PDA

View Full Version : Value For Money ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ



X_NR750
29/10/2006, 07:59
Ποιες ειναι κατα την γνωμη σας value for money μοτοσυκλετες της ελληνικης αγορας

οσες μηχανες θελετε
ανεξαρτητως κατηγοριας
ανεξαρτητως κοστους
απο παπιες εως οτι θελετε

melodystyle2003
29/10/2006, 08:19
παπί -> astra grand
οn-off -> wr200
enduro -> kle500
sport -> fazer
s.sport -> cbr 900rr / gsxr 750w

X_NR750
29/10/2006, 08:20
Fazer


67016

X_NR750
29/10/2006, 08:21
Να πωλουνται σημερα λεμε:wave2:

idi
29/10/2006, 09:07
VFR800 :a029: :lol: :a54:

παλιότερα το NR750 αλλα σταμάτησε η παραγωγη και δε προλαβα να το παρω :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

X_NR750
29/10/2006, 09:14
CBF 1000


67020

AFTER
29/10/2006, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
CBF 1000


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αγοραστε μηχανακι 1000 κυβικων, με την φορολογια του και το κοστος ασφαλιστικης του, για να πηγαινει σαν 600, με τιμη μεγαλυτερη κατα 2-3000?!!!

ΠΟΛΥ value for money λεμεεεεεεεεε


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

l@gos
29/10/2006, 09:51
Fazer,
I guess......?
No, no,
d e f i n a t e l y Fazer!!!!!!!

el_hymador
29/10/2006, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αγοραστε μηχανακι 1000 κυβικων, με την φορολογια του και το κοστος ασφαλιστικης του, για να πηγαινει σαν 600, με τιμη μεγαλυτερη κατα 2-3000?!!!

ΠΟΛΥ value for money λεμεεεεεεεεε


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

καμια σχεση!!! τιμη κατα πολυ κατω απο τα ss 600 ...αλλη κατηγορια εντελως , διαμετρικα αντιθετο σκεπτικο ειναι πως αγοραζεις ενα 1000 πολυ προσιτο.

Αλλo σκεπτικο επισης....αγοραστε Z , μηχανακι 750 κυβικων , που το εχει παρει οχι μονο η κουτση , αλλα και η κουλη Μαρια , χαστε τουλαχιστον 3000 σε αξια μεταπωλησης , τωρα βγαινει και το καινουργιο οποτε χαιρετισματα....α και κυκλοφορειτε μονο μεσα στην πολη αφου που να πας μωρε ταξιδι με αυτο...

αντε γιατι μας εχετε πρηξει τα π@π@ρια με τα για τον π...τσο Kawala-saki σας.:D

vassilis88
29/10/2006, 10:30
value for money = Ζ750 λυπομαστε πολυ αλλα ετσι ειναι.γι αυτο εχει πουλησει τ αντερα του.με τα ιδια λεφτα με τη φριτεζα παιρνεις +150 κυβικα.αυτο σημαινει βαλιου φορ μανι!:D

kalant
29/10/2006, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
καμια σχεση!!! τιμη κατα πολυ κατω απο τα ss 600 ...αλλη κατηγορια εντελως , διαμετρικα αντιθετο σκεπτικο ειναι πως αγοραζεις ενα 1000 πολυ προσιτο.

Αλλo σκεπτικο επισης....αγοραστε Z , μηχανακι 750 κυβικων , που το εχει παρει οχι μονο η κουτση , αλλα και η κουλη Μαρια , χαστε τουλαχιστον 3000 σε αξια μεταπωλησης , τωρα βγαινει και το καινουργιο οποτε χαιρετισματα....α και κυκλοφορειτε μονο μεσα στην πολη αφου που να πας μωρε ταξιδι με αυτο...

αντε γιατι μας εχετε πρηξει τα π@π@ρια με τα για τον π...τσο Kawala-saki σας.:D

στις γενικες ειμαστε μεγαλε οχι στις διαμαχες, χαλαρωσε...

:wave2:

EVI
29/10/2006, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador

Αλλo σκεπτικο επισης....αγοραστε Z , μηχανακι 750 κυβικων , που το εχει παρει οχι μονο η κουτση , αλλα και η κουλη Μαρια , χαστε τουλαχιστον 3000 σε αξια μεταπωλησης , τωρα βγαινει και το καινουργιο οποτε χαιρετισματα....α και κυκλοφορειτε μονο μεσα στην πολη αφου που να πας μωρε ταξιδι με αυτο...

αντε γιατι μας εχετε πρηξει τα π@π@ρια με τα για τον π...τσο Kawala-saki σας.:D [/B]



ρε συ ... γιατι με στεναχωρεις τωρα? παλι?

:smokin:


δε θες να το κουβεντιασουμε αυτο που ειπες τωρα

ουτε να με βαλεις σε διαδικασια να σου πω ποσα χλμ εχω κανει με Ζ ακομα και συνεπιβατης που ειναι μεγαλυτερο ζορι

ουτε τι μπορουν να σου κανουν μερικες κουλομαριες με Ζ ετσι?


μαλακια θα ηταν να με βαλεις να συμπεριφερθω σαν 14χρονο








:wave2: :smokin:

TROOPER
29/10/2006, 11:14
ΓΙΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕ ΤΑ Ζ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ??????????????

VALUE FOR MONEY....ΕΙΠΕ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ

ΟΧΙ................................................




































































































VALUE FOR NOTHING !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :smokin:

lampros_fazer
29/10/2006, 11:17
Παρακαλώ τις διαφωνίες σας με πμ.μη σπαμάρετε..:D

EVI
29/10/2006, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ΓΙΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕ ΤΑ Ζ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ??????????????

VALUE FOR MONEY....ΕΙΠΕ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ

ΟΧΙ.........................................

VALUE FOR NOTHING !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :smokin:


Ρε Γιωργη αι παγενε βρε αγορακι μου απο δω χαμου

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:





θα δουμε τον αγωνα σημερα?Αθηνα ειμαι
παρε τηλ

dimitrioskosmas
29/10/2006, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Αγοραστε μηχανακι 1000 κυβικων, με την φορολογια του και το κοστος ασφαλιστικης του, για να πηγαινει σαν 600, με τιμη μεγαλυτερη κατα 2-3000?!!!

