου πεις άλλοι την κόβουν από μόνοι τους αλλά εγώ ήμουν τίμιος και δεν σκόπευα να το πουλήσω:rolleyes: )
9000: 12 E (λάδια)
Τώρα έχω των 12000 που θα πάει ακριβούτσικο αν αλλάξω τακάκια και ιμάντα + ρύθμιση βαλβίδων

Κατανάλωση περίπου με 5 λίτρα 100 χλμ αναλόγως πάντα τους ρυθμούς που κινείσαι.Σε όγκο συνηθίζεται και οι σφήνες γίνονται κανονικά (δεν είναι και παπί βέβαια).Ο συνοδηγός έχει αρχοντική θέση αλλα τα πόδια του μπορεί να σε ενοχλόυν όταν καταβάζεις τα δικά σου.

Η συμπεριφορά του θα σε εντυπωσιάσει αλλα σε δυνατο φρενάρισμα ο πίσω μπλοκάρει και χορεύει χωρίς όμως ανησυχία. Το πρόβλημα που είχα ήταν με τα λάστιχα που είχε(κάτι SAVA) τα οποία σε βρεγμένο ήταν θάνατος.

Για τον χώρο κάτω σου είπα ότι είναι όλα τα λεφτα αλλά 2 full face δεν χωράει(εκτός αν είναι πολύ μικρα χωρίς αεραγωγούς)

Τέλος επιδόσεις ικανοποιητικές και τελική στο δικό μου 135.
Είναι πολύ ξεκούραστο,έχω κάνει ταξίδι 250 χλμ με μια στάση.

Αυτά...dude:cool:
Ότι άλλο θες, εδώ είμαστε

Συγνωμη ρε φιλαρακι, αλλα για πες μας σε πιο συνεργειο Piaggio, πληρωνεις την αλλαγη λαδιων 12Ε ??

Γιατι ολοι οσοι ξερω δινουν 45-55 Ε για αλλαγη λαδιων σε Εξ. Piaggio.

LuckyStrike
01/11/2006, 14:23
Το πάω στην Πάτρα στον Παπανικολάου(έχει piaggio kai kawasaki)
Αν δεν είναι 12, είναι 15 το πολύ(θα κοιτάξω την απόδειξη και θα απαντήσω στα σίγουρα).
Το λάδι που βάζει είναι αυτό που προτείνει η εταιρία(full synthetic δεν θυμάμαι μάρκα).

Γιάυτό σου λέω ότι όσα λέγονταν σε άλλη συζήτηση για τα scooter είναι παραπληροφόρηση.

MIKE_16V
01/11/2006, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LuckyStrike
Το πάω στην Πάτρα στον Παπανικολάου(έχει piaggio kai kawasaki)
Αν δεν είναι 12, είναι 15 το πολύ(θα κοιτάξω την απόδειξη και θα απαντήσω στα σίγουρα).
Το λάδι που βάζει είναι αυτό που προτείνει η εταιρία(full synthetic δεν θυμάμαι μάρκα).

Γιάυτό σου λέω ότι όσα λέγονταν σε άλλη συζήτηση για τα scooter είναι παραπληροφόρηση.

Δεν ειναι καθολου παραπληροφορηση, γιατι εχω φιλαρακια με Piaggio Που πληρωνουν 45-55Ε τα λαδια ανα 3.000.

Τωρα αν ο αντιπροσωπος στην Πατρα σας κανει τοσο καλες τιμες, μπραβο του, αλλα εδω στην Αθηνα η Piaggio, ειναι φαρμακειο:evil:



Ps. Και οσο για το ποσο καλα ειναι τα Piaggio, κολλητος μου με vxr200, 18.000,κομμενος στροφαλος, ναι καλα ακουσες, στροφαλος.
Μηχανακι στην εγγυηση, με ολα τα σερβις σε εξουσ. αλλα δεν το περασανε εγγυηση..γιατι...γιατι φοραγε variator mallosi, και leo vince εξατμιση...:look: .αλλα οταν εκανε τα σερβις κουβεντα δεν του ειπε κανενας:evil:

LuckyStrike
01/11/2006, 14:53
Φίλε μου να σου πω την αλήθεια έχω ακούσει και εγώ τρελά service σε Piaggio.Εγώ είμαι ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο συνεργείο από τιμή και δουλεία.
Ούτε για την ποιότητα μπορούν να υπερηφανευτούν τα Piaggio αλλά είναι πάντα ότι δίνεις παίρνεις.Δεν είναι τυχαίο ότι το Honda Jazz το 250 φτάνει τα 5000-6000 :eyepop:

Όσο για τις εγγυήσεις που ανέφερες πιστεύω ότι όλοι, μα όλοι είναι αλήτες:evil:
Από τη στιγμή που σου πουλήσουν το προιόν τους δεν τους νοιάζει τίποτα!

