PDA

View Full Version : Βελτιωση Glx50



X_NR750
28/10/2006, 18:15
Εχω ενα παλιο Glx 50
το οποιο χρησιμοποιω μονο για την πολη

ειναι 50αρι και πολυ πεσμενο

εχετε να προτινετε κανενα καλο κιτ βελτιωσης?
με ενδιαφερει περισσοτερο η αξιοπιστια και οχι οι επιδοσεις
κανα λινκ τιμουλες?

GIXXERAKIAS
28/10/2006, 18:37
:a07: :a07: Αχ τι μου θυμισες τωρα βρε φιλε!!!εχω πολλα χρονια να ασχοληθω με την βελτιωση παπιου αλλα ειχα και γω ενα 50αρακι και τι δεν του ειχα κανει?καρμπυρατερ υποπιεσης απο cbr 400,κυλινδροπιστονο 59χιλιοστα και μπουρακλα απο σκαραβαιο που εφερνε σε ηχο benetton xt 600 με τελικο arrow:eyepop: :eyepop: μιλαμε για ο ερωτας τοτε που ημουν πιτσιρικας!:D :D Στο θεμα μας τωρα,ενα σετακι κυλινδροπιστονο 72cc(κυβικα) με ενα καρμπυρατερακι απο αστρα grand η dream και θα εισαι ζουπερ ικανοποιημενος με το αποτελεσμα,θα ξαναπεταξει το glxακι σου!Για τιμουλες απειδη εχω χροοοονια να ασχοληθω σου αναφερω ενδεικτικα 11.000δρχ εκανε ενα σετ κυλινδροπιστονο 72cc μαζι με τις φλατζες για την μετατροπη.τωρα δεν γνωριζω κανενα link αλλα στο μοναστηρακι η σε οποιδηποτε παπιομαστορα πας θα σε εξυπηρετησουν λεγοντας σου τιμες και για ανταλλακτικα αλλα και για την μετατροπη:a07: :a07: Αχ ξυπνησαν οι μνημες και κυλησε ενα δακρυ συγκινησης στα ροδισμενα μαγουλα μου:eyepop: :eyepop: :beer: :beer:

X_NR750
28/10/2006, 18:39
Ευχαριστω φιλε αλλα ειμαι απο Μυτιληνη

κατι οικονομικο θελω ισα ισα να πηγαινω ανετα

καλα αυτα τα παπια ειναι πραγματικα σκυλια:wave2:

GIXXERAKIAS
28/10/2006, 18:52
:eyepop: :eyepop: :eyepop: Πιο οικονομικο απο αυτο δεν νομιζω να υπαρχει ειναι το πρωτο σταδιο βελτιωσης αυτου του μοτερ,μπορεις αν θες να μην βαλεις καρμπυρατερ να αφησεις το δικο του και παλι θα εχει μεγαλη διαφορα!αν θες κιολας μπορεις να κανεις το αλλο στο δικο σου καρμπυρατερ,(χωρις να αλλαξεις κυλινδροπιστονο)να αλλαξεις ζιγκλερακια και να βαλεις λιγο μεγαλυτερα κιαι να αλλαξεις θεση στην βελονα του για να κατεβαζει πιο πολυ βενζινη(πιο οικονομικο απο αυτο δεν υπαρχει,αμα πιανουν τα χερια σου το κανεις και μονος σου και μιας που θα το ανοιξεις καθαρισε το και λιγο γιατι θα εχει πιασει μακα μεσα)Ελπιζω να βοηθησα:beer: :beer: :wave2:

kostisthegreek
28/10/2006, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:eyepop: :eyepop: :eyepop: Πιο οικονομικο απο αυτο δεν νομιζω να υπαρχει ειναι το πρωτο σταδιο βελτιωσης αυτου του μοτερ,μπορεις αν θες να μην βαλεις καρμπυρατερ να αφησεις το δικο του και παλι θα εχει μεγαλη διαφορα!αν θες κιολας μπορεις να κανεις το αλλο στο δικο σου καρμπυρατερ,(χωρις να αλλαξεις κυλινδροπιστονο)να αλλαξεις ζιγκλερακια και να βαλεις λιγο μεγαλυτερα κιαι να αλλαξεις θεση στην βελονα του για να κατεβαζει πιο πολυ βενζινη(πιο οικονομικο απο αυτο δεν υπαρχει,αμα πιανουν τα χερια σου το κανεις και μονος σου και μιας που θα το ανοιξεις καθαρισε το και λιγο γιατι θα εχει πιασει μακα μεσα)Ελπιζω να βοηθησα:beer: :beer: :wave2:


Πρέπει να βάλει φιλτροχωάνη και να δώσει και περισσότερη βενζίνη. Διαφορετικά θα χαλάσει το μίγμα και δε θα δουλεύει σωστά το μηχανάκι.