ΠΟΛΥ value for money λεμεεεεεεεεε


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

1).το αγοραζεις με αποσυρση και δε πληρωνεις 5 χρονια τελη κυκλοφοριας αν σε χαλανε τα 93 ευρω το χρονο αντι για 38
2). στις περισσοτερες ασφαλιστικες εταιρειες απο 500-600 κυβικα και πανω τα ασφαλιστρα ειναι ακριβως τα ιδια ειτε παρεις 750 ειτε 1300
3).στις τελικες παει σαν 600 αλλα τη ροπη του που θα την εκτιμησεις δικαβαλος τριβαλιτσος θα την δεις μονο στον υπνο σου
4).παρε πρωτα το bmwf800 σε κοντρα και μετα μιλα για το cbf

AFTER
29/10/2006, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
καμια σχεση!!! τιμη κατα πολυ κατω απο τα ss 600 ...αλλη κατηγορια εντελως , διαμετρικα αντιθετο σκεπτικο ειναι πως αγοραζεις ενα 1000 πολυ προσιτο.

Αλλo σκεπτικο επισης....αγοραστε Z , μηχανακι 750 κυβικων , που το εχει παρει οχι μονο η κουτση , αλλα και η κουλη Μαρια , χαστε τουλαχιστον 3000 σε αξια μεταπωλησης , τωρα βγαινει και το καινουργιο οποτε χαιρετισματα....α και κυκλοφορειτε μονο μεσα στην πολη αφου που να πας μωρε ταξιδι με αυτο...

αντε γιατι μας εχετε πρηξει τα π@π@ρια με τα για τον π...τσο Kawala-saki σας.:D

Ποιος μιλησε για SS600? :confused: :confused: :confused:

To οτι το εχουν πολλοι, και χωρις προβληματα, κατι σημαινει!
Ελα να δεις την ροπη του Ζ, και ελα να δεις τι ταξιδι κανει το S μου.
Αν προλαβεις δηλαδη, γιατι οταν ανεβασει στροφες θα βλεπεις το πανεμορφο κωλοφαναρο

:a43:

orizontas
29/10/2006, 16:30
ΗΡΕΜΑ...... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ....

Ζ Η Θ Ι Κ ,,,,,, RRRRRRRRRRRRRRRRR

μη με κραξετε πλακα κανω διοτι εχω κεφια σημερα .....

arxaios
29/10/2006, 17:41
BEST VALUE FOR MONEY είναι η μηχανή για την οποία δεν έκλαψες ΠΟΤΕ ούτε ένα από τα Ευρώ που έδωσες και που κάθε πρωί χαίρεσε που την βλέπεις ...........................
:beer: :wave2: :beer: :wave2: :beer:

GeorgeFZR
29/10/2006, 18:38
:)


67109

X_NR750
29/10/2006, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Παρακαλώ τις διαφωνίες σας με πμ.μη σπαμάρετε..:D

:lol: καλο

X_NR750
29/10/2006, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
:)

Πολυ καλο μηχανακι και πολυ ισσοροπημενο το Cbr 600f

αλλα 600αρι παλιας τεχνολογιας στα 10000 κοντα Value δεν νομιζω

TWINGEORGE
29/10/2006, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
καμια σχεση!!! τιμη κατα πολυ κατω απο τα ss 600 ...αλλη κατηγορια εντελως , διαμετρικα αντιθετο σκεπτικο ειναι πως αγοραζεις ενα 1000 πολυ προσιτο.

Αλλo σκεπτικο επισης....αγοραστε Z , μηχανακι 750 κυβικων , που το εχει παρει οχι μονο η κουτση , αλλα και η κουλη Μαρια , χαστε τουλαχιστον 3000 σε αξια μεταπωλησης , τωρα βγαινει και το καινουργιο οποτε χαιρετισματα....α και κυκλοφορειτε μονο μεσα στην πολη αφου που να πας μωρε ταξιδι με αυτο...

αντε γιατι μας εχετε πρηξει τα π@π@ρια με τα για τον π...τσο Kawala-saki σας.:D


:a10: :a13:

el_hymador
30/10/2006, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ποιος μιλησε για SS600? :confused: :confused: :confused:

To οτι το εχουν πολλοι, και χωρις προβληματα, κατι σημαινει!
Ελα να δεις την ροπη του Ζ, και ελα να δεις τι ταξιδι κανει το S μου.
Αν προλαβεις δηλαδη, γιατι οταν ανεβασει στροφες θα βλεπεις το πανεμορφο κωλοφαναρο

:a43:


g-ζους !! απο ποια εξακοσαριa περαν των ss ειναι πιο αργο το cbf? τι να δω την ροπη του 750? εσυ εχεις δει την ροπαρα του 1000??? ημαρτον ρε παιδια , ουτε hondaκιας ειμαι ουτε τιποτα παρεμφερες , αλλα μιλαμε για ενα μηχανακι το οποιο τα κανει ολα και συμφερει κυριολεκτικα! με 9800€ εχεις το πιο φτηνο γκαζι της αγορας , αν προσθεσεις και κανα χιλιαρικο ακομα εχεις και φρεναρες ε, μην τα θελουμε και ολα δικα μας !!!Μπορει να μην γουσταρεις την συγκεκριμενη μοτοσυκλετα , οκ δεκτον , αλλα δεν παυει με απολυτα ορθολογιστικα κριτηρια να ειναι μια πολυ συμφερουσα αγορα.

Δηλαδη ενα on-off χιλιαρι που κανει 11000€+ δεν παει πιο αργα απο ολα τα 600? τι αλλο προσφερει δηλαδη ? την προφαση οτι μπορει να κινηθει σε χωματοδρομο? ας μην κοροϊδευομαστε!

gcrook
30/10/2006, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Fazer

Στην συγκεκριμενη κατηγορια εδω και χρονια οσον αφορα το "value for money", η οπως λενε οι Αγγλοι "best bang for the buck" ,μονοπωλουν τα SV650.