Και εννοώ ότι όταν πάει ο φίλος σου και ο καθένας να βάλει aftermarket εξαρτήματα είναι υποχρεωμένοι οι κύριοι να σε ενημερώσουν ότι το βάζεις με δική σου ευθήνη και ότι δεν καλύπτει η εγγύηση!
Αλλά δεν το κάνουν γιατι μπορεί να το ξανασκεφτείς και θα χάσουν λεφτάκια!
Ίσως είμαι λίγο απόλυτος αλλά πιστεύω ότι το 99% των συνεργείων-αντιπροσωπιών έτσι λειτουργούν

azanka
01/11/2006, 17:48
φίλε LuckyStrike στην Πάτρα είστε τυχεροί... εδώ Αθήνα τα service πάνε στα 45-55 ? χαλαρά, δεν είναι παραπληροφόρηση δυστηχώς... είμαι κι εγώ κάτοχος Χ8 εδω και 2 χρόνια και κατά τα άλλα είμαι ευχαριστιμένος...
τώρα για τις εγγυήσεις μην την ψάχνετε... κι εγώ την πάτησα.... στον ενάμιση χρόνο κόπηκε(!) το κεντρικό στάντ και όταν πήγα να το αλλάξω ανακάλυψα ότι εξαιρείται απο την εγγύηση! Αμα την διαβάσετε αυτή την εγγύηση θα καταλάβετε ότι έιναι σκέτη κοροϊδία... ουσιαστικά εξαιρούνται τα πάντα...

LuckyStrike
01/11/2006, 18:21
Για να μην μπερδευόμαστε, όταν λέω αλλαγή λαδιών εννοώ μόνο αυτό και τίποτα άλλο,ούτε έλεγχο ρελαντι φρένα κτλ,λάδι αδειάζει-βάζει το καινούργιο και έτοιμος,και πληρώνεις μόνο την αξία του λαδιού.

Όταν μου λες αλλαγή λαδιών 45 Ε είναι παράλογο:eyepop:
Δηλαδή αν πας με ένα συγκεκριμένο λάδι και τους πεις να βάλει αυτό,μετά θα σου ζητήσει 30 Ε εργατικά για το καπάκι που ξεβίδωσε?

GIXXERAKIAS
01/11/2006, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από LuckyStrike
Για να μην μπερδευόμαστε, όταν λέω αλλαγή λαδιών εννοώ μόνο αυτό και τίποτα άλλο,ούτε έλεγχο ρελαντι φρένα κτλ,λάδι αδειάζει-βάζει το καινούργιο και έτοιμος,και πληρώνεις μόνο την αξία του λαδιού.

Όταν μου λες αλλαγή λαδιών 45 Ε είναι παράλογο:eyepop:
Δηλαδή αν πας με ένα συγκεκριμένο λάδι και τους πεις να βάλει αυτό,μετά θα σου ζητήσει 30 Ε εργατικά για το καπάκι που ξεβίδωσε? Οχι φιλε αληθεια λεει ο μικε 16ν και γω για το glera to 125 τοσα πληρωνω ανα 3000χιλ και 45ε.στα 6000 παει στα 90ε και στα 12000χιλ ετοιμασου να τραβας τις κ@λοτριχες σου οταν σου αλλαξουν και τον ιμαντα εγω πληρωσα 145ε:eyepop: :eyepop: το εχω γραψει παλι πιο πανω στην συζητηση το gsxr μου ειναι πολυ πιο φθηνο στα σερβις:D :beer:

azanka
01/11/2006, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από LuckyStrike
Για να μην μπερδευόμαστε, όταν λέω αλλαγή λαδιών εννοώ μόνο αυτό και τίποτα άλλο,ούτε έλεγχο ρελαντι φρένα κτλ,λάδι αδειάζει-βάζει το καινούργιο και έτοιμος,και πληρώνεις μόνο την αξία του λαδιού.

αν κάνει μόνο αυτό ΟΚ....


Όταν μου λες αλλαγή λαδιών 45 Ε είναι παράλογο:eyepop:
Δηλαδή αν πας με ένα συγκεκριμένο λάδι και τους πεις να βάλει αυτό,μετά θα σου ζητήσει 30 Ε εργατικά για το καπάκι που ξεβίδωσε?

όταν λέω αλλαγή λαδιών εννοώ το σερβις στα πρωτα 1000 χλμ το οποίο χρεώνεται 35? και 12? το λάδι και ουσιαστικά δεν είναι κάτι παραπάνω απο αλλαγή λαδιού, άντε και ένα γενικό τσεκάρισμα... (ο θεός να το κάνει...) αυτά υπό την προϋπόθεση ότι θέλεις την σφραγιδούλα στο βιβλιαράκι, το οποίο έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι μαλακία εν τέλει...

kalant
03/11/2006, 20:07
μαγκες αντι να ξεδιαλυνει το πραγμα περιπλεκεται περισσοτερο...

απο αυτα που ειχα ξεχωρισει οδηγησα

- το piaggio x8 το οποιο ειναι πολυ βαρη, και γενικα για 150 ειναι πολυ ψοφιο, αλλα εχω ερωτευθει την εμφανιση του...

- το gilera 125 ουτε εμφανισιακα μου αρεσει πολυ αλλα και το γκαζι του δεν με ενθουσιασε, επισης δεν εχει και ζελατινα :( , εχει καλη τιμη ομως :rolleyes:

- το beverly 125 μου αρεσει πολυ σαν εμφανιση, εχει το καλυτερο γκαζι απο τα 3, την καλυτερη οδηγικη συμπεριφορα αλλα δεν εχει καθολου χωρους και ειναι και το ακριβοτερο απο τα 3...