Στην κατηγορια μαλιστα αναδειχτηκε καλυτερο και απο το ER-6 οσον αφορα τα φρενα τις αναρτησεις και την σπορτ αισθηση γενικοτερα,συμφωνα με 2 αρθρα (τα μοναδικα) που βρηκα στο ιντερνετ απο μεγαλα sites.

Αλλα ναι μπραβο το Γκειζερ πουλαει,... ειναι και αυτο...

Υ.Γ Απο το 99 μεχρι και τωρα γινονται συγκριτικα μεταξυ Fazer,SV,και Hornet.Παντα το ιδιο βγαινει best value.
Υ.Γ 2 Οταν μαθετε πραγματικα τι σημαινει best value for money γραφτε και κατι της προκοπης.

lampros_fazer
30/10/2006, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Στην συγκεκριμενη κατηγορια ................μονοπωλουν τα SV650.
Στις βιτρίνες..;; :D:D

gojakla
30/10/2006, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Στις βιτρίνες..;; :D:D

:eyepop:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
30/10/2006, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Στις βιτρίνες..;; :D:D

Μαλλον η αγνοια σου αποκαλυπτεται με τις απαντησεις που δινεις.
Πες μου λογους που δεν σκεφτηκες να αγορασεις το συγκεκριμενο μηχανακι ποτε σου να σου πω γιατι ακριβως πουλαει εξω σε ποσοτητες που δεν εχεις φανταστει.

Ελπιζω να ξερεις τουλαχιστον οτι τα μεγαλυτερα φορουμ εκει εξω ειναι για τα SV.
Μαλλον επειδη τα εχουν λιγοι ε;

X_NR750
30/10/2006, 18:05
Ρε συ λακη ανοιξε τα ματακια σου καλυτερα

ποιο απο αυτα που λες εχει fairing εγω μιλουσα για allrounders+touring

τα sv εχουν πολυ χαμηλα κλιπ ον και δεν εχουν την δυναμη ψιλα που χρειαζεται ενα tourer

τα er f υστερουν μονο σε δυναμη

χοντρικα μιλωντας

gcrook
30/10/2006, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Ρε συ λακη ανοιξε τα ματακια σου καλυτερα



Ακουστε καλα μανδαμ γιατι δεν θα το ξαναματαεπαναλαβω.:rotflmao:
Στην κατηγορια street που αναφερατε καλη μου κυρια (street) ,η οποια εσχατως μπορει και να χαρακτηριστει sport touring το SV μονοπωλει χρονια και δεν το λεω εγω το λεει ο ειδικος τυπος χρονια τωρα.

Οσο για την δυναμη ψηλα καλη ειναι για τα SS γιατι τα μηχανακια αυτα εκει πρεπει να δουλευουν (πιστα γιου νοου) , αλλα τα μηχανακια για τα οποια μιλαμε καλουνται να εκπληρωσουν συγκεκριμενες υποχρεωσεις, και αυτο γινεται μονο με γραμμικα μοτερ που αρπαζουν για τα καλα απο χαμηλα χωρις αυτο να σημαινει οτι ψηλα υπολειπονται σε δυναμη.

Γκεγκε;

:rotflmao:

lampros_fazer
30/10/2006, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μαλλον η αγνοια σου αποκαλυπτεται με τις απαντησεις που δινεις.
Πες μου λογους που δεν σκεφτηκες να αγορασεις το συγκεκριμενο μηχανακι ποτε σου να σου πω γιατι ακριβως πουλαει εξω σε ποσοτητες που δεν εχεις φανταστει.

Ελπιζω να ξερεις τουλαχιστον οτι τα μεγαλυτερα φορουμ εκει εξω ειναι για τα SV.
Μαλλον επειδη τα εχουν λιγοι ε;
Οκ όσοι δεν έχουν SV ή TLR είναι άσχετοι..Σορρυ που δεν αγόρασα SV..Ξέρω οτι έξω είναι πολύ δημοφιλές (όπως επίσης είναι και το fazer) και ξέρω ότι είναι δημοφιλές trackbike..Σόρρυ και πάλι που δεν το αγόρασα και αγόρασα το μηχανάκι που το έβλεπα και κ@υλωνα..

gcrook
30/10/2006, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
:eyepop:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

http://www.motorcycle-usa.com/Article_Page.aspx?ArticleID=2799&Page=1

Διαβασε κατω κατω εκει που λεει "Best Entry-Level Streetbike" και δες ποιος περιμενει στην ουρα πιο κατω:rotflmao:

gojakla
30/10/2006, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
http://www.motorcycle-usa.com/Article_Page.aspx?ArticleID=2799&Page=1

Διαβασε κατω κατω εκει που λεει "Best Entry-Level Streetbike" και δες ποιος περιμενει στην ουρα πιο κατω:rotflmao:


ΣΜΠΟΥΤΖΟΜ'!!!!!!!!!!!!!!!

ΓΙΑ ΤΟΝ AFTER MILAEI!!!!!!!! (Ζ750s)
ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ....
:D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:

X_NR750
30/10/2006, 18:20
Κυρια μου

στρητ στο ποστ μου δεν γραφω πουθενα

και οχι το sv που αγορασες δεν ειναι Value for money allrounder

μπορει να ειναι value for money street και αυτο τωρα τελευταια με τις εκπτωσεις τιμων που κανανε και σου ξεφτιλισανε την μεταπωλητικη αξια

gcrook
30/10/2006, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Κυρια μου

στρητ στο ποστ μου δεν γραφω πουθενα

και οχι το sv που αγορασες δεν ειναι Value for money allrounder

μπορει να ειναι value for money street και αυτο τωρα τελευταια με τις εκπτωσεις τιμων που κανανε και σου ξεφτιλισανε την μεταπωλητικη αξια

Kai to Fazer που ανηκει ρε φιλε γιατι νομιζω οτι με γελανε τα ματακια μου.:look:
Οσο για την μεταπωλητικη αξια δεν θα πουλαγα ετσι και αλλιως ενα μηχανακι που κανει για μενα τουλαχιστον τα παντα.
Και ακομα δεν το εχω χαρει απολυτα.

X_NR750
30/10/2006, 18:54
Ξεκολα ρε

σπορτ στρητακι ειναι το SV ακαταλληλο για πολη και ταξιδι
λογω κλιπ ον

αντιθετα το Fazer
εχει ολα οσα χρειαζεται ενα allrounder
δυναμη, κρατημα ,ψιλο τιμονακι ,φαιρινγκ
αν ηταν καλο και στις χαμηλομεσσαιες τοτε θα ηταν τελοιο

gojakla
30/10/2006, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
... αν ηταν καλο και στις χαμηλομεσσαιες τοτε θα ηταν τελοιο

THERE IS NO SUCH THING AS PERFECT MY FRIEND!!!!! :nono: :D

X_NR750
30/10/2006, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
THERE IS NO SUCH THING AS PERFECT MY FRIEND!!!!! :nono: :D

There is :lol: :lol: :lol:


67344

gojakla
30/10/2006, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
There is :lol: :lol: :lol:

Σεβαστό... αλλά και εντελώς υποκειμενικό! :beer:

X_NR750
30/10/2006, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gojakla
Σεβαστό... αλλά και εντελώς υποκειμενικό! :beer:

Για πλακα το εβαλα δεν βλεπεις τα γελια

ακαταλληλο για πολη εντελως

αλλα οταν βγεις εξω γελανε και τα αυτια σου:wave2:

AFTER
30/10/2006, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750



εχει ολα οσα χρειαζεται ενα allrounder
δυναμη, κρατημα ,ψιλο τιμονακι ,φαιρινγκ
αν ηταν καλο και στις χαμηλομεσσαιες τοτε θα ηταν τελοιο

Υπαρχει ενα τετοιο μηχανακι!
Ψαξε εσυ βρες το :rolleyes:

lampros_fazer
30/10/2006, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Υπαρχει ενα τετοιο μηχανακι!
Ψαξε εσυ βρες το :rolleyes:
Υπάρχει κι άλλο ένα..:D

Αλλά νταξ' το άλλο είναι λίγο δυνατότερο..

AFTER
30/10/2006, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Υπάρχει κι άλλο ένα..:D

Αλλά νταξ' το άλλο είναι λίγο δυνατότερο..


Οκ συμφωνουμε!
Εχουμε τις καλυτεροτερες μηχανες του κοσμου :beer:


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

lampros_fazer
30/10/2006, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Οκ συμφωνουμε!
Εχουμε τις καλυτεροτερες μηχανες του κοσμου :beer:


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

U rock!!

:rotflmao:

idi
30/10/2006, 22:18
Απορώ πως απαντάτε σοβαρα στα ποστ του x_nr750.... ο ανθρωπος ειναι βαθυα νυχτωμένος μοτοσυκλετιστικα και νομιζει οτι μονο η honda βγαζει μοτοσυκλετες και οι αλλοι απλα προσπαθουν να φτιαξουν μια αντιγραφη των honda....

X_NR750
30/10/2006, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Απορώ πως απαντάτε σοβαρα στα ποστ του x_nr750.... ο ανθρωπος ειναι βαθυα νυχτωμένος μοτοσυκλετιστικα και νομιζει οτι μονο η honda βγαζει μοτοσυκλετες και οι αλλοι απλα προσπαθουν να φτιαξουν μια αντιγραφη των honda....

Ελα πελατη οτι πεις ρε συ

διδαξε μας δασκαλε:a19: :a23:

idi
30/10/2006, 22:21
οσο για το Value for money.... χεζω τα πεθαμενα cbr600 και Cbf1000 σας και αγοραζω χαλαρα ενα SV1000 με ροπη να φαν και οι κοτες (ποσο ειπαμε? 7890??????????? ποσο Αλεκοοοοοοοοοο???)

X_NR750
30/10/2006, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
οσο για το Value for money.... χεζω τα πεθαμενα cbr600 και Cbf1000 σας και αγοραζω χαλαρα ενα SV1000 με ροπη να φαν και οι κοτες (ποσο ειπαμε? 7890??????????? ποσο Αλεκοοοοοοοοοο???)

Αν το βρεις λεμε :wave2:

alex14
30/10/2006, 23:12
Παραθετω ενα πινακα απο πωλησεις μοτοσυκλετων στην Γαλλια (2005). Ο λογος ειναι για να δειτε ποσο διαφορετικη ειναι η ευρωπαικη απο την Ελληνικη αγορα.
π.χ. το Bandit 650 πουλησε στην Γαλλια 3000+ κοματια, στην Ελλαδα πρεπει να πουλησε 10-20.
Γνωμη μου ειναι οτι γενικα ο Ελληνας κανει λαθος επιλογες , αγοραζοντας μηχανες με λαθος κριτηρια.

@ X NR750 . Εισαι πολυ offside αδερφακι μου και βαθια νυχτωμενος.

:wave2:


67377

AFTER
30/10/2006, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Παραθετω ενα πινακα απο πωλησεις μοτοσυκλετων στην Γαλλια (2005). Ο λογος ειναι για να δειτε ποσο διαφορετικη ειναι η ευρωπαικη απο την Ελληνικη αγορα.
π.χ. το Bandit 650 πουλησε στην Γαλλια 3000+ κοματια, στην Ελλαδα πρεπει να πουλησε 10-20.
Γνωμη μου ειναι οτι γενικα ο Ελληνας κανει λαθος επιλογες , αγοραζοντας μηχανες με λαθος κριτηρια.

@ X NR750 . Εισαι πολυ offside αδερφακι μου και βαθια νυχτωμενος.

:wave2:

Αφου στην Ελλαδα πρωτος κανονας για επιλογη μηχανης, ειναι ο ''poul mour factor''

Tιγκα στα translap,tdm και varadero, επειδη...την ειχε και ο ξαδελφος της Σουλας και ειχε βγαλει ενα γκομενακι προχθες!(δεν εχω τιποτα με τα παραπανω μοντελα)

Ο Ελληνας..... :rotflmao:
Εδω αγοραζουν SUV για να πηγαινουν καθε μερα Χαλανδρι-Κεντρο, και μετα παραπονιουνται οτι εχει κινηση :lol: , και μολις δουν λακουβιτσα φρεναρουν λες και τραβηξαν χειροφρενο
ΟΞΩ

nikos force
30/10/2006, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Στην συγκεκριμενη κατηγορια εδω και χρονια οσον αφορα το "value for money", η οπως λενε οι Αγγλοι "best bang for the buck" ,μονοπωλουν τα SV650.

Στην κατηγορια μαλιστα αναδειχτηκε καλυτερο και απο το ER-6 οσον αφορα τα φρενα τις αναρτησεις και την σπορτ αισθηση γενικοτερα,συμφωνα με 2 αρθρα (τα μοναδικα) που βρηκα στο ιντερνετ απο μεγαλα sites.

Αλλα ναι μπραβο το Γκειζερ πουλαει,... ειναι και αυτο...

Υ.Γ Απο το 99 μεχρι και τωρα γινονται συγκριτικα μεταξυ Fazer,SV,και Hornet.Παντα το ιδιο βγαινει best value.
Υ.Γ 2 Οταν μαθετε πραγματικα τι σημαινει best value for money γραφτε και κατι της προκοπης. νομιζω οτι με την τιμη που εχει πλεον to cagiva raptor πλεον ,τα σαρωνει ολα οσα προαναφερατε...καρδια απο SV και στησιμο μακραν ανωτερο...

lampros_fazer
31/10/2006, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Παραθετω ενα πινακα απο πωλησεις μοτοσυκλετων στην Γαλλια (2005).
Που τον βρήκες τον πίνακα..;;Υπάρχει και για άλλες χρονιές..;;

gcrook
31/10/2006, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
νομιζω οτι με την τιμη που εχει πλεον to cagiva raptor πλεον ,τα σαρωνει ολα οσα προαναφερατε...καρδια απο SV και στησιμο μακραν ανωτερο...

Στησιμο ειχε ανεκαθεν ανωτερο, αλλα ειχε και ηλεκτρικα μυστηρια.
Δεν προτιμηθηκε απο καμια αγορα ποσο μαλλον απο την Αμερικανικη (η αγορα που πραγματικα μετραει γιατι ολες οι αλλες μπροστα της ειναι οδοντοκρεμες) , για πολλους λογους, αλλα ο πιο βασικος ηταν οτι ο Αμερικανος αγοραζε τζαμπε το SV αποκλειστικα για το πακετο πλαισιου/κινητηρα, οποτε το Cagiva ηταν οικονομικα ασυμφορο..και σχετικα αγνωστο μιας και δεν ξερω αν εισηχθη ποτε επισημα.
Οσο για το νεο μοντελο..μοτερ SV γιοκ!:smokin:
:wave2:

Υ.Γ το παλιο Raptor και μονο για την υψηλη τιμη μπορει να εκανε τα υπολοιπα να φαινονται πολυ μικρα, αλλα στα λεφτα που ειχε δεν ηταν οχι απλα best value for money, αλλα απειχε για αυτον ακριβως τον λογο και απο τα συγκριτικα της κατηγοριας και επαιζε σε αλλες κατηγοριες Ντουκατοειδων οπου απλα εκει δεν εφτανε μια τριχα απο τα @@ τους.
Αυτο εννοω οταν λεω best value for money, και οχι πιο εχει τα πιο πολλα αλογα η τις καλυτερες αναρτησεις, αλλα πιο προσφερει τα πιο πολλα συνολικα για τα λεφτα του κυριως.

alex14
31/10/2006, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Που τον βρήκες τον πίνακα..;;Υπάρχει και για άλλες χρονιές..;;

Εψαξα παρα πολυ στο net και δεν βρηκα και πολλα. Ισως καποιος που ξερει μπορει να βοηθησει γιατι και εμενα με ενδιαφερει.
Παραθετω δυο πινακες ακομη απο την ιδια χωρα και χρονια.Δεν εχω κατι αλλο.

:wave2:

1.


67392

alex14
31/10/2006, 00:13
2.


67393

gcrook
31/10/2006, 00:15
Μεγαλυτερο μεριδιο η Yamaha και η Suzuki;
Παλι για Γαλλια μιλαμε;

alex14
31/10/2006, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μεγαλυτερο μεριδιο η Yamaha και η Suzuki;
Παλι για Γαλλια μιλαμε;

Ναι, για Γαλλια το 2005. Ο πρωτος πινακας ειναι 3μηνου και οι αλλοι νομιζω 12μηνου.

:wave2:

lampros_fazer
31/10/2006, 00:32
Βρήκα και αυτόν τον πίνακα για Γαλλία,λογικά πρέπει να είναι συγκεντρωτικός του 2005..

Αλλά τι διάολο,το άθροισμα των Fazer και Majesty είναι σχεδόν το σύνολο όλων των πωλήσεων της Yamaha..;;


67394

lampros_fazer
31/10/2006, 00:38
Και για άλλες ευρωπαικές χώρες..

(που είναι τα SV οεο..;;)


67395

gcrook
31/10/2006, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Βρήκα και αυτόν τον πίνακα για Γαλλία,λογικά πρέπει να είναι συγκεντρωτικός του 2005..

Αλλά τι διάολο,το άθροισμα των Fazer και Majesty είναι σχεδόν το σύνολο όλων των πωλήσεων της Yamaha..;;

Οχι ειναι απο Ιταλια.
Η μεγαλυτερη αγορα σκουτερ στην Ευρωπη στανταρ.

lampros_fazer
31/10/2006, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Οχι ειναι απο Ιταλια.
Η μεγαλυτερη αγορα σκουτερ στην Ευρωπη στανταρ.
Aπό Γαλλια είναι..;)

Αν θες στέλνω και το λινκ..Αναδημοσιευση απο το Γαλλικό Moto journal..

nikos force
31/10/2006, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Στησιμο ειχε ανεκαθεν ανωτερο, αλλα ειχε και ηλεκτρικα μυστηρια.
Δεν προτιμηθηκε απο καμια αγορα ποσο μαλλον απο την Αμερικανικη (η αγορα που πραγματικα μετραει γιατι ολες οι αλλες μπροστα της ειναι οδοντοκρεμες) , για πολλους λογους, αλλα ο πιο βασικος ηταν οτι ο Αμερικανος αγοραζε τζαμπε το SV αποκλειστικα για το πακετο πλαισιου/κινητηρα, οποτε το Cagiva ηταν οικονομικα ασυμφορο..και σχετικα αγνωστο μιας και δεν ξερω αν εισηχθη ποτε επισημα.
Οσο για το νεο μοντελο..μοτερ SV γιοκ!:smokin:
:wave2:

Υ.Γ το παλιο Raptor και μονο για την υψηλη τιμη μπορει να εκανε τα υπολοιπα να φαινονται πολυ μικρα, αλλα στα λεφτα που ειχε δεν ηταν οχι απλα best value for money, αλλα απειχε για αυτον ακριβως τον λογο και απο τα συγκριτικα της κατηγοριας και επαιζε σε αλλες κατηγοριες Ντουκατοειδων οπου απλα εκει δεν εφτανε μια τριχα απο τα @@ τους.
Αυτο εννοω οταν λεω best value for money, και οχι πιο εχει τα πιο πολλα αλογα η τις καλυτερες αναρτησεις, αλλα πιο προσφερει τα πιο πολλα συνολικα για τα λεφτα του κυριως. μιλωντας παντα και μονο για ελλαδα το Cagiva το δινει καινουργιο η ελλην μοτο με 6500.κινητηρα SV.δε θεωρω πως ειναι ακριβο (αντιθετως)οσο για ανταλλακτικα προβλημα δε νιμιζω να εχεις.και ξαναπαραθετω την τιμη 6500 πιστευωντας πως το best value for money βρισκει αντικρυσμα.αν και προσωπικα πιστευω οτι στην ελλαδα το συγκεκριμενο τιτλο αξιζει και περνωντας τα χρονια θα το αξιζει ακομα περισσοτερο τον κατεχει το χτ600.ενα μετριο μηχανακι που με αγορα(μτχ) και μεταπωληση ειναι παντα σταθερα αναλογη ,ασπαστο και με ατελειωτο καταλογω αφτερμαρκετ αξεσουαρ.

gcrook
31/10/2006, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Και για άλλες ευρωπαικές χώρες..

(που είναι τα SV οεο..;;)

Μια χαρα ειναι απ'οτι βλεπω.
Αφου θες να το δουμε συγκριτικα παμε.
Σκεψου μονο που θα ηταν το Fazer τωρα αν δεν ειχε αλλαξει μορφη σε σχεση με το παλιο.Σιγουρα οχι πρωτο!
Το SV απο το 99 ειναι χωρις ουσιαστικες αλλαγες κυριως στην ιπποδυναμη, κατι ειναι σημαντικος παραγοντας στην κατηγορια.
90 αλογα του Γιαμαχα vs 70 του Σουζουκι....

To ενα ειναι τετρακυλινδρο, οπου ολοι το ξερουν και αυτο εμπιστευονται, ενω το αλλο ειναι V-2 και αυτη η διαταξη κινητηρα ξενιζει σε τετοιο low entry μηχανακι.

Σε γενικες γραμμες για τετοιου ειδους σπορ μηχανακι οι πωλησεις ειναι πολυ υψηλες.
Επαναλαμβανω οτι σε συγκριτικα με το Φειζερ θεωρειται ΠΟΛΥ πιο συμφερουσα αγορα.
Απλα ο κοσμος προτιμα τετρακυλινδρο τελεια και παυλα.



Και για να κλεινουμε.
Επειδη θα ηθελα να μιλησω με στοιχεια αλλα λογω τιμης δεν μπορω να τα βρω.
Βρες μου εσυ στατιστικα για την Αμερικανικη αγορα να δουμε που ειναι το Φειζερ και που το SV να σου πω εγω αυτα τα νουμερα τι αντικτυπο εχουν στην παγκοσμια πορεια του μοντελου.

gcrook
31/10/2006, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
μιλωντας παντα και μονο για ελλαδα το Cagiva το δινει καινουργιο η ελλην μοτο με 6500.κινητηρα SV.δε θεωρω πως ειναι ακριβο (αντιθετως)οσο για ανταλλακτικα προβλημα δε νιμιζω να εχεις.και ξαναπαραθετω την τιμη 6500 πιστευωντας πως το best value for money βρισκει αντικρυσμα.αν και προσωπικα πιστευω οτι στην ελλαδα το συγκεκριμενο τιτλο αξιζει και περνωντας τα χρονια θα το αξιζει ακομα περισσοτερο τον κατεχει το χτ600.ενα μετριο μηχανακι που με αγορα(μτχ) και μεταπωληση ειναι παντα σταθερα αναλογη ,ασπαστο και με ατελειωτο καταλογω αφτερμαρκετ αξεσουαρ.

Το νεο ΔΕΝ εχει κινητηρα απο SV, αλλα νεο μοτερ της Cagiva αλλα με βαση (διαμετρος/διαδρομη κτλ κτλ) τον V-2 της Suzuki.
Ετσι διαβασα παντως και στο ιντρνετ και σε περιοδικα.

lampros_fazer
31/10/2006, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μια χαρα ειναι απ'οτι βλεπω.
Αφου θες να το δουμε συγκριτικα παμε.
Σκεψου μονο που θα ηταν το Fazer τωρα αν δεν ειχε αλλαξει μορφη σε σχεση με το παλιο.Σιγουρα οχι πρωτο!
Το SV απο το 99 ειναι χωρις ουσιαστικες αλλαγες κυριως στην ιπποδυναμη, κατι ειναι σημαντικος παραγοντας στην κατηγορια.
90 αλογα του Γιαμαχα vs 70 του Σουζουκι....

To ενα ειναι τετρακυλινδρο, οπου ολοι το ξερουν και αυτο εμπιστευονται, ενω το αλλο ειναι V-2 και αυτη η διαταξη κινητηρα ξενιζει σε τετοιο low entry μηχανακι.

Επειδή ακριβώς η εμφάνιση του νέου Fazer το 2004 επηρεάζει,ψάχνω να βρω για <2003 (ψάχνω και για Αμερική αλλά δεν εχω βρει τίποτα ακόμα)..

Νωρίτερα είπες οτι τα SV μονοπολούν την κατηγορία..

Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Στην συγκεκριμενη κατηγορια εδω και χρονια οσον αφορα το "value for money", η οπως λενε οι Αγγλοι "best bang for the buck" ,μονοπωλουν τα SV650.
Τώρα διαχωρίζεις V2-I4 και λες οτι μια χαρά είναι οι πωλήσεις..Αρα ΔΕΝ μονοπωλούν τα SV την κατηγορία..Αν θες σώνει και καλά να μονοπωλούν σε κάποια κατηγορία,μόνο στην κατηγορία γυμνά V2 μονοπωλούν..

lampros_fazer
31/10/2006, 01:21
Πωλήσεις σε όλη την Ευρώπη α' τρίμηνο του 2003..Χρονιά που λανσαρίστηκε το ανανεωμένο SV..


67397

gcrook
31/10/2006, 01:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer

Νωρίτερα είπες οτι τα SV μονοπολούν την κατηγορία..

Τώρα διαχωρίζεις V2-I4 και λες οτι μια χαρά είναι οι πωλήσεις..Αρα ΔΕΝ μονοπωλούν τα SV την κατηγορία..Αν θες σώνει και καλά να μονοπωλούν σε κάποια κατηγορία,μόνο στην κατηγορία γυμνά V2 μονοπωλούν..

Φτου κακα, λογω τιμης δεν θυμαμαι να ειπα οτι μονοπωλουν σε πωλησεις, αλλα σε εντυπωσεις και σε κριτικες στην κατηγορια συγκριτικα παντα με τα μοντελα που ανεφερα.
Σου ειπα και πριν θεωρουνται best value for money ,δεν το λεω εγω οι ξενοι δημοσιογραφοι το λενε.
Δηλαδη το χρεπι το Bandit600 που ειναι 10 χρονια πισω γιατι εξαφανιζει τα νεα στρητ;
Ειναι το τι ζηταει η αγορα και τα κριτηρια για την αγορα και μονο ειναι υποκειμενικα.
Οι πωλησεις ειναι πολυ υψηλες παγκοσμιως λογ των πωλησεων στην Αμερικη (η μεγαλυτερη αγορα τελεια και παυλα) , αλλα δεν εχω επισημα στοιχεια μονο πληροφοριες που διαβαζω κατα καιρους και εντυπωσεις λογω του οτι διαβαζω ξενα φορουμ.
Επισης στα πρωταθληματα στην Αμερικη για Minitwins και street εχουν γινει προ πολλου ενιαια SV650.

Σκεψου οτι το μηχανακι ειναι μια κατηγορια απο μονο του αντε βαλε και το Monster και το νεο ER-6, δεδομενου του ανταγωνισμου απο τα τετρακυλινδρα τα παει πολυ καλυτερα..συγκριτικα παντα, αλλα και σε απολυτα νουμερα.

Απλα το Fazer ειναι απιαστο για λογους ασφαλως και οχι τυχαιους.:wave2:

evvou
31/10/2006, 01:34
:look: να ρωτησω κατι ως ατομο με περιορισμενες γνωσεις στις μηχανες? :look: (γι'αυτο μη με κραξετε αν πεταξω καμια μανιταρια ε? :lol: )

το ΧΤ που προανεφερε ο φιλος πιο πανω δε θεωρειται best value for money μηχανακι? :look:
ειναι ενα μηχανακι το οποιο δεν ειναι πολυ ακριβο, μπορεις ανετα να κυκλοφορισεις στους υπεροχους δρομους της Αθηνας :rolleyes: (χωρις να περιμενει κλεισμενο σ'ενα γκαραζ να ερθει το ΣΚ για να το βγαλεις για μια βολτα, και εσυ να παλευεις καθημερινα στους δρομους με το παπι), προβληματα σε σερβις και ανταλλακτικα δεν παιζουν απ'οσο ξερω (βλεπε Aprilia που εχει τεραστιο θεμα αυτη τη στιγμη με τα ανταλλακτικα της)...νομιζω πως δεν ειναι βενζινοφαγος...απο κει και περα δεν ξερω τι λεει σε περιπτωση που θες να κανεις καποιο ταξιδι...αλλα ολα αυτα τα θετικα που εχει δεν το κανουν best value for money? :look:

με το μαλακο ε? :look: :lol:

X_NR750
31/10/2006, 01:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Παραθετω ενα πινακα απο πωλησεις μοτοσυκλετων στην Γαλλια (2005). Ο λογος ειναι για να δειτε ποσο διαφορετικη ειναι η ευρωπαικη απο την Ελληνικη αγορα.
π.χ. το Bandit 650 πουλησε στην Γαλλια 3000+ κοματια, στην Ελλαδα πρεπει να πουλησε 10-20.
Γνωμη μου ειναι οτι γενικα ο Ελληνας κανει λαθος επιλογες , αγοραζοντας μηχανες με λαθος κριτηρια.

@ X NR750 . Εισαι πολυ offside αδερφακι μου και βαθια νυχτωμενος.

:wave2:


Γιατι ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ

σχεδον παντου εκτος απο την Γαλλια που ολως τυχαιως μας εδειξε ο φιλος μας
το Fazer ειναι πανω απο τα Sv και Ζ?????

μεγαλο κομπλεξ εχετε παιδακια

αιντε εβιβα

:beer:

lampros_fazer
31/10/2006, 01:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Φτου κακα, λογω τιμης δεν θυμαμαι να ειπα οτι μονοπωλουν σε πωλησεις, αλλα σε εντυπωσεις και σε κριτικες στην κατηγορια συγκριτικα παντα με τα μοντελα που ανεφερα.
Σου ειπα και πριν θεωρουνται best value for money ,δεν το λεω εγω οι ξενοι δημοσιογραφοι το λενε.

To αν κάποιοι το θεωρούν best value for money και πέρνει καλύτερες κριτικές να το κάνω τι..;;Ειδικά αν δεν φαίνεται να έχει σημαντικό αντίκτυπο στις πωλήσεις..Και τι είναι πιο αντιπροσωπευτικό,η άποψη κάποιων δημοσιογράφων (που ξέρουμε και οι δυο οτι δεν κρίνουν πάντα με τα κριτήρια που πρέπει) ή οι δεκάδες χιλιάδες πωλήσεις των μοντέλων..

Το οτι υπάρχει ενιαίο SV δεν μου λέει τίποτα..Εδώ δημιουργήθηκε στην Ελλάδα ενιαίο Fazer,σε μια χώρα που πουλήθηκαν το 2004 72-73.000 μηχανάκια ενω στην Αμερική το '03 ξεπέρασαν το 1.000.000..!!

lampros_fazer
31/10/2006, 01:45
2003 European best sellers..


67398

gcrook
31/10/2006, 01:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
To αν κάποιοι το θεωρούν best value for money και πέρνει καλύτερες κριτικές να το κάνω τι..;;Ειδικά αν δεν φαίνεται να έχει σημαντικό αντίκτυπο στις πωλήσεις..Και τι είναι πιο αντιπροσωπευτικό,η άποψη κάποιων δημοσιογράφων (που ξέρουμε και οι δυο οτι δεν κρίνουν πάντα με τα κριτήρια που πρέπει) ή οι δεκάδες χιλιάδες πωλήσεις των μοντέλων..

Το οτι υπάρχει ενιαίο SV δεν μου λέει τίποτα..Εδώ δημιουργήθηκε στην Ελλάδα ενιαίο Fazer,σε μια χώρα που πουλήθηκαν το 2004 72-73.000 μηχανάκια ενω στην Αμερική το '03 ξεπέρασαν το 1.000.000..!!

Ναι ειναι πουλημενοι ολοι οι δημοσιογραφοι σχεδον απο το 99 μεχρι τωρα...
Μαλλον μιλαμε για την μεγαλυτερη κομπινα της μοτοβιομηχανιας την τελευταια δεκαετια:rotflmao:
Οι πωλησεις διαμορφωνονται με συγκεκριμενο συστημα και νομιζω οτι το ξεκαθαρισα πριν.

Οσο για το ενιαιο Fazer απαντησες μονος σου.
Λογω του ειναι απο τα πρωτα σε πωλησεις στην Ελληνικη αγορα και αυτο ακριβως δικαιολογει το ενιαιο το οποιθο δεν θα ειχε νοημα για μηχανακια πουπουλησαν δεκα κομματια.

Αρα σκεψου τι αναλογει στην Αμερικανικη αγορα...


Και για την κατηγορια νεων αγωνιζομενων στο Ελληνικο πρωταθλημα ξερεις πια μηχανακια επιτρεπονται;
Tα Fazer,SV650 και Monster 620 μεχρι προτινος τουλαχιστον.

lampros_fazer
31/10/2006, 02:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ναι ειναι πουλημενοι ολοι οι δημοσιογραφοι σχεδον απο το 99 μεχρι τωρα...
Μαλλον μιλαμε για την μεγαλυτερη κομπινα της μοτοβιομηχανιας την τελευταια δεκαετια:rotflmao:
Οι πωλησεις διαμορφωνονται με συγκεκριμενο συστημα και νομιζω οτι το ξεκαθαρισα πριν.

Οσο για το ενιαιο Fazer απαντησες μονος σου.
Λογω του ειναι απο τα πρωτα σε πωλησεις στην Ελληνικη αγορα και αυτο ακριβως δικαιολογει το ενιαιο το οποιθο δεν θα ειχε νοημα για μηχανακια πουπουλησαν δεκα κομματια.

Αρα σκεψου τι αναλογει στην Αμερικανικη αγορα...

Ρε συ μην τα ισοπεδώνεις όλα..:rolleyes: Ουτε έιπα οτι όλοι οι δημοσιογράφοι τα παίρνουν ούτε οτι αυτοί που έγραψαν αυτά για το SV τα πήραν..Απλά είναι πιο αντιπρωσευτικά και ισχυρά τα νούμερα των πωλήσεων από την άποψη κάποιων δημιογράφων..

Για το ενιαίο fazer δεν είμαι σίγουρος αν το κατάλαβες..Εννοώ ότι αφού οι πωλήσεις στην Ελλάδα είναι μια τρίχα απ'τα @@ από τις αντίστοιχες της Αμερικής,ακόμα και λίγα sv να είχαν πουληθεί σε απόλυτα νούμερα θα ήταν αρκετά για να έχουν ενιαίο..Οπότε το οτι υπάρχει ενιαιο SV εκεί δεν είναι και ισχυρή ένδειξη οτι έχει καλές πωλήσεις..


(και πρόσεξε,πουθενά σε κανένα από τα ποστ μου δεν είπα οτι το SV δεν είναι καλό μηχανάκι..)

gcrook
31/10/2006, 02:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer


Για το ενιαίο fazer δεν είμαι σίγουρος αν το κατάλαβες..Εννοώ ότι αφού οι πωλήσεις στην Ελλάδα είναι μια τρίχα απ'τα @@ από τις αντίστοιχες της Αμερικής,ακόμα και λίγα sv να είχαν πουληθεί σε απόλυτα νούμερα θα ήταν αρκετά για να έχουν ενιαίο..Οπότε το οτι υπάρχει ενιαιο SV εκεί δεν είναι και ισχυρή ένδειξη οτι έχει καλές πωλήσεις..


(και πρόσεξε,πουθενά σε κανένα από τα ποστ μου δεν είπα οτι το SV δεν είναι καλό μηχανάκι..)

Οχι δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι αν εκανα εδω ενιαιο SV θα ετρεχα εγω μαζι με τον Tropea μονο:rotflmao:
Το SV πρεπει να ειναι αυτη την στιγμη το μονο μηχανακι της κατηγοριας που η Αγγλικη αντιπροσωπεια το δινει με ασφαλιστικο συμβολαιο που καλυπτει ζημιες μεχρι και για 8 trackdays τον χρονο.

Και προσεξε ουτε εγω ειπα κατι αρνητικο για το fazer,αντιθετως...

Να σε δωκω τωρα ενα φιλακι να τα βρουμε και να παμε για νανι σιγα-σιγα;:rotflmao:

lampros_fazer
31/10/2006, 02:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Να σε δωκω τωρα ενα φιλακι να τα βρουμε και να παμε για νανι σιγα-σιγα;:rotflmao:
Έπλυνες τα δόντια σου..;;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:wave2: :wave2:

ΠΑΛΙ έξω είσαι ρε μλκ..;;