(παντα για καινουριο μιλαμε)

αυτο που θα ηθελα να μαθω απο καποιον που ξερει ειναι τι καταναλωσεις εχουν τα 3 προηγουμενα...

AFTER
03/11/2006, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant


- το beverly 125 μου αρεσει πολυ σαν εμφανιση, εχει το καλυτερο γκαζι απο τα 3, την καλυτερη οδηγικη συμπεριφορα αλλα δεν εχει καθολου χωρους και ειναι και το ακριβοτερο απο τα 3...

(παντα για καινουριο μιλαμε)

αυτο που θα ηθελα να μαθω απο καποιον που ξερει ειναι τι καταναλωσεις εχουν τα 3 προηγουμενα...


Βαζεις μια βαλιτσα, ή αμα θελεις ενα τριβαλιτσο(εχω δει), και καθαρισες απο χωρους

Απο σελα και απο τροχους παντως σκιζει!

Δεν ξερω, αλλα αυτα τα κοντομακροστενα στυλ mega scooter δεν μου αρεσουν, και δεν χωρανε πουθενα στην κινηση!

Εγω παντως ακομα το ζαχαρωνω στα φαναρια :lol:

kalant
04/11/2006, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Βαζεις μια βαλιτσα, ή αμα θελεις ενα τριβαλιτσο(εχω δει), και καθαρισες απο χωρους

Απο σελα και απο τροχους παντως σκιζει!

Δεν ξερω, αλλα αυτα τα κοντομακροστενα στυλ mega scooter δεν μου αρεσουν, και δεν χωρανε πουθενα στην κινηση!

Εγω παντως ακομα το ζαχαρωνω στα φαναρια :lol:

ναι οντως, απο σελα και τροχους ειναι κορυφη, οσο για τους χωρους αμα ειναι να βαζω και τριβαλιτσα μαμησετα...

ηδη σαν τιμη αν παρω αυτο ξεφευγω, αν ειναι να παρω και εξτρα :(

κι εγω τα megascooter δεν τα παω πολυ αλλα εχουν φοβερους χωρους και επισης μου πανε περισσοτερο σαν ογκος, βεβαια τα καλα scooter τετοιου τυπου ειναι τα ακριβα, το x8 150 που ειναι στα λεφτα μου δεν παει μια απο γκαζι, ασε που αν φας και καμια χυμα θα γινει κ@λος το μηχανακι και φανταζομαι αυτα τα πλαστικα θα κανουν οσο εχει το μισο μηχανακι για να το αγορασεις...

οποτε μαλλον για beverly παω και κανω καποιες υποχωρησεις σε χωρους...

:smokin:

el_mojito
06/11/2006, 21:24
Ρε φιλαρακι,γιατι δεν παιρνεις ενα παπι να κανεις τη δουλεια σου για 1-1μιση χρονο που θες (αφου μετα θα παρεις μηχανη οπως λες).Δεν αξιζει να δωσεις λεφτα πολλα για μηχανακι που θα το κρατησεις για 1 μιση χρονο...
Ξερω γω??...Λεω τωρα!

:a024:

kalant
06/11/2006, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_mojito
Ρε φιλαρακι,γιατι δεν παιρνεις ενα παπι να κανεις τη δουλεια σου για 1-1μιση χρονο που θες (αφου μετα θα παρεις μηχανη οπως λες).Δεν αξιζει να δωσεις λεφτα πολλα για μηχανακι που θα το κρατησεις για 1 μιση χρονο...
Ξερω γω??...Λεω τωρα!

:a024:

σου εχω απαντησει στην συζητηση για το geopolis...

:wave2:

el_mojito
06/11/2006, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
σου εχω απαντησει στην συζητηση για το geopolis...

:wave2:

A esy hsouna??
Sorry!!!:wave2:

stako
17/11/2006, 15:29
Ωραία, κανένα ΦΤΗΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ για Gilera Runner 180VXR ξέρει κανείς?????? Στην Αθήνα.....

Πρέπει να αλλάξω λάδια-φίλτρο, να δει γιατί σβήνει και δεν κρατάει ρελαντί, να δει γιατί σκάει η εξάτμιση, να αλλάξω πίσω τακάκια, να αλλάξει "βάσεις" στο πίσω "ψαλίδι" που πάει πέρα δώθε και να πετάξει αυτόν τον παλιοσυναγερμό που έχει πάνω και μου έχει σπάσει τα νεύρα!!!

Βοηθήστε γιατί με λιγότερα απο 300? με την μαλακία που έμπλεξα δεν την γλιτώνω!!!

AFTER
18/11/2006, 17:13
+1 για το geopolis

17'' τροχοι και ο μεγαλυτερος χωρος κατω απο την σελα, ισαξιος με μικρο mega scooter, και μοτερ του beverly
Το ειδα και απο κοντα, πολυ πιο ομορφο απο οτι στις φωτογραφιες
:beer: